Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 12-05-2008, 21:11   #121
Matilus
Użytkownik Forum
 
Matilus's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2004
Lokacja: Poznań
Wiek: 35

Posty: 90
Stan: Na Emeryturze
Imię: Tefurius
Matilus ma numer GG 6843986
Domyślny

Ja jestem po pisemnych, w sumie już mam wakacje. xD

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ten co wie Pokaż post
ja za tydzien ustny z polaka i za jakieś dwa tygodnie anglik. Dzisiaj pisałem biologie i śmiało mogę powiedzieć, że dzisiejszy arkusz był dużo trudniejszy od dwóch poprzednich z tego roku.
Rozszerzoną pisałeś? Nie była aż taka trudna, może uda sie wyciągnąć 70%. ; P
Matilus jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-05-2008, 10:51   #122
Tovob Lard
Użytkownik Forum
 
Tovob Lard's Avatar
 
Data dołączenia: 21 01 2006
Wiek: 34

Posty: 295
Domyślny

Cytuj:
Dziennik": Maturzyści piszący tydzień temu esej na temat "Lalki" Bolesława Prusa otrzymali absurdalne zadanie. Na podstawie fragmentu książki mieli zinterpretować sen Izabeli Łęckiej. Tymczasem - jak twierdzą niektórzy poloniści - bohaterka powieści wcale nie spała, lecz marzyła na jawie.
Nauczyciele są mocno zaniepokojeni i obawiają się, że ten błąd może obniżyć wielu maturzystom oceny z polskiego. Polonista Leszek Barszcz, który jest również egzaminatorem, zaapelował do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, by ratowała sytuację. Jego zdaniem błąd autorów testu to dla młodego pokolenia sygnał, że ci którzy powinni być autorytetami, nie umieją przygotować sprawdzianu, a nawet nie znają dobrze "Lalki".

Ale w Komisji nie widzą problemu. Zdaniem jej przedstawicieli nikt nie popełnił błędu. - "W podanym fragmencie bez wątpienia chodzi o sen. Pytanie ustalali wykładowcy uniwersyteccy i do nich można mieć zaufanie. Są autorytetami w swoich dziedzinach" - przekonuje Małgorzata Burzyńska z CKE.

To nie jedyny problem z esejami maturalnymi, pisze "Dziennik". Poloniści poddają w wątpliwość także pierwszy temat, gdzie należało porównać wiersze Adama Mickiewicza "Oda do młodości" i Kazimierza Przerwy-Tetmajera "Któż nam powróci". Problem polega na tym ,że na maturze podstawowej powinno się analizować teksty z obowiązkowego kanonu lektur. Tymczasem z Tetmajera w kanonie znalazły się "wiersze wybrane" i w większości liceów akurat "Któż nam powróci" nie był omawiany na lekcjach.
Onet.pl
Ciężko skomentować
Tovob Lard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-05-2008, 11:52   #123
Arnisan
Użytkownik Forum
 
Arnisan's Avatar
 
Data dołączenia: 02 01 2005

Posty: 420
Domyślny

Ej, rozumiem zeby ten wiersz Tetmajera to byl jakis dziwny i niezrozumialy i wtedy mozna miec jakies wątpliwosci . Ale ten byl naprawde przystepny i nie potrzebowal az tak glebokiej interpretacji jak "Oda do mlodosci". Teraz wszyscy szukaja dziury w calym. Mam nadzieje, ze nie bedzie drugiej matury z polaka, bo ta "byla za trudna". To absurd...jak ktos mial napisac o Lalce to napisal. Nie robilo mu roznicy czy ona snila czy marzyla na jawie.
Fragment fragmentu ;P :"Już mrok ogarnął ziemię... Panna Izabela jest znowu sama w swoim gabinecie; upadła na szezlong i obu rękami zasłoniła oczy.[...]"
szezlong - kanapa z jednym oparciem.
Mi tu nawet pasuje, ze mogla zasnac, w ogole nie wiem o co tyle szumu. Moze rozgoryczeni rodzice maczali w tym palce? Wszystko jest mozliwe.
__________________
Arnisan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-05-2008, 12:29   #124
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

@Tovob Lard
Klasyczne pierdolenie, które posłuży jako wymówka dla matołów - "Źle napisałem maturę, bo w temacie był błąd!". Czy to było marzenie senne, czy zwykłe nie jest istotą tematu (czytałem i całość i fragment, jak ktoś potrafi TAK marzyć na jawie to pozazdrościć, nie trzeba ćwiczyć LD)...

