Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 06-09-2008, 09:06   #1
Andrealfus
Zbanowany
 
Andrealfus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 894
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Andrealfus
Profesja: Elite Knight
Świat: Trimera
Poziom: 106
Skille: 87/84
Poziom mag.: 7
Andrealfus ma numer GG 8673236
Domyślny Ekonomia

Witam.

Jak zapewne każdy szary tibijczyk staracie się coś sprzedać/kupić na trade, ale jak można zarobić jak ceny koszmarnie szybko spadają w dół?!

jakiś przykład?

Loguję się dzisiaj i próbuje sprzedać swoje nagrody z drugiego i trzeciego poziomu areny, ostatni raz jak grałem (luty-marzec) ceny były w porządku, Royal Axe 150k-200k (taka cena utrzymywała sie od up. 8.0), Heroic Axe 20-30k , więc przeglądam trade za jakąś ofertą kupna i znajduje "Buy Royal Axe" - myślę , zapytam i spuszcze cene wrazie czego do 120k, to mi wystarczy. Co się okazało? gościu mnie wyśmiał, bo wg. niego ten Axe stoi 20-30k - pomyślałem, noob jakiś, dobra pytam na game chat, forum itp i ku memu zdziwieniu podali mi ceny - Heroic Axe 9-15k, Royal Axe +/-35k , no bez przesady, aby zdobyć tego axe trzeba było wydać potionów na dużo wyższą sumę ! zresztą to nie są bronie pokroju fire axe czy fire sword, że poprostu są często lootowane, te przedmioty mają po 44 i 47 atk ! kiedyś za takie bronie by się zapłaciło 800k+ jak sca stał wtedy 1,2kk(mowa o updat poniżej 8.0 kiedy takich broni poprostu nie było).


I tutaj nasuwa mi się jedna myśl, jeśli rashid i djinny zdaly egzamin i utrzymują wartość dość dużej części itemów to dlaczego nie wprowadzić npc skupującego itemków z aren, wszystkich tych dodanych w ostatnim update (8.2) bo ceny tych itemów też lecą już na pysk na szyje.


Pozdrawiam

Andrealfus

Ostatnio edytowany przez Andrealfus - 06-09-2008 o 09:09.
Andrealfus jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-09-2008, 10:12   #2
Molof
Użytkownik forum
 
Molof's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2008
Lokacja: Bielsko-Biała

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Poziom: 64
Poziom mag.: 6
Molof ma numer GG 246048
Domyślny

Niby dobry pomysł ale NPC ten musiałbybyć dostępny dopiero po wykonaniu jakiegos questa itd. A pozatym na securze dale royal axe stoi 150k
Molof jest offline  
stary 06-09-2008, 10:19   #3
Andrealfus
Zbanowany
 
Andrealfus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 894
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Andrealfus
Profesja: Elite Knight
Świat: Trimera
Poziom: 106
Skille: 87/84
Poziom mag.: 7
Andrealfus ma numer GG 8673236
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Molof Pokaż post
Niby dobry pomysł ale NPC ten musiałbybyć dostępny dopiero po wykonaniu jakiegos questa itd. A pozatym na securze dale royal axe stoi 150k

ze quest na npc to norma , wlasnie widze ze sa swaity na ktorych ceny sie normalnie trzymaja a sa takie co leca na pysk na szyje :/
Andrealfus jest offline  
stary 06-09-2008, 11:13   #4
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

Za ekonomie danego servera opowiadaja jej gracze a przede wszystkim gildia rządząca. Jesli ona sie tym nie przejmuje, Tobie popraiwenie ekonomii na pewno się nie uda ;]
Na swiecie, ktorym gram item, o ktorym wspomniales wciaz jest warty 150k~, pomimo, ze update byl daaaawno temu ;].

Edit: http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=9730
__________________



Polska supported fansite!
Newsy, forum, download, poradniki, kalkulatory, analizator serwer loga, występowanie bossów i wiele innych!

