Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > Grafiki

Notki

Grafiki Masz talent do grafik? Zamieść swoje prace tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-03-2005, 02:03   #1
Sir Otto
Użytkownik Forum
 
Sir Otto's Avatar
 
Data dołączenia: 12 03 2005
Lokacja: Wrzuć 2 zł a odpowiem ci ;)
Wiek: 34

Posty: 61
Domyślny Chętni graficy do mojej nowej gry..

Witam .

Przejdę do konkretów:

Padł mi pomysł zrobienia gry Ala'Tibia (tzn będzie miała tylk ografikę ala tibia, nic pozatym.)akcja będzie się rozgrywać pod koniec średniowiecza cesarskiego (czyli samuraje itp..rycerze...). Następnie potzrebuję dość dobrych grafików aby zrobili np. trawę,drzewa,broń,pancerze i wodę,falę itp oczywiście wszystko w paincie. Potem będziemy potzrebować stronki mam już stronkę więc to nie problem, jak się już gra rozrośnie np. (2 lata później)..wymyślimy PACC i np. na pół roku 50 USD a jak na rok to 100 (albo max zasięg PACC to 4 lata czyli 400USD). Jak się dobzre powiedzie to będziecie wynagradzani .

Więc narazie tzreba zrobić tło (podłoże,drzewa itp)
Przypominam że to będzie coś takiego: że będzie można było popłynąć statkiem np. do 1 z miast (Hankishi) jest to miasto cesarskie które mieści sie gdzieśw okolicach hmm Japoni? nie wiem ale tam będzie klimat Samurajówi różnym cesarzy.

Następne miasto to (Vingilia) jest to miasto w "puszczy" ale nie dosłownie podobne miasto do Carlin tyle że tam nie będzie depot itp tylko będzie np. Bank ..będzie miasto kwitnąć zielenią..

Ostatnie miasto to (Andrushum) najgorsze z najgorszych żyją tam demony,hochlik,Black Djiny i Demony.. (wiadomo jakie podłoże stary piasek taki granitowy itp.)

Broń będzie w rozmiarach 50x50 a zwierzęta hmm może Randlemen zaproponuje..

Aha i do Randlemen'a spodobały mi się twoje potworki można je wykozystaćdo mojej gry?

Następnie najtrudniejsza rzecz ja jestem tylko "small bossu" czyli nie umiem robić gier ale je wymyślać więc kto umie niech się tutaj zapisze.

Dziękuję.
__________________
To co robię, robi mój umysł.

Rysuj, trenuj, bo staniesz do walki z kimś takim jak Król Otto.

Ucz się, zawsze znajdziesz czas na tibię.
Sir Otto jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-03-2005, 06:47   #2
Randog
Użytkownik forum
 
Randog's Avatar
 
Data dołączenia: 12 03 2005
Lokacja: Tam gdzie swiatło nie dochodzi!

Posty: 9
Domyślny

Jestem ochotnikiem
Randog jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2005, 07:11   #3
Galik
Użytkownik Forum
 
Galik's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2004
Wiek: 35

Posty: 181
Galik ma numer GG 9556666
Domyślny

Masz ambicje, ale niewiem czy coś z tego wyjdzie. Ja moge rysować grafiki.
__________________
Moje grafiki
Galik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2005, 08:38   #4
NORMALY OBYWATEL RP
Użytkownik Forum
 
NORMALY OBYWATEL RP's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2004

Posty: 432
Domyślny

Pomysl ciekawy... ale cos mi sie zdaje ze on nie wypali niestety:/
NORMALY OBYWATEL RP jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2005, 08:55   #5
Mardag
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 01 2005

Posty: 53
Domyślny

omg.. tyle sie napisalem i gdzies mi to wcielo... no wiec tak na szybko...

zrobienie gry nie polega na tym ze ktos se wymysli gre ktos gdzies wrzuci grafike i gra juz dziala... potrzeba do tego stada programistow... bo nie mowimy tutaj o zrobieniu tetrisa... potrzeba jakiegos bosa co by to wszystko koordynowal itd... watpie aby udalo sie tutaj znalezc wystarczajaca ilosc programistow... a to z prostego powodu.. a mianowicie.. srednia wieku na tym forum nie przekracza prawdopodobnie 16 lat...:/

jest jeszcze jeden sposob... mam tu na mysli flasha... mily programik z olbrzymimi mozliwosciami... plusy tego rozwiazania to to ze wiecej osob mozna znalezc prawdopodobnie ktore by w tym cos robily... ale potrzebny jest takze jakis boss do bardziej skomplikowanych rzeczy...

