Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-12-2011, 21:42   #41
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny

Dużo tekstu, bo duże podsumowanie testowania:

1. Zmiany światowe - bardzo, ale to bardzo fajnie pomyślane. Teraz nie będzie tak, że quest wykonamy i mamy dostęp do każdego kąta. Trzeba się narobić na dostęp do terenów (a jest do czego!), a potem utrzymać przewagę na swoją korzyść. Jest też minus, bo ktoś się narobi, a kto inny będzie zabierał nagrodę. Oczywiście nie do końca - tajne pomieszczenia z potworami, tymi fajnymi są dostępne tylko dla taskowiczów (mówię tutaj głównie o Ulu, chociaż taskowicze deeplingowi mogą walczyć z bossami, zwykli gracze expiący tracą jedynie na nierobieniu tasków).

2. Hive - duży teren do expienia, może biegać kilka drużyn chociaż dam sobie nogę uciąć, że wszyscy rzucą się na ostatnie poziomy dużego Ula (Spidrisy, Kollosy, a przy drugim i jeszcze wyżej - na Spidris Elite i Hide Overseer (przy okazji ten drugi summonuje 2 Elite i jest skurkowany mocny xd). No i ilość osiągnięć z ulu - doliczyłem się 15 (?) jest wprost idealna dla zdobywców. Ule - raj dla druida (mag też da radę), powierzchnia dla palla.

3. Deeplingi - raj dla rycerzy. Inni też mogą, ale nie tak efektywnie. Wszystko samo podchodzi, nie bije na odległość, a jedynym minusem są ucieczki na deep red. Do tego fajne skróty na expowisko i bliskie położenie dp/sklepu gwarantuje dłuuuugie godziny na polowaniach.

4. NPC - no jak pisałem pkt 3 to przypomnieli mi się NPC. Duży NPC, który łączy w sobie 6-7 normalnych NPC to dla mnie pomyłka rodem z Yalahar. Ale cóż... Fajnym pomysłem jest natomiast Yasir (dostępny także dla FACC!) jako mała światowa zmiana, ale o tym w następnym punkcie.

5. Małe światowe zmiany - genialne, po prostu genialne. Jak to się mówi "małe jest piękne". A to przy okazji expienia na orcach Zao można złapać osiągnięcie i nową rybkę, a to właśnie biegając po miastach statkiem można spotkać Yasira (3 miasta - Ank, Lb i Carlin) i sprzedać niechciane przedmioty (lista porównywalna z Rashidem pod względem długości, pod względem przydatności raczej na poziomie zwykłych NPC i ich crature product).

6. Osiągnięcia - związane ze wszystkim co nowe. A to zabicie 300 deeplingów, a to wykonanie 1000 tasków (piwo dla tego, który wytrzyma to. Jedna osoba robiła 100 tasków 4h i miała dosyć aż do pory pisania tego posta, ale pewnie jeszcze będzie miała dosyć), a to rozmowa z NPC. Fajne.

7. Outfity - na TSie dane nam było tylko skosztowanie Deepling Outfit, gdyż Ul nie mógł awansować na 3ci poziom, a co za tym idzie nie dało się zdobyć stroju. Deepling out dostępny od drugiego poziomu razem z addonem jeżeli mamy cierpliwość i szczęście (liczę, że zmienią wypadanie kotwicy, czyli przedmiotu na pierwszy addon) i nie jest zły, aczkolwiek bardziej podobał mi się Insectoid gdy Mirade w nim paradowała.

8. Mounty - Manta rządzi, biedronka śmierdzi. Tyle.

9. Przedmioty - coś dla każdego, dla maga kolejne podnoszące mlvl przedmioty, fajniutkie. Reszta też coś ma, tylko gdzie ten miecz dla rycerza...

