Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Wydarzenia ze światów

Notki

Wydarzenia ze światów Na tym forum możesz porozmawiać o wszelkich ważnych wydarzeniach z Twojego serwera.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-09-2011, 15:14   #1
anetaswdn
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 04 2009

Posty: 8
Domyślny Tibia ! Schodzi na psy :(

Witam ! Chciałabym zachęcić forumowiczów do czytania oraz dzielenia się swoimi uwagami z grą Tibia . Myślę , że dużo osób się ze mną zgodzi iż Tibia spada na psy . To też wynika z tych brazylijskich noobów grających na serverach non-pvp i botujących nocami i dniami oraz zabijają twoje potworki wtedy gdy np.,:
a) skilujesz
b) expisz
c) blokujesz koledze .
Gdy ja zaczełam grać w Tibię była jeszcze era Tibi 7.6 . Moim zdaniem najlepsza ze wszystkich części . Co kolejny Uptade dodawają(nie zawsze) :
a)Itemy
b)Czary
c) Jedne postacie ulepszają , drugie pogarszają (Mam namyśli Knighta i Palladyna)
d)Potwory.
Osobiście wiem z własnego doświadczenia , że kiedyś cięzko było :
a) Nabić poziom
b) blokować potworki
c) Skilować
d) Zabijać
e) Zdobywać itemy itd,.
Pamiętam , jak kilka lat wstecz gdy chciało się pograć były kolejki , a nawet czasem trzeba było czekać 20 minut . Ludzi było po 60 000 + , teraz zaledwie przekracza 21 000 . Przyznam , że lata które nigdy nie powórcą w Tibi (2006-2011) były bardzo fajne , klimatyczne . Nie było tylu hacków co teraz jest przez te programy , nie było również tyle botów itd. . Z każdym dniem coraz mniej ludzi gra w Tibie . Samo świadczy serwis Allegro , że Tibia spada na psy . Pamiętam gdy 30 lvl chodziły po 50 zł . A teraz za 30 zł można kupić 70 lvl + .
Gdy zaczynałam swoją przygodę gry to był wtedy świat Azura , pamiętam jak 1 cc kosztowało powyżej 3 zł . Teraz to po 1 zł chodzą lub za 5 zł można kupić 100k .Kiedyś fascynowało ludzi kto pierwszy wbije 200 lvl , potem 300 lvl , to było fajne teraz te 400 lvl już sa nie wiem do końca czy są jeszcze 500 (chyba tak) nie są dla mnie czymś fajnym . Z każdym dniem coraz gorzej się tam robi .
Pamiętam jeszcze jak w Roogard'zie w depo były kolejki do banku ludzie się wypychali , przy stoiskach ludzie sprzedawali nie bylo miejsca gdzie iść . Teraz ?! Tam nie ma żywej duszy . Jedynie tylko Ci co idą wpłacić pieniądze . Pamiętam również były wojny Polsko - Szweckie . Strasznie dużo szwedów grało w Tibie . Osobiście od 2010 r. nie widziałam i nie gadałam z żadnym szwedem w Tibi(jeśli ktoś miał okazję to gratuluję) Teraz to prawie tylko gra :
a)Polska
b)Brazylia
c)Niemcy(strasznie mało).
Są jeszcze inne , ale te 3 kraje znajdziesz najwięcej (przynajmniej za moich czasów).
Ja osobiście doświadczyłam też , że kiedyś grało się po 1 rok , 2 lata bez przerwy teraz gdy zasiąde gram miesiąc i poł roku przerwy bo mi się nie chce już w to grać . Nie gram już w to ... 8 miesięcy. Głupie też jest, to że teraz 50 lvl wbija się w miesiąc . Ja wbiłam osobiście 56 lvl paladyn skille 82/71 w 32 dni. Kiedyś to taką postać wbijało się po 4-5 miesiące czasem nawet pół roku lub więcej. Przecież 100 lvl wbijało się ponad rok . Teraz to można w ciągu 2-3 miesięcy.
Mam nadzieję , że ktoś się ze mną zgodzi w tym co piszę i przypomni sobie lata w których było naprawdę dobrze. Chciałabym też , abyście napisali w których latach najlepiej wam się w Tibie grało . Pozdrawiam wszystkich oraz tych co grali ze mną w najlepszych latach ( 2006-2009) .