innymi slowy... ty masz tylko pomysl na gre i bycmoze kilku "grafikow" w sumie jest to ok 25% calosci a ty juz myslisz o zarabianiu kasy...
Mardag jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2005, 09:53   #6
Baron Kaldrick
Użytkownik Forum
 
Baron Kaldrick's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: from Dwarves Lands...

Posty: 1,289
Domyślny

Lemme say one thing: BUAHAHAHAHAHHAHAHAHAAH! Jeeeej, dawno nie czytalem takiego genialnego 'pomyslu na gre'. Ty, chlopcze, wiesz co to jest design document? To sa wielostronicowe, grube scenariusze, opisujace gre. Od generalnej faabuly, przez mapy, po tabele, dialogi, skrypty, i inne *******y. To nie wyglada tak, ze idziesz do developerow i mowisz "Chlopaki, mam pomysl na gre. Gracz bedzie sie nazywal Bolek, albo Mastah, i bedzie musial roz*******ic glownego zlego. Bedzie 3 bossow i kilka miast, a gra osiagnie komercyjny sukces. NO, to do roboty"... Pfff. I nie zaczyna sie tworzenia gry od grafik.
__________________
Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, czlowieku....
Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością.

Terry Pratchett, "Straż! Straż!"
Baron Kaldrick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2005, 23:16   #7
kamilk007
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 09 2004
Lokacja: Elblag

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Pacera
Poziom: 22
Skille: 62/58
Poziom mag.: 4
kamilk007 ma numer GG 4226246
Domyślny

gre nie robi sie 5 minut... moze na pocztaek pobaw sie w rm2k...
kamilk007 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2005, 23:26   #8
M@NieK
Użytkownik Forum
 
M@NieK's Avatar
 
Data dołączenia: 19 02 2005
Lokacja: in ur Nightmare

Posty: 223
M@NieK ma numer GG 5187312
Domyślny

Ciekawy pomysl...ale wiesh ile bylo takich jak Ty? ..
NA grafika jush widze ze sie nie zalapie, bo za dusho chetnych.. co moge powiedziec.. powodzenia ;]
a co do pacca.. moze lepiej go nie wymyslac?
M@NieK jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2005, 23:34   #9
Dejvo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 12 2004
Wiek: 24

Posty: 213
Domyślny

Nie umiesz programować, graficy by się znaleźli, ale pokaż mi jakiegoś frajerskiego programiste, który wstąpi w ten projekt...
Dejvo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2005, 00:24   #10
joey
Użytkownik Forum
 
joey's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2004
Lokacja: Elbląg
Wiek: 32

Posty: 879
Stan: Niegrający
joey ma numer GG 12.0.16.82 Send a message via Skype™ to joey
Domyślny

ja moge rysować bronie ale nie obiecuje cudów... ale... może się przydam, acha i nie mam dużo czasu (szkoła, niedługo gimnazjum)
__________________
Cytuj:
Posluchajcie prawdziwej muzy ,a nie metalu (czy czym kolwiek jest ten Iron maiden)
Polska, złota młodzież!
joey jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2005, 07:27   #11
Hegemmon
Nikt ważny
 
Hegemmon's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2003
Lokacja: Amroth
Wiek: 38
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,394
Stan: Na Emeryturze
Imię: Vetius
Świat: Secura
Poziom: 100
Skille: -1
Hegemmon ma numer GG 3030954
Domyślny

Muszę się przyznać, że przez chwilę myślałem, iż koleś mówisz poważnie....
"poszukuje grafików, wymślił już kilka prostych rzeczy odnośnie gry, ma ustaloną rozdzielczość grafik"- sobie myślę- "czyżby koleś już zaczął pisać tę grę?"
ale szybko się to skończyło kiedy przeczytałem
Cytuj:
Następnie najtrudniejsza rzecz ja jestem tylko "small bossu" czyli nie umiem robić gier ale je wymyślać więc kto umie niech się tutaj zapisze.
Życie to nie bajka a pisanie gier wcale nie jest takie fajne ^.-
zejdź na ziemie i zapomnij o sprawie. Im prędzej, tym lepiej- dla ciebie oczywiście.
__________________

