Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 30-04-2006, 10:24   #161
Au'los
Użytkownik forum
 
Au'los's Avatar
 
Data dołączenia: 29 04 2006
Lokacja: ^^

Posty: 13
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ravanson
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Unitera
Poziom: --
Skille: --/--
Domyślny

Hmm, mi się wydaje, że te plotki z butami "boots of waterling" to jedynie plotka. A ja nzlazłem moim rookstayerem coś dziwnego. Drzewo dwarfów w mieście. Jest ono koło sklepu "Toma", na polance z owieczkami. Może ma to jakiś związek z questem? Lub tam kiedyś był klucz do mino maga..

Au'los jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-05-2006, 18:54   #162
wizu
Użytkownik Forum
 
wizu's Avatar
 
Data dołączenia: 30 01 2006
Lokacja: Sanok
Wiek: 34

Posty: 208
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Julera
Poziom: 55
Poziom mag.: 51
Domyślny

też już raz o tym pisałem ale nikt nie odpowiedział...
__________________
wizu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2006, 19:12   #163
Odyon
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

ta.. to patrzcie na to..........
OK... if yall want the SoF, I'll tell you how to get it.

FIRST, you've got to be damn lucky enough to log in when the sof is missing from its island.

NEXT, go to amber and say hi. then say sword. She will freak out, summon 6 skeletons,
and vanish through a teleporter that will appear. Kill the skeletons first, because they'll
bug you later. Go through the portal.

It will take you to a strange room underground with amber and Bozo there. you cant talk to either
of them or they will summon more monsters, but you've got to do this. saying hi will make amber
summon 3 of her orc spearmen friends and bozo will summon a minotaur. Kill em. Then they will
talk with you, admitting to a joint partnership to find the Sword of Fury, which is hid in a place called
the Maze of Fury. Bozo will admit to intentionally creating that grave and putting the sign before
a collapsed cave talking abotu the "Entrance to the Maze of Fury" Infact, the maze exists on
another plane of existence, only accessed through a portal that he and amber were looking for.

Now you can go through a teleporter in this small room, and it will take you to the maze of fury.

Its a 2x2 passage that twists, turns, goes up and down levels, and is filled with Firefields, poison fields,
and electric fields. This is hell guys. Every time you change floors you will be encountered with different
monsters. First its trolls, then orcs, then orcs and spearmen, then rotworms, then minotaurs, then
rotworms, minotaurs, and orc spearmen. You will likely need at LEAST 4 backpacks of lifefluids and several antidote runes (if you want, it helps, i think 8 total) if your lucky you will make it through. You'll get to a hole going down, down , down and down. Now your at a small passage in a lava cavern. there are a few firefields, but you should be able to dodge them all except the last ones. You'll see a chest with rocks on its left and right, firefields on both of them, and firefields surrounding the box. Go up, and open it. What you get... not what you think. You get a battle hammer and a note. The note sais,

"The Sword of Fury is beyond mortal hands, and none other than I shall
ever contend with its wrath."

Now go BACK through the fire and then back through the maze and to amber and bozo. Bozo will
ask for the mace of fury (hes a little confused). Give it to him, and he will give you twelve crystal coins, a BP of level 0 UE runes and a magic longsword. Congratulations! you've just done a quest noone except me has ever figured out!
Moze to ktos przetlumaczyc bo koles napisal to na Tibia.de
  Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2006, 20:27   #164
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

To co napisał jest trochę śmieszne, ponieważ kto zamieni Magic LongSworda za byle Spike Sworda... To by było wręcz śmieszne...
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2006, 21:16   #165
Gold Raven
Użytkownik Forum
 
Gold Raven's Avatar
 
Data dołączenia: 06 01 2004
Lokacja: Chrzanów

Posty: 230
Imię: Gold Raven
Profesja: Rookstayer
Świat: Danubia
Poziom: 49
Skille: 23/30
Gold Raven ma numer GG 2265742 Gold Raven ma login Tlenu gilette@tlen.pl
Domyślny

@ Odyon
To jest historia wymyślona przez Sir Akaku - znanego roleplayera i rookstayera. (tu macie dokładny link do tego tematu: http://tibia.gamigo.de/forum/showthr...33#post1157533)

Tak przy okazji, Odyon, niepchaj się na forum z którego nic a nic nierozumiesz, najpierw naucz się języka angielskiego.

