Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 04-07-2007, 21:10   #41
Sanyol_Master
Zbanowany
 
Data dołączenia: 08 05 2007

Posty: 110
Domyślny

nie czytalem calego tematu ale mnie to nie obchodzi co sadzisz o tym update,a zdajesz sobie sprawe jak knioght i palek sie czuli kiedy z kazdego updat'a na update'a polapszali sorkow i drutow(chociaz tych mniej) a pall i knight gowno dostawali ? teraz wg mnie jest dobrze i niech tak zostanie przez 4~ update zeby bylo po rowno a potem niech zrobia cos zeby postacie magiczne jak i fizyczne byla W MIARE rowne,zarowno jak i na huntach jak i wojnach.tyle na ten temat


Cytuj:
Nie wiem, nie rozumiem, nie potrafię tego objąć... Piszę wyraźnie, po polsku: "atak" a natychmiast jeden z drugim zaczyna mi wyliczać ile kosztuje "leczenie". Ok, zatem mały eksperyment, po którym może zrozumiesz o co mi chodzi. Weź, znajdź sobie jakąś miejscówkę z królikami i zacznij na nie polować. Poluj cały dzień a potem policz ile zużyłeś gp na atakowanie.
a zrobilbys tak przed update knightem to bys moze zdjal klapki z oczu,zreszta kto wali kroliki z visow ? chyba lepiej sciagnac go z WoI'a na hita ? a tyle many ile zje woi bez problemu odnowi ci sam food...

Ostatnio edytowany przez Sanyol_Master - 04-07-2007 o 21:25.
Sanyol_Master jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-07-2007, 21:41   #42
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sanyol_Master Pokaż post
a zrobilbys tak przed update knightem to bys moze zdjal klapki z oczu,zreszta kto wali kroliki z visow ? chyba lepiej sciagnac go z WoI'a na hita ? a tyle many ile zje woi bez problemu odnowi ci sam food...
Myślenie boli? Muszę Ci to narysować, zebyś zrozumiał?? To, drogi, średnio inteligentny kolego był tak zwany "eksperyment myślowy". Teoretycznie, osobnikowi zdolnemu do samodzielnego myślenia, miał uswiadomić że atak rycerza (sam, tylko i wyłącznie atak) jest darmowy, w przeciwieństwie do e-visa u maga, który wymiernie kosztuje. Króliki, zostały wybrane jako przykład, ponieważ same nie atakują, zatem testując na nich można pominąć ew. koszty leczenia. Jest mi niewymownie przykro, że pułap abstrakcyjnego myślenia, potrzebny do zrozumienia podanego przeze mnie przykładu jest dla Ciebie nieosiągalny (w końcu wiadomo, dla kogo minister Giertych wprowadził amnestię maturalną).

Dixi
__________________
Fág an bealach!
mazgier jest offline  
stary 04-07-2007, 23:43   #43
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Zdajesz sobie sprawe ze wiekszosc dobrego expa jest na stosunkowo nisko lvl potworach ktore bijemy w masowych numerach?

O ile w innych grach party exp sie sprawdza... po prostu w wiekszosci jest ograniczona ilosc lvl, o tyle w Tibi bylo by z tym bardzo ciezko. Jesli nie wiezycie to pomyslcie kiedy ostatnio byliscie na huncie tylko z osobami w zasiegu 10-15 lvl (ja od ponad roku chyba nie bylem).
Kto powiedział, że na takim lvlu trzeba huntów - po prostu mogą one expić solo, a dzielenie expa w party w niczym nie przeszkadza. A brak limitu levelowego możnaby, jak pisałem, rozwiązać brakiem górnej granicy expa (w sumie to mogłoby odnosić się do wszystkich mobów, ale ważna jest dolna granica, żeby nie było powerlevelingu kogokolwiek w sposób taki, że 10 lvl stoi koło ekipy i ciągnie expa np. z DLi na PoI).

@Rafals: chaotycznie napisałeś, nie chce mi się wszystkiego komentować (brak czasu i lenistwo... sry, panowie, ale leń ze mnie, dziwię się, że taki top długi mi wyszedł) - sorcowie bynajmniej NIE mogli zdjąć kogo chcieli. Przepraszam ja Ciebie, dziwne by było, żeby potężny mag na 150 poziomie nie mógł zabić na cios 20poziomowej postaci, ale - mag na 150 poziomie nie miał szans zabić knighta na 150 poziomie (solo). I likewise - knight nie miał szans zabić solo takiego sorca (chyba, że oponent był kretynem).

Co do 'f' w wypadku knighta w sumie racja, chociaż (poza non-pvp) zawsze zostaje taki bajer jak monk (przynajmniej przed update dało się skillować na monku jak się wiedziało jak, dziś wracam prawdopodobnie do Tibii, więc się lepiej zorientuję).

