Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-08-2011, 21:10   #41
Rudimir
Użytkownik Forum
 
Rudimir's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2007

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: Contras
Świat: Hexana
Poziom: 205
Skille: 146/139
Domyślny

Tibia upadła i czemu tak się stało nie trzeba tłumaczyć, bo co mądrzejsi to wiedzą, a głupim nie warto wyjaśniać.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez migo666 Pokaż post
Czy mogę wbić lvl po wybraniu postac, tam w podziemiach?
W taki sposob bym nie stracil hp/many.
Rudimir jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-08-2011, 11:30   #42
Drah-Master
Użytkownik Forum
 
Drah-Master's Avatar
 
Data dołączenia: 03 12 2006
Lokacja: Szczecin
Wiek: 31

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: -
Świat: Celesta
Poziom: 85
Skille: 85/65
Poziom mag.: 18
Domyślny

O tym, że Tibia upada słyszę od 5 lat a Tibia jak stała tak stoi, ma się dobrze i nic nie wskazuje ku temu, że miałaby upaść w najbliższym czasie.
Drah-Master jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2011, 12:16   #43
owulacja
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 08 2011

Posty: 4
Domyślny

Może to co napisze nie będzie nikogo interesować ale..
Przypadkowo w sieci trafiłem na ten temat i po przeczytaniu wszystkich postów, po prostu muszę zabrać głos , w tym celu stworzyłem konto - dodam że nie gram w tibie od 2 lat.

Z większości wypowiedzi wynika, że Tibia traci graczy z powodu utraty klimatu i podpisuje się pod tym rękami i nogami. Do dziś pamiętam jak zacząłem grać w tibie (7.6) na Ruberze, i ludzie naprawdę lali na lvl. Mieliśmy świetną guildie która nie robiła nic poza staniem całymi dniami pod GH, rozmowami, kupowaniem nowych mebli do GH i botowaniu uh makerów. Tak jak jeden z kolegów 'wyżej' napisał, wtedy nikomu to nie przeszkadzało, że ktoś miał UHmakera, wpadało z tego trochę grosza dodatkowo. Ja i większość kumpli mieliśmy po 1 uh makerze i to w zupełności wystarczało żeby opłacić GH - Suntower chyba się nazywał - i podróżować miedzy miastami. Pamiętam że wtedy członkowie guildi mieli pacc i potrafiliśmy przez 90 dni pacca nie wbić lvl, a każdy wiedział że jeśli pójdzie pod gh ktoś tam będzie zawsze stał i będzie można pogadać. Zwiedzanie nowych miejsc, i nowych miast było nielada zabawą kiedy szło się ekipką, a gpsem była mapka z Tibia.pl właśnie.

Ciężko jest mi tak naprawdę oddać uczucia które przywołują te wspomnienia.
Mam jedno pytanko, czy obecnie jest jakiś ots który jest stabilny i gracie tam zamiast siedzieć na obecnej tibii?

Pozdrawiam wszystkich starych wyjadaczy !
owulacja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2011, 15:06   #44
Kileros fire'son
Użytkownik Forum
 
Kileros fire'son's Avatar
 
Data dołączenia: 31 10 2005
Lokacja: Wodzisław Śląski.

Posty: 413
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez owulacja Pokaż post
Może to co napisze nie będzie nikogo interesować ale..
Przypadkowo w sieci trafiłem na ten temat i po przeczytaniu wszystkich postów, po prostu muszę zabrać głos , w tym celu stworzyłem konto - dodam że nie gram w tibie od 2 lat.

