Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Pokaż wyniki sondy: Czy zakazać takich tematów?
Tak 497 62.99%
Nie 292 37.01%
Głosujących: 789. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 05-12-2007, 18:39   #81
Hunter Of Mystery
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2006

Posty: 117
Imię: 000
Gildia: 000
Świat: 00
Poziom: 00
Skille: 0000
Poziom mag.: 00
Domyślny

Cytuj:
Up:

WYJAŚNIJ MI.

Dlaczego macie coś dostać? DLACZEGO? PŁACISZ? CZY PŁACISZ ZA TE GRĘ?

JAK NIE TO NIE DOSTANIESZ NIC.
Bo facc to skaza na tej pieknej, platnej Tibii?
Powiedz mi jak sie Tibia utrzymywala w czasach kiedy jeszcze pacca nie bylo?
W Silkroadzie jakos lepiej rozwiazali te kwestie...
__________________
Best Solo :Beholder
Best hit:140(Cyclops)
eQ: Noble Armor,Plate Legs,Soldier Helmet,Guardian Halberd,Knight Axe,Guardian Shield
Hunter Of Mystery jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-12-2007, 18:47   #82
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Bo facc to skaza na tej pieknej, platnej Tibii?
Powiedz mi jak sie Tibia utrzymywala w czasach kiedy jeszcze pacca nie bylo?
W Silkroadzie jakos lepiej rozwiazali te kwestie...
Skoro mnie zacytowałeś to wypada odpowiedzieć na moje pytanie.

A ja odpowiem na twoje.

Silk a Tibia to co innego. Co z tego jak to rozwiązali w Silku. Podoba cię się to jak jest w Silku to idź grać w niego.

Nie wiem z czego się utrzymywała tibia, albo sponsor albo reklamy. Poza tym wtedy był jeden serwer wiec kilka osób mogło się złożyć i go utrzymywać za własną kasę a pacca wprowadzili potem.

Poza tym co ma fakt, jak utrzymywała się tibia kiedyś do tego jak jest teraz?
Erhion jest offline  
stary 05-12-2007, 18:51   #83
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
@Albertus- biorąc pod uwagę twoją wypowiedź zaczynam mieć podejrzenia że coś ciężkiego spadło ci na głowę.
Facc też ma prawo do gry. Ogólnie równowaga między facc' apacc wg mnie jest ok... ale powinni dać dostęp dla facc od 200 lvla do savanground i zrobić wyspę smoków dla facc i wtedy wszyscy byli by happy... można by jeszcze pogrzebać w magi ale to tyle
Nie nie powinni. Nie powinni dostać nic jeśli nie dali nic na grę. Nie nalezy się im nic jesli nie płacą.

Cytuj:
@Topic
No tak i kolejna dyskusja... wiadomo... jak za cos płacisz to masz więcej. Tak bylo, jest i będzie... mysle ze poprostu ujawniasz swoją wyższosc nad facc... chyba ze jestem w blędzie.
Jesteś. Jak pisałem w 1 poście (pewnie nie chciało się przeczytać) nie jestem chamem a realistą i rozumiem zasadę - płacisz = wymagasz.
Erhion jest offline  
stary 05-12-2007, 19:35   #84
Hunter Of Mystery
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2006

Posty: 117
Imię: 000
Gildia: 000
Świat: 00
Poziom: 00
Skille: 0000
Poziom mag.: 00
Domyślny

Cytuj:
Dlaczego macie coś dostać?
Bo to dzieki faccom coraz wiecej ludzi zaczyna grac w tibie.
Cytuj:
PŁACISZ?
Tak, wysylajac smsy na konkursy i nic z tego nie majac.
__________________
Best Solo :Beholder
Best hit:140(Cyclops)
eQ: Noble Armor,Plate Legs,Soldier Helmet,Guardian Halberd,Knight Axe,Guardian Shield
Hunter Of Mystery jest offline  
stary 05-12-2007, 20:07   #85
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Tak, wysylajac smsy na konkursy i nic z tego nie majac.
Twoja kasa nie idzie na Tibie tylko na tibia.pl Chyba, że wygrasz pacc ale tylko wtedy. Tibia.pl nie przekazuje kasy tibia.com jeśli nie wygrałeś.

