Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 02-08-2007, 23:53   #221
cat_cay
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 08 2007

Posty: 4
Domyślny

Ta, ja mam tez postac knighta na 20 lvlu... Nie gadaj ze chcesz tyle cap, hp itp bo patrzac obiektywnie masz DUZO wiecej hp niz ja. Ja mam 365 hp i 95 many czyli moge uzyc exure 3x (srednio dodaje 20hp[3mlvl]) czyli tak patrzac moge uzyc 425 hp. Ty masz 245 życia i 395 many. CZaren instense healing, zadając srednio na 20 mlvlu +73hp i zuzywajac na kazdym 40, mozesz go uzyc 9 razy i dodac 657hp + twoje hp (245) czyli masz lacznie 882hp. Ponad 2x wiecej. W dodatku ja na tym mlvlu nie moge uzywac uhow, a ty jak najbardziej. Jedyny plus jest taki, ze ja mam na 60skillu z bronią od 25 lvla best hit 125 i srednie hity 70-80, przy twoich 32 z wop'a. Ja jednak musze przy dobrym potworze go troche lurowac, w sytuacji gdy (np huncone przeze mnie berserkery zadadza critical hita dochadzacego do 160 (k set crown shield c helmet skille def 60) musze zwiewac, gdy jeszcze raz traci mi takiego hita mam reda a wtedy juz mnie na ewno dobije. Ihow sie zupelnie nie opyla kupowac, nie topie sie w kasie (mialem w depo 7k +10k z deserta stad itemy) wy mozecie sie ihnac/uhnac, a ja co, mam rzucic marna exure dodajaca 15hp? buhahaha. A nie mowiac o utamo vita...

Ostatnio edytowany przez cat_cay - 02-08-2007 o 23:56.
cat_cay jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-08-2007, 00:01   #222
paffelek
Użytkownik Forum
 
paffelek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 33

Posty: 796
Stan: Niegrający
Imię: Liczbix
Domyślny

Przeleciałem wszystkie strony, nawet nie czytając wszystkich postów. Skończyłem na 12 stronie bo zacząłem myśleć jak te wszystkie nubki które prześcigają się w dążeniu do tego by jego zdanie było na wierzchu i cały czas podają te same przykłady z tym że zmieniają ilość expa na /h i lvl kogoś kto wbija ten exp. Ja nic nie mówię ale jedni umieją grać inni potrafią tylko walić w F1,F2,F3 i tak na zmianę. Jak to powiedział Adams, większość "płaczków" nie ma nawet wystarczająco dużego levela żeby odczuć te zmiany. I tak i tak rewolucji do zimy nie będzie więc skończcie... Tibia.com napisała tego newsa chyba tylko po to żeby te wszystkie kłótnie zebrały się w jednym temacie, aby nie było spamu w różnych działach na forum. I dobrze, ja napisałem po raz trzeci co myślę i skończę odwiedzać ten temat bo złość mnie bierze, że nie można wam przemówić do rozsądku. Wszystko.
paffelek jest offline  
stary 03-08-2007, 00:05   #223
Aneviv
Użytkownik Forum
 
Aneviv's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2007
Lokacja: Kraków

Posty: 384
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Calmin Fen
Profesja: Elite Knight
Gildia: Matsunai
Świat: Nerana
Poziom: 80
Skille: 76/73
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Obywatel Pokaż post


Nie lepiej pomyślą nad jakimś dobrym expowiskiem dla FACC!!!
Denerwuje mnie taka postawa, po co mieli by sie męczyć nad tym jak za to nic nie zarobią hę??
__________________
Pomóż! Każda złotówka się liczy!
http://rys.wwf.pl/


Demokracja to ustrój w którym dwóch pijaków z pod mostu, stanowi większość wobec Profesora Uniwersytetu!

Sami oceńcie:
http://www.maxior.pl/film/17990/TVN_o_Tibia
http://www.maxior.pl/film/54735/Tvp_3_o_Tibia
http://www.maxior.pl/film/76140/Wywiad_z_Tibyjczykiem
Aneviv jest offline  
stary 03-08-2007, 00:06   #224
Maty91
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ciekaw jestem czemu Cipsoft po prostu nie wróci do czasów z Tibii 7.4-7.5 z nowymi terenami, z tym Cipbotem (celem zlikwidowania aim botów) i bajerami typu addony, bo o ile sie nie mylę pierwszy update wprowadzający soule i różdżki miał na celu zlikwidowanie boterów, a z tego co widzę ludzie nadal używają botów i używać ich będą, czyli wniosek: update nic nie dało. Cipsoft zamiast się cofnąć idzie na przód i niszczy grę. Zamiast wprowadzać ciągłe zmiany powinni zwiększyć ilość Game masterów myślę, że nawet po 3 na server i zaostrzyć kary za używanie botów. Kiedyś nie było słychać ciągłego narzekania, ludzie grali i było dobrze, jedyny problem to byli botezy.
 