EDIT:
Właśnie zauważyłem:
Data dołączenia: 06 05 2006

Ostatnio edytowany przez Gold Raven - 06-05-2006 o 21:19.
Gold Raven jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2006, 23:00   #166
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

No więc tak... Po dokładnym przeczytaniu posta Sir Akaku odnalazłem P.S. Z niego wyczytałem coś co jest zawarte w tej śmiesznej historyjce, krtóra jest oczywiście wymyślona.
Oto co ja sobie wyczytałem:
Ok.. for real now. If yall want to find anything, when the swords gone on your server, search for anything unusual. so yea, it helps to haev a good knowledge of rookgaard so you can notice when something has changed. Good luckk to all of you.

Po przetłumaczeniu na taki normalny język:
Ok.. Teraz na serio. Jeśli wszyscy chcą znaleźć cokolwiek (lub coś) kiedy miecz znika na waszym serverze, szukajcie czegoś co jest niezwykłe. Tak więc przyda się wiedza o Rookgaardzie, więc możecie zauważyć kiedy coś się zmieni. Życzę powodzenia dla wszytskich.

No więc coś w tym jest... Więc kilka wymienianych w tym temacie opcji odpada... Teraz trzeba nam tylko czekać aż miecz w końcu zniknie i biegać po Rook'u i szukać co się zmieniło, chyba że Sir Akaku znów robi nas w konia jak tą swoją mieszną historyjką....
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-05-2006, 02:11   #167
Gold Raven
Użytkownik Forum
 
Gold Raven's Avatar
 
Data dołączenia: 06 01 2004
Lokacja: Chrzanów

Posty: 230
Imię: Gold Raven
Profesja: Rookstayer
Świat: Danubia
Poziom: 49
Skille: 23/30
Gold Raven ma numer GG 2265742 Gold Raven ma login Tlenu gilette@tlen.pl
Domyślny

@Kshaq

Tego kawałka nie było w poście Odyon'a
W oryginale (na tibia.de) jest on kilka enterów pod tą historią, więc raczej nie należy już do wymyślonej historii
Gold Raven jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-05-2006, 20:39   #168
Dallheim
Użytkownik forum
 
Dallheim's Avatar
 
Data dołączenia: 05 05 2006
Lokacja: Na mostku w Rookgaard

Posty: 11
Stan: Rookstayer
Imię: Vialix
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: Azura
Poziom: 13
Skille: 20\20
Domyślny

Wizu powiedz co wiesz o tym dwarf tree bo ja też to zauważyłem. PLX!
Dallheim jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-05-2006, 22:07   #169
Stary Rencista
Użytkownik forum
 
Stary Rencista's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2006

Posty: 8
Stan: Rookstayer
Profesja: Brak (Rookgaard)
Domyślny Dwarf Tree

Te drzewo dwarfów zauważyłem już kiedyś dosyć dawno, gdy sobie uświadomiłem że może mieć jakieś znaczenie zaczołem o nie pytać, próbowałem zdobyć chociaż garść informacji o nim...
No ale wyszło na to że spokojnie rosnące sobie drzewko koło domku Toma nie ma żadnego znaczenia ani żadnej wartości(no ale może faktycznie kiedyś coś w "nim" było)...
Stary Rencista jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 19:15   #170
Akane Żul
Użytkownik Forum
 
Akane Żul's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006

Posty: 30
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 11
Domyślny

Dodatkowe informacje:

1. Kiedy robi sie ciemno szczur który łazi za kratami na gurze w sklepie toma znika poprostu rozpływa sie w powietrzu pojaiwa sie dopiero rano w tym samym czasie kiedy znika szczur w sklepie toma pojawia sie szczur w pokoju obok bramy do miasta przypadek? czemu wydaje sie ze to ten sam szczur poco wogule to zrobili?