Ostatnio edytowany przez anetaswdn - 25-09-2011 o 15:15.
anetaswdn jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-09-2011, 15:55   #2
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez anetaswdn Pokaż post
Witam ! Chciałabym zachęcić forumowiczów do czytania oraz dzielenia się swoimi uwagami z grą Tibia . Myślę , że dużo osób się ze mną zgodzi iż Tibia spada na psy . To też wynika z tych brazylijskich noobów grających na serverach non-pvp i botujących nocami i dniami oraz zabijają twoje potworki wtedy gdy np.,:
a) skilujesz
b) expisz
c) blokujesz koledze .
Gdy ja zaczełam grać w Tibię była jeszcze era Tibi 7.6 . Moim zdaniem najlepsza ze wszystkich części . Co kolejny Uptade dodawają(nie zawsze) :
a)Itemy
b)Czary
c) Jedne postacie ulepszają , drugie pogarszają (Mam namyśli Knighta i Palladyna)
d)Potwory.
Osobiście wiem z własnego doświadczenia , że kiedyś cięzko było :
a) Nabić poziom
b) blokować potworki
c) Skilować
d) Zabijać
e) Zdobywać itemy itd,.
Pamiętam , jak kilka lat wstecz gdy chciało się pograć były kolejki , a nawet czasem trzeba było czekać 20 minut . Ludzi było po 60 000 + , teraz zaledwie przekracza 21 000 . Przyznam , że lata które nigdy nie powórcą w Tibi (2006-2011) były bardzo fajne , klimatyczne . Nie było tylu hacków co teraz jest przez te programy , nie było również tyle botów itd. . Z każdym dniem coraz mniej ludzi gra w Tibie . Samo świadczy serwis Allegro , że Tibia spada na psy . Pamiętam gdy 30 lvl chodziły po 50 zł . A teraz za 30 zł można kupić 70 lvl + .
Gdy zaczynałam swoją przygodę gry to był wtedy świat Azura , pamiętam jak 1 cc kosztowało powyżej 3 zł . Teraz to po 1 zł chodzą lub za 5 zł można kupić 100k .Kiedyś fascynowało ludzi kto pierwszy wbije 200 lvl , potem 300 lvl , to było fajne teraz te 400 lvl już sa nie wiem do końca czy są jeszcze 500 (chyba tak) nie są dla mnie czymś fajnym . Z każdym dniem coraz gorzej się tam robi .
Pamiętam jeszcze jak w Roogard'zie w depo były kolejki do banku ludzie się wypychali , przy stoiskach ludzie sprzedawali nie bylo miejsca gdzie iść . Teraz ?! Tam nie ma żywej duszy . Jedynie tylko Ci co idą wpłacić pieniądze . Pamiętam również były wojny Polsko - Szweckie . Strasznie dużo szwedów grało w Tibie . Osobiście od 2010 r. nie widziałam i nie gadałam z żadnym szwedem w Tibi(jeśli ktoś miał okazję to gratuluję) Teraz to prawie tylko gra :
a)Polska
b)Brazylia
c)Niemcy(strasznie mało).
Są jeszcze inne , ale te 3 kraje znajdziesz najwięcej (przynajmniej za moich czasów).
Ja osobiście doświadczyłam też , że kiedyś grało się po 1 rok , 2 lata bez przerwy teraz gdy zasiąde gram miesiąc i poł roku przerwy bo mi się nie chce już w to grać . Nie gram już w to ... 8 miesięcy. Głupie też jest, to że teraz 50 lvl wbija się w miesiąc . Ja wbiłam osobiście 56 lvl paladyn skille 82/71 w 32 dni. Kiedyś to taką postać wbijało się po 4-5 miesiące czasem nawet pół roku lub więcej. Przecież 100 lvl wbijało się ponad rok . Teraz to można w ciągu 2-3 miesięcy.
Mam nadzieję , że ktoś się ze mną zgodzi w tym co piszę i przypomni sobie lata w których było naprawdę dobrze. Chciałabym też , abyście napisali w których latach najlepiej wam się w Tibie grało . Pozdrawiam wszystkich oraz tych co grali ze mną w najlepszych latach ( 2006-2009) .


Akurat to jest normalne, to jak z każdą inną grą mmorpg. 80 lvl w wowie za czasów WotLK 200 zł, teraz ledwo 50, czasem nawet nie.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2011, 16:49   #3
Niwe92
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 09 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 193
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 268
Skille: 96/92
Poziom mag.: 9
Domyślny

Za moich czasów 10k kosztowało 10zł na allegro. Ale to, że coraz wyższe poziomy są coraz taniej sprzedawane to akurat było oczywiste bo im dłużej serwery stoją tym wyższe poziomy będą expione.

