Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 09-08-2008, 23:31   #81
Dragon-Fly
Arbiter Elegantiarum
 
Dragon-Fly's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2008
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,375
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Artanaro
Profesja: Knight
Świat: Menera/Nebula
Poziom: 45
Skille: ~70
Poziom mag.: 5
Dragon-Fly ma login Tlenu dragonflyer@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vavi Pokaż post
Nie wiem.


znakitrsadf
Wydaję mi się, że w obliczu takiego kraju, który próbuję oddalić się od wschodu, a iść w stronę zachodu przyda się każda możliwa sytuacja, żeby chociaż trochę zabłysnąć, pokazać klasę! Nawet jeżeli ma być to kolejna maszyna propagandowa.
Dragon-Fly jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-08-2008, 23:38   #82
Vavi
Użytkownik Forum
 
Vavi's Avatar
 
Data dołączenia: 23 05 2008
Lokacja: Gdynia
Wiek: 31

Posty: 162
Stan: Na Emeryturze
Imię: Vavi
Gildia: Kumple
Vavi ma numer GG 1304842
Domyślny

Ta propaganda jest tylko dla mnie, ciebie i każdego innego zwykłego człowieka. Zmieni to tylko to, że albo będziemy machać flagami przed ambasadami, albo nie.
__________________
"Nie wolno się bać, strach zabija duszę[...]"

"Choć droga jest bez końca, Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody, By drogi swej nie zmieniać."
Vavi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2008, 09:10   #83
Vavi
Użytkownik Forum
 
Vavi's Avatar
 
Data dołączenia: 23 05 2008
Lokacja: Gdynia
Wiek: 31

Posty: 162
Stan: Na Emeryturze
Imię: Vavi
Gildia: Kumple
Vavi ma numer GG 1304842
Domyślny

Obrońcy Rosji- macie swoją obroną obywateli i walkę o pokój, którą jest wprowadzenie rosyjskich okrętów wojennych do Abchazji. Śmieszne. "Bo Amerykanie w Iraku i Serbi mogli, a nasi przyjaciele od wódki- nie"
__________________
"Nie wolno się bać, strach zabija duszę[...]"

"Choć droga jest bez końca, Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody, By drogi swej nie zmieniać."
Vavi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2008, 11:40   #84
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

A walki wciąż trwaja.

Cytuj:
Gruzja jest "transporterem" ropy. Przez ich kraj przechodzą rurociągi, ale to NIE jest ich ropa.
Po części ich, bo mają swoje złoża. Ps: A kogo?

A to jest drugi powód. Polska próbuje oderwać się przynajmniej w części od dostaw ropy i gazu z Rosji. Dlatego tak popieramy Gruzje, bo mieliśmy niby podpisać z nimi umowy na rope itp. A teraz Rosja tak na prawdę chce przejać te ropociągi dla siebie. Pomoc osetii i obywatelom rosyjskim? BULLSHIT. Jak Rosja przejmie tam władze i władze nad ropociągem to Polska ma przesrane bo 1: Prezydent potępił Rosje i ich wkurzył 2: Rosja zabierze nam możliwość pobierania ropy od kogoś innego niż oni. A to spowoduje, że będziemy musieli się dostosować do ich cen.

Cytuj:
Gruzja się nie bawiła w podbój? Uuu... Szkoda tylko, że Osetia NIE chce być częścią Gruzji. Pomińmy także fakt, że większość mieszkańców ma paszporty rosyjskie i solidaryzuję się z Rosją. Czyli Kosowo zostało stworzone, a Osetia nie może, bo dzielny Saakaszwili rusza do boju wymordować buntowników?
Stworzenie Kosowa to najgorsza rzecz ostatnich lat. Wiesz ile na świecie jest takich miejsc jak Kosowo? Zaraz wszyscy zobaczą, ze mogą sobie tworzyć własne kraje i wszystko zacznie się odłączać toczyć wojny itp. Europa nie wie co zrobiła jak uznała Kosowo. Teraz mamy podobną sprawę. Osetia może nie chce tworzyć państwa a dołączyć do Rosji ale to jest to samo, bo chce odłącyć się od kraju.

