Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 31-01-2009, 14:08   #321
sath_okh
Użytkownik Forum
 
sath_okh's Avatar
 
Data dołączenia: 17 08 2005

Posty: 60
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Aphalon
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Undead Souls
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez YaMaRoOo Pokaż post
@up

Tak, tylko taki botter ma realne życie, a zwykły tibijczyk oddałby rodzinę za pacca ;p
Chyba nie wiesz o czym mowisz czlowieku. To ze ktos nie uzywa bota nie znaczy ze nie ma rl. Da sie jesli sie tylko chce i zna umiar.
__________________
Wierzyłem w coś, bez tego ciężko żyć
Marzyłem też, wolno było marzyć ...
sath_okh jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 31-01-2009, 14:08   #322
TaJemniczy
Użytkownik Forum
 
TaJemniczy's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2005
Wiek: 34

Posty: 309
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Poziom: 152
Skille: 92/84
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arkazann Pokaż post
W pewnym sensie tak. Zauważyłem, że ci co narzekają na boty to przeważnie dzieci no nie oszukujmy się. To, że ktoś ma 200 lv i ma bota, nie oznacza, że boci 24/24 na małpach czy scarabach... tylko np. widzi jakie są potwory niżej aby było łatwiej lurnąć czy sam mu golda zbiera z dli zamiast przezucać to ręcznie kilkaset razy dziennie... Bot to ułatwienie do gry, ale gry samej nie zastąpi i niektórzy o tym zapominają. Dlatego Ci uczciwi gracze są tak zdenerwowani. Poza tym jeszcze nie spotkałem osoby która by używała bota 2 dni a później powiedziałą, że to głupie i woli ręcznie bić. Tak więc Ci którzy mowią ze userzy botów to debile itd. tak naprawde albo się nie łapią w anglielskim i nie wiedzą jak ustawić bota, albo odpowiada im gra na 30 lvu gdzie do następnego awansu zajmie im to 3 godziny. Bo gdyby mieli 150lv~ i by musieli spędzić kilka dni na dragon lordach/hydrach/behemotach itd. to by zmienili zdanie, że boterzy to głupi ludzie.

Ktoś tam wyżej napisał ze się uzalamy ze nie możemy bocic, to nie prawda. Bocic zawsze można, tylko z głową.
pozdrawiam.
Brawo..... Normalnie żal mi ciebie i twojego spostrzeżenia na ludzi którzy nie używają bota. Ja nigdy nie używałem bota, a mam już 20 lat, mam głęboko w dupie że jeszcze nie miałem 150 lvl, czemu?? Temu że jak go osiągnę będę zadowolony że sam to zrobiłem, nawet jeżeli trwało to 2-3 lata a nie pół roku..
__________________
Tyle teorii,tak mało dróg, jeszcze mniej rozwiązań...
TaJemniczy jest offline  
stary 31-01-2009, 14:16   #323
Zielony_mis
Użytkownik Forum
 
Zielony_mis's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2008

Posty: 83
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ulrikk Pokaż post
OK, tylko wyobraź sobie, że niektórzy już przeszli tą grę (wbili 100+) i nie chce im się tego robić na nowo na innym serwerze. Poza tym normalne gry, w których jest fabula się kończą na wykonaniu wszystkich misji.
To jest tylko usprawiedliwianie sie. Jak sie gre przejdzie i chce sie dalej grac to sie resetuje i gra od nowa.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PabloMage Pokaż post
Nie porównuj tibii do gry za 100zl ok?
No gra jest za darmo. Ale bez dania tych 80-100 zl korzystasz z ilu % jej mozliwosci?


Juz sie boty nie tlumaczcie. Jak wam sie tak ciezko wszytko robi ze sami nie mozecie to poprostu nie grajcie. Ups sory to uzaleznienie to na odwyk. Moze nie jest? To jak wyjasnicie ze mimo iz nic w niej sami nie robicie to nadal lata wlaczona. Potrzebujecie siana? To klikajcie reklamy dla siana.

