Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 13-07-2006, 22:15   #181
Yallah
Tibia.pl support
 
Yallah's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2006
Lokacja: Ojcowski Dom
Wiek: 24

Posty: 225
Stan: Na Emeryturze
Yallah ma numer GG 3854396
Domyślny

Brawo Jarra... naprawde ladny poradnik. Musze ci przyznac ze jest to jedyny poradnik w tym dziale ktory przeczytalem od poczatku do konca. Przyjemnie sie czyta, wszystko elegancko zebrane do kupy bez zbednych rzeczy. Tak trzymaj.
__________________
15:43 Sirblaze on Isara [1]: nie padne
15:44 You see a dead human (Vol:10). You recognize Sirblaze on Isara. He was killed by a rat.

Y'all
Yallah jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-07-2006, 23:49   #182
Lumpus12
Użytkownik forum
 
Lumpus12's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2006
Lokacja: H@jn0vK4

Posty: 29
Stan: Aktywny gracz
Lumpus12 ma numer GG 1771299 Send a message via Skype™ to Lumpus12
Domyślny

Ja odpowiadam na temat tego "niezwykłego dead wolfa ", moze zeby go upchnac dla Toma trzeba jego wlozyc do ciala swiezego dead wolfa ?? to tylko "lużne skojażenie" tak jak juz ktos kiedys powiedzial aha i GZ poradnika Jaras...
Lumpus12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2006, 10:55   #183
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Dzięks ju wery much (dużo lata tego lata ;-).

W zasadzie, w moich zamierzeniach nie miał być to poradnik, tylko zbiorczy post, w którym będą wszystkie (a przynajmniej jak najwięcej) informacje dotyczące tematu wątku :-). Ale OK, możnaby to właściwie traktować jak poradnik - taki niby poradnik dość zaawansowanego Rookstayera, poszukującego odpowiedzi na różne zagadki wyspy. :-)

A skoro w temacie tym omawiamy zagadki dotyczące Rookgaardu, nie powinno być zatem zaskoczeniem to:

Bozo
  • Opis: Błazen królewski (NPC Bozo) na dworze Tibianusa III. Opowiada mnóstwo śmiesznych dowcipów na temat potworów, profesji, gildii i innych rzeczy:
    Cytuj:
    Player: hi
    Bozo: Hi there, how's it hanging, Player! (zamiast: "jak leci", to: "jak wisi" :-D)
    Player: help
    Bozo: I am a jester, not a doctor!
    Player: job
    Bozo: I am the royal jes ... uhm ... the royal tax-collector! Do you want to pay your taxes?
    Player: yes
    Bozo: Thank you very much. I will have a drink or two on your health! (zabiera graczowi chyba z 50gp :-)
    Player: Bozo
    Bozo: Thats me: Bozo, the jester!
    Player: jester
    Bozo: Do you wish to join the fools' guild?
    Player: yes
    Bozo: Sorry, you already are a member.
    Player: joke
    Bozo: I know some 'monstrous' jokes!
    Player: monster
    Bozo: I know a lot of monster jokes. Just tell me a monster's name, come on. (Dowcipy te można poczytać tutaj :-)
    Milczy jednak, gdy się go spyta o Amber, Rookgaard, a nawet notatnik (notebook) oraz grób (grave) czy cmentarz (graveyard). Nie wiadomo dlaczego tak bardzo związany jest z Rookgaardem, że jego nazwisko pojawia się dwa razy na tej wyspie: na nagrobku znajdującym się na terenie PACC ("You see a sign. You read: Bozo. Jester and escape artist.") oraz w notatniku NPC Amber:
    Cytuj:
    [...]
    Bozo *
    [...]
    I dlaczego, w notatniku Amber, przy jego nazwisku stoi jedna gwiazdka? Co oznaczają te gwiazdki? Póki co, nie wiadomo.

  • Skojarzenia:
    Notatnik NPC Amber;
    nagrobek na terenie PACC.

