Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 07-09-2009, 19:18   #281
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Nie sukces, a szczęście życiowe. I wierz mi, bieda nie pomaga w jego wzroście. Po prostu widzę co zrobili moi rodzice (poszli do zawodówki) i jakie są tego skutki, dlatego chcę ukończyć liceum i potem studia, nawet jeśli mnie to nie interesuje, po prostu nie chce sobie zniszczyć życia jak oni to zrobili. To bardzo skomplikowane i prawdopodobnie tego nie zrozumiesz póki nie doświadczysz, ale cóż...

A kiedyś słyszałem takie zdanie: "Nadmiar pieniędzy może pomóc. Ich niedostatek tylko przeszkadza.". A tym bardziej w kraju takim jak Polska.
Moim zdaniem osiągnięcie sukcesu równa się ze stanem jakiegoś tam szczęścia, to raczej normalne. Z "niepowodzeniem" w rodzinie spotykam się częściej niż myślisz, kilkanaście razy dziennie nawet, jestem wolontariuszem w rodzinnym domu dziecka, a tam coś o tym wiedzą. Gdy skończysz zawodówkę możesz iść na kursy dokształcające, w ostateczności napisać maturę nawet. Nie oszukując się- dla chcącego nic trudnego. Wiem, że to jest oklepane, ale w większości przypadków się sprawdza. Trzeba być przewidującym i dobrze rozplanować sobie życie, tu mądrość się kłania. Nie odnoszę się do twojej sytuacji, nieważne jaka ona jest, bo nie znam szczegół. Tylko generalizuję.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*


Ostatnio edytowany przez Nari - 07-09-2009 o 19:20.
Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 07-09-2009, 20:05   #282
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gierubesoen Pokaż post
Miałem na myśli to, że jeśli pracodawca będzie miał do wyboru dwóch ludzi bardzo podobnych pod względem wydajności to wybierze tego z lepszym wykształceniem.
nie wiem jak jest gdzie indziej ale u nas przedewszystkim licza sie znajomosci i NAJBARDZIEJ ZNAJOMOSCI.

przyklad?

moja stara uczyla sie w bialym i ma studium socialne (zawod: pracownik socjalny) czyli ze w opiece moze pracowac , ubiega sie o ten zawod od parunastu lat a na to miejsce wchodza baby po podstawowkach/zawodowkach tyle ze po znajomosci... w naszym osrodku opieki spolecznej chyba NIKT nie ma wyksztalcenia na ten zawod (nawet kierowniczka) wiec co wy mi tu o wyksztalceniu gadacie... Wystarczy ze znam goscia , zachodze z flacha i mam prace.
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 20:12   #283
Gierubesoen
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 01 2009
Lokacja: Wrocław
Wpisy bloga: 3

Posty: 995
Stan: Na Emeryturze
Świat: Iridia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
nie wiem jak jest gdzie indziej ale u nas przedewszystkim licza sie znajomosci i NAJBARDZIEJ ZNAJOMOSCI.
Zakładałem, że obaj kandydaci nie są znajomymi córki szwagra ciotki znajomego teściowej szefa.
Gierubesoen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 20:12   #284
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
nie chce sobie zniszczyć życia jak oni to zrobili

Nie znam sytuacji w twoim domu, ale skąd wiesz czy oni tego nie odbierają inaczej? Może nie uważają, by zniszczyli sobie życie?
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 20:16   #285
morwin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 01 2008

Posty: 127
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gierubesoen Pokaż post
Miałem na myśli to, że jeśli pracodawca będzie miał do wyboru dwóch ludzi bardzo podobnych pod względem wydajności to wybierze tego z lepszym wykształceniem.
bzdura, po co ma płacić komuś po studiach więcej jak może płacić mniej komuś z mniejszym wykształceniem ?
morwin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 20:29   #286
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gierubesoen Pokaż post
Zakładałem, że obaj kandydaci nie są znajomymi córki szwagra ciotki znajomego teściowej szefa.
no to przyjdzie 3 jkandydat ktory uslyszal od jakiegos kolegi ze inny kolega szuka. I 2 nie ma pracy
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 20:36   #287
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Hum, ja poszedłem do liceum, bo mam klarowny cel: chcę iść na medycynę. Co do liceów to się częściowo zgadzam, ludzie idą do niego nie do końca wiedząc po co (jak patrzę np. na swoją klasę, to znajduję jako takie potwierdzenie).