Z większości wypowiedzi wynika, że Tibia traci graczy z powodu utraty klimatu i podpisuje się pod tym rękami i nogami. Do dziś pamiętam jak zacząłem grać w tibie (7.6) na Ruberze, i ludzie naprawdę lali na lvl. Mieliśmy świetną guildie która nie robiła nic poza staniem całymi dniami pod GH, rozmowami, kupowaniem nowych mebli do GH i botowaniu uh makerów. Tak jak jeden z kolegów 'wyżej' napisał, wtedy nikomu to nie przeszkadzało, że ktoś miał UHmakera, wpadało z tego trochę grosza dodatkowo. Ja i większość kumpli mieliśmy po 1 uh makerze i to w zupełności wystarczało żeby opłacić GH - Suntower chyba się nazywał - i podróżować miedzy miastami. Pamiętam że wtedy członkowie guildi mieli pacc i potrafiliśmy przez 90 dni pacca nie wbić lvl, a każdy wiedział że jeśli pójdzie pod gh ktoś tam będzie zawsze stał i będzie można pogadać. Zwiedzanie nowych miejsc, i nowych miast było nielada zabawą kiedy szło się ekipką, a gpsem była mapka z Tibia.pl właśnie.

Ciężko jest mi tak naprawdę oddać uczucia które przywołują te wspomnienia.
Mam jedno pytanko, czy obecnie jest jakiś ots który jest stabilny i gracie tam zamiast siedzieć na obecnej tibii?

Pozdrawiam wszystkich starych wyjadaczy !

Racja! Siedziało się całymi dniami pod GH, o lvlu się nie myślało, robiło się runy, czasami jakiś wypad za miasto ;D expiło się na larvach albo rotach ze skull staffem, lub tez na scarabach z monkami, na smoki chodziło się w 3 (i to 40 lvlami). Albo idąc do Venore, też postrach, czy po drodze ktoś nie polurował GS'ów. ;D Wczoraj robiąc porządki w szufladach, znalazlem RK do Palka na Candii, którym nie grałem 2 lata (właściwie to tyle również w Tibię nie grałem), odzyskałem, zalogowałem się z czystej ciekawości i naprawdę nie wiedziałem co robić.
Kileros fire'son jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2011, 15:21   #45
Jagred
Użytkownik Forum
 
Jagred's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2008
Wiek: 37

Posty: 375
Profesja: Elder Druid
Świat: Premia
Domyślny

Tibia nigdy nie upadnie bo nie bedzie nigdy przynosic strat.
Wystarczy jeden fizyczny serwer i łacze zeby wszystko utrzymac. CipSoft nawet jesli przestanie inwestowac w tibie to serwerow nie zamkna bo bedzie 100+ ludzi ktorzy beda cieszyli sie ze maja wolne expy i beda tluc i placic za pacc. a cipSoft zacznie pracowac nad innymi projektami.

Cytuj:
Racja! Siedziało się całymi dniami pod GH, o lvlu się nie myślało, robiło się runy, czasami jakiś wypad za miasto ;D expiło się na larvach albo rotach ze skull staffem, lub tez na scarabach z monkami, na smoki chodziło się w 3 (i to 40 lvlami). Albo idąc do Venore, też postrach, czy po drodze ktoś nie polurował GS'ów. ;D Wczoraj robiąc porządki w szufladach, znalazlem RK do Palka na Candii, którym nie grałem 2 lata (właściwie to tyle również w Tibię nie grałem), odzyskałem, zalogowałem się z czystej ciekawości i naprawdę nie wiedziałem co robić.
Po prostu jestes za stary na to. Co stoi na przeszkodzie zeby isc znow na larvy ze skull staffem? To ze sie nie chce tobie po prostu. Kiedys sie fajnie w to bawilo. Teraz to nudne jest. Kiedys sie fajnie klockami bawilo. Teraz sie nudza za szybko. I to nie temu ze klocki sie zmienily ale starszy jestes. Myslisz ze jak taki 10 latek pierwszy raz do veno wchodzi nie czuje podniecenia i zwiedza caly dzien miasto?
__________________
Zamierzasz odpowiedzieć na mojego posta?
Błagam Cię, napisz inteligentnie albo nie pisz wcale.

