Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-05-2011, 09:54   #101
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
A po co kierowcy znajomosc tego, jak dziala i jak zbudowany jest silnik? Bedzie lepszym kierowca? Nie widze zwiazku. Tak sie zlozylo, ze posiadam ogolna wiedze, na jakiej zasadzie dziala silnik spalinowy - ale, oprocz wlasnej satysfakcji z tejze "wiedzy", nie mam z tego zadnych korzysci. Naprawic i tak nie naprawie, a zeby bawic sie w mechanike - "ogolna" wiedza to zbyt malo. Natomiast jesli chodzi o kierowanie pojazdem, to taka wiedza nie ma kompletnie zastosowania.
Po to, żeby poprawnie eksploatować samochód, wiedzieć kiedy wymaga naprawy i samemu przez własną ignorancję nie doprowadzać do sytuacji w których będzie wymagał naprawy.

Pomijając już nawet fakt tego, że nie jest to wiedza trudna do przyswojenia i nie wymaga nauczania w szkołach ani żadnego typu wyrzeczeń, a bronienie się przed nią w sposób taki jak w Twoim poście zakrawa na konsekwentny minimalizm intelektualny.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-05-2011, 11:44   #102
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
Po to, żeby poprawnie eksploatować samochód, wiedzieć kiedy wymaga naprawy i samemu przez własną ignorancję nie doprowadzać do sytuacji w których będzie wymagał naprawy.
Do tego wystarczą podstawowe informacje jak silnik działa i czego wymaga do prawidłowego działania. Informacje jak znajdują się jego konkretne części i gdzie one się znajdują nie przydają się w takiej kwestii.

Cytuj:
Pomijając już nawet fakt tego, że nie jest to wiedza trudna do przyswojenia i nie wymaga nauczania w szkołach ani żadnego typu wyrzeczeń, a bronienie się przed nią w sposób taki jak w Twoim poście zakrawa na konsekwentny minimalizm intelektualny.
W coraz nowszych modelach samochodów, po większości awarii i tak trzeba zajeżdżać do serwisu - bo może doszło także do rozregulowania się któregoś z systemów (lane assistance, główny komputer, czy cokolwiek innego), albo cała procedura stała się o wiele bardziej skomplikowana. To już nie są czasy, gdy w maluchu wiozło się części zapasowe i wymieniało od ręki, gdy coś się sypnęło. Teraz dokładna wiedza o samochodach jest coraz, ale to coraz mniej przydatna, jeśli nie pracujesz w zawodzie powiązanym z motoryzacją.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2011, 14:39   #103
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion Pokaż post
Do tego wystarczą podstawowe informacje jak silnik działa i czego wymaga do prawidłowego działania. Informacje jak znajdują się jego konkretne części i gdzie one się znajdują nie przydają się w takiej kwestii.
No i właśnie o takiej podstawowej wiedzy pisałem. Przecież nie oczekuję od osoby prowadzącej samochód znajomości różnic pomiędzy silnikiem z rozrządem dolno- i górnozaworowym.

Cytuj:
W coraz nowszych modelach samochodów, po większości awarii i tak trzeba zajeżdżać do serwisu - bo może doszło także do rozregulowania się któregoś z systemów (lane assistance, główny komputer, czy cokolwiek innego), albo cała procedura stała się o wiele bardziej skomplikowana. To już nie są czasy, gdy w maluchu wiozło się części zapasowe i wymieniało od ręki, gdy coś się sypnęło. Teraz dokładna wiedza o samochodach jest coraz, ale to coraz mniej przydatna, jeśli nie pracujesz w zawodzie powiązanym z motoryzacją.
Ale (chyba, że masz za dużo pieniędzy) nie pojedziesz do serwisu żeby wymienili Ci bezpiecznik (co w większości modeli samochodów które znam wykonuje się w sposób trywialny) albo jakąś pierdołowatą żarówkę.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2011, 14:57   #104
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

W nowszych samochodach by wymienić żarówkę i tak musisz pojechać do serwisu, chyba, że lubisz rozkręcać pół samochodu, a już zwłaszcza jak jest elektroniczne sterowanie wysokością. Nawet w jednym starszym dostęp był tak utrudniony, że nawet wiedząc jak to zrobić bym się tego nie podjęła.

