Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-11-2007, 20:40   #121
Kowek
Użytkownik Forum
 
Kowek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Wiek: 33

Posty: 73
Stan: Niegrający
Domyślny

"Ciało, które obciążone zostaje potrawami mięsnymi, nękane jest chorobami, umiarkowany tryb życia czyni je zdrowsze i silniejsze i ucina korzenie zła. Opary potraw mięsnych zaciemniają światło ducha. Obojętnie jakiego rodzaju potrawami mięsnymi napełniony zostaje żołądek, powoduje to nieczyste ruchy, dusza zostaje zagłuszona pod ciężarem pożywienia, traci panowanie i zdolność myślenia. Tak długo jak się żyje umiarkowanie, mnoży się szczęście domu, zwierzęta będą znajdować się w bezpieczeństwie, nie będzie przelewana krew, zwierzęta nie będą zabijane. Kuchenne noże będą bezużyteczne, stół będzie pokryty owocami, które daje natura i można się tym zadowolić. (...) Jeśli kochasz mięso i tuczysz swoje ciało, Duch twój staje się ociężały, tłuszcz, który osadza się z mięsa, osłabia siły ducha. Czy nie gardzisz tymi szkodliwymi potrawami mięsnymi? Trudno jest kochać cnoty, jeśli cieszy się potrawami mięsnymi i ucztami".
Bazyli Wielki, ojciec Kościoła, arcybiskup Cezarei

"ból jest bólem nieważne czy jest zadany człowiekowi, czy zwierzęciu; i każde stworzenie, które go odczuwa, nieważne czy człowiek czy zwierzę, wrażliwe na cierpienie, gdy ono trwa, doświadcza zła"
Wielebny Humphrey Primatt (1736-1779)

Potem dam więcej cytatów. Teraz nie mam czasu. Spadam na browara, Papa ;* ;p
__________________
Gdyby cały świat był tak delikatny jak podmuch wiatru w moich dłoniach
Gdyby wszystkie dni nie były policzone dla tych,
Którzy chodzą bez celu po ulicy
Gdyby przestrzeń między nami nie była tak trwała jak to czuję
Nie byłoby smutnej piosenki
Kowek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-11-2007, 20:52   #122
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kowek Pokaż post
Ale czy w celach konsumpcyjnych? Nie.
Brawo ! Odkryles ze Bozia jest wege !
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 21:10   #123
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
@Thero
Spokojnie, nie nerwowo, dwa głębokie wdechy...
Wk^rwia mnie, jak próbujesz ironizować. Nie jestem na ciebie zły, jestem zirytowany twoją głupotą i ignorancją. Gdybym miał napinać pośladki z powodu każdego kretyna, którego spotkałem... no nie wiem co by ze mnie zostało.
Mówiłem już, że nie będę z tobą dyskutował?
Cytuj:
Osobisty manifest, to jedna z rzeczy, którą można zrobić.
Jeżeli nie idzie w parze z czymś większym, osobisty manifest jest godny pożałowania i wyśmiania. Bo nie odnosi skutków - ma na celu tylko pokazanie swoich poglądów.
Cytuj:
Jako, że mieszkam w małym mieście, to nie ma u nas żadnych protestów itp. Za to niedaleko organizują "Dzień bez futra" i może tam będę.
"Nie zabijajmy norek w imie szowinistycznego traktowania zwierzat zabijanych dla pieniędzy"? Nie polecam, nie dość, że bezcelowe, to z założenia szkodliwe dla środowiska. (Sztuczne futra rozkładające się ch*j wie, ile czasu, wiadomo)
Cytuj:
Sama marchewka nie da ci tego, co mięso, ale mięso też nie da ci tego, co marchewka
Żaden ze mnie wróg marchewki. W sumie to je nawet lubię.
Cytuj:
Pomyśleć, pomyśleć, pomyśleć i osiągnie się wszystko.
Ołrajt.

Ostatnio edytowany przez Thero - 21-11-2007 o 22:29.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 21:13   #124
Żyłka
Użytkownik Forum
 
Żyłka's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Legnica
Wiek: 31

Posty: 833
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Hm... Jak według ciebie powinno wyglądać humanitarne zabijanie? Naprawdę nie rozumiem, jak można mówić o humanitaryzmie przy zabijaniu...
Humanitarne zabijanie to według mnie zabijanie szybkie i bezbolesne w konkretnym celu, jakim jest między innymi konsumpcja.

Cytuj:
Sama marchewka nie da ci tego, co mięso, ale mięso też nie da ci tego, co marchewka
Dlatego powinno się spożywać i marchewki, i mięso. To najlepsze rozwiązanie, którego stałeś się właśnie współautorem.

