Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-11-2007, 10:47   #101
Badon
Użytkownik Forum
 
Badon's Avatar
 
Data dołączenia: 02 11 2007

Posty: 178
Stan: Usunięty
Imię: 666
Poziom: 666
Skille: 666
Poziom mag.: 66
Domyślny

@Kowek

Wiem co to znaczy "ograniczyć".
Ale nie umie pojąć tego... Skoro taki dobry jesteś dla środowiska i nie jez mięsa (komp net nie jest taki potrzebny do życia a ty go używasz i psujesz środowisko) to kompa i neta tez byś napewno nie miał. Apewnie w sklepie jak kupujesz warzywa, owoce to wkładasz je póżniej do plastikowych toreb. Pewnie nie wiesz nawet ile taka torba sie rozkłada i jaka jest szkodliwa.
Badon jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-11-2007, 14:26   #102
Kowek
Użytkownik Forum
 
Kowek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Wiek: 33

Posty: 73
Stan: Niegrający
Domyślny

Głupoty, głupoty, i jeszcze raz głupoty :)
Prośba do niektórych użytkowników- najpierw PRZECZYTAJCIE cały temat, a potem się wypowiadajcie!
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
A jak idziesz do sklepu i kupujesz tam marchewke to jest naturalne? ;]
A czy ja mówiłem, że idę z naturą? Natura nie zawsze jest dobra. A tak poza tym pisałem- większość warzyw mam ze wsi;)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Donpeyot Pokaż post
Mowa była o kobiecie w ciąży , część ważnych dla płodu mikroelementów jest tylko i wyłącznie w mięsie , szczególnie ryb.
Wojny mają to do cierpień zwierząt , że nie w smak mi się martwić o kurczaka kiedy giną ludzie. Co do szowinizmu gatunkowego , mam jeden argument - on po prostu istnieje i to u każdego gatunku i nie tylko ludzi. Co do twoich zmartwień o fundamentalne prawa zwierząt to śmierdzi mi tu hipokryzją - bo z jednej strony martwisz się o wyjęte z ekosystemu gatunki hodowlane , których jedynym przeznaczeniem jest skończyć na talerzu , ale nie przeszkadza ci to
w korzystaniu z komputera , plastki-energia , ciuchów z domieszką syntetyku - plastik , lodówek - freon, energia. Na piechotę pewnie też nie wszędzie chodzisz. Wszystkie te fabryki kopcą straszliwą ilością smogu przez co zmienia się klimat , schną np. lasy bambusowe i giną pandy (jeden z wielu przykładów wpływu efektu cieplarnianego na zniszczenie ekosystemu). Mimo wszystko to ci nie przeszkadza , tobie przeszkadza cierpienie genetycznie modyfikowanego kurczaka , który poza fermą i ubojnią i tak nie miałby racji bytu.
Przeczytaj moje posty, mój drogi. W nich znajdziesz oświadczenie WHO, Instytutu Matki i Dziecka... Tam jest wszystko ładnie napisane, i nie jest to wyssane z palca.
Uważasz, że jeżeli szowinizm gatunkowy istnieje, to trzeba go popierać? Mówisz, że występuje również u innych zwierząt- one w przeciwieństwie do nas są zdeterminowane przez instynkt.
Co do ekologii- nikt nie może być w 100% ekologiczny, chyba że leży już dawno "zasypany" i się powoli rozkłada. Można tylko i wyłącznie ograniczyć i jednym z wyjść jest przejście na wegetarianizm, jako iż nie włączamy się w degradacje środowiska.
Na ubojnie są wycinane lasy, również na pola soi i zboża. Co ty na to? Poprzez zlikwidowanie rzeźni można podjąć kroki co do wyżywienia biednych krajów- zbiory soi i zboża, które były przeznaczone na tuczenie zwierząt, powinno się oddać dla biednych krajów. Jest to jeden ze sposobów na rozwiązanie problemów z głodem.
Co do mojego przemieszczania, to mam taką zasadę, iż do 20 km zawsze jeżdżę rowerem. Łączę aktywność fizyczną z przyjemnością, a przejechanie 20 km, to dla mnie kwestia około godziny, więc nie żal mi tego czasu. Trudniej jest, gdy pogoda nie dopisuje. Wtedy niestety jestem skazany na nieekologiczny środek transportu ;)
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez lololol Pokaż post
IMO Kowek to jestes ofiara jakiejs popierdolonej propagandy. Czlowiek, by w 100% prawidlowo funkcjonowac musi jest mieso, czy inne produkty zwierzece. zastapienie tego zielenina nie zalatwia wszystkiego. A te filmiki w rzezniach tez sa nakrecone tak, by wygladaly na uber przerazajace i chwytaly za serca. Poza tym, z rakiem to w ogole dojebales, w dzisiejszych czasach raka mozesz miec nawet przez samo oddychanie (spaliny etc), wiec moze hmm, przestanmy oddychac ;d.
Wiesz, co to współczynnik prawdopodobieństwa? Jedząc mięso zwiększasz prawdopodobieństwo zachorowania na raka, proste. Przeczytaj moje wcześniejsze posty, a dowiesz się, że jedzenie mięsa nie jest potrzebne do prawidłowego rozwoju- jest inna, bardziej etyczna, i mniej egoistyczna droga.
Co do filmików, to siebie oszukujecie
Kto nie zna prawdy, ten jest tylko głupcem. Ale kto ją zna i nazywa kłamstwem, ten jest zbrodniarzem. .