Ostatnio edytowany przez Jagred - 18-08-2011 o 15:24.
Jagred jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2011, 21:03   #46
owulacja
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 08 2011

Posty: 4
Domyślny

Cytuj:
Po prostu jestes za stary na to. Co stoi na przeszkodzie zeby isc znow na larvy ze skull staffem? To ze sie nie chce tobie po prostu. Kiedys sie fajnie w to bawilo. Teraz to nudne jest. Kiedys sie fajnie klockami bawilo. Teraz sie nudza za szybko. I to nie temu ze klocki sie zmienily ale starszy jestes. Myslisz ze jak taki 10 latek pierwszy raz do veno wchodzi nie czuje podniecenia i zwiedza caly dzien miasto?
Wydaje mi się że nie w tym rzecz. Obecny klimat tibii wymusza wyścig szczurów i tak naprawdę ciężko jest dobrać ekipę znów która mogła by stać całymi dniami pod gh (to podaję jako przykład). Dodam jeszcze że chociaż nasza guildia nie robiła jakiś efektywnych huntów i nie scorowała uber-questów, to znało nas całe Carlin za tego czasu bo byliśmy znani z tego, że jeśli ktoś przeskrobał coś w mieście lub na foldzie (np zabijanie low lvli itp) to świadek takiego zdarzenia (bądź ofiara) mogła zawsze znaleźć pomoc pod naszym gh, a my z chęcią biegaliśmy za skulami .

Podsumowując moją myśl wydaje mi się, że nie którzy nie wyrośli z Tibii, po prostu dorośli do tego że wyścig szczurów nie ma sensu i ta gra jest fun tylko (dla mnie) w sytuacji/-ach jakie przytoczyłem powyżej.

Pozdrawiam !
owulacja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2011, 10:41   #47
Cinderella
Użytkownik Forum
 
Cinderella's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2010
Lokacja: Carlin

Posty: 79
Stan: Początkujący
Profesja: Knight
Skille: 1/1
Domyślny

Praktycznie zdycha cały czas.
W porywach na poszczególnych servach jest 200-250 aktywnych charów.
Kiedy bot wykończył staminę na mainie, cash-maker zasuwa na czerwonej -"gracze" odpalają noobchary i bawią się między sobą, pozorując "walki".
Nie ma nowych graczy, albo kończą swój udział w zabawie w chwili, gdy się zorientują na czym to polega.
To taka "hodowla wsobna", która prędzej, czy później musi doprowadzić do wynaturzenia i genetycznej zapaści z powodu braku dopływu nowej, świeżej krwi.
Jak w każdym zdegenerowanym społeczeństwie zaczyna liczyć się tylko siła, groźba i wywołany nimi strach.
Przygoda, zagadka, współpraca odeszły w zapomnienie na rzecz przetrwania.
Cinderella jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2011, 09:55   #48
owulacja
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 08 2011

Posty: 4
Domyślny

Najbardziej frustruje mnie fakt, że na forum Tobia.com jest poruszany wiele razy temat, entuzjastów wersji 7.6. Zbierana była nawet petycja - Kto chciałby 1 serwer 7.6 - 7 tysięcy graczy wyraziło chęć na grę na takim serwerze !

Cipsoft udaje, że tego nie widzi?
7k playerów to jest 7 ew. 8 serwerów pełnych
owulacja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2011, 20:31   #49
owulacja
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 08 2011

Posty: 4
Domyślny

Forum widzę, że też ledwo żyje
owulacja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2011, 18:43   #50
Skreczo
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 12 2011

Posty: 22
Domyślny

Powoli upada , ale moze jakos to uratuja ;]
Skreczo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2011, 18:48   #51
Nevildevil
Użytkownik forum
 
Nevildevil's Avatar
 
Data dołączenia: 20 12 2011

Posty: 7
Domyślny

Patrz na daty.

