Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Pokaż wyniki sondy: Czy rozważałeś samobójstwo?
Tak, z powodu rodziny 12 7.06%
Tak, z powodu szkoły 11 6.47%
Tak, z powodu znajomych 7 4.12%
Tak, z powodu rzeczywistości 21 12.35%
Tak, z innego powodu 21 12.35%
Nie, nigdy 98 57.65%
Głosujących: 170. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 13-12-2006, 19:40   #41
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rupert Pokaż post
Oczywiście nie mówie tu o zmianach w stylu przebiegunowania ziemi etc.
Ale nie powiesz mi że postacie typu A. Hitler, Bin Laden czy Bush nie będą miały wpływu na bieg histori.. Ale w to takie gdybanie.. zobaczymy za kilka lat.

Jeszcze możnaby spojrzeć w odleglejsze czasy.. Ktoś musiał ukształtować teraźniejszy obraz Europy. I nie powiesz mi że były demokratyczne wybory w tej sprawie. Często deydowały o tym pojedyncze osoby..\

@up
Masz racje.
Chyba piszemy o innych rzeczach. Ty wybiegasz daleko w przyszłość.
Ja myśle co będzie za 20-50 lat..
Nie, poprostu mnie nie rozumiesz. Ty twierdzisz że wojny, sztuka, cywilizacja to coś absolutnego i niezwykle istotnego dla świata, ja twierdze że to nic nie warte zjawiska w porównaniu z potęgą i kaprysami natury.
Dan the Automator jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-12-2006, 20:37   #42
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

A co ma wspolnego wyzszy cel istnienia ludzkiego z potega natury?
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 20:47   #43
Rupert
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 04 2004
Lokacja: Wrocław

Posty: 159
Rupert ma numer GG 5669323
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dobo Pokaż post
Nie, poprostu mnie nie rozumiesz. Ty twierdzisz że wojny, sztuka, cywilizacja to coś absolutnego i niezwykle istotnego dla świata, ja twierdze że to nic nie warte zjawiska w porównaniu z potęgą i kaprysami natury.
Gdyby każdy myślał tak jak Ty to dzisiaj biegalibyśmy z pięściakami po lesie szukając zwierzyny.
Rupert jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 20:52   #44
dagothar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 06 2005
Wiek: 36

Posty: 202
Stan: Tutor
Imię: Dagothar
Profesja: Paladin
Poziom: 7
Domyślny

Dzisiaj tez biegamy, tylko ze lasy sa betonowe a zwierzyna nieco innego ksztaltu i koloru. Nic sie w istocie nie zmienilo.

Natura ludzka sie nie zmienila - dzisiaj ludzie zra, pija, sraja, morduja otaczajace ich stworzenia i siebie nawzajem, pieprza sie ile wlezie a na dodatek sporo gadaja, twierdzac, ze to jest w jakis sposob szlachetne i ma jakis cel- nie, wcale nie jest i nie ma.
__________________
Foul beast approaches?!

Ostatnio edytowany przez dagothar - 13-12-2006 o 20:56.
dagothar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 20:53   #45
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Pokaż post
A co ma wspolnego wyzszy cel istnienia ludzkiego z potega natury?
Czlowiek nie ma okroslonego sensu zycia... ON SAM SOBIE TE CEL WYBIERA.
I jezeli ktos popelni samobojstwo z przyczyn brak sensu zycia czlowieka to tylko walnac go karoryferem mozna...
Ja nigdy nie mialem takich misli bo wiem, ze nic dobrego samo nie przyjdzie wiec zabieram sie do pracy... i ustawiam sobie wysoki cel (panowanie nad swiatem! ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha :mandark
Samobojstwo jest latwizna i grzechem.

@edit to up
Zwierzyna moga byc ksiazki, kartofle, dokumenty oraz skrzynia biegow?
@edit to up again
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slay Pokaż post
Chuja, a nie zmienily. Przyklad.
A ontopicznie, popelnilem samobojstwo juz trzy razy. I doszedlem do wniosku, ze jestem niesmiertelny, skoro ciagle tu pisze. =f
Ta jasne, a Cesar nie obial wladzy to caly rzym runal... Chlopie wez sie nie osmieszaj nawet taki sobie naukowiec moze calkiem zniszczyc wszechswiat (oczywiscie przy odpowiednich srodkach).

@edit to down
Matek wybierz swoj cel zyciowy i badz z nim szczesliwy bo dlugo nie pozyjesz... NIE MA NIE BYLO I NIE BEDZIE WYZSZEGO CELU CZLOWIEKA OD SAMEGO JEGO CELU (sam ustwiasz cel)

Ostatnio edytowany przez janek@ - 13-12-2006 o 21:00.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 20:53   #46
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dagothar Pokaż post
Dzisiaj tez biegamy, tylko ze lasy sa betonowe a zwierzyna nieco innego ksztaltu i koloru. Nic sie w istocie nie zmienilo.
Oczywisce, ze nic nasze zycie nie zmienilo. Czlowiek wcale dluzej nie zyje, wcale nie ma duzej wyleczalnosci...