Możliwym jest, że test się zakończy jutro, a jak tak się nie stanie to prawdopodobne jest wpuszczenie pacc na weekend i od następnego tygodnia aktualizacja.
Dzisiaj też bez zdjęć, bo już wszystko zostało pokazane

Aha balans profesji, pvp itp - nic nie zostanie dodane w tej aktualizacji i to jest wersja ostateczna!
__________________

Ostatnio edytowany przez Voniek - 05-12-2011 o 21:45.
Voniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-12-2011, 23:13   #42
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rudimir Pokaż post
Akurat balans profesji to jedna z bardzo niewielu rzeczy, która jako tako jeszcze daje radę. To akurat poprawili na przestrzeni ostatnich lat, ale jeszcze jest masa rzeczy w tym temacie do zrobienia.
Druid nie różniący się praktycznie niczym od maga, na dodatek jest we wszystkim lepszy. Jedna z wielu rzeczy, które ostatnio spi*rdolili.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2011, 00:56   #43
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny

A z ciekawości pobiegałem sobie po wyspie i strzeliłem fotkę całej (znajduje się na wschód od Zao):


Poza tym znalazłem kurtynę nie do przejścia - albo jest ona związana z 3cim etapem Ulu, do którego na teście nie możemy dojść, ale kolejna tajemnica "do następnego upa" jak to było w przypadku Zao (mapka wyżej - zielony prostokąt):

__________________
Voniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2011, 02:33   #44
Pepeszka.
Tibia.pl support
 
Pepeszka.'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2008
Lokacja: Poznań

Posty: 766
Stan: Na Emeryturze
Imię: Pepeszka
Świat: Refugia
Domyślny

Wow mnie się podoba Będzie co robić.
Pepeszka. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2011, 11:39   #45
Rudimir
Użytkownik Forum
 
Rudimir's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2007

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: Contras
Świat: Hexana
Poziom: 205
Skille: 146/139
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Druid nie różniący się praktycznie niczym od maga, na dodatek jest we wszystkim lepszy. Jedna z wielu rzeczy, które ostatnio spi*rdolili.
Kiedyś jedyną rzeczą, która druida odróżniała były uhy. Nie miał ue, tzn. ten szajs od trucizny tylko i był głównie dostawcą run. Najt męczył się z byle dl-em czy hydrą z hitami z zakresu 0-100, a pal latał co rusz do dp po ciężkie bolty z których cudem było walnąć za 150+, a przed 8.0 chyba nie było paladyna któremu udało by się za 200 hitnąć. Magol jak pomęczył trochę roty z melee to potem zapieprzał z expem, zostawiając daleko w tyle resztę.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez migo666 Pokaż post
Czy mogę wbić lvl po wybraniu postac, tam w podziemiach?
W taki sposob bym nie stracil hp/many.
Rudimir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2011, 15:38   #46
NO_name
Użytkownik forum
 
NO_name's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2003
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 10
Imię: Zepciu
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Ridersss
Świat: Aurea
NO_name ma numer GG 7208877
Domyślny

Z perspektywy na prawdę doświadczonego gracza (xD) mogę stwierdzić, że update bedzie fajny bo:
a) każdy update który nie rujnuje jeszcze bardziej pvp to dobry update
b) fajny pomysł z tym marketem
c) legi do szybkości - czyli to co najbardziej lubię - bycie szybkim

Na minus oczywiście, brak zmiany kierunku w rozwoju pvp (gdzie te czasy kiedy na pvp światach nie było skuli)

Co do balansu postaci, to właśnie przed 8.0 ta gra była zbalansowana, każda profesja miała swoją rolę i wtedy najbardziej czuło się różnice.

Różnica pomiędzy magiem a druidem kiedys to tylko ue??
To nie wiem gdzie wtedy byłeś
Druid a Sorc różnili się diametralnie, mag był typowo ofensywny a druid był defensywny. Właśnie po 8.0 zmniejszyli różnicę, ponieważ drut dostał całą masę ofensywnych pierdółek, nie tracąc właściwie nic, oprócz monopolu na uhy, które stały się praktycznie bezużyteczne, ale ta reguła dotyczy ogólnie tworzenia run.