Ostatnio edytowany przez Zielony_mis - 31-01-2009 o 14:18.
Zielony_mis jest offline  
stary 31-01-2009, 14:28   #324
Kalorek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 09 2007
Lokacja: Bytom

Posty: 116
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kalor Tald
Profesja: Elder Druid
Świat: Silvera
Poziom: 111
Poziom mag.: 64
Kalorek ma numer GG 4060777
Domyślny

hmm moim zdaniem, nie ma co gadac, ze to nie fair ze zbanowali tyle i tyle kont.

nie mozna uzywac botów, kazdy dobrze o tym wie, takie jest prawo.
wiec decydujac sie na uzycie bota, trzeba liczyc sie z konsekwencjami, a nie narzekac potem, ZE PRZECIEZ JA NIE LOGOWALEM OD 2 TYGODNI, ZA CO MAM BANA!

ja czasem sie wspomagam, jak dostane bana, to nie bede plakal, bo wiem, ze robie zle
prawo tibii jest jakie jest, trzeba je zaakceptowac,

rozumiem, gdyby kogos zbanowali, a nie uzywalby bota, wtedy mozna miec pretensje
Kalorek jest offline  
stary 31-01-2009, 14:31   #325
TaJemniczy
Użytkownik Forum
 
TaJemniczy's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2005
Wiek: 34

Posty: 309
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Poziom: 152
Skille: 92/84
Poziom mag.: 8
Domyślny

up. Mam nadzieje że faktycznie robili to uczciwie, ciekawi mnie jaki okres sprawdzania było miesiąc, 2,3....
__________________
Tyle teorii,tak mało dróg, jeszcze mniej rozwiązań...
TaJemniczy jest offline  
stary 31-01-2009, 14:40   #326
^tinup^
Użytkownik Forum
 
^tinup^'s Avatar
 
Data dołączenia: 30 01 2007
Lokacja: Szczecin

Posty: 44
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Tinup Kith
Profesja: Elite Knight
Świat: Askara
Poziom: 147
Skille: 91/84
Poziom mag.: 8
Domyślny

ja stracilem 158ek z jednej strony sie ciesze bo i tak nie chcialem grac juz w tibie a z drugiej strony sie wkurzylem bo mialem za niego dostac 200 euro xDDD

@BTW czy wie ktos jak oni wykrywali to czy ktos uzywa bota czy nie? bo jak w jaki kolwiek dostali sie do czyjegos komputera przez jaki kolwiek program zeby sprawdzic czy ma bota to chyba popelnili przestepstwo czyz nie? :>
^tinup^ jest offline  
stary 31-01-2009, 14:42   #327
@Goku
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 06 2008

Posty: 124
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

mają automatyczny system wykrywania botów czy coś takiego xD
@Goku jest offline  
stary 31-01-2009, 14:45   #328
Explorer of Hell
Użytkownik Forum
 
Explorer of Hell's Avatar
 
Data dołączenia: 29 06 2006
Lokacja: Gliwice
Wiek: 31

Posty: 357
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 95~
Domyślny

Spojrzcie na to z innej strony... Boter postawi sobie bota na jakis malpkach czy scarabach i wyjdzie z kumplami na dwor, wroci np. po 4 godzinach. W tym samym czasie ktos, kto gra manualnie pogra 2 godziny i mu sie znudzi. Moze w tym czasie wbije tyle expa co botujacy 4 godziny.
Ten pierwszy wraca do domu i jest zadowolony, ze bot wbil mu te 200k expa.
Ten drugi... Przez 2 godziny siedzial i klikal w te potwory zdobywajac dokladnie to samo, co pierwszy.
Co sie bardziej oplaca? Siedzenie i gapienie sie w monitor, czy robienie czegos o wiele bardziej pozytycznego, z takim samym rezultatem w Tibi.

Wedlug mnie to Cipsoft sie nie popisal. Ukarani zostali gracze, ktorzy uzywali bota podczas wojny. Reszta, czyli tacy jak ja dalej stawiaja botka i z usmiechem na twarzy wychodza sobie z domu nie przejmujac sie niczym zwiazanym z Tibia, bo itak zrobi to za nich bot.
Cipsoft straci naprawde duzo kasy, kiedy uniemozliwi by uzywanie bota (a to sie raczej nie stanie). Przeciez boterzy stanowia duza czesc spoleczenstwa Tibijskiego. Kto nie wierzy - przejdz sie na swoim swiecie na malpy, cyclopolis, scaraby, lizardy itd. 75% osob expiacych tam to boterzy. Moze ktos potrafi wskazac 200~ ek, ktory nigdy nie uzywal bota?

