Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 03-02-2008, 10:30   #801
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gawus Pokaż post
z tego co wiem, to jak sie ma ramy to trzeba miec wszystkie jednkowe, np 2x 256, czy 2x 1gb itd Mozliwe ze masz przepiecia na plycie glownej / zasilacz. Plyte masz na dodatkowe oddzielne wejscie 20p + 4p? Bo te 4p to zasilanie RAMU (karty graficznej bodajze tez) na nowyszych plytach glownych. na kompach sie znam pol na pol wiec argh :/
Nie musza byc jednakowe. Wczesniej wszystko na tym ukladzie dzialalo. Zasilacz tez odpada, gdyz jednak raz sie wlaczyl, a potem tego juz nie ruszalam...

Szukalam jakiegos oddzielnego zasilania ramu, lecz nic takiego nie ma ;P. Za stary komp...


Moge jedynie dodac, ze zaden z czterech slotów nie dziala (nawet z wygladajacym dobrze ramem). A tylko dwa sa bardziej czarne, niz byly.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 03-02-2008 o 12:27.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-02-2008, 13:12   #802
Scobel
Redaktor
 
Scobel's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: IR/PL

Posty: 754
Stan: Początkujący
Imię: Nenagh
Profesja: Rookstayer
Gildia: AoR
Świat: Nerana
Poziom: 57~
Skille: XX/YY
Poziom mag.: 0o
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gawus Pokaż post
z tego co wiem, to jak sie ma ramy to trzeba miec wszystkie jednkowe, np 2x 256, czy 2x 1gb itd Mozliwe ze masz przepiecia na plycie glownej / zasilacz. Plyte masz na dodatkowe oddzielne wejscie 20p + 4p? Bo te 4p to zasilanie RAMU (karty graficznej bodajze tez) na nowyszych plytach glownych. na kompach sie znam pol na pol wiec argh :/
Gawus - jesteś w błędzie. Ja np mam 2x2048Mb, 1x1024Mb, i 1x512Mb = bo więcej Windows Xp czy nawet Vista nie widzą póki co - to ram w pracy.

Co do Slythii. Otwórz kompa i sprawdź sloty RAMU, jeśli na którym jak patrzysz od góry to jest coś nadpalonego stopionego - to znaczy że raczej zrobiło się coś a może zrobił ktoś coś co spowodowało wysunięcie ramu podczas transportu - nawet o 2 mm, jeden. I przy próbie ON poszło źle napięcie i ... Efekt znasz. Wtedy albo ram albo płyta albo to i to do wymiany. Lub poprostu ram miał na sobie wilgoć spowodowaną zmiana temperatury - z zewnątrz do wewnątrz i nie odczekał z 1 h - rzadko ale niestety zdarza się.

Najlepiej idź do kumpla i u niego wsadź ramy, jak pójdą to płyta, jak nie to na bank spalone. Ale weź też od niego ram by sprawdzić jeszcze płytę.
__________________

To napisał Scobel z Altaron Team.
Scobel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2008, 13:35   #803
Nytalith
Użytkownik Forum
 
Nytalith's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2005

Posty: 338
Imię: Sama Edso
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 60
Skille: xx/xx
Poziom mag.: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
No to teraz ja... Znow.

Przywiozlam sobie kompa... Cieszylam sie, ze wreszcie sie pobawie.. Lecz znow lipa...

Wlaczam go i cos zaczyna sie dymic... Od razu wylaczylam. Okazalo sie, ze to jedna z kosci ramu (1gb)... Wyjelam - na dwoch pozostalych tez komp sie nie wlaczyl, tylko dwa pikniecia (wiem, cos z ramem). Wlozylam jedna (128) i o dziwo - poszlo! Lecz na tym koniec dobrych informacji... Postanowilam sprobowac z druga (1gb). Wyjelam 128, wlozylam 1gb... Cos zaczelo sie palic i znow dymic. Wyjelam... I znow w to samo miejsce wkladalam te po 128... I albo nic, albo piszczy...
Wyjelam wszystkie... Dwie z trzech maja z 2-3 czarne miejsca (te, gdzie te styki byly), do tego jedna smierdzi.