Cytuj:
Bo to dzieki faccom coraz wiecej ludzi zaczyna grac w tibie.
Zaczyna grać i tylko o to chodzi. By móc i chcieć grać w pełną grę musisz ją KUPIĆ.
Erhion jest offline  
stary 05-12-2007, 20:29   #86
morisek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 257
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Empera
Poziom: 40
Skille: 19/25
Poziom mag.: 45
Domyślny

up:
Tibia jest darmową grą.

edit:
A jak inaczej można się tego dowiedzieć? Dlatego pretencje FACCowców są uzasadnione - tibia jest darmowa.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thebill
Główną bronią magów są różyczki.
Lol.

Ostatnio edytowany przez morisek - 05-12-2007 o 20:49.
morisek jest offline  
stary 05-12-2007, 20:45   #87
Sir Tibiak
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 07 2005
Lokacja: Tczew
Wiek: 33

Posty: 128
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Sir Tibiak ma numer GG 5917282
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez morisek Pokaż post
up:
Tibia jest darmową grą.
Tylko i wyłącznie z nazwy.

Facc - konto demonstracyjne, Pacc - konto normalne.
Sir Tibiak jest offline  
stary 05-12-2007, 22:46   #88
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
up:
Tibia jest darmową grą.
TAK. Masz rację. A czy to znaczy, że masz coś dostać? Bo grasz to musisz dostawać coś nowego? Umowa, którą akceptujesz i regulamin nic nie mówi o tym, że będziesz dostawał coś za darmo.

Cytuj:
A jak inaczej można się tego dowiedzieć? Dlatego pretencje FACCowców są uzasadnione - tibia jest darmowa.
NIE są uzasadnione. Skoro tibia jest darmowa to grasz w to co masz. Nie masz prawa do tego co jest płatne. Proste i logiczne.
Erhion jest offline  
stary 06-12-2007, 17:21   #89
Helmen
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xentrion Pokaż post
A co mają za modkowie do tego co Cipsoft robi z wlasnymi serwerami? hah...

@Topic
No tak i kolejna dyskusja... wiadomo... jak za cos płacisz to masz więcej. Tak bylo, jest i będzie... mysle ze poprostu ujawniasz swoją wyższosc nad facc... chyba ze jestem w blędzie.
Zrozumiałeś to co napisał Rafals~? On pisze że ten temat do niczego nieprowadzi wiadomo dlaczego a ty piszesz w ogóle nie na temat o Cipsofcie i ich serwerach! lol
 
stary 06-12-2007, 18:12   #90
morisek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 257
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Empera
Poziom: 40
Skille: 19/25
Poziom mag.: 45
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
TAK. Masz rację. A czy to znaczy, że masz coś dostać? Bo grasz to musisz dostawać coś nowego? Umowa, którą akceptujesz i regulamin nic nie mówi o tym, że będziesz dostawał coś za darmo.



NIE są uzasadnione. Skoro tibia jest darmowa to grasz w to co masz. Nie masz prawa do tego co jest płatne. Proste i logiczne.
IMO gra darmowa nie równa się wersji demonstracyjnej, większość rzeczy powinna być dostępna dla wszystkich, a tylko jakieś mniej potrzebne dodatki dla płacących.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thebill
Główną bronią magów są różyczki.
Lol.
morisek jest offline  
stary 06-12-2007, 18:26   #91
Dudipl
Użytkownik Forum
 
Dudipl's Avatar
 
Data dołączenia: 30 05 2007

Posty: 38
Domyślny

@up
Ale niestety w prawie wszystkich grach mmorpg tak ze sa konta platnie i darmowe wiec tego nie zmienisz bo tworcy tez chca na czyms zarabiac
Dudipl jest offline  
stary 06-12-2007, 19:02   #92
fannet
Użytkownik Forum
 
fannet's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2005
Lokacja: Stargard
Wiek: 31

Posty: 85
Stan: Na Emeryturze
Poziom: 187
fannet ma numer GG 717454
Domyślny

broń boże zakazywać tematów ... wszystko jest potrzebne ...
trzeba zaznać zła aby docenić dobro, czyli :

... gdyby zabroniono tematów to nie nikt by nie doceniał tego że moderatorzy ciągle dbają i kontrolują forum,

... gdyby nie opcja FACC 99% z was by nie kupiła PACC ...

... tak samo jest z noobkami, ile razy rozbawili czy wnerwili, bez nich nie było by uroku PACC terenów bez noobków ... (a przynajmiej o ograniczonej ilosci)
__________________
pozdrawiam tych co włożyli głowę do mikrofali ...
igracz.eu - moja skromna stronka o grach komputerowych
fannet jest offline  
stary 06-12-2007, 20:02   #93
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
IMO gra darmowa nie równa się wersji demonstracyjnej, większość rzeczy powinna być dostępna dla wszystkich, a tylko jakieś mniej potrzebne dodatki dla płacących.
Człowieku ty pojęcia nie masz co mówisz.

