Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Pokaż wyniki sondy: Kotry sposob rozwiazania problemu uwazasz za najlepszy?
Stworzenie NPC ktorzy selluja i kupuja po przystepnych cenach(pacc) 79 43.65%
Mozliwosc ulepszenia itemkow nastepnie ktore beda sprzedawane na trade 11 6.08%
Tkz "targ" wkladasz w targ itemek i narzucasz cene np wkladasz boh za 40k. Przychodzisz jutro patrzysz ktos kupil i odbierasz cash 80 44.20%
mniejsza czestotliwosc wypadania itemkow 11 6.08%
Głosujących: 181. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 06-04-2007, 12:05   #1
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny Spadek Cen [sonda)

W zwiazku z spadkiem cen podzielcie sie swoja opinia na ten temat
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-04-2007, 12:41   #2
Ayort
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 02 2007
Lokacja: Wlkp

Posty: 15
Stan: Niegrający
Imię: Palla'dino
Profesja: Paladin
Gildia: [*]
Świat: Furora
Poziom: 48
Skille: [*]
Domyślny

Hmm.. bardzo ciekawe..
Tylko ten pomysł trzeba jeszcze zrealizować.. a z tym już większy problem ;p
__________________
22:51 Sasho Pansa [87]: mi fenix napisal zebym przyszedl
22:51 Sasho Pansa [87]: wiec ja tylko polecenie wykonywalem
22:51 Palla'dino [46]: dog
22:52 Sasho Pansa [87]: ja wykonuje tylko polecania
22:51 Palla'dino [46]: n/c
Ayort jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 12:46   #3
BykuTM
Użytkownik forum
 
BykuTM's Avatar
 
Data dołączenia: 15 03 2007

Posty: 20
Domyślny

Co do NPC, którzy mają skupować itemki to przecież są tacy ... po wykonaniu odpowiedniego questa. Przez to, że ludzie od niskich leveli mogą mieć bardzo dobre eq, tibia traci klimat. Kiedyś zdobywanie zwykłego plate seta było dla niskich leveli nie lada wyzwaniem, a teraz często dostają go poprostu w dp. Wprowadzenie Npc, który kupował by wszystkie itemki po w miare dobrych cenach też niebędzie dobre ponieważ nikt niebędzie się zastanawiał czy komuś sprzedać na trade tylko pójdzie do npc i sprzeda w skutek czego wszyscy będą musieli zdobywać eq na własną rękę co dla wielu było by nie do zniesienia (mi nie przeszkadzało by). Co do pomysłu z targiem to jeśli ludzie nie kupują itemków przez zwykły trade to na targu też chyba nie kupią. Najlepszym pomysłem z zaproponowanych przez Ciebie jest zmniejszenie częstotliwości wypadania itemków. Ludzie nauczyli się już dobrze grać w tibie i na nowych serverach cena przykładowych Boh-ów leci na łeb na szyje, a kiedyś przez dość długi czas utrzymywała się ich cena na poziomie 60-80k. Jedynym sposobem na zbalansowanie gry jest podniesienie jej poziomu, ponieważ ludzie uczą się na swoich błędach i jeśli kiedyś coś zrobili źle na nowej postaci już zrobią to samo lepiej. Więc tutaj jednocześnie apel do CipSoftu aby zastanowił się nad tym żeby utrudnić grę ponieważ staje się ona monotonna i traci klimat MMORPG.

Yours Bykunn

Ostatnio edytowany przez BykuTM - 06-04-2007 o 12:49.
BykuTM jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 12:51   #4
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Np k legs wypadalyby tak rzadko jak mpa z demca a w sklepie by sprzedal za 40k? to by bylo dobre rozwiazanie mysle
Moze ulepszenie itemkow? kto chce biegac w smierdzacych bohach do smierci(nie deda ;]) moze jakies itemki? np boh x 5 czyli boh i 5 lvl gratis do szybkosci ?
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 12:55   #5
Saints
Użytkownik Forum
 
Saints's Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2007
Lokacja: Jaworzno

Posty: 227
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 135
Skille: 87/83
Poziom mag.: 7
Domyślny

jak dla mnie świetnym pomysłem jest tzw. Targ...
można by zostawiac na afk postac a ludzie by kupowali
nie musieli byśmy stac i spamowac w grze
__________________


Knight: Fearles Fighters [HACKED]
Saints jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 13:04   #6
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

i nie ma czegos takiego jak
hi
hi
offer boh
40k
bye
a chodzi np po 38k bardzo mnie to wkurza
tylko chodzisz widizsz offerta boh za 35k biegniesz do banku i kupujesz 0 spammu bój boh of hsate!
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 13:15   #7
Rycek Piotrek
Użytkownik Forum
 
Rycek Piotrek's Avatar
 
Data dołączenia: 09 07 2005

Posty: 175
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Calmerczyk
Profesja: Elder Druid
Świat: Calmera
Poziom: 42
Poziom mag.: 44
Rycek Piotrek ma numer GG 4054959
Oczko :p

Moja opinia na ten temat jest taka, ze to sie nie zmienia. Niektore itemy juz nie spadna z ceny napewno. Jest cos takiego jak NPC lub Djiny, ktore nigdy nei zmiania ceny. Pomysl z targiem jest dobry ale napewno to nie wejdzie w zycie.