    (i to właściwie tyle - żadnych innych skojarzeń) :-(

  • Mój pogląd: Jak na razie ta uliczka zaprowadziła mnie donikąd, w ślepy zaułek, na manowce. Tu trop się urywa i nie wiadomo co dalej z tym Bozo. Może zadawać mu jeszcze inne pytania - nie wiem.
Wczoraj, wraz z moim Przyjacielem byliśmy na wycieczce krajoznawczej w Thais (bo wcześniej tam nie byłem, a moja postać na mainie mieszka obecnie w Venore) i odwiedziliśmy wszystkich możliwych NPC-ów z notatnika Amber, włącznie z psem Noodlesem, który tylko, gdy się z nim nie przywita, warczy:
Cytuj:
Noodles: Grrrr!
a po przywitaniu obwąch­uje i szczeka:
Cytuj:
Player: hi
Noodles: <sniff> Woof! <sniff>
Player: do you like that?
Noodles: <sniff>
Player: bye
Noodles: Woof! <wiggle>
:-)

Pozostali NPC-e nie byli zresztą o wiele bardziej gadatliwi ;-). Oczywiście, na pytanie "job" odpowiadali czym się zajmują, ale wszyscy "jak jeden mąż" milczeli na temat Amber, Rookgardu czy notatnika. Nie wiem, może trzeba im po prostu zadawać jakieś zupełnie inne pytania? Ale jakie?

Pozdrowienia.
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!

Ostatnio edytowany przez Jarassimus - 14-07-2006 o 11:23.
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2006, 13:34   #184
stonoga_wojownik
Użytkownik forum
 
stonoga_wojownik's Avatar
 
Data dołączenia: 14 07 2006

Posty: 9
Domyślny

dosyc dziwne bo jak SS znika to wokol niego powinien byc ogien tym czasem pojawia sie malutki ogien i zwykle kamienie co jest
stonoga_wojownik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2006, 13:39   #185
Alessandro Del Piero
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 04 2006
Lokacja: Rydułtowy

Posty: 156
Stan: Niegrający
Alessandro Del Piero ma numer GG 6815433
Domyślny

Tak sie dzieje zawsze kiedy SS znika nie ma w tym nic niezwykłego
Alessandro Del Piero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2006, 13:46   #186
Brudzio
Użytkownik Forum
 
Brudzio's Avatar
 
Data dołączenia: 23 04 2006
Lokacja: Elbląg

Posty: 33
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Amera
Domyślny

Te ksiazki w bibliotece mozna czytac i jest w nich napisane wiele ciekawych zeczy zreszta sami zobczcie A ten ded human to sztuczny dodany po prostu na mapie i zawsze tam bendzie (skoro muwisz ze zawsze go spotykasz) A moja może to nie bendzie dziwna zecz ale nie wiem czy kazdy wie ze wcale nie trzeba miec 2 lvl zeby isc do jaskini gdzie sa trole, orki, minotaury,itp Jest specjalne podziemne przejscie!!! ale nie zdradze wam gdzie bo nie wiem jak a po drugie nie chce zeby to było publicznie dostepne No to hyba tyle.

Bye.
Brudzio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2006, 13:51   #187
stonoga_wojownik
Użytkownik forum
 
stonoga_wojownik's Avatar
 
Data dołączenia: 14 07 2006

Posty: 9
Domyślny

ku**a ale jak SSa zdobyc JAK!!!!?????? jestem rookstayerem 23 lvl i maze o SS
stonoga_wojownik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2006, 14:10   #188
Lizek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 06 2006

Posty: 30
Domyślny

@up
w jednym temacie pisze, że ma ssa,a w drugim, że o nim marzy LOL
Lizek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2006, 15:12   #189
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

@Up
Widzisz TROLLE rozmnażają się w zaskakującym tępie... Potem zasiadają na forach i myślą, ze są królami... (chyba królami TROLLI )
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2006, 16:12   #190
dambibi
Użytkownik Forum
 
dambibi's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Nowa Huta

Posty: 71
Imię: GM<joke>
Profesja: Druid
Gildia: GM
Świat: GM
Poziom: 2
Skille: GM
Poziom mag.: GM
Król dwaqrwen tree na ROOKU!!!!

