Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-08-2005, 11:56   #1
Lord Delmares
Użytkownik forum
 
Lord Delmares's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2005
Lokacja: Siemianowice
Wiek: 32

Posty: 17
Lord Delmares ma numer GG 4758377 Lord Delmares ma login Tlenu razor2@o2.pl
Domyślny Paladyn i trening podczas expienia?

Witam !

Po update postanowiłem, że kończe z tibią ... Było to spowodowane znikaniem spear'ów podczas treningu oraz ogólnym "zepsuciu" gry :-). Jednak kumpel mnie namówił, żebym dalej grał. Powiedział mi, że podczas expienia paladyn nabija tak samo skille jak podczas treningu (mniejwięcej oczywiście).
Co się okazało: Nie trenie już paladynem, ciągle expie (tomby -1 Ankrahmun), i dziennie nabijam około 60-100% skilla. Moje skille to 61/47. Jedynym minusem to shielding, który stoi w miejscu (aż żal bo pare % do 48 ale przecież po co to komu? Nie zamierzam blokować więc chyba problem ze spear'ami może być rozwiązany w sposób wyżej wymieniony. Podzielcie sie swoimi opiniami.


Pozdrowienia

Ps. Jeśli taki temat był to prosze o usunięcie .
Lord Delmares jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-08-2005, 12:07   #2
Buffon
Użytkownik Forum
 
Buffon's Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2005
Lokacja: Ostrów Wlkp
Wiek: 32

Posty: 78
Buffon ma numer GG 5984919
Domyślny

No coś ty nie nabija tak samo skilli
Jemu dosyć szybko "wskakują" bo paladynowi ogólnie szybko rosną.
Jakbyś potrenił tyle czasu co expisz zobaczył byś różnicę,więc nic takiego nowego nie wniosłeś.
Pozdro.
__________________
"Słuchaj , Ja Mówie Po Pierwsze Mam Serce Po Drugie - Rozumiem "
Jeśli chcesz mnie zbluźnić przeanalizuj najpierw swój układ lędźwiowo-śluzowy.
Koniec kropka.
Buffon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 12:07   #3
3ndelo
Użytkownik forum
 
3ndelo's Avatar
 
Data dołączenia: 18 06 2005

Posty: 14
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Astera
Domyślny

Tyle tylko ze problem jest jak sie ma mniej niz 40 dysta, wtedy sobie nie postrzelasz >.> Teoretycznie niby da sie skillowac na trollach ale mi predzej speary sie zuzywaly niz lootowalem nowe. Coz, moze tylko ja mam pecha takiego;P
3ndelo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 12:14   #4
Sie mapes
Użytkownik Forum
 
Sie mapes's Avatar
 
Data dołączenia: 08 11 2004
Lokacja: Wroclaw

Posty: 333
Stan: Aktywny gracz
Imię: Sir mapes
Profesja: Royal Paladin
Świat: Lunara
Sie mapes ma numer GG 2380376
Domyślny

Skile leca mi szybciej to fakt, ale mam skile 71 dista i trening to meka, 100 spearow starcza na okolo 20-25%, zorbili to bo niby paladyni trenuja na AFKu a chyba najwiecej afkuja trenujacy knigci
__________________
Robisz błędy? Nie potrafisz napisać wyrazu "góra" poprawnie? Cały czas wykręcasz się "że nie musisz pisać poprawnie bo nie umiesz?"

Zainstaluj FireFox'a 2 a może w czymś Ci pomoże -.-'
http://www.mozilla-europe.org/pl/
Sie mapes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 12:15   #5
Lord Delmares
Użytkownik forum
 
Lord Delmares's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2005
Lokacja: Siemianowice
Wiek: 32

Posty: 17
Lord Delmares ma numer GG 4758377 Lord Delmares ma login Tlenu razor2@o2.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Buffon
No coś ty nie nabija tak samo skilli
Jemu dosyć szybko "wskakują" bo paladynowi ogólnie szybko rosną.
Jakbyś potrenił tyle czasu co expisz zobaczył byś różnicę,więc nic takiego nowego nie wniosłeś.
Pozdro.
Po update nie do końca się z Tobą zgadzam. Przed update to przecież oczywiste, bierzesz 15 spearów trenisz cały dzień, ale teraz musisz wracać do miasta = strata czasu (jeśli ci nikt nie zajmie miejscówki to chyba Twój dobry dzień, bo są tylko 2 dobre miejscówki dla palków z dystem 50+). Zastanawiam się czy jeśli sie ma przez 80% czasu expienia ciągle potwory przy sobie to czy podczas expienia skille nie lecą tak samo.