Pozdroo~ Calmerczyk
__________________
http://s66.photobucket.com/albums/h242/Calmerczyk/

Moj ukochany sport

>>that's me<<
Rycek Piotrek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 13:18   #8
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez BykuTM Pokaż post
Wprowadzenie Npc, który kupował by wszystkie itemki po w miare dobrych cenach też niebędzie dobre ponieważ nikt niebędzie się zastanawiał czy komuś sprzedać na trade tylko pójdzie do npc i sprzeda w skutek czego wszyscy będą musieli zdobywać eq na własną rękę co dla wielu było by nie do zniesienia (mi nie przeszkadzało by).[...] Najlepszym pomysłem z zaproponowanych przez Ciebie jest zmniejszenie częstotliwości wypadania itemków.
Jeśli częstotliwość wypadania ma byc gwarancją ceny to dlaczego na moim świecie v-shield jest już do kupienia za 15-16k a niecaly rok temu kosztował 40-45? A przecież vampirka leci NAPRAWDĘ rzadko. Za to, można mieć pewność, że jej cena nie spadnie poniżej 15k i to własnie dlatego, że jest NPC, który je po takiej cenie kupuje.
Wprowadzenie "sklepu"/NPC kupującego rzadkie przedmioty po rozsądnych cenach byłoby rozwiązaniem idealnym. Natychmiast zdjąłby z rynku nadwyżkę podaży i gwarantował, że ceny nie spadną poniżej pewnego poziomu. No i zawsze opłacałoby się próbować sprzedac na trade bo kupujący doskonale wiedzieliby, że chcąc kupić muszą zaoferować cenę choćby minimalnie wyższą od sklepowej, żeby sprzedającemu opłacało się ruszyć d*** z miejsca .
__________________
Fág an bealach!

Ostatnio edytowany przez mazgier - 06-04-2007 o 13:21.
mazgier jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 13:27   #9
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

skad wiecie moze cipki sie zlituja i zrobia nam stragan ?
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 13:33   #10
Withord
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 04 2006
Lokacja: Trumna

Posty: 491
Stan: Niegrający
Imię: Nijak
Świat: Ni
Poziom: 1
Skille: 99/99
Poziom mag.: 1
Withord ma numer GG 10110001100
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mazgier Pokaż post
Jeśli częstotliwość wypadania ma byc gwarancją ceny to dlaczego na moim świecie v-shield jest już do kupienia za 15-16k a niecaly rok temu kosztował 40-45? A przecież vampirka leci NAPRAWDĘ rzadko.
Bo gra więcej graczy, ci co rok temu mieli małe levele teraz mają większe, więcej osób poluje na wampiry, to i więcej vampire shieldów jest.
Withord jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 13:42   #11
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Withord Pokaż post
Bo gra więcej graczy, ci co rok temu mieli małe levele teraz mają większe, więcej osób poluje na wampiry, to i więcej vampire shieldów jest.
JA to akurat doskonale wiem. Przytoczyłem ten przykład tylko dlatego żeby pokazać, że ograniczenie częstotliwości wypadania loota niewiele zmieni. Jedyne rozwiązanie to kolejny NPC, gwarantujący stałe (i rozsądne) ceny minimalne.
__________________
Fág an bealach!
mazgier jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 13:53   #12
slimaczek
Użytkownik Forum
 
slimaczek's Avatar
 
Data dołączenia: 14 10 2004
Lokacja: Kościan

Posty: 485
Stan: Na Emeryturze
Imię: Topork
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 87
Skille: 84/83
Poziom mag.: 7
slimaczek ma numer GG 1217938
Domyślny

Wprowadzenie więcej Djinn-NPCów = wszyscy sprzedawają NPCom => nic nie kupisz na trade ALBO PGerzy sprzedawają NPCom, trudniej dostać itemy, przez co cena wzrasta

Możliwość ulepszenia itemków ale o co ci chodzi? że vamp shield ma teraz 37 defa a mms 40? To nic nie da.

Zmniejszenie częstotliwości wypadania itemów - no dobra, ceny może trochę wzrosną, ale co to da skoro tych itemów będzie mniej wypadało => większe waste => zarabia się praktycznie tyle samo kasy co kiedyś?

Dom aukcyjny => O takk, teraz hlvle wrzucają całe bpki swoich royal helmetów i WoI i expią jeszcze więcej bo nie muszą latać po miastach i siedzieć na trade? Jak wiadomo więcej itemów => mniejsze zapotrzebowanie => niskie ceny.

Moim sposobem na to jest zrobienie wszystkich potworów w Tibii trudniejszymi - kiedyś najpierw szło się na trolle, bo na rotach był za duży hardcore, a teraz? wprowadzono różdzki, szybszą manę (4x więcej exur), i teraz od razu po wyjściu z rooka możemy iść na rotwormy.. kiedyś było mało ekip na DLach (=> mało itemów na trade => mniejsze ceny), teraz bierzemy jakiegoś 50lv knighta, SIOchera i jakiegoś shootera i mamy długi hunt z gównianym waste. Ogólnie mówiąc - problem w tym że CIPy cały czas cały czas polepszają profesję i zwiększają możliwości zdobywania itemów a potwory cały czas mają taką samą siłę.
__________________
Play the game. Never let the game play you.