Cytuj:
Wiesz, że np. taki Albert Einstein, Leondardo da vinci byli wege? A czy te osoby były głupie? Nie sądzę.
Leonardo da Vinci był homoseksualistą (gejem, pedałem). Czy mimo to powinniśmy brać z niego przykład w każdej dziedzinie życia tylko dlatego, że rzekomo nie był głupi?

Cytuj:
To samo moge powiedzieć o mięsie. Żadne mięso nie dostarczy ci tyle składników co soja.
Czy ktoś zabrania nam jeść soję?

Cytuj:
Grillowane mięcho to najgorsza rzecz dla wątroby, a większość niestrawności i zatruć spowodowana jest poprzez spożywanie niepewnego i często starego mięsa.
No fakt, bo wszystkie zapasy mięsa na świecie są przestarzałe, a jedynym sposobem na jego przyrządzenie jest grillowanie.
Żyłka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-11-2007, 15:48   #125
raf420
Użytkownik Forum
 
raf420's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2007

Posty: 134
Gildia: tez brak
Świat: i znowu
Domyślny

Wegetarianizm- To wymysł ludzi przeżartych dobrami... Wmawiają sobie, że dla swojego organizmu najlepsze są roślinki co jest gówno prawdą ponieważ można z wszystko-żerstwem osiągnąć takie same wyniki jak i nie lepsze. Udowadniają swoje zachowanie tym, że zwierzęta idące na rzez cierpią co jest według mnie totalna ignorancją na bliższe nam sprawy... np głód na świecie i zanieczyszczenie środowiska.

Może zwierzęta idące na rzez cierpią, ale czy mają lepszy wybór? Tak czy siak, gdybyśmy je wszystkie wypuścili na wolność, to nie dość, że zdewastowałyby środowisko, to jeszcze zmarnowałoby się tyle jedzenia, które mogłoby być korzystnie wykorzystane (dla domów dziecka rzecz jasna).

O to moje zdanie.

@edit to down
Właśnie przeczytałem cały, ale żadnych sensownych wniosków z tego nie wyciągnąłem oprócz flame waru.

Ostatnio edytowany przez raf420 - 24-11-2007 o 10:32.
raf420 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-11-2007, 15:53   #126
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Głodzić przez tydzień takiego wegetarianina to mięso by żadnych wyrzutów wpierdzielał.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2007, 20:04   #127
Kowek
Użytkownik Forum
 
Kowek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Wiek: 33

Posty: 73
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez raf420 Pokaż post
Wegetarianizm- To wymysł ludzi przeżartych dobrami... Wmawiają sobie, że dla swojego organizmu najlepsze są roślinki co jest gówno prawdą ponieważ można z wszystko-żerstwem osiągnąć takie same wyniki jak i nie lepsze. Udowadniają swoje zachowanie tym, że zwierzęta idące na rzez cierpią co jest według mnie totalna ignorancją na bliższe nam sprawy... np głód na świecie i zanieczyszczenie środowiska.

Może zwierzęta idące na rzez cierpią, ale czy mają lepszy wybór? Tak czy siak, gdybyśmy je wszystkie wypuścili na wolność, to nie dość, że zdewastowałyby środowisko, to jeszcze zmarnowałoby się tyle jedzenia, które mogłoby być korzystnie wykorzystane (dla domów dziecka rzecz jasna).

O to moje zdanie.
Potem odpiszę na pozostałe posty, bo nie mam czasu.

JESZCZE RAZ NAPISZE ABY CZYTAC WCZESNIEJSZE POSTY!! Pisałem o sprawach ekologicznych i głodzie na świecie, ale są lenie, którzy wolą od razu się wypowiedzieć i wciskać mi - zajmij się głodem na świecie, ekologią.

-.-
__________________
Gdyby cały świat był tak delikatny jak podmuch wiatru w moich dłoniach
Gdyby wszystkie dni nie były policzone dla tych,
Którzy chodzą bez celu po ulicy
Gdyby przestrzeń między nami nie była tak trwała jak to czuję
Nie byłoby smutnej piosenki
Kowek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2007, 20:17   #128
Donpeyot
Użytkownik Forum
 
Donpeyot's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2006
Lokacja: dabiljuarsi
Wiek: 21

Posty: 531
Gildia: Zryw Ubocze
Domyślny

@up: Przecież wiadomo , że się z nudów tym zajmujesz .
A jakichś zmarłych biskupów tu nie wyciągaj , bo to nie są ani autorytety etyczne ani tym bardziej dietetyczne.
__________________
pożycz dyche
Donpeyot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2007, 02:02   #129
Soldier_PL
Użytkownik forum
 
Soldier_PL's Avatar
 
Data dołączenia: 24 11 2007

Posty: 21
Dumny

Raf420 masz racje =p gowno da nam jedzenie tylko roślinek.Moim zdaniem jedzenie miesa,warzyw,owocow itp. jest lepsze dla naszego zdrowia niz tylko roslinki.Mam pytanie co wy wolibiscie zrobic:
Jak byscie glodowali przez kilka dni na jakims nieznanym wam miejscu i mieliscie przy sobie krowe.
a) Byscie ja zabili i zjedli?
b) Byscie jej nie zabijali?

