Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-11-2011, 22:51   #1
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny Zimowa Aktualizacja 2011 - dyskusja & ciekawostki.

Zapraszamy do dyskusji na temat zimowej aktualizacji 2011. Na początek przedstawiamy krótkie FAQ, które udostępnili CMowie w związku z pierwszą zapowiedzią:

FAQ:
Ukryty tekst:
Cytuj:
Informacje ogólne, wszystko może ulec zmianie:

Istnieją dwa rodzaje ofert:
Oferta sprzedaży: Gracz oferuje przedmioty
Oferta kupna: Gracz potrzebuje przedmiotu

Obaj, płatni i darmowi gracze mogą korzystać z rynku, ale tylko gracze premium mogą składać oferty kupna i sprzedaży na rynku.

Rynek jest dostępny w każdym depozycie w każdym mieście.

Q: Jakie przedmioty można sprzedać w markecie?
A: Generalnie prawie każde przedmioty możliwe do podniesienia można sprzedać, z wyjątkiem następujących:

-Zwłoki
-Pieniądze
-Książki, zwoje, dokumenty, itp. zapisane przez graczy
-Wypełnione pojemniki na ciecz
- Przedmioty okresowe (na przykład magical torch)
- Zużyte przedmioty (na przykład soft bootsy, które zostały użyte i nie mają 100% czasu do zużycia albo amulety, które nie są w pełni naładowane)

Q: Czy są jakieś opłaty jeżeli złożę ofertę?
A: Tak. Każda oferta będzie kosztować 1% całej sumy, ale nie więcej niż 1000 gp i co najmniej 20 gp.

Q: Jak mogę zapłacić?
A: Pieniądze będą automatycznie pobrane z konta bankowego. Jeżeli nie będziesz miał wystarczająco pieniędzy w banku, to nie będziesz mógł kupić lub sprzedać jakiegokolwiek przedmiotu.

Q: Co się dzieje z pieniędzmi w czasie oferty kupna?
A: Pieniądze zostaną zablokowane i nie będą mogły być użyte podczas oferty.

Q: Jeśli jestem sprzedającym to w jaki sposób otrzymam pieniądze?
A: Jeżeli ktoś zaakceptował Twoją ofertę to pieniądze zostaną automatycznie przesłane na Twoje konto bankowe.

Q: Jak otrzymam przedmiot po zakupie w rynku?
A: Przedmiot zostanie automatycznie wysłany do skrzynki w depozycie skąd zaakceptowałeś ofertę.

Q: Jak to działa z przedmiotem? Gdzie muszę umieścić przedmioty, które chcę sprzedać?
A: Przedmioty muszą być w depozycie miasta z którego składasz ofertę.

Q: Co się dzieje z przedmiotami podczas oferty sprzedaży?
A: Przedmioty zostaną zablokowane i zabrane z Twojego depozytu. Jeżeli nie zostaną sprzedane, to zostaną wysłane z powrotem do skrzynki depozytu gdy oferta dobiegnie końca.

Q: Podczas oferty oferowany przedmiot jest zablokowany. Czy ten przedmiot nadal zalicza się w zakresie ograniczenia depozytu?
A: Nie, nie zalicza.

Q: Czy światowe transfery są możliwe z marketem?
A: Nie. Istnieje jeden rynek dla każdego świata gry.

Q: Czy mogę anulować jakiekolwiek otwarte oferty?
A: Tak.

Q: Czy mogę zmienić moje oczekujące oferty?
A: Nie. Jeżeli chcesz zmienić cenę lub ilość swojej oferty to musisz ją anulować i dodać nową.

Q: Jak długo trwa oferta?
A: Jeżeli nie będzie anulowana przez właściciela i nie będzie zaakceptowana przez klienta to będzie trwać przez 30 dni.

Q: Jak dużo przedmiot może zawierać jedna oferta?
A: Oferta jest ograniczona do maksymalnie 64000 przedmiotów ( na przykład: Oferta sprzedaży/ zakupu 64000 serpent sword'ów). Należy pamiętać, że stosy przedmiotów, na przykład 64 fish fin'y, liczą się jako jeden przedmiot.

