Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 04-08-2009, 21:22   #21
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 29
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Choćby taki, że są to gry MMORPG. I popatrz, jak przykłada się Blizzard do WoWa (wydaje tak często, i tak dużo, że nie zdążysz nacieszyć się poprzednim patchem, a już jest kolejny), a jak Cipsoft do Tibii (kilka nowych obrazków z painta na 6 miesięcy. To co oni robią przez resztę czasu?).
Patch za patchem patchujący patcha. Si senior?
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.
Vasudanin jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-08-2009, 22:47   #22
Vasth
Użytkownik Forum
 
Vasth's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 32

Posty: 847
Stan: Na Emeryturze
Imię: Ruzam
Profesja: Royal Paladin
Świat: Morgana
Poziom: 142
Vasth ma numer GG 1862917
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Bycie MMORPG w obu przypadkach, albo duża popularność obu gier...

Żadne z powyższych nie jest dla mnie konkretnym argumentem.

Zarówno Fiat126P i Dodge Viper to samochody, a jakoś nie widziałem, żeby ktoś porównywał ich pracę, czy osiągi.

Jeszcze większą głupota wydaje mi się porównanie pracy ekipy Blizzarda z ekipą Cipsoftu. Ekipa licząca 2700 członków o dochodzie 1,6 miliarda dolarów jest lepsza od 35 załogowej ekipy CipSoftu? NO WAI!
Skad liczba 2700?
Vasth jest offline  
stary 04-08-2009, 22:49   #23
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vasth Pokaż post
Skad liczba 2700?
Z internetu: http://www.gamasutra.com/php-bin/new...hp?story=14691
Akkorin jest offline  
stary 05-08-2009, 05:22   #24
Dziun
Użytkownik Forum
 
Dziun's Avatar
 
Data dołączenia: 19 01 2009

Posty: 32
Stan: Na Emeryturze
Imię: Dziundzior
Profesja: Elite Knight
Gildia: LF
Domyślny

Po pierwsze oczywiscie Voniek , swietny artykul...
A co do main idea...
...Bede to powtarzal do usranej smierci, Tibia przestala istniec,nie tylko dla mnie ale i dla wielu moich znajomych , gdy wymieniamy sie opiniami kazdy mowi mi to samo-tibia sie poprostu kulturalnie mowiac zjebala.
Przykro jest moc tylko wspominac te dobre czasy a nie moc do niech wrocic. Ale no coz takie jest nastawienie CipSoftu artykul przez nich nie daje mi zadnej konkretnej informacji gdyz ja juz to wszystko slyszalem pare razy a ich biografia tez jest mi znana. Powiem jeszcze raz

Tibia 1997-2006[summer update]
Dziun jest offline  
stary 05-08-2009, 08:55   #25
Kicek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 04 2005
Lokacja: Hrubieszów

Posty: 78
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Xerena
Domyślny

Jasne, zauważyłem, że polaczki kochają się lansować WoW'em jakby to była jakaś prześwietna gra o_0... Nie rozumiem czemu ciągle przy słowie Tibia pojawia się u was WoW... To są dwie INNE gry, Tibia jest 2d, a wow 3d, więc co tu porówynywać? Gameplay zależy tylko i wyłącznie od was, a że 3/4 z was boci więc nie ma tego gameplayu i stąd płacz <cry me a river>...

Jeżeli nie podobają się wam zmiany, jeżeli nie gracie w tibie to co wy tu jeszcze robicie? Chcecie się lansować przed innymi użytkownikami, że gracie w WoW'a? Odsyłam na tibiacity.org i popatrzcie na komentarzy dot. newsów (o ile zrozumiecie ), tam nie ma płaczu, ludzie potrafią docenić zmiany. Nie można żyć przeszłością, ciągłe porównania najnowszej tibii do 7.6~ są zbędne, Tibia 7.6 NIGDY nie wróci... (chyba, że kolejny pretekst do lasnu ;o)

Czemu update trwa pół roku? Po CipSoft chce wszystko dopracować, jakby ktoś nie zauważył, w Tibii (ha w przecieństwie do Wowa) są książki i inne bajery naprowadzające na trop questu... Do tego, jak każdy może zauważyć, czasy są takie, że CipSoft stara się poprawić system pvp oraz profesji przez co każdy swój ruch muszą wielokrotnie przeanalizować...

I wiecie co? Podoba mi się, że updaty są co pół roku, człowiek chociaż może docenić nowość i to jest motywacja do gry...

@Sorbet

Nie zauważyłeś JEDNEJ, ale dużej różnicy między updatami Cip~ a Blizz~? Kiedy blizzard wydaje nowy patch jest np. otiwerana nowa insta (hail ulduar), ale ona po jakimś czasie jest zamykana BĄDŹ nie używana... Zajebisty fun robić taką inste jak sie wie, że ity są już dawno przeżytkiem i gdzie robi się ja już w chwile... Zauważ, że w tibii update z updatu nie wyklucza wcześniejszej aktualizacji co jest robione w wowie... WOW jest robiony pod doświadczonych graczy (niestety...), póki ktoś wbije 80lvl + złapie trochę doświadczenie minie z pół roku, a wtedy dużo fajnego może go ominąć...