@TOP
Nie upada, wręcz przeciwnie. Moim zdaniem updaty nadają takiej nowości, przecież mało kto chciałby aby taka stara tibia była do końca. Fajnie że coś dodają/urozmaicają
Nevildevil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2011, 22:01   #52
zieziol
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 12 2011
Lokacja: Jaroslaw

Posty: 34
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Harmonia
Poziom: 19
Skille: 19/21
Domyślny

Pamiętam jak zaczynalem grę jakieś 4 lata temu gralo wtedy okolo 50tyś graczy
okolo 2 lata mialem przerwę i teraz gra jedyne 30 tyś ;/
zieziol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2011, 22:02   #53
Liva
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 11 2006

Posty: 24
Domyślny

Jeśli ma upaść to jedyne przez takie podejście, które wy macie!
Liva jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2011, 22:07   #54
Grimgor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 12 2007

Posty: 24
Stan: Niegrający
Imię: Xour
Profesja: Knight
Świat: Askara
Poziom: 91
Skille: 82/79
Poziom mag.: 7
Domyślny

Zalogowalem się po Tibi po 3 latach przerwy i biegalem kupic blessy. W dp we wszystkich miastach dla facc na Askarze pustki... W Kazo nawet 1 osoby nie bylo. Troche lepiej trzymaja sie stare swiaty. Czasem zaloguje sie na lunare tam chyba troche lepiej.
Grimgor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2011, 22:37   #55
Zakreconyy7
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 12 2010
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 20
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Zakreconyy
Profesja: Knight
Gildia: Smurfs
Świat: Harmonia
Poziom: 123
Skille: 91/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

Mniejsza aktywnosc gdyz na rynku jest wiele innych gier, ale równiez jakby nie byly święta za pasem , kazdy stara sie pomagac w domu itp.
Zakreconyy7 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2011, 23:34   #56
mutek
Użytkownik forum
 
mutek's Avatar
 
Data dołączenia: 20 12 2011

Posty: 24
Stan: Początkujący
Imię: Ryc
Profesja: Elite Knight
Świat: Galana
Poziom: 72
Skille: 77/75
Poziom mag.: 6
Domyślny

nie sadze zeby tibia upadla no ale kto wiem moze moze...
mutek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-12-2014, 12:45   #57
Zwiezda92
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 10 2014

Posty: 12
Profesja: Druid
Świat: Kenora
Domyślny

To co, może jeszcze uda się na chwile zreanimować Tibie? Skoro mamy 20 000 graczy w porywach, w godzinach szczytu to może dalsza redukcja liczby serwów do 25? Kasacja leveli +400, kasacja najmocniejszych potworów żeby ludzie którzy rozpoczynaliby przygodę z Tibią nie czuli takiej ogromnej dysproporcji między sobą a starymi wyjadaczami.
Zwiezda92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-12-2014, 09:42   #58
klemens22
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 12 2014

Posty: 3
Domyślny

Jak kiedyś grałem to najwyższy poziom wynosił 250-300. Jak jest teraz?
klemens22 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2015, 17:34   #59
Retired1
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 01 2015

Posty: 4
Domyślny

Sory, może odświeżam, ale założyłem topic gdyby ktoś chciał powrócić w pewnym sensie dla funu pograć?

Poza tym chciałem zapytać i poczytać wasze opinie czy w ogóle w coś jeszcze gracie? Może tak jak ktoś wyżej pisał to nie wina tibii tylko ludzie się starzeją?

Gdyby było trochę chętnych osób to byłbym w stanie zainwestować parę tys. zł żeby ktoś profesjonalnie zrobił ots, postawić go na dedyku i może odratować w jakiś sposób sens gry w taką tibie?
Retired1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2015, 23:37   #60
Johanes19
Użytkownik Forum
 
Johanes19's Avatar
 
Data dołączenia: 21 02 2006
Wiek: 31

Posty: 1,108
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Galana
Johanes19 ma numer GG jak co to priv...
Domyślny

raczej nie, ots powstaja i upadaja bo prawdziwi tibijczycy nie widza sensu grania na otsie!
osobiscie pykam troche w lola, cs:go oraz stronghold kingdoms
__________________
BAMBUCHA!!!jedenoneoneone
Czy ja nie jestem ivul?

(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!
Johanes19 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:02.


Powered by vBulletin 3