Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Wasze propozycje poradników

Notki

Wasze propozycje poradników Zanim Twój poradnik trafi na strone, zostanie tutaj sprawdzony.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-08-2013, 15:39   #1
Anatek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 05 2010
Lokacja: Kraśniik

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Anatek
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 138
Skille: 96/91
Poziom mag.: 8
Anatek ma numer GG 6325592
Domyślny Poradnik dla Knighta do najnowszej Tibii by Anatek

PORADNIK DLA KNIGHTA DO NAJNOWSZEJ TIBII by ANATEK


PORADNIK W TRAKCIE TWORZENIA


Spis treści:
1. Kilka słów o mnie,
2. Knight - opis profesji,
3. Rookgaard - szybkie przejście,
4. Bronie - czyli czym walczyć,
5. Umiejętności - skille bez tajemnic,
6. Magia
7. Uzbrojenie,
8. Expienie i zarabianie pieniędzy.



1. Kilka słów o mnie
Przez ostatnie dwa lata grałem knightem. Swoją przygodę zakończyłem niedawno na 138 poziomie ze skilami 96/91. Chciałbym się tutaj podzielić z wami moją wiedzą na temat tej profesji oraz w pewien sposób nakierować was jak grać rycerzem.

2. Knight - opis profesji
Rycerz jest profesją walcząca wręcz, która musi stawić czoła wrogiemu potworowi. Do walki używa mieczy, toporów lub obuchów.

3. Rookgaard - szybkie przejście
Pierwszą rzeczą jest jak najszybsze przejście wyspy "nowych". Na początek polecam przejście wstępu - czyli zadań dla "zielonych". Wpadnie nam trochę doświadczenia oraz otrzymamy linę i łopatę (łączny koszt to 100gp). Następnie zabieramy się za expienie i jak najszybciej opuszczamy Rookgaard. Na Island of Destiny idziemy do gildii rycerzy gdzie rozmawiamy z NPC i w ten sposób zostajemy wojownikiem. Zabieramy rzeczy ze skrzynek w podziemiach i meldujemy się w Ab'dendriel. A co tam będziemy robić? O tym w dalszej części poradnika.

4. Bronie - czyli czym walczyć
Grając naszym Rycerzem mamy do wyboru trzy rodzaje broni (tak jak wspomniałem powyżej). Są to miecze (potocznie nazywane "swordami"), topory (nazywane "axami") oraz obuchy (zwane "clubami"). Każdy rodzaj broni ma swoje plusy i minusy. A więc zaczynajmy:
4.1 Swordy: Są dość drogie i ciężko dostępne na nowych światach za to mają dużo ataku i wystarczająco obrony do fajnego expienia.
4.2 Axe: Mają dużo ataku. Do tego są dość tanie i lekkie natomiast na nowych serwerach jest ciężko zdobyć nawet słaby topór.
4.3 Cluby: W pewnym stopniu broń zapomniana przez wielu rycerzy. Jeżeli chodzi o atak to rewelacji nie ma, ale za to są bardziej dostępne na nowych serwerach.

5. Umiejętności - skille bez tajemnic
Jest wiele teorii na temat skilli. Jedni mówią żeby nie skilować, inni żeby skilować jak najwięcej na początku, a jeszcze inni mówią żeby systematycznie skilować. Ja wam przedstawię propozycję trenowania, która (według mnie) jest najlepsza:

A więc tak jak wspomniałem w punkcie 3, po opuszczeniu Island of Destiny lecimy do Ab'dendriel. A dlaczego? Bo jest tu masa Trolli, na których to będziemy zdobywać nasze pierwsze skille. A więc udajemy się w podziemia "miasta elfów", kupujemy klucz u NPC i idziemy skilować. Do skilowania bierzemy broń słabą, ale jednocześnie na tyle mocną abyśmy zdołali zadać cios "do krwi" Trollowi. Jedynym minusem tego treningu jest to, że Trolle uciekają gdy mają mało życia. W ten sposób staramy się wbić skille na poziomie 40/40.
Aby dojść do Trolli o których mowa należy iść następującą drogą:
1. Udajemy się do punktu numer 13 na powierzchni.
2. Schodzimy dwa razy na dół po schodach.
3. Idziemy na północ (W górę mapki).
4. Po lewej stronie jest NPC (Sprzedaje klucz. Punkt 19 na mapce.)
5. Otwieramy drzwi i skilujemy .


