Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 02-07-2007, 17:10   #21
Deregon
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 06 2007

Posty: 13
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Pandoria
Poziom: 13+
Skille: 57+
Poziom mag.: 6+
Domyślny

powiem że gra zapowiada się fajnie tylko brak szczegółów w temple powinny być jakieś figurki, obrazy na ścianach, w domkach jakieś ozdoby i łóżka pracujcie dalej ! Powodzenia życzę !
Deregon jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-07-2007, 17:27   #22
Krakersanczyk
Użytkownik Forum
 
Krakersanczyk's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007

Posty: 113
Domyślny

Grafika przypomina mi trochę robioną w Paincie, żadnych cieni itp, ale lubię takie proste grafiki ; >

Aż dziw, że grę tworzą tylko 3 osoby.
Krakersanczyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 17:30   #23
Bolosaw...
Użytkownik forum
 
Bolosaw...'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2007

Posty: 22
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bolosaw
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Domyślny

@Krakersanczyk
A mnie dziwi akcja na twoim awatarze

@Deregon
Gry tego typu są ulepszane stopniowo, więc nie spodziewaj się w pierwszych wersjach stu potworów...

@Topic
Powodzenia, mam nadzieje że gra powstanie jak najszybciej :>
Bolosaw... jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 18:21   #24
Stivusss
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Krakersanczyk Pokaż post
Grafika przypomina mi trochę robioną w Paincie, żadnych cieni itp, ale lubię takie proste grafiki ; >

Aż dziw, że grę tworzą tylko 3 osoby.
hehe zgadzam się
  Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 23:47   #25
grzelu8
Użytkownik Forum
 
grzelu8's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2005
Lokacja: sk-ce

Posty: 301
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: MapleStory
Poziom: 3x
grzelu8 ma numer GG 5359575 Send a message via Skype™ to grzelu8
Domyślny

No mam nadzieje, że druid nie będzie się ograniczał tylko do leczenia na kilka kratek lub sio, jak to jest w tibii ale np takie czary jak:
-Leczenie całego party
-Buffy
Tak żeby był niezbędny na całe party. Exp dzielony na całe party byłby wspaniałym pomysłem. Pasowało by zrobic "joby" tak jak to jest w np. Lineage 2, MapleStory itp. Na przykład jest Wojownik, a po osiągnięciu danego lvla można by wybrac klasę i tak dalej Powodzenia!
__________________

Ukryty tekst:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MortaroDelToro666 Pokaż post
Muj ziomek mateusz dargon wielki wyslal mi super filmy i na nih som jego kolegi i on sam i oni tam grajom rozne scenki zresztom co wam bende gadal sami se luknijcie
grzelu8 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 23:53   #26
Athun
Użytkownik Forum
 
Athun's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2006

Posty: 369
Domyślny

W jakim jezyku tworzona gra?
__________________
Athun jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2007, 00:21   #27
Ain'aer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 08 2006

Posty: 66
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raxev Pokaż post
W Tibii też jest krasnolud mag ;<
Nie, w Tibii jest o ile sie nie myle krasnolud geomanta, co jest bardziej zbliżone do elementalisty niż do maga ;|
Ain'aer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2007, 01:30   #28
skaarj1989
Użytkownik forum
 
skaarj1989's Avatar
 
Data dołączenia: 02 07 2007
Lokacja: Chrzanów

Posty: 12
Stan: Niegrający
skaarj1989 ma numer GG 7634075
Domyślny

Ciekaw jestem czemu robicie w gamemakerze? (hah, najbardziej mnie rozbawiło, że napisaliście "mamy programistę w teamie")


http://pl.wikipedia.org/wiki/Clickteam

Widzę również, że korzystacie z tego programu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Multimedia_Fusion

Ehh ... czemu się od razu nie przyznaliście? Hah, jeszcze mówicie, że to wasz "silnik", normalnie ub3r pr0, uśmialem się xD

Pozdro.

Ostatnio edytowany przez skaarj1989 - 03-07-2007 o 01:50.
skaarj1989 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2007, 02:19   #29
Kucza
Użytkownik Forum
 
Kucza's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2007
Lokacja: Krosno

Posty: 57
Stan: Niegrający
Kucza ma numer GG 6212963
Domyślny

skaarj1989, nie umiesz czytać?
http://forum.tibia.pl/showpost.php?p...1&postcount=17

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez skaarj1989
jeszcze mówicie, że to wasz "silnik"
Bo algorytm/silnik jest nasz, za wyjątkiem silnika graficznego(którego rolę pełni MMF 2).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez skaarj1989
Ciekaw jestem czemu robicie w gamemakerze? (hah, najbardziej mnie rozbawiło, że napisaliście "mamy programistę w teamie")


http://pl.wikipedia.org/wiki/Clickteam UWAGA

Widzę również, że korzystacie z tego programu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Multimedia_Fusion UWAGA