@topic

Ciekawe się czytało ten artykuł, widać, że chcą aby społeczność Tibii zmieniła o nich zdanie
Kicek jest offline  
stary 05-08-2009, 11:12   #26
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kicek Pokaż post
Jasne, zauważyłem, że polaczki kochają się lansować WoW'em jakby to była jakaś prześwietna gra o_0...
Czemu polaczki, i czemu lansować? Zresztą, fakty są takie, że WoW dąży do poziomu Tibii (dla casuali), a Tibia to WoWa (czego efekty są tragiczne). Skutek - obie gry schodzą na psy.

Cytuj:
Nie rozumiem czemu ciągle przy słowie Tibia pojawia się u was WoW...
Dlatego, że obie gry miały początkowo ogromny potencjał i szanse na sukces. I nie chodzi mi tu o sukces finansowy. Obie gry stają się łatwiejsze i skierowane do coraz to młodszych graczy, którzy potrzebują podbudować sobie ego.

Cytuj:
To są dwie INNE gry, Tibia jest 2d, a wow 3d, więc co tu porówynywać?
Inne? Czy są między nimi jakieś znaczące różnice oprócz tego, że są inno-wymiarowe, mają inną fabułę / moby etc?

Cytuj:
Gameplay zależy tylko i wyłącznie od was, a że 3/4 z was boci więc nie ma tego gameplayu i stąd płacz <cry me a river>...
No cóż najwidoczniej Cipsoft albo jest upośledzony, albo ma was w dupie, albo woli się zajmować nowymi grafikami liny i łopaty. Bo jakoś inne gry jako tako sobie z tym problemem poradziły.

Cytuj:
Jeżeli nie podobają się wam zmiany, jeżeli nie gracie w tibie to co wy tu jeszcze robicie? Chcecie się lansować przed innymi użytkownikami, że gracie w WoW'a?
Jest to forum publiczne, wielu użytkowników trzyma tu coś innego niż Tibia, np. OWioN.

Cytuj:
Nie można żyć przeszłością, ciągłe porównania najnowszej tibii do 7.6~ są zbędne, Tibia 7.6 NIGDY nie wróci... (chyba, że kolejny pretekst do lasnu ;o)
Oh, ależ to porównywanie jest właśnie niezbędne, żeby ujrzeć na własne oczy dokąd ta gra zmierza, a nie być zaślepionym, że będzie lepiej. Ludzie nie bez powodu się żalą, wiesz? I chyba tylko idiota czuje potrzebę lansowania się przed bandą, wybaczcie że się tak wyrażę, dzieciaków.

Cytuj:
Czemu update trwa pół roku? Po CipSoft chce wszystko dopracować,
Czyżby PK system był dopracowany? Bo spotkałem się z innymi opiniami. Zresztą nad czym tu pracować, proszę powiedz mi. Bo jakoś nie wyobrażam sobie zażartej dyskusji pomiędzy pracownikami Cipsoftu na temat "czy ten mobek ma się respić tu czy może 1 kratkę dalej".
Cytuj:
jakby ktoś nie zauważył, w Tibii (ha w przecieństwie do Wowa) są książki i inne bajery naprowadzające na trop questu...
Po 1. Gruba większość graczy albo zna quest na pamięć albo zagląda do spoilerów. Książki są tylko po to, żeby osoby odpowiedzialne za funsite'y mogły zamieścić zadowalający spoiler.
Po 2. Chyba nie grałeś w WoWa. Btw. czemuż to porównujesz WoWa do Tibii, mam się obrazić? ;<
Cytuj:
Do tego, jak każdy może zauważyć, czasy są takie, że CipSoft stara się poprawić system pvp oraz profesji przez co każdy swój ruch muszą wielokrotnie przeanalizować...
Hehe. Chcieć nie znaczy móc. W WoWie także nie ma balansu pomiędzy klasami, ale tam chociaż Blizzard wydaje swego rodzaju "wywiady" z członkami ekipy odpowiedzialnymi za klasy, gdzie można się dowiedzieć, jakie zmiany planuje się w przyszłości, do czego nasza klasa nadaje się w tej chwili, i inne interesujące info. A co daje Cipsoft? Historię powstania firmy, i info "Druid ma czar leczący. Sorcerer to potężny mag".

Cytuj:
I wiecie co? Podoba mi się, że updaty są co pół roku, człowiek chociaż może docenić nowość i to jest motywacja do gry...
Tylko musi być to coś, co można docenić. Nie gram w Tibię, ale z update'u na update coraz więcej ludzi się skarży, że wiele rzeczy im się nie podoba. Chyba ma to jakąś przyczynę? Poza tym "docenić nowość" można w pierwszym tygodniu update, a potem?