Jeśli ktoś chce się w to bawić - proszę bardzo. Lecz jest wiele osób, którym wiedza jest niepotrzebna, podjadą sobie do serwisu i wszystko zostanie zrobione za nich. Czemu mamy na siłę uczyć się wszystkiego, z czym tylko mamy do czynienia?

To samo jest w przypadku komputerów. W teorii wiem, jak restartuje się bios, lecz nie zamierzam robić tego sama, a już zwłaszcza w moim laptopie - wolę oddać to specjalistom, przynajmniej mam pewność, że niczego przy okazji nie popsuję.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 15-05-2011 o 15:02.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2011, 15:51   #105
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
No i właśnie o takiej podstawowej wiedzy pisałem.


No właśnie, a w polskich szkołach podaje się podstawową wiedzę do klasy 3 gimnazjum, potem już bzdety które nikomu nie są potrzebne.


@Ktoś tam kto odpowiedział na mój komentarz

No tak, ale wie raczej już czy pójdzie do zawodówki, w kierunku wf-isty lub ścisłowca, nie ? O takie coś mi chodzi. Mają więcej materiału z tych przedmiotów które chcą, z reszty mają mniej.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2011, 17:14   #106
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
No tak, ale wie raczej już czy pójdzie do zawodówki, w kierunku wf-isty lub ścisłowca, nie ? O takie coś mi chodzi. Mają więcej materiału z tych przedmiotów które chcą, z reszty mają mniej.
No i właśnie od tego są zawodówki czy technika. Wcześniejsza secjalizacja byłaby moim zdaniem niewłaściwa.
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt

Ostatnio edytowany przez Litawor - 15-05-2011 o 17:15.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2011, 17:47   #107
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
No i właśnie od tego są zawodówki czy technika. Wcześniejsza secjalizacja byłaby moim zdaniem niewłaściwa.


No to skoro typ idzie do zawodówki, to po co mu xxxxxxxxxx roślinek i budowa psa?
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2011, 18:42   #108
kołbaś
Użytkownik Forum
 
kołbaś's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004

Posty: 2,238
kołbaś ma numer GG 7494864
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
No i właśnie od tego są zawodówki czy technika. Wcześniejsza secjalizacja byłaby moim zdaniem niewłaściwa.
ej ej ej drogi panie nie wrzycaj mi tutaj zawodowki i technikum do jednego worka. Bo to jest diametralna roznica. Ja mialem taki sam program i taka sama ilosc godzin zajec typu polski, matma itd, a do tego jeszcze zajecia zawodowe, gdyz technikum przygotowuje takze do dalszej nauki na studiach. Ale imho w zawodowkach powinni zostawic tylko przedmioty zawodowe. I tak w zawodowkach jest przerabiana tabliczka mnozenia(wiem, bylem raz na takiej lekcji cos poprawiajac) a i tak jej nie umieja, wiec jaki sens ?
__________________

I staniemy się pasterzami,
Dla Ciebie mój panie dla Ciebie,
Z Potęgą otrzymaną prosto z Twej dłoni,
Nasze nogi nieść mogą spokojnie Twe rozkazy,
Tak więc rozlejemy rzekę ku Tobie,
I poskramiać duszę będziemy na wieki,
In nomine Patris et Filii,
et Spiritus Sancti. Amen.
kołbaś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2011, 18:53   #109
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kołbaś Pokaż post
ej ej ej drogi panie nie wrzycaj mi tutaj zawodowki i technikum do jednego worka. Bo to jest diametralna roznica.
Wiem, wrzucam do jednego worka w tym sensie, że w obu typach szkół powinna w jakimś stopniu funkcjonować specjalizacja. Jak to wygląda w praktyce, tego nie wiem, bo wszyscy moi znajomi są po liceach.
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2011, 18:56   #110
kołbaś
Użytkownik Forum
 
kołbaś's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004

Posty: 2,238
kołbaś ma numer GG 7494864
Domyślny

uwiez, nie bez powodu technikum jest rok dluzej. Ja po gastronomiku czuje sie przygotowany do zawodu, zarowno na kuchni jak i na sali lub za barem, ale z tego co wiem to malo szkol technicznych tak przygotowuje. Wiekszosc poprostustara sie to odbebnic i tyle, praktycznie 0 przygotowania do zawodu.
__________________

