Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-04-2006, 22:21   #1
Avager
Użytkownik Forum
 
Avager's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 2,396
Avager ma numer GG 1611291
Domyślny Tremulous - Ciekawy FPS (z elementami RTS) ! (FREE)

Dobra, Miałem już pewien czas temu to założyć, ale jakoś brakowało mi czasu, lub poprostu pewnych materiałów (Screenów).
Gra ta jest hmm... Jest ona oparta na Engine Quake'a 3 + Z lekkimi modyfikacjami upiekszajacymi (Ofcoze, wszystkie tekstury znane z Q3 zostaly zmienione zupełnie na inne).

Teraz troszke bardziej szczegółowo o grze:

Gra jest oparta na walce 2 ras ...
Obcy vs. Ludzie

Kazda ze stron ma swoje wlasne jednostki i wlasny system rozwoju postaci jak i bazy/gniazda. Obcy ewoluuja swoje jednostki od malutkiego Dretch'a (Taki malutki robaczek 6 nozny czy ile on tam ma)... do poteznego Trynta (Wielka bestia... ~2x wieksza od czlowieka). Kazda ewolucja na wyzszy poziom kosztuje 1 pkt (o tym po chwili) (W sumie od Drechta do Trynta - jakos tak..juz powoli zapominam jak sie nazywal ;p , kosztuje to bodajże 5 pkt - pamietając że MAX w "Zapasie" mozna miec 9 ). Czyli obcy głównie uzywają broni "biologicznej" (naturalnej - trucizna, pazury i sila). Ludzie jak to ludzie... technologia przedewszystkim... Bron palna, laserowa, jakies dziwadlo zwane "Lucifer Cannon" wystrzeliwujace Powolne kule energi ... (mocne ;p ). Baze swoja opieraja glownie na Obronie (bo innych budynkow duzo nie maja)... CZyli albo dzialka maszynowe (poczatek walki) lub Wieze Tesla (Pozniejszy poziom rozwoju). Dobrze rozmieszczone ... moga zatrzymac obcych na baaardzo dlugo... Jednostki swoje jednak sa uzaleznione od budowli zwanej Armory (Zbrojownia), w ktorej wszystkie zakupy broni, pancerzy, amunicji sie odbywaja... Jest to bardzo wazny budynek, zniszczenie go daje pewna przewage (na dany okres czasu... zanim nie wybuduje sie drugiego.. - niestety troche szybko sie buduje ~15 sekund, ale w tym czasie baza moze juz zostac zniszczona). Na starcie oczywiscie ludzie dostaja w lapy podstawowy karabin (nawet dobry, nie powiem) + mala "apteczke" (strzykawka ?) oraz Blaster (bron ktora i tak jest chyba bez uzyteczna ... no prawie... ale zawsze cos jak sie skonczy amunicja w glownej broni... a do bazy daleko...badz i tak nie masz szans dobiec to mozna sprobowac cos z tego ubic - bedzie sie mialo duze szczescie jesli sie to uda - obcym sie regeneruje HP z czasem... ).

Dobra, to takie male info (nie zbyt dokladne...cos nie wiem, pisac - weny - nie mam ).

Teraz takie male info obrazkowe (podstawowe ... )


1-Telenod (Respawn)... Wazna rzecz ... jesli nie bedzie juz tego budynku dostepnego (czyt. Zniszczony lub "anulowany" ) a nie ma inzyniera w druzynie i nie ma Zbrojowni ... to ludzie juz przegrali (czekaja tylko na wyginiecie). Najlepiej miesc 3 Telenody w bazie + 1 gdzies na mapie (zalezy od konfiguracji serwera - jak ma sie ~70 pkt na baze...to wlasnie robcie tak jak napisalem)

2-Reactor - No.. jak sama nazwa mowi... produkuje energie (mozna miec tylko jedno takie cudo) + atakuje pobliskich obcych (prądem). Bez tego nie wybuduje sie nic... (procz respawna). Raczej radze Wam tego bronic jak oka w glowie .




