Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-06-2008, 10:57   #1
Wychylybymy
Użytkownik Forum
 
Wychylybymy's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2008
Lokacja: Sulechów

Posty: 31
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Secura
Domyślny 469 - Język Beholderów

Założyłem ten temat ponieważ od jakiegoś czasu interesuje się językiem beholderów. Na konkurencyjnej stronie z końcówką .org temat o 469 ma sporą popularność ale nie udało im się jeszcze rozwiązać tajemnicy beholderów (przynajmniej nie wszystkim ; D) i mam nadzieje że to nasze forum rozwiąże tą zagadkę jako pierwsze ; ). Zachęcam was do pisania swoich teorii na ten temat nawet tych które wydają się wam mało prawdopodobne =P. Od razu mówię że na pewno nie będzie to założenie beholder setu ani próba podłożenia literek z książek do tych na telefonie .

Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej możemy porozmawiać z beholderem który jest strażnikiem biblioteki Hellgate i umie mówić "po naszemu" nazywa się on Wrinkled Beholder, a sam siebie przedstawia tak:
Cytuj:
Player: Name
A Wrinkled Beholder: I am 486486 and NOT 'Blinky' as some people called me ... before they died.
co znaczy:
Cytuj:
Nazywam się 486486 a NIE "Blinky" jak niektórzy ludzie mnie nazywalii... zanim umarli.
O języku beholderów mówi:
Cytuj:
Player: 469
A Wrinkled Beholder: The language of my kind. Superior to any other language and only to be spoken by entities with enough eyes to blink it.
Co oznacza:
Cytuj:
To język mojej rasy. Przewyższający każdy inny język i możliwy tylko do opanowania przez istotę z wystarczającą liczbą oczu.
Gdy zapytamy go o Tibie odpowiada bardzo ciekawą rzecz mianowicie:
Cytuj:
Player: Tibia
A Wrinkled Beholder: It's 1, not 'Tibia', silly.
a po polsku
Cytuj:
To 1, nie Tibia, durniu.
Tak więc zapraszam was do główkowania nad tajemniczym 469 =).
(wszystkie rozmowy brałem z http://tibia.wikia.com, tłumaczenia są moje)
Wychylybymy jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-06-2008, 11:28   #2
Duerroz
Użytkownik Forum
 
Duerroz's Avatar
 
Data dołączenia: 17 04 2006
Lokacja: Tutaj
Wiek: 31

Posty: 101
Profesja: Royal Paladin
Świat: Iridia
Duerroz ma numer GG 1505492
Domyślny

coś czuje że skoro mamy tylko parę oczu to tego języka nie rozszyfrujemy
Duerroz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 11:42   #3
Balnazar00
Użytkownik Forum
 
Balnazar00's Avatar
 
Data dołączenia: 08 05 2008

Posty: 68
Świat: Obsydia
Poziom: 50~
Skille: 7o~/7o~
Domyślny

HAHA Oczami nie rozszyfrujemy ale moze glowa

Czytalem sporo o tym jezyku itp podobno kilka osob rozszyfrowalo ten jezyk a raczej ksiegi znajdujace sie w bibliotece pilnowanej przez 486486
Niektorzy proboja rozwiazac ten jezyk poprzez stosowanie jakis starych szyfrografow czy czegos takiego (pochodzacych ofc z rl word'a).
Ja osobiscie jestem zwolennikiem teori ze rozwiazania tej zagadki tzeba szukac w tibi ;] Bo jakos niewydaje mi sie zeby Knightmare (czy jak on sie tam nazywa) chcial zagnac graczy do ksiazek i bibliotek swiata realnego. Ale ofc to tylko moja opinia
Balnazar00 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 12:34   #4
Wychylybymy
Użytkownik Forum
 
Wychylybymy's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2008
Lokacja: Sulechów

