Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Pokaż wyniki sondy: Czy ten post.....
Pomogl wam zrozumiec swoje bledy 51 37.50%
mial dobra tresc 72 52.94%
pokazal wam ze to ja jestem wielki noob 28 20.59%
olaliscie na calego? 17 12.50%
Sonda z możliwością wyboru wielokrotnego Głosujących: 136. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 04-09-2004, 21:39   #121
Sithius
Użytkownik Forum
 
Sithius's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2004
Wiek: 39

Posty: 86
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Titania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nosferat
Jedyne chyba to stworzyć dwa nowe serwery(standardowo jeden w stanach drugi w niemczech), na których wymogiem gry byłoby napisanie podania (w języku angielskim) oraz pytaina o RPG, na które trzebaby odpowiedzieć..
Dzieki temu n00bki mieliby swój kochany smietnik, na którym im tak wesoło a ludzie szukający w tibii elementów RPG znaleźliby je na nowym serwerku..
Dawno mnie w tym temacie nie bylo wiec troszke pozno pisze ale jednak...
Ten pomysl jest moim zdaniem chybiony...dlaczego?? Poniewaz nie jeden fan RPG robi w tej grze smietnik a sa tez i ludzie (np. ja) ktorzy o RPG moga powiedziec tyle ze lubia ten klimacik...widzieli i czytali LotR i moze dwa razy grali w Warhemmera...mowiac ktrotko jest ze mnie taki znawca RPG jak i baletnica...ZADEN!!! Chyba nie sadzisz ze zeby pograc se w Tibie bede teraz czytac wszystkie znane ksiazki na temat RPG aby odpowiedziec na jakies pytania...
Nie uwazam sie za osobe za ktora Polacy w Tibii mogliby sie wstydzic i gdyby byl taki wybor o jakim napisales to tez bym chcial byc na tym serwie z RPG...i co teraz?? Powiesz ze skoro sie na tym nie znam to jestem noob i z nimi powinienem grac...?? heh
__________________
Niezwyciezony ze mnie wojak
Sithius jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-09-2004, 04:37   #122
DorianDavidoff
Guest
 

Posty: n/a
Problem Wszechstronny X(

Shintus ma racje msylisz ze sie znasz i co stego tez znam i h** wiec ja nie przeczytam albo nie zagralem w innde rpg to jesstem noob tak?? zastanow sie co mowisz

Ostatnio edytowany przez DorianDavidoff - 05-09-2004 o 04:40.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2004, 16:43   #123
Shrawn
Użytkownik forum
 
Shrawn's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004

Posty: 26
Domyślny

Jak wiesz co lub kto to jest nOOb to kto to jest lOl??


mam nadzieje że ktoś mi odpowie
Shrawn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2004, 12:42   #124
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

@Sithius&DorianDavidoff no i co z tego że nie znacie się na RPG?? Pomysł Nosferatu jest wzięty z formularza akcesyjnego do jakiegokolwiek porządnego serwera UO. Najważniejsze w nim są dwie rzeczy, pytanie "co to według ciebie jest klimat rpg", oraz krótka historia postaci. Nie musisz przeczytać każdej książki fantsy jaka została wydana, grać w każdy system, wystarczy że napiszecie jak wy to czujecie i trochę się postaracie i przyjmą was. Znajomość literatury i systemów, oraz bycie doświadczonym graczem, pomaga ale jeżeli z przeczytanych książek fantasy macie tylko Władcę i Wiedźmina, a z zagranych sesji tylko Młotka to i tak możecie czuć klimat.
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-09-2004, 09:12   #125
MeFF
Użytkownik Forum
 
MeFF's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2004

Posty: 32
Żarówka

Po pierwsze chciałalbym pogratulowac bardzo ineresujacego i przemyslanego artykulu (czapki z głów). W pełni zgadzam się z twojom opinią na temat hamskiego zachowania graczy.Polacy powinni się łązyć a nie mordować. Ale ludzi mozna zmienic niewszystkich ale przynajmiej część takimi arytkulami i niekturymi postami kture sa ruwniez bardzo dobre.Ludzie powinismy zalorzyc jakąś organizacje albo coś w tym stylu!!!
__________________
KTO PYTA NIE BŁĄDZI!!!
MeFF jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-09-2004, 12:13   #126
Behemut
Użytkownik Forum
 