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez janek@ Pokaż post
Chcesz przestac jesc mleko i jajka? Prosze bardzo tylko ie marudz ze zjadles za malo mikroelementow , bo marchewka genetycznie zmodyfikowana w przetworni miala 2x mniej ich niz zwykla.

Nom ma jesc wedlug ciebie warzywka? Bylaby kompletna idiotka gdyby skazala swoje przyszle dziecko na otylosc i nadcisnienie... Gratulacje pomyslunku.

Dla ciebie wazniejsze sa jakies transgeny niz zycie dzieciaka?
W dupie ci sie poprzeracalo od dobrobytu. Zamiast pomagac glodujacym ludziom wolisz "ratowac" zwierzeta, ktore na wolnosci nie przezylyby dnia... Inni gloduja, a ten marudzi: "nie jem". pf
Wiesz, istnieją takie sposoby zdobywania witamin, że nawet byś sobie tego nie wyobraził. Wszystko wystarczy sobie tylko z głową zaplanować!
Przeczytaj poprzednie posty, co do ciąży i wszystkiego z nią związaną.
O głodzie napisałem wyżej, przeczytaj.
Skąd wiesz, że nie przeżyją? Póki nie wypuścimy ich na wolność, to się nie przekonamy i nie sądzę, aby krowa miała problemy z przeżyciem, jak np. takie ciepłolubne zwierzęta przeznaczone na futro.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Żyłka Pokaż post
Nie wiem kto byłby na tyle mądry, by zamiast obciąć kurczakowi głowę, podrzynałby mu gardło. Fakt, pomysłowe, ale zupełnie niepraktyczne i mija się z celem, jakim jest szybka i w miarę możliwości humanitarna produkcja.
Hm... Jak według ciebie powinno wyglądać humanitarne zabijanie? Naprawdę nie rozumiem, jak można mówić o humanitaryzmie przy zabijaniu...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thero Pokaż post
No to żeś mi do^%bał, aż nie wiem, jak ci odpowiedzieć.
Z panem dyskusję już zakończę.

Taki tam seks z nieznajomym. ;~))

Walczysz z nami, za to, że jemy mięso, czy po prostu postanowiłeś sobie pokrzyczeć (ocho.. zaraz się Michoss dopier^oli, że na forum nie można krzyczeć..) na forum o Tibii jak cię boli niehumanitarne zabijanie zwierząt? Jeszcze jedno: co robisz, żeby zapobiec niehumanitarnemu zabijaniu zwierząt? (Przez ludzi oczywiście, na to, że w naturalnym środowisku niehumanitarnie wypruwają sobie flaki nic nie poradzimy)

Niektóre zwierzęta istnieją dla nas po to, żeby je jeść. I nie ma co się nad tym rozwodzić.

My mięsa nie potrzebujemy. Ja potrzebuję, bo muszę czasem zjeść coś naprawdę dobrego, i nie myślę sobie wtedy "chyba pójdę do sklepu po marchewkę". Marchewka nie da ci tego co mięso... nie wspominając białkach zwierzęcych i innych dziwnych rzeczach, których próżno szukać w warzywniaku.
Osobisty manifest, to jedna z rzeczy, którą można zrobić. Jako, że mieszkam w małym mieście, to nie ma u nas żadnych protestów itp. Za to niedaleko organizują "Dzień bez futra" i może tam będę.
Sama marchewka nie da ci tego, co mięso, ale mięso też nie da ci tego, co marchewka ;)
Pomyśleć, pomyśleć, pomyśleć i osiągnie się wszystko.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rankor Pokaż post
Oh noez, bede mial raka ;3
Wegetarian popieram, przynajmniej jesli chodzi o rodzinny obiad. Wiecej papu a papu zostaje dla mnie.