Kolejnym naszym miastem będzie Kazordoon. Znajduje się tu mnóstwo Dwarfów, Rotwormów oraz Minotaury. Udajemy się do kopalni, w której znajduje się Crusader Helmet Quest. Jest tam dużo potworów do skilowania. W Kazordoon mamy o tyle dobrze, że potwory, na których będziemy skilować nie będą przed nami uciekać w przypadku, gdy będą miały mało życia. Trenujemy tutaj do skilli 60/60.
Poniżej mapka dojścia do kopalni, o której mowa powyżej:


Następnie możemy się przenieśc na Slime. Można również się przeprowadzić do Venore gdzie jest ich cała masa, więc i o miejsce do trenowania będzie łatwiej. Trenujemy tutaj maksymalnie do skilli 85/85. Późniejsze skilowanie na slimach jest męczące bo bardzo szybko zabijamy kolejne klony, a po za tym mamy już wystarczające skile, żeby bardzo fajnie poexpić.
Tutaj miejsc do skilowania jest bardzo dużo, dlatego nie będę umieszczał mapki. Wymienie kilka miejsc. A więc:
1. Na poziomie -1 w domku Black Knighta. x1
2. Po drodze na Blood Herb Quest. x3
3. Na wyspie koło domku Black Knighta (wejście do dziury jest nad BK House. Potem idziemy w lewo, wychodzimy na górę i jesteśmy na miejscu. Slim respi się koło bagna.) x1
4. W podziemiach pustyni. x1
Slim w innych miastach:
1. Ghostland koło Carlin. x1
2. White Flower Temple koło Thais (wieża, gdzie można kupić jedno z 4 błogosławieństw. Slimy są w podziemiach pod Bearami.). x2
3. W podziemiach Ab'dendriel, obok Ghouli i Skeletonów (Slima można zaprowadzić do domku i tam na nim skilować.) x2
i wiele wiele innych

5.1 Kilka ważnych rzeczy:
- na trening zawsze bierz dużo jedzenia (polecam brown mushromy, jajka lub robaki i wędkę(obszar przy wodzie)).
- pamiętaj, żeby biły Cię zawsze 2 potwory (shielding nie będzie rósł szybciej, gdy będą Cię atakowały więcej niż 2 potwory)

Poniżej zamieszczam proponowaną przeze mnie tabelkę ze skillami na konkretny poziom:


5.2 Alternatywa dla bogaczy:
Dodatkowo istnieje możliwość treningu na Mad Sheep'ie. A co to takiego? Jest to potwór posiadający 22 życia. Teraz zapytacie jak niby na tym mam skillować skoro to ma tak mało HP? Otóż jest pewien sposób. Sposób dla "bogaczy" ponieważ na 8 poziomie jest na potrzebna broń od 60 lvl'a oraz Spell Wandy, które po użyciu zamieniają się w Mad Sheep'a. Z takiej broni będziemy uderzać Mad Sheep'a, zadając mu 1 lub 2 obrażeń z każdym hitem. Mad Sheep bardzo często się leczy więc nie grozi nam to, że go zabijemy. Dodatkowo ta niewinna owieczka uderza nas nie zadając nam obrażeń. W ten sposób możemy równie efektywnie trenować jak na zwykłych potworach.

Spell Wandy można kupić podczas eventu w kwietniu od NPC Hoaxette, którego spotkamy na ulicach Thais.