I staniemy się pasterzami,
Dla Ciebie mój panie dla Ciebie,
Z Potęgą otrzymaną prosto z Twej dłoni,
Nasze nogi nieść mogą spokojnie Twe rozkazy,
Tak więc rozlejemy rzekę ku Tobie,
I poskramiać duszę będziemy na wieki,
In nomine Patris et Filii,
et Spiritus Sancti. Amen.
kołbaś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2011, 19:17   #111
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Po to, żeby poprawnie eksploatować samochód
Bzudra totalna. Owijasz w bawelne, nadal nie podajac zadnych przykladow - kiedy "ogolna znajomosc zasady dzialania silnika spalinowego":
Ukryty tekst:

Zasada działania

Czynnik "zimny", często powietrze zassane z otoczenia, jest sprężane, a w wyniku sprężania rośnie jego ciśnienie i temperatura. Sprężony gaz ogrzewany jest poprzez spalanie paliwa do stosunkowo wysokiej temperatury. "Gorący" gaz rozprężany jest w cylindrze z ruchomym tłokiem lub/i turbinie. Uzyskana z rozprężania gorącego gazu energia mechaniczna wystarcza na pokrycie zapotrzebowania energii do sprężenia gazu "zimnego" i do napędu dowolnej maszyny.

Sprężanie i rozprężanie gazu może odbywać się zarówno w maszynach przepływowych jak i tłokowych. Jeśli wykorzystujemy maszyny przepływowe mamy do czynienia z silnikiem turbinowym, składającym się z osobnych elementów: sprężarki, komory spalania i turbiny. Jeśli silnikiem naszym jest maszyna tłokowa, to proces sprężania, spalania paliwa i rozprężania gorącego czynnika odbywa się cyklicznie w jednej przestrzeni ograniczonej tłokiem, głowicą i ściankami cylindra (silnik tłokowy).


pozwoli mi na lepsze lub gorsze korzystanie z samochodu? I po 3 raz prosze o konkret, bo dalsze stosowanie ogolnikow bedzie zakrawalo na kpine.

Cytuj:
wiedzieć kiedy wymaga naprawy
Samochod wymaga naprawy wtedy, gdy nie dziala; gdy przestaje dzialac; gdy widac wyrazne roznice w dzialaniu "teraz" i w dzialaniu "przed". Nie slyszalem nigdy o sytuacji, aby uzytkownik samochodu z podstawowa wiedza o jego dzialaniu nagle stwierdzil "o, zauwazylem, ze moj samochod inaczej rozpreza gaz w cylindrze!".

Cytuj:
i samemu przez własną ignorancję nie doprowadzać do sytuacji w których będzie wymagał naprawy.
Oprocz stylu jazdy (spokojna/wyciskanie 7 potow z samochodu) i ewentualnego uzupelniania podstawowych plynow w samochodzie kierowca ma raczej niewielki wplyw na uszkodzenia mechaniczne silnika.


Notabene - wymiana bezpiecznika nie jest naprawa samochodu...

Cytuj:
Pomijając już nawet fakt tego, że nie jest to wiedza trudna do przyswojenia i nie wymaga nauczania w szkołach ani żadnego typu wyrzeczeń, a bronienie się przed nią w sposób taki jak w Twoim poście zakrawa na konsekwentny minimalizm intelektualny.
No to postulujmy, aby kazdy "inteligentny" znal, dajmy na to, podstawy psychologii - bo to nie jest wiedza trudna do przyswojenia no i sie przydaje. Jest to niezwykle niezbedne w kontaktach miedzyludzkich (skorzystam z twojego przykladu i nie powiem gdzie), a nieznajomosc wskazuje na kompletna ignorancje u wszystkich, ktorych takiej wiedzy nie posiadaja. Amen.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia
To samo jest w przypadku komputerów. W teorii wiem, jak restartuje się bios, lecz nie zamierzam robić tego sama, a już zwłaszcza w moim laptopie - wolę oddać to specjalistom, przynajmniej mam pewność, że niczego przy okazji nie popsuję.
Jeszcze inna sprawa, ze przyklad jest niewspolmierny do tego, o czym mowi Vil. Gdyby odniesc twoj przyklad do tego, o czym on pisze - musialabys wiedziec, jak i na jakiej zasadzie dziala procesor i/lub plyta glowna.