Dodam, ze mam trzy kosci - dwa po 128 i jeden 1gb.

O co chodzi i co mam zrobic?? Kasy brak...
Powiedz co to za zasilacz (marka i moc), to ze sie wlaqczyl nie oznacza ze nie moze musie zdarzyc zapodanie "troszke" za wysokiego napiecia. Chociaz wtedy powinno pojsc zasilanie ram a nie sam ram...
Co to za plyta glowna? Te wszystkie spalone byly w jednym slocie? Boje sie ze plyta glowna na gwarancje/do wymiany.

@Scobel: Jesli chcesz zeby widzialy wiecej to kup wersje 64bit
__________________

14.35kb w sumie, nie czepiac sie
Nytalith jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2008, 16:52   #804
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nytalith Pokaż post
Powiedz co to za zasilacz (marka i moc), to ze sie wlaqczyl nie oznacza ze nie moze musie zdarzyc zapodanie "troszke" za wysokiego napiecia. Chociaz wtedy powinno pojsc zasilanie ram a nie sam ram...
Co to za plyta glowna? Te wszystkie spalone byly w jednym slocie? Boje sie ze plyta glowna na gwarancje/do wymiany.

@Scobel: Jesli chcesz zeby widzialy wiecej to kup wersje 64bit
Nie wiem, jaki mam zasilacz... Tylko jakos dzialalo, to mnie martwi. Pozniej sprawdze.

W zadnym slocie zadna z 3 kosci ramu nie dziala... Wlasnie sprawdzilam - to 1 gb dziala... Na innym komputerze... Mimo tych czarnych, smierdzacych elementow.

Gwaracja plyty glownej skonczyla sie dobre pare lat temu... Czyli pozostaje wymiana?? Jaki to koszt...?
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2008, 17:02   #805
Donas
Użytkownik Forum
 
Donas's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 31

Posty: 676
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Tego typu problemy pojawiają się, gdy RAM jest źle dociśnięty. Gdy wkładasz kość, nóżki po obu jej stronach przy slocie muszą samemu wskoczyć w te wycięte miejsca (mam nadzieję, że wiesz co mam na myśli). Jednak polecam ci pójść do serwisu, tam udzielą ci więcej informacji. Obawiam się, że jeśli doszło do spalenia z winy użytkownika (a bardzo ciężko by ci było udowodnić, że to RAM był wadliwy), to gwarancja na zakupione kości nic ci nie da.

To tyle, co ci mogę powiedzieć na odległość. Najlepiej jak ktoś obejrzy te sloty oraz pamięć, to udzieli ci wskazówek co powinnaś zrobić.

Ostatnio edytowany przez Donas - 03-02-2008 o 17:07.
Donas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2008, 17:32   #806
Gogar
Użytkownik Forum
 
Gogar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 07 2007
Lokacja: padł mi mózg

Posty: 656
Imię: Tolek
Gildia: #;d
Świat: POLNet
Poziom: +o
Skille: Mrok
Gogar ma numer GG 6484638
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nytalith Pokaż post
sz zeby widzialy wiecej to kup wersje 64bit
Po co, skoro i tak windows w pełni wykorzystuje tylko 2gb? Polecam o tym poczytać.
Gogar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2008, 17:32   #807
Nytalith
Użytkownik Forum
 
Nytalith's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2005

Posty: 338
Imię: Sama Edso
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 60
Skille: xx/xx
Poziom mag.: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
Nie wiem, jaki mam zasilacz... Tylko jakos dzialalo, to mnie martwi. Pozniej sprawdze.

W zadnym slocie zadna z 3 kosci ramu nie dziala... Wlasnie sprawdzilam - to 1 gb dziala... Na innym komputerze... Mimo tych czarnych, smierdzacych elementow.