Powinno być odwrotnie. Za darmo powinny być mniej potrzebne rzeczy a dla tych co płącą PIENIĘDZMI najlepsze rzeczy w grzę.

Poza tym ponad połowa rzeczy w tibii jest za darmo.

Cytuj:
... gdyby nie opcja FACC 99% z was by nie kupiła PACC ...
Tak. Co nie znaczy, że trzeba coś dawać im gdy oni nic nie dają na grę.
Erhion jest offline  
stary 06-12-2007, 20:15   #94
Quodion
Użytkownik Forum
 
Quodion's Avatar
 
Data dołączenia: 01 03 2005
Wiek: 33

Posty: 58
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Dać niektórym palca to oni chcą całą rękę... i jeszcze myślą, że im się należy. Bez obrazy ale tak wygląda myślenie wielu facców.

Wyjaśnijmy sobie jedną rzecz najpierw: Czy Tibia to gra darmowa czy nie... Tibia to gra z możliwością darmowej zabawy, tak bym określił. Natomiast CipSoft to normalna firma nastawiona na zysk. Mineły już czasy projektu paru studentów.
Oznacza to, że nie oczekujcie wielu nowości dla facców, jak coś się będzie zmieniać to tylko z przyczyn, że zmienia to się u pacców i nie może pozostać tak u facc. Można też się spodziewać odnowienia niektórych siedlisk, ale nie oszukujmy się: odnawiają tylko dlatego iż na tle nowych terenów te stare psują ogólny efekt wszystkiego. Wszystkie uptade będą się koncentrować na paccach i należy się z tym pogodzić. W końcu po co inwestować w coś czas i pieniądz w co nie przynosi zysku?

Darmowe konto służy na zapoznaniu się z działaniem gry i zachęcieniem do zakupienia płatnego konta. A co najbardziej zachęca do kupna płatnego konta? Różnice między płatnym a darmowym. Tym samym im więcej jest różnic między tymi kontami, to tym prędzej potencjalny klient skusza się do zakupienia płatnego konta. To jest normalne w czasach wolnego rynku i należy się z tym pogodzić. Masz kase? Jesteś Panem i wszyscy będą ci robić koło d... Nie masz kasy? No to sobie zgredź dalej... i tak nikt nie będzie zwracać na Ciebie uwagi. Proste i logiczne...

Dlatego obojętne mi jest czy facce marudzą, że nic nie dostaja czy nie. Po prostu to nie istotne jest... CipSoft też tak uważa. I nie opowiadajcie jak trudno uzbierać te pare groszy na pacc, nawet na polskie warunki to nie jest astronomiczna suma. A jeżeli wciąż nie potraficie się z tym pogodzić to możecie się spodziewać, że nikt nie zwróci uwagi na jęczenie niektórych.

Zakazanie takich tematów nic nie da, po prostu najlepiej nie zwracać na to uwagi.
__________________
Uważaj na siebie.
Quodion jest offline  
stary 06-12-2007, 20:26   #95
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Jedna z niewielu mądrych wypowiedzi w tym temacie. Naprawdę dobrę argumenty.
Erhion jest offline  
stary 06-12-2007, 21:31   #96
Andrew
Użytkownik Forum
 
Andrew's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2004
Wiek: 34

Posty: 469
Stan: Na Emeryturze
Andrew ma numer GG 6485757
Domyślny

Apsolutnie nie, każdy ma prawo do wyżalenia się! Zarówno facc i pacc się żalą i to z bardzo podobnych przyczyn. Nie wiem Bloodwin od kiedy grasz w Tibię(ja już czynnie nie gram, tylko czasami wchodzę sobie zobaczyć co i jak, przed upem oczywiście się interesuję, co się zmieni; może warto wrócić do gry? Ale zjawisko żalenia się było zawszy, jak widać jest i będzię), (oczywiście przede wszystkim nooby się żalą- że tak to nazwę) a schemat żalenia się jest zawsze taki sam:
-facc- "kurcze, znowu nic mi nie dali, ale kila, ta gra jest glupia", na to pacc mu odpowiada: "bys zabulił byś miał".
-pacc- "ale kijowy update, teraz to całkiem tą Tibie zchrzanili, ta już jest kompletny OTS", na to facc- "hehe i tylko wyrzuciłeś kasę w błoto, ja se wole pograć na OTSie".
Ale zarówno pacc i facc dalej będą grać w tą grę i będą narzekać.
Myślę, że większym problemem jest pisanie, że Tibia schodzi na psy, że już ludzie przestają grać, że to OTS- to mówią zarówno pacc jak i facc, a kończy się tylko zmianą profesji- pamiętam jak kiedyś było wszędzie dużo knightów, bo była to najłatwiejsza profesja- dali ograniczenia ze skillami- było pełno magów- dali SP- znowu knighci- dali różdżki- pełno magów- ostatni update- pełno knightów i palków- a teraz mogę się tylko domyślać, że będzie pełno magów i palków.