ALE CO DO JASNEJ CHOLERY TO MA WSPOLNEGO Z MOIM WYZSZYM CELEM ISTNIENIA?
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 20:59   #47
dagothar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 06 2005
Wiek: 36

Posty: 202
Stan: Tutor
Imię: Dagothar
Profesja: Paladin
Poziom: 7
Domyślny

To, ze czlowiek nie ma znaczaco wyzszego celu istnienia niz grzyb, ktory rosnie na chlebie.
__________________
Foul beast approaches?!
dagothar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 21:06   #48
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dagothar Pokaż post
To, ze czlowiek nie ma znaczaco wyzszego celu istnienia niz grzyb, ktory rosnie na chlebie.
Jasne ze mam - udowodnij mi ze jest inaczej.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 21:13   #49
Rupert
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 04 2004
Lokacja: Wrocław

Posty: 159
Rupert ma numer GG 5669323
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dagothar Pokaż post
Dzisiaj tez biegamy, tylko ze lasy sa betonowe a zwierzyna nieco innego ksztaltu i koloru. Nic sie w istocie nie zmienilo.

Natura ludzka sie nie zmienila - dzisiaj ludzie zra, pija, sraja, morduja otaczajace ich stworzenia i siebie nawzajem, pieprza sie ile wlezie a na dodatek sporo gadaja, twierdzac, ze to jest w jakis sposob szlachetne i ma jakis cel- nie, wcale nie jest i nie ma.
W pewnym sensie masz racje. Mentalność ludzka pomimo milionów lat w gruncie rzeczy jest taka sama.
Ale błagam , nie twórz takich porównań.
A moje życie ma cel. Nie wiesz nic o mnie..Może usłyszałeś od kogoś bardzo mądergo że nasze życie jest zwyczajną egzystencją i nic po nas nie zostanie, a tak nie jest. Przynajmniej nie dla mnie. Nie wiem jak dla Ciebie.
Rupert jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 21:24   #50
Eivrel
Użytkownik Forum
 
Eivrel's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Jasne ze mam - udowodnij mi ze jest inaczej.
Człowiek będzie żył i grzyb będzie żył. I ludź i grzyb będą sobie żyli, a potem sobie umrą i już ich nie będzie będą następne grzyby i ludzie i tak będą sobie żyły, a potem umierały bez celu aż wszystkie umrą. I tak to się kręci bez sensu.
Cytuj:
W pewnym sensie masz racje. Mentalność ludzka pomimo milionów lat w gruncie rzeczy jest taka sama.
Ale błagam , nie twórz takich porównań.
Prawda bywa okrutna =(
Cytuj:
A moje życie ma cel. Nie wiesz nic o mnie..
Jeżeli ktoś wyznaje pogląd o tym, że życie nie ma sensu to nie opiera się na danych dotyczących konkretnej osoby. Tu chodzi o coś innego.
Cytuj:
Może usłyszałeś od kogoś bardzo mądergo że nasze życie jest zwyczajną egzystencją i nic po nas nie zostanie, a tak nie jest. Przynajmniej nie dla mnie. Nie wiem jak dla Ciebie.
To jest twoje zdanie, masz prawo je posiadać, a każdy ma obowiązek je uszanować.
Eivrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 21:31   #51
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Eivrel Pokaż post
a potem umierały bez celu aż wszystkie umrą. I tak to się kręci bez sensu.
To, ze TTY nie masz celu nie oznacza ze niekt go nie ma. Ja mam cel. Wszyscy moi znajomi maja cel.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 21:34   #52
dagothar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 06 2005
Wiek: 36

Posty: 202
Stan: Tutor
Imię: Dagothar
Profesja: Paladin
Poziom: 7
Domyślny

A niech tam - uwazasz, ze masz jakis cel w zyciu? Ciesz sie, wielu ludzi nie ma takiego szczescia(?). Wiele razy slysze jak ludzie opowiadaja o szczesciu i sensie zycia ale przykro mi - z doswiadczenia wiem, ze wiekszosc z tego da sie sprowadzic do wspolnego mianownika i calosc tych wywodow zawiera tyle skaz logicznych i luk, ze nie jestem w stanie tego zaakceptowac jako sluszne.

