Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 16-08-2006, 09:07   #41
Kele
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Zapomniałem dodać w pierwszym poście. Imho tylko ludzie z Tibia.pl support powinni redagować artykuły. Takto zrobi sobie jakiś pierwszy lepszy czubek konto i wszystko poprzerabia. A takowych na naszym forum mamy w kij i jeszcze troszkę...
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-08-2006, 09:25   #42
kostooch
Użytkownik Forum
 
kostooch's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2005

Posty: 435
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez asustua Pokaż post
Po co robic cos co juz istnieje?
A co do tego ze to jest po polsku to wlasnie moim zdaniem zle ...
Poniewaz zaduzo ludzi gra w tibie bez znajomosci jezyka angielskiego co psuje cala atmosfere gry.Jak ja np. pytam sie kogos kiedy zejdze z expowiska a on mi napisze pl? to juz taki kolo niepowinien grac w tibie moim zdaniem ...
Nothing more to add...
kostooch jest offline  
stary 16-08-2006, 09:56   #43
bosal
TecHadmin
 
bosal's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2003
Lokacja: Web 3.0

Posty: 1,870
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bosalek
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kele Pokaż post
Zapomniałem dodać w pierwszym poście. Imho tylko ludzie z Tibia.pl support powinni redagować artykuły. Takto zrobi sobie jakiś pierwszy lepszy czubek konto i wszystko poprzerabia. A takowych na naszym forum mamy w kij i jeszcze troszkę...
mam nadzieje ze nie na erig.net to dziala tak samo jest na wikipedia.pl, wlasnie w tym rzecz aby kazdy mogl to moderowac
__________________
To mówiłem ja bosal


Ostatnio edytowany przez Raynold - 16-08-2006 o 10:09. Powód: Drobna literówka, sry
bosal jest offline  
stary 16-08-2006, 10:30   #44
Pirate Cutthroats
Użytkownik Forum
 
Pirate Cutthroats's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006
Wiek: 34

Posty: 386
Stan: Niegrający
Świat: Real life
Domyślny

określe to jednym słowem: REWELACJA
Pirate Cutthroats jest offline  
stary 16-08-2006, 10:45   #45
Xenteks
Użytkownik forum
 
Xenteks's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2006
Lokacja: Kazordoon

Posty: 8
Imię: Xenteks
Profesja: Knight
Gildia: Red Devision
Świat: Aldora
Skille: rosną
Xenteks ma numer GG 5402513 Send a message via Skype™ to Xenteks
Król Spoko spoko

Spoko pomysl wielkie gratz dla tiba.pl
Xenteks jest offline  
stary 16-08-2006, 10:58   #46
Pablosso
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 05 2005

Posty: 134
Domyślny

Prawda jest taka, że dziś żadna nowa strona o Tibii, czegokolwiek by nie wymyśliła, nie ma wręcz żadnych szans się jakoś wybić. Tibia.pl ma już tysiące użytkowników chętnych do pomocy (i ciągle ich przybywa). Piszą artykuły właśnie tutaj. Wy macie szybko nowe potworki, bo macie użytkowników w grupie Tibia.pl Support. Oni to robią, bo chcą, żeby ich nick znalazł się na znanej każdemu tibia.pl, a nie na jakiejś drugorzędnej stronce. A właśnie ta drugorzędna strona, dzięki tym użytkownikom mogłaby się jakoś wybić. Przypuszczam, że ta wiki wypełni się w zawrotnym tempie, właśnie dzięki temu fenomenowi użytkowników.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MatKus Pokaż post
Mogłeś nawet zebrać ekipę korzystając z naszego forum.
O ile modek nie skasuje wcześniej tematu.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MatKus Pokaż post
Zapewniam cię, że jeśli byś do tego odpowiednio podszedł, nie było by z naszej strony problemów. A na tą reklamę, którą teraz dysponujemy dla naszego projektu, też musieliśmy ciężko zapracować. Nawet nie wiesz, ile w przeszłości mieliśmy przejść z innymi stronami. Ale jakoś daliśmy sobie radę, choć naprawdę nie było łatwo przebić się.
Tu przyznaję rację. Przecież zanim przyszli użytkownicy musieliście się dużo napracować, ale szybko ich nabyliście. Kiedy zakładaliście stronę nie było w zasadzie żadnego zdecydowanego lidera w tej tematyce (w Polsce), dzięki temu było wam o wiele łatwiej. Teraz już wy jesteście tym liderem i inna strona przez to nie może się już wybić.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MatKus Pokaż post
Nie zabraniamy przecież nikomu innemu spróbować. Ba, w przeciwieństwie do innych istniejących stron z naszej "młodości", nierzadko pomagamy konkurencji, jeśli tylko widzimy, że ma ona szanse powodzenia i chcą to zrobić uczciwie.
Rozumiem, że tą pomocą jest pozwolenie na link do strony w podpisie na forum i ewentualnie w zapomnianym dziale "Linki". No cóż, zawsze coś.