stary 03-08-2007, 00:16   #225
RobertoIchi
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 01 2007
Lokacja: Lidzbark

Posty: 253
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Luminera
Poziom: 51
Skille: 71/70
Poziom mag.: 49
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez paffelek Pokaż post
Przeleciałem wszystkie strony, nawet nie czytając wszystkich postów. Skończyłem na 12 stronie bo zacząłem myśleć jak te wszystkie nubki które prześcigają się w dążeniu do tego by jego zdanie było na wierzchu i cały czas podają te same przykłady z tym że zmieniają ilość expa na /h i lvl kogoś kto wbija ten exp. Ja nic nie mówię ale jedni umieją grać inni potrafią tylko walić w F1,F2,F3 i tak na zmianę. Jak to powiedział Adams, większość "płaczków" nie ma nawet wystarczająco dużego levela żeby odczuć te zmiany. I tak i tak rewolucji do zimy nie będzie więc skończcie... Tibia.com napisała tego newsa chyba tylko po to żeby te wszystkie kłótnie zebrały się w jednym temacie, aby nie było spamu w różnych działach na forum. I dobrze, ja napisałem po raz trzeci co myślę i skończę odwiedzać ten temat bo złość mnie bierze, że nie można wam przemówić do rozsądku. Wszystko.
I tu chodzi o to, że ma low lvl jest problem bo taki pall teraz...ah Zobacz na przykładzie gracza Adam Kiepski(RP) w ponad miesiąc 60lvl a druid/sorc nie da rady wybić takiego lvl w miesiąc.

Niech zrobią tak różczki walą hity np. masz 50mlvl to średni hit wynosi coś około 100 masz 90mlvl hit wynosi średnio około 180 (tylko tu byłby problem jak ktoś ma 1-10mlvl,ale na to też byłby sposób), a i zasięg niech zwiększą i wtedy też będzie można wybić druidem/sorcem 60lvl w miesiąc.

Przecież z wszystkich gier w jakie grałem to coś podobnego do druida/sorca zawsze wali z różczki, a nie z run itp. tzn. runy też mogą zostać, ale nie będą już tak ważne jak wadny/rody.

P.S
Może przedstawię ten pomysł cipsoftowi kto wiem może przyjmą go, ale lekko poprawią.

Napiszcie co o tym myślicie, ale nie teksty typu Wyjdź i nie wracaj uzasadnijcie dlaczego tak i dlaczego nie.
RobertoIchi jest offline  
stary 03-08-2007, 00:21   #226
notop
Użytkownik Forum
 
notop's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2003
Lokacja: saturn
Wiek: 44