Gwaracja plyty glownej skonczyla sie dobre pare lat temu... Czyli pozostaje wymiana?? Jaki to koszt...?
zle mnie zrozumialas, chodzi o to czy te spalone kosci sie spalily gdy byly w tym samym slocie, czy w kilku roznych. Bo jesli w tym samym to na 99% jest po prostu slot walniety i pali pamieci.

@up: Jakto wykorzystuje 2gb? O.o Kazdy system 32 bit jest w stanie obsluzyc max 3.25gb ram. Nie wazne czy jest to XP, Vista, Linux czy co innego. (chociaz gdzies podobno to pomineli, ale glowy nie dam). Od systemu zas zalezy jak ten ram wykorzysta. XP niema najlepszego zarzadzania ram, ale to nie zmienia postaci rzeczy, ze jesli program potrzebuje to ta pojemnosc dostanie. Wiec nie wiem o czym Ty mowisz.
__________________

14.35kb w sumie, nie czepiac sie

Ostatnio edytowany przez Nytalith - 03-02-2008 o 17:37.
Nytalith jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2008, 19:08   #808
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nytalith Pokaż post
zle mnie zrozumialas, chodzi o to czy te spalone kosci sie spalily gdy byly w tym samym slocie, czy w kilku roznych. Bo jesli w tym samym to na 99% jest po prostu slot walniety i pali pamieci.
Z tego co pamietam to ta jedna kosc palila sie w kazdym slocie... w dwoch roznych (skrajnych) probowalam i ten sam efekt - dym.

Cytuj:
Tego typu problemy pojawiają się, gdy RAM jest źle dociśnięty. Gdy wkładasz kość, nóżki po obu jej stronach przy slocie muszą samemu wskoczyć w te wycięte miejsca (mam nadzieję, że wiesz co mam na myśli). Jednak polecam ci pójść do serwisu, tam udzielą ci więcej informacji. Obawiam się, że jeśli doszło do spalenia z winy użytkownika (a bardzo ciężko by ci było udowodnić, że to RAM był wadliwy), to gwarancja na zakupione kości nic ci nie da.
I tak gwarancji juz nie ma, poza tym okazalo sie, ze ten ram DZIALA?!... Czyli wszystkie cztery sloty sie popsuly?
Do serwsu nie mam jak zaniesc...;/.

Notabene na poczatku myslalam, ze ta jedna kosc ramu (1gb) pali sloty.. Dlatego tez w tych dwoch juz nic potem nie dzialalo. Tyko dlaczego trzeci tez nie dziala, a ta sama kosc dziala w innym komputerze bez zadnego problemu, bez zadnego dymu etc?
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 03-02-2008 o 19:11.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2008, 19:46   #809
Gogar
Użytkownik Forum
 
Gogar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 07 2007
Lokacja: padł mi mózg

Posty: 656
Imię: Tolek
Gildia: #;d
Świat: POLNet
Poziom: +o
Skille: Mrok
Gogar ma numer GG 6484638
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nytalith Pokaż post
@up: Jakto wykorzystuje 2gb? O.o Kazdy system 32 bit jest w stanie obsluzyc max 3.25gb ram. Nie wazne czy jest to XP, Vista, Linux czy co innego. (chociaz gdzies podobno to pomineli, ale glowy nie dam). Od systemu zas zalezy jak ten ram wykorzysta. XP niema najlepszego zarzadzania ram, ale to nie zmienia postaci rzeczy, ze jesli program potrzebuje to ta pojemnosc dostanie. Wiec nie wiem o czym Ty mowisz.
Może i widzi i 'obsługuje' taką ilość ram, ale nie potrafi jej w pełni wykorzystać. Czytałem o tym ostatnio, ale nie pamiętam gdzie.
Gogar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-02-2008, 00:01   #810
Scobel
Redaktor
 