5.3 Skilowanie na świecie PVP
Na światach PVP możemy poprosić kogoś o zsummonowanie Monka lub Ghoula do treningu. Wtedy wystarczy, że znajdziemy dwa potwory, które będą mogły nas atakować, tak aby rósł nam również shielding (np. 2 Bugi lub Wolfy). W przypadku kiedy nie macie takiej możliwości to pozostaje wam jedynie trening na potworach tak jak na światach Optional PVP.

5.4 Offline Trening | PACC
Od jakiegoś już czasu został wprowadzony trening offline. CO to jest? Są to miejsca usytuowane w każdym większym mieście Tibii, gdzie możemy poprawić nasze umiejętności. Wystarczy podejść do odpowiedniej statuetki i kliknąć Use. W tym momencie nasza postać zostaje wylogowana z gry i trenuje offline. Skillowanie rozpoczyna się po 10 minutach od opuszczenia gry, a następnie pasek Offline Treningu maleje (z 12 godzin). Po wykorzystaniu 12 godzin Offline Treningu musimy poczekać aby nasz pasek się naładował i z powrotem możemy skillować bez żadnego stresu, że nam ktoś Slima ubił czy też Rottwormy za szybko padają.

6. Magia
6.1 Knight posiada dość sporo czarów, które ułatwiają mu życie. Nie będę się tutaj jakoś bardzo rozpisywał. Wypiszę najważniejsze czary:


6.2 A więc magię mamy opanowaną. Przejdźmy do poziomu magicznego (mlvl).
Kiedyś progiem minimalnym było osiągnięcie 4 mlvl'a w celu używania runy UH (Ultimate Healing). Obecnie leczenie opiera się głównie na czarze "Exura Ico". Można powiedzieć, że jest to czar używany w 90%. Oczywiście na początku pozostaje nam tylko czar "Utevo Lux", ale tylko do 10 poziomu, kiedy będziemy już mogli używać czaru Wound Cleansing.

Ważne jest to żeby nie zaniedbywać poziomu magicznego, bo im większy poziom magiczny, tym lepiej nasz rycerz się leczy oraz tym większe obrażenia zadaje z czarów ofensywnych.
Pamiętajcie, aby jak najwięcej leczyć się za pomocą "Exura Ico", oraz korzystać z Mana Potionów. Ten sposób jest bardziej opłacalny (i dodatkowo rośnie nam mlvl) niż używanie Health Potionów.


7. Uzbrojenie
A więc naszym podstawowym uzbrojeniem będzie set, który otrzymamy na Isle of Destiny. Ten set w zupełności nam wystarczy na początek do trenowania na Trollach. Poniżej zamieszczam sety na dany poziom naszego knighta:
20 lvl plate armor | plate legs | dragon shield | steel helmet | boots
30 lvl knight armor | knight legs | medusa shield / vampire shield | warrior helmet | boots
40 lvl crown armor | knight legs | demon shield | crusader helmet | boots of haste | platinum amulet
50 lvl golden armor | golden legs | demon shield | crusader helmet | boots of haste | platinum amulet
70 lvl dragon scale mail | golden legs | mastermind shield | royal helmet | boots of haste | platinum amulet
90 lvl magic plate armor | zaoan legs | mastermind shield | zaoan helmet | boots of haste | platinum amulet

Od 100 poziomu wzwyż powinniśmy nosić rzeczy takie jak na 90 poziomie z drobnymi zmianami:
W zależności od broni jaką władamy:
Fireborn Giant Armor (Do zdobycia z Inquisition Quest)
Windborn Colossus Armor (Trudne do zdobycia/drogie)
Earthborn Titan Armor (Bardzo trudne do zdobycia. Najlepsi rycerze nie mają czasami tej zbroi)
ewentualnie zamiennik, który również dostarczy nam bonus, a mianowicie:
Royal Draken Mail (Bardzo drogi)

Następnie powinniśmy zmienić nasze rzeczy na 150 lvl'u. A dokładniej rzecz biorąc, powinniśmy wymienić tarczę i hełm na:
Prismatic Shield (na ten poziom nie będzie to zbyt duzy wydatek, ok. 50-75k)
Prismatic Helmet (tak samo ja wyżej, ok. 50-75k)

Następnie na 185 poziomie dochodzą nam Ornate Legs
Dodatkowo na 200 poziomie możemy zmienić naszą poprzednią zbroję na Ornate Chestplate

W całym zestawieniu nie uwzględniłem broni. Zapytacie pewnie dlaczego? Dlatego, że jak już wybierzecie swój typ broni, którym będziecie walczyć to sami będziecie zaglądać do internetu żeby sprawdzić ile jeszcze poziomów brakuje mi do wymarzonego sworda, axa czy cluba.