Pozdrowienia

Edit: @UP: No właśnie... wg. mnie te 100 spearów ci starczy na nie więcej niz 15%, po za tym ile ich weżmiesz na 1 raz? 30? I znowu do miasta? To raczej głupota.. Speary odchodzą w zapomnienie, już lepszym rozwiązaniem będą kamienie... Za niedługo zrobię test.. tzn. bedę expił i policze ile czasu zajmuje mi advance ze skilla 61 na 62, później pójde trenić i policze ile czasu zajmie mi z 62 na 63... jeśli podczas treningu będzie lecieć szybciej to będe trenował ...

Ostatnio edytowany przez Lord Delmares - 19-08-2005 o 12:18.
Lord Delmares jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 14:11   #6
emilok
pokrzywa
 
emilok's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: malopolska
Wiek: 37

Posty: 1,772
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Solera
Poziom: 111
Skille: 94/92
Poziom mag.: 7
emilok ma numer GG 8170610 emilok ma login Tlenu emilok@o2.pl
Domyślny

byl nawet nius na tibi nius o tym
Cytuj:
Discussion: We get skills faster now? (updated by TibiaNews)

An open discussion can be found on the boards of Amera, where Gufomel started a thread about a possible change of the skills system. He noticed his skills going up faster now after the update, and believes it has something to do with getting experience: "Maybe when you gain exp, it allows your skills to go up faster for a certain period of time." Others agree that something has changed. Join in the dicussion if you found something interesting, this is HOT information!
osobiscie w to nie wieze, ale bym sie ucieszyl gdyby tak bylo
__________________
Najlepsze strony o WseiSeoNinja w internecie -> WSEISEONINJA oraz WSEISEONINJA
emilok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2005, 02:06   #7
Ravencave
Użytkownik forum
 
Ravencave's Avatar
 
Data dołączenia: 28 03 2005
Lokacja: Łapy
Wiek: 34

Posty: 23
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Ravencave ma numer GG 4206354
Domyślny

Nie powiem ale skil idzie naprawde szybko jak sie expi palkiem...ja expie zazwyczaj na tombach i na scarabach to skil idzie jak burza juz prawie 77 ...ale teraz nabilem 40lvl i mam zamiar skilowac do 80 =| nie wiem jak mi to bedzie szlo hehe..Pozdrowka
Ravencave jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2005, 03:58   #8
Michael Jackson
Użytkownik Forum
 
Michael Jackson's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2005

Posty: 101
Profesja: Elder Druid
Domyślny

po***an. jest to znikanie spearow. Ja osobiscnie nie uzywam zadnych macro i walsno reczniep odnosilem speary kur.a . Jak jusz wczesnij owiedziano czesciej na afku sa knighci poniwaz palek jusz po ksilu 73 zabija monka dosc szybko
To czemu nie psuja sie sowrdy!!! Chyba zrobie starjk!!
Michael Jackson jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2005, 09:38   #9
Vomusu
Użytkownik Forum
 
Vomusu's Avatar
 
Data dołączenia: 12 11 2004

Posty: 210
Domyślny

@UP

Gdyby się psuły swordy to nikt by nie chodzil np z SoVem (na moim servie okolo 1kk) bo by się bał, że by mu się zepsuł. Albo wyobraz sobie knighta z 8 gsami w bp...
__________________

Vomusu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2005, 10:47   #10
gutek7
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 02 2005
Lokacja: Skierniewice
Wiek: 31

Posty: 25
Stan: Początkujący
Imię: Chael Odel
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Poziom: 15
Skille: 45/45
Poziom mag.: 2
gutek7 ma numer GG 7542666
Domyślny

Ale macie problemy że speary sie rozwalają -.-.
Nazbierajcie sobie Small stone i tym trenujcie (nie rozpada sie, tylko zostaje po zucie na miejscu) to sposób na sukces, update do konca nie udupil palla, bo ma Small stone!!!

Edit@
Komu przeszkadza moje stwierdzenie?

Ostatnio edytowany przez gutek7 - 20-08-2005 o 10:52.
gutek7 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2005, 10:57   #11
Raul de Bar
Użytkownik Forum
 
Raul de Bar's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2005
Wiek: 32

Posty: 59
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Aurea
Poziom: 67
Skille: 83/53
Poziom mag.: 18
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez gutek7
Ale macie problemy że speary sie rozwalają -.-.
Nazbierajcie sobie Small stone i tym trenujcie (nie rozpada sie, tylko zostaje po zucie na miejscu) to sposób na sukces, update do konca nie udupil palla, bo ma [Small stone]!!!
Spokojnie , nie krzycz bo Cie gardło rozboli.
A small stone rozpada sie jak i inne bronie miotane - spróbuj sam uzyć small stone to nie bedziesz głupot wykrzykiwał.
Raul de Bar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2005, 10:58   #12
Eladori
Użytkownik forum
 
