Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 03-03-2013, 19:12   #1
Pirate Cutthroats
Użytkownik Forum
 
Pirate Cutthroats's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006
Wiek: 34

Posty: 386
Stan: Niegrający
Świat: Real life
Król Tibia Is Dead

Tak jak w tytule. Tibia nie żyje. Nie żyje, prawda?

Na forum 20 oglądających, gdzie jeszcze rok temu w samym dziale zdjęcia było po 150...Na serwerach widzę ogromne pustki (patrząc na "who is online"). Hunted.pl nie aktualizowane od miesięcy, Tibia.pl właściwie też. Nagle wszyscy stracili zainteresowanie tą grą, czy nadszedł już ten czas kiedy gracze wchodzący w boom na Tibie (jakoś w roku 2003) wydorośleli porządnie i mają zwyczajnie dojść tej gry?

Ja nie gram już od dawna, czasem jeszcze się logowałem sprawdzić co tam słychać, ale parę miesięcy temu definitywnie usunąłem konto i moje postaci już nie istnieją. Nie wiem czy jest tam jeszcze szukać, ale myślę, że tłum na rację, czyli nie ma czego szukać w niegdyś fenomenalnej grze...



Świat się zmienia, Tibia niestety nie. Na początku było fajnie, bo były to lata, kiedy widok 2D izometryczny nikomu nie przeszkadzał, na obecnym etapie rozwoju technologicznego Tibia wygląda po prosto śmiesznie, nie oldschoolowo - śmiesznie. CipSoft nie przystąpił do wyścigu o graczy i spotkała go za to sroga kara. Jakiś czas temu przewidywałem rok zamknięcia serwerów gry...biorąc pod uwagę stan obecny, myślę, że stanie się to w roku 2015, może nawet 2014. Obecnie od gier wymaga się więcej, nie tylko nowych terenów i przedmiotów. Wymaga się wprowadzania nowych technik, zmian technologicznego tła, zmian interfejsu, sposobu rozgrywki etc...w Tibii tego nie ma i efekt jest widoczny. Myślę, że ta gra już się wypaliła, jej dawny fenomen powoli dogorywa, a pozostali gracze to zapewne ludzie, którze przygodę z grą zaczęli nie tak dawno bo 3-4 lata temu i znają tylko jej nowe "hotkeyowe" oblicze.


Proszę o komentarze.
__________________
Cytuj:
Gugo Blood [47]: twoja stara pije wode po pierogach
Cytuj:
Coconut Almighty [20]: this game is for young old and prehistoricals
Pirate Cutthroats jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-03-2013, 20:37   #2
Johanes19
Użytkownik Forum
 
Johanes19's Avatar
 
Data dołączenia: 21 02 2006
Wiek: 31

Posty: 1,108
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Galana
Johanes19 ma numer GG jak co to priv...
Domyślny

Osobiscie gdybym mogl to wrocilbym do gry, caly czas mam swoje stare konto, ktore czeka, az kupie paca. Niestety w najblizszym (dosc dlugim) czasie nie moge powrocic :<
__________________
BAMBUCHA!!!jedenoneoneone
Czy ja nie jestem ivul?

(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!
Johanes19 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-03-2013, 20:57   #3
Dr.Apeiron
Użytkownik forum
 
Dr.Apeiron's Avatar
 
Data dołączenia: 10 10 2012
Wpisy bloga: 8

Posty: 6
Domyślny

Mi Tibia nigdy nie dawała erekcji, bo nie bawi mnie robienie ciągle tego samego.
Dr.Apeiron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-03-2013, 00:46   #4
Freszol
Użytkownik forum
 
Freszol's Avatar
 
Data dołączenia: 26 02 2013
Lokacja: Toruń
Wiek: 26

Posty: 14
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Insahoris
Profesja: Rookstayer
Świat: Antica
Freszol ma numer GG 9950745
Domyślny

To zacznij grać zamiast marudzić że nikogo nie ma na servach i już będzie jedna osoba więcej. ludzie myślą "nikt nie gra to i ja nie będe grał" a właśnie takie myślenie jest błędne. gra zależy od graczy i na odwrót. ludzie chcą zmian w tibii? niech proponują na oficjalnym forum, będzie poparcie od innych graczy to będą zmiany - proste. będą zmiany to będą gracze. niektóre zmiany które zostały wprowadzone są żałosne, np. "owner" deda, brak możliwości ropania mobów, nie można odrazu przesunąć zwłok potwora gdy zostanie zabity itd.