2.Wedlug gościa ktury sprzedaje lf kiedyś bylo tu mnustwo dwarfów i sie przeniusl tam ,ale powiedzial terz ze dalheim wybil pozostalos moze z tond wzielo sie drzewo dwarfów obok sklepu toma?

3.Tajmniczy "minotaur mage" to qest ,ale dla premium account i z mainland mój kolega mial prewmium i kiedy poszed na goust land obok carlin zobaczyl portal i w niego wszedl i tam za malymi kratami obok kturych byla dzwignia lazil sobie minotaur mage niewiem czy to co powiedzial jest prawdą jak zbieralam dowody to niewiadomo czy to prawda prawda ale zawsze coś ,ale jesli to prawda poco to zrbili?

4.W jeden książce pisalo ten kto do konca grobu dojdzie tego co zyje lub nie odkryje tajemnice ktura sie nigdy nierozeszła sie w świat o mieczu kturm ktoś ocalył nasz świat(nieumiem anglika uzylam komputerowego slownika). Jeśli to prawda "tego co żyje lub nie" moze to osoba ktura jest niby pochowana ale zyje miecz kturym ktos ocalil swiat dalheim powiedzial ze zarzynal nimi cyklopy a senmour powiedzial ze daelhieim wybil wszystkie dwarfy.

5.W zagrodzie owiec plot jest normalnie przymocowany do skaly ale na polu plot wcisnienty jest w skale dlaczego?

6.u slepego orka obok na skale jest mnustwo rurznych przedmiotów czy mozna sie tam dostac ukladajonc skrzynki? mi sie to nieudalo moze trzeba jakos do tego podejsc i ujrzec tajne wejscie albo to mjejsce jest niedostępne?

7 kwiatek w skale na kturej jest minotaur to moim zdaniem zepsuta grafika ,ale jesli tam naprawde jest wejscie to moze podstawjając skrzynki trzeba poprosu wejsc na ukos?

8.wracamy do szczura lezal zabity ale niebylo sladuw krwi jak ktos to zrobil
przecierz niezdechl chyba sam?


____________________________________

narazie wszystko jeszcze moze
cos dopisze ja juz oddawna poszukuje
tajemnic rookardu ale niepodalam tu wszystkich moich
odkryc bo jest ich zaduzo i niewiem czy
wszystkie te rzeczy uznacie za prawde

Ostatnio edytowany przez Akane Żul - 08-07-2006 o 19:51.
Akane Żul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 19:28   #171
Akane Żul
Użytkownik Forum
 
Akane Żul's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006

Posty: 30
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 11
Problem

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ziutt
Kod:
Character Information
Name:	Dallheim, will be deleted at May 13 2006, 23:38:33 CET
Sex:	male
Profession:	None
Level:	1
World:	Celesta
Residence:	Rookgaard
Last login:	never logged in
Account Status:	Free Account


Account Information
Created:	Mar 14 2006, 22:26:45 CET


Characters
Name	World	Status	 
1. Dallheim	Celesta	deleted	
2. Lord Markitow de Sakua	Aldora

Niegdy się niezalogował..... Skasowany ......Cip się boi ?
http://www.tibia.com/community/?subtopic=character
sami sprawdzcie niema takich postaci to bujda
Akane Żul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 19:31   #172
Alessandro Del Piero
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 04 2006
Lokacja: Rydułtowy

Posty: 156
Stan: Niegrający
Alessandro Del Piero ma numer GG 6815433
Domyślny

Nie ma, bo już jest skasowana . Ale owszem kiedyś była (sam sprawdzałem)

2x up

Nie zabardzo rozumiem z tym szczurem a skąd masz te informacje o dwarfach?? Wszystko to bujda oprócz tego z blin orciem ale tam sie nie można dostać.