Scobel's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: IR/PL

Posty: 754
Stan: Początkujący
Imię: Nenagh
Profesja: Rookstayer
Gildia: AoR
Świat: Nerana
Poziom: 57~
Skille: XX/YY
Poziom mag.: 0o
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gogar Pokaż post
Po co, skoro i tak windows w pełni wykorzystuje tylko 2gb? Polecam o tym poczytać.
Jak bierzesz ram to parzystą liczbę kości i nie ma sensu bać się 4gb, 32bit xp po włączeniu PAE obsługuje do 64gb ramu... Więc niestety jesteś w błędzie . Co więcej umie wtedy wykorzystać 100% ramu jaki ma wsadzony - jeśli jest taka potrzeba .
__________________

To napisał Scobel z Altaron Team.
Scobel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-02-2008, 01:04   #811
Gogar
Użytkownik Forum
 
Gogar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 07 2007
Lokacja: padł mi mózg

Posty: 656
Imię: Tolek
Gildia: #;d
Świat: POLNet
Poziom: +o
Skille: Mrok
Gogar ma numer GG 6484638
Domyślny

Aż normalnie tego poszukam...

[edit]
Przekopałem się przez to, co czytałem i nie mogę znaleźć, sorry Winnetou.

Ostatnio edytowany przez Gogar - 04-02-2008 o 01:13.
Gogar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-02-2008, 09:56   #812
Sir Raxez
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 08 2006

Posty: 43
Gildia: ------
Świat: ------
Poziom: ---
Skille: ------
Poziom mag.: --
Domyślny

Ja mam następujący problem:
Gdy włączam klienta Tibii, komp się zwiesza. Po paru sekundach następuje piiip, myszka się ruszy, potem znów piip, myszka sie ruszy i potem już całkowita zwiecha.
Opis problemu:
Do tej pory nie miałem żadnych problemów, mam odpowiedniego kompa -
Intel Core 2 Duo [email protected] Ghz rated at 2.77 ghz
GeForce 8500 Gt 512 Ram
1 GB Ram DDR

Co ostatnio ściągałem:
PODBota do CS'a 1.6 - chciałem pograć 4fun bo miałem problemy z wbiciem na jakikolwiek serv.
No i ściągałem waypointy
Hijackthis Log:
Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 08:52:26, on 2008-02-04
Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss*****
C:\WINDOWS\system32\winlogon*****
C:\WINDOWS\system32\services*****
C:\WINDOWS\system32\lsass*****
C:\WINDOWS\system32\svchost*****
C:\WINDOWS\System32\svchost*****
C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon*****
C:\WINDOWS\Explorer*****
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv*****
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ*****
C:\WINDOWS\system32\spoolsv*****
C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware 2007\aawservice*****
C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc*****
C:\Program Files\Sony\Shared Plug-Ins\Media Manager\MSSQL$SONY_MEDIAMGR\Binn\sqlservr*****
C:\WINDOWS\system32\nvsvc32*****
C:\WINDOWS\system32\svchost*****
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv*****
C:\WINDOWS\system32\wscntfy*****
C:\Program Files\Analog Devices\Core\smax4pnp*****
C:\WINDOWS\system32\config\services*****
C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\smax4*****
C:\WINDOWS\system32\RUNDLL32*****
C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon*****
C:\Program Files\Thomson\SpeedTouch USB\Dragdiag*****
C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon*****
C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient*****
C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp*****
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv*****
C:\WINDOWS\system32\taskswitch*****
C:\Program Files\Unlocker\UnlockerAssistant*****
C:\Program Files\Java\jre1.6.0_03\bin\jusched*****
C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2*****
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor*****
C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon*****
C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08*****
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexStoreSvr*****
C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqSTE08*****
C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\NeostradaTP*****
C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\ComComp*****
C:\Program Files\HP\Digital Imaging\Product Assistant\bin\hprblog*****
C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch*****
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox*****
C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis*****