Cytuj:
Kiedy blizzard wydaje nowy patch jest np. otiwerana nowa insta (hail ulduar), ale ona po jakimś czasie jest zamykana BĄDŹ nie używana...
Naprawdę? Dziwne, nic mi o tym nie wiadomo. Po prostu takie coś jest rzadziej używane. A co z expowiskami w Tibii? Rzadko widzi się filmiki z expem w lokacjach ze starszych update. Nikt nikogo nie zmusza żeby ciągle robił nowe, tu już wszystko zależy od community.

Cytuj:
Zajebisty fun robić taką inste jak sie wie, że ity są już dawno przeżytkiem i gdzie robi się ja już w chwile...
Nie powiesz mi chyba że wielkim funem jest levelowanie nie wiadomo już który raz postaci? Albo nieskończone klepanie tych samych mobów? Taki jest los MMOG (Massive Multiplayer Online Grind), którym są i Tibia, i WoW (masz tą swoją rzecz która łączy te gry).

Cytuj:
Zauważ, że w tibii update z updatu nie wyklucza wcześniejszej aktualizacji co jest robione w wowie...
Wyklucza? To dlaczego mając 80 level mogłem wciąż odwiedzać insty z vanilla WoW? (aczkolwiek fakt, była to ciut strata czasu, ale w takim razie po co w Tibii chodzi się np. na Venore Dragon Lair? Przecież to już stare).

Cytuj:
WOW jest robiony pod doświadczonych graczy (niestety...),
I tu się grubo mylisz, nawet nie wiesz jak bardzo.

Cytuj:
póki ktoś wbije 80lvl + złapie trochę doświadczenie minie z pół roku, a wtedy dużo fajnego może go ominąć...
Wbicie 80 levela to kwestia 1,5 miesiąca, spędzając 2-3h przy grze.

Cytuj:
Ciekawe się czytało ten artykuł, widać, że chcą aby społeczność Tibii zmieniła o nich zdanie
Niestety to bezowocne. Cipsoft po prostu nauczył już społeczność Tibii, że liczy się ilość expa. A gdzie RPG?

@down: Ciągle ten sam błąd. Jakbyście myśleli, że cały Blizzard pracuje nad WoWem. Blizzard ma bardzo wiele projektów, w tym pewne MMO, do którego wysłał swoich najlepszych ludzi. Nad WoWem pracuje niewiele większa grupa niż Cipsoft. Chociaż... Wiadomo że dla Blizza lepsze i częstsze upy = więcej kaski, więc mają tą motywację. Dla Cip zarobek to tylko pewna ewentualność.

Ostatnio edytowany przez CytrynowySorbet - 05-08-2009 o 11:29.
CytrynowySorbet jest offline  
stary 05-08-2009, 11:22   #27
Valas Hune
Użytkownik Forum
 
Valas Hune's Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2006
Lokacja: Gorzów Wielkopolski

Posty: 83
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Valas Hune ma numer GG 8818499
Domyślny

Co do prędkości aktualizacji w WoWie a Tibii - Gdzie ludzi kupa, tam i herkules d.
Przecież wyraźnie w owym artykule pisze, że CipSoft działa na własną rękę, stąd nikt im nie narzuca tempa pracy, tylko oni sami. W każdej chwili może być ciężko z kasą, więc ta grupka KILKUDZIESIĘCIU pracowników ustaliła, że update będzie co pół roku. Za to zobaczcie ile osób składa się na Blizzard. Akurat Tibia i WoW są do porównywania moim zdaniem, jak każda gra MMO, lecz wg mnie nie można mieć CipSoftowi za złe, że długo się grzebią z nowościami do gry, nim je w końcu wprowadzą.
Valas Hune jest offline  
stary 05-08-2009, 11:39   #28
kochamcienzarufki
Użytkownik Forum
 
kochamcienzarufki's Avatar
 
Data dołączenia: 23 07 2009
Lokacja: Sólencjin :***

Posty: 83
Domyślny

HAUSHAUSHASUHSA!
To moje słowa na początek.
Nie wiem, dlaczego każdy porównuje te dwie gry. Łort of łorkraft i tibja to gry mające ze sobą tyle wspólnego co dupa świni do dupy dzika. Ej, ale one są parzystokopytne?! I co z tego? Właśnie, to samo dotyczy WoW'a i Tibii. Weźcie ludzie się opamiętajcie, bo aż mi się przykro robi, gdy widzę tych fanbojów, którzy w zębach trzymają sztandar jednej z gier i za wszelką cenę wyrwaliby flaki komuś za to, że obraża jego pseudo-giereczkę.
Pozdro600
__________________
Ironia, proszę, raz!
kochamcienzarufki jest offline  
stary 05-08-2009, 13:14   #29
Kicek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 04 2005
Lokacja: Hrubieszów

Posty: 78
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Xerena
Domyślny

Cytuj:
ale w takim razie po co w Tibii chodzi się np. na Venore Dragon Lair? Przecież to już stare
Bo d lair jest stare ale JARE i opłaca tam się huncić... W WoW'ie starsze insty są po prostu odwiedzane przez ludzi tylko do tego aby zrobić achi albo 4fun, lecz nie ma takiego funa jak się ją robi pierwszy raz z wsyzstkimi ludźmi...