Ostatnio edytowany przez Fureyka - 06-09-2008 o 11:33.
Fureyka jest offline  
stary 06-09-2008, 12:13   #5
Andrealfus
Zbanowany
 
Andrealfus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 894
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Andrealfus
Profesja: Elite Knight
Świat: Trimera
Poziom: 106
Skille: 87/84
Poziom mag.: 7
Andrealfus ma numer GG 8673236
Domyślny

Fureyka, masz racje, a co do gildi rządzącej, mają wszystko w nosie, rozpieprz na serverze maxymalny od godz. 11 (1h przed ss) do 12, wtedy lepiej z pz nie wychodzic bo gildia rządząca wybiera się na "łowy"
Andrealfus jest offline  
stary 06-09-2008, 12:39   #6
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

Jesli taka masz gildie rządzącą to nie oczekuj dobrej ekonomii ;] Widac, ze zalezy im na wlasnym dobru, a kase czerpia z tych rozrob przed ss ;p W takim wypadku musisz sie dostosowac i zaakceptowac panujace tam zasady i zwyczaje ... ^^
__________________



Polska supported fansite!
Newsy, forum, download, poradniki, kalkulatory, analizator serwer loga, występowanie bossów i wiele innych!
Fureyka jest offline  
stary 06-09-2008, 12:59   #7
Kojotes
Rangers lead the way
 
Kojotes's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2005
Wiek: 35

Posty: 860
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 140
Skille: 99/73
Poziom mag.: 23
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Andrealfus Pokaż post
I tutaj nasuwa mi się jedna myśl, jeśli rashid i djinny zdaly egzamin i utrzymują wartość dość dużej części itemów to dlaczego nie wprowadzić npc skupującego itemków z aren, wszystkich tych dodanych w ostatnim update (8.2) bo ceny tych itemów też lecą już na pysk na szyje.
Owszem, djinny i Rashid to dobre rozwiązanie, ale nie sądze, żeby w podobny sposób można było do końca załatwić problem ekonomii i spadających cen. Przypomnij sobie w jakim momencie został wprowadzony Rashid: gdy na wielu serwerach crown armor był droższy od golden, a ludzie bardziej cieszyli się z lootnięcia RH niż DSM. Itemy te można było bardzo łatwo kupić po przystępnych cenach. Zobacz jak jest teraz: od pewnego czasu nie mam kontaktu z grą, ale na wiosnę zobaczyć kogoś sprzedającego na trade DSM, SB, G armor, itp, to była rzadkość.
Załóżmy że główne i najpopularniejsze itemy są skupowane w podobnych sklepach po dość wysokich cenach. Mogę się założyć, że większość graczy zamiast użerać się z noobami ("how much?", "offer", "u travel?", "me no travel", "akcept itanz?", "fuck u", "plx 5k less", "plx travel to folda") woli sprzedać ten item może o kilka k mniej, ale u pewnego sprzedawcy NPC, najczęściej hurtowo.

Dlaczego podaję ten powód? Otóż na jednym z ostatnich test serverów pojawił się taki tekst: We don't care about high levels, we only care about noobs, because they buy most premium accounts, podobno wypowiedziany przez kogoś z CS.

Idąc w tym kierunku statystyczny noob będzie miał większe kłopoty z kupieniem nowego, lepszego pancerza za wybotowaną kasę, której będzie potrzebował więcej, dlatego będzie mniej zadowolony z gry, szybciej mu się znudzi, a wiesz co to oznacza.


A tak po za tym, to ostatnio Tibia się zrobiła bardzo łatwa, byle ścierwo mające zerowe pojęcie o grze może wbić ten relatywnie wysoki level i zyskać dostęp/możliwość do lootowania najlepszych/najdroższych itemów, robienia najważniejszych questów (najczęściej service), porównaj ile było 100+ i 150+ 3 lata temu a ile jest dziś, ile expa się zdobywało wtedy a ile sie zdobywa dziś, więc itemów jest coraz więcej.