Posty: 715
Stan: Początkujący
Imię: sua mea
Profesja: Elder Druid
Świat: arcania
Poziom: 188
Skille: 21/27
Poziom mag.: 79
notop ma numer GG 771065
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez paffelek Pokaż post
Przeleciałem wszystkie strony, nawet nie czytając wszystkich postów. Skończyłem na 12 stronie bo zacząłem myśleć jak te wszystkie nubki które prześcigają się w dążeniu do tego by jego zdanie było na wierzchu i cały czas podają te same przykłady z tym że zmieniają ilość expa na /h i lvl kogoś kto wbija ten exp. Ja nic nie mówię ale jedni umieją grać inni potrafią tylko walić w F1,F2,F3 i tak na zmianę. Jak to powiedział Adams, większość "płaczków" nie ma nawet wystarczająco dużego levela żeby odczuć te zmiany. I tak i tak rewolucji do zimy nie będzie więc skończcie... Tibia.com napisała tego newsa chyba tylko po to żeby te wszystkie kłótnie zebrały się w jednym temacie, aby nie było spamu w różnych działach na forum. I dobrze, ja napisałem po raz trzeci co myślę i skończę odwiedzać ten temat bo złość mnie bierze, że nie można wam przemówić do rozsądku. Wszystko.
przepraszam przepraszam ja sie od tego odczepiam,pomimo ze gram magiem(drutem) bylem i jestem ciagle przeciwny mana update,wolalem sie ciezej i wiecej pomaczyc ale meic ta sile jaka mialem niz isc na latwizne i latac jak 80% dzieci co zorbilo sobie 100 ms po miastach i walic wszystko co sie rusza,ciezszy sposob do dojscia do 100lvl jaki byl kiedys elyminowal 90% niedorobionych dzieci chorych na downa chcacych byc kims chociaz na tibi
ja jestem przeciwny dziecia idiota umiacym wciskac 3 przyciski
__________________
========================================
Nadciaga wojna.Widze ja.Plomien przetaczajacy sie nad ziemia.Ciala na ulicach.Miasta obrocone w pyl.Odwet.
F.E.A.R ep
========================================
Ludzie tworza potwory.A potwory maja w naturze niszczyc swych tworcow
notop jest offline  
stary 03-08-2007, 00:27   #227
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rafqq Pokaż post
Dobra skończyło się -.- Czas sie wyżyć i przedstawić brutalną prawde.
1. Czy podczas expienia, Facc Druid nie jest żeczywiście gorszą wersją Sorca?? Cipsoft o tym nie pomyślał dają najlepsze czary druida na PACC. Jedyną żeczą którą różni sie Facc druid od Facc Sorca to to ze Druid może robić różne śmieciowate runy, w sumie to tylko uhy sie przydają;/ ale sorc może sobie je kupić a Druid sobie nie kupi Exevo Mort Hur'a w runie ;/
2. Nie wiem czy to jest ok ale najt i pall moga sobie all day skilowac, a druid/sorc ma wprowadzone ograniczenie na AFK (Soul) i to zmniejsza możliwości Sorców/Druidów.
3. Te wykreśiki pokazują linie ale to chodzi chyba o 100+ lvl. Bo 11 lvl pall (skile około 35) bije więcej niż ja z tempesta i pomagałem koledze nabić kilka lvl'i na Dwarfach Guardach (to było z 9 do 11 lvl'a) A więc te kreski (na wykresie) na lvl'ach do 70 to sie w ogóle nie zbliżą do siebie ;/ (Cipsoft myślał właśnie o tym aby wyrównać szanse najtów i magów na 100+ lvl'u ale nie pomyślał że koszem tego jest chaos w mniejszych lvl'ach. A przecież 100+ jest dużo mniej niż dwócyfrowych lvl'ów)
4. Nie wiem jak kto widzi te wykresy ale linie na kartce nic nie udowodnią. Jakoś te linie się zbliżyły do siebie to ciekawe dlaczego wszyscy nagle chcą grać palami (dziwne nie??) w końcu pall z dobrymi skilami (dist nabija sie duzo szybciej niz m lvl) bije na 15 lvl'u około 100 w potwory,(mój kumpel na 25 lvl'u i 70 dist bił po 150-200 z royal sperów w dwarfy guardy) a więc te obrażenia sie mniej więcej pokryją z tymi ktore 15 sorc zadaje z różdżki , która ma mniejszy zasięg i bije po 25 a na dodatek żywioł może nie siadać na wszystko (tytaj użyłem sargazmu)

Ależ nie zapominajmy o kosztach... palladyn idąc na exp na guardy (25-40 lvl) traci tylko troche gp (15 gp za jeden royal spear) + kilka uhów i expią lepiej niż sorc/druid, któży biorą na exp 2 bp manasów (które zejdzie po 3h) + runki.

Morał:
Palladyn/Knight expią lepiej, szybciej i wydają mniej kasy na runki i manasy
Druid/Sorc expią wolniej, gorzej i więcej kasy wydają na manasy i runy

Palladyn/Knight mogą skilować cały dzień a Druid/ Sorc zrobi ą max 2 Bp jakiś run i Koniec soula ;/ (a soul nie odrasta tak szybko)

FAcc druid jest gorszą wersją Facc sorca ;/



Tekst może troche pogmatfany, ale jest to szczera prawda, którą poznałem grając Druidem (teraz 41 lvl). Jak ktoś ma zastżeżenia pisać. A w końcu jak ktoś się będzie czepiać tego że tu pisze o FAcc to odrazu mówie : "dobrą zabawe którą chce abyśmy mieli nie musi być płatną zabawą :/
Teraz trochę się zastanów, przeczytaj to co napiszę, i znowu się zastanów.

Trenowanie mlvla sorcem/drutem to nie jest robienie run - to jest używanie czarów które nie zabierają souli i można ich używać do znudzenia. Kiedy magiczne profesje robią runy to jest już podwójny zyk - mlvl (skilowanie) + niezły zarobiek.

