Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-11-2006, 19:36   #41
GiantSpider
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2006

Posty: 94
Domyślny

Cytuj:
pewnym nigdy byc nie mozesz
..........
Nie potrafisz zrozumiec tego ze kiedys tibia wyglada inaczej i gra sorcem byla duzo mniej oplacalna? Kiedys po prostu knight byl przynajmniej rownorzędną, a moze i nawet lepsza profesją od sorca. Teraz w wyniku zje*anych updatów sorc jest kilka razy mocniejszy od knighta. Knight jest obecnie dokladnie taki sam jak byl 4 lata temu czyli w czasie kiedy EO wybieral profe. Sorc natomiast poczynil ogromne postepy: dostał nowe czary, różdzki, szybsza mane, potwory do expienia, tansze manasy, runy w sklepach. Knight z natury NIE jest slabsza profesja od sorca, a jedynie koncentruje sie na innych umiejetnosciach. Cipsoft tak naprawde wypaczył balans profesji w Tibii chcąc walczyc z cheaterami, ponieważ jak dał soule sorcom i drutom to musial jednoczesnie umozliwic im expienie z rozdzek a jak musial umozliwic expienie z rozdzek to musial takze dac szybsza mane. Ciag przyczynowo-skutkowy. Cipsoft wygrał z cheaterami, ale niestety kosztem balansu profesji.
Cytuj:
P.S
Wiekszosc ludzi ktora mowi ze knight jest be a sorc roxior biora pod uwage tylko dmg zadawanych ciosow. wezcie pod uwage ryzyko deda w przypadku laga/freeza
No ok, ja rozumiem ze sorc jest bardziej narazony na deda wiec powinien walic troche mocniej. Ale absurdem jest ze sorc na 200+ uderza po 3-4 razy mocniej niz knight z broni. To juz jest wypaczenie. Jak narazie to niestety prawda jest taka ze profesje nie sa zbalansowane i magowie (sorc/drut) przewazaja nad fizykami (knight/pal) w wiekszoni aspektow gry. Ale jak juz powiedzialem jest to wina updatów cipsoftu ktory mialy na celu walke z cheaterami a okazaly sie totalna klapa i obaliły pięknie funkcjonujacy niegdyś balans profesji w tibii.
Cytuj:
Należy też pamiętać, że knight może zabrać ze sobą druida na ~50 lvl i wtedy leczenie go wychodzi tanio, a np. na DL/hydrach druid robi DS'y i ma exp + mlvl (co jest dla niego opłacalne) a knight atakuje ostatni i ma exp + mniejszy waste na leczenie. Tak więc gdy CIPsoft ulepszył druida ulepszył także knighta.

Pozdrawiam,
Lubo.
Nalezy pamietac o tym ze jak druid leczy knighta za pomoca exura sio to jest jego loot bo wtedy nie expi. Nalezy pamietac o tym ze mlvl rosnie zawsze przy expieniu, a im wiecej uzywamy manasow bez mana shielda tym lepiej rosnie. Nalezy pamietac o tym ze exp z summonami sux. Nalezy pamietac o tym ze ds zostanie zabity przez dl w gora 10 sekund i trzeba stawiac nowego. Nalezy pamietac o tym ze summony sa wolne i chodza tylko po 1 poziomie.
Zrozum ze normalne PG polega teraz na walce solo a nie w druzynie. Twoj styl gry nie jest ani dobrym expem ani dobrym lootem. Mozna isc na slabsze potworki ale bic samemu i wtedy wyjdzie zarowno pod wzgledem expa jak i loota i nie trzeba czekac na drugą osobę.
Nie mam zamiaru sie z nikim klocic o to czy tibia jest gra druzynowa czy nie. Moim zdaniem nie jest bo w przeciwienstwie do wielu innych rpg kazda profesja jest tutaj samowystarczalna. Oczywiscie hunty z przyjaciolmi dostarczaja wiecej przyjemność ale mi chodzi konkretnie o szybkie zdobywanie kolejnych poziomow. Bawic to sie mozna tez na rooku. (przyklad - sunrise)
Po prostu nie oplaca sie isc na dragony zeby miec 30k/h i 2k zarobku skoro mozna isc na tomby i miec 50k/h i 1k zarobku. Czaisz?
Cytuj:
A nie? Podam Ci przykład, nie 50 lvl, a 70+ ed - Titiof. A name tego gościa, którego siora ten druid to Tiases, zobacz sobie jego comment.
No to jest loot druida bo zaden normalny gracz nie bedzie tracil czasu na leczenie kogos za darmo. A jak druida to raczej waste dla knighta (co najwyzej wyjdzie na 0 jesli swiat jest mlody i dragon shield chodzi po 10k ) i sie nie oplaca. Lepiej jakby sobie poszedl poexpic np na elfach.