Sam zresztą popełniam ten błąd (?) pisząc do tibia.pl Wiki. Robię to choć nikt mnie do tego nie zmusza, a z drugiej strony ten cały "fenomen" Tibia.pl, jakoś nakazuje mi to w duchu. Mam własną stronę, która gdzieś tam sobie siedzi w otchłani internetu, z ilością 10 wizyt i dwóch postów na forum dziennie. I zamiast właśnie nią jakoś rozwijać, wolę pisać tu, bo sam ulegam temu fenomenowi.

I na koniec jeszcze taki mój artykuł (naszukałem się troszkę jego fotki ):
[wiki]Stephan Börzsönyi[/wiki]
Pablosso jest offline  
stary 16-08-2006, 11:50   #47
zbluszcz (były rechta)
Użytkownik Forum
 
zbluszcz (były rechta)'s Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2004
Lokacja: Łódź
Wiek: 32

Posty: 35
Stan: Początkujący
Imię: Rekhta
Profesja: Sorcerer
Świat: Titania
Poziom: 8
zbluszcz (były rechta) ma numer GG 7733025
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pirate Cutthroats Pokaż post
określe to jednym słowem: REWELACJA
określę to innym słowem: PERFIDIA (wyrafinowana przebiegłość, przewrotność, chytrość - za słownikiem PWN)
zbluszcz (były rechta) jest offline  
stary 16-08-2006, 11:50   #48
Polinik
Na emeryturze.
 
Polinik's Avatar
 
Data dołączenia: 24 10 2003
Wiek: 41

Posty: 1,278
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pablosso Pokaż post
Tu przyznaję rację. Przecież zanim przyszli użytkownicy musieliście się dużo napracować, ale szybko ich nabyliście. Kiedy zakładaliście stronę nie było w zasadzie żadnego zdecydowanego lidera w tej tematyce (w Polsce), dzięki temu było wam o wiele łatwiej. Teraz już wy jesteście tym liderem i inna strona przez to nie może się już wybić.
A tibia.gery.pl? Oni byli liderem.
A co liderowania Tibia.pl: Chyba każdy serwis dąży do takiej pozycji.
Czy wg Ciebie Tibia.pl powinna teraz się specjalnie "okroić", żeby ją stracić i dać szansę innym serwisom? Chyba żartujesz.
Druga sprawa: czy to źle, że Tibia.pl się rozwija i oferuje coraz to nowe usługi?
Polinik jest offline  
stary 16-08-2006, 11:51   #49
Arathorn
Użytkownik Forum
 
Arathorn's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: WWA

Posty: 479
Stan: Na Emeryturze
Imię: --
Profesja: Elite Knight
Świat: Chimera
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
Podobnie jest na erigu . Quest spoiling sam w sobie nie narusza tibia rules. A pozatym tutaj nikt sobie nie zepsuje zabawy - nie chcesz znać rozwiązania questu, nie klikaj na "pokaż" .

A tak ogólnie dobrze, że nareszcie TibiaWiki ujrzała światło dziennie (choć nie jestem do końca przekonany co do pozwolenia każdemu dowolnie edytować materiały - trzeba będzie co jakiś przywracać starszą wersję danego artykułu, bo jakiemuś noobowi będzie się nudziło).

@Down
Założyłeś kiedyś o tym topic, a ja Cię ostrzegłem, że czeka Cię mocna konkurencja .
Niestety opcja 'pokaż ' została wrzucona tylko przy paru questach w większości zaraz po kliknięciu na nazwę jest od razu całą droga
Arathorn jest offline  
stary 16-08-2006, 12:20   #50
Azenus
Użytkownik Forum
 
Azenus's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2006
Lokacja: Suwałki

Posty: 217
Świat: Kyra
Domyślny

http://wiki.hunted.pl/index.php/Zbie...Platinum_coins

Żałosne... Może dla jakiegoś początkującego "rookstayera" sie przyda. Ale w wikipedii jako poradnik jest żałosne
Azenus jest offline  
stary 16-08-2006, 12:36   #51
bosal
TecHadmin
 
bosal's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2003
Lokacja: Web 3.0

Posty: 1,870
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bosalek
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arathorn Pokaż post
Niestety opcja 'pokaż ' została wrzucona tylko przy paru questach w większości zaraz po kliknięciu na nazwę jest od razu całą droga
bo to trzeba samemu zrobic, wez zobacz jak prawidlowo jest zrobiony quest z opcja pokaz i zobacz sobie edytuj, to samo zrob po kliknieciu na pokaz tez zobacz sobie edytuj i juz wyszstko wiadomo