@Joke
c) Byscie jedli jej krowe placki xD.
Soldier_PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2007, 13:49   #130
Dark Horseman
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 06 2005
Lokacja: W domu

Posty: 235
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: -
Świat: Fortera
Poziom: xx
Skille: xx
Poziom mag.: xx
Domyślny

Nie mam nic to wegetarian/wegan/etc. Niech robia co chca.
ALE
Wegetarianie probojacy przekonac wszystkich do wegetarianizmu wszelkimi mozliwymi sposobami sa POJEBANI. Dziekuje . Jestem bezposredni i szczery =O. Jedzcie sobie te warzywka ale odpierdolcie sie od mojego jedzenia miesa (. huuhauhahuaauha zal.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kowek Pokaż post
"Ciało, które obciążone zostaje potrawami mięsnymi, nękane jest chorobami, umiarkowany tryb życia czyni je zdrowsze i silniejsze i ucina korzenie zła. Opary potraw mięsnych zaciemniają światło ducha. Obojętnie jakiego rodzaju potrawami mięsnymi napełniony zostaje żołądek, powoduje to nieczyste ruchy, dusza zostaje zagłuszona pod ciężarem pożywienia, traci panowanie i zdolność myślenia. Tak długo jak się żyje umiarkowanie, mnoży się szczęście domu, zwierzęta będą znajdować się w bezpieczeństwie, nie będzie przelewana krew, zwierzęta nie będą zabijane. Kuchenne noże będą bezużyteczne, stół będzie pokryty owocami, które daje natura i można się tym zadowolić. (...) Jeśli kochasz mięso i tuczysz swoje ciało, Duch twój staje się ociężały, tłuszcz, który osadza się z mięsa, osłabia siły ducha. Czy nie gardzisz tymi szkodliwymi potrawami mięsnymi? Trudno jest kochać cnoty, jeśli cieszy się potrawami mięsnymi i ucztami".
Bazyli Wielki, ojciec Kościoła, arcybiskup Cezarei
No i?

"Jedzenie miesa, powoduje, ze wasze ciala i umysly staja sie silniejsze, bez skazy blablabla"
Ja

Fajny cytat?
Nie wszyscy sa katolikami zabierzcie wiec swoje pseudo-teologiczne teorie, mowie o postach w kilku stronach wczesniej i o tym cytacie =O.
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."

A. Einstein

Ostatnio edytowany przez Dark Horseman - 24-11-2007 o 13:55.
Dark Horseman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2007, 14:12   #131
Baron Kaldrick
Użytkownik Forum
 
Baron Kaldrick's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: from Dwarves Lands...

Posty: 1,289
Domyślny

A wiecie? Im bardziej się ta dyskusja rozkręca, tym bardziej postawa Kowka przypomina mi postawę Świadków Jehowy. Sypiesz argumentami (non stop tymi samymi i kruchymi zresztą), przekonujesz wszystkich wokół do swojej racji, kusisz pięknymi obrazkami. Brakuje jedynie, cobyś wciskał ludziom ulotki i zaczął pieprzyć o zbawieniu (chociaż to już w zasadzie było - tyle, że mówisz o zbawieniu ciała, a nie nieśmiertelnej duszy). I tak samo jak w przypadku Świadków Jehowy wychodzi z tego jedno wielkie gówno, bo to, co mówisz, brzmi fajnie, a jak człowiek doszuka się szczegółów, to cała idea trąci oszustwem.
__________________
Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, czlowieku....
Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością.

Terry Pratchett, "Straż! Straż!"
Baron Kaldrick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2007, 14:15   #132
Dark Horseman
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 06 2005
Lokacja: W domu

Posty: 235
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: -
Świat: Fortera
Poziom: xx
Skille: xx
Poziom mag.: xx
Domyślny

"Wez ulotke, wez ulotke, powie Ci prawde o Bogu i wegetarianizmie, wez ulotke, ladne ksiazeczki, ladne." XDD

http://youtube.com/watch?v=MNHVtsMD2iA
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."

A. Einstein

Ostatnio edytowany przez Dark Horseman - 24-11-2007 o 14:20.
Dark Horseman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2007, 14:18   #133
Badon
Użytkownik Forum
 
Badon's Avatar
 
Data dołączenia: 02 11 2007

Posty: 178
Stan: Usunięty
Imię: 666
Poziom: 666
Skille: 666
Poziom mag.: 66
Domyślny

Sonde może powinienes zrobic bo jestem ciekaw ile ludzi popiera Wege.