Ostatnio edytowany przez GiantSpider - 26-11-2006 o 19:39.
GiantSpider jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-11-2006, 21:05   #42
giertychowiec
Użytkownik Forum
 
giertychowiec's Avatar
 
Data dołączenia: 26 11 2006
Lokacja: Szczecin

Posty: 220
Stan: Początkujący
Imię: Strike mos
Profesja: Paladin
Świat: Morgana
Poziom: 68
Poziom mag.: 16
Smutny heh

wlasnie dzisiaj zrobilem se palka i nie wiem jak nim grac czy skilowac do 40 skila i expic czy do 50 skila i isc expic?? i na czym expic bo mialem juz kiedys palka ale niewiedzialem gdzie expic...


sorka,wiem ze to nie jest do tego tematu ale napiscie plz,,


moim zdaniem pall nie jest wcale taki zly. Trzeba tez porównac ze palek wali na dystans kilku kratek, a sorc i druid moga najwiecej na 3 czy 4 kratki;pA knait wogle co np. dragon bedzie mu spore hity sprzedawal a pallek moze polowe jego hitów uniknac.

Nie wiem moze sie myle bo najgozej gram palkiem no ale z mojego punktu widzenia;p
giertychowiec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 21:16   #43
alkoOholik
Zbanowany
 
alkoOholik's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2006
Lokacja: Konin

Posty: 161
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Garet Zen
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Pg
Świat: Askara
Poziom: 61
Skille: 81/51
Poziom mag.: 16
alkoOholik ma numer GG 8962800
Domyślny

@up
Dobij 40 albo 35 dista na trolach (ile wolisz), i idź expić na Ghostland (szkielety i ghule). Robiąc tam byle jaki bagloot z tego shitu co leci (viking helmet, mace itd.) + kasa z Szkieletów i Ghouli zwróci Ci się napewno. Nic trudnego =).
alkoOholik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 21:19   #44
GiantSpider
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2006

Posty: 94
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez giertychowiec Pokaż post
wlasnie dzisiaj zrobilem se palka i nie wiem jak nim grac czy skilowac do 40 skila i expic czy do 50 skila i isc expic?? i na czym expic bo mialem juz kiedys palka ale niewiedzialem gdzie expic...


sorka,wiem ze to nie jest do tego tematu ale napiscie plz,,


moim zdaniem pall nie jest wcale taki zly. Trzeba tez porównac ze palek wali na dystans kilku kratek, a sorc i druid moga najwiecej na 3 czy 4 kratki;pA knait wogle co np. dragon bedzie mu spore hity sprzedawal a pallek moze polowe jego hitów uniknac.

Nie wiem moze sie myle bo najgozej gram palkiem no ale z mojego punktu widzenia;p
Sorc expi w zwarciu podobnie jak knight, pal jest jedyna profesja walczącą na dystans. Ale to nie oznacza ze jest lepszy od sorca poniewaz sorc zadaje 3-4 razy wieksze obrazenia i taniej sie leczy. Pal jak naloży tarcze to jest prawie nie do przejscia dla knighta, bez tarczy z przyzwoitym armorem (plate+) tez dostaje niewielkie obrazenia po 30-40 bo bron knighta w pvp sux. Pal jest dobry tylko jak nie ma lagow. Na lagach moze pasc nawet od jednego guarda a sorc bierze 2 na klate i szybciej zabije zanim go zjada do red.

Ostatnio edytowany przez GiantSpider - 26-11-2006 o 21:22.
GiantSpider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 21:36   #45
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 34

Posty: 970
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez giertychowiec Pokaż post
moim zdaniem pall nie jest wcale taki zly. Trzeba tez porównac ze palek wali na dystans kilku kratek, a sorc i druid moga najwiecej na 3 czy 4 kratki;pA knait wogle co np. dragon bedzie mu spore hity sprzedawal a pallek moze polowe jego hitów uniknac.
Raczej nie uniknie. Ataku z trąby (wave) każdy stara się uniknąć, atakiem z gfb zawsze trafia (jakieś 4/5 hitów zadawanych przez smoka w walce), więc pal uniknie tylko słabych pazurków smoka.

