Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-07-2009, 14:39   #1181
Rav
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 06 2007
Wpisy bloga: 1

Posty: 907
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zoliax Pokaż post
Ma ktoś jakieś fotki, linki do artykułów, cokolwiek? Bo najdalszy lot, który widziałem, kończył się z twarzą na masce własnego wozu.
moj kumpel z gimnazjum, jadac na srodku tylnej kanapy samochodu mial wypadek z jadacym z naprzeciwka autem, oczywiscie byl bez pasow, po zdarzeniu lezal daleko od samochodu, wyrzucilo go przez przednia szybe
__________________
Rav jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-07-2009, 15:53   #1182
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez <Rahim> Pokaż post
moj kumpel z gimnazjum, jadac na srodku tylnej kanapy samochodu mial wypadek z jadacym z naprzeciwka autem, oczywiscie byl bez pasow, po zdarzeniu lezal daleko od samochodu, wyrzucilo go przez przednia szybe
Wiadomo, że to jest możliwe, ale szansa, że przy tym trafi się w osobę z naprzeciwka i zrobi jej krzywdę jest tak mała, że tego rodzaju dyskusja mogła się znaleźć tylko na tym forum.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2009, 17:06   #1183
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Poza tym , to szybę chyba łatwiej rozbić z wewnątrz niż zewnątrz?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2009, 17:23   #1184
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ulrikk Pokaż post
Poza tym , to szybę chyba łatwiej rozbić z wewnątrz niż zewnątrz?
To też prawda.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2009, 17:42   #1185
zoliax
Użytkownik Forum
 
zoliax's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 32

Posty: 830
zoliax ma numer GG 6035236 Adres Jabbera do zoliax
Domyślny

No to jeden uduokumentowany przypadek już mamy! Jednak co ciekawsze w jednej wypowiedzi(chyba w "Młodzież kontra") Janusz Korwin Mikke twierdził, że jakiemuś facetowi brak pasów uratował życie(bo mógł wylecieć przez szybę i miękko wylądować na trawce?), ale jakoś nie chce mi się wierzyć...
__________________
A tak na marginesie.... umrzyj.
zoliax jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2009, 17:43   #1186
C@ryn
Użytkownik Forum
 
C@ryn's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2006

Posty: 127
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Elysia
Send a message via Skype™ to C@ryn
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Wcale nie wydaje mi się prawdopodobniejszy, z zagłówkami to niemożliwe, a bez zagłówków złamanie karku zawsze jest ryzykiem, nawet kiedy nikogo z tyłu nie ma. Poza tym to kierowca samochodu jest odpowiedzialny za zapięcie pasów przez pasażerów.
Pooglądaj sobie kilka crash testów, to zobaczysz, że jest to bardziej prawdopodobne niż Ci się wydaje.
__________________
Ave

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wywerna Pokaż post
ja mieszkam w vernon,
mam eq:
platynowy armor
platynowe legi
beholder shield
dark helmet
buty arm 1

wiec blagam napisz konkretniej plz
C@ryn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2009, 18:05   #1187
zoliax
Użytkownik Forum
 
zoliax's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 32

Posty: 830
zoliax ma numer GG 6035236 Adres Jabbera do zoliax
Domyślny

A może zróby inaczej: Ty lub Mamba niech zapoda link do takiego crash testu, kiedy kierowca traci głowę dla pasażera z tyłu. Jeszcze o wolnej woli można było sobie ot tak pogadać, ale ta dyskusje daje wieksze możliwości popierania argumantów odpowiednimi źródłami-warto to wykorzystać.
__________________
A tak na marginesie.... umrzyj.
zoliax jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2009, 08:48   #1188
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zoliax Pokaż post
No to jeden uduokumentowany przypadek już mamy! Jednak co ciekawsze w jednej wypowiedzi(chyba w "Młodzież kontra") Janusz Korwin Mikke twierdził, że jakiemuś facetowi brak pasów uratował życie(bo mógł wylecieć przez szybę i miękko wylądować na trawce?), ale jakoś nie chce mi się wierzyć...
Ponoć komuś uratowało życie to, że nie zapiął pasów i skoczył na tylne siedzenie, bo cały przód został skasowany, a z tyłu nic, więc takie dziwne przypadki mogą się zdarzyć.
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2009, 08:59   #1189
zoliax
Użytkownik Forum
 