No i krótki kłot:

Cytuj:
Co do tych wad i zalet to sporo przesadziłeś... zapewne chciałeś wyrazić przez to swoje niezadowolenie, z powodu bycia teraz MS, ale cóż albo będziesz grał dalej, albo zmień profesję.
Mój ex-master sorc ostatnio zalogowany był w marcu, więc bynajmniej nie o to chodzi. W czasach gdy 'kończyłem z Tibią' (na rzecz Lineage 2) grałem knightem i nie skończyłem dlatego, że był 'słaby' (ba, świetnie mi się nim grało, a gdyby nie skillowanie nie znalazłbym bohów, ale to inna historia i nie ma nic do tematu), jeno dlatego, że sporo kumpli na L2 się przesiadło. Teraz wracam do knighta, nie ze względu na update - i tak (jeśli bym wrócił) bym grał knightem.

Sanyol - wybacz, ale muszę Cię nazwać kretynem. Po prostu brak mi słów. Przepraszam najmocniej, ale niestety - piszesz takie pierdoły, że głowa boli.

Przykład analogiczny do Twojego: zakładam, że (jeśli sam nie jesteś jeszcze na tyle dorosły) Twoi rodzice mają pracę (stać Cię na internet). W Polsce jest kilkanaście procent bezrobotnych. Może teraz niech Twoi rodzice stracą pracę na ~4 lata, żeby było po równo, hm? A obecni bezrobotni niech się pocieszą nieco. Pasuje Ci to?

I tak na marginesie - sorca i druida ulepszano dokładnie w IDENTYCZNYM stopniu. NIE osłabiano knightów (pallom dano łamiące się speary, to trzeba przyznać). Wręcz ich nieco ulepszono (dając im np. manaski). I sięgnij dalej pamięcią, jak sorc/dr00d biegali do 40 lvl z warhammerem na rotach (ze skillami w granicach 20).
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 04-07-2007 o 23:47.
Lasooch jest offline  
stary 04-07-2007, 23:54   #44
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mazgier Pokaż post
Z całym szacunkiem, pomijanie milczeniem kosztów leczenia magów i zestawianie "gołej" ceny pojedynczego visa z ceną UH to dopiero jest "manipulacja cyferkami".
a ja ci po raz kolejny mowie, ze odwracasz kota ogonem, bo post dotyczy tego, ze knight nie bije za darmo, a nie tego za ile ( wiecej czy mniej ) bije sorc.

Cytuj:
Piszę wyraźnie, po polsku: "atak" a natychmiast jeden z drugim zaczyna mi wyliczać ile kosztuje "leczenie".
najwyrazniej nie chcesz/ nie potrafisz zrozumiec tego, ze "za darmo" mozesz sobie z broni pobic najwyzej minosy, ba - na niektorych respach sorc z promo tez bedzie bic za darmo posilkujac sie sama regeneracja many i zbierajac zarcie.

Koszt ataku w przypadku knighta jest bardzo wirtualny, praktycznie znaczenie ma koszt walki a do tej juz niestety leczenie sie zalicza.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 05-07-2007 o 00:00.
Vil jest offline  
stary 05-07-2007, 19:44   #45
Rafals from hell
Użytkownik Forum
 
Rafals from hell's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Kraśnik
Wiek: 35
Wpisy bloga: 5

Posty: 290
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Hiberna
Poziom: 106
Rafals from hell ma numer GG 6467258
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
a ja ci po raz kolejny mowie, ze odwracasz kota ogonem, bo post dotyczy tego, ze knight nie bije za darmo, a nie tego za ile ( wiecej czy mniej ) bije sorc.



najwyrazniej nie chcesz/ nie potrafisz zrozumiec tego, ze "za darmo" mozesz sobie z broni pobic najwyzej minosy, ba - na niektorych respach sorc z promo tez bedzie bic za darmo posilkujac sie sama regeneracja many i zbierajac zarcie.

Koszt ataku w przypadku knighta jest bardzo wirtualny, praktycznie znaczenie ma koszt walki a do tej już niestety leczenie sie zalicza.
Dokładnie... a ap ropo tego capa, to to że grasz na świecie non-pvp prawdopodobnie spowodowane jest twoim strachem przed walkami z innymi graczami. Nie martw się. Knight na moim levelu przy moim EQ również nie dzwignie nieograniczonej liczby uhów... także ;]
__________________
http://forum.tibia.pl/blog.php?b=260 - Mój Blog na tibia.pl

Wejdź, zobacz, oceń, skomentuj.

Z góry dziękuję.

Album of Solonius Jhee
Rafals from hell jest offline  
stary 06-07-2007, 05:05   #46
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

A co tak sie uparliscie tego visa
Mag dawno temu walil glownie z hmm ktory jest slabszy niz vis i jakos wychodzil na tym do przodu a po czasie stawal sie i tak najpotezniejsza bronia i w walce z potworami i w pvp.

