Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-03-2005, 12:05   #1
Avager
Użytkownik Forum
 
Avager's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 2,396
Avager ma numer GG 1611291
Domyślny Klon Red Dragon'a !

Więc może znacie a może nie, jest taka gra zwana Fade Of Atlantis, jest to następca Red Dragona (bez płatny, ale jest coś takiego jak PACC, który gwarantuje ci dostęp do szybkiej pomocy itp... według mnie niezbyt przydatny taki PACC ).

Gra posiada system RD (większość jest z niego ).


Poprostu lepiej sami spróbujcie :

http://foa.jedyny.pl/foa/

Uważajcie by drewno nie było na 0 bo potem jest ciężko. W budynkach specjalnych ustawcie sobie na mniej niż 300-400 drewna przeznaczonego na budowe co ture (domyślnie jest 3k) .

Życze powodzenia w grze .

JEszcze, chce powiedzieć że w grze są 3 rodzaje "ras" (jak to mój sąsiad gada ).
-Światła
-Neutralni
-Ciemności

Np.
Do światłą zaliczają się krasnoludy ( ) , do Neutralnych Ludzie a do Ciemności Mroczne Elfy (oczywiście jest więcej ras, 3 do światła, 2 do neutralnych i 3 do ciemności). W grze są także krainy, które dają bonusy do pewnych surowców (np. Bonus do kamieniarzy +25 itp.) , Pory roku... także bonus do surowców itp.

Poprostu sami spróbujcie i sie dowiecie .

Ale jak już mówiłem jak znacie tą grę to sorka że zawracam głowę ale gra naprawde warta jest tego .
Avager jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-03-2005, 20:05   #2
Forumowicz
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Mam pytanie : czy http://foa.toto.pl/board/ to strona oficjalna?? I wogóle to bys dał jakies zdjęcia z tej gry.I mówiłbys jaśniej bo nie jarze o co ci z tym drewnem biega i wogóle. To tyle jesli chodzi o mnie. A jeżeli gra jest zależna od pór roku to wydaje mi sie ze gra jest warta świeczki .
  Odpowiedz z Cytatem
stary 21-03-2005, 21:29   #3
Avager
Użytkownik Forum
 
Avager's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 2,396
Avager ma numer GG 1611291
Domyślny

up:

Hehehe Screeny Widze że nie grałeś w Red Dragon'a .

FoA i RD to są gry na www ... jedne z tych najbardziej wciągających !

Tak jest to oficjalna Polska strona . Gra polega na budowaniu swojego imperium, zdobywaniu ziemii pod królestwo oraz atakowania innych dzięki pomocy Armii oraz Magii (Jest Magia Ofensywna jak i Defensywna). Także Można tworzyć FEDERACJE (nie wiem czemu to sie nie nazywa Sojusz :/ ).

Przez Federacje można atakować masowo osoby (np. Zorganizować MASOWY atak, czyli połączyc wszystkie ataki w jeden - tak samo jak w RD) .

Pozatym mam doskonałom taktyke na początek !!!!
Oto ona:

Wstęp

Na początku przy zakłądaniu polis trzeba sie zastanowić nad tym co mamy zamiar robić. Czy zajmiemy się produkcją broni,
żelaza, a może pójdziemy w ślady pierwszych ludzi i zajmiemy się farmerstwem, wycinaniem lasów oraz pracą w kamieniołomach?
Musimy także zastanowić się nad tym jaką strone będziemy popierac w konfliktach. Czy będziemy mordować ramię w ramię
z Mroczny Elfami, Nieumarłymi, Vendorianami, a może razem z rasą Krasnoludów, Eldarów i Halflingów obronisz ten świat
przed hordami wojsk ciemności? Lecz może zechcesz jeszcze być neutralnym człowiekiem czy mieszkającą w lasach driadą?
Wybór zależy do ciebie i to od ciebie włąśnie zależy kto wygra odwieczną wojnę światłości z ciemnością, dobra ze złem.

Początek gry

Niewątpliwie na początku przyda się znajomość z innych gier tego typu, żeby nie być zupełnie niedoświadczonym graczem.
Jeżeli jednak jesteś to nie martw się, każdy kiedyś zaczynał .