no tak, z tymi graczami to masz rację, bo nie wszyscy zaczynali grać w młodym wieku. niektórzy zaczynali później, grali pare lat, gdy im to sprawiało przyjemność i gdy jeszcze nie było tych innych gier. ale przecież każdy kiedyś wyrasta z tego, zajmuje się życiem/pracą i innymi sprawami, i na wirtualny świat szkoda im czasu.


tak btw. to po co kolejny temat? ludzie gadali 3 lata temu że tibia upada i nadal stoi jak stała. z resztą i tak każdy tu napisze to co zawsze było pisane w tematach tego typu, że zmiany idą na gorsze i że stara tibia była lepsza etc. nie spodziewaj się zbyt rozwiniętych wypowiedzi.
Freszol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2013, 21:36   #5
Jonis ramitemus
Użytkownik forum
 
Jonis ramitemus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2005
Lokacja: Warszawa/Szczytno/Elbląg
Wiek: 39

Posty: 12
Imię: Joniss
Profesja: Elite Knight
Świat: Lunara
Poziom: 70
Domyślny

Czy ja wiem żyje i będzie żyć dalej, mniej osób jest ale jakoś nie można narzekać na brak pk i noobów Wiele osób gra jeszcze ale nie jest to co kiedyś było...
Jonis ramitemus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2013, 22:29   #6
Kethuzar
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 02 2013

Posty: 12
Pergamin

Temat z serii "za moich czasów...bla bla bla...". Że hunted.pl i tibia.pl nie aktualizują i nie działają to nie znaczy, że w tibię nikt nie gra. Nowe strony się pojawiają i tam teraz się dzieją podobne rzeczy co tu kiedyś ino w innym wymiarze. Teraz rozgrywka jest po prostu bardziej znana. Są spoile, są boty, jest to jest tamto. Świat się zmienia i tibia też choć nieco inaczej, ale dalej mam sentyment do tej gry i niedawno sam wróciłem. A jeżeli miałbym w coś grać sieciowego to w tylko tibię.

Porównując dawne czasy jeszcze sprzed ponad 10 lat i obecne to jak np. Heroes I, II,..., V etc.
Gra całkowicie jest inna, nie gorsza, nie lepsza. Po prostu inna i nie ma co porównywać. Dwie różne ligi.
Masz taski, questy, achievmenty, outfity, eventy, multum nowych spawnów, stworków, lokacji. Jest co zwiedzać.

Ja jako gracz manualny i nie korzystający ze spoilerów mam dalej radochę z rozwijania postaci i nowych terenów.

To ludzie tworzą klimat gry, proste.

Można by pisać i pisać na ten temat, ale szkoda czasu. Nic i nikt nie przywróci starych dziejów, pierwszych smoków, stania pod depo czy trenowania przez xxx godzin z monkiem kolegi.
Dlatego korzystajmy z obecnych.

Pozdro
Kethu
Kethuzar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2013, 23:47   #7
Masterwizard
Użytkownik Forum
 
Masterwizard's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2011
Lokacja: Rookgaard
Wiek: 42

Posty: 270
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Silvera
Poziom: 106
Skille: Dst25
Poziom mag.: ;]
Domyślny

... i zgodzę się z tym co powyżej, nic dodać, nic ująć. Każdy robi to, co uważa za słuszne. Jeśli gra sprawia mu jakąś przyjemność, to niechaj w nią gra, po prostu. I tyle.
__________________


Czyń swoją Wolę, niechaj będzie całym Prawem...
Miłość jest Prawem, Miłość podług Woli...

17 czerwca 2011r. logując się do gry dowiedziałem się, że konkurs na tibia.com... inaczej: Premium Account Your premium time expires at Jun 11 2012, 22:19:39 CEST. Mater Dei!!!!!! Oo

21:56 Waleczna Rigia [2]: ty jestes synem garbatego pajaka
Masterwizard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:47.


Powered by vBulletin 3