Posty: 31
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Secura
Domyślny

Mi też się wydaje że do rozwiązania tej zagadki nie trzeba używać jakichś skomplikowanych działań matematycznych, bo niewielu jest ludzi w Tibii którzy znają się dobrze na matematyce ; D. Moim zdaniem trzeba szukać tych którzy pomogli pisać beholder(ą?)om (bo przecież one nie mają rąk ). I od nich (od tych co pisali) możemy się czegoś dowiedzieć. Ale to tylko moje zdanie = ).
Wychylybymy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 12:47   #5
orschabal
Użytkownik Forum
 
orschabal's Avatar
 
Data dołączenia: 23 07 2007
Lokacja: Poland

Posty: 165
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kerdeo
Profesja: Paladin
Gildia: ******
Świat: Refugia
Poziom: 27
Skille: 73/59
Poziom mag.: 6
orschabal ma numer GG 10342039
Domyślny

A może jest to powiązane z Beholder Shield,przecież ona mruga okiem.
__________________



15:00 Safrohi Wilelki [51]: poczekaj hwilleke brakije mi 17 gp
15:00 Kars Gex [45]: ok
15:01 Safrohi Wilelki [51]: no kurwa
15:01 Safrohi Wilelki [51]: 0 szczurów
orschabal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 12:56   #6
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

ludzie z orga juz raz sie skompromitowali w tym temacie, teraz niby ktos tam cos ma ale nie chce powiedziec wiec jestesmy w punkcie wyjscia.

Ja obstawiam ze jedynym sposobem na rozwiazanie tej zagadki jest przekopanie wzdluz i wszerz nowych terenow w poszukiwaniu nowych wskazowek, nie ma sensu sie krecic wokol tego, z czego przez ostatni rok nic sie nie wyciagnelo.

Jesli ktos na sile chce sie meczyc z cyferkami to powinien pamietac o kilku szczegolach:

- kod jest asymetryczny
- fragmenty ksiazek sie powtarzaja wiec jest mala szansa zeby w ksiazkach znajdowaly sie dluzsze fragmenty tekstu, sa to raczej pojedyncze znaki
- metody kryptograficzne/ kodowe nie generuja takich ciagow wiec jesli metoda tlumaczenia istnieje to nie jest na poziomie komplikacji wymagajacym wiedzy akademickiej
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 13:05   #7
Wychylybymy
Użytkownik Forum
 
Wychylybymy's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2008
Lokacja: Sulechów

Posty: 31
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Secura
Domyślny

@orschabal
Mówiłem że to na pewno nie ma związku z beholder shieldem, helmetem itp.
@Vil
Ludzie z torga niby ciągle coś wiedzą ale nawet jeśli naprawdę to rozwiązali to nie ma na to dowodów.

Btw. Ilu jest nekromantów - npc w Tibii?

#Edit
@down
A może znasz ich nazwy i gdzie występują? Btw. widzę że interesują Cie mity Tibii : D.
#Edit 2
@down
Chodzi mi o to, że nekromanci mogli pomagać beholderom pisać te książki (przecież beholdery interesują się nekromancją). A czytałem na torgu że to magowie minotaurów byli bliscy rozwiązania sekretu..
#Edit 3
@down
Właśnie idę pogadać z 486486 może się czegoś dowiem : P. A słyszałeś coś o tym miejscu? http://tibia.pl/earth.php?x=32692&y=...13&q=99.07&r=1

Ostatnio edytowany przez Wychylybymy - 28-06-2008 o 18:16. Powód: bo tak
Wychylybymy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 13:07   #8
Balnazar00
Użytkownik Forum
 
Balnazar00's Avatar
 
Data dołączenia: 08 05 2008

Posty: 68
Świat: Obsydia
Poziom: 50~
Skille: 7o~/7o~
Domyślny

o0
Skoro moderator sie pofatygowal ;]
No coz oni bawili sie w cyferkach ja mysle ze warto sie bawic w tibii ;].
Wg Mnie (jeszcze tego niesprawdzilem ;/) najceniejsze wskazowki daje winkted beholder, po rozmowie mowi nam mniej wiecej o nazwijmy to "polityce" beholderow i tu wg mnie jest zawarta wskazowka do 469 ;]
#Edit

