Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-07-2012, 12:45   #1
Pirate Cutthroats
Użytkownik Forum
 
Pirate Cutthroats's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006
Wiek: 34

Posty: 386
Stan: Niegrający
Świat: Real life
Król Jak ma się Tibia w lipcu 2012 roku? Czy gra przetrwa ?

Witam, nie było mnie na tym forum niemal dwa lata. Nie gram już w wiadomego MMORPG'a także około dwóch lat. Obejrzałem kilka screenów z nadchodzącej aktualizacji i wydaje mi się, że niewiele w grze się zmieniło; nie oceniam tego ani na plus ani na minus - kiedyś myślałem, że ta gra jest idealna i nie potrzebuje zmian, ale to były czasy beztroskiego tępienia trolli i rotów na Foldzie w wieku 13-14 lat czyli dawno. Potem zaczęły wchodzić updaty 7.4, 7.5 itd, które zaczynały w grze zmieniać dużo. Tibia przechodziła transformacje ale nie ewolucje. Czy uważacie, że taka polityka twórców utrzyma Tibię przy życiu? Mamy rok 2012, lipiec, a ludzie wciąż w to grają, zerknąłem na liczbę graczy w tym momencie i bez kalkulatora mogę stwierdzić, że było ich około 15 tysięcy. Kiedyś normalką była liczba około 55 tysięcy - w porze wieczornej. Dowodzi to tego (nawet biorąc pod uwagę fakt, że mamy południe), że ludzie odeszli od gry, pewnie nawet gracze z wielkimi lvlami już nie grają - przynajmniej niektórzy. Co Was dalej trzyma przy Tibii? Czy gra naprawdę Wam się nie znudziła czy jest to prostu coś na zasadzie nałogu? PACC nie staniał, z tego co zauważyłem, a cały system tej gry opiera się właśnie na jego zakupie.
***
Jak sądzicie, czy w dobie naprawdę pięknej grafiki w wielu grach, oferujące dużo "żywsze" doznania taki produkt jak Tibia ma wciąż szansę? Czy istnieje możliwość odbudowania starego wizerunku? Niegdyś w Tibię grało wiele osób powyżej 20 roku życia, teraz jest ich zapewne garstka. Nie jestem "już" specem w tej dziedzinie, ale wydaje mi się, że koniec Tibii nie jest daleki, przynajmniej względem ogólnej dostępności gry na rynku, tj. od kilkunastu lat - czyli może się to wydarzyć za rok, może półtora (to tylko moje zdanie ). Nawet dodam, że na tym jakże kiedyś zacnym forum tibia.pl spędza czas dużo, DUŻO, mniej użytkowników. Kiedyś w jednej kategorii - np. zdjęcia o tej godzinie było nawet 200-250 userów, a teraz 15-20...

Traktuję ten temat jako poważny, ale chętnie poczytam opinie nowych graczy jak i starych wyjadaczy, którzy również pamiętają wersje Tibii 7.4 czy starszych, czasy kiedy luring był możliwy na całym obszarze gry

Zapraszam do dyskusji.
__________________
Cytuj:
Gugo Blood [47]: twoja stara pije wode po pierogach
Cytuj:
Coconut Almighty [20]: this game is for young old and prehistoricals

Ostatnio edytowany przez Pirate Cutthroats - 08-07-2012 o 12:47.
Pirate Cutthroats jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-07-2012, 09:58   #2
Masterwizard
Użytkownik Forum
 
Masterwizard's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2011
Lokacja: Rookgaard
Wiek: 42

Posty: 270
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Silvera
Poziom: 106
Skille: Dst25
Poziom mag.: ;]
Domyślny

Powiem tylko tyle, że Cip wystarczająco dużo zarabia na premium, aby nie musieć likwidować gry, która przynosi mu regularne zyski.
Osobiście nie gram dla grafiki ani muzyki, ponad to nie wyobrażam sobie wręcz dźwięków w tej grze. Gra przetrwa, pomimo tego że graczy jest mniej niż dawniej...
__________________


Czyń swoją Wolę, niechaj będzie całym Prawem...
Miłość jest Prawem, Miłość podług Woli...

17 czerwca 2011r. logując się do gry dowiedziałem się, że konkurs na tibia.com... inaczej: Premium Account Your premium time expires at Jun 11 2012, 22:19:39 CEST. Mater Dei!!!!!! Oo

21:56 Waleczna Rigia [2]: ty jestes synem garbatego pajaka
Masterwizard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2012, 12:34   #3
Johanes19
Użytkownik Forum
 
Johanes19's Avatar
 
Data dołączenia: 21 02 2006
Wiek: 31

Posty: 1,108
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Galana
Johanes19 ma numer GG jak co to priv...
Domyślny

Ta gra wkoncu padnie bo faktem ejst ze coraz mniej ludzi w nia gra (chociaz potraw to jeszcze pare lat - tak mi sie zdaje). Osobiscie gram dla przyjemnosci, mozna powiedziec ze jeszcze mi sie nie znudzila gra odkad zaczelem grac doslownie przed upem 7.6, z wiekszymi lub mniejszymi przerwami. To forum tez poupada, mniej userow, modkowie mniej sie opiekuja forum. Chociaz fajnie by bylo gdyby znow odzylo to forum, jak za dawnych lat
__________________
BAMBUCHA!!!jedenoneoneone
Czy ja nie jestem ivul?

(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!
Johanes19 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:06.


Powered by vBulletin 3