@Mazgier
Jak ci przeszkadza to ze walac z visa stoisz na wave i dostajesz obrazenia i czasem nie trafisz wal z hmm:
1. Leczyc sie bedziesz zadko - a twoj gran da ci tyle ze nawet manasow nie bedziesz musial nosic , trafisz zawsze i mniejsze ryzyko
Kiedys tak sorce expily. Wiem ze hmm teraz jest o wiele slabszy niz kiedys , ale to zalezy o jakim levelu piszemy im wyzszy level wieksze bezpieczenstwo mozesz sie na visa przezucic Im slabszy atak (hmm) tym mniejsza roznica w zadawanych obrazeniach sprzed update jak i teraz bo zmalala procentowo.
Takiego hmm do 100 lvla nie za bardzo straty odczujesz , potem mozesz se visa uzywac , kto ci broni.
Wiem kwestia przyzwyczjenia , kidys z hmm naprawde trudno sie expilo (a to byl glowny arsenal postaci magicznych) i jakos dawali se rade , teraz nawet hmm masz na hotkeyu.

Strzal z hmm mimo ze slabszy niz vis kosztuje 20 gp ale koszty leczenia =0 no i ryzyko male. Nawet za czasow samych run dobry sorc potrafil wybic sie na 1 miejsce w walce o 100 lvl (rozdzek tez nie bylo) , potem zgraja dzieci jak wprowadzili tania mane i wandy przezucila sie na sorcow bo to okazala sie najlatwiejsza profesja - teraz sie wroca tam gdzie ich miejsce albo skoncza z tibia nie dbam o to , zostana ci najlepsi ktorzy za ciezkich czasow dawali se rade to i teraz se dadza.

Najsilniejsze profesje powinny byc w rekach najlepszych graczy .


Biorac pod uwage 120ms to sila hmmu sprzed update a visa obecnie byla porownywalna , kiedys 120ms expil se oplacalnie i szybko z hmm o sile obecnego visa wiec nie widze problemu i teraz - pozostaje kwestia umiejetnosci ale to juz indywidualna sprawa kazdego gracza.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz

Ostatnio edytowany przez mago - 06-07-2007 o 05:08.
mago jest offline  
stary 06-07-2007, 15:13   #47
winterschlaft
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 06 07 2007

Posty: 6
Imię: Graudenz
Profesja: Elite Knight
Poziom: 260
Domyślny

Więc i ja dołoże ziarenko swojego poglądu.
Większoś z Was narzeka ale ewidentnie napisane jest że to początek wyrównywania postaci.Fakt jest jeden,że choby nie wiem co Cipy robiły zawsze znajdzie się ktoś komu będzie coś nie pasowało.
Opieracie swoje wywody na konkretnych przykładach.Ok.Ja zapamietałem taki.
Przed update:Edron- cycki -behemothy.MS 124 lvl luruje 3 behe 2 strzaly z UE ,malutka dobitka i wszystko leży.Wywalił na to coprawda wpip manasówale swój cel osiągnał. Co może zrobic w tym przypadku knight= tylko popatrzec.
Po updacie MS może osiągnac to samo ale większym kosztem manasów (i tu zaczynają sie narzekania bo przecież mniej uderza -to was głównie boli) .Knight teraz może sprubowac swoich sil z exori gran na te 3 behe. Cel tez swój osiagnie.
Co do treningu.Owszem knight musi sporo skilowac aby miec jakieś tam wymierne tego efekty.Stoi jak tuman i bije slima czy cokolwiek innego tracac czas który mólby poswiecic na expienie.bo to w tym czasie robi MS.
Postacie magiczne w 80% doświadczenie magiczne zdobywają na expieniu.,więc maja przyjemne z pozytecznym.Zaraz powie ktoś że to kosztuje maga czy druta kase,Ok ale jakby nie byloz dobywa przy tym conieco expa i gp
winterschlaft jest offline  
stary 06-07-2007, 15:52   #48
bartii10
Użytkownik Forum
 
bartii10's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2006
Lokacja: Kraków
Wiek: 36

Posty: 396
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bartholdi
Profesja: Elder Druid
Świat: Astera
Poziom: 95
Skille: --/26
Poziom mag.: 64
Domyślny

a kto powiedizal ze expienie jest przyjemne a skilowanie nei przyjemne ? wyskilowalem 75/75 knighta i bardzo milo wspominam tamten czas. a nieraz przy epxie to sie wynudizlem, jak nie bylo z kim pogadac.
bartii10 jest offline  
stary 07-07-2007, 01:26   #49
lord_tilk
Użytkownik forum
 
lord_tilk's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2007
Lokacja: Radostowice

Posty: 4
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Lord tilk
Profesja: Elder Druid
Świat: Iridia
Poziom: 27
Poziom mag.: 30
lord_tilk ma numer GG 2250079
Domyślny

tak naprawde super ubdate w tej chwili chyba dobrze wyskilowani pallowie zadza no i knight a sorc i druid to se moze jak on wali z sd tyle samo co paladin to jest bez sennu niech lepiej zrobia jak najszybcie ubdate do magow bo chyba przestane grac w tibie
lord_tilk jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:40.


Powered by vBulletin 3