Behemut's Avatar
 
Data dołączenia: 20 05 2004
Lokacja: Wroclaw / Thais
Wiek: 39

Posty: 122
Behemut ma numer GG 3208404
Pergamin

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MeFF
Po pierwsze chciałalbym pogratulowac bardzo ineresujacego i przemyslanego artykulu (czapki z głów). W pełni zgadzam się z twojom opinią na temat hamskiego zachowania graczy.Polacy powinni się łązyć a nie mordować. Ale ludzi mozna zmienic niewszystkich ale przynajmiej część takimi arytkulami i niekturymi postami kture sa ruwniez bardzo dobre.Ludzie powinismy zalorzyc jakąś organizacje albo coś w tym stylu!!!
Masz racje... ale to poprostu jest niemozliwe i nigdy sie nie spelni bo polacy to najwieksze nOOby (dobrze ze nie ma juz reputacji bo sie minusy posypaly )
oczywiscie nie wszyscyale 80% Polaczków grajacych to nOOby nie potrafia grac sami gdzie bys nie spotkal polaka na lov lv to slyszysz tylko:
P-hi
High Lv-hi
P-pl? (niestety zaczynaja jak wspaniali "br?")
High Lv-tak
P-masz jakies free itemki dla rodaka? plx
...

moim zdaniem to zalosne ja caly swoj eq zdobylem sam albo kupilem za "ciezko zarobione pieniadze".
Polacy sa też mistrzami w blokowaniu depo bo sraja w majdy jak tylko zobaczą red skulla nawet na 20lv (ostatnio w Carlin biegali red skulle na lv od 30 do 67 i sie lali, ja akurat szedlem do depo i trafilem na nich ale nie spiepszalem w przeciwnym kierunku tylko spokojnie przeszedlem i nic mi sie nie stalo mialem dosc niski lv sorckiem, a dochodzac do depo widzialem tylko zablokowane wejscie z kazdej str w wiekszosci to byly polskie nicki...)
Jest tyle jeszcze do opisania ale poprostu nie chce mi sie o tym pisac.
Co do tej organizacji to ja juz mam jedna taka organizacje sa to moi koledzy z RL razem sie trzymamy i sobie pomagamy,ale mam dwoch najlepszych przyjaciol twozymy swietne trio niestety jeden narazie przestal grac (po trzech deadach przez laga) ale mam nadzieje ze wroci i znowu razem pojdziemy na hunta albo po loota.
Dobra koncze bo mam juz dosc tego typu tematow polacy sie nie zmienia sa byli i beda nOObami i nikt i nic tego nie zmieni, sam jestem nOObem ale nie az takim jak cala reszta, gram krotko w tibie ale wiem juz o niej duzo wiecej niz niektore nOOby co graja w tibie 2x dluzej
ok cya i good luck all
__________________
Fall in too the dark side..
Behemut jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2004, 20:59   #127
Eleander
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 08 2004
Lokacja: Kraków

Posty: 77
Domyślny Harmonia

Siedze na harmonii , mam 11 lev, wiec specjalnie nie jestem zorientowany w wymaganiach gry, (ech to włażenie na góry), ale fakt ze Polacy zachowuja sie bardzo chamsko troche mi psuje gre , jestem raczej samotnikiem i wnerwiaja mnie ludzie ktorzy gubia klimat , i w sumie nie wiadomo po co siedza na serwerze zamiast na czacie Interii.Ale musze przyznac ze przeklinanie i chamstwo nie jest domena Polakow , spotkalem slynnych br... Ci to sa cool dobrze ze wiekszosci nie rozumiem ), choc i wychwalani swe zostawili mnie w pulapce z ktorej nie moglem sie wydostac bez lopaty .Zreszta zapytal sie elegancko po angielsku :czy masz lopate? , ja mu : nie a ty ? .Gosc : ja ? mam i sie wylogowal , zaraz sie zalogowal i powiedzial : bye.
I dwie godziny siedzialem az mnie br uwolnil ))))
Wogole podobaja mi sie te skroty br, swe, pl ech...