WoW nie jest zrobiony dla doświadczonych? O prosze... Co było z Ulduarem? Ci co mieli go zrobić to zrobili, a reszta to co?

@all

To jest forum o Tibii i czy wam się to podoba czy nie, piszą tutaj ludzie, którzy jednak lubią tą grę... Jeżeli chcecie tutaj siedzieć w owionie to tam siedzcie, a nie piszecie swoje opinie nt. tibii nie grając juz dłuższy czas..

thxbye
Kicek jest offline  
stary 05-08-2009, 14:25   #30
Pirate Cutthroats
Użytkownik Forum
 
Pirate Cutthroats's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006
Wiek: 34

Posty: 386
Stan: Niegrający
Świat: Real life
Domyślny

Kiedyś Tibia miała w sobie coś takiego, że chciało się grać, nawet 5 dodatkowych minut to było coś. Nikt nie dawał debilnych spoilerów na 658śmiu stronach, mało kto używał bota, emocje były non stop - zwłaszcza podczas ataku PK. Teraz w ogóle nie czuję potrzeby zagrania, mimo że mam nieco wypasioną postać

Stare dobre czasy nie wrócą
__________________
Cytuj:
Gugo Blood [47]: twoja stara pije wode po pierogach
Cytuj:
Coconut Almighty [20]: this game is for young old and prehistoricals
Pirate Cutthroats jest offline  
stary 05-08-2009, 15:47   #31
Andrea
Użytkownik Forum
 
Andrea's Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2005

Posty: 140
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Harmonia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pirate Cutthroats Pokaż post
Stare dobre czasy nie wrócą
Święta prawda. To samo powiedziałem mojemu ojcu, który opowiadał jak to kiedyś stało się z kumplami pół dnia za flaszką gorzałki, której i tak w końcu zabrakło, ale było fajnie. A teraz się dziwi, że zakupy można robić nie wychodząc z domu.
__________________
Nie mam podpisu
Andrea jest offline  
stary 05-08-2009, 16:14   #32
Droonx
Użytkownik Forum
 
Droonx's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2007

Posty: 42
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: Magician
Świat: Askara
Poziom: 46
Skille: 23
Poziom mag.: 41
Domyślny

a co bedzie dalej ?

gofno -.-

po ostanim update bardzo duzo ludzi odeszlo z kazdym nastepnym bedzie podobnie
__________________
Droonx jest offline  
stary 05-08-2009, 16:22   #33
Sienx
Użytkownik Forum
 
Sienx's Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2008

Posty: 282
Imię: TomizzZ
Profesja: Royal Paladin
Świat: Furora
Poziom: 299
Domyślny

Przestańcie gadać ze WoW niema nic wspólnego z tibią, oczywiście są to inne gry to chyba nie trzeba tłumaczyć, ale mają wiele cech podobnych.
W tibi zarówno jak WoW'e sa potwory,poziomy doświadczeń,przedmioty,handel i można było by wymieniać jeszcze dużo. Kiedy zaczynasz grac pierszy raz w WoW czy tibie i zakładasz postać na początku przychodzi ci na myśl zeby wbić lvl lecz potem to mija i szukasz czegoś nowego a Cipsoft myśli ze ludzie będą expic zabijać cały czas te same potworki bo tam im sie zwraca loot/itp bezsens ;/

Co do artykułu fajnie się czytało, ale nie wiem czy to coś zmieni jesli chodzi o poglądy ludzi a Cipsoftem. Moim zdaniem zeby tibia znów miała swoją wartość powinni zrobic coś z pvp w końcu wiekszosc ludzi a bynajmiej ja gram w tibie ze wzgledu na wojny.
Sienx jest offline  
stary 05-08-2009, 16:38   #34
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 29
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sienx Pokaż post
Przestańcie gadać ze WoW niema nic wspólnego z tibią, oczywiście są to inne gry to chyba nie trzeba tłumaczyć, ale mają wiele cech podobnych.
W tibi zarówno jak WoW'e sa potwory,poziomy doświadczeń,przedmioty,handel i można było by wymieniać jeszcze dużo. Kiedy zaczynasz grac pierszy raz w WoW czy tibie i zakładasz postać na początku przychodzi ci na myśl zeby wbić lvl
No dobra, ale kurcze, w którym MMO gatunku Tibii, czy WoW'a tego nie ma? Takie coś łączy każde MMO. Dlaczego w takim razie nie porównujecie WoW'a i na przykład mapple story?
@down
Nie mówimy o ludziach, tylko o grach.
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.