Cytuj:
Sorc expi w zwarciu podobnie jak knight
I tu jest błąd Cipsoftu. Rozumiem różdżki i visy, ale to nie powinno zrobić z maga super-silnego knighta z małą liczbą hp. Wolałem czasy, gdy mag bił głównie runami.

Cytuj:
Na lagach moze pasc nawet od jednego guarda a sorc bierze 2 na klate i szybciej zabije zanim go zjada do red.
Więcej dymków będzie na maga, ale ileśtam hp więcej pal ma. Rozumiem, że palowi hp się skończy szybciej (2/3 hitów mag sparuje), ale jak wywali Cie z gry na guardzie, to zdaje mi się, że kusza wali mocniej od różdżki.
DRoN jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 21:41   #46
lubo
Użytkownik Forum
 
lubo's Avatar
 
Data dołączenia: 28 05 2005
Wiek: 33

Posty: 32
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Schfiftyfive
Świat: Selena
Poziom: 75
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez GiantSpider Pokaż post
Nalezy pamietac o tym ze jak druid leczy knighta za pomoca exura sio to jest jego loot bo wtedy nie expi. Nalezy pamietac o tym ze mlvl rosnie zawsze przy expieniu, a im wiecej uzywamy manasow bez mana shielda tym lepiej rosnie. Nalezy pamietac o tym ze exp z summonami sux. Nalezy pamietac o tym ze ds zostanie zabity przez dl w gora 10 sekund i trzeba stawiac nowego. Nalezy pamietac o tym ze summony sa wolne i chodza tylko po 1 poziomie.
Zrozum ze normalne PG polega teraz na walce solo a nie w druzynie. Twoj styl gry nie jest ani dobrym expem ani dobrym lootem. Mozna isc na slabsze potworki ale bic samemu i wtedy wyjdzie zarowno pod wzgledem expa jak i loota i nie trzeba czekac na drugą osobę.
Nie mam zamiaru sie z nikim klocic o to czy tibia jest gra druzynowa czy nie. Moim zdaniem nie jest bo w przeciwienstwie do wielu innych rpg kazda profesja jest tutaj samowystarczalna. Oczywiscie hunty z przyjaciolmi dostarczaja wiecej przyjemność ale mi chodzi konkretnie o szybkie zdobywanie kolejnych poziomow. Bawic to sie mozna tez na rooku. (przyklad - sunrise)
Po prostu nie oplaca sie isc na dragony zeby miec 30k/h i 2k zarobku skoro mozna isc na tomby i miec 50k/h i 1k zarobku. Czaisz?

No to jest loot druida bo zaden normalny gracz nie bedzie tracil czasu na leczenie kogos za darmo. A jak druida to raczej waste dla knighta (co najwyzej wyjdzie na 0 jesli swiat jest mlody i dragon shield chodzi po 10k ) i sie nie oplaca. Lepiej jakby sobie poszedl poexpic np na elfach.
Nie mam knighta ani druida. DSy sa po to zeby zdjąć shield monsterowi, DS'y sa wolne? ok sa wolne, no to postaw zerka na dl'u zeby Ci zdjal shield skoro taki madry jestes. DS padnie w 10 sec, 10 sec = 5 tur, wiec 5x musi go hitnac, knight ma spell exeta res, a druid mas healing, wiec moze go uleczyć. Pozatym są jeszcze takie runy jak Intense Healing, więc DSy mozna uleczyc. Expa duzo nie bedzie, ale przeciez nie chodzi tu o exp, bo gdyby o exp chodzilo to by druid poszedl sam huncic dragi albo cos innego, DS'y maja tylko zdjac shielding danego monstera.
Pozatym 1 UH = 150 gp; dobry druid leczy troche mniej albo tak samo ile knight jesli sie UHnie. powiedzmy ze mf daje srednio 100 mp, wiec co bardziej sie oplaca uzyć? Gdyby knight używał UHów to by wyszło taniej wg. Ciebie? Pomysl jak by knight zabijal hydry sam a jak z pomoca 2x DS... i dopiero pozniej postuj.
A i jeszcze jedno, gdy spadnie knightowi jakis loot, to musi go sprzedac, a tak daje go poprostu druidowi (wyłączając możliwość sprzedawania tego itema u djina).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DRoN Pokaż post
I tu jest błąd Cipsoftu. Rozumiem różdżki i visy, ale to nie powinno zrobić z maga super-silnego knighta z małą liczbą hp. Wolałem czasy, gdy mag bił głównie runami.
Tak, a Ty pewnie postacią magiczną wtedy nie grałeś?