Teraz pewnie możesz powiedzieć, że jednak oni potrzebują na trenowanie fooda. I to prawda, ale taki paladyn potrzeboje speary i kamienie, fooda również żeby trenować mlvl do używania run. Taki knight na początku też musi porobić trochę mlvl aby mógł używać uh itd... tak więc najtrudniej się skiluje paladynem bo trzeba często uzupełniać food i amunicję, knight nie potrzebuje amunicji a fooda weźmie więcej dzięki udźwigowi i temu że nie musi mieć ammo, a taki sorc/druid to stoją przed depo i trenują więc nie ma problemu.

Następnym razem zanim powiesz że magowie potrzebują souli do trenowania to się zastanów... i powtarzaj ten proces do momentu gdy sobie przypomnisz moje słowa: trenowanie mlvla to nie robienie run!

Twój kumpel bił na skilu 70 po 150-200 w guardy z rsów?? OMG to niesamowite!! Jak ja bym chciał takie hity mieć na skilu 81... prawda best hita mam 270+ z magicznego speara w draga, czasami wchodzą hity ponad 200, ale bez przesady średnią hitów mam może około 100... no ale skoro jest tak jak mówisz to świetnie, muszę kilka razy paść żeby mieć 70 skila i takie hity będę walił! Patrzcie ludzie uczą się całe życie... (ale wielka iroooonia).

Porównujesz hity paladyna ze skilami 70 ze swoimi hitami z wand?... wandy to tylko taki maluteńki dodatek dla sorców, który spowodował masowe klonowanie się nobów z magicznymi profesjami którymi bardzo łatwo się expiło. Prawdziwą bronią sorców i drutów są runy - hmm lub sd. Natomiast prawdziwą bronią pallów - po update - są royal speary bo każdy ich używa. Teraz porównaj sobie swoje hity z hmm z naszymi z royal spearów. Ah no i zapomniał bym! Royal speary można dostać tylko na pacc, więc to gorsza sytuacja niż sorców którzy mają bez problemów na faccu hmmy i mogą sobie je sami robić. Nawet sd mogą robić na faccu, a taki paladyn może robić power bolta tylko na faccu i to od 59 lvla za kosmiczną ilość manny.

Chcesz się bawić to się BAW! Ciesz się, że w ogóle możesz pograć w fajne mmorpg i za to nie płacić. Nie dość, że nic sam nie wnosisz tylko zajmujesz za free miejsce na serwie to jeszcze czegoś żądasz? No proszę cię bez przesady!...

Tak więc proszę cię przemyśl to.

P.S. Pewnego razu policjant powiedział: Myślę więc jestem!... i zniknął...
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:


Ostatnio edytowany przez Xerionis_Family - 03-08-2007 o 00:43.
Xerionis_Family jest offline  
stary 03-08-2007, 00:30   #228
bosal
TecHadmin
 
bosal's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2003
Lokacja: Web 3.0

Posty: 1,870
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bosalek
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

Cytuj:
-Rozgląda się po biurze. Ludzie siedzą przy komputerach myśląc, planując, projektując, pisząc, kodując i rozmawiając-
-Uśmiecha się do siebie - orzeźwiająca bryza kolejnego update już jest wyczuwalna w powietrzu-

ale ja nie mowie, ze w cipsofcie pracuje jeden programista i to na odleglosc
takie tylko przypuszczenie
__________________
To mówiłem ja bosal

bosal jest offline  
stary 03-08-2007, 00:38   #229
Andrealfus
Zbanowany
 
Andrealfus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 894
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Andrealfus
Profesja: Elite Knight
Świat: Trimera
Poziom: 106
Skille: 87/84
Poziom mag.: 7
Andrealfus ma numer GG 8673236
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Santaks Pokaż post
P.S Wy zalosni knighci nie zawierajcie glosu moj qmpel 150ek jest takiego samego zdania ze teraz knight jest za dobry a sorc za slaby..
Nastepny uwaza ze sorc jest za slaby... Sproboj grac na wszelakie znane ci sposoby a nie marudz pod dp jak to ci jest zle.... Widze ze nie grales przed tibia 7.6 gdy nie bylo wandow/rodow tanich manasow ktore oddawalu tyle co teraz.
Wtedy wbicie sorcem 40 - 50lvl to bylo cos ! przez pare ostatnich updatow to byla zwykla rutyna.