Eladori's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2005
Lokacja: Leżajsk

Posty: 12
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Świat: Lunara
Poziom: 16
Skille: 47/41
Poziom mag.: 8
Eladori ma numer GG 5703636
Domyślny :[

No nie wiem czy smal stones sie nie rozwalają. Są one świetnym pomysłem do treningu bo mają mało ataku i trenie sobie nimi na rotach ale rozwalają sie tak szybko jak włucznie ale możesz ich wziąść dużo więcej i dla tego można trochę potrenować.Osobiście średnio 60-70 kamyczków mi idzie na 40-60 min treningu. Dlatego paladyn jest żeczywiście udupiony.
Eladori jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2005, 23:34   #13
Lord Of Knight's
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 07 2005

Posty: 140
Domyślny LooL LooL LooL

Twoja teoria jest błędna..Spróboj zrobic sobie naprzykład z 91 skilla dysta na 92 skilla dysta to chyba z klikanaśćie bp...Ale nie jestem pewien więc prosze mi tu nie krzyczeć "nóp plx" "ban hem plax"

Ostatnio edytowany przez Lord Of Knight's - 26-08-2005 o 23:36.
Lord Of Knight's jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2005, 03:06   #14
Jerkov Thundersword
Użytkownik Forum
 
Jerkov Thundersword's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2004

Posty: 635
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lord Delmares
Witam !

Po update postanowiłem, że kończe z tibią ... Było to spowodowane znikaniem spear'ów podczas treningu oraz ogólnym "zepsuciu" gry :-). Jednak kumpel mnie namówił, żebym dalej grał. Powiedział mi, że podczas expienia paladyn nabija tak samo skille jak podczas treningu (mniejwięcej oczywiście).
Co się okazało: Nie trenie już paladynem, ciągle expie (tomby -1 Ankrahmun), i dziennie nabijam około 60-100% skilla. Moje skille to 61/47. Jedynym minusem to shielding, który stoi w miejscu (aż żal bo pare % do 48 ale przecież po co to komu? Nie zamierzam blokować więc chyba problem ze spear'ami może być rozwiązany w sposób wyżej wymieniony. Podzielcie sie swoimi opiniami.


Pozdrowienia

Ps. Jeśli taki temat był to prosze o usunięcie .
Hmm... mnie na skillu 76 podczas expienia już nie rosną tak jak podczas terningu ze spearami a shielding zawsz emzoesz nabic na czymkolwiek byle atakowało No ale nie ozostaje mi nic innego jak skillowac expując... kiedyś to expowałem skillując, no ale czasy się zmieniły

@re do tego do small stones

pomyślałem niedawno tak jak ty teraz mówisz i nazbierałem 200 smallstones a 58 rozpadło mi siew ciągu 10 minut -.-

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michael Jackson
po***an. jest to znikanie spearow. Ja osobiscnie nie uzywam zadnych macro i walsno reczniep odnosilem speary kur.a . Jak jusz wczesnij owiedziano czesciej na afku sa knighci poniwaz palek jusz po ksilu 73 zabija monka dosc szybko
To czemu nie psuja sie sowrdy!!! Chyba zrobie starjk!!
Ja również nie używam, ale co z tego -.- Psucie się sworda jest pomysłem idiotycznym. Paladyn jako regularnej broni używa crossbow albo bow, które sie nie psują, tak samo rycerze używają jako regularnej broni różnych rodzajów swordów, clubów i axe. Żadna z tych rzeczy nie moze się łamać, ponieważ można nosić tylko 1 miecz/axe/club i wyobrażasz sobie fakt że np idziesz poexpić a tu nagle twoja Dragon Lance ulega złamaniu? A co by zrobić z fist fighting w takim przypadku? Też można go trenwoac na afk. Czy pięści miałyby się również łamac wedle twojego rozumowania?