zoliax's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 32

Posty: 830
zoliax ma numer GG 6035236 Adres Jabbera do zoliax
Domyślny

"O, ten TIR zaraz we mnie wjedzie, mam pół sekundy na wskoczenie na tylne siedzenie, spróbujmy, może się uda..."? Coś takiego? Jeśli cały przód miałby być zgnieciony to prędkość powinna być tak duża, że facet tyłka z fotela niezdążyłby podnieść. Jakoś mimo wszystko pozostaje sceptyczny wobec takich przypadków...
__________________
A tak na marginesie.... umrzyj.
zoliax jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2009, 10:08   #1190
C@ryn
Użytkownik Forum
 
C@ryn's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2006

Posty: 127
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Elysia
Send a message via Skype™ to C@ryn
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zoliax Pokaż post
A może zróby inaczej: Ty lub Mamba niech zapoda link do takiego crash testu, kiedy kierowca traci głowę dla pasażera z tyłu. Jeszcze o wolnej woli można było sobie ot tak pogadać, ale ta dyskusje daje wieksze możliwości popierania argumantów odpowiednimi źródłami-warto to wykorzystać.
Nie wiem czy można to zobaczyć w internecie, ale tak się składa, że chodzę na prawko teraz i oglądałem takie coś jakiś tydzień temu.
__________________
Ave

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wywerna Pokaż post
ja mieszkam w vernon,
mam eq:
platynowy armor
platynowe legi
beholder shield
dark helmet
buty arm 1

wiec blagam napisz konkretniej plz
C@ryn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2009, 10:32   #1191
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zoliax Pokaż post
"O, ten TIR zaraz we mnie wjedzie, mam pół sekundy na wskoczenie na tylne siedzenie, spróbujmy, może się uda..."? Coś takiego? Jeśli cały przód miałby być zgnieciony to prędkość powinna być tak duża, że facet tyłka z fotela niezdążyłby podnieść. Jakoś mimo wszystko pozostaje sceptyczny wobec takich przypadków...
Z tego co wiem to chyba w 2% przypadkow brak pasow ratuje zycie.
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2009, 12:10   #1192
Czarna_Mamba
Użytkownik Forum
 
Czarna_Mamba's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2005
Lokacja: Las Vegas, Podlaskie.
Wiek: 30
Wpisy bloga: 4

Posty: 810
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: kraina czarów
Czarna_Mamba ma numer GG 7048129 Send a message via Skype™ to Czarna_Mamba
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zoliax Pokaż post
A może zróby inaczej: Ty lub Mamba niech zapoda link do takiego crash testu, kiedy kierowca traci głowę dla pasażera z tyłu.
Aktualnie linka do crash testu nie mam, ale powinno wystarczyć Ci to.

Cytuj:
Często zapinamy pasy z przodu auta, nie martwią się o tych, którzy siedzą z tyłu.

- To błędne myślenie - mówi podkomisarz Marek Florianowicz z Wydziału Ruchu Drogowego KWP. - Funkcjonariusze często nie są w stanie tego zauważyć, ale nie jesteśmy od karania. Tu chodzi o bezpieczeństwo.

- Przykładowo: samochód jedzie 70 kilometrów na godzinę, z tylu siedzi osoba ważąca 60 kilogramów. Nawet jeżeli pasażer koło kierowcy ma pasy, osoba z tyłu miażdży go z siłą trzech ton - mówi Dojka.