Ostatnio edytowany przez Alessandro Del Piero - 08-07-2006 o 19:36.
Alessandro Del Piero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 19:45   #173
Akane Żul
Użytkownik Forum
 
Akane Żul's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006

Posty: 30
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 11
Cool

mam cos amber wrucila na rookard poniewarz (podobno) zabila kilka npc i chciala sie ukryc

postac delhima usuniento w tym roku wienc informacje ze postc zostala skasowana zniknom dopiero 1 stycznia

Ostatnio edytowany przez Akane Żul - 08-07-2006 o 19:47.
Akane Żul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 19:54   #174
Alessandro Del Piero
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 04 2006
Lokacja: Rydułtowy

Posty: 156
Stan: Niegrający
Alessandro Del Piero ma numer GG 6815433
Domyślny

Nie zabiła tylko płatała im figle -.-. Informacje o postaci znikają po 1 miesiącu, a nie roku -.-
Alessandro Del Piero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 20:02   #175
Akane Żul
Użytkownik Forum
 
Akane Żul's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006

Posty: 30
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 11
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Alessandro Del Piero
Informacje o postaci znikają po 1 miesiącu, a nie roku -.-
to czemu jak skasowalam postac informacja trzymala caly rok?
Akane Żul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 20:16   #176
Alessandro Del Piero
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 04 2006
Lokacja: Rydułtowy

Posty: 156
Stan: Niegrający
Alessandro Del Piero ma numer GG 6815433
Domyślny

Właśnie usunołem niepotrzebnego chara:

Cytuj:
The character has been scheduled for deletion. It will be removed finally from your account at Sep 06 2006, 19:36:41 CET.
nie miesiąc lecz 2

@edit

Po co sie wogóle kłucimy o noobka który zrobił sobie postać o nicku Dallheim i nigdy sie nie zalogował??

Ostatnio edytowany przez Alessandro Del Piero - 08-07-2006 o 20:20.
Alessandro Del Piero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 20:41   #177
(nie)normalna
Użytkownik Forum
 
(nie)normalna's Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2006
Wiek: 32

Posty: 141
Stan: Na Emeryturze
Wyślij wiadomość przez ICQ do (nie)normalna (nie)normalna ma numer GG 1459767
Domyślny

@Akane Żul

Czy mogłabyś pisać bez błędów ortograficznych? Nie wiem jak innym użytkownikom, ale mi czyta się lepiej, kiedy nikt nie robi tak zwanych "byków"... Jeśli możesz... zmień to!
A co do tego, o czym napisałaś, to z tym twoim kolegą to bujda ;] Reszta raczej też, ale nie wiem, nie sprawdzałam ;]
(nie)normalna jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 20:58   #178
emilok
pokrzywa
 
emilok's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: malopolska
Wiek: 37

Posty: 1,772
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Solera
Poziom: 111
Skille: 94/92
Poziom mag.: 7
emilok ma numer GG 8170610 emilok ma login Tlenu emilok@o2.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez (nie)normalna
@Akane Żul

Czy mogłabyś pisać bez błędów ortograficznych? Nie wiem jak innym użytkownikom, ale mi czyta się lepiej, kiedy nikt nie robi tak zwanych "byków"... Jeśli możesz... zmień to!
A co do tego, o czym napisałaś, to z tym twoim kolegą to bujda ;] Reszta raczej też, ale nie wiem, nie sprawdzałam ;]
Przyłączam się do prośby.
MS Office lub Open Office jeśli jesteś porażony dysortografią.
__________________
Najlepsze strony o WseiSeoNinja w internecie -> WSEISEONINJA oraz WSEISEONINJA
emilok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 21:00   #179
Tawer Redeye
Użytkownik Forum
 
Tawer Redeye's Avatar
 
Data dołączenia: 20 03 2006
Lokacja: Wrocław
Wpisy bloga: 1

Posty: 261
Stan: Na Emeryturze
Tawer Redeye ma numer GG 631049 Tawer Redeye ma login Tlenu kamix21@o2.pl
Domyślny