Ostatnio edytowany przez Vasudanin - 05-08-2009 o 16:47.
Vasudanin jest offline  
stary 05-08-2009, 16:40   #35
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vasudanin Pokaż post
No dobra, ale kurcze, w którym MMO gatunku Tibii, czy WoW'a tego nie ma?
No tak, to w takim razie nie możemy porównywać do siebie ludzi? Bo przecież mają uszy, nos, ręce, nogi... Ale kurczę, który człowiek tego nie ma?
darujcie sobie ludzi poszkodowanych przez los / kaleki
CytrynowySorbet jest offline  
stary 05-08-2009, 17:14   #36
Artheras
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 08 2009

Posty: 3
Domyślny

Cóż moim zdaniem Tibia to wspaniała gra (a przynajmniej ją była do czasu, kiedy to zagrałem w Wow'a, ale nie będę tu porównywał tych dwóch gier, bo to największy błąd jaki można w tym temacie popełnić). Osobiście jestem wielkim fanem średniowiecznego fantasy, gier rpg i mmorpg i muszę powiedzieć, że Tibia jest naprawdę jedną z lepszych gier na świecie, z tych które tego tematu dotyczą. Podziwiam CipSoft za to, że samodzielnie stworzyli taką grę. Bo tu trzeba zauważyć, że jeśli skorzystali by z pomocy sponsorów, czy innych firm Tibia stałaby się drugim Wow'em. Jednak bez tego Tibia nigdy nie osiągnie tego co Wow, a czego ludzie tacy jak ja, którzy liznęli prawdziwego rpg fantasy, choćby grając w DnD wymagają.

W Tibię grałem dość długo i chętnie zagrałbym znów, ale wiecie jaki mam problem z tą grą? brakuje mnie w niej różnorodności, której na przykład nie brak w Wow'ie. Moim zdaniem CipSoft zamiast na każdym update'cie bawić się w poprawę wyglądu liny, czy goblina zainteresowałby się polepszeniem ścieżki rozwoju postaci... ups, przepraszam, nie można jej ulepszać, bo w Tibii takowa nie istnieje... Ale jednak widzę, że CipSoft chciałby zrobić coś tego typu w ich grze, między innymi po tym jak tworzą nowe grafiki, które są prosto z Dnd

Ale jak już wcześniej wspomniałem Tibia jest dobrą grą, jednak na dłuższą metę brakuje jej podstawy gatunku mmorpg. Ale z drugiej strony, aby to naprawić CipSoft musiałby dostać od kogoś zastrzyk gotówki, jak Wow i równocześnie zniszczyć to czym tak bardzo się szczyci "niezależność", która jak zauważyłem w ich wypadku jest mieczem obusiecznym.

Więc CipSofcie, albo zacznij zarabiać tak, aby chciało Ci się ruszyć dupę i zmienić coś wiecej niż wygląd domku w Carlin, albo skończ tą "daleką podróż", bo już dawno jesteś u celu.

P.S. Dyskusję wygrał CytrynowySorbet ;p
Artheras jest offline  
stary 05-08-2009, 19:17   #37
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dziun Pokaż post
Bede to powtarzal do usranej smierci, Tibia przestala istniec,nie tylko dla mnie ale i dla wielu moich znajomych , gdy wymieniamy sie opiniami kazdy mowi mi to samo-tibia sie poprostu kulturalnie mowiac zjebala.
Przykro jest moc tylko wspominac te dobre czasy a nie moc do niech wrocic. Ale no coz takie jest nastawienie CipSoftu artykul przez nich nie daje mi zadnej konkretnej informacji gdyz ja juz to wszystko slyszalem pare razy a ich biografia tez jest mi znana. Powiem jeszcze raz

Tibia 1997-2006[summer update]
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Oh, ależ to porównywanie jest właśnie niezbędne, żeby ujrzeć na własne oczy dokąd ta gra zmierza, a nie być zaślepionym, że będzie lepiej. Ludzie nie bez powodu się żalą, wiesz? I chyba tylko idiota czuje potrzebę lansowania się przed bandą, wybaczcie że się tak wyrażę, dzieciaków.
Cytuj:
Tylko musi być to coś, co można docenić. Nie gram w Tibię, ale z update'u na update coraz więcej ludzi się skarży, że wiele rzeczy im się nie podoba. Chyba ma to jakąś przyczynę?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pirate Cutthroats Pokaż post
Stare dobre czasy nie wrócą
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Droonx Pokaż post
a co bedzie dalej ?

gofno -.-

po ostanim update bardzo duzo ludzi odeszlo z kazdym nastepnym bedzie podobnie
Tak jak stwierdził Ryba:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Nie sądzę, że skończyły by im się pomysły, tutaj chodzi o coś zupełnie innego.