Q: Jeżeli oferta sprzedaży wynosi 2000 Iron Ore, to muszę kupić je wszystkie?
A: Nie, możesz kupić jeden, 50 lub wszystkie 2000. To od Ciebie zależy jak wiele przedmiotów z oferty kupisz.

Q: Co jeżeli oferuję stos przedmiotów? Czy oferuję cenę kawałku lub ogólną cenę?
A: W standardowym kliencie zaoferowana cena jest zawsze ceną za sztukę.
A: W kliencie Flash Beta można wybrać pomiędzy zaoferowaniem ogólnej ceny lub ceny za sztukę.

Q: Jak wiele ofert mogę wystawić naraz?
A: Możesz mieć do 100 otwartych ofert w tym samym czasie.

Q: Czy rynek działa na obu klientach?
A: Tak.

Q: Co się stanie z zablokowanymi przedmiotami po aktualizacji?
A: Wszystkie przedmioty będą automatycznie przeniesione do Twojej skrzynki depozytu.

Q: Czy rynek działa również na Rookgardzie?
A: Jako że na Rookgardzie nie ma depozytu, nie.

Q: Czy mogę korzystać z dodatkowej usługi transferu świata podczas oczekującej oferty?
A: Nie. Nie może być żadnych oczekujących ofert na Twoim koncie jeżeli chcesz przenieść się z jednego świata na inny.

Proszę zauważyć po raz kolejny, że wszystko wciąż może być zmienione.


>>Odpowiedzi z 17, 18 i 21 listopada<<

>>Dodatkowe zdjęcia i informacje nt. drugiej zapowiedzi<<

>>Odpowiedź dot. drugiej zapowiedzi - 24.11:<<
__________________

Ostatnio edytowany przez Voniek - 24-11-2011 o 23:37.
Voniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-11-2011, 23:03   #2
Palar
Visca El Barca
 
Palar's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 33

Posty: 329
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Palar ma numer GG 4836100
Domyślny

Mimo, że nie gram regularnie (właściwie to bardzo, bardzo rzadko) to uważam, że market to dobre rozwiązanie. Ile razy próbując coś sprzedać/kupić trzeba stać w dp zamiast wykorzystać wolny czas na expienie.
Palar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-11-2011, 05:31   #3
MagnusTheRed
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Miło widzieć, że Tibia idzie do przodu. Bardzo przydatna funkcja.

Jak zwykle szkoda, że tylko dla PACC, no ale wiadomo - CIPsoft to nie CARITAS ;p Poza tym większość grających na poważnie pewnie i tak ma PACCa.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-11-2011, 10:56   #4
allall
Użytkownik Forum
 
allall's Avatar
 
Data dołączenia: 10 04 2011

Posty: 122
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ryu Nirra
Profesja: Elite Knight
Świat: NOVA
Poziom: 111
Skille: 86/81
Poziom mag.: 7
Domyślny

Jeśli ktoś z was grał kiedyś w TibieME, to wie, ze takie rozwiązanie już dawno się tam stosuje. Widać tam się przyjęło to tu też tak robią.
allall jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-11-2011, 17:50   #5
adamo199412
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Hańba Hańba Hańba
Tylko dla PACC ?!? No chyba ich powaliło. Teraz FACC to już gówno sprzedadzą jak nie będą mogli z tego "czegoś" korzystać bo wszyscy właśnie tam będą robili wygodne zakupy. Serwery świecą pustkami a teraz będzie jeszcze mniej ludzi. Gratulacje !!! Koniec zbliża się nieubłaganymi krokami
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-11-2011, 17:55   #6
adamo199412
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mcbialy Pokaż post
<link> Klikajcie w reklamy z google!! Będziemy wdzięczni.
Obok postów i pod postami są relkamy moglibyście w nie kliknąć chodziaż raz ?
Zbanują Cię za to na Adsense !!!