Ukraina ostrzegła Rosję przed możliwym udziałem okrętów rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w konflikcie gruzińsko-osetyjskim - podało ministerstwo spraw zagranicznych w Kijowie.

Cytuj:
"By zapobiec sytuacji, w której Ukraina może zostać wciągnięta w konflikt zbrojny i działania militarne poprzez udział w nich formacji Floty Czarnomorskiej Rosyjskiej Federacji, tymczasowo stacjonującej na terytorium Ukrainy (...) strona ukraińska zastrzega sobie prawo (...) zakazania powrotu na terytorium Ukrainy okrętów i jednostek, które mogą wziąć udział we wspomnianym konflikcie aż do jego rozwiązania" - głosi oświadczenie ukraińskiego MSZ".
Brawa dla Ukrainy <clap clap>.

Ostatnio edytowany przez Erhion - 10-08-2008 o 12:20.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2008, 13:30   #85
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Cytuj:
1: Prezydent potępił Rosje i ich wkurzył
A co, miał siedzieć grzecznie i patrzeć, jak Rosja robi coś podobnego, co Niemcy w 1939 roku?
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2008, 14:41   #86
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Cytuj:
Taki stereotyp - jak Rosja, to złom i szajs.
"Co to jest - nie dzwoni i nie mieści się w tyłku? Radziecki przyrząd do dzwonienia w tyłku."

A ogólnie to w większości wypadków popieram Waszkę, konfliktu międzynarodowego z tego nie będzie.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2008, 14:48   #87
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shanhaevel Pokaż post
A co, miał siedzieć grzecznie i patrzeć, jak Rosja robi coś podobnego, co Niemcy w 1939 roku?
Niee. Chodzi mi o to, że mógł to zrobić bardziej dyplomatycznie jak inni.

Zobaczysz efekty tego po zakończenu konfliktu.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2008, 19:39   #88
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shanhaevel Pokaż post
A co, miał siedzieć grzecznie i patrzeć, jak Rosja robi coś podobnego, co Niemcy w 1939 roku?
Sytuacja jest zupelnie inna, wtedy konflikt wszczeli Niemcy, teraz - Gruzja. Gruzja zerwala wszelkie wczesniejsze ustalenia, wiec reakcja Rosji jest po prostu odpowiedzia na to.
TUTAJ podaje pewna ciekawa informacje, nie ma zadnego dowodu na autentycznosc tego ale... kto wie. Informacje z mediow nie sa wcale bardziej wiarygodne.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 01:58   #89
MiXer
Użytkownik Forum
 
MiXer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2005
Wiek: 18

Posty: 851
MiXer ma numer GG 1684889
Domyślny

Sie ciesz, że nam Ruski do dupy nie dołażą....narazie.
Zaraz napewno ktoś fiknie: "Gówno wiesz" a racja, gówno wiem, ale wystarczająco.
MiXer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 02:07   #90
Maggic
Chelsea Fan
 
Maggic's Avatar
 
Data dołączenia: 08 04 2006
Lokacja: Szczecin
Wiek: 34

Posty: 1,107
Stan: Na Emeryturze
Maggic ma numer GG 2111891
Domyślny

ja mam coś do przekazania w tej sprawie... cholera wiem że dostane 1pkt no ale...

jakby to powiedział Captain Bomba:
-Tępe Chuje

Jak te dwa słowa wspaniale określają tych idiotów omajgasz
__________________
Wy macie historię, my ją tworzymy//
Maggic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 09:08   #91
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Sie ciesz, że nam Ruski do dupy nie dołażą....narazie.

Sęk w tym, że masz racje "narazie". Skoro świat pozwala im na wojne w Gruzji i kurwa tylko pisze deklaracje o pokój to jak zaatakują nas lub Ukraine (lub kogoś innego) to też będą pisać pierdolone deklaracje.