I co do tego, że knight (nie mam tu na myśli jakiegoś 15 lvl) hita paladina w p-armie (i jeśli nie ma np. c-legs, dh, itp.) za 30-40 się zgodzić nie mogę, ponieważ miałem kiedyś 42 rp i wiem jak mnie qmpel (około 50 lvl, knight, z marnymi skillami) siekał po 50-70 a czasem nawet więcej..

Pzdr,
Lubo.

Ostatnio edytowany przez lubo - 26-11-2006 o 21:55.
lubo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 22:06   #47
giertychowiec
Użytkownik Forum
 
giertychowiec's Avatar
 
Data dołączenia: 26 11 2006
Lokacja: Szczecin

Posty: 220
Stan: Początkujący
Imię: Strike mos
Profesja: Paladin
Świat: Morgana
Poziom: 68
Poziom mag.: 16
Szczęśliwy

moze i macie racje a mozecie mi powiedziec z czystej ciekawosci dlaczego niektórzy palkowie na duzym lvl maja slabe eg?dlatego bo walo na odleglosc i im jest lepsze nie potrzebne czy jak??..



A jak mam expic czy by mi sie oplacalo na 20 lvl ze skilami np 60 isc na poh??takie pytanie dodatkowe
giertychowiec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 22:10   #48
lubo
Użytkownik Forum
 
lubo's Avatar
 
Data dołączenia: 28 05 2005
Wiek: 33

Posty: 32
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Schfiftyfive
Świat: Selena
Poziom: 75
Poziom mag.: 56
Domyślny

Czemu mają słabe? Pod jakim względem słabe? Bo np. dla mnie słabe to p-set a dla innego c-set, bo może mieć g legs, mpa, dh... Co do tego expienia na poh, chyba nie masz na myśli GSów, czy dragów^^, tylko raczej cyclopy, wiec to chyba lepiej iść na północ od Thais, idziesz pod ziemie i masz ładne expowisko cycków i nie musisz się bać, że ubije Cie tam lurniety GS mino archer/guard czy coś innego =) No i blisko do pz.

Ostatnio edytowany przez lubo - 26-11-2006 o 22:12.
lubo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 22:18   #49
Diddy
Użytkownik Forum
 
Diddy's Avatar
 
Data dołączenia: 03 10 2006

Posty: 273
Stan: Niegrający
Diddy ma numer GG 8025029
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez lubo Pokaż post
raczej cyclopy, wiec to chyba lepiej iść na północ od Thais, idziesz pod ziemie i masz ładne expowisko cycków i nie musisz się bać, że ubije Cie tam lurniety GS mino archer/guard czy coś innego =) No i blisko do pz.
Na poh masz znacznie bliżej do pz.
Diddy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 22:24   #50
giertychowiec
Użytkownik Forum
 
giertychowiec's Avatar
 
Data dołączenia: 26 11 2006
Lokacja: Szczecin

Posty: 220
Stan: Początkujący
Imię: Strike mos
Profesja: Paladin
Świat: Morgana
Poziom: 68
Poziom mag.: 16
Domyślny chodzilo mi o...

Dla mnie slabe np na 50 lvl to jest plate set.rozumiesz;p



ale ze skilami 70 na np 25-30 lvl to na poh chyba spokojnie bo to juz na dragi bym chyba chodzil nawet;p
???mam racje???
giertychowiec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 22:28   #51
lubo
Użytkownik Forum
 
lubo's Avatar
 
Data dołączenia: 28 05 2005
Wiek: 33

Posty: 32
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Schfiftyfive
Świat: Selena
Poziom: 75
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez giertychowiec Pokaż post
Dla mnie slabe np na 50 lvl to jest plate set.rozumiesz;p
Taa, rozumie, może wolą sprzedać to co mają z questów zamiast trzymać, skoro i tak utrzymują dystans?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez giertychowiec Pokaż post
ale ze skilami 70 na np 25-30 lvl to na poh chyba spokojnie bo to juz na dragi bym chyba chodzil nawet;p
Tam, gdzie drag to latają też zerki leadry a jak ktoś ucieka GSowi to czasem też obok draga, a Ty przecież też będziesz przed nim uciekał.