Ostatnio edytowany przez Eleander - 12-09-2004 o 21:01.
Eleander jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-09-2004, 18:21   #128
Bonesaw
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Uwazam ze artykul jest w 99%urealnieniem tego co sie dzieje na tibii. Zaczynalem grac w tibie i myslalem ze fajnie wybrac serwer gdzie jest duzo polakow pogadam w ojczystym jezyku. Teraz marze o tym zeby ich omijac. Tak jak napisal wszechstronny 80% to chamy itd itp. Niebede mowil o ludziach z innych krajow bo to post o polakach. A ta siec chamastwa sie caly czas rozrasta. Jest ich caly czas wiecej. To jest jak choroba. Jak niebylo jeszcze czaszek to bylo tyle samo pk co teraz . I takze jestem pewien ze ten post moze najwyzej 1% czytajacych przeczyta uwaznie i wyciagnie konsekwencje.
Na koniec powiem ze jak mnie ktos pyta o to skad pochodze staram sie ominac odpowiedzi. Dla mnie polacy sie juz zhanbili i sie nieda tego naprawic.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2004, 17:25   #129
Az Phoenixian
Użytkownik forum
 
Az Phoenixian's Avatar
 
Data dołączenia: 12 09 2004
Lokacja: Łódź
Wiek: 36

Posty: 17
Az Phoenixian ma numer GG 2822791 Az Phoenixian ma login Tlenu Liszz@tlen.pl
Domyślny Chciałem coś dodać

Co do 1-szego posta w tym temacie o Noobach,Polakach , blokowaniu depo itp. : Zgadzam się praktycznie z każdym słowem użytym w owym poście - większość Polaków to po prostu małe szare istoty , błagają o dofinansowanie - " can u give me some money PLX? " , widze to naokragło i za przeproszeniem k****wica mnie strzela jak to widzę . Potem gadam z jakimś high lvl-em a on się pyta skąd jestem więc odpowiadam - Pol. a on na to hahhaha lol , really?



nic dodać nic ująć ...
Az Phoenixian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2004, 16:42   #130
Awangarda
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cześć. DOObry tekst . Odważny. " W oku brata swego drzazge widzisz , a w swoim własnym belki nie dostrzegasz"..... albo "Nie pamieta wół jak cielenciem był"....albo " Damy rade? . Tak!!! Damy rade" ... Relax. Moze więcej praktyki niż gadania... czyż to nie jest cecha polaków? Pomagajcie młodym , a nie noobom czy newbies czy srebies czy srambies . Pozdrawiam.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2004, 08:49   #131
Eleander
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 08 2004
Lokacja: Kraków

Posty: 77
Domyślny Noob from Poland :)

Jest sporo tego wlasnie przeszla kolo mnie "Sonsiatka babci waci" fajne imie i niezle trzyma klimat gry
Nigdy nie prosze o zapomogi moze dlatego ze w zyciu realnym sam sie dorobilem i dorabiam bez niczyujej pomocy.Choc magiem na poczatku jest okropnie trudno i jak narazie to spowodu braku kasy na czary , ale do nikogo nie laze i nie pisze I need some cash plx ,plx...
__________________
Harmonia Rulezzzzzzzzzz.
Eleander jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2004, 16:59   #132
ikus from bieniewice
Użytkownik forum
 
ikus from bieniewice's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004

Posty: 16
Domyślny

Jesteś spoko koleś!!!WSZYSCY polacy powinni sie jakoś jednoczyć tzn.nie kraść sobie lootbagów itd.bo jeśli np.koleś (polak)ukradnie polakowi lootbaga w którym jest np.K-set to wtedy już można zabić
ikus from bieniewice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2004, 22:33   #133
rananel
Użytkownik forum
 
rananel's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2004
Lokacja: Carlin

Posty: 21
Imię: Brak
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Aldora
Poziom: >1
Skille: <90
Brak ikony 100% racjii

Masz 100% racjii. Prędzej polak zabije polaka niż anglik czy inny obcokrajowiec. Dam przyklad: siedze sobie na foldzie a tu przychodzi sobie norweg i mówi mi że chciałby sobie pohuntować tu. A ja mówie OK tylko wyniose swój loot. On OK i jeszcze mnie odprowadzil do skrzynki zeby mi się nic nie stało. Wszystko było OK. Innym razem siedze sobie na foldzie a tu przychodzi sobie niejaki X oczywiście polak. Zaczyna się gadka, troche mi pomógł i mnie odprowadził. Przy skrzynce ukradł mi loot i wysłał do siebie. Jeszcze o mało co mnie nie zabił. A dlaczego?? Bo polacy to NOOBY , oczywiscie nie wszyscy bo mam kilku naprawde spoko znajomych, ktorzy nie raz np. pilnowali loota jakiegos kolesia, ktorego nie znali, a ktory zlapal deda. Ale generalnie polak to NOOB i po....ny gracz\graczka. Dodam jeszcze, że to jest dowolne, jakie imie sobie wybierzemy, lecz np. "Uh'y szybciej mocniej" to już lekka przesada