Bo przeciez restartowac bios mozna i wtedy, gdy "nie ma sie ogolnej wiedzy o tym, jak dziala komputer".
__________________
Nieaktywny.

Ostatnio edytowany przez Ashlon - 15-05-2011 o 19:23.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2011, 20:00   #112
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Bzudra totalna. Owijasz w bawelne, nadal nie podajac zadnych przykladow - kiedy "ogolna znajomosc zasady dzialania silnika spalinowego":
Ukryty tekst:

Zasada działania

Czynnik "zimny", często powietrze zassane z otoczenia, jest sprężane, a w wyniku sprężania rośnie jego ciśnienie i temperatura. Sprężony gaz ogrzewany jest poprzez spalanie paliwa do stosunkowo wysokiej temperatury. "Gorący" gaz rozprężany jest w cylindrze z ruchomym tłokiem lub/i turbinie. Uzyskana z rozprężania gorącego gazu energia mechaniczna wystarcza na pokrycie zapotrzebowania energii do sprężenia gazu "zimnego" i do napędu dowolnej maszyny.

Sprężanie i rozprężanie gazu może odbywać się zarówno w maszynach przepływowych jak i tłokowych. Jeśli wykorzystujemy maszyny przepływowe mamy do czynienia z silnikiem turbinowym, składającym się z osobnych elementów: sprężarki, komory spalania i turbiny. Jeśli silnikiem naszym jest maszyna tłokowa, to proces sprężania, spalania paliwa i rozprężania gorącego czynnika odbywa się cyklicznie w jednej przestrzeni ograniczonej tłokiem, głowicą i ściankami cylindra (silnik tłokowy).


pozwoli mi na lepsze lub gorsze korzystanie z samochodu? I po 3 raz prosze o konkret, bo dalsze stosowanie ogolnikow bedzie zakrawalo na kpine.
Ogólna zasada działania silnika spalinowego jest taka, że potrzebujesz

a) paliwa
b) powietrza
c) smarowania żeby zmniejszyć tarcie.

W związku z powyższym wypada, żebyś wiedział o czymś takim jak filtr powietrza, filtr oleju, okresowe zmiany oleju (i na chłopski rozum łapał dlaczego je wykonujesz), czyszczenie świec zapłonowych itp pierdoły. Oczywiście zakładając, że nie żyjesz w liberalnym raju w którym stać Cię na zapłacenie za sprawdzanie tak trywialnych spraw odpowiednim fachowcom.

Cytuj:
Samochod wymaga naprawy wtedy, gdy nie dziala; gdy przestaje dzialac; gdy widac wyrazne roznice w dzialaniu "teraz" i w dzialaniu "przed". Nie slyszalem nigdy o sytuacji, aby uzytkownik samochodu z podstawowa wiedza o jego dzialaniu nagle stwierdzil "o, zauwazylem, ze moj samochod inaczej rozpreza gaz w cylindrze!
Samochód wymaga interwencji jeśli zauważamy zmianę w jego działaniu w takim stopniu, że przez jego dalsze użytkowanie ryzykujemy jego trwałe uszkodzenie.

Cytuj:
Oprocz stylu jazdy (spokojna/wyciskanie 7 potow z samochodu) i ewentualnego uzupelniania podstawowych plynow w samochodzie kierowca ma raczej niewielki wplyw na uszkodzenia mechaniczne silnika.
Styl jazdy zawiera się w kanonach tej podstawowej wiedzy o której usiłuję pisać.