Ehh ... czemu się od razu nie przyznaliście? Hah, jeszcze mówicie, że to wasz "silnik", normalnie ub3r pr0, uśmialem się xD

Pozdro.
Zauważyłem że jesteś programistą, więc pewnie jest ci głupio że ja w 3 lata nauki MMF2 potrafię zrobić mmorpg, a ty w kilka lat nauki programowania potrafisz zrobić zaledwie prostego rpg.
Powiedz mi co widzisz złego w programie Multimedia Fusion 2?
Po co sobie utrudniać życie i programować mmorpg 10 lat skoro można go zrobić w MMF2 w ciągu 2, 3 lat?
Prawdopodobnie programując miałbym większą satysfakcję, ale wybrałem MMF2.
Skoro sugerujesz mi utrudniać sobie życie, to może sam swoje gierki zamiast robić na bibliotece graficznej DirectX rób na bibliotece graficznej twojego autorstwa? Albo czemu nie stworzysz swojego własnego języka programowania?
Kucza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2007, 02:29   #30
skaarj1989
Użytkownik forum
 
skaarj1989's Avatar
 
Data dołączenia: 02 07 2007
Lokacja: Chrzanów

Posty: 12
Stan: Niegrający
skaarj1989 ma numer GG 7634075
Domyślny

Nie jest mi głupio, to tobie powinno być głupio, bo programowanie i bawienie się takim nędznym programem dla dzieci to dwie różne sprawy, żadna firma developerska Cię nie zatrudni a co najwyżej wyśmieje, że straciłeś tyle czasu na naukę programu.
skaarj1989 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2007, 02:38   #31
Kucza
Użytkownik Forum
 
Kucza's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2007
Lokacja: Krosno

Posty: 57
Stan: Niegrający
Kucza ma numer GG 6212963
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez skaarj1989
żadna firma developerska Cię nie zatrudni a co najwyżej wyśmieje, że straciłeś tyle czasu na naukę programu.
Dopóki nie będę umiał c++ i jakiejś biblioteki graficznej w stopniu zaawansowanym nie będę chciał pracować w żadnej firmie developerskiej.
Nie wiem skąd ci to wogóle przyszło do głowy?
Kucza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2007, 10:59   #32
Raxev
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 11 2004
Lokacja: Ruda Śląska

Posty: 612
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ain'aer Pokaż post
Nie, w Tibii jest o ile sie nie myle krasnolud geomanta, co jest bardziej zbliżone do elementalisty niż do maga ;|
Ale mag może być elementalistą, przynajmniej w niektórych grach : p
Raxev jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2007, 11:01   #33
Asti
Użytkownik Forum
 
Asti's Avatar
 
Data dołączenia: 11 01 2006
Lokacja: Polska

Posty: 144
Stan: Niegrający
Domyślny

@2up

po prostu zazdrości ;p sam by "Hello World" nie napisał xD
Asti jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2007, 11:09   #34
bulamen7
Zbanowany
 
Data dołączenia: 08 06 2007

Posty: 307
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

nie odniesie to takiego sukcesu jak tibia ale moze byc fajne
bulamen7 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2007, 11:50   #35
bombek
Użytkownik Forum
 
bombek's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2005
Wiek: 31

Posty: 118
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez bulamen7 Pokaż post
nie odniesie to takiego sukcesu jak tibia ale moze byc fajne

a myslisz że jak tibie stowrzyli na początku to ile w nią osób grało? od razu tyle co teraz?
nie, grało w nią paru kolegów stworzycieli gry, a grafika była gorsza niż ta którą prezentuje GO
bombek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2007, 19:40   #36
Fanotherpg
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 07 2007
Lokacja: Kalisz
Wiek: 34

Posty: 64
Stan: Niegrający
Wyślij wiadomość przez ICQ do Fanotherpg Fanotherpg ma numer GG 9340933
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez skaarj1989 Pokaż post
Ciekaw jestem czemu robicie w gamemakerze? (hah, najbardziej mnie rozbawiło, że napisaliście "mamy programistę w teamie")


http://pl.wikipedia.org/wiki/Clickteam

Widzę również, że korzystacie z tego programu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Multimedia_Fusion

Ehh ... czemu się od razu nie przyznaliście? Hah, jeszcze mówicie, że to wasz "silnik", normalnie ub3r pr0, uśmialem się xD
Że tak powiem, skoro się nie znasz to się nie odzywaj bo tylko przynosisz hańbę programistą i nic więcej. Game Maker jest to zupełnie inne oprogramowanie od Klików (KnP, TGF, MMF, TGF2, MMF2) czy od RPG Maker'a.