[WIKI]Torch Quest[/WIKI]
__________________
To mówiłem ja bosal

bosal jest offline  
stary 16-08-2006, 13:03   #52
Pablosso
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 05 2005

Posty: 134
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Polin Pokaż post
A tibia.gery.pl? Oni byli liderem.
A co liderowania Tibia.pl: Chyba każdy serwis dąży do takiej pozycji.
Czy wg Ciebie Tibia.pl powinna teraz się specjalnie "okroić", żeby ją stracić i dać szansę innym serwisom? Chyba żartujesz.
Druga sprawa: czy to źle, że Tibia.pl się rozwija i oferuje coraz to nowe usługi?
Co prawda 3 lata temu, to ja miałem 10 latek i nie chcę podważać słów Polina. Wydaje mi się jednak, że wtedy gery było płatne, więc nie wiem czy mogły być takim pewnym liderem.

W każdym razie nie mam nic przeciwko dążeniu do doskonałości i rozwojowi Tibia.pl, jak i każdej innej strony. Szkoda mi tylko takich osób, które cztery razy bardziej się napracowały i nie osiągnęły tego co Tibia.pl. Większość użytkowników wybrałałby i tak tę stronę, a jak pisałem - bez użytkowników każda strona jest niczym. W sumie to nie ma w tym nic złego, więc musimy się już chyba z tym pogodzić.
Btw. Dla popularności to się nawet zezwoli na potępiany przez lata QS.

Ostatnio edytowany przez Pablosso - 16-08-2006 o 13:05.
Pablosso jest offline  
stary 16-08-2006, 15:30   #53
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pablosso Pokaż post
Co prawda 3 lata temu, to ja miałem 10 latek i nie chcę podważać słów Polina. Wydaje mi się jednak, że wtedy gery było płatne, więc nie wiem czy mogły być takim pewnym liderem.
Było darmowe, a naszą stronę uważano za "złą" z założenia
Cytuj:
W każdym razie nie mam nic przeciwko dążeniu do doskonałości i rozwojowi Tibia.pl, jak i każdej innej strony. Szkoda mi tylko takich osób, które cztery razy bardziej się napracowały i nie osiągnęły tego co Tibia.pl.
Nie wiesz, co mówisz. Cy według ciebie te wszystkie teksty pojawiły się same? Raz jeszcze przypominam, mieliśmy ponad 300 haseł w chwili publicznego otwarcia strony! Nie wspominając już o tym, że na tych pomocników też trzeba sobie zasłużyć.
Cytuj:
Większość użytkowników wybrałałby i tak tę stronę, a jak pisałem - bez użytkowników każda strona jest niczym. W sumie to nie ma w tym nic złego, więc musimy się już chyba z tym pogodzić.
Oczywiście, strona jest niczym bez uzytkowników, ale żeby ci użytkownicy przyszli, trzeba sobie na to zapracować. Proponuję siąść do PHP stworzyć stronę, wklepać wszystkie te potworki itemy i wszystko inne, co wazne. Potem znaleść sponsora. W sumie jeśli uda ci się to zrobić, to naprawdę gratulacje.

A co do wspierania innych stron - nie, nie ograniczamy się wyłącznie do linka w podpiszie i w linkach. Gdy my tworzyliśmy stronę, chciano nas pozwać do sondu za skopiowanie danych z tibia.gery.pl (choć tłumaczyliśmy sami z tibia.de i paru innych stron). Wielokrotnie dostałem jednak PW z pytaniem, czy może ktoś na swoją stronę skopiować nasze informacje, i nigdy nie zabroniłem. Oczywiście nie mogę pozwolić na zamieszczenie poradników pisanych przez uzytkowników, bo nie ja mam do nie prawa autorskie, ale wiele innych elementów - nie ma sprawy. Oczywiście nie za darmo, zawsze wymagamy jakiejś informacji, skąd te info pochodzą, ale na początek na stronę to i tak wielkie ułatwienie w stosunku do tego, co my mieliśmy na początku.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline  
stary 16-08-2006, 15:41   #54
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Mogę wtrącić...

Przepraszam, ale czy tam do działu "wiki.hunted.pl" tutejszego forum ktokolwiek zagląda? Bo tak mi się wydaje, że zajmujecie się dywagacjami na tematy niezbyt istotne, podczas gdy jest pewien problem, który opisałem w tamtym dziale. A, moim zdaniem, jest to o wiele poważniejszy problem od tego, który właśnie omawiacie. ;-)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!
Jarassimus jest offline  
stary 16-08-2006, 15:43   #55
Harven
Użytkownik Forum
 
Harven's Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 190
Stan: Niegrający
Harven ma numer GG 6311614
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pablosso Pokaż post
Dla popularności to się nawet zezwoli na potępiany przez lata QS.
Wyjdź chłopcze jak Ci się coś niepodoba, i przy okazj przeczytaj sobie co to jest QS...
Harven jest offline  
stary 16-08-2006, 18:50   #56
Pablosso
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 05 2005