Zreszta twoj comment na tibia.com mowi sam za siebie. Dziwne ze moj qmpel 90 master gra normalnie, dobrze mu sie expi i sie zwraca (nie tyle co kiedys ale ma +)

Ostatnio edytowany przez Andrealfus - 03-08-2007 o 00:40.
Andrealfus jest offline  
stary 03-08-2007, 01:00   #230
Ulverin
Użytkownik Forum
 
Ulverin's Avatar
 
Data dołączenia: 12 04 2007

Posty: 105
Domyślny

nie twierdze ze sorc ma zle teraz ale cipy sa pojebane najpierw daja a pozniej zabieraja.. bez sensu.. teraz jest mniej wiecej porowno jakby sie sorce nie popoddawali sorca teraz znalezc na expie to jak gma kurna... jedyne co mnie wpienia to te runy upadla tibijska gospodarka ze sie tak wyraze explo... uzywali tego knighci a teraz co ? czar jest praktycznie niepotrzebny... hmm, gfb nikt teraz tego nie kupuje bo mu sie nieoplaca uzywac albo sam moze zrobic i woli zrobic i podwyzszyc mlvl gfb to samo... taki powiedzmy przecietny 30 sorcek wiekszosc kasy zarabial z robienia hmm czy gfb tam za kilka lvli explo a na 45 sd... palek sd nie kupi ;p sorc woli sam zrobic a drut jak juz zechce kupic to po mniej niz polowe starej ceny....
Ulverin jest offline  
stary 03-08-2007, 01:05   #231
Filipeck
Użytkownik Forum
 
Filipeck's Avatar
 
Data dołączenia: 15 11 2006
Lokacja: Jedlicze/Krosno
Wiek: 32

Posty: 23
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Redraic
Profesja: Elder Druid
Świat: Candia
Poziom: 49
Poziom mag.: 54
Filipeck ma numer GG 8951888
Domyślny

Pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie bez czytania całego temtu...
Cytuj:
Rycerz: O mój boże! Jestem dwa razy lepszy niż byłem! I hej, spójrz na tego maga -wskazuje palcem na maga-
Mag: O mój boże! Niewiarygodne! Jestem o połowę słabszy niż byłem! I na dodatek, spójrzcie na rycerzy -wskazuje palcem na najbliższego rycerza-
Głos z tyłu sali: Hmm, no cóż, ale magowie NADAL są ponad dwa razy silniejsi niż rycerze, czyż nie?
Jestem druidem, lvl 41 mlvl 52, mój best z visa to 132.
Żeby wbić 52 mlvl trzeba afkować dobry miesiąc BEZ PRZERWY! Na promocji oczywiście...
Cytuj:
Mana needed from Magic Level 0 (+0%) to Magic Level 52: 2,256,576

Time to regenerate
------------------
Time needed to regenerate @ 2 mana per 2 sec (promoted): 26d 2h 49m 36s
Time needed to regenerate @ 2 mana per 3 sec (unpromoted): 39d 4h 14m 24s
Statystycznie knight skille 80/80 wbija w
Cytuj:
Tempo estimado para avançar de 10 para 80 em melee skill:
289 horas e 12 minutos.
13 dni po przeliczeniu... również bez przwrwy, oczywiście na bocie. Dajmy... 20 dni żeby to wbić.

Knight z tymi skillami na lvlu 20 kosi dragi i wklada im hity po 150, na lvlu 41 kosi dragi na samej exurze... wynosi krocie w loocie bo ma dużo capa i pewnie nawet nie chce mu się robić lootbagów.

Ja jako sorc dokładam do manasów, z czego 50% idzie na samo leczenie (ostatecznie można expić na rotach...). CipSoft nigdy nie grał w tibię chyba =(

Podsumowanie: sorc 41 lvl na jako takim mlvlu hity 80-130 co sekunde, przy lagach 50% hitów nie trafione.

Knight 41 lvl przy zajebistych skillach (porównując czas wbijania) hity ~100-250, za darmo, tylko zbierać loot.

-------
Cytuj:
Twój kumpel bił na skilu 70 po 150-200 w guardy z rsów?? OMG to niesamowite!! Jak ja bym chciał takie hity mieć na skilu 81... prawda best hita mam 270+ z magicznego speara w draga, czasami wchodzą hity ponad 200, ale bez przesady średnią hitów mam może około 100... no ale skoro jest tak jak mówisz to świetnie, muszę kilka razy paść żeby mieć 70 skila i takie hity będę walił! Patrzcie ludzie uczą się całe życie... (ale wielka iroooonia).
Cytuj:
Porównujesz hity paladyna ze skilami 70 ze swoimi hitami z wand?... wandy to tylko taki maluteńki dodatek dla sorców, który spowodował masowe klonowanie się nobów z magicznymi profesjami którymi bardzo łatwo się expiło. Prawdziwą bronią sorców i drutów są runy - hmm lub sd. Natomiast prawdziwą bronią pallów - po update - są royal speary bo każdy ich używa. Teraz porównaj sobie swoje hity z hmm z naszymi z royal spearów. Ah no i zapomniał bym! Royal speary można dostać tylko na pacc, więc to gorsza sytuacja niż sorców którzy mają bez problemów na faccu hmmy i mogą sobie je sami robić. Nawet sd mogą robić na faccu, a taki paladyn może robić power bolta tylko na faccu i to od 59 lvla za kosmiczną ilość manny.
to dziwne, ja jak się bawiłem palkiem kumpla lvl 45 skill 72 to z royalów hity siadały średnio 150.... może powinieneś kupić te rsy z ankh, może są lepsze jakieś?? o.O

