Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 09-06-2012, 14:17   #1
Tibijczyk Maciek
Użytkownik Forum
 
Tibijczyk Maciek's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2005
Lokacja: Warszawa/Józefów
Wiek: 30

Posty: 25
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera
Poziom: 16
Domyślny Bardzo irytujący problem emerytowanego Rookstayera

Witam,

Własciwie to z Tibią skończyłem jakieś 4/5 lat temu , jednak coś mnie podkusiło aby zajrzec na swojego starego rookstayera... No i wszystko pięknie i fajnie , jednak gdy chciałem wejść do "dziury" wyswietla mi się napis
" You have no business down there.", wyczytałem ,że Cipsoft wprowadził jakiś quest dla początkujących, stwierdziłem ,że pewnie jak go wykonam to problem się rozwiąże...niestety moja postac nie ma dostepu do Tutorial Island ( po prostu mnie cofa gdy próbuje sie tam dostac) i nie jest mi chyba dane spotkac się z NPC Santiago.


Ktoś może miał podobny problem i zdradzi mi jak go rozwiązać?

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Tibijczyk Maciek - 09-06-2012 o 14:32.
Tibijczyk Maciek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-06-2012, 15:02   #2
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Chyba jednak chodzi o jakiś inny quest, bo tutorial ma miejsce w całości na wspomnianej przez Ciebie wyspie, do której nie masz dostępu.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2012, 15:30   #3
Tibijczyk Maciek
Użytkownik Forum
 
Tibijczyk Maciek's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2005
Lokacja: Warszawa/Józefów
Wiek: 30

Posty: 25
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera
Poziom: 16
Domyślny

No niestety na to wygląda, pobawie się jeszcze , jednak musze przyznac ,że wygląda mi to na pewnego rodzaju BUG, generalnie dziwna sytuacja, jakby ktos miał jeszcze jakis pomysł czy sugestie to byłbym wdzięczny
Tibijczyk Maciek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2012, 19:20   #4
Masterwizard
Użytkownik Forum
 
Masterwizard's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2011
Lokacja: Rookgaard
Wiek: 42

Posty: 270
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Silvera
Poziom: 106
Skille: Dst25
Poziom mag.: ;]
Domyślny

Na wyspę "tutorial island" nie przejdziesz już po jej opuszczeniu - zawsze będzie Cię cofać przy próbie przejścia z powrotem przez most.

Napis, który widzisz oznacza, że nie masz aktywnego questu na jego zrobienie, a więc nie możesz wejść do dziury z questem, czy w inne miejsce gdzie są jakieś nowe zadania do wykonania. Aktywować nowe questy możesz u NPC Vascilira i możesz zrobić to jedynie niskopoziomowym graczem, bodajże do 6 lv. Poza tym nawet po wykonaniu danego questa już i tak nie wejziesz ponownie do "dziury" z questem, system po prostu uzna, że "nie masz już tutaj interesu do zrobienia".
__________________


Czyń swoją Wolę, niechaj będzie całym Prawem...
Miłość jest Prawem, Miłość podług Woli...

17 czerwca 2011r. logując się do gry dowiedziałem się, że konkurs na tibia.com... inaczej: Premium Account Your premium time expires at Jun 11 2012, 22:19:39 CEST. Mater Dei!!!!!! Oo

21:56 Waleczna Rigia [2]: ty jestes synem garbatego pajaka
Masterwizard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2012, 20:33   #5
Tibijczyk Maciek
Użytkownik Forum
 
Tibijczyk Maciek's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2005
Lokacja: Warszawa/Józefów
Wiek: 30

Posty: 25
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera
Poziom: 16
Domyślny

Wielkie dzięki, wydaje mi się ,że wszystko zostało wyjaśnione

Widzę ,że pod moją dosyć długą nieobecność Cipsoft jeszcze dobitniej utrudnił życie rookstayerom
Tibijczyk Maciek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-06-2012, 15:14   #6
Hubertoo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 07 2007

Posty: 181
Domyślny

Cipsoft bardzo skutecznie rozprawił się z rookstayerami robiąc kolejne update. Ten Rookie Guard Quest a nawet chain tych questów to troszeczkę taki głos Cipsoftu, że Rookgaard to wyspa na której masz się wstępnie nauczyć grać i z niej wypier... i ją opuścić znaczy się. Ograniczenie na bank do 1k, kompletny zanik rpg i całej fabuły. Rook miał jakąś historię, miał jakieś interakcje a teraz od takiego Dalheima możesz się dowiedzieć, że Seymour to "Leave me alone with that wimp" czy coś takiego. Brakuje jakichkolwiek odpowiedzi na temat Sword of furry/Spikesword czy cokolwiek innego. Szkoda, bo mimo wszystko jak rookstayerzy grali w Tibie w czasach kultu rooka to kupowali mimo wszystko Pacc i płacili szwabskiej firmie. Nie przeszkadzało to też grze na mainie. Wszystko różniło się tylko tym, że kto miał grać na mainie, ten grał na mainie, kto miał grać na rooku ten grał na rooku a teraz jest tak, że ci co mieli grać na mainie grają na mainie a ci co mieli grać na rooku raczej olali grę, poprzez skuteczne działania Cipsoftu. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem taka małą refleksją co do kolejnych update...
Hubertoo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:57.


Powered by vBulletin 3