Ja się tylko dziwiłem z kolegą, jak oni z tego tyle punktów wyciągną. Temat był raczej łatwy i zbyt wiele nie można było tam napisać - najwyżej przetrawić tekst dodając komentarze i odwołać się parę razy całości.

Ostatnio edytowany przez Dr.Unknown - 13-05-2008 o 12:30.
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-05-2008, 12:39   #125
Tovob Lard
Użytkownik Forum
 
Tovob Lard's Avatar
 
Data dołączenia: 21 01 2006
Wiek: 34

Posty: 295
Domyślny

@up
Wiesz nie zdzwiłybym się, po 30 czerwca, zasypem cke petycjami, ludzi którzy niezdali owego egzaminu, domagając się powtórki.
Tovob Lard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-05-2008, 14:04   #126
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dr.Unknown Pokaż post
Ja się tylko dziwiłem z kolegą, jak oni z tego tyle punktów wyciągną. Temat był raczej łatwy i zbyt wiele nie można było tam napisać - najwyżej przetrawić tekst dodając komentarze i odwołać się parę razy całości.
Czescia tematu byla takze, ANALiza. Z tego zapewne bedzie duzo punktow
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-05-2008, 14:32   #127
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tompior Pokaż post
Czescia tematu byla takze, ANALiza. Z tego zapewne bedzie duzo punktow
Użyłem zwrotu "przetrawić" na miejscu "przeanalizować".
PS: Mmm, anal.
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-05-2008, 16:34   #128
Gimlos
eX Moderator
 
Gimlos's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2003
Lokacja: Szczecin-Zdroje/Wroclaw

Posty: 1,481
Imię: Gimli Ent
Profesja: Elite Knight
Świat: Azura
Poziom: 89
Gimlos ma numer GG 5382831
Domyślny

Czy w jakimkolwiek szkolnym podreczniku od historii zawarto miedzywojenna historie Wegier :|? O ile dzisiejszy test byl stosunkowo prosty, to tematy wypracowan - absurdalne.
__________________
Don't tell me what I can't do.
Blog o absurdzie
Gimlos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-05-2008, 22:56   #129
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Tak jak juz ktos zauwazyl, w tym roku matury humanistyczne sa trudne, a przedmioty, po ktorych wybieramy sie na uczelnie techniczne, latwiejsze.
Tym oto sposobem, polski byl trudny, wos, historia itp. Biologia byla prosta i jutro zobaczymy, czy matma, a pojutrze fizyka, takze takie beda
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-05-2008, 12:48   #130
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

No i jestem po.
Nigdy jakis wybitny z matmy nie bylem, ale ta matura (rozszerzona) wydala mi sie trudna.
Nie mam co liczyc na zaden dobry wynik. Ide na UW
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-05-2008, 13:47   #131
Arnisan
Użytkownik Forum
 
Arnisan's Avatar
 
Data dołączenia: 02 01 2005

Posty: 420
Domyślny

No matma wcale nie byla taka trudna, 4 zadania sprawily mi trudnosc z czego 3 nie zrobilem do konca ;P W pewnym momencie wydawalo mi sie, ze ona byla robiona pod katem takim, zeby wszyscy zdali ;D Ale zobaczy sie o 15 czy dobrze myslalem ;]

no sprawdzilem to tak 60%, jestem zadowolony aczkolwiek moglo byc lepiej. Jedno zadanie skopalem a moglem dobrze zrobic.

Ostatnio edytowany przez Arnisan - 14-05-2008 o 20:35.
Arnisan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-05-2008, 14:30   #132
Elmer
Użytkownik Forum
 
Elmer's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 34

Posty: 529
Stan: Na Emeryturze
Imię: Friida
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Nebula
Domyślny