______________________________________
______________________________________



1- To są punkty "energi" (cos w rodzaju Staminy) .. ma sie 3 takie punkty... i one sa raczej glownie do Skakania (czyli jest limit skokow.... mozna 3 razy skoczyc i trzeba sie chwilke zatrzymac by sie odnowily...badz biegac - ale wtedy sie nie odnawiaja). Jest to chyba cos anti BunnyJumps (by alienom juz nie uprzykrzac zycia ).

2- Hp...wiadomo... odnowic mozna poprzez urzycie apteczki lub po wejsciu na platforme medyczna (takie zielone z krzyzykiem "medyka" na srodku).

3-Inventory - To co teraz jest wybrane (w kwadracie) to mozna aktywowac poprzez 3 przycisk myszki bądź Enter . (Apteczke najlepiej aktywowac poprzez Hotkey'a domyslnego = "M"). Mozna takze zmienic z entera na cos bardziej "porecznego". Szczerze mowiac...to menu to takie utrudnienie dla ludzi ... dziwnie sie go uzywa (bo trzeba aktywowac ;/ - czyt. Nacisnac 3 przycisk myszki lub enter...albo przycisk jaki samemu sie ustawilo).

4- Obecnie wybrana bron (ten klucz to jest "bron" inzyniera - to co widac na ekranie) ... a te pkt obok to ilosc dostepnych punktow do budowy .

5- Kasa... Max to 2250 o ile sie nie myle (czyli dosc sporo... ). Jest to raczej podstawa , by kupowac sobie rozne bronie, pancerze itp (raczej "rosnie na drzewie" - czesto zabijesz aliena - szczegolnie na poczatku... i rosnie z czasem (chyba)).

6- Tipsy (Bardzo pomocnicze !!!!!) Pokazuja co z dana bronia mozna zrobic i inne... (przeczytajcie to sie dowiecie ... ale dam przyklad "Press Q to use a structure" czyli by np. dostac sie do zbrojowni (taka skrzynka wysokosci czlowieka, zielona ale nie o tym ten pod punkt )

7- Ilosc FPS'ow (klatek na sekunde, nie patrzcie ze tak malo - bo przy robieniu screena spada troche... normalnie to sie ma po 60-70 na moim kompie (1 ghz, 256 ram , geforce 2 mx 100/200 ) - gram na minimum ... ale na max osiaga cos kolo 40 ) + Czas ... ktory pokazuje ile dana walka juz trwa (nie odlicza do konca rundy tylko liczy ile juz trwa).

8- Teraz narazie tam nic nie ma , ale jak sie gra "wojownikiem" (czyt. masz inna bron niz to do budowania) to masz tam ilosc magazynkow dostepnych (bodajze tylko w 2 broniach jest magazynek o.O na ... zalozmy 8 dostepnych). Jak sie jest inzynierem to tam jest takze pokazany ile czasu zostalo do mozliwosci budowy kolejnego budynku (jesli oczywiscie sa pkt strukturalne jeszcze dostepne... - czyli inaczej mowiac, ile czasu jeszcze potrzeba aby dana budowla ktora sie buduje sie zakonczyla ).


To tyle .. sorka ze chaotycznie ... tera alienow troszke opiszemy ) :



1-Overmind - Bardzo, ale to bardzo wazny "budynek" ... Dzieki niemu mozna ewoluowac w lepszego potworka , i wymagany do budowy innych "Budynkow" (Podobne dzialanie jak reaktor, i takze atakuje jak wrog jest blisko ... tymi pazurami)

2- Egg (jajko, Jajo - jak kto woli) ... To to samo co Telenod ... Tez pelni funkcje Respawnu...

______________________________________



1-(najlepiej popatrzcie na te po prawej stronie ... to sa takie jak by Łezki, listki miedzy tymi "kolcami), jesli jest to na czerwono to znaczy ze tryb chodzenia po scianach jest wlaczony (Dostepny tylko dla 3 potworkow... - inne sa za duze... ale maja inne plusy ).