TURA 1

W pierwszej kolejności należy zapoznać się z Menu po lewej stronie i co się w wybranych działach znajduje (na początku
nie możemy wejść do niektórych działow, ale tam zawitamy z czasem). Gdy już zapoznamy się z zawartością wszystkich działów
musimy zabrać się za klikanie turek (rada dla osób, które mają dużo polis: nie klikajcie wszystkich polis odrazu,
poczekajcie aż nagromadzą się turki i kliknijcie wtedy wszystkie, gdyż takie zmiany niosą za sobą pewne niedogodności
- wiem to z własnego doświadczenia). Na samym początku najlepiej ustawić podatek (Zamek > Gospodarka) w wysokości ok. 10.
Następnie możemy wybudować (Budowa) ok. 10 szkół i ok. 40 domów i gdy już wybierzemy budowle do wybudowania to przechodzimy
do działu Budynki Specjalne i ustawiamy tak:
Złoto: 4000
Drewno: 4000
Kamień: 4000

Oczywiście można ustawić inne wartości, ale takie w pierwszych kilku turach są dogodne.

I wybieramy teraz budynek specjalny Wytwórca Wozów. Czas teraz na zakładkę Praca i zatrudnienie ludzi w zawodach.
Na początek wystarczy tak:

Kupcy: +100
Naukowcy: +50
Budowniczowie: +100
Strażnicy: +50

W erze gdy nie działają Naukowcy tych 50 robotników zatrudniamy jako kupców.

Procent odkrywania dajemy wedle uznania.

I klikamy przycisk Tura.

TURA 2

Przyjrzyjmy się najpierw zmianom jakie zaszły podczas tej jednej tury w naszym polis. Sporo rzeczy straciliśmy,
ale tak zawsze jest na początku. Zajrzyjmy najpierw do zakładki Gospodarka w Zamku. Ustawiamy podatki w granicach 15 i OK.
Przejdźmy teraz do zakładki Praca. Mamy ok. 200 nowych ludzi do dyspozycji.
Dodajemy ludzi tak (doszło mi 200 nowych osób):
Kupcy: +100
Budowniczowie: +50
Strażnicy: +50

I znowu klikamy przycisk Tura.

TURA 3

Jak widzimy w tej turze już jest trochę lepiej (populacja podskoczyła). Ustawiamy teraz podatki w okolicach 20. I przechodzimy
do zakładki Praca. Mamy ok. 200 nowych ludzi, których zatrudniamy tak:
Kupcy: +100
Budowniczowie: +80
Strażnicy: +20

I już klikamy na przycisk Tura.

TURA 4

Jak widzimy, mamy już złoto na plusie - pierwszy raz coś zarobiliśmy. Populacja podskoczyła w górę oraz przybyło nam do państwa
ok. 250 nowych mieszkańców. Ustawiamy teraz podatki w granicy 30. Teraz przechodzimy do działu Praca. Nowych robotników
dodajemy tak:
Kupcy: +170
Budowniczowie: +50
Strażnicy: +30

I znowu przenosimy nasz kursor na przycisk Tura.

TURA 5

Doszli nam nowi robotnicy i populacja podniosła się. Teraz w zakładce Gospodarka podatki podnosimy do 38, a w zakładce Praca
robotników zatrudniamy w następujący sposób.
Kupcy: +65
Budowniczowie: +100

Jak komuś zostało jeszcze ludzi to daje ich do strażników.

I znowu klikamy Turę.

TURA 6

Podatki ustawiamy na 45, a robotników dajemy w ten sposób:
Kupcy: +50
Strażnicy: +50

I klikamy magiczny przycisk Tura.

TURA 7

Już powinniśmy wybudować Budynek Specjalny, który umożliwi nam dostęp do zakładki Kolonizacja. I tu trzeba zapamiętać: nigdy
nie wysyłamy 2 wypraw kolonizacyjnych, gdyż pierwsza wyprawa nie przyniesie gleby. Ustawiamy teraz podatki na maximum, czyli 50.
W zakładce Praca robotników zatrudniamy (a w tej turze dokładniej zwalniamy) w następujący sposób:
Kupcy: - nowicjusze (zwalniamy wszystkich niewyszkolonych Kupców)
Budowniczowie: - wszyscy (wszystkich zwalniamy)

I przechodzimy teraz do zakładki Kolonizacja i wysyłamy Wyprawę Kolonizacyjną ze wszystkich bezrobotnych (w moim przypadku 601).
Gdy już wyślemy wyprawę (wróci po 3 dniach) to klikamy przycisk Tura.

TURA 8

Nic się prawie nie zmieniło, więc klikamy kolejną Turę.

TURA 9

Tu robimy to samo co podczas tury ósmej.