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.neostrada.pl
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Neostrada TP
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL
R3 - URLSearchHook: Yahoo! Toolbar - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn\yt.dll
F2 - REG:system.ini: Shell=Explorer***** "C:\WINDOWS\system32\config\services*****"
O2 - BHO: HelperObject Class - {00C6482D-C502-44C8-8409-FCE54AD9C208} - C:\Program Files\TechSmith\SnagIt 8\SnagItBHO.dll
O2 - BHO: Yahoo! Toolbar Helper - {02478D38-C3F9-4EFB-9B51-7695ECA05670} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn\yt.dll
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: flashget urlcatch - {2F364306-AA45-47B5-9F9D-39A8B94E7EF7} - C:\Program Files\FlashGet\jccatch.dll
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_03\bin\ssv.dll
O2 - BHO: FlashGet GetFlash Class - {F156768E-81EF-470C-9057-481BA8380DBA} - C:\Program Files\FlashGet\getflash.dll
O3 - Toolbar: Yahoo! Toolbar - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn\yt.dll
O3 - Toolbar: SnagIt - {8FF5E183-ABDE-46EB-B09E-D2AAB95CABE3} - C:\Program Files\TechSmith\SnagIt 8\SnagItIEAddin.dll
O4 - HKLM\..\Run: [High Definition Audio Property Page Shortcut] HDAShCut*****
O4 - HKLM\..\Run: [SoundMAXPnP] C:\Program Files\Analog Devices\Core\smax4pnp*****
O4 - HKLM\..\Run: [SoundMAX] "C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\smax4*****" /tray
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32***** C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz***** /install
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32***** C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck*****
O4 - HKLM\..\Run: [WooCnxMon] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon*****
O4 - HKLM\..\Run: [SpeedTouch USB Diagnostics] "C:\Program Files\Thomson\SpeedTouch USB\Dragdiag*****" /icon
O4 - HKLM\..\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch*****
O4 - HKLM\..\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon*****
O4 - HKLM\..\Run: [ZoneAlarm Client] "C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient*****"
O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp*****
O4 - HKLM\..\Run: [CoolSwitch] C:\WINDOWS\system32\taskswitch*****
O4 - HKLM\..\Run: [UnlockerAssistant] "C:\Program Files\Unlocker\UnlockerAssistant*****"
O4 - HKLM\..\Run: [Flashget] C:\Program Files\FlashGet\flashget***** /min
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre1.6.0_03\bin\jusched*****"
O4 - HKLM\..\Run: [HP Software Update] C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2*****
O4 - HKLM\..\Run: [services] C:\Documents and Settings\Kamil\Pulpit\TibiaTesta*****
O4 - HKLM\..\Run: [EATLIMESTART] C:\Program Files\EatLime\\EatLime*****
O4 - HKCU\..\Run: [BgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] "C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor*****"
O4 - HKCU\..\Run: [DAEMON Tools] "C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon*****" -lang 1033
O4 - HKCU\..\Run: [Creative WebCam Tray] "C:\Program Files\Creative\Shared Files\CamTray*****"
O4 - HKCU\..\Run: [Skype] "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype*****" /nosplash /minimized
O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg*****" /tray
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON*****] C:\WINDOWS\system32\CTFMON***** (User 'USŁUGA LOKALNA')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON*****] C:\WINDOWS\system32\CTFMON***** (User 'USŁUGA SIECIOWA')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON*****] C:\WINDOWS\system32\CTFMON***** (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON*****] C:\WINDOWS\system32\CTFMON***** (User 'Default user')
O4 - Startup: OpenOffice.org 2.2.lnk = C:\Program Files\OpenOffice.org 2.2\program\quickstart*****
O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl*****
O4 - Global Startup: HP Digital Imaging Monitor.lnk = C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08*****
O4 - Global Startup: SnagIt 8.lnk = C:\Program Files\TechSmith\SnagIt 8\SnagIt32*****
O8 - Extra context menu item: &Ściągnij przy pomocy FlashGet'a - C:\Program Files\FlashGet\jc_link.htm
O8 - Extra context menu item: &Ściągnij wszystko przy pomocy FlashGet'a - C:\Program Files\FlashGet\jc_all.htm
O9 - Extra button: Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs*****
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs*****
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_03\bin\ssv.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_03\bin\ssv.dll
O9 - Extra button: FlashGet - {D6E814A0-E0C5-11d4-8D29-0050BA6940E3} - C:\Program Files\FlashGet\FlashGet*****
O9 - Extra 'Tools' menuitem: FlashGet - {D6E814A0-E0C5-11d4-8D29-0050BA6940E3} - C:\Program Files\FlashGet\FlashGet*****
O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag*****
O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag*****
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{35AD5729-428A-4617-A6A7-C343E60D8FF6}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164
O17 - HKLM\System\CS1\Services\Tcpip\..\{35AD5729-428A-4617-A6A7-C343E60D8FF6}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164
O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL
O23 - Service: Ad-Aware 2007 Service (aawservice) - Lavasoft AB - C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware 2007\aawservice*****
O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv*****
O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ*****
O23 - Service: avast! Mail Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv*****
O23 - Service: avast! Web Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv*****
O23 - Service: LightScribeService Direct Disc Labeling Service (LightScribeService) - Hewlett-Packard Company - C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc*****
O23 - Service: NBService - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero 7\Nero BackItUp\NBService*****
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32*****
O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\system32\HPZipm12*****
O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon*****