@up i @2up ja to zrobiłem za niego i skomentowałem
Cytuj:
w. Kiedy robi się ciemno szczur, który łazi za kratami na górze w sklepie Toma znika po prostu rozpływa się w powietrzu pojawia się dopiero rano w tym samym czasie, kiedy znika szczur w sklepie Toma pojawia się szczur w pokoju obok bramy do miasta przypadek? Czemu wydaje się ze to ten sam szczur, po co w ogóle to zrobili?
Dziwne nie wiem co o tym myśleć

Cytuj:
2.Wedlug gościa który sprzedaje lf kiedyś było tu mnóstwo dwarfów i się przeniósl tam ,ale powiedział też ze dalheim wybił wszystkie może stąd wzięło się drzewo dwarfów obok sklepu Toma?
Bardzo prawdopodobne

Cytuj:
3.Tajemniczy "minotaur mage" to quest ,ale dla premium account i z mainland mój kolega miął premium i kiedy poszedł na ghostland obok carlin zobaczył portal i w niego wszedł i tam za małymi kratami obok których była dzwignia łaził sobie minotaur mage nie wiem czy to co powiedział jest prawdą jak zbierałam dowody to niewiadomo czy to prawda ale zawsze coś ,ale jeśli to prawda po co to zrobili?
Minotaurów magów jest pełno na mainie

Cytuj:
4.W jeden książce pisało ten kto do końca grobu dojdzie tego co żyje lub nie odkryje tajemnice która się nigdy nie rozeszła się w świat o mieczu którym ktoś ocalił nasz świat(nie umiem angielskiego użyłam komputerowego słownika). Jeśli to prawda "tego co żyje lub nie" może to osoba która jest niby pochowana ale żyje miecz którym ktoś ocalił świat dalheim powiedział ze zarzynał nimi cyklopy a seymour powiedział ze daelhiem wybił wszystkie dwarfy.
Chyba ci chodzi o spike sworda?
Cytuj:
5.W zagrodzie owiec plot jest normalnie przymocowany do skały ale na polu plot wciśnięty jest w skale dlaczego?
dlatego ,że mapperom nie chciało się poprawiać

Cytuj:
6.u ślepego orka obok na skale jest mnóstwo różnych przedmiotów czy można się tam dostać układając skrzynki? Mi się to nie udało może trzeba jakoś do tego podejść i ujrzeć tajne wejście albo to miejsce jest niedostępne?
Kiedyś dało się tam wejść teraz już nie
Cytuj:
7 kwiatek w skale na której jest minotaur to moim zdaniem zepsuta grafika ,ale jeśli tam naprawdę jest wejście to może podstawiając skrzynki trzeba po prostu wejść na ukos?
Błąd graficzny sprawdzane
Cytuj:
8.wracamy do szczura leżał zabity ale niebyli śladów krwi jak ktoś to zrobił
przecież nie zdechł chyba sam?
Nie wiem ale można szczura zabić, potem przeżucić i nie ma pod nim krwi.
__________________
Jarassimus- na zawsze w naszej pamięci
:F
Może wróciłem, może nie
272 posty
Tawer Redeye jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2006, 21:26   #180
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Witam.

Aby nieco przewietrzyć tą już nieco zaśmierdziałą od wyzwisk i trollowania w tym wątku atmosferę, postanowiłem zebrać do kupy wszystko to, co stanowi temat tegoż wątku czyli wszelkie podejrzane miejsca spotykane na Rookgaardzie.

Uważam bowiem, że aby próbować rozwiązać te zagdki, nie należy tylko i wyłącznie siedzieć zalogowanym w Tibii, ale i też przeglądać różne dostępne zasoby internetowe, a także część "pracy mózgowej" wykonywać, ot po prostu, we własnej głowie, ewentualnie przy użyciu kartki i czegoś do pisania. Nie twierdzę jednak, że przedstawione tu sprawy łączą się wszystkie z sobą, czy choćby ze Spike Swordem lub Minotaurem Magiem. Zwyczajnie, zebrałem w jednym miejscu wiedzę napisaną przez poprzednich autorów postów, a także swoją.