źródło: http://opole.naszemiasto.pl/wydarzenia/884887.html
Oczywiście jest to gdybanie czysto teoretyczne, szanse na zdarzenie są niewielkie, ale . Dobre podgłówki, czy jak to tam się zwie, chronią od takiego zdarzenia, ale biorąc pod uwagę mojego 18-letniego Peugeot'a 405, gdzie podgłówki są tak zdezelowane, że nie stanowią żadnej przeszkody - szanse wzrastają wielokrotnie, nie uważasz?
__________________


Czarna_Mamba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2009, 12:19   #1193
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czarna_Mamba Pokaż post
Oczywiście jest to gdybanie czysto teoretyczne, szanse na zdarzenie są niewielkie, ale . Dobre podgłówki, czy jak to tam się zwie, chronią od takiego zdarzenia, ale biorąc pod uwagę mojego 18-letniego Peugeot'a 405, gdzie podgłówki są tak zdezelowane, że nie stanowią żadnej przeszkody - szanse wzrastają wielokrotnie, nie uważasz?
Pewnie tak. Więc kierowca powinien pilnować, żeby wszyscy zapięli pasy. Tak jak mówiłem, obecnie to właśnie on odpowiada prawnie za zapięcie pasów przez pasażerów. Jeśli nie zadba, to ryzykuje swoje życie.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2009, 17:57   #1194
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zoliax Pokaż post
No to jeden uduokumentowany przypadek już mamy! Jednak co ciekawsze w jednej wypowiedzi(chyba w "Młodzież kontra") Janusz Korwin Mikke twierdził, że jakiemuś facetowi brak pasów uratował życie(bo mógł wylecieć przez szybę i miękko wylądować na trawce?), ale jakoś nie chce mi się wierzyć...
Przeciez to slynny wypadek Macieja Zientarskiego. Z Ferrari ktorym jechal nie zostalo niemal nic, przezyl tylko dlatego, ze wylecial przez szybe.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2009, 14:44   #1195
Lotress
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 09 2006
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,222
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Nebula
Domyślny

Tak samo pasy mogą utrudniać wydostanie się z samochody podczas pożaru, czy wpadnięciu samochodu do wody. Mi to obojętne, jeżeli ktoś nie chce chce mieć zapiętych pasów, niech ma. W przypadku śmierci to będzie jego wina. To samo tyczy się ludzi, którzy te pasy zapinają.
Lotress jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2009, 15:03   #1196
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Miszczu Pokaż post
Biblia:
Księga Rodzaju, rozdz. 19,1-29
Sodoma i Gomora ,mieszkańcy Sodomy byli w związkach homoseksualnych ,co było jednym z przyczyn kary jaka na nich później spadła.
Księga Kapłańska 18,22 i 20,13
2 wersy
,,Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość oraz Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli."
Tak się przeraziłem, że aż zmieniłem orientację ze strachu ;O
Oczywiście, Biblia to wyrocznia we wszystkich dziedzinach naszego życia. Szczególnie że na przestrzeni tych 2000 lat była tłumaczona i przekręcana sto zylionów razy, 10 przykazań to zaledwie demo tych pochodzących ze Starego Testamentu judaizmu, a jeden z soborów odrzucił ileśtam ewangelii <3

@down

No raczeeej? <3 Tylko nie wiem ile mi wychodzi w tej skali 1-10 tego sławnego psychologa =D
__________________

Ostatnio edytowany przez sphinx123 - 13-07-2009 o 15:12.
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2009, 15:08   #1197
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

sphinx, też jesteś gejem?

@up: Ja pewnie mam z 20 Ale ciężko pracuję na taką ocenqę, wiesz, noszę różowe koszuleczki i spudniczki, trochę pudru tu trochę pudru tam, przecież muszę jakoś wyglądać, co nie? <3 iroooooooooooooooooonia, niczym się nie wyróżniam lolz

@down: 100% agree Mądrze gadasz.