#Edit2
@up
Tak jakby 7 (czy cos kolo tego, raczej nie wiecej ;])
#Edit3
@up
Tak jakos ostatnimi czasy zaczolem sie tym interesowac
Naprawde niepamietam ich imion, napewno jest npc w venore (ten od potow), jesli sie nie myle jest jeden na ank... ahhh jeden na mout stenium, edron (sprzedaje spelle) i jeszcze jakby poszukal to moze by znalaz/przypomnial sobie, mozna pogrzebac na tibiawiki...
Ktos kiedys wysnul teorie ze sa oni poloczenii w pewien sposob z questem pod pustynia ale jesli nawet to najpierw trzeba znalesc poczatek tego questa troche go ruszyc a dopiero pozniej gadac z nekromanatami, chociaz kto wie.
#Edit4
@up
Nie wydaje mi sie zeby to nekromanci pomagali beholderom, pomoc przy tworzeniu jezyka 469 "glownemu matematykowi" ktos pomagal (moze on byl/jest necro!?).
Btw
"Wielkie umysly mysla podobnie"
#Edit5
@up
Hahaha. Jasne ze slyszalem ;] I niemam bladego pojecia jak sie tam dostac ;/
To jest domniemana czesc jakiegos tam questa. Jesli sie tam wybierasz... uwazaj na gs'a.

Ostatnio edytowany przez Balnazar00 - 28-06-2008 o 18:30.
Balnazar00 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 21:00   #9
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Balnazar00 Pokaż post
Niektorzy proboja rozwiazac ten jezyk poprzez stosowanie jakis starych szyfrografow czy czegos takiego (pochodzacych ofc z rl word'a).
Ja osobiscie jestem zwolennikiem teori ze rozwiazania tej zagadki tzeba szukac w tibi ;] Bo jakos niewydaje mi sie zeby Knightmare (czy jak on sie tam nazywa) chcial zagnac graczy do ksiazek i bibliotek swiata realnego. Ale ofc to tylko moja opinia
rozwiazania (o ile istnieje) oczywiscie trzeba szukac w tibii, moim zdaniem twierdzenie - jakoby kluczem byla gematria starohebrajska - autorstwa uwielbianego na torgu avariona, brzmi cokolwiek idiotycznie

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
ludzie z orga juz raz sie skompromitowali w tym temacie, teraz niby ktos tam cos ma ale nie chce powiedziec wiec jestesmy w punkcie wyjscia.
w tym dziale "prawdy i mity" na torgu, tak naprawde nie ma nic ciekawego, polowa osob pisze to co juz dawno jest znane, a druga polowa stara sie zablysnac nieudolnie wmawiajac tej pierwszej polowie, ze niby costam zdobyla/odkryla, choc w rzeczywistosci nie odkryla nic

Cytuj:
Ja obstawiam ze jedynym sposobem na rozwiazanie tej zagadki jest przekopanie wzdluz i wszerz nowych terenow w poszukiwaniu nowych wskazowek, nie ma sensu sie krecic wokol tego, z czego przez ostatni rok nic sie nie wyciagnelo.
szukanie na nowych terenach, nie ma raczej sensu, zwazywszy na fakt, ze ksiazki te istnieja juz dluugo
owszem, moglo byc tak, ze quest (?) pozostawal nieaktywny, brakowalo informacji do jego skonczenia i owe zostaly dodane pozniej, ale wtedy raczej zwrocilbym uwage na to, co zostalo dodane w tym samym updacie, w ktorym do hellgate zawitaly elder beholdery (i beholdery, ktore wczesniej siedzialy tylko w tych piramidach, a obecnie biegaja takze na zewnatrz)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Balnazar00 Pokaż post
Naprawde niepamietam ich imion, napewno jest npc w venore (ten od potow), jesli sie nie myle jest jeden na ank... ahhh jeden na mout stenium, edron (sprzedaje spelle) i jeszcze jakby poszukal to moze by znalaz/przypomnial sobie, mozna pogrzebac na tibiawiki...
Ktos kiedys wysnul teorie ze sa oni poloczenii w pewien sposob z questem pod pustynia ale jesli nawet to najpierw trzeba znalesc poczatek tego questa troche go ruszyc a dopiero pozniej gadac z nekromanatami, chociaz kto wie.
na pustyni sa zdaje sie schody w dol, i tam w takiej salce biega sobie jakis npc necro?