Według mnie cip idzie w złą stronę i nie chodzi mi o dodane coraz to nowszych czarów, przedmiotów, potworów tylko o to, że coraz łatwiej się zdobywa pieniądze więc w efekcie 100k za 5zł na allegro niedługo nie będzie niczym dziwnym. Chociaż na serwerach non-pvp już od dawna widać takie ceny.
Niwe92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-12-2011, 19:27   #4
godiwwy
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 12 2010
Lokacja: WwY

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Gildia: Brak
Świat: Refugia
Domyślny

Mnie denerwuje to że cip soft usunął ropowanie potworów.Teraz nie ma jak trapować botów
godiwwy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2011, 16:23   #5
frafy
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 02 2009

Posty: 17
Domyślny

Tibia sie kiepsci bo jest malo nowego powinno wrocic wspulne odkrywanie questa kilka mpa na serwer to bylo cos ba... nawet bohy byly mazeniem a teraz to jest standart. Ciągłe wyzwiska:/ no i ta pogon za lvl niczym innym:/
frafy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2012, 15:37   #6
Hubertoo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 07 2007

Posty: 181
Domyślny

Wybaczcie mi archeologie tematyczną ale po prostu chciałem się wypowiedzieć w tym temacie. Sprawa wygląda tak, że Tibia nie wymaga już myślenia, atak, f1, f1, f1, f1, open, enter. Tak wygląda obecne expienie. Kiedyś gracz żeby mieć te legendarne bohy musiał iść na hunt, zabrać kolege lub 2 i po prostu popróbować coś zlocić. Po to były 4 profesje, zeby się uzupełniać. Teraz takim nawet 50 level knightem idziesz sam i lejesz co popadnie. Cipsoft usuwając opcję trapowania, ropowania i lurowania potworków sam strzelił sobie w plecy. Jak taki 20level noobek wpadł w trapa i padł po dniu expienia był załamany i zwykle chciał czym prędzej level odrobić a może nawet wbić jeszcze większy i się zemścić, często będąc zdolnym nawet do kupna PACC. Obecnie Tibia nie wymaga nic totalnie od gracza. Wbijasz i czujesz się bezpiecznie, nie ma tego dresczyka emocji, że wleziesz na ghost land a tam na -1 nalurowane 20 dsów, które Cie ubijają w 3 sekundy. Teraz latasz gdzie chcesz, włazisz gdzie chcesz i nie ma najmniejszego elementu zaskoczenia. Wspólna gra z innymi ludźmi i interakcje między graczami były czymś fajnym. Nie miałem co prawda nigdy pacc, mam tego mojego 73 level knighta i pamiętam, że na starych Tibiach zawsze marzyłem o tym, żeby mieć ten jeden outfit zbliżony do obecnego warriora. Były 4 outfity facc + 2 pacc i człowiek czerpał radość z gry. Teraz jest wszystkiego bardzo dużo ale gra nie ma żadnego klimatu. Napisałem nawet temat taki na forum tibia.com, gdzie przedstawiłem prostą propozycję otworzenia servera 7.6 chociaż na 2 miesiące. Jak ktoś będzie miał troszkę czasu to może coś dodać od siebie albo się pod tym podpisać:
http://forum.tibia.com/forum/?action...readid=3699746
Jak ktoś nie wierzy w żadne linki to:
1.wejśc na tibia com
2.zakładka forum
3.community boards
4.Proposals (English Only)
No i szukać tematu 7.6 Tibia Server autorstwa Achilles The Legend

Pozdrawiam.
Hubertoo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2012, 18:00   #7
patrynio18
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 12 2011
Lokacja: Radom
Wiek: 30

Posty: 42
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Amera
Poziom: 34
Poziom mag.: 37
patrynio18 ma numer GG 6260559
Domyślny

Też zaczynałem od 7.6 i do 8.4 chyba grałem, ale teraz może wyrosłem może się popsuło ogólnie jest dupa
__________________
Wejdź i sam sprawdź

patrynio18 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2012, 10:08   #8
ShadowED
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 05 2008
Wiek: 32

Posty: 175
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
ShadowED ma numer GG 6267185
Domyślny

taaaa ja grałem 2005-2010 i jakiś czas w 2011, ale to co teraz się dzieje z tą grą to śmiech a dla mnie rozpacz, że taka fajna gra pada a cip dobija ją każdym kolejnym update . Kiedyś to była gra poi servicy bez tego skrótu to było coś
trapowanie noobów, hunty ehhhh dużo by wymieniać wystarczy jak ktoś z nowych graczy przejrzy sobie w dziale zdjęcia fotki z tamtego okresu super czasy

pozdrawiam cip obyście jak najszybciej splajtowali

co do servera 7.6? moze i tak choć ja bym wolał coś koło 7.9-8.2

elo
__________________
Tibia jest jak Łódzkie Bałuty - śmierdzi
ShadowED jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:39.


Powered by vBulletin 3