Ostatnio edytowany przez slimaczek - 06-04-2007 o 13:55.
slimaczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 14:05   #13
..::QRAS::..
Manga & Anime
 
..::QRAS::..'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Wiek: 35

Posty: 1,795
..::QRAS::.. ma numer GG 638092
Domyślny

taki targ jak opisales jest stosowany w grze Flyff online i jest to bardzo pomocna rzecz ;p
__________________
Autor tego posta otrzymał pochwałę

" Choc droga jest bez konca , pozornie bez znaczenia , mniemam ze mam powody by drogi swej nie zmieniac... "

..::QRAS::.. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 14:13   #14
LookamZzaRogu
Użytkownik Forum
 
LookamZzaRogu's Avatar
 
Data dołączenia: 04 11 2006
Lokacja: Złotów
Wiek: 30

Posty: 277
Stan: Na Emeryturze
Imię: Sanchineq
Profesja: Paladin
Świat: Silvera
Domyślny

Zagłosowałem na "targ", ale z doświadczenia w innych grach MMO (np. Lineage 2) wiem, że to nic nie pomoże. Jedna osoba będzie sprzedawała jakiś item (załóżmy BoHy) za 40k, a druga będzie chciała, żeby od niej kupiono szybciej i zmniejszy cenę do np. 38k. Co do zmniejszenia częstotliwości wypadania item'ów z potworów, to jestem zdecydowanie przeciw. Załóżmy, że jakiś knight poszedł sobie na Valkirie, gdyż chciał wylootować sobie Plate Armor. Niestety nieudało mu się tego dokonać przez tydzień i dał sobie spokój. Wtedy nikt niemiałby dobrych itemów, bo skąd je wziąść? Oczywiście cena poszłaby w górę, ale jak wyobrażacie sobie 30 knighta latającego sobie na Cyklopy w Plate armor i Brass legs'ach? Może nawet z Longswordem? Musimy być świadom naszych wyborów. Każdy czyn ma swoje konsekwencje i trzeba to wziąść pod uwagę.
__________________


"A friend in need is a friend indeed."
"A friend in need is a friend indeed."

Mówimy
STOP okaleczaniu polszczyzny!

"Rozum jest nie w wieku, lecz w głowie."
LookamZzaRogu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 14:21   #15
Maciej the Sorcerer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 06 2006

Posty: 115
Domyślny

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest targ ! U mnie na serwie ceny już są tak małę że bohów nikt po 30 k nie chce kupić . Vampire shield leci po 15 k itp. TO BEZ SENS ! Trzeba dotego zmiejszyć częstotliwośc wypadania niektórych itemków.
Maciej the Sorcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 14:23   #16
_Modton_
Użytkownik Forum
 
_Modton_'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2007
Lokacja: Polska

Posty: 103
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Modton
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Domyślny

Ja wybrałem 1st sposób.
Uważam go za najbardziej możliwy.
Mogły by byc NPC dla FACC'ów i "troche" więcej dla PACCów.
Sam nie mam niestety PACC'a.
Denerwują mnie takie oferty jak:
SELL KNIGHT LEGS 6K msg me plx

Pzdro.
_Modton_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 14:34   #17
KoGuTeK
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Można po prostu zlikwidować wszystkie itemki. Nie byłoby wtedy problemu z cenami
  Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 14:42   #18
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maciej the Sorcerer Pokaż post
Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest targ ! U mnie na serwie ceny już są tak małę że bohów nikt po 30 k nie chce kupić . Vampire shield leci po 15 k itp. TO BEZ SENS ! Trzeba dotego zmiejszyć częstotliwośc wypadania niektórych itemków.
Dobry, stary Nah'bob, z wielką radością, zawsze kupi od Ciebie dowolną ilość BOH po 30k od pary... Więc nie mów, że nikt nie chce kupić A żeby zobaczyć jakikolwiek efekt ograniczenia częstotliwości wypadania musiałbyś czekać conajmniej rok, jeśli nie więcej, biorac pod uwagę poziom nasycenia światów (sam mam w szafie 7 v-shieldów).
__________________
Fág an bealach!
mazgier jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2007, 12:02   #19
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Ceny sa utrapieniem powiedzcie zwracaja wam sie np hero hunty?
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2007, 13:31   #20
Bigzone
Użytkownik Forum
 
Bigzone's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2006
Lokacja: Łódź

Posty: 216
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Isara/Harmonia
Domyślny

czemu nie można zrobić npc'ów którzy kupowaliby itemy po rozsądnych cenach i do tego dołożyć targ ?? moim zdaniem takie rozwiązanie byłoby najlepsze. mam postać na antice tam golden armor kosztuje ~13k to smutne
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki
aby pomóc mu w zawładnięciu światem!!!
Bigzone jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:01.


Powered by vBulletin 3