Wy ciongle prubujecie dociekac z tym minomagiem itd. itp.
a moglibyscie hociaz pomyslec o dziwnych zeczah kture som jeszcze nieopisane
bo ktuzby hodzil na owce po meat i zobaczyłby dwarwen tree odpowiedz:nikt

a moze to hodzi wlasnie o to a moze t tym tkwi rozwionzanie nikt sie npc nie pytal o dwarven tree
pewnie twurcy gry sie z nas nasmiewajom ze to takie latwe i przejsc niemozemy
__________________
15:42 Czikita of rook: rookfrajer?
15:42 Christine de'Sky: yes
dambibi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2006, 16:17   #191
Alessandro Del Piero
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 04 2006
Lokacja: Rydułtowy

Posty: 156
Stan: Niegrający
Alessandro Del Piero ma numer GG 6815433
Domyślny

Jakbyś użył opcji szukaj zobaczyłvyś że sprawa dwarf tree była już omawiana. Żaden NPC nie reaguje na ten wyraz.

PS. Kup sobie słownik ortograficzny -.-
Alessandro Del Piero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2006, 19:29   #192
dracon
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 07 2006

Posty: 3
Domyślny

elo all
jestem troche nowy
i niewiem gdzie jest ten bear room klucz zdobylem silver key chyba ten i potem zaczalem szukac bear room ale nie znalazlem powiedzcie gdzie jest i jak otworzyc go
z gory dziekuje za pomoc i za checi
dracon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2006, 19:33   #193
Pan Qba
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 04 2006
Lokacja: Daleko stąd

Posty: 23
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Elysia
Poziom: 24
Skille: 15/21
Poziom mag.: 22
Domyślny

Ech... po qest spoiling o nie tu chlopcze...
__________________

Pan Qba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2006, 20:37   #194
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dracon
elo all
jestem troche nowy
i niewiem gdzie jest ten bear room klucz zdobylem silver key chyba ten i potem zaczalem szukac bear room ale nie znalazlem powiedzcie gdzie jest i jak otworzyc go
z gory dziekuje za pomoc i za checi
Jest taka opcja "Szukaj"
Użyj jej.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2006, 00:06   #195
Szuwar_
Użytkownik forum
 
Szuwar_'s Avatar
 
Data dołączenia: 03 08 2006
Lokacja: Z tad, z tamtad ze wszad
Wiek: 33

Posty: 6
Świat: Azura
Poziom: 16
Skille: 17/21
Domyślny

Jesli bylo to przepraszam za odswiezanie tematu.

Przechadzajac sie po rooku zobaczyl cos dziwnego.

Pierwsze zdjecie juz mnie nie dziwi ale to drugie. Kolo polanki miskow jest takie waskie prawie nazauwazalne miejsce. W tym tez miejscu znalazlem rog czegos co wydaje mi sie Listem [obok dalem dla porownania list z questu na Sledzie]. Zonk w tym ze nie da sie go w zaden sposob podniesc bo przekrywa go Kwiatek [Haeven Blossom]. Nie chce nic sugerowac ale od kiedy to kwiatki rosna na czyms innym niz ziemia? Moze kiedy znika SoF z wyspy to znika rowniez ow kwiatek, a w liscie dostaniemy kolejna wskazowke? Niemialem jak sprawdzic mojej tezy gdyz na Azurze jeszcze nie spotaklem sie z brakiem SoF'a na wyspie, wiec jesli ktos kiedys bylby w stanie rozwiac moje watpliwosci, to bylbym wdzieczny.

Po update dalej jest ten rog.

Pozdrawiam
S.

Ostatnio edytowany przez Szuwar_ - 04-08-2006 o 00:10.
Szuwar_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2006, 00:12   #196
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Chciałbym, jeśli mogę ;-), zauważyć, że to co znajduje się tam pod kwiatkiem, to NIE JEST list. To jest coś innego (ten różowy kamień czy coś innego), ale nie list. Gdyby to był list, to przy narożniku tegoż widziałbyś to samo co przy narożniku listu, czyli ten czarny paseczek od "zaklejonej" koperty.