Watek powoli zbliza sie do punktu, w ktorym nie nie jest juz jednowatkowy, zbiera sie za duzo mysli i nie warto juz nic pisac, bo nikt juz niczego nie czyta.
__________________
Foul beast approaches?!
dagothar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 21:38   #53
Rupert
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 04 2004
Lokacja: Wrocław

Posty: 159
Rupert ma numer GG 5669323
Domyślny

Cytuj:
Człowiek będzie żył i grzyb będzie żył. I ludź i grzyb będą sobie żyli, a potem sobie umrą i już ich nie będzie będą następne grzyby i ludzie i tak będą sobie żyły, a potem umierały bez celu aż wszystkie umrą. I tak to się kręci bez sensu.
Miedzy mną a grzybem jest różnica. O małym grzybie nikt nie będzie pamietał. Ja chce żeby zaraz po śmierci nie wszyscy o mnie zapomnieli, wiem że pamięć nie trwa wiecznie, ale taki mam cel - pozostać w pamięci niektórych ludzi, choćby troche.. I jak mi teraz udowodnisz że życie nie ma celu ?
Cytuj:
Jeżeli ktoś wyznaje pogląd o tym, że życie nie ma sensu to nie opiera się na danych dotyczących konkretnej osoby. Tu chodzi o coś innego.
Racja, może sie opierać tylko i wyłącznie na swoich odczuciach. Ok. Tylko niech mi ktoś opierający sie TYLKO na swoich poglądach nie wciska że na świecie moge ździałać tyle co muchomor lub borowik..
Cytuj:
To jest twoje zdanie, masz prawo je posiadać, a każdy ma obowiązek je uszanować.
Dzięki!

Ostatnio edytowany przez Rupert - 13-12-2006 o 21:39.
Rupert jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 21:39   #54
Eivrel
Użytkownik Forum
 
Eivrel's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Pokaż post
To, ze TY nie masz celu nie oznacza ze niekt go nie ma. Ja mam cel. Wszyscy moi znajomi maja cel.
Tak konkretna osoba ma cel (osiągnąć coś itp.), ale jej życie nie ma.


Edit:

Cytuj:
Miedzy mną a grzybem jest różnica. O małym grzybie nikt nie będzie pamietał. Ja chce żeby zaraz po śmierci nie wszyscy o mnie zapomnieli, wiem że pamięć nie trwa wiecznie, ale taki mam cel - pozostać w pamięci niektórych ludzi, choćby troche.. I jak mi teraz udowodnisz że życie nie ma celu ?
Mówisz o swoim celu, a nie celu twojego życia.
Cytuj:
Racja, może sie opierać tylko i wyłącznie na swoich odczuciach. Ok. Tylko niech mi ktoś opierający sie TYLKO na swoich poglądach nie wciska że na świecie moge ździałać tyle co muchomor lub borowik..
Przykre co nie =(

Ostatnio edytowany przez Eivrel - 13-12-2006 o 21:47.
Eivrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 21:43   #55
Nosferatu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 07 2004
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 33

Posty: 241
Nosferatu ma numer GG 1691186
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rupert Pokaż post
ale taki mam cel - pozostać w pamięci niektórych ludzi, choćby troche.. I jak mi teraz udowodnisz że życie nie ma celu ?
czyli że celem twego zycia jest umrzec i pozostac w pamieci ludzi? Tylko to logicznie nie ma sensu bo jak umrzesz to bez znaczenia czy ktos o tobie bedzie pamietac czy nie.
__________________
Gakh Nazgi Golug durub-uuri lata-nuut,
Udu takob-ishiz gund-ob Gazat-shakh-uuri,
Krith Shara-uuri matuurz matat duumpuga,
Ash tug Shakhbuurz-uur Uliima-tab-ishi za,
Uzg-Mordor-ishi amal fauthut burguuli.
Ash nazg durbatuluuk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatuluuk, agh burzum-ishi krimpatul
Uzg-Mordor-ishi amal fauthut burguuli.
Nosferatu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 22:04   #56
Rupert
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 04 2004
Lokacja: Wrocław

Posty: 159
Rupert ma numer GG 5669323
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nosferatu Pokaż post
czyli że celem twego zycia jest umrzec i pozostac w pamieci ludzi? Tylko to logicznie nie ma sensu bo jak umrzesz to bez znaczenia czy ktos o tobie bedzie pamietac czy nie.
Nie.
To ma bardzo duży sens, przynajmniej dla mnie.
Ludzie nie pamiętają zwykłch szaraków. Dlatego żeby być pamietanym trzeba coś za życia zrobić.
Z tego wychodzi równość :
pozostać w pamięci = zrobić coś przydatnego za życia.
Myślałem że to logiczne że ludzkość nie zapamieta jakiegoś Roberta z Wrocławia tylko zapamieta Roberta który coś wykonał..
Cytuj:
Mówisz o swoim celu, a nie celu twojego życia.
Nie wiem, może sie myle. Ale czy to jakaś istotna różnica ? To ja kieruje swoim życiem i to odemnie zależy jakie będzie.. i chyba dlatego cel do którego dąże aż to śmierci moge nazwać swoim życiowym celem.. czyli celem mojego życia.

