Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 16-07-2009, 12:07   #1421
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Łasuch napisze, że nie lubi cyganów- dobra, jest na forum już długo, wybaczamy.
Albertus napisze, że nie lubi arabów- nie ma do tego prawa, bo musi poznać KAŻDEGO araba na całej planecie.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-07-2009, 12:12   #1422
Gierubesoen
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 01 2009
Lokacja: Wrocław
Wpisy bloga: 3

Posty: 995
Stan: Na Emeryturze
Świat: Iridia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
Widziałeś więc całe społeczeństwo, by je tak oceniać?
Myślę, że ciężko komukolwiek byłoby zobaczyć całe społeczeństwo ;-)
A przykład z osiedlem zamieszkałym głównie przez Arabów to dobry przykład, takie jakby mikrospołeczeństwo. Chłopak się po prostu zraził do tej nacji i za cholerę go nie przekonacie do swoich racji.

Nie popieram nienawiści Albertusa do Arabów, ale on przeżył prawdopodobnie to, czego Wy nigdy nie przeżyjecie, więc nie wiem, czemu na siłę chcecie zmienić jego stosunek do tej nacji.
Gierubesoen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 12:12   #1423
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ulrikk Pokaż post
Łasuch napisze, że nie lubi cyganów- dobra, jest na forum już długo, wybaczamy.
Albertus napisze, że nie lubi arabów- nie ma do tego prawa, bo musi poznać KAŻDEGO araba na całej planecie.
Nie czytałam całego tematu.

Według mnie ocenianie społeczeństwa, czy chociażby grupy ludzi, na podstawie paru jednostek jest krzywdzące. Nieważne, czy chodzi o arabów, żydów, cyganów, polaków, blondynek etc.

@up
Ja się zraziłam do niemców, ale nie twierdzę, że każdy z nich jest idiotą patrzącym na siebie, jakby był najważniejszą osobą na świecie.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 16-07-2009 o 12:13.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 12:19   #1424
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
a zeby nie bylo ujemnego przyrostu nalezy zrobic cos takiego ze jak rodzina ma 3 dzieci (wtedy jest 1 czlowiek na +) dostaje jakies ulgi od podatkow itp. itd. to by ludzi zachecalo do wiekszych rodzin
Paradoksalnie jest tak, że im bogatsze jest małżeństwo, tym zwykle mniej dzieci posiada. Często zaś ludzie, którzy ledwo wiążą koniec z końcem, zakładają wielodzietne rodziny. Jeśli kogoś i tak stać na dziecko, to wątpię, żeby ulgi podatkowe go dużo bardziej do niego przekonały. A dla człowieka, który zarabia grosze albo i nic, a żyje tylko z zasiłków, niższe opodatkowanie to tylko parę złotych więcej - zdecydowanie za mało, żeby utrzymać kolejne dziecko. Można rozdawać zapomogi, takie jak becikowe, ale czy to ma sens? Tutaj jest co na ten temat sądzę.
Zresztą, jestem przeciwny niepotrzebnemu komplikowaniu przepisów (w tym podatkowych), bo jak praktyka pokazuje, daje to jedynie pole do popisu dla cwaniaczków wykorzystujących luki w prawie i chciwych urzędników, którzy mogą za "opłatą" zinterpretować niejasne i zagmatwane przepisy na korzyść petenta.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Społeczeństwo ocenia się po tych typowych, przeciętnych, stereotypowych wręcz, ludziach. Bo chlubne wyjątki w postaci np. naprawdę przyjaznego araba z masą pozytywnych cech nie jest podstawą do oceny.
To fakt, ale trzeba takich ludzi poznać naprawdę wielu, żeby mieć podstawę do oceny. A nie "byłem w arabskiej dzielnicy, więc wiem już o nich wszystko"
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
*araby to brudasy...
Akurat bodajże Cejrowski stwierdził, że Arabowie dbają o higienę dużo bardziej niż my.

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 16-07-2009 o 12:35.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 12:25   #1425
Ametystowec
Użytkownik Forum
 
Ametystowec's Avatar
 
Data dołączenia: 28 03 2006
Lokacja: Ustka

Posty: 247
Stan: Niegrający
Domyślny

Po części zgadzam się z Albertusem, ale nie chodzi mi to o nienawiść do innych ras itp. tylko o nienawiść do nierobów żyjących za nasze podatki. I brak kary śmierci w Polsce - to mnie bardzo irytuje, gdzieś widziałem nawet taki demotywator: "MORDERCA: Damy mu spanie, rozrywkę i jedzenie za nasze pieniądze." Gdzieś tam u arabów mają ciekawe prawo: Rodzina ofiary wymierza sprawiedliwość - jest sądem (nie wykonawcą, i oczywiście nie mogą przekroczyć limitu "ząb za ząb").