@Diddy
Tak, racja, bliżej, ale co jeśli ktoś lurnie GS'a pod temple?
lubo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 22:32   #52
giertychowiec
Użytkownik Forum
 
giertychowiec's Avatar
 
Data dołączenia: 26 11 2006
Lokacja: Szczecin

Posty: 220
Stan: Początkujący
Imię: Strike mos
Profesja: Paladin
Świat: Morgana
Poziom: 68
Poziom mag.: 16
Domyślny ale..

W poh przy cycach jest pewna dziura gdzie jest drag a dalej qest nie pamietam jaki ale jest.
Wciagam draga i uciekam nim do góry wokolo duego glazu czy co to jest
robie kulko i drag juz powinien pasc..;p
giertychowiec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 22:32   #53
GiantSpider
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2006

Posty: 94
Domyślny

Cytuj:
I co do tego, że knight (nie mam tu na myśli jakiegoś 15 lvl) hita paladina w p-armie (i jeśli nie ma np. c-legs, dh, itp.) za 30-40 się zgodzić nie mogę, ponieważ miałem kiedyś 42 rp i wiem jak mnie qmpel (około 50 lvl, knight, z marnymi skillami) siekał po 50-70 a czasem nawet więcej..
Chodzilo tutaj o sredni hit a nie maksymalny. Maksymalny jest oczywiscie znacznie wiekszy ale sredni nie przekracza 40 hp bo jest tez duzo pudeł.
GiantSpider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2006, 00:00   #54
Ukaszek0622
Użytkownik Forum
 
Ukaszek0622's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2006
Lokacja: Stojowice

Posty: 110
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Danera
Poziom: 117
Skille: 94+
Poziom mag.: 20
Domyślny

Hmmm.... co do nieoplacalnosci skilowaniu palkiem!! Nie wydaje mi sie ze jak zrobie 40 skilla i pujde gdzies expic to ze do 25-30lvl bede mial takie skile zeby mi sie oplacalo tluc smoki. Wole sobie wyskilic 75 dista i na 25lvl wymiatac na dragach i owiele mniej tracic boltow
Ukaszek0622 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2006, 00:11   #55
SerisZ
Użytkownik Forum
 
SerisZ's Avatar
 
Data dołączenia: 26 11 2006
Wiek: 33

Posty: 39
SerisZ ma numer GG 9161110
Domyślny

Pallowi skille rosną dużo szybciej niż knightowi.Np wytrenienie knightem 50 to w przeliczeniu na palla wychodiz ok.55-60. Na wyższym skillu jest to duża różnica.
Co do kosztownego trenienia palla i że trzeba miec drugą postać żeby byćw stanie wytrenić 70 ale nawet z nielamiącymi się spearami jezeli nie mialeś frienda druida/sorca od monka to lipa a trenienie z innym knightem albo z pallem nie wchodzi w gre ponieważ za często partnera od trenienia trzeba by było leczyć.
Ja jak robiłem palla za 1 razem od czasu łamiących sie spearów (było to już za poprawionej wersji spear) to na start na trolle chodziłem a potem na roty koło veno z p armem. 10 spear pod łape i exp 100% się zwracało do 60skilla.
Jak robiłem metodą z monkiem(potem przeżuciłem się na mojego knighta na 30 lvl i na mc leciałem) to mimo to że łatwiej skill leciał to wydałem +/- 15k wliczając food(ham) na 2 chary(2 chara leczyłem 47 ED z sio) to w 4 dni zrobiłem 65 skilla, a knightem na ten skill treniłem dużo dłużej mimo a przy slimie musiałem i tak kase wydać na food bo było za bardzo męczące co troche zmienianie miejscówki, bo resp rybek się skończył.
Co do normalnego expienie to pall ma o tyle lepiej od sorca/druta ze jego amunicja duzo mniej kosztuje poza tym w przypadku skończenia się pacc pall na 60 lvl(można spokojnie wbić podczas najtańszego pacca) z powodzeniem expić na gs'ach na pohu, a taki sorcek/drut po zakonczeniu pacca nie ma prktycznie możliwości expienia(szczegulnie drut nie bedzie przecierz na 50+lvl na guardach z roda cisnął).
W razie pk pall ma wieksze szanse na przeżycie niż sorc pozatym może się lepiej bronić np. taki sorcek/~ nie nosi aż tak dużego zapasu sd na każdym huncie a z hmm troche trudno sięz kims bić (przecież nikt mu się nie nasunie visa i czekał na dead), a taki pall z boltów może skutecznie bić wspomagając sie przy tym sd (80bolt+150sd=330hp kombo-skuteczne na dobijanie)