Podaż znacznie rośnie, popyt mało rosnie, ceny spadają.

Run out for your lives!
Kojotes jest offline  
stary 06-09-2008, 13:36   #8
MikeRoyal
Użytkownik Forum
 
MikeRoyal's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2008

Posty: 435
Świat: Nerana
Domyślny

No cóż bywa, zle jak to powiedziała Fureyka cene ustanawia gildia rządząca. Ekonomia w Tibi działa jak w normalnym życiu im więcj towaru tym niższa cena, ale faktem jest, że na Twoim serverze cena drastycznie spadła na Neranie wciąż utrzymuje się około 130-150k.
__________________
Mike
MikeRoyal jest offline  
stary 06-09-2008, 14:58   #9
bros
Użytkownik Forum
 
bros's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2007
Lokacja: Czechowice Dziedzice
Wiek: 32

Posty: 187
Stan: Na Emeryturze
Imię: Madziorek
Profesja: Royal Paladin
Świat: Candia
Poziom: 116
Domyślny

Na candii ceny też spadaja szybko, wszystko zależy od graczy.
Pamiętam jak MPA chodziło po 600-700k dziś moge kupić za 350k.
Sca sov po 600k.

Ostatnio edytowany przez bros - 06-09-2008 o 15:00.
bros jest offline  
stary 06-09-2008, 16:27   #10
Valest
Użytkownik Forum
 
Valest's Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 406
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Aldora
Poziom: 110
Skille: xD
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez bros Pokaż post
Na candii ceny też spadaja szybko, wszystko zależy od graczy.
Pamiętam jak MPA chodziło po 600-700k dziś moge kupić za 350k.
Sca sov po 600k.
300k?;D
U nas na Kyrze 150-170k

Iteam z 3 areny na trade nie widziałem od dawna, ale wart ~80k ;<
Valest jest offline  
stary 06-09-2008, 19:11   #11
Aruon
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

A jakby wprowadzili np blokadę na wejście do np PoI postaciom które już wzięły nagrodę?
Nie było by czyszczenia za kase, że byle wybotowany 80 lvl kupi 200k na allegro i zaplaci za czyszczenie PoI, nie uświadczając po drodze żadnego potwora.
Wtedy trzeba by czekać na nową ekipę, bardziej się postarać itp, na pewno było by mniej tych itemków, a ich cena by poszła od razu w górę...
 
stary 06-09-2008, 19:53   #12
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Aruon Pokaż post
A jakby wprowadzili np blokadę na wejście do np PoI postaciom które już wzięły nagrodę?
Nie było by czyszczenia za kase, że byle wybotowany 80 lvl kupi 200k na allegro i zaplaci za czyszczenie PoI, nie uświadczając po drodze żadnego potwora.
Wtedy trzeba by czekać na nową ekipę, bardziej się postarać itp, na pewno było by mniej tych itemków, a ich cena by poszła od razu w górę...
Takie servisy rowniez ustalaja cene itemow, co za tym idzie cene ustala gildia rządząca. Na swiecie, ktorym gram zostaly odgornie narzucone ceny serwisow, tak wiec i ceny nie spadaja. np Poi serwis (poimimo, ze serwer jest stary), kosztuje dalej 300k (i cena nie spadnie). Na innym serwie mozesz isc na poi za 50k... Co powoduje obnizenie cen itemow. Blokady nie są potrzebne, tylko ludzie musza zaczac myslec ;D
__________________



Polska supported fansite!
Newsy, forum, download, poradniki, kalkulatory, analizator serwer loga, występowanie bossów i wiele innych!
Fureyka jest offline  
stary 06-09-2008, 21:03   #13
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

@up

To prawda, ale dla przeciętnego gracza Morgany, taka sytuacja wygląda mniej komfortowo. : D
No i pozatym takie coś zrobisz tylko na servie pvp i to takim, na którym jakaś grupa graczy trzyma władzę.