Ostatnio edytowany przez Voniek - 19-11-2011 o 15:12.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-11-2011, 18:06   #7
Sosei
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 11 2010
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 28
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sosei
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 111
Skille: 86/85
Poziom mag.: 7
Domyślny

Czy mi sie zdaje, czy na screenach sa nowe grafiki starych przedmiotow czy nowe grafiki nowych przedmiotow?
Sosei jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-11-2011, 14:12   #8
Rudimir
Użytkownik Forum
 
Rudimir's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2007

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: Contras
Świat: Hexana
Poziom: 205
Skille: 146/139
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adamo199412 Pokaż post
uuu PIS-owca się odezwała
Masz cos do PiSu?

@ruszek

Sądzę, że temu tumanowi chodziło o podpis camperka.

@topic

Nic ciekawego w tym updejcie, same oklepane pomysły, które można było wprowadzić 5 lat temu i to bardziej dopracowane.

Jeszcze pozdro dla "inteligentnego" modka (Voniek ), który usunął post mcbialego, ale postu adamo z jego cytatem już nie
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez migo666 Pokaż post
Czy mogę wbić lvl po wybraniu postac, tam w podziemiach?
W taki sposob bym nie stracil hp/many.

Ostatnio edytowany przez Rudimir - 19-11-2011 o 14:14.
Rudimir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-11-2011, 15:14   #9
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny

Dobrze, że mam Ciebie

I proszę was, trochę merytorycznie, odwieczna kłótnia czy facc dostaje coś czy nie zawsze kończy się tak samo, darujmy sobie :>

A słowo ode mnie na temat nowej funkcji - bardzo mi się podoba, wiele osób miało przepełnione depo niechcianymi przedmiotami, a teraz nie dość, że będą mogli sprzedać o każdej porze dnia i nocy przedmiot, to jeszcze po ustalonej z góry cenie, co jest plusem.
Oczywiście są też minusy - możliwość wystawienia przedmiotu i niemartwienie się o niego spowoduje nic innego jak jeszcze większy pg wśród graczy. Cóż, nie ma rzeczy idealnych :>
__________________
Voniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-11-2011, 18:10   #10
camperek1
Użytkownik Forum
 
camperek1's Avatar
 
Data dołączenia: 25 12 2009
Lokacja: Poznań
Wiek: 27

Posty: 219
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Filip
Profesja: Elite Knight
Świat: Guardia
Poziom: 170
Poziom mag.: 9
Domyślny

@Rudimir
O czym była mowa, bo przegapiłem ?
__________________

Chwała Wielkiemu Lechowi.

Косово је Србиј
camperek1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-11-2011, 18:28   #11
Rudimir
Użytkownik Forum
 
Rudimir's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2007

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: Contras
Świat: Hexana
Poziom: 205
Skille: 146/139
Domyślny

Napisałbym, ale to i tak zaraz do kasacji pójdzie
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez migo666 Pokaż post
Czy mogę wbić lvl po wybraniu postac, tam w podziemiach?
W taki sposob bym nie stracil hp/many.
Rudimir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-11-2011, 18:42   #12
camperek1
Użytkownik Forum
 
camperek1's Avatar
 
Data dołączenia: 25 12 2009
Lokacja: Poznań
Wiek: 27

Posty: 219
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Filip
Profesja: Elite Knight
Świat: Guardia
Poziom: 170
Poziom mag.: 9
Domyślny

Dawaj na PMa ;d
__________________

Chwała Wielkiemu Lechowi.

Косово је Србиј
camperek1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-11-2011, 13:02   #13
Meffo
Użytkownik Forum
 
Meffo's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2007
Lokacja: Milówka
Wiek: 31

Posty: 294
Stan: Na Emeryturze
Imię: Feuq
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Domyślny

będzie można manipulować cenami na światach za poszczególne przedmioty.

bo jeśli system będzie podobny do tego jak w wowie i innych, już widzę jak fish finy, demon dusty i inne skaczą na przedziale 1-5k.

dobra rzecz mimo wszystko.
__________________
Meffo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-11-2011, 13:46   #14
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Meffo Pokaż post
będzie można manipulować cenami na światach za poszczególne przedmioty.

bo jeśli system będzie podobny do tego jak w wowie i innych, już widzę jak fish finy, demon dusty i inne skaczą na przedziale 1-5k.

dobra rzecz mimo wszystko.