Cytuj:
Notabene - wymiana bezpiecznika nie jest naprawa samochodu...
Wymiana bezpiecznika to jest eksploatacja samochodu, jeśli mnie pamięć nie myli nie pisałem o naprawie (ani tym bardziej o doświadczeniu w naprawach na poziomie graniczącym z zawodowym)


A odnośnie wcześniejszego posta:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
To samo jest w przypadku komputerów. W teorii wiem, jak restartuje się bios, lecz nie zamierzam robić tego sama, a już zwłaszcza w moim laptopie - wolę oddać to specjalistom, przynajmniej mam pewność, że niczego przy okazji nie popsuję.
Restartu biosu nie polecam, ale chyba zreinstalować system i wybrać partycję instalacyjną potrafisz ?
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 15-05-2011 o 20:03.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2011, 20:21   #113
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Matko, aż się smutno na to patrzy, z jakim uporem bronicie swojego zdania, jakby ta dyskusja miała jakiekolwiek znaczenie gdziekolwiek <333333

@topic
Prezentacja z polskiego nauczona xd
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2011, 20:33   #114
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Chodziło mi tylko o to, że często wiedza teoretyczna jest zbędna, gdyż i tak lepiej samemu nie podejmować się niektórych czynności, niezależnie, czy to komputer, czy żarówka w aucie.

Instalacja systemu, gdzie nie trzeba nic umieć prócz czytania a zasada działania silnika to troszkę inny poziom zaawansowania wiedzy ;>.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2011, 21:19   #115
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Ogólna zasada działania silnika spalinowego jest taka, że potrzebujesz

a) paliwa
b) powietrza
c) smarowania żeby zmniejszyć tarcie.
Osoba, ktora nie potrafi otworzyc maski samochodu i w ogole nie ma pojecia, jak dziala silnik - potrafi nalac paliwo i jezdzic. Zreszta, nalewania benzyny i wymiany oleju ucza na kursie prawa jazdy, nijak to sie ma do "ogolnej zasady dzialania silnika spalinowego", czego definicje (z wikipedii) zamiescilem wyzej.

Cytuj:
W związku z powyższym wypada, żebyś wiedział o czymś takim jak filtr powietrza, filtr oleju, okresowe zmiany oleju (i na chłopski rozum łapał dlaczego je wykonujesz), czyszczenie świec zapłonowych itp pierdoły. Oczywiście zakładając, że nie żyjesz w liberalnym raju w którym stać Cię na zapłacenie za sprawdzanie tak trywialnych spraw odpowiednim fachowcom.
Okreslenie, w jakim stanie jest filtr powietrza i oleju nijak nie jest "wiedza podstawowa" Co wiecej, u mnie takie rzeczy sprawdza mechanik na okresowym przegladzie technicznym, ktory jest obowiazkowy - wiec tak czy siak musze go zrobic, obojetnie od tego, czy wiem co to jest filtr powietrza, czy nie mam o tym kompletnego pojecia. Przy czym, jak wspomniala Slythia, w samochodach z mniej wiecej 2000 roku i nowszych dostep do nawet takich komponentow jest utrudniony i samemu ciezko cokolwiek zrobic.


Cytuj:
Samochód wymaga interwencji jeśli zauważamy zmianę w jego działaniu w takim stopniu, że przez jego dalsze użytkowanie ryzykujemy jego trwałe uszkodzenie.
O tym przeciez pisalem. Dwa, ze ma to znaczenie tylko w czesci przypadkow - gdzie cos stuka, puka i da sie naprawic, a niedokonanie takiej czynnosci spowodowaloby o wiele wieksze straty. W bardzo duzej ilosci przypadkow trzeba poczekac, az cos sie zepsuje "na amen".

Cytuj:
Styl jazdy zawiera się w kanonach tej podstawowej wiedzy o której usiłuję pisać.
Ale nadal nijak sie ma do wiedzy o dzialaniu silnika. Przyznaj, ze podales kompletnie bzdurny przyklad.


Cytuj:
Wymiana bezpiecznika to jest eksploatacja samochodu, jeśli mnie pamięć nie myli nie pisałem o naprawie (ani tym bardziej o doświadczeniu w naprawach na poziomie graniczącym z zawodowym)
"Po to, żeby poprawnie eksploatować samochód, wiedzieć kiedy wymaga naprawy i samemu przez własną ignorancję nie doprowadzać do sytuacji w których będzie wymagał naprawy" - twoja odpowiedz odnosnie mojego pytania, po co kierowcy znajomosc sposobu dzialania silnika. To jednak wiedza potrzebna jest do naprawy, czy do "eksploatacji"?