Ostatnio edytowany przez Rupert - 13-12-2006 o 22:06.
Rupert jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 22:04   #57
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Zastanawianie się nad samobójstwem przychodzi mi tylko od czasu do czasu kiedy to zapędzę się w wir filozofii na temat tego co będzie po śmierci, czy też jak to jest umierać czy też inne zagadnienie związane z tą tematyką.

Cytuj:
Tak konkretna osoba ma cel (osiągnąć coś itp.), ale jej życie nie ma.
IMO cel czyjegoś istnienia można określić dopiero gdy osoba ta przestanie istnieć, ale by odczuwać sens swojej egzystencji, każdy znajduje sobie własny cel.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 22:09   #58
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Pokaż post
Jasne ze mam - udowodnij mi ze jest inaczej.
Widać, że katolik ;-).
No słucham, jaki jest ten wyższy cel? Cel który jest niezbędny światu do istnienia (w końcu wyższy)? Bo widzisz, takie drzewo uczestniczy w ważnym procesie dostarczania tlenu innym żyjącym organizmom, biedronka zjada szkodniki - a człowiek?
Uważam, ze te twoje "wyższe cele", to chociażby samorealizacja, albo jeszcze bardziej przyziemne - związane z fizjologią np. Każdy ma takie cele, i wielką pychą byłoby nazywać je "wyższymi".
Dan the Automator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 22:13   #59
Rupert
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 04 2004
Lokacja: Wrocław

Posty: 159
Rupert ma numer GG 5669323
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dobo Pokaż post
Widać, że katolik ;-).
No słucham, jaki jest ten wyższy cel? Cel który jest niezbędny światu do istnienia (w końcu wyższy)? Bo widzisz, takie drzewo uczestniczy w ważnym procesie dostarczania tlenu innym żyjącym organizmom, biedronka zjada szkodniki - a człowiek?
Uważam, ze te twoje "wyższe cele", to chociażby samorealizacja, albo jeszcze bardziej przyziemne - związane z fizjologią np. Każdy ma takie cele, i wielką pychą byłoby nazywać je "wyższymi".
Nie jestem Katolikiem, i możliwe że jestem pyszny.
Ale..
Wyższym celem dla człowieka może być naprzykład ułatwienie życia innym pokoleniom. Co powiesz na odkrywanie nowych lekarstw dzięki którym można uratować tysiące ludzi..
To nie jest wystaczająco duży cel ?
A ułatwienie innym zycia ? Gdyby ktoś nie wpadł na to że koło może usprawnić życie teraz byśmy się męczyli.
To też jest nic ?

@down

Zostać w pamięci zostanie.. ale nie wiem czy jako pozytywny bohater.
Cytuj:
Racja, może sie opierać tylko i wyłącznie na swoich odczuciach. Ok. Tylko niech mi ktoś opierający sie TYLKO na swoich poglądach nie wciska że na świecie moge ździałać tyle co muchomor lub borowik..
Dokładnie, jednostkowo każdy ma cel, ale jako ogól żyjemy.. żeby żyć.. To chyba dlatego że jako jednostki* nie przetrwamy do końca świata (raczej..) i wiemy że po naszej śmierci życie na ziemi będzie toczyło sie dalej, tyle że bez nas.

*Ehehe, jednostki..ale to ubrałem w słowa ;]

Ostatnio edytowany przez Rupert - 13-12-2006 o 22:20.
Rupert jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2006, 22:15   #60
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rupert Pokaż post
pozostać w pamięci = zrobić coś przydatnego za życia.
Najlepszym przykładem jest Hitler, który pozostanie w pamięci ludzkości do końca istnienia świata. ;-))))

Cytuj:
Racja, może sie opierać tylko i wyłącznie na swoich odczuciach. Ok. Tylko niech mi ktoś opierający sie TYLKO na swoich poglądach nie wciska że na świecie moge ździałać tyle co muchomor lub borowik..
Zdziałać możesz więcej, problem w tym, że pozostajesz tym samym, przemijalnym bytem co owe grzyby.
Paradoksalność sensu życia polega na tym, że w praktyce każdy człowiek ma jakiś cel w życiu - problem w tym, że egzystencja całego gatunku ludzkiego owego celu nie posiada.
__________________
*+10 punktów do lansu
Ghost Nieudany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:43.


Powered by vBulletin 3