Ostatnio edytowany przez NO_name - 06-12-2011 o 15:39. Powód: pomyłka ue-sd
NO_name jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2011, 16:17   #47
Rudimir
Użytkownik Forum
 
Rudimir's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2007

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: Contras
Świat: Hexana
Poziom: 205
Skille: 146/139
Domyślny

Cytuj:
Co do balansu postaci, to właśnie przed 8.0 ta gra była zbalansowana, każda profesja miała swoją rolę i wtedy najbardziej czuło się różnice.

Różnica pomiędzy magiem a druidem kiedys to tylko ue??
To nie wiem gdzie wtedy byłeś
Druid a Sorc różnili się diametralnie, mag był typowo ofensywny a druid był defensywny. Właśnie po 8.0 zmniejszyli różnicę, ponieważ drut dostał całą masę ofensywnych pierdółek, nie tracąc właściwie nic, oprócz monopolu na uhy, które stały się praktycznie bezużyteczne, ale ta reguła dotyczy ogólnie tworzenia run.
Mówisz o czasach kiedy magiczni mieli już rózgi i 4x tańszą manę. Ja pisałem o czasach, kiedy zarówno mag jak i drut używali tylko sd. Spelle typu flam hur, exori vis itd. raz że pożerały więcej many, dwa że się wolniej ona regenerowała. Wtedy i tak druid z sorcem byli wyraźnie lepsi od kiny i pala. Po wprowadzeniu szybkiej many to zrobiła się ogromna przepaść. W 8.0 to sytuacja się lekko odwróciła, po czym dowalono m.in żywioł lodu dla druida + czary . Teraz przynajmniej się żywiołami różnią. Ok , nadal są bardzo podobni.

Co do pvp to się zgadzam, zabili ten system, coś by się tu ruszyło, to może człowiek by wrócił i się dla funu ponapieprzał.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez migo666 Pokaż post
Czy mogę wbić lvl po wybraniu postac, tam w podziemiach?
W taki sposob bym nie stracil hp/many.
Rudimir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2011, 16:55   #48
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rudimir Pokaż post
Kiedyś jedyną rzeczą, która druida odróżniała były uhy. Nie miał ue, tzn. ten szajs od trucizny tylko i był głównie dostawcą run. Najt męczył się z byle dl-em czy hydrą z hitami z zakresu 0-100, a pal latał co rusz do dp po ciężkie bolty z których cudem było walnąć za 150+, a przed 8.0 chyba nie było paladyna któremu udało by się za 200 hitnąć. Magol jak pomęczył trochę roty z melee to potem zapieprzał z expem, zostawiając daleko w tyle resztę.


Nie mówię, że kiedyś było lepiej. Problem jest w tym, że Cipsoft nie potrafi odróżnić postaci wspierającej, od zadającej obrażeń i wychodzi na to, że MS jest w tyle, bo po co brać MSa, skoro druid zrobi praktycznie taki sam dmg + leczenie. Jak dla mnie, druid powinien mieć perma -15 % dmgu, +10 % leczenia, brak możliwości używania SD, jakieś ciekawe debuff+buff spelle i usunięcie mocniejszych wersji czarów, które to ostatnio wprowadzili.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.

Ostatnio edytowany przez ruszek - 06-12-2011 o 17:26.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2011, 16:59   #49
NO_name
Użytkownik forum
 
NO_name's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2003
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 10
Imię: Zepciu
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Ridersss
Świat: Aurea
NO_name ma numer GG 7208877
Domyślny

Nie, mówię właśnie o czasach kiedy nie było ani wandów ani rodów, a mana regenowała się bardzo wolno

Expilo się nie tylko z sd ale i również z hmm itp.

Gdyby nie było różnicy pomiędzy tymi profesjami to druidów było by nawet więcej niż msów, natomiast w rzeczywistości druidów zazwyczaj się szukało ze świecą w ręku (oczywiście nie mówie o uh makerach Ale... to był zupełnie inny system, praktycznie inna gra.