@Liceum > zawodówka i na odwrót

Przecież to oczywiste, że potrzebni są pracownicy zarówno fizyczni, jak i umysłowi, samo się nie upiecze/nie zbuduje itp. W każdej szkole i na każdym roku trafiają się wyjątki, które naprawdę odniosą sukces, pójdą na studia (po czym zaczną pracować i zarabiać), otworzą własny biznes. Jakieś 90% to szara, przeciętna masa, takie życie.

PS Jeśli uważasz pracę absolwenta zawodówki za mniej wartą niż pracę absolwenta liceum/uczelni wyższych, to wyobraź sobie, jak by to wszystko wyglądało, jakby ów 'robol' zaprzestał pracy np. na miesiąc.
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 20:39   #288
Raxeff
Użytkownik Forum
 
Raxeff's Avatar
 
Data dołączenia: 29 06 2005
Lokacja: Chojnice

Posty: 185
Stan: Aktywny Gracz
Raxeff ma numer GG 9693754 Send a message via Skype™ to Raxeff
Domyślny

Ha, czaję. Teraz wszyscy chodźmy do zawodówki i technikum, bo po tym będzie robota, a po liceum i studiach tylko papierek. O czym wy tu zaczynacie biadolić teraz? Rozpiźdźmy licea, studia, bo po co mieć papierek, który przecież nam nic nie daje.
Raxeff jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 20:57   #289
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
no to przyjdzie 3 jkandydat ktory uslyszal od jakiegos kolegi ze inny kolega szuka. I 2 nie ma pracy
Wez pod uwage, ze nie do kazdej pracy wystarczy miec skonczone gimnazjum, czasem trzeba umiec cos konkretnego i tam osoba nie znajaca sie na tym zatrudnienia nie znajdzie.
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 21:12   #290
Mazur199
Użytkownik Forum
 
Mazur199's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2005
Lokacja: krk

Posty: 1,221
Stan: Zbanowany
Profesja: Royal Paladin
Adres Jabbera do Mazur199
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
moja stara uczyla sie w bialym i ma studium socialne (zawod: pracownik socjalny) czyli ze w opiece moze pracowac , ubiega sie o ten zawod od parunastu lat a na to miejsce wchodza baby po podstawowkach/zawodowkach tyle ze po znajomosci... w naszym osrodku opieki spolecznej chyba NIKT nie ma wyksztalcenia na ten zawod (nawet kierowniczka) wiec co wy mi tu o wyksztalceniu gadacie... Wystarczy ze znam goscia , zachodze z flacha i mam prace.
no wlasnie "twoja stara", inne "stare" moze nie maja takiego problemu jak Twoja wiec nie placz i nie namawiaj innych do pojscia do szkoly zawodowej tylko dlatego ze "twojej starej" sie nie powiodlo bo nie ma znajomosci, praca fizyczna jest teraz w cenie bo wielu fachowcow wyjechalo za granice, poczekaj te 5-10 lat jak w Polsce wprowadza euro i Ci wszyscy co wyjechali za kasa wroca do Polski gdzie nie beda znowu mieli pracy chyba ze na stale zamieszkaja za granica
Mazur199 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 21:15   #291
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Erhion Pokaż post
Nie znam sytuacji w twoim domu, ale skąd wiesz czy oni tego nie odbierają inaczej? Może nie uważają, by zniszczyli sobie życie?
Chyba nietrudno się domyślić, że z nim o tym rozmawiali. Albo słyszy, jak rozmawiają między sobą.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 21:20   #292
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Chyba nietrudno się domyślić, że z nim o tym rozmawiali. Albo słyszy, jak rozmawiają między sobą.
Trudno nietrudno, skąd mam wiedzieć? Domyślać się mogę, być pewnym nie.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 21:26   #293
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Erhion Pokaż post
Trudno nietrudno, skąd mam wiedzieć? Domyślać się mogę, być pewnym nie.
Wiem że to zabrzmi tandetnie, ale teksty typu "nie dam ci teraz pieniędzy bo muszę zapłacić w końcu czynsz z przed 2 miesięcy" są chyba jednoznaczne. Oczywiście nie przeczę, że rodzice nie zrobili absolutnie nic żeby jakoś się wygrzebać, ale widocznie chęci im odeszły dzięki reakcjom pracodawców na ich CV.