2- HP (wiadomo) kazdy potworek ma inna ilosc tego, np. Dretch ma 25, Dragon (nie, zaden smok latajacy) ma 200, Tyrant ma 400 (ludzie maja tylko 100 ) . Obcym, hp sie odnawia z czasem + przyszpieszone przez pewien budynek (Booster - tak sie nazywa )

3- To co u ludzi... Tipsy (BARDZO WAZNY TIPS ... Q - Ewolucja w wyzsza forme )

4- To co u ludzi... Ikonka przedstawiajaca potworka jakim sie teraz jest + ilosc dostepnych punktow strukturalnych (Tylko inzynier/Granger (czy cos takiego) widzi te pkt oraz hp budynkow).

5- Tam jest narazie liczba 0 ... ale jest to bardzo wazna czesc HUDa ) (sa to punkty do ewolucji... mozna miec max 9 ). Sa 3 etapy rozwoju bazy... na 1 etapie mamy dostep do Dragon'a (taki pajak ... dobry ... - lubie go , bo moze skakac daleko), na 2 poziomie (etapie) nie ma nowych jednostek ;p , na 3 mamy dostep do Advenced Dragon oraz Tyrant .

6- FPS'y itp itp .






I takie mniej wazne info )

1- Ilosc Fragow potrzebna na kolejny etap (Poziom) Zaawansowania bazy . Fragi sa zbierane jak by punkty druzynowe (tak jak by Team Death Match)

2- Ikonka przedstawiajaca ... kim sie jest (U ludzi ... bron + cos tam a u obcych forme ... czyli Tyrant, Dretch, Basilisk, Dragon itp). Widac tylko info o wlasnej druzynie - chodzi tu o kim jest .

3- spis graczy u ludzi (Wiadomo)

4- spis graczy u obcych (Wiadomo)




link -> www.tremulous.net

Gra jest od 31 marca (czyli od 6 dni) dostepna na osobnym kliencie, wczesniej byl to MOD do Quake 3 Arena... Teraz jest to osobny (Duzo osob gra , na modzie nikt ;d )
CZyli sciagajcie jak cos ver. 1.1.0 (taka chyba ).

Gra jest bardzo fajna.
Zajmuje jedynie 90 mb !

P.S.
Info dla obcego...
jak jestes Dretchem to .. musisz poprostu wejsc w czlowieka by go "uszkodzic" (on nie atakuje ... tylko dziala jak JEŻ.. kłuje przy wejsciu w przeciwnika ) , nie zaibja odrazu ;p ).


Mam nadzieje ze sie spodoba



EDIT:
Z pingami roznie...
ja najczesciej mam 50-100 (na tym serwie akurat tak duzo...bo wlazlem na pierwszy lepszy by zrobic fotki ).

Ostatnio edytowany przez Avager - 05-04-2006 o 22:25.
Avager jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-04-2006, 23:55   #2
Racon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 08 2004

Posty: 653
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Maxymalna kwota u ludzi to 2k.Jeszcze nie pokazales najwazniejszego u obych ( Moja ulubiona rasa w tej grze) , chodzi o zmysl , nie wiadomo jaki konkretnie to zmysl ale dziala jak radar na ekranie pojawiaja sie okregi.
Niebieski-Czlowiek
Czerowny-Budynek , dzialko etc.
Racon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2006, 00:40   #3
Avager
Użytkownik Forum
 
Avager's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 2,396
Avager ma numer GG 1611291
Domyślny

up:

To jest radar...
To samo masz gdy kupisz Hełm u ludzi... . (tylko ze po ludzku)
Avager jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2006, 08:35   #4
Kulikos
Użytkownik Forum
 
Kulikos's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2004
Lokacja: Gdansk

Posty: 780
Stan: Niegrający
Świat: TVP 1
Domyślny

Ciekawie sie zapowiada wroce ze szkoly to wyprobuje.
__________________
21:00 Auro Dano [13]: buy wand of dwarfenbreath
Oddech krasnoluda r0x

-Hi
-Notka
-No?
-So Stfu&Bye Nob!1
Kulikos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2006, 13:12   #5
Transparent Ghost
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 11 2004
Lokacja: Żary
Wiek: 57