--
End of file - 9274 bytes





Z góry dziękuje za pomoc :>
Sir Raxez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-02-2008, 19:50   #813
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

Ściągałam dziś program Gimp ze strony dobreprogramy.pl, gdy nagle zrestartował mi się komputer. Zaczęłam go ściągać jeszcze raz, ale zamiast instalki ściągnął mi się plik z ikonką tibicam i drugi z ikonką 'okna' programu. Gdy klikam na którąś z tych ikonek wyświetla mi się komunikat, że nie jest to prawidłowa aplikacja systemu Win32, lub "Could not open the file. Aborting". Nie da się także usunąć tych plików. Nie wiem co mam z tym zrobić.
Używam Windows XP MCE Edition.

Poza tym mam jeszcze jeden problem. Mianowicie wiatrak strasznie mi hałasuje. Jest na to jakaś rada? : )
__________________
Martka's last.fm

Ostatnio edytowany przez Martka - 04-02-2008 o 19:53.
Martka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-02-2008, 21:44   #814
<.<
Użytkownik Forum
 
<.<'s Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2007
Lokacja: Warszawa
Wpisy bloga: 2

Posty: 731
Domyślny

Co do gimpa, to pierwszy raz się z takim czymś spotykam
Natomiast jeśli o wiatrak chodzi, spróbuj go poprawić, wyczyścić albo wymienić.
__________________
<.< jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-02-2008, 23:52   #815
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

Z gimpem już sobie poradziłam ; )
A co do wiatraczka, to kumpel radził mi go naoliwić, ale nie wiem czy to coś da... W każdym razie, dzięki za sugestię : )
__________________
Martka's last.fm
Martka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-02-2008, 23:48   #816
Maggic
Chelsea Fan
 
Maggic's Avatar
 
Data dołączenia: 08 04 2006
Lokacja: Szczecin
Wiek: 34

Posty: 1,107
Stan: Na Emeryturze
Maggic ma numer GG 2111891
Domyślny

Krótko i na temat. Problem z IP.

Otóż, ostatnio zakupiłem nowy komputer, łączone są one teraz przez router, więc oczywiście i (niestety) mam wewnętrzne IP: 192.xx.xx.xx.
Model Routera DI-524, usługodawca Chello.

Pytanie: Jest jakiś sposób na zmiany IP na zewnętrzny i czy w razie czego może to zrobić usługodawca?