@edit up

Widziałem już avengera za 150k

Ostatnio edytowany przez Argen - 10-09-2008 o 18:08.
Argen jest offline  
stary 10-09-2008, 13:14   #14
Jeal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 07 2006

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Imię: ****
Profesja: Royal Paladin
Świat: Nebula
Poziom: 70
Skille: 81/59
Poziom mag.: 14
Domyślny

Na nebuli rownież ceny są śmiesznie niskie, a z tego co wiem 2 główne gildie mają wojnę. mpa 150k a nawet taniej czasami, c arma nie sprzedasz drożej niż 11k a dsm wogóle cieżko znlaeźć.
__________________
Gram tylko dla przyjemności
Jeal jest offline  
stary 10-09-2008, 13:54   #15
Valest
Użytkownik Forum
 
Valest's Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 406
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Aldora
Poziom: 110
Skille: xD
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jeal Pokaż post
Na nebuli rownież ceny są śmiesznie niskie, a z tego co wiem 2 główne gildie mają wojnę. mpa 150k a nawet taniej czasami, c arma nie sprzedasz drożej niż 11k a dsm wogóle cieżko znlaeźć.
Z tego co wiem to c arm 12k w dżina
Valest jest offline  
stary 10-09-2008, 17:50   #16
Kuboszek
Użytkownik Forum
 
Kuboszek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2008
Lokacja: Białystok

Posty: 59
Stan: Niegrający
Kuboszek ma numer GG 8606177
Domyślny

Harmonia najtańszy świat jaki znam 2 lata temu kupiłem Giant sword za 15 k
to jest śmiesznie mała cena

A crown armor rok temu za 9 K

Jestem sprzeciw że newbie majo takie male ceny to kupywanie a h lvle takie mle zarobki przez które nie starcza im np na potiony ;/
Kuboszek jest offline  
stary 10-09-2008, 20:39   #17
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

nie wiem co cipsoft kombinuje, ale drop juz dawno powinien byc radykalnie zmniejszony. uniknelo by sie cen od graczy na poziomie djinna w naturalny sposob
__________________
W blasku mojej zajebistości można piec ciasteczka.
xoz jest offline  
stary 10-09-2008, 20:42   #18
Milten Magician
Inquisition Hero
 
Milten Magician's Avatar
 
Data dołączenia: 11 12 2005

Posty: 918
Stan: Niegrający
Domyślny

U nas tj. Astera. Ceny są makabryczne, poi itemki (oprocz soft) poniżej 100k, areny sie nie opłaca robić bo wiecej na potiony pójdzie.

Server-non-pvp więc o gildi rządzącej niema mowy.
__________________

"I tried so hard
and got so far
but in the end
it doesn't even matter"
Milten Magician jest offline  
stary 11-09-2008, 23:07   #19
Jeal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 07 2006

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Imię: ****
Profesja: Royal Paladin
Świat: Nebula
Poziom: 70
Skille: 81/59
Poziom mag.: 14
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Valest Pokaż post
Z tego co wiem to c arm 12k w dżina
Mówie o trade :| przecież nie każdy ma djina zrobionego
__________________
Gram tylko dla przyjemności
Jeal jest offline  
stary 13-09-2008, 11:42   #20
LarvaExotech
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 05 2005

Posty: 253
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fureyka Pokaż post
Takie servisy rowniez ustalaja cene itemow, co za tym idzie cene ustala gildia rządząca. Na swiecie, ktorym gram zostaly odgornie narzucone ceny serwisow, tak wiec i ceny nie spadaja. np Poi serwis (poimimo, ze serwer jest stary), kosztuje dalej 300k (i cena nie spadnie). Na innym serwie mozesz isc na poi za 50k... Co powoduje obnizenie cen itemow. Blokady nie są potrzebne, tylko ludzie musza zaczac myslec ;D
serwis to mozesz miec za szklana szybka w domu, service to usluga...
__________________
Za wypowiedź dziękuje:
Larvus~ >.>
LarvaExotech jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:09.


Powered by vBulletin 3