w Wowie za manipulowanie cenami jest ban
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-11-2011, 14:00   #15
Meffo
Użytkownik Forum
 
Meffo's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2007
Lokacja: Milówka
Wiek: 31

Posty: 294
Stan: Na Emeryturze
Imię: Feuq
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
w Wowie za manipulowanie cenami jest ban
myślisz, ze tu będzie? zanim wszystko ruszy i faktycznie się sprawdzi, to miliard razy będzie KRASZ na giełdzie.

uhuhuhu, jakie ja rzeczy z arcane dustami i innymi do encha robiłem <ok>
__________________
Meffo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2011, 18:16   #16
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny

Odpowiedzi z dnia 17 listopada.

Ukryty tekst:
Cytuj:
Wypowiedzi i Odpowiedzi z dnia 17 Listopada

1.
[W]ypowiedź: Myślę, że darmowe konta powinno móc chociaż kupować przedmioty za pomocą nowej funkcji.
[O]dpowiedź: Gracze bez płatnego konta będą mogli kupować i sprzedawać poprzez rynek. Tylko składanie ofert kupna i sprzedaży jest ograniczone do graczy z płatnym kontem.

2.
W: Czy nazwa gracza będzie pokazana jako anonimowa czy jest to tylko na tym zdjęciu? Czy nie jest bezcelowe dodawanie kolumny nazw postaci jeżeli dla innych będą one anonimowe?
O: To zależy od Ciebie. Możesz wybrać pomiędzy pokazaniem swojego imienia lub pozostaniem anonimowym.

W: Co do czasów, będą one pokazywane jako CET? Czy też na podstawie czasu klienta użytkownika? Czy jest jakakolwiek szansa na dodanie liczników czasu, np. pierścieni lub czegoś podobnego?
O: Dobre pytanie. Przekażemy je dalej.

3.
W: Czy jest możliwe sprzedanie więcej niż jeden przedmiot naraz? Mam na myśli różne przedmioty naraz, np. „Sprzedam Terra Legs, Terra Mantle i Terra Hood 30k”.
O: Możesz zatwierdzić tylko jedną ofertę kupna/sprzedaży dla każdego przedmiotu (lub stosu). Więc aby sprzedać różne przedmioty będziesz musiał zatwierdzić różne oferty.

W: Czy ten rynek będzie także działał dla domków (sprzedawanie jeżeli posiadasz/licytowanie jeżeli jest pusty).
O: Nie, tylko przedmioty, które można podnieść.

4.
W: Zauważyłem, że czas jest ucięty na kliencie C++, czy jest możliwość, że po podwójnym kliknięciu pojawi się kolejny, dokładny opis przedmiotu, aby wszystko było zorganizowane?
O: Tak, po najechaniu i przytrzymaniu myszki na produkcie pojawi się jego dokładny opis.

5.
W: Czy będzie dostępna tylko opcja „Kup Teraz”? Czy też może będą także aukcje? Ten system jest dobry, ale tylko jeżeli aukcje są także możliwe. Jest to bardzo pomocne podczas sprzeawania rzadkich przedmiotów.
O: Po akceptacji oferty oferta kończy się natychmiastowo. Więc aukcje nie są dostępne.

W: Kilka pytań:
Czy jest możliwe sprzedawanie/kupowanie domków?
Mam różne przedmioty w depozytach w Yalahar, Liberty Bay, itd. Teraz wszystkie depozyty w różnych miastach będą miały te same przedmioty?
O:
Tylko przedmioty, które można podnieść.
Nie, będziesz miał dostęp do depozytu miasta, w którym jesteś,więc będziesz mógł oferować tylko te przedmioty, które są w tym depozycie.
6.
W: Co do czasów, będą one na podstawie CET czy też czasów klientów?
O: Właśnie dostałam następującą wiadomość: Będą to lokalne czasy, tak jak na kanałach chatów.

7.(Skrót)
W: Czy jak będę w depozycie Farmine, gdzie nie ma za wiele ludzi, i wystawię swoją DSM'kę na aukcję, to będzie ją można kupić tylko i wyłącznie z Farmine?
O: Aby wystawić przedmiot na aukcję, musi on być w depozycie danego miasta. Po dodaniu go do ofert w markecie, będzie on mógł być zakupiony z każdego miasta.