I shall strike down upon thee with great vengence and furious anger,
those who attempt to poison and destroy my brothers.
And you will know my name is the LAW
when I lay my vengence upon thee!
Hegemmon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2005, 08:29   #12
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Polecam ściągnąć RPG Makera XP lub 2k i się pouczyć, a jak już opanujesz, to czas na grzebanie w skryptach programu... Ale co do gry, to na razie sobie odpuść.
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2005, 20:26   #13
-=::NorbI::=-
Użytkownik forum
 
-=::NorbI::=-'s Avatar
 
Data dołączenia: 15 02 2005
Lokacja: Zgierz
Wiek: 33

Posty: 13
-=::NorbI::=- ma numer GG 7302980
Domyślny

Myśle że z tego nic nie wyjdzie ale jestem chętny mogę pomuc, chociarz się nad tym nie znam ale ostatnio zaczęlło mnie to ciekawić Twój komp będzie serwerem...?
-=::NorbI::=- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2005, 21:45   #14
Mar Cin
Użytkownik Forum
 
Mar Cin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 02 2005
Lokacja: Kazordoon
Wiek: 31

Posty: 316
Stan: Aktywny gracz
Imię: Zirgin
Profesja: Sorcerer
Świat: Balera
Poziom: 20
Skille: 19/21
Poziom mag.: 21
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sir Otto
Padł mi pomysł zrobienia gry Ala'Tibia (tzn będzie miała tylk ografikę ala tibia, nic pozatym.)akcja będzie się rozgrywać pod koniec średniowiecza cesarskiego (czyli samuraje itp..rycerze...). Następnie potzrebuję dość dobrych grafików aby zrobili np. trawę,drzewa,broń,pancerze i wodę,falę itp oczywiście wszystko w paincie. Potem będziemy potzrebować stronki mam już stronkę więc to nie problem, jak się już gra rozrośnie np. (2 lata później)..wymyślimy PACC i np. na pół roku 50 USD a jak na rok to 100 (albo max zasięg PACC to 4 lata czyli 400USD). Jak się dobzre powiedzie to będziecie wynagradzani .
Widze, że programista nie jest potrzebny. Fajnie się będzie grało w taką grę.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sir Otto
Następnie najtrudniejsza rzecz ja jestem tylko "small bossu" czyli nie umiem robić gier ale je wymyślać więc kto umie niech się tutaj zapisze.
Wymyślać każdy potrafi. Spróbuj najpierw zrobić moda do jakiejś gry (np hl, do "dwójki" dołączone są narzędzia do edycji gry [kod źródłowy, edytor modeli, map, itp/]) i wtedy zabierz się za robienie własnych gier. Gdyby do gry wystarzczył pomysł, ja zrobiłbym już takich dziesiątki, jeśli nie setki
__________________

Jajco mi się zjarało


To se dzisiaj nie pogram...
Mar Cin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2005, 08:21   #15
kamilk007
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 09 2004
Lokacja: Elblag

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Pacera
Poziom: 22
Skille: 62/58
Poziom mag.: 4
kamilk007 ma numer GG 4226246
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shanhaevel
Polecam ściągnąć RPG Makera XP lub 2k i się pouczyć, a jak już opanujesz, to czas na grzebanie w skryptach programu... Ale co do gry, to na razie sobie odpuść.
wczesniej to naisalem...
kamilk007 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-03-2005, 08:31   #16
Mardag
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 01 2005

Posty: 53
Domyślny

dawno tu nie bylem.. myslalem w sumie ze temat juz dawno usunieto...

myslalem o tym jakis czas temu... i pomyslalem ze jest to mozliwe... ale skoro masz taki plan.. i chcesz na tym robic pieniadze to chyba ogolnie panuje taka zasada ze aby zarabiac pieniadze trzeba najpierw jakies pieniadze wylozyc...