Społeczność tibijską tworzą - co by nie mówić - ogólnie dzieciaki. Ich konserwatywna mentalność często podpowiada, że wszystkie zmiany, jakiekolwiek by one nie były są złe. To jest po prostu brak umiejętności przystosowania się do zmieniających się zasad, gdyby CipSoft nagle zmienił je diametralnie, od gry odeszła by znacznie większa część graczy, aniżeli tak jak to jest teraz.
Cytuj:
Podoba mi się to wyjaśnienie, bo udowadnia że narzekający na aktualizacje (większość, ogół) to, przynajmniej psychicznie, dzieciaki. + Powodem ich narzekań nie jest "zniszczenie pvp" (przykład), ale brak umiejętności przystosowania się do zmian. \o/
ewentualnie:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Akkorin Pokaż post
Kiedy w końcu skończycie? Jak już kiedyś wspominałem- narzekanie na nową Tibię, pokazywanie jak to się w nią już nie gra od X.X (w miejscu X.X pojawia się jakaś wersja Tibii, zazwyczaj 7.4) wyszło już dawno z mody.
wgl, wszystko idzie do przodu, wy najchętniej zatrzymalibyście się w epoce kamienia łupanego i cieszyli się, że wszystko jest po staremu
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Zresztą, fakty są takie, że WoW dąży do poziomu Tibii (dla casuali), a Tibia to WoWa (czego efekty są tragiczne). Skutek - obie gry schodzą na psy.
Nie wiem jak jest z WoWem, ale CipSoft kreuje Tibię taką jaką chcą ją gracze. Jeżeli chcecie przyczynić się do tego co będzie następnym razem w update- zapraszam na tibia.com. Jest tam omawiane wiele propozycji, które- jeżeli spotkają się z powszechną aprobatą- zostają wprowadzone w życie, mało co pojawiło się w Tibii bez uprzedniej dyskusji z graczami nad tym.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Dlatego, że obie gry miały początkowo ogromny potencjał i szanse na sukces. I nie chodzi mi tu o sukces finansowy. Obie gry stają się łatwiejsze i skierowane do coraz to młodszych graczy, którzy potrzebują podbudować sobie ego.
j/w, chociaż dziwi mnie że tak wielu "młodszych" graczy zna na tyle angielski (większość to pl i br), aby móc udzielać się na anglojęzycznym forum w takim stopniu żeby wpływać na decyzje CipSoftu co do update
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Inne? Czy są między nimi jakieś znaczące różnice oprócz tego, że są inno-wymiarowe, mają inną fabułę / moby etc?
Oczywiście. Poza tym te, które wymieniłeś też są ważne.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
No cóż najwidoczniej Cipsoft albo jest upośledzony, albo ma was w dupie, albo woli się zajmować nowymi grafikami liny i łopaty. Bo jakoś inne gry jako tako sobie z tym problemem poradziły.
No tak, te które sobie poradziły zrobiły to w taki sposób, że po prostu nikomu nie zabroniły korzystania z cheatów, a te które tego nie zrobiły wciąż borykają się z tym problemem i to nie ma związku z twórcami gier, ale jak stwierdził Kicek- z graczami. Tibia jest mniej skomplikowana jeżeli chodzi o przemieszczanie się i po prostu ma więcej lat, w ciągu których środowisko cheaterskie bardzo się rozwinęło.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Czyżby PK system był dopracowany? Bo spotkałem się z innymi opiniami. Zresztą nad czym tu pracować, proszę powiedz mi. Bo jakoś nie wyobrażam sobie zażartej dyskusji pomiędzy pracownikami Cipsoftu na temat "czy ten mobek ma się respić tu czy może 1 kratkę dalej".
Przed aktualizacją na forum tibia.com była też dyskusja nad zmianami w systemie pvp, jakoś wtedy większość była za wprowadzeniem ich.
A update trwa tyle, bo CipSoft czeka właśnie na te kilka tysięcy opinii nim wprowadzi poważniejsze zmiany w życie.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Gruba większość graczy albo zna quest na pamięć albo zagląda do spoilerów. Książki są tylko po to, żeby osoby odpowiedzialne za funsite'y mogły zamieścić zadowalający spoiler.
Nikt nikomu nie każe zaglądać do spoilerów, robi się to na własną odpowiedzialność. Są gracze, którzy lubią się bawić w wykonywanie questów z poznawaniem ich fabuły i nie korzystają z żadnych spoili. Zresztą, ktoś tworząc spoil do questu sam musiał przejść przez te rozmowy z NPC, czytanie książek, więc nie mów że książki są niepotrzebne.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Hehe. Chcieć nie znaczy móc. W WoWie także nie ma balansu pomiędzy klasami, ale tam chociaż Blizzard wydaje swego rodzaju "wywiady" z członkami ekipy odpowiedzialnymi za klasy, gdzie można się dowiedzieć, jakie zmiany planuje się w przyszłości, do czego nasza klasa nadaje się w tej chwili, i inne interesujące info. A co daje Cipsoft? Historię powstania firmy, i info "Druid ma czar leczący. Sorcerer to potężny mag".
No tak, bo nie ma teaserów i manuala, w którym wbrew pozorom jest napisane to wszystko co twórcy WoWa dopiero tworzą.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Poza tym "docenić nowość" można w pierwszym tygodniu update
Ale nie trzeba.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
A co z expowiskami w Tibii? Rzadko widzi się filmiki z expem w lokacjach ze starszych update. Nikt nikogo nie zmusza żeby ciągle robił nowe, tu już wszystko zależy od community.
Stare expowiska wciąż są używane, tylko po co robić filmik o tym o czym było już setki filmików?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Nie powiesz mi chyba że wielkim funem jest levelowanie nie wiadomo już który raz postaci? Albo nieskończone klepanie tych samych mobów? Taki jest los MMOG (Massive Multiplayer Online Grind), którym są i Tibia, i WoW
Sam w WoWa grałem mało i bardzo dawno temu, ale mam znajomych którzy twierdzą, że po wbiciu max lvl w nim gra dość szybko staje się nudna i najlepiej jest zacząć zabawę od nowa, na przykład inną rasą i klasą.
A ja sam stwierdziłem to samo np. w Guild Wars, gdzie po wbiciu maksymalnego 20 lvl chwilę pocieszysz się wyjątkowo rozbudowanym systemem pvp i rezygnujesz z gry, ewentualnie startujesz nową klasą.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Niestety to bezowocne. Cipsoft po prostu nauczył już społeczność Tibii, że liczy się ilość expa. A gdzie RPG?
Społeczność każdej gry sama się tego uczy. Tibia jest RPG i CipSoft nie zamierza tego zmieniać, są gracze którzy lubią rozmawiać z NPC (lol, troszkę dziwnie to zabrzmiało ; d), czytać książki i wykonywać questy 10x dłużej niż reszta.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Ciągle ten sam błąd. Jakbyście myśleli, że cały Blizzard pracuje nad WoWem. Blizzard ma bardzo wiele projektów, w tym pewne MMO, do którego wysłał swoich najlepszych ludzi. Nad WoWem pracuje niewiele większa grupa niż Cipsoft. Chociaż... Wiadomo że dla Blizza lepsze i częstsze upy = więcej kaski, więc mają tą motywację. Dla Cip zarobek to tylko pewna ewentualność.
CipSoft ze swoją 35 osobową ekipą też ma inne projekty na głowie. I jakoś nie chce mi się wierzyć żeby z 2700 osobowej grupy tylko garstka "niewiele większa niż CipSoft" pracowała nad WoWem.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pirate Cutthroats Pokaż post
Kiedyś Tibia miała w sobie coś takiego, że chciało się grać, nawet 5 dodatkowych minut to było coś.
"To coś", lol. To ty się zmieniłeś, nie Tibia.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Andrea Pokaż post
Święta prawda. To samo powiedziałem mojemu ojcu, który opowiadał jak to kiedyś stało się z kumplami pół dnia za flaszką gorzałki, której i tak w końcu zabrakło, ale było fajnie. A teraz się dziwi, że zakupy można robić nie wychodząc z domu.
Stare gorsze czasy! ;>