Zrozumcie w koncu, ze jezeli ktos woli pograc sobie wiekszym lvlem, pobawic sie w wojny itp. to stawia bota i jest to dla niego najlepszym rozwiazaniem. Oczywiscie rozumiem tych, ktorzy czerpia przyjemnos z grania w 100% manualnie, ale nie rozumiem, dlaczego tak bardzo denerwuje ich obecnosc boterow.
Explorer of Hell jest offline  
stary 31-01-2009, 14:46   #329
KalasantyX
Użytkownik Forum
 
KalasantyX's Avatar
 
Data dołączenia: 01 06 2006

Posty: 682
KalasantyX ma numer GG Dostaniesz na PW
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ^tinup^ Pokaż post
@BTW czy wie ktos jak oni wykrywali to czy ktos uzywa bota czy nie? bo jak w jaki kolwiek dostali sie do czyjegos komputera przez jaki kolwiek program zeby sprawdzic czy ma bota to chyba popelnili przestepstwo czyz nie? :>
Tak! Na pewno włamali się do każdego użytkownika tibii i sprawdzili każdy jego program... -.- Nie ma to jak wymyślać najtrudniejsze z możliwych sposobów.
__________________
KalasantyX jest offline  
stary 31-01-2009, 14:46   #330
Siwy1
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 06 2008

Posty: 31
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Siwy
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Hail Wings !
Świat: Furora
Poziom: 83
Skille: 85/65
Poziom mag.: 17
Domyślny

2up to już wyło P
__________________
Umiesz liczyć ? Licz na siebie ... twoje szczęście innych jeb*e
-----------------
sierpień 2008 hacked ~450k lost
Siwy1 jest offline  
stary 31-01-2009, 15:01   #331
Xin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 03 2007
Lokacja: Szczecin-Wielgowo
Wiek: 29

Posty: 74
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bxin
Świat: Pacera
Xin ma numer GG 9496362
Domyślny

up@ Siwy , a Ciebie nie zbanowali ^^?

Ostatnio edytowany przez Xin - 31-01-2009 o 15:02. Powód: bo zupa buła za słona
Xin jest offline  
stary 31-01-2009, 15:05   #332
Rocket Slayer
Użytkownik Forum
 
Rocket Slayer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2006
Lokacja: Mikołów, niedaleko zamtuzu :)
Wiek: 33

Posty: 878
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Majk
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 146
Rocket Slayer ma numer GG 9457986 Send a message via Skype™ to Rocket Slayer
Domyślny

Kolejny botter, który powtarza te same argumenty. Widać, trzeba pokazywać prawdę każdemu z osobna. W końcu ma 15 lat.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Explorer of Hell Pokaż post
Spojrzcie na to z innej strony... Boter postawi sobie bota na jakis malpkach czy scarabach i wyjdzie z kumplami na dwor, wroci np. po 4 godzinach. W tym samym czasie ktos, kto gra manualnie pogra 2 godziny i mu sie znudzi. Moze w tym czasie wbije tyle expa co botujacy 4 godziny.
Co nie zmienia faktu, że botterowi nikt nie kazał w to grać a zakładając konto akceptował regulamin.
Cytuj:
Ten pierwszy wraca do domu i jest zadowolony, ze bot wbil mu te 200k expa.
Ten drugi... Przez 2 godziny siedzial i klikal w te potwory zdobywajac dokladnie to samo, co pierwszy.
Ten drugi chyba jest wnerwiony, że jakiś typek, który się w ogóle do niego nie odzywał, zabijał mu moby/kradł expa. I co z tego? żaden argument. Łamanie regulaminu to łamanie.
Analogicznie rzecz biorąc rzecz wygląda tak:
Odkładając sobie z pensji pewien gościu kupił sobie nowy telewizor i jest dumny z tego, że to zrobił dla rodziny. Zasługuje na szacunek ze strony innych,
Pewien mężczyzna, "nierób" też zapragnął sobie taki telewizor postawić w swojej melinie i zajebał go nocą ze sklepu.

Kim chcesz być? Bo chyba wiesz kim już jesteś...

Cytuj:
Co sie bardziej oplaca? Siedzenie i gapienie sie w monitor, czy robienie czegos o wiele bardziej pozytycznego, z takim samym rezultatem w Tibi.
Kazał ci ktoś grać w tą grę? NIE!
Jest możliwość zrobienia OTSa, takiego jak rl tibia? JEST
Wystarczą chęci... Wy ich nie macie bo mózg wam wyżarło, to wolicie przeszkadzać normalnym graczom. Masz swój świat? Nie wprowadzaj go do ogólnego porządku, pieprzony egoisto.

Cytuj:
Wedlug mnie to Cipsoft sie nie popisal. Ukarani zostali gracze, ktorzy uzywali bota podczas wojny.
Aha, źle zrobili, że chcą ukarać ludzi za łamanie regulaminu? Fajnie masz w bani...