Ale to tylko moje skromne zdanie i, oczywiście, mogę się mylić. ;-)

Aby to sprawdzić musisz sobie zrobić fake-a (czyli taki sztuczny obrazek przy użyciu prawdziwych grafik z Tibii), na którym znajdowałby się kwiatek, a pod nim najpierw list, a potem na przykład ten różowy kamień. Ja jednak stawiam na to, że to nie jest list.

Pozdrowienia.
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2006, 01:37   #197
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

Nie musi sobie robić żadnego fake, bo taki fake był już zrobiony. jest to taki kamień śmieszny co na pustyni wyciąga się z niego klucz do jakiegoś tam questu
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2006, 19:01   #198
Michaello
Użytkownik Forum
 
Michaello's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Domyślny

Ja mysle, ze te zagadki sa ze soba polaczone (np. pickujemy okolice dwarf tree obok sklepu toma, tam znajdujemy klucz do jego pokoju oraz kilku krasnoludow, otwieramy pokoj, uzywamy tej dzwigni i otwiera sie krata pokoju obok. Znajdujemy tam informacje na kartce jak sie dostac ,,Labiryntu Furii''. Idziemy nim, sa tam rozne potwory, ale przezylismy. Na koncu znajduje sie portal do wysepki ze spike swordem, a na niej drugi portal, ktory przenosi nas na lad. Pozniej idziemy do minotaura, ktory na gorce piecze sobie miesko. Kiedy zabijemy go spike swordem spadnie za niego klucz do mino maga. Idziemy do niego, otwieramy drzwi, zabijamy go, bo inaczej nastepne sie nie otworza. Przechodzimy przez tajemniczy portal, ktory przenosi nas do ghoul room. Zabijamy ghoula, za niego spada klucz do nastepnego pokoju. Tam jest tunel, a na jego koncu dwa portale. Pierwszym mozna przejsc minimalnie od 8 levela i prowadzi na mainland do Thais. Drugi przenosi nas do swiatyni na Rookgaardzie gdzie wita nas Cipfried. Oczywiscie jest jeszcze tabliczka z napisem: ,,Kupujcie w sklepie Aldeego- zapraszamy!'' No i zadanie wykonane) w jeden quest i Cipsoft ukrywa rozwiazanie. Ujawni dopiero wtedy kiedy bedzie dostatecznie duzo wysokopoziomowych Rookstayerow albo stworzyl je dla picu by ciekawily ludzi.


P.S.: Ten quest wymyslilem, ale byc moze jest podobnie. Mysle tez ze jest z tym zwiazany Blind Orc. Koncze pisac i zycze innym Rookstayerom nowych odkryc!
Michaello jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2006, 19:03   #199
Michaello
Użytkownik Forum
 
Michaello's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Domyślny Moje Pomysly

Sorki za double posta

Ostatnio edytowany przez Michaello - 22-11-2006 o 12:30.
Michaello jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2006, 21:21   #200
Tom The Tanner
Użytkownik Forum
 
Tom The Tanner's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Karton se zrobiłem IQ: 4

Posty: 637
Tom The Tanner ma numer GG 5904267
Domyślny

Niema tp na wyspe z SS! Jeśli SS da sie zdobyć to znaczy że jeśli coś zrobimy (opd kolejność rzeczy) to Spike znika z wyspy i pojawia się gdzieś indziej. ''Gdzie się podział Spike Sword z wyspy? Dziwne.'' a to właśnie my sprawiliśmy że został przeniesiony...

@Michaello
Taaa... równie dobrze SS można kupić od NPC Norma wpisując numer taśmy na której został wyprodukowany dzbanek z bearoom quest. 0.o' Może i prawda ale udowodnij to lub poprzyj dowodem. Nie chodzi mi tu o screen ale coś sensownego. Nie mówie że źle myślisz ale ja też moge wymyślić 100 tez i wszystkie tu wpisać. Nie żartuje
__________________
Hasta lá vista, w toku apokalipsa
strzał w stylu Giggsa, szybki aż w fotel wciska
Ostry zakazany jak ekshibicjonista, który
macha swoim fiutem do taktów partytury
Tom The Tanner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:01.


Powered by vBulletin 3