Odpowiedzi z dnia 18 listopada.

Ukryty tekst:
Cytuj:
1.
W: Czy mówiąc, że przedmioty będą sprzedawane za „ustaloną cenę”, to macie na myśli, że cena przedmiotu nie będzie mogła przekroczyć określonej ceny?
O: Oznacza to, że gracz zatwierdzający ofertę będzie mógł ustalić cenę.

W: Czy przedmiot zaoferowany w markecie zniknie z depozytu? Jeżeli nie, to co się stanie z ofertą jak usuną go z depozytu?
O: Cytat z FAQ

W: Na moje ostatnie pytanie odpowiedzieliście w formie zrzutu ekranu, historia transakcji będzie zapisywana, ale ile transakcji będzie w niej pokazane?
O: Pokazywane będą transakcje postaci z ostatnich 30 dni oraz aktualne ofert postaci.

W: Dlaczego nie możemy sprzedawać napoi? Proszę, pozwólcie nam sprzedawać i kupować health i mana potiony.
O: Możecie sprzedawać potiony. Napełniony pojemnik cieczy to np. vial of blood.

W: Jeżeli sprzedamy stos, np. 100 bear paw'ów za 200gp każdy, to jaka będzie opłata? Czy będzie to 20x100=2k czy 1% z całego 20k, czyli 200gp?
O: Jak napisane w FAQ: „1% całkowitej ceny”, więc powinno być 200 gp.

W: Co się stanie z Crystal Pedestal? Ten przedmiot jest problemem, ponieważ jego ID zmienia się co chwila (kiedy zmienia się kolor!). On już sprawiał problemy z sprzedawaniem go do Telasa, ponieważ kupował on tylko te z jednym kolorem.
O: To jest uwzględnione i nie powinno stwarzać problemów.

W: Cool pomysł, ale mam nadzieję, że ten 1 teaser nie oznacza tego, że ten update nie będzie miał innych ciekawych rzeczy. Lubię update'y, które dodają mnóstwo różnych rzeczy niż typowe kilka dodatków, średnio trudny quest i około 3 potworków.
O: To jest dopiero 1 teaser, nie martw się.

W: Czy trzeba zapłacić za dodanie przedmiotu do marketu, czy też opłata odchodzi od ogólnej ceny za którą przedmiot został wystawiony?
O: Zapłata będzie pobrana kiedy wystawisz ofertę. Zostało to dodane do FAQ, aby było to bardziej przejrzyste.

2.
W: Jeżeli stos liczy się jako 1 przedmiot i maksymalna możliwość dodanych przedmiotów do oferty to 64000, to oznacza to, że depozyty będą większe, aby znalazło się miejsce na 64000 przedmiotów czy też pozostanie z 2000 przedmiotami, tak jak teraz?
O: Limit depozytu pozostanie taki, jaki jest. Zaszło małe nieporozumienie: stos 100 przedmiotów będzie zaliczany jako 100 przedmiotów w ofercie. Oznacza to, że maksymalnie można zaoferować np. 640 stosów ryb, co wciąż mieści się w limicie depozytów.

W: Czy moglibyście zrobić Marketowe okno większe w standardowym kliencie, aby było takie same jak w Flash'owym? Wtedy nie musielibyśmy podświetlać tekstu, aby widzieć go całego. Czy nie moglibyście zrobić lepszych tabel w oknie marketu w standardowym kliencie?
O: Nasz programista standardowego klienta zrobił co tylko mógł, ale niestety był bardzo ograniczony z możliwościami w standardowym kliencie.

W: Nie chcę marudzić, ale czy opłaty za wystawienie oferty są potrzebne? Nikt nie będzie miał z nich profitu.
O: Marketowe elfy pracują całe dnie i nocy, 24/7, aby zapewnić dostawę przedmiotów i pieniędzy, więc dostają niezłą wypłatę. Cóż, opłata trochę zmniejszy spamowanie ofertami i zapewni, że sprzedawca/kupiec są pewni swej oferty.