Cytuj:
#Edit4
@up
Nie wydaje mi sie zeby to nekromanci pomagali beholderom, pomoc przy tworzeniu jezyka 469 "glownemu matematykowi" ktos pomagal (moze on byl/jest necro!?).
przeciez blinky mowi, ze 469 jest "możliwy tylko do opanowania przez istotę z wystarczającą liczbą oczu." wiec nalezy przypuszczac, ze ksiazki napisane w tym jezyku byly pisane, przez beholderow dla beholderow
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 21:08   #10
Wychylybymy
Użytkownik Forum
 
Wychylybymy's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2008
Lokacja: Sulechów

Posty: 31
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Secura
Domyślny

A czym beholdery pisały te książki? Nie mają żadnych "uchwytów" przecież =D.
#Edit
@down
Minotaury są blisko a konkretnie ich magowie.. więc może tam trzeba szukać rozwiązania 469? Chyba nie ma żadnych npc "minotaurowych" magów oprócz Markwina no i Minotaura Maga na roku bo go nie da się zaatakować ;P

Ostatnio edytowany przez Wychylybymy - 28-06-2008 o 21:19.
Wychylybymy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 21:15   #11
Balnazar00
Użytkownik Forum
 
Balnazar00's Avatar
 
Data dołączenia: 08 05 2008

Posty: 68
Świat: Obsydia
Poziom: 50~
Skille: 7o~/7o~
Domyślny

@up2
Wieze ze mozliwe jest odczytanie jezyka beho przez istoty dwuoczne a to dlatego ze minotaury sa podobno bardzo blisko, a w tworzeniu 469 wielkiemu matematykowi (niewiadomo czy byl beholderem, chociaz to bardzo prawdopodobne) pomagal jakis niebeholder.
Z kad te info? Przekopywanie forow i bieganie po tibii.

#Edit
A co do nekro ktorego o ktorym powiedziales ze jest pod pustynia... niezalapales kontekstu... to byla moja odp na pytanie ilu necro-npc jest w tibii.

Ostatnio edytowany przez Balnazar00 - 28-06-2008 o 21:17.
Balnazar00 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 21:29   #12
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wychylybymy Pokaż post
A czym beholdery pisały te książki? Nie mają żadnych "uchwytów" przecież =D.
#Edit
@down
Minotaury są blisko a konkretnie ich magowie.. więc może tam trzeba szukać rozwiązania 469? Chyba nie ma żadnych npc "minotaurowych" magów oprócz Markwina no i Minotaura Maga na roku bo go nie da się zaatakować ;P
1. a jest powiedziane blisko czego sa minotaury?
2. mino mag na rooku to nie npc
3. okz, nie maja uchwytow, ale rownie dobrze mozna by zapytac w czym raty, spidery, bugi i inne smieci nosza pieniadze

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Balnazar00 Pokaż post
@up2
Wieze ze mozliwe jest odczytanie jezyka beho przez istoty dwuoczne a to dlatego ze minotaury sa podobno bardzo blisko, a w tworzeniu 469 wielkiemu matematykowi (niewiadomo czy byl beholderem, chociaz to bardzo prawdopodobne) pomagal jakis niebeholder.
Z kad te info? Przekopywanie forow i bieganie po tibii.