Aby zachować pewien porządek, wiedzę tą przedstawiam według następującego schematu:

Nazwa obiektu, NPC-a, itemu lub zjawiska
  • Opis: Krótki opis charakteryzujący wymienioną kwestię.

  • Skojarzenia:
    Słowa lub inne kwestie wprost kojarzące się z omawianą sprawą.

  • Mój pogląd: Kilka słów o tym, co ja sam sądzę na ten temat. Oczywiście, można tego w ogóle nie brać pod uwagę.
OK, no to jadziem z koksem. ;-)

Spike Sword
  • Opis: Miecz (Atk: 24, Def: 21, waga: 50oz) leżący na kamieniach na małej wysepce nieopodal północy Rookgaardu i otoczony ze wszech stron ogniami. W miejscu, w którym go dobrze widać z Rookgaardu, stoi tabliczka z napisem: "Only the humble may touch the Sword of Fury" (ang. "Tylko skromny/pokorny/uniżony może dotknąć miecza furii."), dlatego też miecz zwany jest mieczem furii ("You see a spike sword [...]. It is a Sword of Fury."). Od czasu do czasu ognie nieco przygasają, a miecz znika - nie wiadomo kiedy i dlaczego (choć, wraz z Przyjaciółką sprawdziłem, że nie ma to związku z plagą szczurów w miasteczku). Miecz będący największą zagadką: czy jest on do zdobycia? A może jest tylko dla pokazu?

  • Skojarzenia:
    "fury" (ang. furia, wściekłość, pasja), a wraz z tym: "Maze of Fury" (zasypany korytarz na terenie PACC), "mace of fury" (wałek do ciasta oferowany przez NPC Bozo);
    "humble" (ang. skromny, pokorny, uniżony), a wraz z tym m. in. wypowiedzi NPC-ów:

    Player: job
    Cipfried: I am just a humble monk. [...]

    Player: job
    Obi: I am a merchant, just a humble merchant.

    Player: Cipfried
    Seymour: A humble monk with healing powers, and a pupil of the great Quentin himself.

    (kurtka, skromnisie wszyscy jacyś :-P ;-)

    I jeszcze samo pojęcie "spikesword":

    Player: weapon
    Dallheim: With my spikesword I slice even a cyclops in pieces.

  • Mój pogląd: Nie mam o tym na razie stałego zdania, nie potrafię więc na razie stwierdzić, czy ten miecz da się zdobyć, czy nie. Po prostu, niczym oficer śledczy, zbieram dowody. ;-)
Minotaur Mage
  • Opis: Potwór (150 exp, 155 HP) o cechach minotaura, ale umiejący posługiwać się magią, odporny na pole energetyczne. Zamknięty w komnacie zaraz za pomieszczeniem zwanym mino-hell. Zaś za komnatą z tym minotaurem jest korytarz z teleportem - nie wiadomo do/z jakiego miejsca prowadzącym. Właściwie to nie tyle istotny jest sam ten minotaur, ile same te pomieszczenia oraz teleport. Zagadką bowiem jest, czy da się do nich dostać, czy też nie.

  • Skojarzenia:
    Teleport z Mitwalin - miasta minotaurów, z którego miały na Rookgaard przybywać posiłki w walce z ludźmi.
    Klucz nr 4602.

    (to tylko luźne skojarzenia!)