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sienx Pokaż post
Moim zdaniem zeby tibia znów miała swoją wartość powinni zrobic coś z pvp w końcu wiekszosc ludzi a bynajmiej ja gram w tibie ze wzgledu na wojny.
Zapraszam z propozycjami zmian na forum tibia.com.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Artheras Pokaż post
Jednak bez tego Tibia nigdy nie osiągnie tego co Wow, a czego ludzie tacy jak ja, którzy liznęli prawdziwego rpg fantasy, choćby grając w DnD wymagają.
Jeżeli uważasz, że tylko ty spotkałeś się z "prawdziwym rpg", to bardzo się mylisz. Większość z nas, nim komputery były powszechnie dostępne bawiła się w kartkowe rpg, a i teraz wielu o tym nie zapomina.

Cytuj:
W Tibię grałem dość długo i chętnie zagrałbym znów, ale wiecie jaki mam problem z tą grą? brakuje mnie w niej różnorodności, której na przykład nie brak w Wow'ie. Moim zdaniem CipSoft zamiast na każdym update'cie bawić się w poprawę wyglądu liny, czy goblina zainteresowałby się polepszeniem ścieżki rozwoju postaci... ups, przepraszam, nie można jej ulepszać, bo w Tibii takowa nie istnieje...
CipSoft robi to co radzą im gracze. Wydaje mi się, że ostatnio ktoś wspominał o urozmaiceniu ścieżki postaci, więc zapraszam na tibia.com, by dodać swoje "agree" lub wysunąć własną propozycję.
...
Ale po co tym masz się męczyć, nie? Najłatwiej jest ponarzekać i być zadowolonym z tego jakim to jest się słit buntownikiem.
Cytuj:
Ale jak już wcześniej wspomniałem Tibia jest dobrą grą, jednak na dłuższą metę brakuje jej podstawy gatunku mmorpg.
Jak już wspomniałem- mylisz się. Śmiem twierdzić nawet, że Tibia jest RPGiem bardziej niż WoW.
Cytuj:
P.S. Dyskusję wygrał CytrynowySorbet ;p
Phi, dyskusja wciąż trwa.