Ostatnio edytowany przez Badon - 24-11-2007 o 14:22.
Badon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2007, 18:59   #134
By$iu
Michail Fradkow
 
By$iu's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2004
Lokacja: Kawal drogi, nikomu nie radze isć piechotą.
Wiek: 32

Posty: 2,054
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bysiu
Profesja: Elite Knight
Domyślny

http://muzyka.onet.pl/10174,1646966,plotki.html

Macie swoj wegetarianizm :-)
__________________
By$iu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-12-2007, 14:42   #135
Patton
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ale tez samym miechem sie zywic jest niezdrowo najlepsza jest zbalansowana dieta miesno-roslinna. No ale jak chcecie byc otyli i miec chore serce to zrejcie!

Co do zabijania zwierzat to to wszystko powinno byc inaczej wygladac.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 02-12-2007, 14:52   #136
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Patton Pokaż post
Ale tez samym miechem sie zywic jest niezdrowo najlepsza jest zbalansowana dieta miesno-roslinna. No ale jak chcecie byc otyli i miec chore serce to zrejcie!

Co do zabijania zwierzat to to wszystko powinno byc inaczej wygladac.
Powiedz mi - kto normalny je samo mięso ?
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-12-2007, 14:59   #137
Misza
Użytkownik Forum
 
Misza's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2005
Lokacja: -+*≡☼SZWECJA☼≡*+-
Wpisy bloga: 3

Posty: 1,324
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Powiedz mi - kto normalny je samo mięso ?
A kto normalny siedzi na tym forum? ;>
__________________
HELIUM~
Misza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 19:38   #138
Neflonde
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 01 2008

Posty: 37
Domyślny

Jestem rasowym mięsożercą, ale chciałem się odnieśc do wojen itp.
Człowiek jest odpowiedzialny za siebie, a takiego zwierza kto spyta co chce?
Zreszta taka jest kolej rzeczy - silniejszy zjada słabszego...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Misza Pokaż post
A kto normalny siedzi na tym forum? ;>
<wyrywa się z tłumu rąk> JA, JA!
__________________
Fajne lizanko :>

Ostatnio edytowany przez Neflonde - 19-01-2008 o 17:00.
Neflonde jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2008, 19:24   #139
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kowek Pokaż post
"Ciało, które obciążone zostaje potrawami mięsnymi, nękane jest chorobami, umiarkowany tryb życia czyni je zdrowsze i silniejsze i ucina korzenie zła. Opary potraw mięsnych zaciemniają światło ducha. Obojętnie jakiego rodzaju potrawami mięsnymi napełniony zostaje żołądek, powoduje to nieczyste ruchy, dusza zostaje zagłuszona pod ciężarem pożywienia, traci panowanie i zdolność myślenia. Tak długo jak się żyje umiarkowanie, mnoży się szczęście domu, zwierzęta będą znajdować się w bezpieczeństwie, nie będzie przelewana krew, zwierzęta nie będą zabijane. Kuchenne noże będą bezużyteczne, stół będzie pokryty owocami, które daje natura i można się tym zadowolić. (...) Jeśli kochasz mięso i tuczysz swoje ciało, Duch twój staje się ociężały, tłuszcz, który osadza się z mięsa, osłabia siły ducha. Czy nie gardzisz tymi szkodliwymi potrawami mięsnymi? Trudno jest kochać cnoty, jeśli cieszy się potrawami mięsnymi i ucztami".
Bazyli Wielki, ojciec Kościoła, arcybiskup Cezarei
Kurde, no i to ma być dowód?

"Kobiety, które potrafią utrzymać sie na wodzie i mają rude włosy ZAWSZE uprawiają czary i powinny zginąć w męczarniach"
Średniowieczny Kościół Katolicki

No i właśnie dlatego powinniśmy spalić wszystkie rudowłose pływaczki!!!111 Większość wegetarian w tych czasach ma zawsze jakieś "ale" typu "nie jem mięsa w domu, ale big maca już zjem"... Czyli jak ktoś już wspomniał, następny błachy powód żeby być bardziej elo, elo, czy-pienć-ziero od innych ...
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-01-2008, 04:34   #140
NeXZabuza92
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 01 2008

Posty: 4
Domyślny

piepszysz jakies kazania ale zadnego twardego dowodu nie dales

jak to ktos mowil up
od dupy odelzalo i jedza tylko rosliny ;d


@edit
twoja marchewka tez jest nie naturalna, od wiekow krzyzowano najwieksze aby uzystac lepsza "rase" tych marchwi wiec jesli chcesz jesc cos naturalnego to umzesz z glodu ;/

Ostatnio edytowany przez NeXZabuza92 - 23-01-2008 o 00:00.
NeXZabuza92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:41.


Powered by vBulletin 3