#edit
Jak mi jeszcze powiesz, jak namowic mojego kota/psa do wpylania roslinek, to przejde na wegetarianizm ;)
To jest dosyć kontrowersyjny temat wśród wegetarian. Nie każdy potrafi nauczyć tego swojego pupila, ale są sposoby. Wystarczy przejść się do odpowiedniego weterynarza, ale trzeba to zrobić z głową!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pacek Pokaż post
Niemgoe słuchac wegetarian, przez 2 lata mialem dziewczyne ktora była wegetarianka wiec mam troszke wprawy w dowodzeniu racji na ten temat.
Po pierwsze Wegetarianizm jest szkodliwy! Dla dzieci ktore jeszcze nieukończyly rozwoju Fizycznego, a i zmiany w mozgo moga byc niekorzystne. Mozg bowiem potrzebuje ogromnych ilosci energi aby mogl prawidlowo funkcjionowac a tego zadna roslinka w 100% mu niezapewni.
Po drugie zadna roslina niedostarcza nam wartosci odzywczych ktore sa tylko w miesie. Sa skladniki ktorych po prostu organizm niewytworzy nie maja pod baze bialek pochodzenia zwierzecego, nasze komorki nie sa do tego przystosowane. W wieku doroslym wegetarianizm juz nie wplywa tak negatywnie na nasze cialo natomiast w wieku dorastania jego skutki sa zgubne. Zaczynjac od mniej wytrzymalych kosciach konczac na zmianach w watrobie i narzadach rozrodczych.
W wieku doroslym mozna jakos to przezyc ale nieoszukujmy sie nasze ciala, uklad pokarmowy jest przystosowany do jedzenia miesa. Najlepszy dowód? Posiadamy kły, trzecia para zebów, cos czego nie ma zaden roslinozerca. Jestem ciekaw jak na to odpowiecie? Po drugie mamy stosunkowo krótki układ pokarmowy przystosowany do pobierania szybko duzych i prawie gotowych dawek energetycznych jakie ma jedynie mieso, gdybysmy byli typowymi roslinozercami nasze jelita byly by znacznie dluzsze. Oczywiscie rosliny tez sa nam niezbedne do przezycia, wniosek jest prosty jestesmy WSZYSTKOZERCAMI. A wegetarianizm to po prostu styl lansowania siebie. To tak samo jak by ludzie zaczeli chodzic na nogach i recach jednoczesnie bo maja 4 konczyny i 99% ssakow tak sie porusza.
Czy tego chcecie czy nie drodzy wegetarianie Nasze ciala są przystosowane do spozywania miesa, a ze wam sie niepodoba zabijanie zwierząt no przepraszam pretensjie do matki natury albo Boga. Takimi nas stworzyl zebysmy byli zdolni przetrwac w kazdych warunkach czy pod reka do zjedzenia jest marchewka czy krolik.
A takie wynaturzenia jak Wegetarianizm biora sie z Wygodnego zycia w cywilizowanym siwiecie. Wszystko pod reka, niecierpimy glodu wiec takie pomysly rodza sie w glowach ludzi.
A zwierzatka na coz Bog je tak juz stworzyl aby cieszyly i karmily czlowieka, taki juz ich los, moze tylko niezgadzam sie z tym w jakich warunkach sa chowane, bo sa to warunki straszne ale niezamierzam zrezygnowac z wedlinki z tego powodu, coz potwor ze mnie.
Wlasciwie to koncze juz moja wypowiedz bo wiem ze nie ma sensu, kto juz postanowil byc Wege to niech sobie bedzie tylko prosze o jedno nich nie zmusza swoich dzieci do tego, bo taka decyzja ma plynac ze swiadomosci a nie z nakazu.
ps.poza tym jak tu zjesc obiad bez kotleta?
pps.pzepraszam za roszke niepowiazane akapity i potorznia :D jest 0:30 a mi sie narazie nie chce edytowac moze jutro to ogarne

ppps. "Ja mam argumentów wiele, i może powtarzają się, ale w różnej formie. A wy jakie macie argumenty na rzecz szowinizmu gatunkowemu i odbieraniu fundamentalnych praw zwierzętom?" kowalek pytnie na akiej madrej tronie to znalazles? i cyz napewno pojmujez nzaczenietych słow? Zachowujesz sie jk kobiety zabierajace swoje pudelki do kawiarni dla psow, ubierajacych je w spudnczki i inne pierdolki, zalosne myslenie ze pies wie o co chodzi i ze sie tym cieszy szkoda gadac
Wiesz, że np. taki Albert Einstein, Leondardo da vinci byli wege? A czy te osoby były głupie? Nie sądzę. I nie mów mi tutaj o Bogu, jako że to jest już inna sprawa. A jeżeli tak bardzo chcesz, abym ci udowodnił, iż zwierzęta przez Boga nie zostały stworzone w celach konsumpcyjnych, to mogę ci to łatwo udowodnić wklejając w topic cytaty teologów i cytaty z biblii.
__________________
Gdyby cały świat był tak delikatny jak podmuch wiatru w moich dłoniach
Gdyby wszystkie dni nie były policzone dla tych,
Którzy chodzą bez celu po ulicy
Gdyby przestrzeń między nami nie była tak trwała jak to czuję
Nie byłoby smutnej piosenki
Kowek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 15:15   #103
Donpeyot
Użytkownik Forum
 