Cytuj:
Cipsoft straci naprawde duzo kasy, kiedy uniemozliwi by uzywanie bota (a to sie raczej nie stanie). Przeciez boterzy stanowia duza czesc spoleczenstwa Tibijskiego. Kto nie wierzy - przejdz sie na swoim swiecie na malpy, cyclopolis, scaraby, lizardy itd. 75% osob expiacych tam to boterzy. Moze ktos potrafi wskazac 200~ ek, ktory nigdy nie uzywal bota?
KOLEJNY PIEPRZONY EKONOMISTA....
Skończcie z tymi durnymi teoriami - za takie teksty powinno się was natychmiastowo banować bo zarażacie głupotą...

Cytuj:
Zrozumcie w koncu, ze jezeli ktos woli pograc sobie wiekszym lvlem, pobawic sie w wojny itp. to stawia bota i jest to dla niego najlepszym rozwiazaniem.
Niech to sobie zrobi w grze single player lub na swoim otsie - tu panuje kultura, którą powinno się zachowywać. Cipsoft powinien ostrzej zagrać by przekonać tych pro gimnazjalistów, którzy - powiedzmy sobie szczerze - gówno wiedzą, patrzą na siebie...

Cytuj:
Oczywiscie rozumiem tych, ktorzy czerpia przyjemnos z grania w 100% manualnie, ale nie rozumiem, dlaczego tak bardzo denerwuje ich obecnosc boterow.
Kolejki
Zajęte expowiska
Kradzieże expa
Chamstwo

Czy kurwa uczciwi ludzie, którzy płacą, mają cierpieć z powodu bandy debili nie potrafiących grać, z niedorozwojem umysłowym? Płacą to się chcą w pełni cieszyć zakupionym produktem.


Poziom wychowania w typowych wielkich miastach, w blokowiskach jest rzeczywiście na niskim poziomie. Nie można jednak winić za to jednostki tylko rodzinę czy otoczenie. Jedno napędza drugie i tak jest coraz więcej, coraz więcej cwaniaków...
__________________

Podoba Ci się ta pszczyla? Może chcesz jej wystawić 10 na fotce.pl?

Ostatnio edytowany przez Rocket Slayer - 31-01-2009 o 15:07.
Rocket Slayer jest offline  
stary 31-01-2009, 15:06   #333
Kalorek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 09 2007
Lokacja: Bytom

Posty: 116
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kalor Tald
Profesja: Elder Druid
Świat: Silvera
Poziom: 111
Poziom mag.: 64
Kalorek ma numer GG 4060777
Domyślny

@3x up

sadze, ze ludzie w cipsofcie sa 3x madrzejsi niz Ty i na pewno wiedza, ze mnostwo ludzi uzywa bota i licza sie z tym, ze duzo ludzi zniechecą, ale skoro mimo to banuja ludzi i zabraniaja uzywac bota to cos w tym musi byc nie?
nikt im nie robi łaski, maja wielka rzesze fanow.

nie akceptujesz takiego prawa - nie graj, proste jak drut

pojedziesz autobusem bez biletu jeden przystanek, zlapie Cie kanar, to tez nie mozesz powiedziec, ze jechales tylko jeden przystanek a ktos tam jezdzi cale zycie i go nigdy nie zlapal, bo popełniles takie samo przewinienie jak on, tylko ze on ma szczescie i jeszcze nie zostal zlapany...

ludzie, myslcie racjonalnie...
Kalorek jest offline  
stary 31-01-2009, 15:08   #334
Kalorek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 09 2007
Lokacja: Bytom

Posty: 116
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kalor Tald
Profesja: Elder Druid
Świat: Silvera
Poziom: 111
Poziom mag.: 64
Kalorek ma numer GG 4060777
Domyślny

@up

jeden mądry czlowiek, ktory to rozumie, a nie tylko narzeka...
Kalorek jest offline  
stary 31-01-2009, 15:22   #335
Cacciatore
Użytkownik Forum
 
Cacciatore's Avatar
 
Data dołączenia: 11 01 2008
Lokacja: Lotki Duze

Posty: 114
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Refugia
Poziom: 50
Skille: 80/60
Poziom mag.: 13
Cacciatore ma numer GG 2555408
Domyślny

Cip bardzo dobrze zrobil banujac te 5k~ postaci, mam tylko nadzieje ze na tym nie poprzestana.
__________________
And if you try to fuck with me,
Then I shall fuck you too!