Ostatnio edytowany przez rananel - 18-09-2004 o 22:41.
rananel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2004, 22:55   #134
rananel
Użytkownik forum
 
rananel's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2004
Lokacja: Carlin

Posty: 21
Imię: Brak
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Aldora
Poziom: >1
Skille: <90
Domyślny Jeszcze raz ja

Czasem mam ochote zaszlachtować kilku polaków, ale sam bym się w nooba zamienił. Nie da się już nie być noobem bo np. na rooku by się miesiąc siedziało zanim by się miało 8 lvl, a w dp zamiast fs i boh scimitar i leather boots. Wiem to na własnym doświadczeniu. Moją 3. postacią(pierwszą na Aurerze) siedziałem dwa tygodnie na rooku, a grałem po 3,4 h dziennie. A jeśli polak zobaczy polaka bijącego potwora od razu też wali, żeby "pomoc". I tak w 7 waliliśmy rata. A później miesiąc na mainie, 3 h dziennie i mam zaledwie serpet sworda. Dlaczego?? Bo przynajmniej w tej grze cenie coś takiego jak honor. Nie kradne i oczekuje tego samego od innych.
rananel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 18:28   #135
Nosferat
Użytkownik forum
 
Nosferat's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004
Wiek: 35

Posty: 6
Nosferat ma numer GG 2000994
Domyślny

Tez mialem dluzsza przerwe w pisaniu na forum i widze zagonila sie dyskusja no wiec:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sithius
Dawno mnie w tym temacie nie bylo wiec troszke pozno pisze ale jednak...
Ten pomysl jest moim zdaniem chybiony...dlaczego?? Poniewaz nie jeden fan RPG robi w tej grze smietnik a sa tez i ludzie (np. ja) ktorzy o RPG moga powiedziec tyle ze lubia ten klimacik...widzieli i czytali LotR i moze dwa razy grali w Warhemmera...mowiac ktrotko jest ze mnie taki znawca RPG jak i baletnica...ZADEN!!!
I tu sie mylisz..
Widze tez ze nie do konca zrozumiales moj pomysl..
Nie chodzi mi o to, zeby ktos sie cieibie pytal ile bylo pierscieni w srodziemiu czy jak mial na imie znany z sagi o wiedzminie cyrulik... mimio iz jest to chyba najbarwniejsza postac..
Chodzi o to, zeby nie wchodzili do gry tacy goscie co na czesc odpowiadaja s***** ty P****** noobie bo ci zaraz *** *** i jeszce pare ***
mysle ze skoro przeczytales LoTR jak i zagrales pare razy w PRAWDZIWE niekomputerowe RPG to masz jakies o tym pojecie i spokojnie bys sobie z formularzem poradzil..
Chodzi o to zeby czuc klimat RPG i nie psuc go...
Gra RPG polega na wcielaniu sie w wyimaginowana postac taka jaka chcemy.. i tak np grajac w Baldura mozesz sobie grac zlodziejem, lotrem czy innym czarnym charakterem ale juz w MMORPG trzeba szanowac to ze graja takze inni ludzie ktorzy chca miec z tej gry frajde..
Dlatego tez CIP soft w regulaminie pisze wyraznie:
Tibia is an online role playing game in which thousands of players from all over the world meet everyday. In order to ensure that this game is fun for everyone, CipSoft expects all players to behave reasonable and friendly.
tyle jesli chodzi o ciebie..