Wkurza mnie to ich sranie po gaciach przed Rosją.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 12:19   #92
Gordorczyk
Użytkownik Forum
 
Gordorczyk's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Białystok

Posty: 213
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Honera
Domyślny

Dla mnie to przypomina Kosowo. Tylko że tu nie potrzebnie zaczeła sie mieszać Rosja. Cała racja jest po stronie Gruzji i licze jakims cudem Gruzini wypie*dola ruskich ze swojego kraju (jego czescią jest też Osetia)
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez miszcz78 Pokaż post
Pewien koleś w grze internetowej (plemiona) wysłał do mnie wiadomość, ze chyba je**alem na glowe, jesli mysle ze go przejme, a pozniej "spier****". Czy jesli zglosze to na policje, zrobia cos?
Полскa!!!
Gordorczyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 13:11   #93
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lech Kaczyński
- Dziś Gruzja, jutro Ukraina i wrócimy do sytuacji, którą mieliśmy przez dziesiątki lat - ostrzegał w wywiadzie dla TVP1 Lech Kaczyński. Prezydent przekonywał o konieczności udzielenia międzynarodowej pomocy Gruzji. Wcześniej prezydenci Polski, Litwy, Łotwy i Estonii potępili we wspólnej deklaracji rosyjskie działania zbrojne na terenie Gruzji.
Co myślicie o tym? Albo dokładniej: http://www.tvn24.pl/0,1560611,0,1,pr...wiadomosc.html
Ja uważam, iż narazie trzeba się wstrzymać z decyzją- kto wie o co dokładnie chodzi. Nie chcę III WŚ, ale wszystko ma swoje granice.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 14:11   #94
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Wiekszosc tu sie myli, mowiac ze USA lekko pokonalaby Rosje. Gdyby doszlo do konfliktu miedzy tymi dwoma panstwami to by wybuchla III WŚ i pewnie skonczylaby sie z rzuceniem kilku atomowek. Rosja ma olbrzymi potencjal i mysle, ze nawet maja przewage nad USA. Co do sytuacji w Gruzji, skoro Osetia jest czescia Gruzji i po prostu chce sie odlaczyc, jest to tylko i wylacznie sprawa GRuzji. Chciec to se moga, tak samo jak wiekszosc Slazakow chcialoby byc w Niemczech. Pozwolilibyscie na to, zeby Slask sie odlaczyl od Polski bo woli byc niemiecki?
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 14:22   #95
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Exodus Pokaż post
Wiekszosc tu sie myli, mowiac ze USA lekko pokonalaby Rosje. Gdyby doszlo do konfliktu miedzy tymi dwoma panstwami to by wybuchla III WŚ i pewnie skonczylaby sie z rzuceniem kilku atomowek. Rosja ma olbrzymi potencjal i mysle, ze nawet maja przewage nad USA. Co do sytuacji w Gruzji, skoro Osetia jest czescia Gruzji i po prostu chce sie odlaczyc, jest to tylko i wylacznie sprawa GRuzji. Chciec to se moga, tak samo jak wiekszosc Slazakow chcialoby byc w Niemczech. Pozwolilibyscie na to, zeby Slask sie odlaczyl od Polski bo woli byc niemiecki?
Co do ostatniego pytania to mi to zwisa. Nigdy nie byłem za systemem państw i krajów, oraz nigdy go nie respektowałem i respektować nie będę. Co nie przeszkadza mi ofc czcić polskich bohaterów. USA ma do siebie ten plus, że ma więcej sojuszy od Rosji i politycznie, oraz praktycznie bardziej opłacałoby się dla nas zniszczyć Rosje niż stracić USA.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 16:03   #96
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Co do ostatniego pytania to mi to zwisa. Nigdy nie byłem za systemem państw i krajów, oraz nigdy go nie respektowałem i respektować nie będę.
Może. Ale respektować musisz, bo takie są prawa.

Cytuj:
Ja uważam, iż narazie trzeba się wstrzymać z decyzją
I czekać aż Rosja pozabija gruzinów? Oni są z góry skazani na porażke, ale to nie znaczy, że mamy się od nich odwrócić.

Chyba pierwszy raz zgadzam się z Kaczką. Im trzeba pomóc i zareagować.

