Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > Grafiki

Notki

Grafiki Masz talent do grafik? Zamieść swoje prace tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 09-11-2007, 17:59   #901
Rednaskela
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 11 2007

Posty: 11
Domyślny

Siemka!
To mój pierwszy post, wiec moze najpierw zamiesze moja pierwsza grafike tibijska. Odgrzebalem ja niedawno (nie robiło się formata od 4 lat hehe). Straszszny lineart, i ogolnie mowiac slabe, licze na krytyke



Ostatnio edytowany przez Rednaskela - 09-11-2007 o 18:16. Powód: Nie chcę nabijać postów dając co 5 minut nic nie warte prace
Rednaskela jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-11-2007, 18:42   #902
<.<
Użytkownik Forum
 
<.<'s Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2007
Lokacja: Warszawa
Wpisy bloga: 2

Posty: 731
Domyślny

Pff, nawet nie umiesz dobierać kolorów innych niż te z szesnastokolorowej paletki MS Painta...
__________________
<.< jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2007, 18:50   #903
Rednaskela
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 11 2007

Posty: 11
Evul

Ja rozumiem konstruktywna krytyke, wiem że moje prace są bardzooo odległe od żądanego efektu, ale czy nie mógłbyś atakować mniej agresywnie? Chcesz się wyładować na kimś taką niekonstruktywną krytyką czy co? Ja rozumiem, gdybyś powiedział
"To leży, tamto leży, ogólnie mówiąc niesamowicie słabe, żałosne popracuj nad tym i tamtym...". Proszę Cię, nie przesadzaj z tak ostrą krytyką. A jak już tak leżysz i płaczesz ze śmiechu że nie potrafisz podać argumentów, no to sorki, ale nic na to nie poradze. Wyluzuj, przecież nie wbiłem ci noża w plecy!
A to moje nowe dzieło, bez korzystania z "wiekszej niż 16 bitowa skali kolorow"

Ostatnio edytowany przez Rednaskela - 09-11-2007 o 19:26.
Rednaskela jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2007, 19:43   #904
Rednaskela
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 11 2007

Posty: 11
Domyślny

>.>, tak lubisz krytykować, to pokaż swoje prace. Dlaczego nie pokażesz że masz talent? Wg mnie żeby krytykować trzeba coś osiągnąć, a na razie nikt sie nie przekonał o tym co ty osiągnąłeś. Może jesteś świetnym grafikiem, jeśli tak to przepraszam, ale może jesteś tylko niedowartościowanym człowieczkiem, dla którego wszystko jest złe, i praca musi być IDEALNA, bo jak nie to znaczy że ktoś nawet nie umie jak to powiedziałeś wybrać kolorów z painta poza tą standardowa szestnastką. Pochwal się swoimi pracami, wtedy dopiero uznam twoja ostrą krytyke.
Pozdrowienia, i pamiętaj jedno:

NOBODY IS PERFECT
Rednaskela jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2007, 19:55   #905
Poprostu Pitbul
Użytkownik Forum
 
Poprostu Pitbul's Avatar
 
Data dołączenia: 22 11 2005
Lokacja: forum.tibia.pl i dział "Fake'i"
Wpisy bloga: 2

Posty: 867
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ergid
Świat: Kradia
Poziom: 10
Skille: 30 SILY
Domyślny

up@
Kurfa, mam Ci przytoczyć zdanie z krytykiem? Oto one:
Krytyk nie musi umieć robić filmów, żeby umieć je oceniać.
Następny typu - zrób lepsze.
Poprostu Pitbul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2007, 20:19   #906
Rednaskela
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 11 2007

Posty: 11
Domyślny

@UP

Tam na górze faktycznie przegiąłem, przepraszam, ale nic nie zwalnia go od używania konstruktywnej krytyki. Kazdy potrafi zjechać w stylu "Twoja matka itd itd", albo tak jak tamten pan na gorze. Dlaczego nie poda żadnego uzasadnionego argumentu? Nikt nie lubi gdy ktos mu wjezdza z takimi tekstami. Moze najpierw zauwazy nazwe tematu: MOJE PIERWSZE PRACE? Ludzie tutaj zamieszczają swoje pierwsze prace, które są znacznie dalekie od ideału, ale przecież każdy może się nauczyć malować nieco lepiej! Spodziewalem się, że można się tutaj nauczyć poprzez dokładną krytke, a jednak rozczarowałem się. Dlaczego w.w. pan wymaga od wszystkich amatorów poziomu Leonarda Da Vinci? Pomyślmy...
Rednaskela jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2007, 20:29   #907
Poprostu Pitbul
Użytkownik Forum
 