Donpeyot's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2006
Lokacja: dabiljuarsi
Wiek: 21

Posty: 531
Gildia: Zryw Ubocze
Domyślny

Szowinizm międzygatunkowy istnieje , ja go nie popieram , tak jak się nie popiera burzy , powodzi , śnieżycy - one po prostu są i z nimi nie można dyskutować. Ludźmi także kieruje instynkt.
W ogóle oprócz utyskiwań na na losy jedzenia nie widzę u ciebie żadnych propozycji co z tym fantem zrobić. Wypuścić ? Żadne z tych zwierzą nie poradzi sobie w środowisku naturalnym : są albo za wolne , albo nie potrafiły by się bronić , większość nie przeżyłaby jednej zimy.
Nie wiem czy wiesz , ale po jednej akcji geniuszy z Greenpeace (wypuszczenie fretek hodowanych na futro w Wlk.B.) został zdewastowany lokalny ekosystem na terenie całego hrabstwa , na jakieś 20 lat.
Zmuszanie psa ,żeby jadł rośliny ? To już chyba lekka przesada. Pies jest ewidentnym mięsożercą i krzywdzenie go w imię własnych ideologi - to jest właśnie okrucieństwo. Pewnie napiszesz "jak możesz kochać własnego psa gdy skazujesz na cierpienie biedne mięso żyjące gdzieś tam" - otóż to mój pies , znam go od 8 lat , ma na imię Burek a nie "schabowy 14,99zł" - to jest ta różnica.
Wciąż nie potrafisz zrozumieć ,że mięso dla większości ludzi jest smaczne , jest bardzo pożywne , z czym nie możesz się nie zgodzić i to że chcesz z takich a nie innych powodów zastąpić je czymś innym nie znaczy że my też powinniśmy. Wg. ciebie świat stanie się wtedy lepszy , wg. mnie ani trochę.
I tu wrócę do jednego argumentu , który ciągle pomijasz - na twojej ulicy , osiedlu czy w mieście - dzieją się takie cuda ,że pojęcia nie masz. W tym momencie pojawiasz się ty ze swoją troską
o schabowe i udka z kurczaka . Wybacz , ale jak dla mnie to mało masz w życiu zmartwień po prostu.

@down: to zostaw nas i nasze mięso w spokoju i się nimi zajmij
__________________
pożycz dyche

Ostatnio edytowany przez Donpeyot - 21-11-2007 o 15:31.
Donpeyot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 15:28   #104
Kowek
Użytkownik Forum
 
Kowek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Wiek: 33

Posty: 73
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Donpeyot Pokaż post
Szowinizm międzygatunkowy istnieje , ja go nie popieram , tak jak się nie popiera burzy , powodzi , śnieżycy - one po prostu są i z nimi nie można dyskutować. Ludźmi także kieruje instynkt.

Zmuszanie psa ,żeby jadł rośliny ? To już chyba lekka przesada. Pies jest ewidentnym mięsożercą i krzywdzenie go w imię własnych ideologi - to jest właśnie okrucieństwo. Pewnie napiszesz "jak możesz kochać własnego psa gdy skazujesz na cierpienie biedne mięso żyjące gdzieś tam" - otóż to mój pies , znam go od 8 lat , ma na imię Burek a nie "schabowy 14,99zł" - to jest ta różnica.
Wciąż nie potrafisz zrozumieć ,że mięso dla większości ludzi jest smaczne , jest bardzo pożywne , z czym nie możesz się nie zgodzić i to że chcesz z takich a nie innych powodów zastąpić je czymś innym nie znaczy że my też powinniśmy. Wg. ciebie świat stanie się wtedy lepszy , wg. mnie ani trochę.
I tu wrócę do jednego argumentu , który ciągle pomijasz - na twojej ulicy , osiedlu czy w mieście - dzieją się takie cuda ,że pojęcia nie masz. W tym momencie pojawiasz się ty ze swoją troską
o schabowe i udka z kurczaka . Wybacz , ale jak dla mnie to mało masz w życiu zmartwień po prostu.
Psa wcale nie trzeba zmuszać. Niektórzy weterynarze nawet, w niektórych przypadkach polecają coś takiego.
A niestety- zmartwienia mam (inne)...
__________________
Gdyby cały świat był tak delikatny jak podmuch wiatru w moich dłoniach
Gdyby wszystkie dni nie były policzone dla tych,
Którzy chodzą bez celu po ulicy
Gdyby przestrzeń między nami nie była tak trwała jak to czuję
Nie byłoby smutnej piosenki
Kowek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 15:52   #105
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