Ostatnio edytowany przez Akkorin - 05-08-2009 o 19:24.
Akkorin jest offline  
stary 05-08-2009, 20:42   #38
Andrea
Użytkownik Forum
 
Andrea's Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2005

Posty: 140
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Harmonia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Akkorin Pokaż post
Stare gorsze czasy! ;>
O to właśnie chodzi. Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś ale to miała być przenośnia. Chodzi o to, że najwięcej narzekają ci, którzy nie potrafią przystosować się do zmian. Nie potrafią ogarnąć tych wszystkich zmian w grze, a swoje żale wypisuja na forum, jak to te zmiany rujnują Tibie.
No i oczywiście jako argument podają porównanie Tibii do WoW-a, co jest komletną dziecinadą, a porównanie CipSoftu do Blizzarda to już kompletna głupota.
Ja sam także nie akceptuję wszystkich zmian, jakie zostały wprowadzone, ale zamiast narzekać po prostu je akceptuję i gram, bo to mi sprawia przyjemność.
__________________
Nie mam podpisu
Andrea jest offline  
stary 05-08-2009, 20:44   #39
Kubaland
Użytkownik Forum
 
Kubaland's Avatar
 
Data dołączenia: 21 11 2006

Posty: 97
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Secura
Domyślny

Fajny artykuł. Wdałbym się z Wami w dyskusję, ale pewnie przegram
__________________


Kubaland jest offline  
stary 05-08-2009, 20:48   #40
Artheras
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 08 2009

Posty: 3
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Akkorin Pokaż post

Jeżeli uważasz, że tylko ty spotkałeś się z "prawdziwym rpg", to bardzo się mylisz. Większość z nas, nim komputery były powszechnie dostępne bawiła się w kartkowe rpg, a i teraz wielu o tym nie zapomina.
Ja napisałem, że "ludzie tacy jak ja", którzy spotkali się z rpg liczą na większe zmiany w Tibii, co według mnie logicznie znaczy, iż nie sądzę, że tylko ja się spotkałem z "prawdziwym rpg". A od kiedy gram w Tibię spotkałem bardzo mało osób, które wiedzą co nieco o rpg, przypadek?, mało doświadczenia? wątpię.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Akkorin Pokaż post

CipSoft robi to co radzą im gracze. Wydaje mi się, że ostatnio ktoś wspominał o urozmaiceniu ścieżki postaci, więc zapraszam na tibia.com, by dodać swoje "agree" lub wysunąć własną propozycję.
...
Ale po co tym masz się męczyć, nie? Najłatwiej jest ponarzekać i być zadowolonym z tego jakim to jest się słit buntownikiem.
Tu szczerze biję się w piersi, że nigdy nie pomyślałem, żeby na tibia.com zaproponować pomysł, w sumie bardzo rzadko wchodzę na tamtą stronę, my fault. Ale buntownikiem nie jestem i za takiego się nie uwarzam, poprostu sądzę, że w tej grze występuje monotonność postaci, ale muszę przyznać Ci rację, że nie zainteresowało mnie nigdy, aby napisac o tym na tibia.com.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Akkorin Pokaż post

Jak już wspomniałem- mylisz się. Śmiem twierdzić nawet, że Tibia jest RPGiem bardziej niż WoW.
Moim zdaniem podstawą gatunku mmorpg jest przede wszystkim wiele możliwości przy tworzeniu postaci, to nam właśnie unicestwia tą monotonność, o której wspomniałem. W Tibii nie możemy nawet wybrać rasy. Dalej ważne jest, żeby w grze był pewien wątek fabularny, wykonywany przez poszczególne questy, może być on ukryty, ale tak, żeby normalny gracz potrafił go odnaleźć i jeszcze jedna ważna rzecz, a mianowicie mapa, pole rozgrywki, musze przyznac, że ten punkt jest w Tibii dopracowany bardzo dobrze, ale fabuła i tworzenie postaci niestety nie prezentuje się najlepiej.
Wskaż mnie w jaki sposób Tibia jest RPGiem bardziej niż Wow?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Akkorin Pokaż post

Phi, dyskusja wciąż trwa.
Ta dyskusja może trwać dalej, jeśli tylko skończymy porównywanie Tibii, do Wow'a, bo niestety porównania nie ma.
Artheras jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:15.


Powered by vBulletin 3