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DorianDavidoff
Shintus ma racje msylisz ze sie znasz i co stego tez znam i h** wiec ja nie przeczytam albo nie zagralem w innde rpg to jesstem noob tak?? zastanow sie co mowisz
Mam pytanie nie przeczytales zadnej ksiazki rozumiem...
nie grales w zadne inne RPG... ok..
wiec mam pytanie na czym sie znasz??
na Tibii ? wiesz jak dobrze skilowac?? czy nie wiem znasz wszysztkie przedmioty?? potwory?? czary??
Wytlumacz mi na czym sie znasz a mzoe bede jakos w stanie odpowiedziec na twoj komentarz co do mojego posta.. w cale nie uwazam ze jestes noobem.. powiedz mi gdzie tak napisalem?? ze ten kto si nei zna na RPG jest noobem?
napisalem ze psuja klimat... moze nie wszyscy ale wiekszosc napewno...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ponczus
@Sithius&DorianDavidoff no i co z tego że nie znacie się na RPG?? Pomysł Nosferatu jest wzięty z formularza akcesyjnego do jakiegokolwiek porządnego serwera UO. Najważniejsze w nim są dwie rzeczy, pytanie "co to według ciebie jest klimat rpg", oraz krótka historia postaci. Nie musisz przeczytać każdej książki fantsy jaka została wydana, grać w każdy system, wystarczy że napiszecie jak wy to czujecie i trochę się postaracie i przyjmą was. Znajomość literatury i systemów, oraz bycie doświadczonym graczem, pomaga ale jeżeli z przeczytanych książek fantasy macie tylko Władcę i Wiedźmina, a z zagranych sesji tylko Młotka to i tak możecie czuć klimat.
Wielkie dzieki za zrozumienie.. dokladnie o to mi chodzilo...
Nosferat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2004, 05:28   #136
MistrzYoda
Użytkownik Forum
 
MistrzYoda's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2004
Lokacja: Titania
Wiek: 35

Posty: 122
MistrzYoda ma numer GG 5336421
Domyślny Jest WkoŃcu Ten Temat!!

Zgodze się z tobą, ale n00by są przeważnie od 1 lvl ( tam to przesada jest kiedy mam robić uh makera albo roocka za kase to mnie krew zalewa ale co tam browarek 4godzinki i koniec ( Przy dobrych układach :/)) Do 30 lvl ponieważ widziałem takiego 24 lvl pallek chciałem potrenować on że 51/43 no ****a krew mnie zalewała :/, ale nie dotego zmierzam. Powyżej 30+ to są ludzie którzy grają z głową lecz jest ich mniej wśród Polaków niż n00bów. N00by są wszędzie, = np. ostatnio ide moim pallem na Tiitanii a tu wyskukuje 15 druid i chce mi loota za***ać to go poczętowałem bełtami dostał red hp - ja się schowałęm a tu nagle grupka z krzaków no i dead, mlvl + loot poszedł się .......... Mam nadzieje że takie tematy uświadomią wam że nie warto być n00bem docencie głównie WKŁAD KOLEGI!! oraz innych użytkowników. Co do Forum tibia.pl - nooby mam ochote rozwalić se łeb. Co jak co ale każdy to wie że więkoszość ciekawszych screnns nie PRZEROBIONYCH daje nam Paladinka ( Chwała jej za to ), ale jak widze gdy ktoś mi pisze w odpowiedzi - Gratz. (Koniec), Podróbka nicka Palladinek, next - Palladinka jesteś Gratz. (Koniec). No ****a mać uspokujcie się człowiek ciężko pracował na level a wy to piszecie jak by nie wiem ona była bogiem grajcie non toper jedną postacią albo trenujcie z 2 miechy to będą efekty!!

P.S Wyrzuciłem tu wszystko co miałem jeśli ktoś chce niech mnie zablokuje mnie to wali, powiedziałem prawde o n00bach i o tibia.pl ( Tibia.pl - w sensie ta gorsza strona ).

Thx i prosze o komentarz
__________________
Zeph Devon*
Saphira
*
MistrzYoda jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2004, 10:54   #137
Kosmo
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 09 2004

Posty: 6
Domyślny A ja powiem tyle...