Co do porównywania hitów z royala, a z hmm'a... to są w miarę porównywalne. Z HMM'a mam pewność, że zawalę za te 110, tyle, że wykładam na to niezdrowe pieniądze, które nigdy się nie zwrócą, czego o palku nie można powiedzieć...
__________________
...,,,;;;|||LOL[[[{{{<<<???///>>>%%%^^^&&&***((($$$###!!!@@@)))___---===+++

Ostatnio edytowany przez Filipeck - 03-08-2007 o 01:14.
Filipeck jest offline  
stary 03-08-2007, 01:11   #232
MisticLegend
Użytkownik forum
 
MisticLegend's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2007
Lokacja: Gliwice

Posty: 7
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Danubia
Poziom: 60
Domyślny

Bullshit! Znowu polepsza palów. Mag nie wali prawie nic z ue i mu zjada 1200 many. Bez sensu...
MisticLegend jest offline  
stary 03-08-2007, 01:14   #233
Sorcer_Pips
Użytkownik Forum
 
Sorcer_Pips's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2007

Posty: 261
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 70
Skille: 87/71
Poziom mag.: 19
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
Oh nie ... to mnie dobiłeś. Skoro wszędzie ci się zwraca, to idź na expa w miejsce gdzie miejsca do ucieczki praktycznie nie ma i są potwory lepsze niż dragi... skoro od 18 lvla nie zużyłeś jeszcze nawet jednego bp manasów to świadczy o tym jaki jesteś pg... no comment
Paladyn jest stworzony do tego żeby uciekać a nie walczyć w zwarciu, poco mam iść w miejsce dla kiny jak chodzę w miejsca dla palka czyli ucieczki, gsy narazie mi starczą. Głupie masz podejście >.< wiadomo że tu by się nie zwróciło dlatego tam nie idę rzel.
__________________
(\(\
(>'.')
(~(")(")

17:23 Dziadek Do Orzehuw [8]: HO OTWORZE CII

23:50 Golderax [37]: kurwacka jak na zlosc 4 % do leveala i expiel man aposio ncave a fooda nei ma ;/

10:30 Aleethya [99]: popirtfolonr
10:30 Aleethya [99]: popierdolone*

21:09 Rodelar Fingun [40]: Rio de Janero jest w australi?

Blan Rien [36]: 12:05 Blan Rien [36]: omg
Olga of Guardia [8]: i buy omg offer
Blan Rien [36]: lol xD 12:05
Olga of Guardia [8]: no lol i buy omg
Sorcer_Pips jest offline  
stary 03-08-2007, 01:15   #234
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Wiecie co? Prawda jest taka, że cipsoft praktycznie nie musi nic robić, tylko się bawić. Dla programistów nie ma najmniejszego problemu napisać linijkę dla nowego itema na podstawie starych + dodać nowy wygląd. Oni nawet nie muszą być pomysłowi, bo pomysły podsuwają im na forach fani/gracze, a nawet na otsach ludzie wymyślają własne przedmioty... Prawda jest taka, że cipsoft jedyne co musi, to selekcjonować pomysły i wprowadzać nowości. Jak na razie coś im to nie wychodzi, więc może pora na nowy cipsoft team? Albo może małe odświerzenie starej kadry? A może w końcu większy wkład i współpraca z graczami?...