#Edit
A co do nekro ktorego o ktorym powiedziales ze jest pod pustynia... niezalapales kontekstu... to byla moja odp na pytanie ilu necro-npc jest w tibii.
www.ortografia.pl

Ostatnio edytowany przez Ufocznik - 28-06-2008 o 21:41.
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 21:33   #13
Wychylybymy
Użytkownik Forum
 
Wychylybymy's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2008
Lokacja: Sulechów

Posty: 31
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Secura
Domyślny

Aff sorry nie zauważyłem odpowiedzi!! Ale nie uważasz że to jednak było by za duże "przeoczenie" Cipsoftu? Ponoć Hellgate było ulubionym miejscem Knightmara więc wątpię, że popełnił by taki błąd..
#Edit
@up
O tym, że beholdery napisały książki bez rąk albo jakichkolwiek innych narządów do trzymania pióra czy czym tam pisali w Tibii
#Edit 2
@down Sprawdź pm!!

Ostatnio edytowany przez Wychylybymy - 28-06-2008 o 21:44.
Wychylybymy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 21:38   #14
Balnazar00
Użytkownik Forum
 
Balnazar00's Avatar
 
Data dołączenia: 08 05 2008

Posty: 68
Świat: Obsydia
Poziom: 50~
Skille: 7o~/7o~
Domyślny

Hahaha;]
Przepraszam za moja ortografie. (nie ludzcie sie ze sie poprawi w najblizszym czasie ;])
Omg.Jak to blisko czegos sa mino magowie?! Zuc okiem na nazwe tematu. Rozwiazania 469 ofc. Po co mieszac w to mino maga z rooka? A i naprawde masz 1oo+ lv? Jesli tak to mozesz wniesc cos wartosciowego do naszej dyskusji (ale wcale mnie to niezaskoczy jesli niewniesiesz).
P.S.
Wspomnienie o twoim lv wcale niebylo oznaka zachwytu
Balnazar00 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 21:44   #15
Vivarus
Użytkownik Forum
 
Vivarus's Avatar
 
Data dołączenia: 23 06 2008
Lokacja: Jurków
Wiek: 31

Posty: 116
Stan: Na Emeryturze
Imię: Trianos
Profesja: Sorcerer
Świat: Askara
Poziom: 31
Poziom mag.: 30
Domyślny

Beho przywołuje szkielety- szkielety mają ręce.

Jeśli chodzi o minosy to one starają się odkryć sekrety śmierci.
__________________
Ukryty tekst:
REKLAMA
Szukasz ciekawej gry? Zagraj w Openspace
...z dala od rodzimych społeczności, rządów i galaktyk, przybywamy! Bohaterscy żołnierze, chciwi handlarze, zachłanni piraci, niewidzialni szpiedzy... Przybywamy po TYLEN odnaleziony tu, w OpenSpace...

Kliknij tutaj aby się zarejestrować.

Uwaga! Aby zagrać w tą grę, musisz posiadać umiejętność posługiwania się mózgiem. Jeśli tego nie potrafisz, skonsultuj się z lekarzem lub, najlepiej, podetnij sobie żyły.
Vivarus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 21:47   #16
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wychylybymy Pokaż post
Aff sorry nie zauważyłem odpowiedzi!! Ale nie uważasz że to jednak było by za duże "przeoczenie" Cipsoftu? Ponoć Hellgate było ulubionym miejscem Knightmara więc wątpię, że popełnił by taki błąd..
#Edit
@up
O tym, że beholdery napisały książki bez rąk albo jakichkolwiek innych narządów do trzymania pióra czy czym tam pisali w Tibii
no ta, mogly te ksiazki napisac przy pomocy szkieletow, ktore kontroluja (EDIT @up gdy to pisalem, twojego posta jeszcze nie bylo )

zreszta, nie bede sie spierac o to, bo w tej chwili jest to nieistotne, przynajmniej dopoki - jak powiedzial Vil - jestesmy w punkcie wyjscia