TURA 10

No i wróciła nasza wyprawa kolonizacyjna. Wchodzimy teraz do zakładki Kolonizacja i znowu wysyłamy wyprawę ze wszystkich bezrobotnych
(u mnie to będzie 941).

Klikamy Turę.

TURA 11

Jak widzimy doszło trochę więcej ludzi, ale zostawiamy ich narazie dopuki nie wróci wyprawa (znowu poślemy wszystkich .

Klikamy przycisk Tura.

TURA 12

Odrazu klikamy turę.

TURA 13

Nasza wyprawa powróciła, więc wysyłamy wszystkich bezrobotnych w tą samą wędrówkę - po ziemię (Kolonizacja itd).

Naciskamy na przycisk Tura.

TURA 14

Już zaczyna coraz więcej ludzi dochodzic, ale tym razem zatrudniamy wszystkich jako Kupców. I klikamy Turę.

TURA 15

Teraz odrazu naciskamy na Tura.

TURA 16

Nasi ludzie powrócili, lecz klikamy odrazu Turę w celu zebrania większych zapasów na ostatnią wyprawę w tym dniu.

Przenosimy kursor na przycisk Tura i klikamy.

TURA 17

Teraz zwlaniamy wszystkich Kupców. I wysyłamy wszystkich
w zakładce Kolonizacja na wyprawę (u mnie ponad 4 k ludzi).

Klikamy teraz turę.

TURA 18

Wszystkich którzy doszli zatrudniamy jako Strażników.

Klikamy Turę.

TURA 19

Tutaj robimy dokładnie to samo co w turze 18.

TURA 20

No i nasza wyprawa wróciła. Powinniśmy mieć ok. 6 k gleby . Ludzi zatrudniamy tak:

Chłopi: +750
Hutników: +x*
Kupcy: +750
Drwale: +750
Kamieniarze: +750
Naukowcy: +750
Strażników: Tak, żeby mieć full .

x* = Ile ludzi zostanie bezrobotnych to należy ich dać w hutników.

I w ten oto sposób minął dzień i poranek dnia pierwszego .



Dzięki temu mamy jakie takie doświadczenie oraz przewage nad nie którymi oraz Doskonały start !!!!
Avager jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-03-2005, 21:33   #4
Avager
Użytkownik Forum
 
Avager's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 2,396
Avager ma numer GG 1611291
Domyślny

Ops. Sry za dwa posty :'( .
Avager jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2005, 19:57   #5
Senon
Użytkownik Forum
 
Senon's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2005
Lokacja: Gdzies w czasoprzestrzeni

Posty: 113
Stan: Na emeryturze
Senon ma numer GG 6033602 Senon ma login Tlenu Sanchez_15
Domyślny

Dobra wszystko ok.

ale...

jak skoncze te 20 tur to dalej jak klikam tura to nic sie nie dzieje i co mam zrobic??

Moze po tych 20 turach sie konczy gra ?;]
__________________
ZIP WWO

Senon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2005, 20:04   #6
Racon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 08 2004

Posty: 653
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ja w tej grze widzie czerwone X tylko wiec nie bede w to gral ....
Racon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2005, 02:54   #7
Ing
Użytkownik Forum
 
Ing's Avatar
 
Data dołączenia: 30 11 2004
Lokacja: Thais
Wiek: 36

Posty: 172
Domyślny

heh... ja i tak wolę starego, dobrego RedDragona (kiedy ten jeszcze nie był płatny ;P).Były takie czasy, kiedy Ing grał w top20 xD
__________________
Piroko Linux 2.0
now featuring LDW (Largo Desktop Enviroment) 43.4
50% cute. 50% deadly force. 100% ice cold. ph34r t3h penguin!

copyright: www.megatokyo.com
Ing jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2005, 11:28   #8
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Senon
Dobra wszystko ok.

ale...

jak skoncze te 20 tur to dalej jak klikam tura to nic sie nie dzieje i co mam zrobic??

Moze po tych 20 turach sie konczy gra ?;]
20 tur dziennie
__________________
.
Bambuko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2005, 14:19   #9
Avager
Użytkownik Forum
 
Avager's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 2,396
Avager ma numer GG 1611291
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ing
heh... ja i tak wolę starego, dobrego RedDragona (kiedy ten jeszcze nie był płatny ;P).Były takie czasy, kiedy Ing grał w top20 xD

też wole RD ... no ale wiesz... ważne że jest coś podobnego do niego i to za free .
Avager jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:33.


Powered by vBulletin 3