W: Czy jak wystawie np. 30 Fire Swordów na sprzedaż 10k każdy i ktoś nie zauważy mojej oferty i wystawi ofertę kupna 30 za np. 11k każdy, to oferta będzie dopasowana?
O: Tak, oferty będą automatycznie dopasowywane na podstawie najbliższej ceny do Twojej oferty.

W: Czy okno marketu będzie się odświeżało jak ktoś doda nową ofertę, kiedy ja będę miał je włączone?
O: Nie będziesz musiał zamykać okna marketu, ale będziesz musiał odświeżyć listę poszukiwanych przedmiotów (po prostu kliknij na inny przedmiot i z powrotem kliknij na przedmiot, który Cię interesuje).

3.
W: Nie zostało to wyjaśnione w opisie lub zdjęciach, więc czy będzie możliwe pisanie na chacie po otwarciu okna marketu?
O: Okno marketu jest podobne do okna opcji, więc nie będziesz mógł pisać na chacie, kiedy to okno będzie otwarte.

W: Czy mogę anulować swoją ofertę, czy też muszę czekać 30 dni na ukończenie?
O: Tak, możesz anulować swoją ofertę i odzyskasz pieniądze i przedmioty, oczywiście oprócz opłaty.

4.
W: Czy mogę zobaczyć kto sprzedał mi/kupił ode mnie przedmiot z mojej oferty? I czy jak sprzedam przedmiot, to pieniądze zostaną wysłane do depozytu czy banku?
O: Według moich wiadomości nie będziesz mógł zobaczyć kto kupił/sprzedał Ci przedmiot. Pieniądze zostaną wysłane do Twojego banku.

5.
W: Czy pierwsza osoba oferująca będzie miała najwięcej szansy na uzyskanie najlepszej oferty w automatycznym dopasowaniu oferty?
O: Jak można zobaczyć na zdjęciu, oferty są posegregowane na podstawie...erm...”najlepszośći” Więc będziesz mógł łatwo sprawdzić jaka jest najtańsza oferta sprzedaży przedmiotu lub najwyższa oferta kupna przedmiotu.

7.
W: Nie mogę znaleźć przycisku „statistics” w standardowym kliencie.
O: Statystyki i detale będą wyświetlane w standardowym kliencie po kliknięciu na „details”.

8.
W: Czy będzie można wkładać przedmioty do plecaków, aby np. zaoferować 20 sztuk, czy też trzeba będzie dodawać oferty po 1?
O: Market będzie pobierał przedmioty z depozytu w którym jesteś, więc jak będziesz chciał sprzedać 20 sztuk jakiś przedmiotów, to muszą one być tylko w depozycie i zostaną one pobrane automatycznie.

9.
W: Powiedzmy, że kupuję 400 Ice Cube'ów. Sprzedawca ma je w 21 backpackach. Czy po zakupie dostanę także te 21 backpacków?
O: Tylko Ice Cube'y będą pobrane do marketu, backpacki zostaną w depozycie.


Odpowiedzi z dnia 21 listopada.

Ukryty tekst:
Cytuj:
W: Przedmioty w użyciu (np. Soft Boots, które nie są nowe lub amulety, które nie mają maksymalnej ilości ładunków) będzie można sprzedawać tak jak NPCom? Obecnie wygląda to tak, że wystarczy, że został jeden ładunek i przyjmą NPC taki produkt.
O: Pozostanie tak jak było, NPC będą dalej skupować takie przedmioty.
W: Jeszcze jedno pytanie – co się stanie z moimi ofertami po wygaśnięciu pacca? Oferty zostaną anulowane czy będą w markecie przez 30 dni?
O: Przedmioty będą w markecie 30 dni.
W: Co z graczami, którym nie chce sprzedać przedmiotu? Dobrze by było, gdyby istniała taka prywatna czarna lista w markecie, która umożliwiałaby mi blokowanie konkretnych graczy, żeby nie mogli ze mną wcale handlować.
O: Nie planujemy czarnej listy.
W: Co z cenami maksymalnymi?
O: Maksymalna cena została ustalona na 999 999 999 sztuk złota. Teoretycznie można złożyć ofertę sprzedaży/kupna Demon Shield za taką sumę. Co więcej, jeżeli chcesz sprzedać 10 Demon Shield, to dla tej dziesiątki limit również wynosi 999 999 999 (limity się nie sumują).