  • Mój pogląd: Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że tam się da wejść i obojętnie czy pokonując minotaura maga (w co też wierzę, że się da), czy też nie, przejść potem do teleportu. Co dalej? Nie mam zielonego pojęcia.
Amber
  • Opis: Podróżniczka (NPC Amber), która przybyła na Rookgaard z głównego kontynentu.
    Cytuj:
    Player: job
    Amber: I explore and seek adventure.
    Player: adventure
    Amber: I fought fierce monsters, climbed the highest mountains, and crossed the sea on a raft.
    Player: sea
    Amber: My trip over the sea was horrible. The weather was bad, the waves high and my raft quite simple.
    Była więziona przez orków, dlatego nauczyła się kilku słów z ich języka.
    Cytuj:
    Player: orc
    Amber: Not the nicest guys you can encounter. I had some clashes with them and was prisoner of the orcs for some months.
    Player: orcish
    Amber: I speak some orcish words, not much though, just 'yes' and 'no' and such basic.
    W swoim notatniku (ciii..., bo quest spoiling :-P) ma zapisane pewne nazwiska:
    Cytuj:
    Hardek * (NPC Hardek - sprzedawca w Thais)
    Bozo * (NPC Bozo - błazen królewski na dworze króla Tibianusa III)
    Sam **** (Sam - wspomina o nim NPC Seymour:
    Cytuj:
    Player: Obi
    Seymour: A cousin of Thais' smith Sam. He has a shop here where you can buy most stuff an adventurer needs.
    jest on sprzedawcą w Thais)

    Oswald (NPC Oswald - nie jestem pewny kim jest, ale znajduje się w Thais)
    Partos *** (NPC Partos - złodziej z Thais)
    Quentin * (NPC Quentin - wspomina o nim NPC Seymour:
    Cytuj:
    Player: Cipfried
    Seymour: A humble monk with healing powers, and a pupil of the great Quentin himself.
    jest on kapłanem w Thais, potrafi uzdrowić poważnie rannych wojowników)

    Tark *** (??? - nie mam pojęcia cóż to może oznaczać)
    Harsky ***
    Stutch * (NPC Harsky i NPC Stutch - strażnicy na zamku króla Tibianusa III)
    Ferumbas * (??? - także nie wiem co to oznacza)
    Frodo ** (NPC Frodo - sprzedawca jedzenia w Thais)
    Noodles **** (NPC Noodles - pies, pudel na dworze u króla Tibianusa III)
  • Skojarzenia:
    notatnik z nazwiskami;
    orki i ich język;
    NPC Bozo, którego nazwisko występuje w notatniku, a także na nagrobku na terenie PACC ("You see a sign. You read: Bozo. Jester and escape artist.");
    skarb kapitana Iglues.

  • Mój pogląd: Amber jest w jakiś sposób powiązana z wyżej wymienionym NPC Bozo, a może pośrednio z innymi zagadkami na Rookgaardzie. Co o tym zaś wszystkim sądzić - nie wiem.
Wilk w kamiennym kręgu
  • Opis: Martwe i na wpół rozłożone ciało wilka, jednak nie prawdziwego i zabitego, tylko respawnujące się po każdym save serwera. Jego "niezwykłość" polega na innej niż normalnie wadze: 100oz zamiast 130oz. Po każdym save serwera leży ono na środkowym kamieniu (ołtarzu?) w kamiennym kręgu (świątyni?) orków. Wygląda to tak, jakby orkowie składali ofiarę swym bogom w postaci ciała wilka.

  • Skojarzenia:
    NPC Tom, który skupuje ciała niektórych martwych zwierząt (ale tego wilka nie chce odkupić, bo ciało nie jest świeże).

  • Mój pogląd: Ponieważ wszyscy NPC-e na terenie FACC milczą na temat wilka (oprócz Toma, który normalnie skupuje ich świeże ciała), a wstępu na teren PACC nie mam - nie wiem co mam o tym sądzić.
Pokój nad sklepem Toma
  • Opis: Niewielki pokój znajdujący się nad sklepem NPC Toma, do którego nie da się dostać ze względu na zamknięte drzwi. W prawym dolnym rogu tego pokoju stoi puste wiadro przykrywające dźwignię. Do czego ona służy - nikt nie wie.

  • Skojarzenia:
    NPC Tom - sprzedawca w sklepie poniżej;
    martwy wilk.

    (i znowu: to tylko luźne skojarzenia!)