Jeżeli nie to czy tylko po przez przekierowanie portów będą mogli połączyć się zemną ludzie? (Przykładowo Counter-Strike Server)

No i jak dokładnie przekierować port?
__________________
Wy macie historię, my ją tworzymy//
Maggic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2008, 15:53   #817
grooe
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 02 2008

Posty: 6
Domyślny

Witam

Mam pewien problem. Podczas formatowania komputera przez przypadek usunąłem cały dysk D. Miałem na nim zapisane wszystkie passy, rec keye, ale równnież hasła do ważnych rzeczy takich jak allegro, emaile itd. Szperałem ostatnio po komputerze próbując to jakoś odnaleść lecz nie udało sie.Jedyne co znalazłem to stare pulpity, dzieki czemu zrobilem se nadzieje ze i dysk D da sie jakos odzyskac. I tu moje pytanie czy da się jakoś wrócić do starego dysku D jeszcze z przed formatu ?

@edit

no jest znalazłem program idealny do tego. tyle ze niewiem jak sie nim oblogiwac czy moglby ktos kto zna sie dobrze na tego typu komputerowym jezyku powiedziec jak odzyskac stare partycje ?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz...+6.8#komentarz

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez grooe - 08-02-2008 o 17:18.
grooe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2008, 17:07   #818
Descartes
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 06 2004

Posty: 1,327
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maggic Pokaż post
Krótko i na temat. Problem z IP.

Otóż, ostatnio zakupiłem nowy komputer, łączone są one teraz przez router, więc oczywiście i (niestety) mam wewnętrzne IP: 192.xx.xx.xx.
Model Routera DI-524, usługodawca Chello.

Pytanie: Jest jakiś sposób na zmiany IP na zewnętrzny i czy w razie czego może to zrobić usługodawca?

Jeżeli nie to czy tylko po przez przekierowanie portów będą mogli połączyć się zemną ludzie? (Przykładowo Counter-Strike Server)

No i jak dokładnie przekierować port?
Owszem uslugodawca moze przydzielic ci zewnetrzny adres IP, jesli oferuje cos takiego w umowie

Jeśli wcześniej miałeś zewnętrzne IP a po zmianie kompa nie masz to zadzwoń do Chello i podaj im nowy adres fizyczny (w XP wejdz we wlasciwosci twojego polaczenia sieciowego, karta obsluga > szczegoly i tam masz)
Descartes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2008, 17:50   #819
nequs
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 07 2006

Posty: 13
Domyślny

Witam.
Mam pewien problem. Gram w grę Medieval : Total war, oryginalnie po angielsku. Ściągnąłem spolszczenie, pliki do podmienienia w txt. W plikach tych jest wiele polskich znaków, co w grze skutkuje wyświetlaniem się "krzaczków" . Pytanie, czy zna ktoś jakiś program, dzięki któremu dałoby się usunąć wszystkie polskie znaki z danego tekstu (np. ś zastąpić s) bez konieczności robienia tego ręcznie, gdyż tekstu jest bardzo dużo . Dzięki wielkie, pozdrawiam.

Edit: Aj, przepraszam, niezbyt uwaznie szukalem, istnieje program Notatnik SP 4.1. Problem rozwiązany.

Ostatnio edytowany przez nequs - 08-02-2008 o 18:00.
nequs jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2008, 18:54   #820
Żyłka
Użytkownik Forum
 
Żyłka's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Legnica
Wiek: 31

Posty: 833
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez nequs Pokaż post
Witam.
Mam pewien problem. Gram w grę Medieval : Total war, oryginalnie po angielsku. Ściągnąłem spolszczenie, pliki do podmienienia w txt. W plikach tych jest wiele polskich znaków, co w grze skutkuje wyświetlaniem się "krzaczków" . Pytanie, czy zna ktoś jakiś program, dzięki któremu dałoby się usunąć wszystkie polskie znaki z danego tekstu (np. ś zastąpić s) bez konieczności robienia tego ręcznie, gdyż tekstu jest bardzo dużo . Dzięki wielkie, pozdrawiam.

Edit: Aj, przepraszam, niezbyt uwaznie szukalem, istnieje program Notatnik SP 4.1. Problem rozwiązany.
To się da zrobić nawet w zwykłym notatniku. I nie mam tu na myśli ręcznej zmiany każdego znaku po kolei.
Żyłka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:08.


Powered by vBulletin 3