W: Co się stanie gdy moja skrzynka będzie pełna?
O: Jeśli Twoja skrzynka będzie pełna i kupujesz dalej nowe przedmioty zostaną one przeniesione do kolejki dopóki dopóty nie zrobisz miejsca w skrzynce.
W: Powiedzmy, że chcę kupić 100 Spider Silk. Moja oferta to 8k za jedno. Nikt jednak w danym momencie nie sprzedaje 100, a jedynie 3. Cena jednej wynosi 7k, a dwóch pozostałych 8k. Czy kupię wtedy wszystkie 3 czy tylko 2?
O: Jeśli te oferty już były zanim wstawiłeś swoją ofertę, zostanie ona automatycznie przyporządkowana do istniejących ofert i kupisz wszystkie 3.

W: W takim razie mam do kupienia 97 silków. Czy będę musiał coś edytować czy po prostu moja oferta będzie w markecie póki nie kupię całej 100?
O: Twoja oferta będzie mówiła wtedy o kupnie 97 silków za 8k każdy dopóki nie kupisz wszystkich lub do czasu gdy skończy się 30 dni. Oczywiście w każdym momencie możesz anulować swoją ofertę.
__________________

Ostatnio edytowany przez Voniek - 21-11-2011 o 20:54.
Voniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2011, 12:11   #17
Birkardo
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 06 2010

Posty: 7
Domyślny

Jakakolwiek interakcja interpersonalna w tibii kona w męczarniach po długiej i bolesnej agonii.
Birkardo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2011, 18:43   #18
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny

Dodatkowe zdjęcia i informacje nt. drugiej zapowiedzi:

Ukryty tekst:
Deepling Worker:



Deepling Warrior:



Deepling Spellsinger:



Manta:



Manta (mount):



Deepling Outfit:



Rekin:



Kalmary:



Ryby:



Nowa tapeta (kliknij w link):

http://images.tibia.pl/upimgs/1322152982731393165.jpg

Artoworki:

http://images.tibia.pl/upimgs/13221530151673068200.jpg

http://images.tibia.pl/upimgs/13221530291107584317.jpg

http://images.tibia.pl/upimgs/13221530391616636908.jpg
__________________

Ostatnio edytowany przez Voniek - 24-11-2011 o 21:34.
Voniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2011, 23:36   #19
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny

Odpowiedź dot. drugiej zapowiedzi - 24.11:

Ukryty tekst:
Cytuj:
Podsumowanie drugiej zapowiedzi:

Nowa wyspa – Quirefang:
- Można się do niej dostać poprzez małą wyspę zamieszkałą przez NPC Scutinon, na którą można dotrzeć ze wschodnich portów;
- Żyją tam dwie rasy (Deeplingi i ???). Każda z nich ma swoje własne tereny i questy, które uruchamiają światowe zmiany, dzięki czemu pozwalają graczom na awans: część terenów jest dostępnych zawsze, inne zaś zależą od postępu światowych zmian;
- Gray Beach jest punktem wyjścia dla obydwu terenów, graczę mogą tam znaleźć kilku NPC (np. handlarzy) i depo.
-
Tereny deeplingów:
- Postać powinna mieć co najmniej 130 poziom żeby móc zdobywać tam doświadczenie. Pamiętajcie jednak, że nie jest to ostateczna decyzja, a zmiany mogą zajść w trakcie trwania test serwera!;
- Nie będzie trzeba mieć założonego Helmet of the deep, żeby móc się tam poruszać, ponieważ będzie można zdobyć „coś” co oddychania pod wodą oraz „coś” do poruszania się z normalną predkością;
- Nowe potwory: deepling worker, deepling warrior, deepling guard, deepling spellsinger, manta oraz kilka innych ryb;
- Gracze będą mogli zdobyć nowy strój oraz ujarzmić mante (przy pomocy ujarzmiacza) jeśli mają dostęp do konkretnych terenów (zależne od światowych zmian);
- Ostatni poziom światowych zmian odblokowuje możliwość walki z jednym z trzech bossów deeplingów;
- Nowe przedmioty: Depth scutum, depth galea, depth lorica, depth calcei, depth Staff, deepling axe, deepling staff, warrior’s axe, necklace of the deep, guardian staff, ornate shield, ornate mace ornate chestplate, ornate legs, warrior’s shield;
- Nowe przedmioty z potworów;
- Nowe specjalne osiągnięcia.