moze powiedz ile placisz grafikom i programista... jezeli oferta bedzie interesujaca to na pewno sie ktos znajdzie...

no i tez byla mowa o serwerze... jest juz cos czy dopiero masz w planach zakup jakiegos niezlego serwa? :>

co do rpgmakera na poczatek to dobry pomysl... ja to widzialem ale nie chcialo mi sie w tym bawic... nie wiem jakie to ma mozliwosci... ale chyba nie da sie tam zrobic wszystkiego.. chyba online nic nie zrobisz... ale mozesz zobaczyc... ile sie robi jakas gierke w tym... pomnozyc ten czas mniej wiecej x100 (nie wiem tak strzelam.. bo nie wiem jak szybko sie tam robi... ale to chyba tez nie jest takie hop siup...) no i ci wyjdzie... a teraz pytanie... kto wedlug ciebie... bedzie chcial siedziec nad czyms co "wymysliles" (aczkolwiek w sumie duzo tego nie ma...:/) tracic czas... w dodatku za frajer i z mala szansa na to ze ktos wogole z tego skorzyta?:/ no chyba ze masz juz jakis pomysl na kampanie reklamowa..

Ostatnio edytowany przez Mardag - 21-03-2005 o 08:32.
Mardag jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2005, 02:45   #17
Ing
Użytkownik Forum
 
Ing's Avatar
 
Data dołączenia: 30 11 2004
Lokacja: Thais
Wiek: 36

Posty: 172
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sir Otto
Witam .
Następnie najtrudniejsza rzecz ja jestem tylko "small bossu" czyli nie umiem robić gier ale je wymyślać więc kto umie niech się tutaj zapisze.
Dziękuję.
Wiesz... na początku myślałem, że naprawdę jesteś już w trakcie beta-testów silnika, ale brakuje Ci porządnych grafik... no cóż... powiem tyle, że pisanie gry to nie montowanie czegoś z gotowych projektów. Sam mam na koncie jednego, shitowego rpga i drugiego arcade + pseudo strzelanka w 3D na openGL (do których grafikę robił mój oddany przyjaciel [tm]), a z każdym z nich bawiłem się co najmniej 6 mięsiecy nim mogłem wszystko połączyć w fabularną całośc i dumnie nazwać v0.5. Napisanie mmorpg jest niby prostrze, ale jeśli liczysz na komercyjny sukces, musisz przyciągnąć ludzi grafiką, czy jakąś innowacją, a do tego znaleźć porządny host (3 mocne, sprzężone na jednym emulatorze komputerki + łącze 8Mbit/s to wcale nie tak dużo).

Jedym zdaniem - pomysł na grę możesz sobie wsadzić głęboko w rzyć, bo i tak ulegnie on 3 razy zmianie w trakcie pisania gry -.-''

Możesz się uważać za oficjalnie wyśmianego... chociaż nie ty pierwszy...
__________________
Piroko Linux 2.0
now featuring LDW (Largo Desktop Enviroment) 43.4
50% cute. 50% deadly force. 100% ice cold. ph34r t3h penguin!

copyright: www.megatokyo.com

Ostatnio edytowany przez Ing - 25-03-2005 o 02:48.
Ing jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2005, 16:50   #18
limenu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 03 2004

Posty: 773
Domyślny

a ja powiem jedno.. nie uda ci się i tego jestem pewien!

A co do scenariusza.. to pos...na sprawa.. prawda shan?

Ostatnio edytowany przez limenu - 25-03-2005 o 16:52.
limenu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-05-2005, 09:48   #19
Aldaev
Użytkownik forum
 
Aldaev's Avatar
 
Data dołączenia: 08 05 2005
Lokacja: Torun
Wiek: 33

Posty: 13
Domyślny

Jezeli szukasz kogos do robienia gry sie zglaszam

Robilem juz kilka latwych gierek i wirusów

HAIL FREEDOMERS
Aldaev jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-05-2005, 11:43   #20
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez limenu
a ja powiem jedno.. nie uda ci się i tego jestem pewien!

A co do scenariusza.. to pos...na sprawa.. prawda shan?
Yup, pos... sprawa. Teraz jak będzie czas wolny to nie ma zmiłuj się.
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:08.


Powered by vBulletin 3