Osoba zajmująca się tworzeniem kodu gry w klikach nazywana jest koderem, niektórzy początkujący w tym fachu jak Kuc, nazywają ich programistami, co jest myleniem pojęć, tak jak ty pomyliłeś Kliki z GM'em..

A skoro nie znasz się na budowie aplikacji w tego typu programach, to dlaczego się odzywasz? Prace robią w najnowszym oprogramowaniu, a kod jest tworzony przez nich a program (MMF2) kompiluje wyłącznie go do wersji użytkowej vel jako aplikacja EXE. Więc, nie okazuj swoich nie kompetencji w fachu i się nie odzywaj..

Mam nadzieję, że wybaczycie ten nieco przydługi off topic, ale to sprostowanie było konieczne. Do zrozumienia zaangażowania twórców.

Co do projektu, jest to jeden z ciekawszych projektów z Polskiej Sceny Klikowej. I to odważne, że kuc zdecydował się go w takiej wczesnej fazie zaprezentować po za PSK..

Wracając czysto do Gate'a, niestety kuc zdecydował się znacznie uprościć rozgrywkę przez co musiał się ograniczyć do tradycyjnych klas postaci z Tibii.
Fanotherpg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2007, 21:03   #37
Baron Kaldrick
Użytkownik Forum
 
Baron Kaldrick's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: from Dwarves Lands...

Posty: 1,289
Domyślny

Ciekawym, na czym polega 'programowanie' w tymże MMF2. Cały kod gry oparty na języku skryptów?
__________________
Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, czlowieku....
Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością.

Terry Pratchett, "Straż! Straż!"
Baron Kaldrick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2007, 21:10   #38
Fanotherpg
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 07 2007
Lokacja: Kalisz
Wiek: 34

Posty: 64
Stan: Niegrający
Wyślij wiadomość przez ICQ do Fanotherpg Fanotherpg ma numer GG 9340933
Domyślny

Bardziej odpowiednio brzmi kodowanie bądź tworzenie kodu. Większość podstawowych gier opiera się o wbudowane w program opcje i ruchy, jednak bardziej zaawansowane projekty wymagają bardziej zaawansowanych działań tak jak w językach programowania trzeba nadać obiektom wartości, nazwy, właściwości są dostępne również polecenia programistyczne, jak if, else, języki programowania w oparciu o C++. Jeśli ktoś potrzebuje jakiś dodatkowych funkcji może stworzyć sobie rozszerzenie w C++ i używając np. opcji Get wywołać zaawansowaną fukncję która jest zawarta w rozszerzeniu, ale aby nie zaśmiecać kodu w 'kliku' wybiera się tylko opcję Get.

A co do gry. Dobrym pomysłem, było by rozwijanie jej bardziej publicznie i bardziej budować klimat w okół gry jak to ma się z projektem single/multi player DS:E. Ale to nie temat ani miejsce na to Więc wróćmy do GO..
Fanotherpg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2007, 21:15   #39
Baron Kaldrick
Użytkownik Forum
 
Baron Kaldrick's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: from Dwarves Lands...

Posty: 1,289
Domyślny

A możesz mi przedstawić skrawek kodu jakiejkolwiek gry wraz z jego opisem? Bo jako zwolennik C++ czuję się dziwnie, gdy przyrównuje się jego składnię do składni, jakby nie patrzeć, game-creatora.
__________________
Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, czlowieku....
Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością.

Terry Pratchett, "Straż! Straż!"
Baron Kaldrick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2007, 22:40   #40
Fanotherpg
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 07 2007
Lokacja: Kalisz
Wiek: 34

Posty: 64
Stan: Niegrający
Wyślij wiadomość przez ICQ do Fanotherpg Fanotherpg ma numer GG 9340933
Domyślny

Nie przyrównuje składni programu do tworzenia gier do tej z C++ bo wiadomo, że taki program jest ograniczony w porównaniu do języka programowania, ale na upartego można używać rozszerzeń które zamienią tworzenie gier ala game creator w programowanie czyli używanie rozszerzeń skryptowych, if else oraz dynamicznych tablic i samemu na swoje potrzeby rozbudowywać program dzięki własnym rozszerzeniom, ale do tego jest znajomość C++, więc i tak programiści są górą, pomimo, że programy do tworzenia gier nie są aż tak proste i zubożałe jak myślicie

I proszę skończmy ten off topic bo wolałbym rozmawiać na temat GO ewentualnie DS:E niż nie pisać na temat..
Fanotherpg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:41.


Powered by vBulletin 3