Nie uwzględniłem również Amulet of Loss, ponieważ uznaję, że macie blessy.

8. Expienie i zarabianie pieniędzy
8.1 Knight i profit
Knight jest tak na prawdę maszynką do zarabiania pieniędzy. Tam gdzie knight chodzi i swobodnie bije sobie potwory, niektórzy co wybrali inne profesje tak jak palladyn czy też druid, mogą mieć z tym problemy. Dodatkowym atutem knighta w tej dziedzienie (jeżeli można tak to nazwać ) jest bardzo duża ilośc capa, co oznacza, że może on zebrać więcej pieniędzy do plecaka niż druid czy też palladyn. Rzadko kiedy mówi się o tym, że ma się waste, albo że wyszło się na zero. W 99% knightem mamy profit.

8.2 Miejsca do expienia i zarabiania kasy
Opiszę tutaj krótko miejsca, w których zarabianie kasy to bułka z masłem. A więc zaczynamy:

8.2.1 Rottwormy Fibula

Wymagany poziom: 10+
Wymagane Skille: 40/40
Exp: 15-25k exp/h
Bardzo fajna i dosyć duża miejscówka pod wyspą Fibula na południowy-zachód od Thais. Wejście w podziemia wymaga kupienie u NPC klucza. Na wyspie znajduje się skrzynka, zatem zebraną kase z potworów można bardzo fajnie i szybko wysłać do depo.
8.2.2 Rottwormy Liberty Bay | PACC

Wymagany poziom: 10+
Wymagane Skille: 40/40
Exp: 15-25k exp/h (nie wliczając Premium Staminy)
Miejscówka jest bardzo podobna do tej z Fibuli, przy czym jest o wiele wiele większa. Wejście do rottwormów znajdują się przy polach trzciny cukrowej na zachód od depo w Liberty Bay.
8.2.3 Rottwormy Darashia | PACC

Wymagany poziom: 10+
Wymagane Skille: 40/40
Exp: 15-25k exp/h (nie wliczając Premium Staminy)
Bardzo dużo rottwormów. Nie ma tam skrzynki, ale do depo nie mamy za daleko. Dodatkowo można zrobić lootbaga i po drodze do depo sprzedać.
8.2.4 Minotaury Darashia | PACC

Wymagany poziom: 10+
Wymagane Skille: 40/40
Exp: 15-25k exp/h (nie wliczając Premium Staminy)
Miejscówka ta jest bardzo podobna do Mintwallin. Na miejscu również znajdziecie skrzynkę, zatem loota będzie można odsyłać systematycznie do depo.
8.2.5 Kopalnie Dwarfów | PACC

Wymagany poziom: 20+
Wymagane Skille: 55/55
Exp: 15-25k exp/h
Możemy się poruszać praktycznie po wszystkich kopalniach na poziomach -1,-2,-3. Niżej możemy się natknąć na Dwarf Guardy, którego spotkania wolelibyście uniknąć. Jeżeli chodzi o kasę to warto zbierać Dwarven Shieldy, Iron Ore (jasna sprawa ) oraz Crossbowy (nawet jak by miały leżeć w depo to za 20 czy 30 poziomów je bardzo chętnie sprzedasz)
8.2.6 Larvy Ankrahmun | PACC

