Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-08-2006, 17:02   #81
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xadi
A w up date zimowym tamtego roku doszyły rody i wandy i sprawy się skomplikowały... Chyba na dobre...
Teraz po letnim, chyba jeszcze bardziej, co? ;-)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michaello
Sorry ze tak pozno, ale chcialbym skomentowac 1 posta. Jarassimus ja nigdy nie widzialem zeby ktos sprzedawal studded armor za 50 gp!!! To ma byc srednia cena tego armorka??? Ja rozumiem, ze to prawie najlepszy armor na rooku, ale on spada za orka i przy nich lezy sobie za free na ziemi, nawet w miecie czasami tez, a jak sprzedaja to po 20-25 gp. Chain armor jest rzadszy, bo spada za minotaury i jego 50-100 gp sprzedaja to normalnie, ale studded armor ktos sprzedaje po 50 gp??? Prosze podaj nick chociaz jednej takiej osoby.
Ty chyba nie myślisz, że mam pamięć komputerową w głowie i, że zapamiętuję każdy nick, z którym robiłem interesy. :-P

Powiedz mi, jaki miałbym interes w tym, żeby oszukiwać (poza tymi śmiesznymi 50gp)? Po prostu, w pierwszym poście napisałem to wszystko tak, jak to widziałem oczami newbie. Naprawdę studded armor kosztował wtedy na "czarnym rynku" 50gp. I ja sam także wiele razy za tyle sprzedawałem go innym ludziom. A to, że teraz te ceny są niższe - jest chyba sprawą prostą: coraz więcej ludzi go ma, a kiedy czegoś jest więcej, to traci to na wartości. Coś jak z jajkami na Rooku - kiedyś były rarem i można było "zaśpiewać" za nie niebotyczną sumę, a dziś już (ponieważ wypadają z kurczaków), są o wiele mniej warte. Wszystko na świecie się zmienia.

A z tym, że, jak napisałeś, "leży sobie za free na ziemi", to już jest moim zdaniem właśnie wskutek noobstwa, bo zauważyłem, że wiele ludzi wyjmuje loot z potworków i zostawia na ziemi. Ja zaś zawsze go zostawiam w potworku. Powiem więcej, znaleziony stuff (niepotrzebny mi) leżący na ziemi chowam z powrotem do potworków albo wywalam do wody. Robię tak dlatego, że uważam, iż tak się nie powinno robić (czyli zostawiać loot na ziemi), bo w ten sposób nie trzeba się wcale napracować, żeby zdobyć uzbrojenie. Sorry, ale taki jest mój pogląd na to.

Dla porównania: widziałeś kiedyś na mainie, żeby ktoś wyjmował niepotrzebny mu plate armor lub steel helmet i zostawiał na ziemi za free? No, może jest kilka osób, które tak robią, ale to własnie dla mnie jest noobstwo. Bo tak to i niedługo (na Rooku) i chain armor, i plate shield też będzie można kupić z 1gp. Powtarzam: to jest moja opinia i mam prawo do niej.

Pozdrawiam.
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!

Ostatnio edytowany przez Jarassimus - 11-08-2006 o 17:04.
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-08-2006, 17:16   #82
Peter of Refugia
Użytkownik Forum
 
Peter of Refugia's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2006
Lokacja: Sochaczew...
Wiek: 31

Posty: 431
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Morgana
Peter of Refugia ma numer GG 7613577
Domyślny

Czy tak będzie ? Osobiście nie sądze... No chyba że chain armorów było by pełno na całym Rookgaardzie albo jeśli ludzie by zostawiali ludziom swoje chain arm'y wychodząc na maina.
__________________
Peter of Refugia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2006, 17:30   #83
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Peter of Refugia
Czy tak będzie ? Osobiście nie sądze... No chyba że chain armorów było by pełno na całym Rookgaardzie albo jeśli ludzie by zostawiali ludziom swoje chain arm'y wychodząc na maina.
Z jednej strony dziwi mnie właśnie, że tak nie jest.

Po pierwsze, bowiem: w wielu poradnikach jest napisane, że wychodząc na main najlepiej jest odsprzedać swój stuff innym graczom, a za uzyskane pieniądze kupić na mainie lepszy. Wielu ludzi tak jednak nie robi, a potem dziwią się, że nie mają za co kupić uzbrojenia na mainie, a to, które obecnie mają, jest za słabe i bezwartościowe.

Po drugie: chain armorów właściwie, to też jest dość dużo, bo przecież jak wybierzesz się na hunt do mino-hell, to zabraknie Ci capa, żeby je wszystkie zabrać. Kiedyś jak byliśmy z kolegami z gildii (jak w niej byłem) na takim huncie, to też mieliśmy spore problemy z zabraniem całego loota, a było ładnych kilka chain armorów i jeszcze więcej plate shieldów. Wtedy prawdopodobnie te nadmiarowe zostaną, chyba, że uda Ci się je przenieść w lootbagu. Nie pamiętam już teraz, ale być może też niektórych nie mogliśmy zabrać, ale wyrzuciliśmy je do kosza (jest tam w mino-hell kosz).

Z czego wniosek, że gdyby więcej noobków zostawiało ten loot na ziemi w mino-hellu, to i też cena tych itemów drastycznie by spadła po jakimś czasie, bo wystarczyłoby się tylko przejść i sobie wziąć za free, nie zabijając nawet jednego minosa.
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2006, 18:27   #84
Peter of Refugia
Użytkownik Forum
 
Peter of Refugia's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2006
Lokacja: Sochaczew...
Wiek: 31

Posty: 431
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Morgana
Peter of Refugia ma numer GG 7613577
Domyślny

Ano właśnie, nawet dobrze by było tak tylko gracze sprzedające itemki zarabiali by troszke mniej bo byłby nadmiar ich oferty która leży sobie na mino-hellu na ziemi za free.
__________________
Peter of Refugia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:32.


Powered by vBulletin 3