Posty: 152
Domyślny

Faina i grywalna gra ale denerwujaca bardzo zarazem Gralem alienem, doszlem chyba do 5 czy tam 6 poziomu ewolucji, lag i ktos mnie zabil i od nowa musze zdobywac pkt. Wkurzajace ale gram nadal
Transparent Ghost jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2006, 16:05   #6
Solmyrek
Użytkownik Forum
 
Solmyrek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2005
Lokacja: Za gorami i lasami
Wiek: 34

Posty: 110
Stan: Aktywny gracz
Imię: Arc warior
Profesja: Knight
Gildia: Tormentors
Świat: Celesta
Poziom: 79
Skille: 85/82
Poziom mag.: 6
Domyślny

no ok sciagnałem zainstalowalem wszytsko ładnie...
wchodze do gry Play---> Refresh srever's--> I nic niema !! Co moze byc tego powodem??
Sciagnałem tremulous-1.1.0-installer*****
Prosze o szybkie udzielenie porady...
__________________
Tutaj jest Polska, tu cuda się dzieją,
Kompa pan oddał przebranym złodziejom.
Jaki jest morał mojej definicji?
Profilaktycznie nie wpuszczaj policji...
Tack care, tibia it is only game.


Yours Evilek
Pozdro Dla All Ziomkow.

Ostatnio edytowany przez Solmyrek - 06-04-2006 o 16:10.
Solmyrek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2006, 16:42   #7
Minox
Użytkownik Forum
 
Minox's Avatar
 
Data dołączenia: 23 04 2005

Posty: 35
Domyślny

W lewym gornym rogu ekranu masz Source:local klikasz zeby bylo internet i juz


EDIT: Da sie tu klan/gildie zalorzyc ?
__________________
nie mam podpisu bo nie kupiłem długopisu

Ostatnio edytowany przez Minox - 06-04-2006 o 16:55.
Minox jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2006, 16:56   #8
Avager
Użytkownik Forum
 
Avager's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 2,396
Avager ma numer GG 1611291
Domyślny

up:

Tak samo jak w Quake 3: Arena .
Avager jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2006, 17:13   #9
Ethorahses
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 02 2006

Posty: 42
Stan: Rookstayer
Imię: Hephoros
Świat: Refugia
Poziom: 36
Skille: xx/xx
Domyślny

Mam kilka pytań:
Trzeba zbierać ludzi, żeby sobie pograć czy są serwery na których gra dużo osób??
Ile max osób może grać??
Można grać tylko z kumplami??
Jakie to ma wymagania??

Za pomoc THX
Ethorahses jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2006, 18:05   #10
Avager
Użytkownik Forum
 
Avager's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 2,396
Avager ma numer GG 1611291
Domyślny

Eeee....

Dużo osób w to gra
na serwie...średnio 20-25 (ile max ? Duuuzo... tyle ile system pozwala).
jakie wymagania ? Takie jak Quake 3: Arena .
Można grać tylko z kumplami, ale raczej polecam ich MINIMUM 4 (razem z toba) by 1 był budowniczym a drugi wojownikiem (tak samo w drugiej druzynie).
Avager jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2006, 22:52   #11
Taliboy
Użytkownik Forum
 
Taliboy's Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2004

Posty: 166
Domyślny

Ta gra ownuje!
Taliboy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2006, 20:20   #12
sazuki san
Użytkownik Forum
 
sazuki san's Avatar
 
Data dołączenia: 23 11 2005
Lokacja: wawa

Posty: 72
Stan: Zbanowany
Świat: zanera
Poziom: 51
sazuki san ma numer GG 4935846
Domyślny

Wlasnie to sciagnelem tata wlazi na kompa ale na chwile wiec lookne oo.......... konta zapomnialem zrobic xD
__________________
"Niech mówią że to nie jest miłość, że tak sie tylko zdaje nam "

"Miłość jest piękna nawet przyjemna lecz tylko wtedy kiedy wzajemna "

Chyba ide w wyższe sfery
tez sie przyłącze


Zapamiętaj to: ę,ą,ż,ź,ć,ń,ó,ś,ł też służą naszej erze
Ale ja i tak ich nie używam xD

tworze fake
Prolog-50 screen
sazuki san jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2006, 20:28   #13
Minox
Użytkownik Forum
 