A tak z innej beki, czy po obejrzeniu tego materiału niżej kupilibyście futro dla swojej dziewczyny/matki/cioci...byle kogo? Jeżeli nie, to nie ma potrzeby oglądać tego filmu.

http://video.google.pl/videoplay?doc...fur+farm&hl=pl
Ametystowec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 12:31   #1426
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Nie kupiłbym futra, bo nawet abstrahując od faktu, że jest to głupota i barbarzyństwo, kobieta w futrze wygląda jak emerytowana k***a
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 12:31   #1427
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ulrikk Pokaż post
Łasuch napisze, że nie lubi cyganów- dobra, jest na forum już długo, wybaczamy.
Albertus napisze, że nie lubi arabów- nie ma do tego prawa, bo musi poznać KAŻDEGO araba na całej planecie.
Oj tam, mieszasz dyskusje. Ale w sumie masz poniekąd rację...
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 12:45   #1428
Xevez
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 11 2008
Lokacja: Silesia Inferior

Posty: 1,026
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xevezq
Profesja: Elite Knight
Świat: Pacera
Poziom: 174
Skille: 96/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

@albertus
U mnie w mieście jest tzw dzielnica cudów (zakaczawie) i jest tam to samo, co w tych dzielnicach arabskich, tylko nie ma tyle rzygów. Jak przyjdzie ktoś nieswój (nie z dzielnicy), to też zaraz wpierdol dostanie. Ludzie nie pracują, chodzą brudni... A co do hałasu w nocy, to jakbyś mieszkał w pobliżu torów i co godzinę by pociąg przejeżdżał, to też byś maszynistów powybijał?
Xevez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 13:03   #1429
Czarna_Mamba
Użytkownik Forum
 
Czarna_Mamba's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2005
Lokacja: Las Vegas, Podlaskie.
Wiek: 30
Wpisy bloga: 4

Posty: 810
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: kraina czarów
Czarna_Mamba ma numer GG 7048129 Send a message via Skype™ to Czarna_Mamba
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
kobieta w futrze wygląda jak emerytowana k***a
Moja mama nosi futra. I nie życzę sobie, byś porównywał ją do emerytowanej kurwy.

K'woli ścisłości, nigdzie nie mówię, że nosi prawdziwe.
__________________



Ostatnio edytowany przez Czarna_Mamba - 16-07-2009 o 13:08.
Czarna_Mamba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 13:57   #1430
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
To fakt, ale trzeba takich ludzi poznać naprawdę wielu, żeby mieć podstawę do oceny. A nie "byłem w arabskiej dzielnicy, więc wiem już o nich wszystko"

Akurat bodajże Cejrowski stwierdził, że Arabowie dbają o higienę dużo bardziej niż my.
ja tam nie bylem , tylko jakis czas mieszkalem...

a mi chodzilo ze brudasy nie jako ze niedbaja o siebie ; tylko ze nie dbaja o swoje otoczenie.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xevez Pokaż post
@albertus
U mnie w mieście jest tzw dzielnica cudów (zakaczawie) i jest tam to samo, co w tych dzielnicach arabskich, tylko nie ma tyle rzygów. Jak przyjdzie ktoś nieswój (nie z dzielnicy), to też zaraz wpierdol dostanie. Ludzie nie pracują, chodzą brudni... A co do hałasu w nocy, to jakbyś mieszkał w pobliżu torów i co godzinę by pociąg przejeżdżał, to też byś maszynistów powybijał?
mieszkalem w miejscu gdzie codziennie kolo 12 w nocy jezdzil jakis samochod i gral melodyjke , przez dluzszy czas myslalem ze to lodziarz , ale co on by robil o 12 w nocy!?


no i dobra , jak jest taka dzielnica. Wyobrażasz sobie cale miasto takie a posrodku ty twoja zona i dzieci?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gierubesoen Pokaż post
Nie popieram nienawiści Albertusa do Arabów, ale on przeżył prawdopodobnie to, czego Wy nigdy nie przeżyjecie, więc nie wiem, czemu na siłę chcecie zmienić jego stosunek do tej nacji.
taa moglbym podawac wiele przykladow OSOBISTYCH potyczek/problemow z arabami... ale po co?
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"

Ostatnio edytowany przez Albertus - 16-07-2009 o 14:01.
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 14:24   #1431
Xevez
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 11 2008
Lokacja: Silesia Inferior