Poprostu Pitbul's Avatar
 
Data dołączenia: 22 11 2005
Lokacja: forum.tibia.pl i dział "Fake'i"
Wpisy bloga: 2

Posty: 867
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ergid
Świat: Kradia
Poziom: 10
Skille: 30 SILY
Domyślny

Mam Ci podać najlepszą stronę dla amatorów?
WUWUWUKROPKAWUOPEKROPKATIBIANETŁORKKROPKANET = www.wop.tibianetwork.net
Poprostu Pitbul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2007, 20:39   #908
Rednaskela
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 11 2007

Posty: 11
Domyślny

OK, podałeś stronke, dzieki. A teraz przytocze pewne słowa modka
Cytuj:
Z czasem pojawia się wiele tematów typu "moj pierwszy miecz", "moja pierwsza praca" itd., jak wiemy zazwyczaj nie jest on dobrej jakosci, totez caly temat jemu poświęcony jest zbędny, właściwie to zaśmieca i zasłania warte uwagi prace. Ten temat jest dla was, zamieszczajcie tu wasze grafiki bez obaw na surową krytykę czy też napady w waszym kierunku, uzyskacie również pomoc co zrobić by wasze pracy w przyszłości były lepsze
I prosze, surowa krytyka wszedzie, napady w moim kierunku, kompletny brak pomocy. Ot co wg ciebie ma znaczyc ten temat?
Rednaskela jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2007, 20:48   #909
<.<
Użytkownik Forum
 
<.<'s Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2007
Lokacja: Warszawa
Wpisy bloga: 2

Posty: 731
Domyślny

@Rednaskela:
__________________
<.< jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2007, 20:53   #910
Rednaskela
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 11 2007

Posty: 11
Domyślny

@UP

Gdybyśmy mieli się zamienić rolami, napisałbym tak:

"Ta kreska pośrodku jest nieco zbyt ciemna, nie oddaje efektu wgłębienia, a sam miecz jest troszke za mało rozjaśniony, mało w nim blasku. Forma i kształt całkiem niezłe, lecz troche za bardzo stereotypowe. W każdym razie nie jest źle, trzeba tylko poprawić refleksy świetlne no i to wgłębienie, a będzie bardzo dobrze"

Nie można tak od razu oceniać?
Bez jakiejś nienawiści, bez typowego polskiego chamstwa?
Rednaskela jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2007, 20:55   #911
<.<
Użytkownik Forum
 
<.<'s Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2007
Lokacja: Warszawa
Wpisy bloga: 2

Posty: 731
Domyślny

Nie wiem, czy odkryłeś treść mojego poprzedniego posta - chodziło mi o to, żebyś zaczął używać innych kolorów niż te, które są w podstawowej palecie.
__________________
<.< jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2007, 22:27   #912
Arnisan
Użytkownik Forum
 
Arnisan's Avatar
 
Data dołączenia: 02 01 2005

Posty: 420
Domyślny

@Rednaskela
Skoro wymieniles rozsadne wady tego miecza, to czemu nie przelejesz tego co mowisz na swoje prace?
Jak mam oceniac to mowie Ci, zebys zobaczyl proporcje mieczy, dlugosc rekojesci z jelcem do ostrza, ksztalt ostrza, jak to ujales "refleksy swietlne"(btw to dobre sformułowanie problemu), ktorych brak w Twoich pracach, ostrza sa gradientowane co tylko im szkodzi. No i tlo...naprawde nie wymaga sie tak oczojebnego tla od 32x32. Na bialym wg mnie lepiej widac ^^ w sumie zawsze robie biale...
I nie rozumiem Twojego najazdu na <.<, on tylko powiedzial, zebys uzywal innych kolorow niz z podstawowej palety, nic wiecej, nie wymagal od Ciebie arcydziel ani nic. Nie dopowiadaj sobie mysli i nie rob z ludzi zarozumialcow ^^'
3maj sie.
__________________
Arnisan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-11-2007, 11:28   #913
Rednaskela
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 11 2007

Posty: 11
Domyślny

@ <.<

Jeśli to miało być tylko ostrzeżenie, to przepraszam. Wiesz, troche ostro zabrzmiało "Nawet nie umiesz..."

