Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-09-2009, 22:03   #1
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny Aion


No więc Aion. Gra znana chyba wielu z was, kolejna zresztą ze stajni NCSoftu, obok tych wszyskich lajnejdżów i gilt łorsów. Śmierdzi mangowatością na kilometr, została jednak "zwesternizowana" jak należy. Chyba.
Gra wyróżnia się przede wszystkim grafiką. Tak, dla wielu z was to mało ważna cecha (szczególnie dla graczy World of Warcraft), ale dla niektórych.. ekhm.. najważniejsza (np. fani żałosnego Crysisa). W grze jest także możliwość latania (nie, nie na mountach, lecz.. własnych skrzydłach), oraz zaawansowany kreator postaci, który sprawia, że nie ma szans, abyś spotkał klona swojej postaci (KLIK - to jest jakaś 1/5).
Ogólnie to jest gra, która ma świetnie wyglądać, a niekoniecznie być zajebiście grywalna (a to, jak wszyscy wiemy, nie jest zbytnio kluczem do sukcesu MMO - przykładem może być chociażby Lineage 2). Po co więc założyłem temat o grze, która nie wzbudza we mnie ekscytacji czy większego zainetersowania? W celu poznania opinii. Waszej.
Do wyboru są dwie rasy: Asmodian (dark elfy?) i Elyos (słitaśne stworzonka a'la Blood Elfy z landrynkowo-kucykowych krain), oraz cztery klasy dzielące się na osiem 'podklas' - Priest (od 10 poziomu Chanter lub Cleric), Scout (Assassin lub Ranger), Warrior (Templar lub Gladiator) i Mage (Sorcerer lub Spiritmaster). Nazwy dość klasyczne, każdy powinien mniej więcej skojarzyć rolę i gameplay danej klasy.
Gra posiada abonament, co wg mnie jest zaletą i zniechęci 10-latków Kamadanu itd.

Wczoraj była premiera, a z jej okazji launch trailer: KLIK
Chcę poznać wasze opinie. Moim zdaniem nie ma szans na pobicie WoWa. Typowo japońskie MMO, tyle że z wyższej, że tak powiem, półki.

Ostatnio edytowany przez _WrD_ - 21-09-2009 o 22:06.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-09-2009, 22:22   #2
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Jeżeli nie będzie tyle grindu co w L2 to może odnieść sukces na rynku europejskim.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2009, 22:48   #3
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Znowu te same klasy i profesje? Omujborze : (
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2009, 23:01   #4
Bluray
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Outland
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,077
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Bluray ma numer GG 9804717
Domyślny

Z tego co czytałem, z zapowiedzi - lipa ;/ A Blizzardowi przydała by się prawdziwa konkurencja, a nie kolejne WO.
Bluray jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2009, 00:32   #5
Lord Dreathan
Użytkownik Forum
 
Lord Dreathan's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2004
Wiek: 34
Wpisy bloga: 4

Posty: 1,520
Stan: Niegrający
Lord Dreathan ma numer GG 5945841
Domyślny

Czesc graczy z mojej eks gildi poszlo w to grac. Mowia ze gorsze o wiele od WoW'a i jest to gra typu Grind :/
__________________
Althunus, Fallen Dark, Harlequin Vito, Gutesco Vito, Acutus and Sinistril - always in my heart.

"We are falling - falling to rise"


Ukryty tekst:
[b] Pomogłem? Wkurzyłem? Mam fajny nick? Zostaw po sobie ślad w postaci NOTKI
Lord Dreathan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2009, 15:44   #6
wujekAdolf
Użytkownik forum
 
wujekAdolf's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2009

Posty: 3
Domyślny

Ja od niedawna gralem przez jakis czas w WoW-a, lecz gdy wyszedl Aion na ktorego czekalem X czasu, sciagnalem sobie go i gralem na priv serwie, mimo ze byl bez questow itp (GM nie ogarnal wszystkiego) to gralo mi sie wspaniale i wrazenia sa ogromne, nie musze wspominac o grafie bo jest boska, nowe lokacje tak jak miasta, rozkladaja na lopatki.

WrD co do twojego krytycznego podejscia do tego typu gier jak Aion, Lineage2, Crisis chodz ta ostatnia gra to juz nie MMORPG, nie widze jakiegos rezczywistego uzasadnienia. Chcialbym cie poinformowac ze jak narazie L2 jest najbardziej rozwinieta gra MMO, w zadnej grze nie znajdziesz tylu mozliwosci i kombinacji. Odrazu tez mozna dodac ze L2 nie nalezy do tych latwych MMO ze zakladasz postac grasz i juz jestes kims.... Jak dla mnie i reszty ktozy pogrywaja w MMORPG to L2 rzadzi !