Posty: 1,026
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xevezq
Profesja: Elite Knight
Świat: Pacera
Poziom: 174
Skille: 96/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post

no i dobra , jak jest taka dzielnica. Wyobrażasz sobie cale miasto takie a posrodku ty twoja zona i dzieci?
miasto sobie wyobrażam, ale siebie w nim nie
nie oznacza to, że kazał bym im się wynieść z miasta, po prostu sam bym się wyniósł...
Xevez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 14:32   #1432
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czarna_Mamba Pokaż post
Moja mama nosi futra. I nie życzę sobie, byś porównywał ją do emerytowanej kurwy.
Primo, to nie jest koncert życzeń. Secundo, jego stwierdzenie to jak mówienie, że "każda kobieta to suka". Obraża też wtedy swoją matkę, ale who cares.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 14:46   #1433
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czarna_Mamba Pokaż post
Moja mama nosi futra. I nie życzę sobie, byś porównywał ją do emerytowanej kurwy.
No przykro mi, ale ja mam akurat takie skojarzenia
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 14:53   #1434
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xevez Pokaż post
miasto sobie wyobrażam, ale siebie w nim nie
nie oznacza to, że kazał bym im się wynieść z miasta, po prostu sam bym się wyniósł...
gdzie bys sie wyniosl , jak w miescie obok znalazlbys to samo... no chyba ze kupilbys dzialke na odludziu gdzie do najblizszego domostwa bedzie parenascie km.

a pozatym to co to za zycie ze we wlasnym kraju trzeba uciekac?
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 15:39   #1435
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Ja tylko chciałbym wtrącić parę detali:
1. Bardzo często za granicę na zarobek wyjeżdża margines (lokalny przykład - ile razy można było zobaczyć polaczka (określenie celowe) siedzącego pod ścianą w londynie, że zrobi wszystko za 1 funta za godzinę. Brudny, śmierdzący i ni w ząb nie umie angielskiego. Ot wyjechał za "łatwą kasą")
2. Albertus oceniasz ich, bo mieszkałeś w dzielnicy - to prawda. Ale weź pod uwagę, że to nie jedyny faktor. To tak jakbyś ocenił całą amerykę po mieszkaniu w slumsach przez X lat. Z jednej strony masz część racji, z drugiej obraz jest niepełny - w którą stronę nie spojrzysz.
3. Aby najlepiej ocenić nację - należy wyjechać do ich macierzystego kraju. Tam można wyjechać i zobaczyć ludzi w ich naturalnym otoczeniu. Bo za granicą to nikt nie mieszka jak u siebie. W najlepszym wypadku jest trochę gorzej, w najgorszym - masakra.

Ogólnie rozumiem twoje podejście. W Irlandii można bardzo łatwo zobaczyć jak tego typu rodziny (bo rodzinami tu zjeżdżają) bawią się w pijawkę i nic nie robiąc ciągną niezłą kasę. Ale to nie jest ich wina, tylko przesadnych przywilejów, które kraj nadał. Bo nie okłamujmy się - okazja czyni złodzieja (choć tu nie o kradzież chodzi), a wielu osobom pasuje opcja, że leżysz do góry brzuchem a kilkaset euro miesięcznie ci samo w kieszeń wpada.
Tak długo jak w naszym kraju nie zostanie mocno rozbudowany socjal (na co liczę) i prawo nie będzie dopuszczać do takich odpałów jak jest z zaskarżaniem o rasizm na zachodzie (w co mam nadzieję, choć nie jest to łatwa rzecz) to będzie git.
No i ogólnie jeśli chodzi o pracę - związki zawodowe należy poukrócać, bo jak widze (w Irlandii) kasjera w tesco, który pracuje jakby chciał a nie mógł, to mi się w żołądku przewraca. A jak pogania go przełożony, to tekst "I'm doing my best" kończy całą dyskusję - i żeby wylać takiego to trzeba się namęczyć. To jest nieporozumienie.
A no i tacy kasjerzy to nikt inny niż rodowici... irlandczycy. Co dobitnie pokazuje, że cała masa narodów odstawia chore akcje.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 22:04   #1436
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ulrikk Pokaż post
Łasuch napisze, że nie lubi cyganów- dobra, jest na forum już długo, wybaczamy.
Albertus napisze, że nie lubi arabów- nie ma do tego prawa, bo musi poznać KAŻDEGO araba na całej planecie.
Łasuch nie pisze, że potraktowałby cyganów siekierą.
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 22:25   #1437
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sphinx123 Pokaż post
Łasuch nie pisze, że potraktowałby cyganów siekierą.
bo Lasuch nie chce/nie ma odwagi nic z tym zrobic by mu sie lepiej zylo lub nie wypowiada sie na ten temat publicznie ( nikt go nie prowokuje do takiej odpowiedzi)
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 22:32   #1438
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Nie, bo lasuch ma glany i niepotrzebna mu siekiera.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 22:45   #1439
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Nie, bo lasuch ma glany i niepotrzebna mu siekiera.
tez mam glany , a siekiera zawsze sie przyda ;D
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 23:32   #1440
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
bo Lasuch nie chce/nie ma odwagi nic z tym zrobic by mu sie lepiej zylo lub nie wypowiada sie na ten temat publicznie ( nikt go nie prowokuje do takiej odpowiedzi)
Bez kitu, odwaga jest potrzebna, żeby spamować internetowe forum o Tibii bezpodstawnymi (chyba że strach jest dobrym argumentem) oskarżeniami na wszystko, co jest odmienne od piszącego.
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:39.


Powered by vBulletin 3