Cytuj:
mysle, ze nawet maja przewage nad USA.
W ludziach może. A technologi raczej mniej.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 16:41   #97
Ametystowec
Użytkownik Forum
 
Ametystowec's Avatar
 
Data dołączenia: 28 03 2006
Lokacja: Ustka

Posty: 247
Stan: Niegrający
Domyślny

Jak dla mnie? III WŚ jest tylko kwestia lat/miesiecy. Za dlugo bylo juz pokoju, wiec teraz te matoly (glowy panstw) szukaja okazji do wyprobowania swoich sil, chca sie w koncu przekonac kto tu rzadzi. Ludziom juz nie wystarcza wladza nad zwierzetami ktora dal nam Bog. Teraz czlowiek chce wiecej i pragnie zawladnac swoim bliznim (co nie jest nowoscia, jednak teraz jestesmy "bardziej cywilizowani"...a jednak nie). Ufole powinny sie w koncu ujawnic (o ile istnieja), bo czlowiek MUSI miec z kim walczyc. Jakby malo bylo preblemow na ziemi, to jeszcze wojne trzeba wywolywac...

A co do tego kto zawinil? Moim zdaniem rosja, bo jakim prawem ingeruje w wewnetrzne sprawy gruzji?
Ametystowec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 17:01   #98
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ametystowiec
A co do tego kto zawinil? Moim zdaniem rosja, bo jakim prawem ingeruje w wewnetrzne sprawy gruzji?
Poniewaz wiekszosc mieszkancow Osetii Pld. to obywatele Rosji?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin
I czekać aż Rosja pozabija gruzinów? Oni są z góry skazani na porażke, ale to nie znaczy, że mamy się od nich odwrócić.
Czyli pomoc Gruzji i pozwolic by wybijala Osetyncow w pien? Do Osetii Pld weszlo kilka tys zolnierzy gruzinskich wspieranych przez czolgi i artylerie. Rosja zareagowala na te agresje.
__________________

Ostatnio edytowany przez spider-bialystok - 11-08-2008 o 17:05.
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 17:12   #99
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Z tego co oficjalnie wiadomo Osetia to CZESC Gruzji, wiec ci zolnierze po prostu opanowuja sytuacje w swoim kraju.

btw. tematy onetowe straszą, zacytuję kilka

"Polska i kraje nadbałtyckie zapłacą za krytykę Kremla"

Putin: teraz się doczekaliście

Niemcy: celem interwencji Rosji jest całe NATO
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 17:22   #100
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post



I czekać aż Rosja pozabija gruzinów? Oni są z góry skazani na porażke, ale to nie znaczy, że mamy się od nich odwrócić.

Chyba pierwszy raz zgadzam się z Kaczką. Im trzeba pomóc i zareagować.



W ludziach może. A technologi raczej mniej.
Wobec Rosji to nawet potęga zwana Polską dużo nie wskóra. Gdyby tak zebrać kupę krajów i wtedy na Rosję, to jeszcze rozumiem.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ametystowec Pokaż post
Jak dla mnie? III WŚ jest tylko kwestia lat/miesiecy. Za dlugo bylo juz pokoju, wiec teraz te matoly (glowy panstw) szukaja okazji do wyprobowania swoich sil, chca sie w koncu przekonac kto tu rzadzi. Ludziom juz nie wystarcza wladza nad zwierzetami ktora dal nam Bog. Teraz czlowiek chce wiecej i pragnie zawladnac swoim bliznim (co nie jest nowoscia, jednak teraz jestesmy "bardziej cywilizowani"...a jednak nie). Ufole powinny sie w koncu ujawnic (o ile istnieja), bo czlowiek MUSI miec z kim walczyc. Jakby malo bylo preblemow na ziemi, to jeszcze wojne trzeba wywolywac...

A co do tego kto zawinil? Moim zdaniem rosja, bo jakim prawem ingeruje w wewnetrzne sprawy gruzji?
Hmm... Kiedy był ten pokój? Nie wojna na miecze, to na pistolety. Nie na pistolety to medialna. Co może nas uratować przed kolejną wojną? Zapewne pierw handlową, później terytorialną a na końcu domową? W/w.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:41.


Powered by vBulletin 3