22:00 Goratel [200]: ja zadko bota uzywam w brew pozora
Cacciatore jest offline  
stary 31-01-2009, 15:24   #336
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
To jest tylko usprawiedliwianie sie. Jak sie gre przejdzie i chce sie dalej grac to sie resetuje i gra od nowa.
Usprawiedliwienie się? Boterzy mają całkowicie gdzieś reszte 'tibiaczków', zrozumcie
Cytuj:
Co nie zmienia faktu, że botterowi nikt nie kazał w to grać a zakładając konto akceptował regulamin.
Nikt nie kazał, ale może.

Cytuj:
Analogicznie rzecz biorąc rzecz wygląda tak:
Odkładając sobie z pensji pewien gościu kupił sobie nowy telewizor i jest dumny z tego, że to zrobił dla rodziny. Zasługuje na szacunek ze strony innych,
Pewien mężczyzna, "nierób" też zapragnął sobie taki telewizor postawić w swojej melinie i zajebał go nocą ze sklepu.
Trzeba mieć chorą psychikę porównując tibie do prawdziwego świata ;o

Cytuj:
1Kolejki
2Zajęte expowiska
3Kradzieże expa
4Chamstwo
Ad 1 Kup pacc?
Ad 2 Ja jakoś grając manualnie na non-pvp, bo nigdy bota nie używałem, zawsze mam miejsce do expienia
Ad 3 Trap plz? No chyba, że huncisz trolle <3
Ad 4 Ignore?

Aha i jeszcze jedno. Jak można czerpać satysfakcję z marnowania X godzin na wibice 150 lvla?
 
stary 31-01-2009, 15:25   #337
Duszan
Użytkownik Forum
 
Duszan's Avatar
 
Data dołączenia: 29 04 2005
Lokacja: Płock
Wiek: 32

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rocket Slayer Pokaż post
[...]Kolejki
Zajęte expowiska
Kradzieże expa
Chamstwo

Czy kurwa uczciwi ludzie, którzy płacą, mają cierpieć z powodu bandy debili nie potrafiących grać, z niedorozwojem umysłowym? Płacą to się chcą w pełni cieszyć zakupionym produktem.


Poziom wychowania w typowych wielkich miastach, w blokowiskach jest rzeczywiście na niskim poziomie. Nie można jednak winić za to jednostki tylko rodzinę czy otoczenie. Jedno napędza drugie i tak jest coraz więcej, coraz więcej cwaniaków...[...]
Itd.
Śmiech na sali! M.in tymi zdaniami pokazałeś nam, że jesteś debilem Gadasz o tym iż boterzy są chamscy, ale wybacz ja (botter) jeszcze nikogo tutaj nie obraziłem lecz Ty zdążyłeś obrazić już wiele osób. A co do mieszkania w bloku, to co Ci w tym nie pasuje bo nie rozumiem?

@EDIT
Aha, Rocket Slayer gadasz już jak uzależniony

Ostatnio edytowany przez Duszan - 31-01-2009 o 15:30.
Duszan jest offline  
stary 31-01-2009, 15:27   #338
ShiVa7
Użytkownik Forum
 
ShiVa7's Avatar
 
Data dołączenia: 21 12 2007

Posty: 24
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
ShiVa7 ma numer GG 6083448
Domyślny

botterzy cipsoft was nie chce tak więc wy*******ać
ShiVa7 jest offline  
stary 31-01-2009, 15:31   #339
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@Up
A czy boterów to obchodzi? Myślcie ludzie, myślcie..

O tego o blokowiskach nie zauważyłem. Hmm ciągle twierdzisz, że boterzy to 12 letnie dzieci źle wychowane przez rodziców. Może masz z tym jakiś problem?
I o kozakach coś piszesz. Szkoda tylko, że połowie z osób wypowiadających się w tym temacie bał byś się powiedzieć to prosto w twarz. Tylko ty tutaj zachowujesz się jak cwaniak.
 
stary 31-01-2009, 15:31   #340
salatka
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2006

Posty: 92
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Premia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Explorer of Hell Pokaż post
Ten pierwszy wraca do domu i jest zadowolony, ze bot wbil mu te 200k expa.
Ten drugi... Przez 2 godziny siedzial i klikal w te potwory zdobywajac dokladnie to samo, co pierwszy.
Co sie bardziej oplaca? Siedzenie i gapienie sie w monitor, czy robienie czegos o wiele bardziej pozytycznego, z takim samym rezultatem w Tibi.
E? A to przypadkiem nie gramy w jakiekolwiek gry po to, by właśnie sobie posiedzieć te 2 godziny i poklikać?
__________________
Ta sygnatura przekroczyła dopuszczalne limity określone w regulaminie
salatka jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:34.


Powered by vBulletin 3