Posty: 134
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MatKus Pokaż post
A co do wspierania innych stron - nie, nie ograniczamy się wyłącznie do linka w podpiszie i w linkach. Gdy my tworzyliśmy stronę, chciano nas pozwać do sondu za skopiowanie danych z tibia.gery.pl (choć tłumaczyliśmy sami z tibia.de i paru innych stron). Wielokrotnie dostałem jednak PW z pytaniem, czy może ktoś na swoją stronę skopiować nasze informacje, i nigdy nie zabroniłem. Oczywiście nie mogę pozwolić na zamieszczenie poradników pisanych przez uzytkowników, bo nie ja mam do nie prawa autorskie, ale wiele innych elementów - nie ma sprawy. Oczywiście nie za darmo, zawsze wymagamy jakiejś informacji, skąd te info pochodzą, ale na początek na stronę to i tak wielkie ułatwienie w stosunku do tego, co my mieliśmy na początku.
Tylko nie widzę dużego sensu kopiowania tych samych informacji, które można znaleźć tu. Taką stronę będzie chyba odwiedzać jeszcze mniej osób, bo nie znajdą na niej nic nowego.

Rozumiem, że na początku nie było łatwo i musieliście się nieźle namęczyć, ale dziś ktoś mógłby wykonać taką samą pracę i nie osiągnie tego co Wy. Niestety inne strony już w zasadzie straciły szansę. Oczywiście nie obwiniam Was za to, tylko wyrażam swoje zdanie, a w zasadzie smutek.
Podsumowując: tematyka Tibii jest już tak oklepana, że zbytnio nie opłaca się robić o niej nowych stron.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Harven Pokaż post
Wyjdź chłopcze jak Ci się coś niepodoba, i przy okazj przeczytaj sobie co to jest QS...
Dzięki za radę, ale nie skorzystam. A niby czym wg Ciebie są gotowe mapki z rozwiązaniami questów? Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie wcześniejszy stosunek do questów tibia.pl i to, że jest Supported Fansite.
Pablosso jest offline  
stary 16-08-2006, 19:02   #57
9213094
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 06 2006

Posty: 3
Pytanie jak zrobic tego Outfifta

Wiele osob gada i jest napisane w dodatkach na tej stronie, ze morzna robic Outfifta z jakichs żeczy, npa bat wing . Ale pytanie: JAK?? bo ja nie wiem slyszalem ze trzeba zdobyc komplet jakichs dodatkow i.... dalej niew wiem morze mi to ktos wytlumaczyc i na moje gg? oto i ono:4717073 prosze powiedzcie mi jak robic te Outfify!!!

Ostatnio edytowany przez 9213094 - 16-08-2006 o 19:04. Powód: podalem moj E-mail ale nie powinienem
9213094 jest offline  
stary 16-08-2006, 19:32   #58
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pablosso Pokaż post
Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie wcześniejszy stosunek do questów tibia.pl i to, że jest Supported Fansite.
Nie przesadzaj, strona www.erig.net jest także "supported fansite", a jednak w swojej TibiaWiki także ma quest spoiling (nawiasem mówiąc, my teraz wszystko, jak widzę, zrzynamy od nich ;-).

EDIT:
Moje wątpliwości dotyczące tego zrzynania przedstawiam tutaj. I znowu: hello hello! Nie śpijcie tam! Może od czasu do czasu ktoś by tam zajrzał? ;-)
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!

Ostatnio edytowany przez Jarassimus - 16-08-2006 o 20:08.
Jarassimus jest offline  
stary 16-08-2006, 20:45   #59
Polinik
Na emeryturze.
 
Polinik's Avatar
 
Data dołączenia: 24 10 2003
Wiek: 41

Posty: 1,278
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pablosso Pokaż post
Rozumiem, że na początku nie było łatwo i musieliście się nieźle namęczyć, ale dziś ktoś mógłby wykonać taką samą pracę i nie osiągnie tego co Wy. Niestety inne strony już w zasadzie straciły szansę. Oczywiście nie obwiniam Was za to (...)
I co w związku z tym proponujesz?
Auto-da-fé ekipy Tibia.pl, kasację działów czy może jeszcze coś innego?
Polinik jest offline  
stary 16-08-2006, 21:45   #60
Pablosso
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 05 2005

Posty: 134
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Polin Pokaż post
I co w związku z tym proponujesz?
Auto-da-fé ekipy Tibia.pl, kasację działów czy może jeszcze coś innego?
Nic nie proponuję, tylko wyrażam swoje zdanie na temat szans innych stron.
Pablosso jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:19.


Powered by vBulletin 3