A tak w ogole - wedlug slownika PWN - termin "eksploatacja" oznacza uzytkowanie, natomiast termin "naprawa" oznacza usunięcie w czymś usterek, uszkodzeń i doprowadzenie czegoś do stanu używalnośc. Wiec wymiana bezpiecznika jest naprawa. Chyba, ze wymieniasz bezpiecznik dla sportu lub zabawy - ale wiekszosc osob czesci w samochodzie wymienia, gdy sie one popsuja.



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sphinx123
Matko, aż się smutno na to patrzy, z jakim uporem bronicie swojego zdania, jakby ta dyskusja miała jakiekolwiek znaczenie gdziekolwiek <333333

@topic
Prezentacja z polskiego nauczona xd
Coz, oczekiwalem odpowiedzi odnosnie 'zaawansowanej' matmy i jej przydatnosci w zyciu, ale dostalem slabe argumenty nt. dzialania silnika - dobre i to

A jak w koncu wyglada ta twoja prezentacja? Na co sie zdecydowales? Napisz kiedys, jak ci poszlo i ile punktow po egzaminie
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2011, 22:11   #116
kołbaś
Użytkownik Forum
 
kołbaś's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004

Posty: 2,238
kołbaś ma numer GG 7494864
Domyślny

a wlasnie tak btw jak ktos ciekawy, ja mialem temat dokladnie
"Tak mowia bohaterowie literaccy". omow jezyk wybranych postaci z szczegolnym uwzglednieniem cech ujawniajacych ich przynaleznosc srodowiskowa i charakter.
Jako ze siedze w fantastyce od ponad 8 lat a wladce pierscieni znam na pamiec to pojechalem z jezykami stwozonymi przez tolkiena i uzywnymi przez postacie w jego ksiazkach. Nie pisalem pracy, napisalem tylko konspekt, a w nim glownie sentensje w jezyku quena i sindarin wraz z tlumaczeniami co by ich nie zapomniec.
__________________

I staniemy się pasterzami,
Dla Ciebie mój panie dla Ciebie,
Z Potęgą otrzymaną prosto z Twej dłoni,
Nasze nogi nieść mogą spokojnie Twe rozkazy,
Tak więc rozlejemy rzekę ku Tobie,
I poskramiać duszę będziemy na wieki,
In nomine Patris et Filii,
et Spiritus Sancti. Amen.
kołbaś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-05-2011, 17:28   #117
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

90% z ustnego polskiego. Dzięki za rady xD
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-05-2011, 21:56   #118
Mojżesz
Użytkownik Forum
 
Mojżesz's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006

Posty: 318
Stan: Niegrający
Świat: Astera
Domyślny

100% z ustnego polskiego. Prezentację zacząłem pisać dwa dni przed egzaminem, nie znałem ani jednej pozycji z tej literatury pomocniczej (opracowań). Myślałem, że będzie tragedia, ale jak przyszedł czas egzaminu to mówiłem, mówiłem, bez końca. Może na ocenie zaważyło to, że wykazałem się znajomością filozofii w kontekście tematu i używałem dosyć bogatego języka. W każdym razie jest zaskoczenie.
Mojżesz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-05-2011, 23:00   #119
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

W środę historia rozszerzona i nareszcie zaczę uczyć się gry na elektryku <3
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-05-2011, 23:06   #120
kołbaś
Użytkownik Forum
 
kołbaś's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004

Posty: 2,238
kołbaś ma numer GG 7494864
Domyślny

nie rozumiem tego stwierdzenia ? co tobie przeszkadza matura z nauka gry na elektryku ?
__________________

I staniemy się pasterzami,
Dla Ciebie mój panie dla Ciebie,
Z Potęgą otrzymaną prosto z Twej dłoni,
Nasze nogi nieść mogą spokojnie Twe rozkazy,
Tak więc rozlejemy rzekę ku Tobie,
I poskramiać duszę będziemy na wieki,
In nomine Patris et Filii,
et Spiritus Sancti. Amen.
kołbaś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:13.


Powered by vBulletin 3