@ UP

Źle zrozumiałem słowa <.<, przepraszam. Próbowałem sie w tym doszukać jakiejś dwuznaczności, a tu się okazało że mam to traktować normalnie No a jeśli chodzi o tą krytyke, to jak to powiedział Poprostu Pitbull "Krytyk nie musi umieć robić filmów żeby je oceniać" i zmieniłem zdanie co do poglądów na temat krytyka. Po prostu zbyt ostro moim zdaniem zabrzmiały te słowa z kolorami Painta powyżej. No cóż, pewnie do was nie pasuje, widze że tu wszyscy tak samo rozumieją poza mną

Ostatnio edytowany przez Rednaskela - 10-11-2007 o 11:42. Powód: Przekręcam nicki :P
Rednaskela jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-11-2007, 11:32   #914
<.<
Użytkownik Forum
 
<.<'s Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2007
Lokacja: Warszawa
Wpisy bloga: 2

Posty: 731
Domyślny

@Rednaskela: Przekręcanie nicków, np. Pogromca Pitbull zamiast Poprostu Pitbul oraz >.> zamiast <.< niektórych wkurza
__________________
<.< jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-11-2007, 11:44   #915
Rednaskela
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 11 2007

Posty: 11
Domyślny

Heh, dzieki za ostrzezenie. A tu pare moich nowszych prac :/ Starałem sie nie gradientować tych ostrz, ale chyba wyszło jak zwykle =/ Która lepsza?

Rednaskela jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-11-2007, 11:45   #916
Rednaskela
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 11 2007

Posty: 11
Domyślny

Woops, sorki, podwójny post był

Ostatnio edytowany przez Rednaskela - 10-11-2007 o 11:47. Powód: Podwójny post
Rednaskela jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-11-2007, 12:05   #917
<.<
Użytkownik Forum
 
<.<'s Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2007
Lokacja: Warszawa
Wpisy bloga: 2

Posty: 731
Domyślny

Żadna. Obydwa przedziałki są źle zrobione. Popatrz na inne prace, popraw błędy, a jak to nic nie da to spróbuj zabrać się za inne przedmioty ;]
__________________
<.< jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-11-2007, 12:15   #918
Rednaskela
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 11 2007

Posty: 11
Domyślny

Próbowałem wziąść się za coś innego, ale zdaje się że wyszło jeszcze gorzej niż oba miecze =/

Rednaskela jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-11-2007, 12:28   #919
Arnisan
Użytkownik Forum
 
Arnisan's Avatar
 
Data dołączenia: 02 01 2005

Posty: 420
Domyślny

Jednym zdaniem :lineart u Ciebie lezy. Najpierw to ja Ci radze zobaczyc jak przedmioty wygladaja w rzeczywistosci, a dopiero potem probuj je narysowac w paincie. Przygladnij sie innym pracom. Najlepiej to wystawiaj najpierw linearty(same kontury) do oceny, a potem dopiero to samo pokolorowane po edycji posta.

@Down
Lineart dalej jest beznadziejny, zrob proste ostrze, na jakies fikusne bedzie jeszcze czas, czubek ostrza wg mnie jest za maly i za bardzo wystajacy wzgledem calego ostrza. No i to rozszerzenie od polowy...
Jelec i rekojesc sa proste, ale na razie to wystarczy, potem zaczniesz robic jakies wyszukane. Zmien ostrze na proste.
__________________

Ostatnio edytowany przez Arnisan - 10-11-2007 o 12:51.
Arnisan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-11-2007, 12:38   #920
Rednaskela
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 11 2007

Posty: 11
Domyślny

OK, w takim razie zrobiłem same kontury. Oto one:



@EDIT

@UP

Lepiej?
A jeśli chodzi o to rozszerzanie... no cóż, niektóre miecze tak mają, ale przyznaje ci racje

Ostatnio edytowany przez Rednaskela - 10-11-2007 o 13:32.
Rednaskela jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:50.


Powered by vBulletin 3