Minox's Avatar
 
Data dołączenia: 23 04 2005

Posty: 35
Domyślny

Tu sie nie robi konta tylko wpisuje name w opcjach
__________________
nie mam podpisu bo nie kupiłem długopisu
Minox jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2006, 23:24   #14
Linek
Użytkownik Forum
 
Linek's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2003
Lokacja: Kolacja
Wiek: 35

Posty: 372
Domyślny

Nie przejmujcie się, gra wygląda duużo lepiej niż na screenach podanych w pierwszym poście. Ale tak czy inaczej nieciekawa. U mnie wyglądało to tak:
10 minut ściągania - 10 minut grania - minuta usuwania z dysku. Teraz tylko o niej zapomnieć - cienki mod do Q3.
__________________
Linek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2006, 00:14   #15
Avager
Użytkownik Forum
 
Avager's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 2,396
Avager ma numer GG 1611291
Domyślny

up:

Wiesz, dla fanów pewnego moda dla HL ... to jest b.dobre, dla fanów AvP2 na multi także... więc nie wiem czego nażekasz...
Na screenach owiele gorzej wyglada jak już mówiłem... gram na minimalnych (z powodu pewnego buga ktory u mnie wystepuje ... ).
Avager jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2006, 02:23   #16
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Mialem chec sobie w to pograc, ale podczas odpalania minimalizuje mi sie i mam taki oto komunikat:
[img=http://img149.imageshack.us/img149/5558/uo00060kp.th.jpg]
nie wiem ktos jak temu zaradzic?
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2006, 07:56   #17
sazuki san
Użytkownik Forum
 
sazuki san's Avatar
 
Data dołączenia: 23 11 2005
Lokacja: wawa

Posty: 72
Stan: Zbanowany
Świat: zanera
Poziom: 51
sazuki san ma numer GG 4935846
Domyślny

godzina 7 i nie ma zadnego serva... a chcialem pograc
__________________
"Niech mówią że to nie jest miłość, że tak sie tylko zdaje nam "

"Miłość jest piękna nawet przyjemna lecz tylko wtedy kiedy wzajemna "

Chyba ide w wyższe sfery
tez sie przyłącze


Zapamiętaj to: ę,ą,ż,ź,ć,ń,ó,ś,ł też służą naszej erze
Ale ja i tak ich nie używam xD

tworze fake
Prolog-50 screen
sazuki san jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2006, 09:03   #18
..::QRAS::..
Manga & Anime
 
..::QRAS::..'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Wiek: 35

Posty: 1,795
..::QRAS::.. ma numer GG 638092
Domyślny

po sciagnieciu gry instalka wogole nie chce uruchomic sie dziadostwo ...
__________________
Autor tego posta otrzymał pochwałę

" Choc droga jest bez konca , pozornie bez znaczenia , mniemam ze mam powody by drogi swej nie zmieniac... "


Ostatnio edytowany przez ..::QRAS::.. - 11-04-2006 o 12:06.
..::QRAS::.. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2006, 14:19   #19
Racon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 08 2004

Posty: 653
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ryba
Mialem chec sobie w to pograc, ale podczas odpalania minimalizuje mi sie i mam taki oto komunikat:
[img=http://img149.imageshack.us/img149/5558/uo00060kp.th.jpg]
nie wiem ktos jak temu zaradzic?
Sterowniki do karty graficznej , direct i powino chodzic.

A gra jest naprawde super.10 minut to stanowczo zamało na poznanie gry.
Wypisujcie swoje nicki , znajde was na find friend , moja to Racon.

Ostatnio edytowany przez Racon - 11-04-2006 o 15:06.
Racon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2006, 15:03   #20
Avager
Użytkownik Forum
 
Avager's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 2,396
Avager ma numer GG 1611291
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sazuki san
godzina 7 i nie ma zadnego serva... a chcialem pograc


a przełączyłeś z LOCAL na INTERNET ??
i dałeś GET NEW LIST ??
Avager jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:33.


Powered by vBulletin 3