Nie lubie tego typu wypowiedzi ludzi ktorzy nie grali w dana gre a sie wypowiadaja bezpodstawnie, dodajac do tego ze mozliwe ze grali jedynie w Tibie.


Blueray dla BLizza nie trzeba konkurencji ktora jest na poziomie, bo nawet jesli ktos wyda hita, to blizz za 3 lata wyda gre ktora, robilo i poprawialo 100 razy, i taka gra miecie na rynku

Ostatnio edytowany przez wujekAdolf - 22-09-2009 o 15:51.
wujekAdolf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2009, 16:07   #7
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez wujekAdolf Pokaż post
WrD co do twojego krytycznego podejscia do tego typu gier jak Aion, Lineage2, Crisis chodz ta ostatnia gra to juz nie MMORPG, nie widze jakiegos rezczywistego uzasadnienia.
Chodziło mi o to, że Crysis ma najlepszą grafikę wśród gier, a gameplay i fabułę ma totalnie beznadziejną. Lineage 2 nie jest lepsze. Moje zdanie.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez wujekAdolf Pokaż post
L2 jest najbardziej rozwinieta gra MMO
Tu bym się kłócił, ale ok :D

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez wujekAdolf Pokaż post
Nie lubie tego typu wypowiedzi ludzi ktorzy nie grali w dana gre a sie wypowiadaja bezpodstawnie, dodajac do tego ze mozliwe ze grali jedynie w Tibie.
Nie wypowiadam się o grach, w które nie grałem, nie martw się ;p
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2009, 16:13   #8
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Grałem w bete, grind gring grind, o wiele bardziej nieznośny niż w WoWie.

Nawet czytałem gdzieś fajną wypowiedź: Aion składa się z 2 warstw:
1. To co zgapili z WoWa ale im nie wyszło.
2. Coś co sami wymyślili, ale poszło im tak sobie, a Blizz niedługo zgapi i wyjdzie mu dużo lepiej.

I taka smutna prawda. A sorry, nie smutna. Dość mam już pseudo niszczycieli WoWa. A Aion nudny jak flaki z olejem, powiedziałbym nawet lekko cukierkowaty.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2009, 22:28   #9
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez wujekAdolf Pokaż post
Ja od niedawna gralem przez jakis czas w WoW-a, lecz gdy wyszedl Aion na ktorego czekalem X czasu, sciagnalem sobie go i gralem na priv serwie, mimo ze byl bez questow itp (GM nie ogarnal wszystkiego) to gralo mi sie wspaniale i wrazenia sa ogromne, nie musze wspominac o grafie bo jest boska, nowe lokacje tak jak miasta, rozkladaja na lopatki.

WrD co do twojego krytycznego podejscia do tego typu gier jak Aion, Lineage2, Crisis chodz ta ostatnia gra to juz nie MMORPG, nie widze jakiegos rezczywistego uzasadnienia. Chcialbym cie poinformowac ze jak narazie L2 jest najbardziej rozwinieta gra MMO, w zadnej grze nie znajdziesz tylu mozliwosci i kombinacji. Odrazu tez mozna dodac ze L2 nie nalezy do tych latwych MMO ze zakladasz postac grasz i juz jestes kims.... Jak dla mnie i reszty ktozy pogrywaja w MMORPG to L2 rzadzi !

Nie lubie tego typu wypowiedzi ludzi ktorzy nie grali w dana gre a sie wypowiadaja bezpodstawnie, dodajac do tego ze mozliwe ze grali jedynie w Tibie.


Blueray dla BLizza nie trzeba konkurencji ktora jest na poziomie, bo nawet jesli ktos wyda hita, to blizz za 3 lata wyda gre ktora, robilo i poprawialo 100 razy, i taka gra miecie na rynku
1) Super grafika. I tak gra się na minimalnych detalach. Liczy się wydajność.

2) Znajdziesz. WoW jest o niebo bardziej rozbudowany. Kolejne kroniki l2 to zżynki z pomysłów blizza. L2 ssie. Mówię to po graniu w tą grę przez trzy lata. Od czasów c2 po CT2. Jedyne co w L2 jest na poziomie to PvP na privach, na offie nie ma PvP. Jest walka z botami.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2009, 12:51   #10
Aeglos Tribunal
Użytkownik Forum
 
Aeglos Tribunal's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2005

Posty: 328
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@wujekAdolf:


Z tym, że L2 jest najbardziej rozwinięty bym się kłócił ... Ja bym stawiał na Ultime Online ; )
__________________
With great power comes great responsibility.
Aeglos Tribunal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2009, 13:38   #11
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Aeglos Tribunal Pokaż post
@wujekAdolf:


Z tym, że L2 jest najbardziej rozwinięty bym się kłócił ... Ja bym stawiał na Ultime Online ; )
Ultima jest najbardziej skomplikowana, z rozwojem to bym się kłócił ;p
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:10.


Powered by vBulletin 3