Spodziewałem się trudniejszej matmy rozsz. Wcale nie było tak źle
Elmer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-05-2008, 14:44   #133
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gimlos Pokaż post
Czy w jakimkolwiek szkolnym podreczniku od historii zawarto miedzywojenna historie Wegier :|? O ile dzisiejszy test byl stosunkowo prosty, to tematy wypracowan - absurdalne.
Bylo wspomniane o problemach terytorialnych, trudnych stosunkach z sasiadami, ukladem z Polska, wymuszonym wstepie do koalicji hitlerowskiej, partyzantce na terenie Wegier, wejsciu armii czerwonej, Imre Nagy'm i rewolucji '56. Niestety, nie przypomnialem sobie w ogole tego i dlatego wybralem temat nr 1. Wg mnie byl "mozliwy do napisania". Szkoda, ze w tescie zrobilem takie durne bledy i mam poprawnie jakies 20-22 na 30 mozliwych. Ale to przedmiot dodatkowy, ciekawe jak mi wypr. zalicza
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-05-2008, 15:02   #134
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Omg, jak tak patrze sobie na egzamin maturalny z historii, ten podstawowy, to się zastanawiam czy bym go w ogóle zdał na 30% o.0. Historii na maturce mówimy niet :f
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-05-2008, 18:31   #135
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

A ja matme kompletnie zawalilem. Popelnlem kilka bledow, wynikajacych z nieuwaznego przeczytania polecen itd. Po maturze myslalem ze lajt i bedzie z 50+%. Teraz sprawdzam z rozwiazaniami i jak zdam to bedzie dobrze. Najlepsze jest to, ze z tego co licze to mam 14 pkt, mam nadzieje ze urwalem jeszcze gdzies jakis punkcik, chociaz 1. :/
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-05-2008, 18:43   #136
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Naszczescie wzialem matme jako przedmiot dodatkowy
Ide na gospodarke przestrzenna na UW, gdzie wymagaja tylko gegry i angola
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-05-2008, 19:59   #137
Dwik
Użytkownik Forum
 
Dwik's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Lokacja: Hrubieszów
Wiek: 34

Posty: 588
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

No ja nie narzekam ale poczekam na wyniki aby nei zapeszyc
__________________
"Catch me if you can" Dwiks~ 2004-2008 A.D.
Dwik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2008, 07:27   #138
Sesef
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 11 2005
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 1,111
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ja z matmy liczę na 60% gdzieś 4,5 zadania nie zrobiłem w tym jedno praktycznie z winy arkusza :/, no a jednokładności to ja nawet w szkole nie miałem zal.pl.

Mam takie pytanie czy idzie się odwołać po fakcie, że miało się źle wydrukowany arkusz?? W pierwszym zadaniu ten wykres wielomianu przechodził mi tylko przez 1 z 3 punktów zamiast przez wszystkie, przez to po jakiś 15 minutach rozmyśleń doszedłem do wniosku że z 1 miejscem zerowym i f(0) = 90 nie jestem w stanie zrobić tego zadania (znaczy doszedłem do wniosku że nie potrafię) dopiero jak wyszedłem to dowiedziałem się od kumpli jak zadanie było banalne jeżeli wykres przechodził przez wszystkie m.zerowe 5 linijek roboty i miałbym 8% do przodu.

Co do matury moim odczuciu te próbne były trudniejsze co prawda nie zrobiłem jednokladnosci, tego z odległościami w funkcji kwadratowej, reszty prócz dziedziny w logarytmach, pkt b w geo przestrzennej, pierwszego zadania.

Dzisiaj fizyka pewnie będzie prosta
__________________

sesef: 11,386 Points (Rank: #269,651)

Join World Community Grid today!

Twój komputer w służbie nauki - obliczenia rozproszone, pomóż znaleźć leki na różne choroby.

Jak dołączyć do WCG dowiesz się pod tym linkiem: http://www.boincatpoland.org/wiki/Instrukcja_BOINC-WCG
Sesef jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2008, 07:38   #139
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Jeżeli miałeś źle wydrukowany arkusz to jak najbardziej masz prawo się odwołać do CKE, pogadaj z dyrekcją twojej szkoły, powinni Ci w tym pomóc...

p.s. 40-55% :/
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2008, 10:11   #140
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

nie zgloszenie komisji uszkodzonego arkusza jest jednoznaczne z uznaniem go za odpowiedni do pracy z nim : ] teraz reklamacji napewno juz nikt ci nie przyjmie. Przeciez gdy by tak bylo, uszkodzony arkusz byl by prawdziwym losem na loteri, przegladam, widze ze za trudne, i decyduje nie zglaszac komisji uszkodzenia w nadzieji na przyjecie reklamacji w nadzieji na to ze przyjma moja reklamacje pozniej : ]
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:00.


Powered by vBulletin 3