Ludzie zarządzający tą grą nazywają się "godami" - bogami, ale w grze tak naprawde się nie pojawiają nigdy. Nie mają zielonego pojęcia o tym co potrzebuje gra, wiedzą tylko to czego chcą gracze piszący na forum i marudzący. No dobre update updatem, ale zmienianie świadomych wyborów graczy to co innego. Można ulepszać profesje, ale nie zmieniać proporcje ich sił w tak wielkim stopniu! A nieświadomi przyszłości gracze cieszą się chwilą, żeby potem żałować wyboru... lub odwrotnie - żałować wyboru a potem cieszyć się chwilą glorii... Co jest bardziej bez sensu? W końcu newbie/noobek/beginner/głupek dojdzie do wniosku, że był młody i nie wiedział co robi dlatego wziął nieodpowiednią dla siebie profesje bo mu nie odpowiada, i zrozumie żeby zmienić chara. Ale żeby ulegać tym co marudzą w erze gdy kupuje się chary na allegro i zmieniać stosunek sił między profesjami tak że ci którzy są przeznaczeni do bloczenia teraz są równie skutecznymi atakującymi jest bez sęsu. Powoduje to, że świadome wybory graczy są nie doceniane i poprostu widać jak cipsoft leci w kulki.


A może lepiej wrócić do czasów, gdy była jedna profesja? Wtedy nikt nie będzie słabiej atakował z run ani gorzej wytrzymywał ataki! Każdy by mógł wszędzie expić z równym powodzeniem itd... sami knightci z siłą przebicja sd sorca... eh szkoda słów!
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  
stary 03-08-2007, 01:25   #235
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sorcer_Pips Pokaż post
Paladyn jest stworzony do tego żeby uciekać a nie walczyć w zwarciu, poco mam iść w miejsce dla kiny jak chodzę w miejsca dla palka czyli ucieczki, gsy narazie mi starczą. Głupie masz podejście >.< wiadomo że tu by się nie zwróciło dlatego tam nie idę rzel.
Nie głupie tylko proste. Pall musi chodzić tam, gdzie mu się opłaci. Na miejsca gdzie ma dużo przestrzeni i na potwory, które go nie dogonią, lub atakują dość słabo z magii aby nadążyć się leczyć. Taka kolej rzeczy.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MisticLegend Pokaż post
Bullshit! Znowu polepsza palów. Mag nie wali prawie nic z ue i mu zjada 1200 many. Bez sensu...
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH no comment Czapki z głów normalnie!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Filipeck Pokaż post

to dziwne, ja jak się bawiłem palkiem kumpla lvl 45 skill 72 to z royalów hity siadały średnio 150.... może powinieneś kupić te rsy z ankh, może są lepsze jakieś?? o.O

Co do porównywania hitów z royala, a z hmm'a... to są w miarę porównywalne. Z HMM'a mam pewność, że zawalę za te 110, tyle, że wykładam na to niezdrowe pieniądze, które nigdy się nie zwrócą, czego o palku nie można powiedzieć...
Wątpie, żeby te z ankh były zepsze (żel.pe.el)... Przeliczając ja zabijam gsa na 12-10 hitów. No średnia to <130 na skilu 81...

Niezdrowe pieniądze które nigdy się nie zwrócą? Hmm... z tego co pamiętam przed update byś więcej nie walnął, a ceny są porównywalne więc... ty masz wand + hmm/exrori vis to wychodzi jednak trochę więcej niż z royal speara tym bardziej, że palem nie zawsze trafisz lub zadasz dobry hit...
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  
stary 03-08-2007, 01:29   #236
Maciej the Sorcerer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 06 2006

Posty: 115
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sorcer_Pips Pokaż post
Czyli polepszą znów kine/palka o trochę a druta/sorca zjadą w dól.

Btw. trochę mało do czytania D:
Czytać nie umiesz ? I tak magowie są lepszi na pvp, szybciej expią, mogą solować lepsze potwory. WIĘC O CO WAM ***** CHODZI !?


Według mnie powinny być oznaczenia przy wykresach. WIem, że można się domyślić ale powinny być.

Cipsoft stara się uspokoić trochę sytuację. Dużo magów odchodzi bo za "słabo" wedłuch nich wali. I dobrze. Niech nooby spieprzają. I tak kiedyś profy magiczne znowu powrócą do swojej siły.
Maciej the Sorcerer jest offline  
stary 03-08-2007, 01:32   #237
adams_killer
Użytkownik Forum
 
adams_killer's Avatar
 
Data dołączenia: 30 01 2005
Lokacja: Lubin

Posty: 38
Stan: Na Emeryturze
Imię: Saurax
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Poziom: 53
Skille: 74/72
Poziom mag.: 5
Domyślny

@Xerionis_Family
P-bolty dla Pacc są!!!

Ech źle wam???
Patrzcie:
28+ sorc/druid może zabijąc dragi bez problemu korzystając z summonów. Wyżej juz tylko lepiej

28+ Knight ze skillem 60 (mało komu sie chce skillowac żeby mieć więcej na tym lvl) zedwie zabija draga, z ogromnym waste, ale ok, tak byc powinno!