Tak poza tym, wybrałem też liceum bo w sprawności fizycznej to ja jestem cienki i wole posiedzieć sobie za biurkiem. Papierek to dla mnie tylko przepustka do lepszego życia (cokolwiek powiecie, tak to we mnie rodzice zakiełkowali i tyle).
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 21:54   #294
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Wiem że to zabrzmi tandetnie, ale teksty typu "nie dam ci teraz pieniędzy bo muszę zapłacić w końcu czynsz z przed 2 miesięcy" są chyba jednoznaczne. Oczywiście nie przeczę, że rodzice nie zrobili absolutnie nic żeby jakoś się wygrzebać, ale widocznie chęci im odeszły dzięki reakcjom pracodawców na ich CV.
Zwracam honor.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 23:08   #295
Hovvner
Użytkownik Forum
 
Hovvner's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2007
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 558
Stan: Niegrający
Imię: Royhav
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dark Squad
Świat: Premia
Poziom: 102
Skille: 80/75
Poziom mag.: 7
Hovvner ma numer GG 8646050
Domyślny

Widzę że Szczecinioki rządzą i dzielą w tej dyskusji >.<

A tak btw. to nazwa 'liceum' pochodzi ze starożytnej bodaj Grecji, a jej archetyp to szkoła dla elit.

No i można zauważyć dziś jak wiele szkół 'szmaci' elitarność, jaką powinny szczycić się licea, ale co poradzić gdy każdy elitarny być chce?
__________________
KOKSY! <3

Cytuj:
00:03 Kyyuo [204]: dzisiaj
00:03 Kyyuo [204]: 300kg na 3 x
00:03 Kyyuo [204]: zaczelem
Cytuj:
23:46 Agresywny Koksik [9]: nie ma wiekszego ode mnie w szczecinie
23:46 Agresywny Koksik [9]: no chyba ze kyyuo
23:46 Agresywny Koksik [9]: on ma 75 w bicepsie
23:46 Agresywny Koksik [9]: ciezko mu sie exure wciska na f1, dlatego pada
Hovvner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 23:54   #296
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mazur199 Pokaż post
no wlasnie "twoja stara", inne "stare" moze nie maja takiego problemu jak Twoja wiec nie placz i nie namawiaj innych do pojscia do szkoly zawodowej tylko dlatego ze "twojej starej" sie nie powiodlo bo nie ma znajomosci, praca fizyczna jest teraz w cenie bo wielu fachowcow wyjechalo za granice, poczekaj te 5-10 lat jak w Polsce wprowadza euro i Ci wszyscy co wyjechali za kasa wroca do Polski gdzie nie beda znowu mieli pracy chyba ze na stale zamieszkaja za granica
nie namawiam do pojscia do zawodowki , a u nas akurat jest taki problem a moja stara to przyklad. Licza sie przedewszystkim znajomosci...


AA i co do tych co mowia ze liceum to tylko papierek , nie o to mi chodzilo...

Jezeli ktos idzie tam sie uczyc dla SIEBIE to jest w porzadku , bo chce sie uczyc , osiagnac jakis poziom wiedzy , byc magistrem czy kims tam.

ale jak ktos idzie tylko dlatego ze
a)tak powiedziala mama i tata
b) bo ida koledzy
c) matura - musze ja koniecznie miec bo wszysyc maja

takich ludzi nie moge zrozumiec i nigdy nie zrozumiem.
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 09:14   #297
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hovvner Pokaż post
No i można zauważyć dziś jak wiele szkół 'szmaci' elitarność, jaką powinny szczycić się licea, ale co poradzić gdy każdy elitarny być chce?
Tylko nie każdy elitą być może.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 10:33   #298
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shanhaevel Pokaż post
Jeśli uważasz pracę absolwenta zawodówki za mniej wartą niż pracę absolwenta liceum/uczelni wyższych, to wyobraź sobie, jak by to wszystko wyglądało, jakby ów 'robol' zaprzestał pracy np. na miesiąc.
Praca jest warta tyle, ile zyskow moze wygenerowac, i w jakim stopniu uzaleznia pracodawce od pracownika.

Wraz z postepujaca automatyzacja praktycznie wszystkiego popyt na niedoksztalconych roboli raczej maleje niz rosnie. Specjalistów dla odmiany maszynami nie zastapisz.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 12:19   #299
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Wraz z postepujaca automatyzacja praktycznie wszystkiego popyt na niedoksztalconych roboli raczej maleje niz rosnie. Specjalistów dla odmiany maszynami nie zastapisz.
Na świecie maleje, w Polsce wciąż jest ich za mało. Poza tym nie mówimy tylko o "robolach" - jakimi maszynami zastąpisz hydraulika?
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 12:31   #300
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

akurat hydraulik w tym kontekscie jest swego rodzaju specjalistą.

Poza tym clou mojego posta dotyczy wartosci wykonywanej pracy a nie zapotrzebowania na sile robocza w konkretnej branży.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:40.


Powered by vBulletin 3