Gram w tibie od nicałych dwoch tygodni mam dopiero 21 lvl i nie mam zbyt duzo doswiadczenia w graniu wiec bede sie tu wymądrzał co do gry jednak wydaje mi sie ze ze troche przesadziles w tym artykule... Nie wiem co jest zlego w tym ze ktos nowy pyta sie gdzie ma expowac z tymi i tymi skillami albo jakie czary ma se kupic a jakie nie... Ja zawsze wychodze z zalozenia ze nowym graczom trzeba pomagać a nie zniechęcać ich do gry, a mysle ze jak ktos nowy na wlasnej skórze bedzie odczuwał ze na smoki nie chodzi sie z 11 lvlem to tibia szybko przestanie mu sie podobać... I według mnie najwiekszym lamerstwem w tibii to zabijac nizsze lvle za nic bo moze maja ze soba troche kasy albo run... Jak ktos bierze sie za PK'owanie to niech startuje do rownych sobie albo do wyzszych lvli bo zabic na 20 lvlu kogos kto ma 10 to raczej nie jest powod do dumy... Kolejną rzeczą która mnie w Tibii bardzi wqr*** to ludzie którze mają nicki dajmy przyklad "Zuzyty Pampers" lub "Krzysio mistrz walki mieczem"... Dawanie takich nicków kompletnie psuje klimat gry a kiedy giniesz bo jakis noob na wyzszym lvlu bedzie chcial miec jakis szybki zarobek bardzo zniechęca do dalszego grania


Jeszcze jedno... Nie wiem dlaczego ktoś tam twierdzil ze jezeli ktos nie ma pojęcia i prawdziwym RPG to psuje klimat gry... Nie obrażaj ludzi tylko dlatego ze nigdy nie interesowali sie czyms w czym ty siedzisz pare lat... Przecierz sam od dziecka nie wiedziales co to jest RPG....

PS. Bądź co bądź ale artykul bardzo mi sie podoba

Ostatnio edytowany przez Kosmo - 28-09-2004 o 11:08.
Kosmo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2004, 13:12   #138
Dragon Stone
Użytkownik forum
 
Dragon Stone's Avatar
 
Data dołączenia: 09 01 2004
Lokacja: Kazordoon :P / Siedlce
Wiek: 42

Posty: 7
Domyślny

Po pierwsze chciałem zwrócić uwage na zwrot "Polacy" w artykule, wydaje mi się się trafniejszym określeniem byłoby "polscy gracze w Tibie" ale to mały szczegół.

Po drugie wg mnie problem noobostwa leży nie w nieznajomości gry (i braku doświadczenia) a w zwykłym braku wychowania, które wynosi się z domu rodzinnego. Należy dodać do tego jeszcze takie rzeczy jak "możliwość szalenia" bez żadnych konsekwencji (w końcu to tylko gra). Zastanawialiście się kiedyś ile z tych wszystkich tzw. noobów kradnie, "spamuje na ulicy", itd. w realu?; dalej, trzeba pamiętać że większość tzw. noobów to dzieci, lub młodzież w okresie dojrzewania, trudny czas dla każdego człowieka, frustracje z reala są przenoszone na tibie. Posumówując pragnę napisać że świat Tibi (a właściwie panująca w niej struktóra społeczna) jest doskonałym przeniesieniem modelu społeczeństwa ze świata realnego. Chamstwo, złodzieje, ogólne zwątpienie w wartości moralne. Tylko że w realu mamy służby które mają za zadanie trzymać całe te gó*no w ryzach w Tibi tego nie ma.
Dragon Stone jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2004, 17:40   #139
Daltz~
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 09 2004

Posty: 10
Domyślny

nie rozumiem tylko tego, napisales w tym temacie ze nooby to: ludzie którzy pisza plx, ludzie którzy cos dopisuja do czarów... sorry ale mi np nie przeszkadza jak koles robi uhy i ma podpisek Uh 4life, albo Sd 4death...

nooby, sa to ludzie którzy kradną luruja lootuja... itp itd, np ide sobie na guardy i poszedlem tam przed jakims kolesiem o 2 lvle wyzszym, a on mi z haslem ze mam wpier*** bo on sobie "wypatrzyl" ta kopalnie, no to sorry ale chyba jest cost takiego jak list przy zejsciu...
Daltz~ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2004, 20:57   #140
Kosmo
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 09 2004

Posty: 6
Domyślny Rookgaard

Właśnie robie sobie paladyna i dzisiejszy dzien jaki przezylem na rooku był chyba moim największym koszmarem.... Dzisiaj zrozumiałem ze rook to totalne zbiegowisko N00bów przez duże "N".... walcze z jakims trollem i używam przy tym spearów i nagle jakis .... nie powiem lepiej kto ... podchodzi dobija trolla kasuje moje speary i loot z trolla... i tak przez cały dzień.... myślałem ze mnie krew zaleje.... Nie wiem w ogóle skad tacy ludzie się biorą....
Kosmo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:53.


Powered by vBulletin 3