ja jestem weganinem 7 kregu wtajemniczenia, nie jem niczego co rzuca cien.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 16:14   #106
By$iu
Michail Fradkow
 
By$iu's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2004
Lokacja: Kawal drogi, nikomu nie radze isć piechotą.
Wiek: 32

Posty: 2,054
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bysiu
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
ja jestem weganinem 7 kregu wtajemniczenia, nie jem niczego co rzuca cien.

Slyszalem cos o tym, podobno weganinie 7 kregu wtajemniczenia, jedza tylko gotowana glebe skalna i smazone wapno do drzewek?
__________________
By$iu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 16:19   #107
Kowek
Użytkownik Forum
 
Kowek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Wiek: 33

Posty: 73
Stan: Niegrający
Domyślny

A co do tego szowinizmu gatunkowego jeszcze ;) :


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Donpeyot Pokaż post
Szowinizm międzygatunkowy istnieje , ja go nie popieram , tak jak się nie popiera burzy , powodzi , śnieżycy - one po prostu są i z nimi nie można dyskutować. Ludźmi także kieruje instynkt.
Ty hipokryto :) Nie popierasz go, a robisz co innego. Możesz tego uniknąć, ale nie chcesz. A jak się nie popiera burzy, to się bierze parasolkę ;) W przypadku powodzi i śnieżycy, wyjścia za bardzo nie ma. Ale wracając do szowinizmu gatunkowego- można to ominąć, w przeciwieństwie do twojej powodzi i niektórych sił natury.
__________________
Gdyby cały świat był tak delikatny jak podmuch wiatru w moich dłoniach
Gdyby wszystkie dni nie były policzone dla tych,
Którzy chodzą bez celu po ulicy
Gdyby przestrzeń między nami nie była tak trwała jak to czuję
Nie byłoby smutnej piosenki
Kowek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 16:33   #108
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

@up
A czy wzięcie parasolki powstrzyma całą burzę?
Jedna osoba może się przeciwstawić, dziesięć osób może się przeciwstawić, ale całego świata nie przekonasz-A to jest niezbędne, żeby ten "Szowinizm gatunkowy" powstrzymać.
__________________
Pisał to:
ichos

Ostatnio edytowany przez Michoss - 21-11-2007 o 16:35.
Michoss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 16:48   #109
Donpeyot
Użytkownik Forum
 
Donpeyot's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2006
Lokacja: dabiljuarsi
Wiek: 21

Posty: 531
Gildia: Zryw Ubocze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kowek Pokaż post
A co do tego szowinizmu gatunkowego jeszcze :



Ty hipokryto Nie popierasz go, a robisz co innego. Możesz tego uniknąć, ale nie chcesz. A jak się nie popiera burzy, to się bierze parasolkę W przypadku powodzi i śnieżycy, wyjścia za bardzo nie ma. Ale wracając do szowinizmu gatunkowego- można to ominąć, w przeciwieństwie do twojej powodzi i niektórych sił natury.
Źle zrozumiałeś tą kwestię - nie można popierać czy nie popierać burzy , powodzi czy szowinizmu gatunkowego. Można się co najwyżej schować za parasolką i udawać ,że ich nie ma. I kto tu jest hipokrytą ?
Poza tym twoje podejście do zwierząt póki co robi dobrze tobie - bo se wkręcasz ,że dobry z ciebie człowiek i rolnikowi od którego kupujesz marchewki. Do rzeczy - ile kurczaków uratowałeś , hę ?
__________________
pożycz dyche
Donpeyot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 17:05   #110
PanKracy
Użytkownik Forum
 
PanKracy's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2005
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 32