Ostatnio edytowany przez CytrynowySorbet - 13-07-2009 o 17:22.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2009, 17:10   #1198
Jerkov Thundersword
Użytkownik Forum
 
Jerkov Thundersword's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2004

Posty: 635
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gordorczyk Pokaż post
W tym temacie wypowiadajcie się czy jesteście tolerancyni w stosunku do homoseksualistów.
Więc ja zacznę. Nie jestem tolerancyjny dla tych ludzi. Uważam że parę może tworzyć tylko mężczyzna i kobieta.
Czekam na wasze posty.
Dla mnie są oni obojętni, to ich życie i ich sprawa z kim się zwiążą. Jedyne czemu jestem przeciwny to adopcji dzieci przez pary homoseksualne, bo jednak w naturze wszystkie ssaki mają rodziców obojga płci, więc, nie jestem ekspertem, ale na pewno wpłynie to na rozwój dziecka, a tym bardziej w naszym pięknym kraju, gdzie skinheadzi zabiliby go za to, że jest adoptowanym dzieckiem homoseksualnej pary. Ale na prawdę, co wam ci ludzie przeszkadzają? Mają swoje środowisko, nie narzucają się. To nie pedofile, nie są groźni. Może są "zboczeni" czy coś, ale to jest nieszkodliwe dla ogółu. Swoją egzystencją nie zagrażają nikomu. W 60 państwach świata są równoprawnymi obywatelami i jakoś ludzie żyją tam "normalnie".

@Miszczu

Jestem ateistą i Biblia mnie nie rusza, bo chrześcijaństwo jest najbardziej zakłamaną religią świata. Nic dziwnego, że podzieliło się na 11 odłamów. Nawet symbol chrześcijaństwa jest wykonany niewłaściwie (zobaczcie dokument "Tajemnice Krzyża") Bez urazy, ale wg mnie to religia i fanatyzm religijny niszczą świat.

Ostatnio edytowany przez Jerkov Thundersword - 13-07-2009 o 17:15.
Jerkov Thundersword jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2009, 17:40   #1199
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
bo jednak w naturze wszystkie ssaki mają rodziców obojga płci,
Ale to raczej dlatego, że w naturze porzucone młode umierają (głód/zjadane/cokolwiek innego). Bardzo rzadko są adoptowane przez coś innego, a i tak wtedy chodzi tylko o matke, ponieważ samiec nie ma nic do rzeczy.
Więc nie można odnosić się do natury w sprawie ewenementu (adopcji przez parę), który w naturze normalnie nie występuje.

Co do samego tematu o gejach - nie przeszkadzają mi. Niech robią co chcą. Jeśli jakiś się zacznie do mnie przystawiać - spławie go. Jeśli to nie pomoże to wyrwie w zęby (plus w stosunku do natrętnej panienki <powiało grozą, co?> ). Co do adopcji - z jednej strony rozumiem ich chęci, ale społeczeństwo nie jest na to przygotowane i obecnie dziecko miałoby dość sporo problemów. Więc patrząc na dziecko, do na chwilę obecną odpowiedź jest nie. Ale kiedyś - może zmądrzeje to społeczeństwo.

A no i ostatni temat - lizanie się na ulicach, itd.
Oczywiście nie lubie tego, bo nie jest to coś co mnie pociąga.
Ale z drugiej strony - jak się zdarza, że koleś/panienka jest sam/a to widok całującej się pary hetero też nie jest miły. Ogólnie wszelkiej maści okazywanie miłości na taką skalę powinno wrócić do domów. Niech ludzie się z tym nie obnoszą i nie będzie żadnych problemów.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2009, 17:54   #1200
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
rozumiem, ze Pan z UPR?
Pierwszy raz od dawna coś na tym forum spowodowało banana na mej twarzy.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gierubesoen Pokaż post
Myślisz że po pijaku ktoś bedzie myślał o marnych 10 kaflach?;'
Właśnie wróciłem ze Szwecji, gdzie są takie mandaty. I uwierz mi, że tam ludzie po pijaku myślą o "marnych 10 kaflach".

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Sądzę, że akurat obowiązek zapinania pasów powinien być. A co jeśli wylecisz przez przednią szybę i wpadniesz do samochodu, z którym zderzyłeś się czołowo, i zabijesz człowieka, którego jego pasy uratowały?
A co jeśli będzie zderzenie takie, że samochód z którym się zderzyłeś spadnie na dach Twojego samochodu? Bodajże była taka sytuacja we Wrocławiu, 50 letnią kobietę uratowało to, że nie miała zapiętych pasów i wyleciała przez szybę.
Gonzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:10.


Powered by vBulletin 3