Wymagany poziom: 20+
Wymagane Skille: 55/55
Exp: 20-30k exp/h (nie wliczając Premium Staminy)
Bardzo dobrze rozbudowane korytarze w podziemiach pustyni przy Ankrahmun kryją pełno Larv. Leci z nich bardzo dużo pieniędzy, dlatego polecam tam expić i zarabiać od około 20 poziomu (bo co to za zarabianie jak co chwile do depo trzeba latać)
8.2.7 Tomby Ankrahmun | PACC

Wymagany poziom: 20+
Wymagane Skille: 55/55
Exp: 20-30k exp/h (nie wliczając Premium Staminy)
Na pierwszych dwóch poziomach, będziecie mogli chodzić na 20 lvl'u bez żadnego problemu. W miarę schodzenia niżej trzeba uważać, bo będzie coraz niebezpieczniej. Na pierwszych dwóch poziomach znajdziemy głównie Skeletony, Ghoule, Bonelordy i (chyba) Mummie (wydaje mi się, że gdzieś była, ale nie pamiętam do końca ;p)
8.2.8 Facc Tomb

Wymagany poziom: 30+
Wymagane Skille: 62/62
Exp: 20-30k exp/h (w zależności od ilości ludzi. Na niektórych serwerach ciężko jest zabić Ghoula)
Miejscówka podobna do tych, które znajdują się w Ankrahmun. Znajduje się tu bardzo dużo Ghouli, Skeletonów, trochę Bonelordów, Mumii i czasami Crypt Shambler (chyba tak się pisze <-) Polecam to miejsce od 30 lvl'a, ponieważ z Ghouli leci bardzo dużo pieniędzy, a musimy mieć je gdzie schować . Bardzo dobrym sposobem na zarobienie tutaj jest też robienie lootbaga z viking helmetów (66gp). Następnie taki lootbag przyciągnąć pod bramę Thais i wrzucić do ogólnodostepnej skrzynki.
8.2.9 Mount Streum

Wymagany poziom: 30+
Wymagane Skille: 62/62
Exp: 10-20k exp/h
Bardzo fajne miejsce, ale również często oblegane przez ludzi. Latają tu wszystkie rodzaje Cyklopów. Bardzo opłaca się tutaj robić lootbagi, ze względu na cenę Halbard oraz Battle Shieldów. Musicie tylko znaleźć miejsce gdzie schowacie baga z lootem, żeby nikt wam tego nie ukradł. Wysłanie baga tak jak na Facc Tombie, pod bramą Thais.
8.2.10 Mintwallin

Wymagany poziom: 40+
Wymagane Skille: 70/70
Exp: 30-40k exp/h
Najlepsze miejsce do zarabiania kasy. Jedynym minusem jest to, że fortunę osiągnąć można tylko po wykonaniu The Postman Quest. Zbieramy chain armory, mace, swordy, battle shieldy, taurus mace, wand of cosmic energy. Pamiętaj aby zabrać ze sobą obsidian knife. 100 minotaur leather to 10k!
8.2.11 Kopalnie Guardów

Wymagany poziom: 40+
Wymagane Skille: 75/75
Exp: 25-35k exp/h
Guardy mogą mocno "walnąć", ale i potrafią ładnie sypnąć. Jeżeli będziesz miał trochę szczęścia to na Iron Ore możesz się ładnie dorobić. Do tego dochodzą battle shieldy, battle hammery, steel helmety i scale armory. Kopalnie są połączone ze sobą (w łączniku jest skrzynka (wymagany postman))

<--- W TRAKCIE REALIZACJI




Poradnik jest moją własnością. Wykorzystałem w nim wszystko to czego sam doświadczyłem grając Knightem. Poradnik będzie systematycznie aktualizowany. Do końca przyszłego tygodnia postaram się go skończyć i umieścić w całości.

Edit:
21.08.2013 r. - Poradnik dodany jako propozycja.
22.08.2013 r. - Dodane obrazki i zdjęcia. Poprawiona estetyka i błędy, których się dopatrzyłem.
23.08.2012 r. - Dodanie informacji o Treningu offline

Ostatnio edytowany przez Anatek - 23-08-2013 o 09:09.
Anatek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:57.


Powered by vBulletin 3