Posty: 199
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pacek Pokaż post
Niemgoe słuchac wegetarian, przez 2 lata mialem dziewczyne ktora była wegetarianka wiec mam troszke wprawy w dowodzeniu racji na ten temat.
Po pierwsze Wegetarianizm jest szkodliwy! Dla dzieci ktore jeszcze nieukończyly rozwoju Fizycznego, a i zmiany w mozgo moga byc niekorzystne. Mozg bowiem potrzebuje ogromnych ilosci energi aby mogl prawidlowo funkcjionowac a tego zadna roslinka w 100% mu niezapewni.
Po drugie zadna roslina niedostarcza nam wartosci odzywczych ktore sa tylko w miesie. Sa skladniki ktorych po prostu organizm niewytworzy nie maja pod baze bialek pochodzenia zwierzecego, nasze komorki nie sa do tego przystosowane. W wieku doroslym wegetarianizm juz nie wplywa tak negatywnie na nasze cialo natomiast w wieku dorastania jego skutki sa zgubne. Zaczynjac od mniej wytrzymalych kosciach konczac na zmianach w watrobie i narzadach rozrodczych.
W wieku doroslym mozna jakos to przezyc ale nieoszukujmy sie nasze ciala, uklad pokarmowy jest przystosowany do jedzenia miesa. Najlepszy dowód? Posiadamy kły, trzecia para zebów, cos czego nie ma zaden roslinozerca. Jestem ciekaw jak na to odpowiecie? Po drugie mamy stosunkowo krótki układ pokarmowy przystosowany do pobierania szybko duzych i prawie gotowych dawek energetycznych jakie ma jedynie mieso, gdybysmy byli typowymi roslinozercami nasze jelita byly by znacznie dluzsze. Oczywiscie rosliny tez sa nam niezbedne do przezycia, wniosek jest prosty jestesmy WSZYSTKOZERCAMI. A wegetarianizm to po prostu styl lansowania siebie. To tak samo jak by ludzie zaczeli chodzic na nogach i recach jednoczesnie bo maja 4 konczyny i 99% ssakow tak sie porusza.
Czy tego chcecie czy nie drodzy wegetarianie Nasze ciala są przystosowane do spozywania miesa, a ze wam sie niepodoba zabijanie zwierząt no przepraszam pretensjie do matki natury albo Boga. Takimi nas stworzyl zebysmy byli zdolni przetrwac w kazdych warunkach czy pod reka do zjedzenia jest marchewka czy krolik.
A takie wynaturzenia jak Wegetarianizm biora sie z Wygodnego zycia w cywilizowanym siwiecie. Wszystko pod reka, niecierpimy glodu wiec takie pomysly rodza sie w glowach ludzi.
A zwierzatka na coz Bog je tak juz stworzyl aby cieszyly i karmily czlowieka, taki juz ich los, moze tylko niezgadzam sie z tym w jakich warunkach sa chowane, bo sa to warunki straszne ale niezamierzam zrezygnowac z wedlinki z tego powodu, coz potwor ze mnie.
Wlasciwie to koncze juz moja wypowiedz bo wiem ze nie ma sensu, kto juz postanowil byc Wege to niech sobie bedzie tylko prosze o jedno nich nie zmusza swoich dzieci do tego, bo taka decyzja ma plynac ze swiadomosci a nie z nakazu.
ps.poza tym jak tu zjesc obiad bez kotleta?
pps.pzepraszam za roszke niepowiazane akapity i potorznia jest 0:30 a mi sie narazie nie chce edytowac moze jutro to ogarne

ppps. "Ja mam argumentów wiele, i może powtarzają się, ale w różnej formie. A wy jakie macie argumenty na rzecz szowinizmu gatunkowemu i odbieraniu fundamentalnych praw zwierzętom?" kowalek pytnie na akiej madrej tronie to znalazles? i cyz napewno pojmujez nzaczenietych słow? Zachowujesz sie jk kobiety zabierajace swoje pudelki do kawiarni dla psow, ubierajacych je w spudnczki i inne pierdolki, zalosne myslenie ze pies wie o co chodzi i ze sie tym cieszy szkoda gadac
@up
To samo moge powiedzieć o mięsie. Żadne mięso nie dostarczy ci tyle składników co soja. Zmiany w wątrobie od nie jedzenia mięsa? Co ty pierdolisz człowieku? Grillowane mięcho to najgorsza rzecz dla wątroby, a większość niestrawności i zatruć spowodowana jest poprzez spożywanie niepewnego i często starego mięsa. Wspominając kwestie religii którą poruszyłeś. Bóg kazał ludziom katować zwierzęta, trzymać je w ciasnych pomieszczeniach i upokarzać je? Z tego co pamiętam z j.polskiego i religii po to mamy rozum aby opiekować się zwierzętami, nie mówie tutaj o ich nie zabijaniu, lecz o ich traktowanie. Co do lansowania. Nie jem mięsa od 5 lat i nie lansuje sie tym. Wiedzą o tym osoby które znam i ew jeżeli jestem w gościach gdy jestem częstowany jakimś bigosem czy inną strawą to mówie, że nie jem mięsa. Jeszcze ostatnie zdanie do twojego "ps.poza tym jak tu zjesc obiad bez kotleta?". Najlepiej używając widelca. W tym zdaniu pokazałeś swoją inteligencję. Weź człowieku zasięgnij troche informacji, dopiero potem wdawaj sie w dyskusje.
PanKracy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 17:08   #111
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kowek
Ty hipokryto Nie popierasz go, a robisz co innego. Możesz tego uniknąć, ale nie chcesz. A jak się nie popiera burzy, to się bierze parasolkę W przypadku powodzi i śnieżycy, wyjścia za bardzo nie ma. Ale wracając do szowinizmu gatunkowego- można to ominąć, w przeciwieństwie do twojej powodzi i niektórych sił natury.
O czym ty gadasz? Gdyby istnial ten twoj szowinizm gatunkowy to nie brano by zagrozonych gatunkow zwierzat pod ochrone.
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 17:16   #112
Donpeyot
Użytkownik Forum
 