Ostatnio edytowany przez Jerkov Thundersword - 27-08-2005 o 03:19. Powód: ale byków na*******iłem -.-
Jerkov Thundersword jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2005, 09:27   #15
Marcin wymiatacz
Użytkownik Forum
 
Marcin wymiatacz's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Nienapisze bo pedofili jest za duzo ;p

Posty: 92
Imię: Tajne
Profesja: Sorcerer
Poziom mag.: 46
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michael Jackson
po***an. jest to znikanie spearow. Ja osobiscnie nie uzywam zadnych macro i walsno reczniep odnosilem speary kur.a . Jak jusz wczesnij owiedziano czesciej na afku sa knighci poniwaz palek jusz po ksilu 73 zabija monka dosc szybko
To czemu nie psuja sie sowrdy!!! Chyba zrobie starjk!!
Pomysl pall kupuje np. bolty i wydaje na nie ciagle ale malo a knight kupuje bron np. bs i wydaje raz a dobrze, wiec tak jak mowisz bylo by beznadziejnie.
@topic
z tego co czytalem dowiedzialem sie ze u palladyna przy skilowaniu blood hity licza sie podwojnie(expienie polega na zadawaniu blood hitow), wiec wydaje mi sie ze w czasie expienia skile ide tak samo jak w czasie treningu albo nawet szybciej.
Marcin wymiatacz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2005, 20:07   #16
Bugy
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Paly 26,5 lvl - NOOOOOB

Hiho,
Sluchajcie mam palka na 26,5 lvl. 10 mlvl-slaby ale najgorsze są skille.
W dist. mam ledwo 59 a w shield. 27 . O shielding sie nie martwie, bo to mozna latwo dotrenowac, ale dist.!!! to Tragedia!!! A teraz speary znikają to już wogóle beznadzieja!!! Ludzie powiedzcie mi jak najszybciej dotrenic skille do 70 i ile czasu mi to zajmie!!! Chodzi mi o dosc dokladne info, np. z kim, czym trenic. Sorki jezeli dubluje czyjs wontek, ale prosze o szczególową odpowiedź, albo wskazanie dobrego żródła.
Z góry dzięki za pomoc i pozdro!!!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2005, 20:52   #17
-=Kiciorek=-
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 09 2005
Lokacja: Warszawa ;-/
Wiek: 34

Posty: 8
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Astera
Poziom: 38
Pergamin znowuuuu ?! ;o

Ehh przeglądam sobie forum i widze bardzo podobne pytania...

Więc odpowiadam ponownie. Cipsoft własnie miał na celu zlikwidowanie stojących palkow okupujących respy piszących "mine plz". Po co stać i trenowac skoro można iść expic? Nie dość ,że wzrośnie ci lvl to i skille. Co prawda jest to czaso/pracochłonne ,ale o to chodzilo : "Skill dostosowany do wielkości lvlu"
-=Kiciorek=- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-09-2005, 00:03   #18
AncienciQ
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 08 2005
Lokacja: Okolice Piły
Wiek: 36

Posty: 86
Imię: Ancienciq
Profesja: Elite Knight
Świat: Guardia
Poziom: 253
Skille: 104/100
Poziom mag.: 9
Domyślny

Osobiscie uwazam ze dobry skill shieldingu jest mile widzianym skilem.mozesz se samemu blokowac czy to dl, czy to behemota, i go nawalac z runek, ale ruwniez gdy cie goni pk, lub jest wojna, oraz ktos ci zlurowal 2x czy wiecej gs pod temple na pOH ;]
__________________
Demon Helmet Quest Clearing Service, tanio i niezawodnie, więcej na forum tibia.com lub pisac do mnie osobiście
AncienciQ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-09-2005, 01:50   #19
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez AncienciQ
widzianym skilem.mozesz se samemu blokowac czy to dl, czy to behemota, i go nawalac z runek
a behemot bedzie stal i sie gapil zdziwiony nie wiedzac co robic, bo pierwszy raz palka z tarcza widzi..

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez AncienciQ
ale ruwniez gdy cie goni pk, lub jest wojna
.. i ktos bije cie z sd ....

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez AncienciQ
oraz ktos ci zlurowal 2x czy wiecej gs pod temple na pOH ;]
.. ktorych przy ~50 shieldingu i tak nie bedziesz w stanie zablokowac czesciej niz raz na kilka hitow, czyli jesli nie mozesz im uciec to zginiesz, a jesli mozesz to po co ci shielding..
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-10-2005, 22:46   #20
Malyszek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 06 2005
Lokacja: Cieszyn
Wiek: 34

Posty: 130
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Gildia: aktualnie
Świat: sie
Poziom: uce
Skille: fszkole
Poziom mag.: pa
Malyszek ma numer GG 7580090
Domyślny

1st) Skilowanie palkiem nie ma najmniejszego sensu. Na 65levelu bedziesz miec 80-82dista ciągle expiąc.
2nd) Szybciej skile lecą podczas ciągłego expienia niż w przypadku stania i trenowania z kimś.
3rd) Paladyn nie jest do bloczenia od tego jest chyba knight,nie ?

To na tyle

Regards,
-Malyszek
__________________
-A never ending dream-

Completed 2nd dream - met Cascada in Berlin

-Techno 4 evah !
Malyszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:12.


Powered by vBulletin 3