P: Mam nadzieję, że pojawią się nowe domki do wynajęcia. Poza tym wydaje mi się, że druga rasa będzie związana z Insektami.
O: Nie będzie nowych domków. Na większości światów rynek nieruchomości ciągle nie jest przepełniony i można dostać całkiem niezłe posiadłości.

P: To coś, dzięki czemu będzie mogli chodzić z normalną prędkością pod wodą będzie dostępne tylko na terenach deeplingów?
O: Tak, tylko u deeplingów.

P: Czy nowe przedmioty z potworów będzie można zdobyć tylko z nowych, czy też ze starych potworów?
O: Tylko z nowych.

P: Czy będzie jakiś specjalny NPC taki jak przewodnicy w miastach, które będzie powiadamiał nas o statusie zmiany świata na nowych terenach deeplingów, czy będziemy musieli tam schodzić i sami się przekonywać?
O: Będzie przewodnik, który poinformuje o zmianach.

P: Jeśli następna zapowiedź będzie podobna do tej, a test serwer zazwyczaj zaczyna się przed 4 zapowiedzią, czy oznacza to, że cały ten dramat nad balansem profesji nie przyda się do niczego?
O: Balans profesji to ogromny temat, którym trzeba się ostrożnie zająć. Ponadto przed balansacją będzie trzeba dokładnie zdefiniować każdą profesję. To bardzo ważny temat, dlatego nie został on podjęty przy okazji tej aktualizacji.

P: O co dokładnie chodzi z tymi bossami?
O: Nie możemy powiedzieć za dużo. Chcemy, by gracze sami doświadczyli nowości z pierwszej ręki zamiast czytać o tym.

P: Czy nowy wierzchowiec – manta – będzie dostępny tylko pod wodą, czy również na lądzie w magiczny sposób będziemy mogli zobaczyć ludzi latających na mancie?
O: Będzie można jeździć wszędzie. Na lądzie silne wibracje, jakie manta może wytworzyć utrzymują ją kilka stóp nad ziemią.

P:Mam kilka pytań: czy każda postać będzie mogła walczyć tylko z jednym bossem, czy każda postać będzie mogła zabić bossa, czy boss zawsze będzie ten sam czy losowo wybierany I w końcu czy będziemy z nim walczyć sam na sam, w parach czy dużych grupach?
O: Gracze będą otrzymywać dostęp do losowego bossa za każdym razem jak zmiana światowa deeplingów osiągnie ostatni poziom.

P: O co chodzi z tymi nowymi, specjalnymi osiągnięciami? To jakaś nowa kategoria?
O: Nie nie, to po prostu osiągnięcia związane z nowościami.

P: Kiedy dane na test serwer zostaną zapisane?
O: Jutro o 10 CEST.
__________________
Voniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-11-2011, 20:15   #20
D4n1
Tibia.pl support
 
D4n1's Avatar
 
Data dołączenia: 24 10 2006

Posty: 473
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Domyślny Zimowa Aktualizacja 2011 - dyskusja & ciekawostki.

Nowe eq items.
Staty wszystkich nowych itemow.
Mount Items.
Itemy do dekoracji domu.
__________________

Ukryty tekst:
Gandlf bialy [53]: a bende mugl zrobic tom jebanom norge << pro polisz user
cos z innej beczki
Lord Garys [116]: You see Elitarny Kret (Level 214). He is an elite knight. He is Honored Member of the Legendary Phoenixs.
Lord Garys [116]: elitarny kretyn
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Lili Riper [100]: moja erekcja rosnie jak spotykam jamkniki na ulicy
D4n1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:02.


Powered by vBulletin 3