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Balnazar00 Pokaż post
Hahaha;]
Przepraszam za moja ortografie. (nie ludzcie sie ze sie poprawi w najblizszym czasie ;])
Omg.Jak to blisko czegos sa mino magowie?! Zuc okiem na nazwe tematu. Rozwiazania 469 ofc. Po co mieszac w to mino maga z rooka? A i naprawde masz 1oo+ lv? Jesli tak to mozesz wniesc cos wartosciowego do naszej dyskusji (ale wcale mnie to niezaskoczy jesli niewniesiesz).
P.S.
Wspomnienie o twoim lv wcale niebylo oznaka zachwytu
a gdzie jest powiedziane, ze minotaury sa blisko rozwiazania 469?
reszte twojego posta pozostawie bez komentarza
aha, co do twojej ortografii - moglaby sie poprawic, gdybys odwiedzil strone, do ktorej link podalem ci we wczesniejszym poscie

Ostatnio edytowany przez Ufocznik - 28-06-2008 o 21:49.
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 21:55   #17
Wychylybymy
Użytkownik Forum
 
Wychylybymy's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2008
Lokacja: Sulechów

Posty: 31
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Secura
Domyślny

@up
Być może wykorzystały szkielety.. Ale wg. mnie pomogła im jakaś inna rasa. Moim zdaniem był to jakiś nekromanta.. Trzeba by było sporządzić jakąś listę keywordów i pogadać z nekromantami npc.. przynajmniej wykluczylibyśmy jakąś teorie.
#Edit
@down
Blinky mówi że "Ich (minotaurów) magowie są tak blisko prawdy. Bliżej niż sami podejrzewają i bliżej niż jest dla nich bezpiecznie" Można to że są blisko prawdy różnie interpretować ale wydaje mi się że chodzi właśnie o 469.
#Edit 2
Balnazar sprawdź w końcu moją PW!! I odpowiedz : P

Ostatnio edytowany przez Wychylybymy - 28-06-2008 o 22:20.
Wychylybymy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 22:08   #18
Balnazar00
Użytkownik Forum
 
Balnazar00's Avatar
 
Data dołączenia: 08 05 2008

Posty: 68
Świat: Obsydia
Poziom: 50~
Skille: 7o~/7o~
Domyślny

Minotaury chca odkryc sekrety smierci, sekrety te moga zostac zglebione jedynie za pomoca liczb, matematyki, ktorej mistrzami sa obserwatorzy a kluczem do ich wiedzy jest jezyk beholderow. A tak wogule niejest okreslione czego blisko sa minotaury, chodzi o "tajemnice" beholderow, aczkolwiek wnioskujac ze najwieksza ich tajemnica jest ich jezyk (cala reszta jest w ksiegach) chodzi wlasnie o 469.
#Edit
Gdzie jest powiedziane ze minotaury sa blisko? Powiedziane nie jest nigdzie. Ale jest pewien beholder-npc ktory tak mowi, ale oczywiscie moge sie i ja i on mylic ;]

Ostatnio edytowany przez Balnazar00 - 28-06-2008 o 22:14.
Balnazar00 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 22:41   #19
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

no wlasnie, minotaury sa blisko PRAWDY, a nie blisko rozwiazanie 469
a jesli to nieszczesne 469 jest rzeczywiscie jezykiem (o czym mowi blinky), to nie rozszyfrujemy tego, mozemy jedynie przetlumaczyc

chodzi o to, ze nawet jesli dowiemy sie, ze np liczba 1 jest w ich jezyku odpowiednikiem naszego U, liczba 2 naszego F, a liczba 3 naszego O; to wcale nie musi to oznaczac, ze 123 bedzie znaczylo "ufo", a nie "kibel", "lol", czy "twoj stary"
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2008, 00:23   #20
Balnazar00
Użytkownik Forum
 
Balnazar00's Avatar
 
Data dołączenia: 08 05 2008

Posty: 68
Świat: Obsydia
Poziom: 50~
Skille: 7o~/7o~
Domyślny

Sie wszystko zgadza i wlasnie dlatego ja jestem zwolennikiem teorii ze trzeba w tibii znalesc rozwiazania.
Btw
1 to nie znaczy "u" tylko Tibia;]
Balnazar00 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:46.


Powered by vBulletin 3