  • Mój pogląd: Wajcha ta, moim zdaniem, otwiera tylko kratę w sąsiednim pokoju. W pokoju tym, z kolei, w jednej ze skrzynek najpewniej znajduje się coś wartego uwagi. Co: klucz czy cokolwiek innego - nie mam pojęcia. Może klucz 4602? Trudno coś na ten temat powiedzieć.
Ślepy ork
  • Opis: NPC Blind Orc, jeden z orków zamieszkujący na górce na północy Rookgaardu. Zajmuje się sprzedażą różnego rodzaju uzbrojenia. Ponieważ nie jest on człowiekiem, lecz orkiem i nie zna on normalnego ludzkiego języka, więc porozumiewać się z nim trzeba w języku orków (Orcish). Czy może on, jako NPC udzielić jakichś ciekawych informacji - nie wiadomo.

  • Skojarzenia:
    NPC Amber, która była więziona przez orków i nauczyła się kilku słów z ich języka.

  • Mój pogląd: W internecie można trafić na stronę ze słownikiem z jęz. angielskiego na jęz. orków, lecz, co można łatwo sprawdzić patrząc np. na słowa typu łuk, strzały czy miecz, nie jest to zgodne z tym, z czym mamy do czynienia w Tibii. Nie mam pojęcia gdzie szukać innych informacji na temat języka orków. Dlatego też nie wiem, czy i jak brać pod uwagę tego NPC-a.
Minotaur na górce
  • Opis: Potwór (50 exp, 100 HP) znajdujący się na górce na północy Rookgaardu, całkiem niedaleko wysepki ze Spike Swordem. Aby się do niego dostać, potrzeba przynajmniej trzech boxów i kolegi do asekuracji (bo nie ryzykowałbym wchodzenia tam z sześcioma boxami bez asekuracji na dole - za dużo noobów i złodziei), a zabić go można tak samo prosto, jak każdego innego minotaura. Niegdyś istniało kilka pogłosek na temat tego minosa, skutecznie obalonych przez wielu ludzi (w tym z tego forum).

  • Skojarzenia: żadne. :-P

  • Mój pogląd: Myślę, że nie jest z niczym związany, to tylko "ozdóbka" Rookgaardu, którą na dodatek można bardzo łatwo zabić. Mało tego, uważam, że jest on tam po to, żeby odwrócić uwagę graczy od rzeczy znacznie istotniejszych.
Ufff... wiem, że i tak to co tu napisałem nie wyczerpuje wszystkich podejrzanych rzeczy na Rookgaardzie. Z oczywistych względów bowiem, nie ująłem różnych zagadnień znajdujących się na terenie PACC (przydałoby się, żeby zrobił to ktoś kto posiada PACC). Poza tym, dla każdego co innego może wydawać się podejrzane. Ja tylko zebrałem wiedzę, o której tu pisano, a także na temat której i ja mam różne swoje poglądy. I wreszcie: swoją wiedzę zdobywam, a poglądy kształtuję na postawie obserwacji gry w Tibii, lektury forum (nie tylko tego zresztą) oraz wskutek przeszukiwania zasobów internetowych - zdaję sobie zatem sprawę z tego, że wiedza moja może być niewielka lub nieporównywalna do bardziej ode mnie doświadczonych graczy. Nie lubię jednak niedomówień lub szczątkowych informacji, dlatego zamierzam wiedzę poszerzać: obojętnie czy we własnym zakresie, czy razem z przyjaciółmi, czy też jeszcze w inny sposób.

Bardzo proszę, aby nie wyskakiwały mi tutaj z tekstami różne woreczki mosznowe lub ratlerki, że powtarzam coś o czym było już wiele razy trąbione. Zrobiłem to celowo, po to aby w jednym miejscu zebrać wszelkie dostępne informacje na temat wątku.

W każdym razie, zachęcam innych użytkowników tego forum do podzielenia się swoją wiedzą w podobny sposób jak to uczyniłem ja. Może jakoś wspólnymi siłami dało by się wówczas rozwiązać wiele zagadek dręczących Rookstayerów?

Przesyłam serdeczne pozdrowienia.
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:31.


Powered by vBulletin 3