Podsumowując pall na low lvl ma cieżko ale po nabiciu stosownego lvl staje sie bardzo ekonomiczny w porównaniu do sorca/druta i mimo slabszej obrony jest trudniejszy zabicia i ma wieksząszanse na przeżycie kombo.
SerisZ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2006, 00:24   #56
Ukaszek0622
Użytkownik Forum
 
Ukaszek0622's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2006
Lokacja: Stojowice

Posty: 110
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Danera
Poziom: 117
Skille: 94+
Poziom mag.: 20
Domyślny

hmm... moze i masz racje ale najpierw trzeba wbic ten wmiare dobry lvl i skile ktore beda przekraczac 75 dista bo inaczej to nic niezrobisz
Ukaszek0622 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2006, 00:27   #57
szmytek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 136
Stan: Aktywny Gracz
Imię: ...
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Terror
Świat: askara
Poziom: 38
Poziom mag.: 37
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez SerisZ Pokaż post
(80bolt+150sd=330hp kombo-skuteczne na dobijanie)
matematyka sie klania idz lepiej sie poucz albo uzyj klakulatora
szmytek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2006, 00:30   #58
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 34

Posty: 970
Domyślny

Cytuj:
a taki pall z boltów może skutecznie bić wspomagając sie przy tym sd (80bolt+150sd=330hp kombo-skuteczne na dobijanie)
150 z sd pociągnie 70lvl palek, a taki to ma skilla ~85, więc jego best hit na potworze nie przekracza ~170, więc na gracza będzie 2 razy mniejszy.
Max 80 pociągniesz i to w kolesia, który ma na sobie rook-seta, a 70 lvl nie będzie chyba bił jednocyfrowych lvli?

Sorc 70lvl będzie bił po ~230 za każdym SD'kiem (tyle co pala beścior z sd+bolca w golasa), ~340 z e-wave, a ~450 z UE.

Ps.
Obliczenia wykonane kalkulatorem Tibiacount.

Ostatnio edytowany przez DRoN - 27-11-2006 o 00:31.
DRoN jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2006, 19:03   #59
Sunspot_69
Użytkownik Forum
 
Sunspot_69's Avatar
 
Data dołączenia: 15 11 2006
Lokacja: ŁDZ

Posty: 38
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Devil ~
Profesja: Paladin
Świat: Trimera
Poziom: 54
Skille: 95/81
Poziom mag.: 18
Domyślny

Giantowi przyznaje racje w tym co napisał, ale zaczynajac gre 4 lata temu Pal + sorc mieli jednak ulatwienie. Pamietam gdy na 12 lev moj kumpel robil sobie BP Enegry Bomb i szedl na gski. Gsy nie ruszaly sie gdy otrzymaly cios z EB i spokojnie mozna je bylo dobijac. =) W sumie na expa knight jest najgorsza profesja ale pvp raczej nikt nie ma z nim szansy (oczywiscie wykluczam nóóbów noszacych na 100 lev 2 bp uh .... ).

A co do palika najlepiej wbic 50-60 dista i leciec na exp poniewaz palkowi podczas Blood hita skill leci szybciej, ja niesety jestem skazany na skillowanie gdyz moj komp sie grzeje i restartuje sie =)
Sunspot_69 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2006, 19:35   #60
Diddy
Użytkownik Forum
 
Diddy's Avatar
 
Data dołączenia: 03 10 2006

Posty: 273
Stan: Niegrający
Diddy ma numer GG 8025029
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sunspot_69 Pokaż post
A co do palika najlepiej wbic 50-60 dista i leciec na exp =)
Można już od 40.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sunspot_69 Pokaż post
moj komp sie grzeje i restartuje sie =)
Zdejmij obudowę albo przeczyść wiatraczek.

Ostatnio edytowany przez Diddy - 27-11-2006 o 19:36.
Diddy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:59.


Powered by vBulletin 3