Ale dość mocno odbiegliśmy od tematu, dlatego to jest mój ostatni post o starych czasach w tym temacie.
NO_name jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2011, 17:32   #50
Rudimir
Użytkownik Forum
 
Rudimir's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2007

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: Contras
Świat: Hexana
Poziom: 205
Skille: 146/139
Domyślny

No hmm, gfb itd. owszem, chodziło mi o to, że obaj w ofensywie używali dokładnie tego samego. Ta gra jest zbyt ułomna na oddzielenie tych dwóch profesji zwłaszcza kiedy większość czasu to solo hunty

Żaden wielki offtop, sprawy dot. profesji to przy każdym update ważny temat. Nie wiem co jeszcze cipasy wymyślą na zimę, ale chyba balansu nie poruszą. Wiadomo- spieprzyć coś to ich specjalność a dodawanie nowych potworków, itemów to zawsze na + wychodzi, nawet jak są to szajsy same, nikt nie każe tego bić/używać.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez migo666 Pokaż post
Czy mogę wbić lvl po wybraniu postac, tam w podziemiach?
W taki sposob bym nie stracil hp/many.
Rudimir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2011, 16:21   #51
Bags
Użytkownik Forum
 
Bags's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2007

Posty: 270
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Candia,Nerana
Poziom: 270
Bags ma numer GG 5711846
Domyślny

cze mógłby ktoś zrobić ssa z itemami jakie będzie skupować ten nowy npc? ;p Dzięki
__________________
100 xD

Bags jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-12-2011, 19:31   #52
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny

Bags - tuż po upie zostanie zaktualizowana baza danych na tibia.pl, cierpliwości

Udało się! 3ci poziom Ulu - od razu pobiegliśmy zwiedzać:



A że szybko poszło to dostaliśmy nagrodę - bossów Deeplingów do ubicia. Jaul najgorszy zdecydowanie:



Po zabiciu wypadało zrobić full Insectoid Outfit:



I tyle
__________________
Voniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-12-2011, 20:22   #53
Filipixus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 09 2008
Lokacja: Golina
Wiek: 27

Posty: 15
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Filipixus ma numer GG 5064661
Domyślny

Ja mam pytanie, czy oferując 100 ryb na rynku po 3gp ea płacę 20gp za wystawienie czy 2k?
Filipixus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-12-2011, 23:03   #54
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Procentów w podstawówce nie miałeś?
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2011, 18:58   #55
Pepeszka.
Tibia.pl support
 
Pepeszka.'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2008
Lokacja: Poznań

Posty: 766
Stan: Na Emeryturze
Imię: Pepeszka
Świat: Refugia
Domyślny

Coś odemnie ;d
Po zrobieniu outfitu


Nowa goroma po wylaniu wulkanu Wygląda epicko.

Ostatnio edytowany przez Pepeszka. - 09-12-2011 o 19:00.
Pepeszka. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2011, 23:49   #56
pepik75
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

czy będą jakies nowe czary ?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-12-2011, 12:14   #57
Birkardo
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 06 2010

Posty: 7
Domyślny

Nic się nie zmienia w balansie postaci - więc na pewno nie ma żadnych nowych czarów.
Birkardo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-12-2011, 22:34   #58
Ashelo
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Mam pytanko napisal ktos u gory ze deplingi bd idealne dla ek . 136 ek ze skilami 87/84 ogarnie tam ? dziekuje za odp z gory ;p
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2011, 09:24   #59
LordKhnaar
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Aktualka zapowiada się niezwykle ciekawie. Jedna z najfajniejszej jaką w mojej już długiej przygodzie z Tibią widzę. Nie moge się doczekać.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2011, 10:48   #60
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashelo Pokaż post
Mam pytanko napisal ktos u gory ze deplingi bd idealne dla ek . 136 ek ze skilami 87/84 ogarnie tam ? dziekuje za odp z gory ;p
Idealne dla hlvl, czyli 200 lvl+. Ty co najwyżej możesz pobiegać na małych terenach gdzie nie ma dużych grup, bo inaczej nie wyleczysz się

Aha, JUTRO AKTUALIZACJA!
__________________

Ostatnio edytowany przez Voniek - 12-12-2011 o 18:42.
Voniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:32.


Powered by vBulletin 3