Donpeyot's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2006
Lokacja: dabiljuarsi
Wiek: 21

Posty: 531
Gildia: Zryw Ubocze
Domyślny

@up: to akurat chybiony przykład. Gatunki chronimy bo potrafimy myśleć przyszłościowo (btw. to akurat różni nas od zwierząt) i chcemy chronić w ten sposób ekosystem , którego zdezelowanie dotknie w końcu i nas. Poza tym świat z pandami jest fajniejszy niż bez .
__________________
pożycz dyche
Donpeyot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 17:34   #113
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PanKracy Pokaż post
Z tego co pamiętam z j.polskiego i religii po to mamy rozum aby opiekować się zwierzętami, nie mówie tutaj o ich nie zabijaniu, lecz o ich traktowanie.
Z tego co ja pamiętam z lekcji religii, Bóg stworzył zwierzęta DLA CZŁOWIEKA, czyli wszelkie Twoje kwestie religijne odnośnie wegetarianizmu nie mają racji bytu.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 18:18   #114
Rankor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 04 2004
Lokacja: białystok
Wiek: 32

Posty: 589
Stan: Niegrający
Rankor ma numer GG 2811393
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PanKracy Pokaż post
@up
To samo moge powiedzieć o mięsie. Żadne mięso nie dostarczy ci tyle składników co soja.
Ale o wadach soji to juz nie napiszesz, a szkoda.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PanKracy Pokaż post
Zmiany w wątrobie od nie jedzenia mięsa? Co ty pierdolisz człowieku? Grillowane mięcho to najgorsza rzecz dla wątroby, a większość niestrawności i zatruć spowodowana jest poprzez spożywanie niepewnego i często starego mięsa.
Szkoda, ze twoj kontragument jest wybrakowany. Po pierwsze, gratuluje podejscia. W koncu mieso je sie tylko w grillowanej postaci, prawda? Po drugie, zupelnie ominales kwestie budowy naszego ukladu pokarmowego.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PanKracy Pokaż post
Wspominając kwestie religii którą poruszyłeś. Bóg kazał ludziom katować zwierzęta, trzymać je w ciasnych pomieszczeniach i upokarzać je?
Nie no, odmawianie bigosu z miesem na obiedzie, bo ktos rzekomo "skatowal" te krowe czy swinie jest przegieciem. Swoja droga, strasznie uogolniacie. Nie potraficie dac zadnych statystyk, bo na pewno nie sa takie prowadzone, ale "atakowanie" wszystkich rzezni nie jest najlepszym pomyslem na przekonanie ludzi do swoich racji.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PanKracy Pokaż post
Z tego co pamiętam z j.polskiego i religii po to mamy rozum aby opiekować się zwierzętami, nie mówie tutaj o ich nie zabijaniu, lecz o ich traktowanie.
Lasooch bodajze juz pisal o tym.

A jesli chodzi o wegetarian to dobrze, ze jeszcze nie kaza jesc pokrzyw i popijac wiaderkiem wywaru z ostu
Rankor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 18:20   #115
Misza
Użytkownik Forum
 
Misza's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2005
Lokacja: -+*≡☼SZWECJA☼≡*+-
Wpisy bloga: 3

Posty: 1,324
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kowek Pokaż post
Sama marchewka nie da ci tego, co mięso, ale mięso też nie da ci tego, co marchewka
Pomyśleć, pomyśleć, pomyśleć i osiągnie się wszystko.
Pomyśl, pomyśl, osiągniesz wszystko. I wskażesz mi kogoś, kto je TYLKO mięso, a nie ruszy marchewki/sałaty/pietruszki/poru/ogórka/pomidora/__DARK_SVEN__a/jakiegokolwiek innego warzywa. Ja nie znam nikogo takiego. Dla mnie obiad bez sałatki (ale i bez mięsa) to nie jest normalny obiad. Zgoda, czasem są jakieś odstępstwa od normy, jakieś obiady inne niż zwykle, ale przeważa normalna strawa.