28+ Pall ze skillem 60 juz spokojnie zabija draga bez problemu mając przy tym śrdnie waste.

Teraz co do szybkości expa ...
Sorcem/druidem expi się najszybciej, teraz czy z waste czy nie zależy od taktyki. Sorcem najszybciej można zabijać elitarne stworki solo.

Palem teraz expi sie znacznie wolniej niż sorcem, ponoszac jednak mniejsze koszty.

A teraz knight expi zdecydowanie wolniej i ponosi najmniejsze koszty.

To jednak sa tylko stwierdzenia ogólne, ponieważ wszystko zależy od taktyki, ja musze stwierdzić ze mogę expic szybciej od takiego sorca na moim lvl. Na 44 lvl ze skillem 73 nie pójde na nic lepszego jak dragi i wastujac uhy (oj przy odrobinie szczęścia może sie cofnąć) nie jestem w stanie żadnym absolutnie sposobem (nawet sypiąc na okrągło z exori) expić tak szybko jak sorc z SD.
Pomijając koszty sorc expił jak widać i dalej expi najszybciej a knight najwolniej. Więc w czym problem? Cipsoft zrobił świetny update .
__________________
Die and be free from pain, or live and fight with your sorrow.
adams_killer jest offline  
stary 03-08-2007, 01:34   #238
RobertoIchi
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 01 2007
Lokacja: Lidzbark

Posty: 253
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Luminera
Poziom: 51
Skille: 71/70
Poziom mag.: 49
Domyślny

A może coś więcej o DRUIDACH?
RobertoIchi jest offline  
stary 03-08-2007, 01:37   #239
Elmer
Użytkownik Forum
 
Elmer's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 34

Posty: 529
Stan: Na Emeryturze
Imię: Friida
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Nebula
Domyślny

Że tak brzydko powiem to jest zwykłe "Pierdol**** o Szopenie".
Z ich wspaniałych wykresów wynika, że sorc po update na ~100 poziomie robi 2.5-3 razy więcej expa od jego odpowiednika rycerza. W tym miejscu widać, że programiści i dział zajmujący się balansowaniem nie ma pojęcia o tym co robi.
Efektami DOBREJ balansacji byłyby podobne liczby doświadczenia osób expiących na erig.net. (Składnia się kłania). Myśle, że optymalnym rozwiązaniem balansacji byłaby Tibia 7.6 z minimalnym polepszeniem sorka. Amen.
Elmer jest offline  
stary 03-08-2007, 01:48   #240
Tyszeq
Użytkownik Forum
 
Tyszeq's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2006

Posty: 18
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Problem ^.^

Hum, jakis ponad miesiac temu (najbardziej widoczne na facc arenie:F), przewazaly nooby - magowie. Druidow tez bylo sporo, ale jak ktos tam madrze(wedlug mnie)wyzej napisal gra na faccu druidem nie byla porownywlna do gry magiem. Zreszta teraz to samo. Teraz jak sie logne do faccowego miasteczka widze noobow - pallow, rycerzy. Btw Cripsoft nic nie robil dla faccow to tak na marginesie. Tylko pacce ich "zywiciele"XD. Przed updatem praktycznie nikt nie robil palla. XD Moim zdaniem ta gra z update na update staje sie coraz gorsza i wiezcie mi nie tylko ja tak twierdze. Duzo hlvl'ow tez tak twierdzi. Uwazam ze wersja Tibia 7.6 byla najlepsza, wersja 7.92 tez byla nie zla(na pewno lepsza od aktualnej) Wyjasnienie : W Tibi 7.92 wprowadzono hotkeye, co moim zdaniem jest glupota. Jak teraz wyglada powiedzmy anihilator? Wtedy musiales "miec to cos" zeby sie wyUHac. Teraz naciskasz klawisz i po wszystkim. Nie mowiac juz o botach, ktorych uwywaja rowniez tutorzy.XD Wracaja do wersji 8.0. Niby wszystko fajnie, rycerze i palle sie ciesza. Co z magami, nie mowiac o drutach?:F UH daje duzo wiecej niz MF. Postacie magiczne wczesniej(przed update) zadawaly moze wieksze obrazenia, ale UH to nie MF. Moim zdaniem gra spada na psy.XD Dobra nvm, pewnie zaraz poleca komentarze : od postaci fizycznych - Ty debilu, a magicznych - dobrze gada. XDDDD Elo !

Ostatnio edytowany przez Tyszeq - 03-08-2007 o 01:50.
Tyszeq jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:14.


Powered by vBulletin 3