Ale pomimo tego wszystkiego to i tak jestem za niezakazywaniem niczego- każdy ma prawo do wyżalania się do wypowiedzi i każdego należy szanować.

Tematy w sztylu "co sądzisz o update" n razy powielane tylko prowokują takich ludzi do powielania swoich opini (dobrze, że na tym forum nie ma czegoś takiego jak licznik postów, bo spam byłby niesamowity).

Ja raczej zaapalowałbym o niepisanie tego typu postów (czyt. nie żalenie się), oraz własne niekrytykowanie ludzi posty takie piszących, ponieważ tylko ich prowokujemy do dyskusji na ten temat, jakaś kultura musi być (jak nie czyjaś to moja(czyt. każdego dla siebie)).
__________________

Najlepsze ogólno-tematyczne forum pod słońcem - sprawdź czy jesteś hardkorem!
Andrew jest offline  
stary 07-12-2007, 19:24   #97
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

A ja wole pisać taki temat. Jak oni się żalą to ja też.

Ale masz sporo racji.
Erhion jest offline  
stary 07-12-2007, 20:54   #98
Hunter Of Mystery
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2006

Posty: 117
Imię: 000
Gildia: 000
Świat: 00
Poziom: 00
Skille: 0000
Poziom mag.: 00
Domyślny

Tylko dodam, ze Tibia to gra (przynajmniej oficjalnie) darmowa z mozliwoscia rozszerzenia do platnej wersji. Facce narzekaja dlatego, bo poprostu za wolno te ziarenka updejtowe sie skladaja. Inne wrazenie jest dostawac codziennie list z jednozlotowka w srodku przez 5000000 dni, a inne gdy po 5000000 dniach bez tych listow nagle wygrywamy w totka.
__________________
Best Solo :Beholder
Best hit:140(Cyclops)
eQ: Noble Armor,Plate Legs,Soldier Helmet,Guardian Halberd,Knight Axe,Guardian Shield
Hunter Of Mystery jest offline  
stary 08-12-2007, 12:05   #99
kolczatek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 12 2007

Posty: 7
Domyślny

no własinie nie kurym ludziom jestsmutno bo inni sie podniecajom za mają PACCA a inni ludzie nie mają pinedrzy
kolczatek jest offline  
stary 08-12-2007, 12:49   #100
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Andrew Pokaż post
Apsolutnie nie, każdy ma prawo do wyżalenia się!
nie, NIKT nie ma prawa spamować na forum

Cytuj:
-facc- "kurcze, znowu nic mi nie dali, ale kila, ta gra jest glupia", na to pacc mu odpowiada: "bys zabulił byś miał".
-pacc- "ale kijowy update, teraz to całkiem tą Tibie zchrzanili, ta już jest kompletny OTS", na to facc- "hehe i tylko wyrzuciłeś kasę w błoto, ja se wole pograć na OTSie".
no i nastepny sukces update'u - jezeli ci dwaj przestana grac to bedzie 2 noobow mniej!

Cytuj:
Ale pomimo tego wszystkiego to i tak jestem za niezakazywaniem niczego- każdy ma prawo do wyżalania się do wypowiedzi i każdego należy szanować.
ja spamerow szanować nie będe
Cytuj:
Tematy w sztylu "co sądzisz o update" n razy powielane tylko prowokują takich ludzi do powielania swoich opini
ale: "co sadziesz o update" nie oznacza od razu: "napluj na cipsoft darmozjadzie że ci nic do facca nie dali"

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kolczatek Pokaż post
no własinie nie kurym ludziom jestsmutno bo inni sie podniecajom za mają PACCA a inni ludzie nie mają pinedrzy
każdego gracza w Tibii stac na pacca
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:38.


Powered by vBulletin 3