I naprawdę, te zwierzęta, które chcesz ratować, i tak nie mają innego 'wyboru' - chyba, że będziesz się nimi grzecznie opiekował, jak już uciekną.

Ja tam lubię i mięso, I WARZYWA. Nie wiem, czemu sobie ubzdurałeś, że mięsożercy nie czerpią ważnych aminokwasów i reszty śmiecia RÓWNIEŻ z roślin. A wy, wege, czerpiecie je TYLKO z roślin, więc omijacie sporo. ;;;
__________________
HELIUM~

Ostatnio edytowany przez Misza - 21-11-2007 o 18:36.
Misza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 18:22   #116
Misza
Użytkownik Forum
 
Misza's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2005
Lokacja: -+*≡☼SZWECJA☼≡*+-
Wpisy bloga: 3

Posty: 1,324
Domyślny

O, double. ;;;
__________________
HELIUM~

Ostatnio edytowany przez Misza - 21-11-2007 o 18:27.
Misza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 19:53   #117
..::QRAS::..
Manga & Anime
 
..::QRAS::..'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Wiek: 35

Posty: 1,795
..::QRAS::.. ma numer GG 638092
Domyślny

jedz to z czego sam jestes zbudowany
__________________
Autor tego posta otrzymał pochwałę

" Choc droga jest bez konca , pozornie bez znaczenia , mniemam ze mam powody by drogi swej nie zmieniac... "

..::QRAS::.. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 20:09   #118
Kowek
Użytkownik Forum
 
Kowek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Wiek: 33

Posty: 73
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Donpeyot Pokaż post
Do rzeczy - ile kurczaków uratowałeś , hę ?
Żadnego, bo jak miałbym to robić? Wchodząc na farmę wypuszczać kury i podpalać kurnik? To jest już działanie jakiego nie popieram. Wolę najpierw zmienić siebie, a potem przekonywać innych ludzi. A tak w ogóle do niczego was nie chcę przekonywać do moich poglądów, tylko tłumaczę dlaczego jedzenie mięsa jest dla mnie złe i nieetyczne
Cytuj:
A wy, wege, czerpiecie je TYLKO z roślin, więc omijacie sporo. ;;;
A jajka i mleko? Tylko jajka i mleko mają wszystkie 8 aminokwasów w optymalnych proporcjach.
I co do białka- najlepiej przyswajalne białko ma ser, ryż, owoce a dopiero potem mięso.
Cytuj:
Z tego co ja pamiętam z lekcji religii, Bóg stworzył zwierzęta DLA CZŁOWIEKA, czyli wszelkie Twoje kwestie religijne odnośnie wegetarianizmu nie mają racji bytu.
Ale czy w celach konsumpcyjnych? Nie. I właśnie dlatego czasami spotykam się z teologami, którzy są wege.
__________________
Gdyby cały świat był tak delikatny jak podmuch wiatru w moich dłoniach
Gdyby wszystkie dni nie były policzone dla tych,
Którzy chodzą bez celu po ulicy
Gdyby przestrzeń między nami nie była tak trwała jak to czuję
Nie byłoby smutnej piosenki

Ostatnio edytowany przez Kowek - 21-11-2007 o 20:11.
Kowek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 20:22   #119
Korektor
Zbanowany
 
Korektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2006
Lokacja: Liberty City :P
Wiek: 38
Wpisy bloga: 5

Posty: 1,023
Domyślny

Ta, Bóg dał człowiekowi Ziemię z wszystkim co na niej jest pod jego skrzydła. To człowiek rozstrzyga sprawę świń i krów. Zabicie zwierzęcia dla jego mięsa to nic sprzecznego z religią chrześcijańską. Zabicie go bez powodu to już grzech ;p
Korektor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2007, 20:27   #120
Cystof
Użytkownik Forum
 
Cystof's Avatar
 
Data dołączenia: 03 10 2005
Lokacja: Elbląg
Wiek: 35

Posty: 86
Stan: Na Emeryturze
Imię: Ferenczy
Profesja: Knight
Świat: Guardia
Poziom: 73
Skille: 79/79
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kowek Pokaż post
Ale czy w celach konsumpcyjnych? Nie. I właśnie dlatego czasami spotykam się z teologami, którzy są wege.
A gdzie jest napisane, że nie w celach konsumpcyjnych???
__________________
Cystof jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:08.


Powered by vBulletin 3