Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-03-2006, 21:32   #21
Dewazar
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Questy na Rooku mają być łatwe po to aby sprowadzić namiastke tego co czeka na mainie graczy.Rook jest poto aby sie nauczyć grać w Tibie. CIP Soft prawdopodobnie nigdy nie doda jakiś nowszych potworów na Rooka bo to by było przyczyną powiększenia sie liczby Rooksteyerów na Rooku których właśnie CIP'y nie lubią. A wogule to poco dawać takie trudne questy?? O.o Anihilator rook. Myślałeś Dragonit jak pisałeś tego posta?

Ostatnio edytowany przez Dewazar - 19-03-2006 o 21:42.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-03-2006, 21:33   #22
Dewazar
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Rook jest poto aby sie nauczyć grać w Tibie. CIP Soft prawdopodobnie nigdy nie doda jakiś nowszych potworów na Rooka bo to by było przyczyną powiększenia sie liczby Rooksteyerów na Rooku których właśnie CIP'y nie lubią. A wogule to poco dawać takie trudne questy?? O.o Anihilator rook.
Questy na Rooku mają być łatwe po to aby sprowadzić namiastke tego co czeka na mainie graczy. Myślałeś Dragonit jak pisałeś tego posta?

Edit: Sorry za podwójnego posta :/

Ostatnio edytowany przez Dewazar - 19-03-2006 o 21:38.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 22:14   #23
MasterOfKnife
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 02 2006
Lokacja: Na rooku

Posty: 9
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Gildia: Szukam
Świat: Luminera
Domyślny orsh

Ja bym dodal orsha na rok uczylo fire devila... luzie by padali a a natice 70-80 level by bloknol z 10bp of lf a rookslayezy z skillami 20-30 by walili z luku...

ainithel na rooku tez fajny pomysl


mowie wam rookslayezy tez ludzie... ehh wyobrazacie sobie wartosc tych itemow?


hmm ja bym odal jeszcze najazd orcow na rook... na czesci dla facc by bylo z 20 orcow i 5 rotow i wypas....

dodal bym qesta na dwarven shielda trzeba by bylo isc przez podziemia rozwalc minosy i roty na koncu w last rook byl by ghul w korytazu ze do skrzynki mozna dosjsc tylk zabiajac go.... taki 80 level z 600hp MOZE by bloknol (mozna by przerobic ten pokuj z ghulem tak ze byl;by jeden dlugi pas gdzi bylby ghul jeden by blokal a 2 walilo bo tylko 3 osoby dzienie moga wejsc(


pewnei duzo bledow ale niechce mi sie sprawdzac
MasterOfKnife jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 22:33   #24
Assasainer
Guest
 

Posty: n/a
Król

A ja zgodze sie z tym textem Dewazar'a: "Rook jest poto aby sie nauczyć grać w Tibie.". Niema co myślec nad nowymi potworami bo rookstayerów niejest wpiz****u, a głownie na każdym kroku spotykamy nOOby które blokują nas przy orcach, a co dopiero by było przy dwarfie...
Chcecie dwarfy, amazonki, mino archry? Po jakiego grzyba? Raczej na mniej niż 8lvl ze skillami max 20 niezabijecie amazonki co dopiero mino archera...
Chcecie mocnych wrażeń? Od tego jest main!!! Boicie sie pekowania?
Idzcie na serwer non-pvp. Wątpie żeby ktokolwiek (pomijam rookstayrów) zabil mino archer on wali kombo 15lvl-com którzy mają plate-set i dwarfen shield 60-10hp!!!
Moim skromnym zdaniem najwięcej to może CipSoft, zwiekszyc ilość respawnowanych potworków!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 22:49   #25
Dweron Abyth
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 05 2005
Lokacja: Sieradz
Wiek: 33

Posty: 78
Domyślny

moze tak troche realniej
na bank nie bedzie valkiri, a to dla tego ze plate armor i doublet axe
soldow tez nie bedzie dwarven shieldy
a tak wogole raczej nie dadza nic lepszego od tego co jest czyli mino. ktory 8 lvl zabije mino ?? chyba prawie nikt. to i tak wogole dobrze ze mino jest na rooku. ja bym dodal elfy. mozna by tak zmienic poludniwa wieze trolli w wieze z elfami. na dole 1 potem 2 i na samej gorze znowu tez 1. mozna tez by dac mino archera pogromce newbe ale to i tak watpie zeby to dali bo kusze brass i scale armor sold helmet i cos tam pewnie

edit: moze by tak quest na chain legsy

a te prowpozycje nie tycza sie rookstayerow tylko zwyklych graczy. bo eq na te potowry co na rooku sa to jest za slabe.

Ostatnio edytowany przez Dweron Abyth - 19-03-2006 o 22:54.
Dweron Abyth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 23:50   #26
ari2423
Użytkownik Forum
 
ari2423's Avatar
 
Data dołączenia: 17 04 2005
Lokacja: Annihilator Room
Wiek: 33

Posty: 260
Stan: Na Emeryturze
Imię: Aris Xetr
Profesja: Rookstayer
Gildia: Selint Hill
Świat: Guardia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dweron Abyth
moze tak troche realniej
a tak wogole raczej nie dadza nic lepszego od tego co jest czyli mino. ktory 8 lvl zabije mino ?? chyba prawie nikt.
nie rosmieszaj mnie ja na 5 levelu soluje rotworma a na 4lev zabiłem minosa z katany bez lf tylko z rybami

a jezeli chodzi o temat to dodałbym inne rodzaje troli i może orszabala gdzies w klatce ( koło miasta ) pojawiło by się wtedy wiele nowych mitów
ari2423 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 23:54   #27
Dweron Abyth
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 05 2005
Lokacja: Sieradz
Wiek: 33

Posty: 78
Domyślny

tak rot ci zjechal do 10 hp a minosa na full defie klepales 30 minut ??
Dweron Abyth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2006, 00:26   #28
Piróg(Wymiatacz Techno)
Użytkownik forum
 
Piróg(Wymiatacz Techno)'s Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2006
Lokacja: Stalowa Wola

Posty: 57
Stan: Aktywny gracz
Piróg(Wymiatacz Techno) ma numer GG 7888149
Domyślny ...

na tescie servera biegaly mino quardy i dwarfy quardy najlepsz ejest to za kila ubilismy wilu ludiz padlo ale ubbilismy a na tibianews widzialem zdjecie zabitego demona na rookgardzie a wokul pelno dedow i ludzi niewiem byc moze fake
Piróg(Wymiatacz Techno) jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2006, 00:35   #29
Dweron Abyth
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 05 2005
Lokacja: Sieradz
Wiek: 33

Posty: 78
Domyślny

@up
wiesz jak szybko leczy sie demon ??
zabicie mino maga na rooku jest nei mzolwie gdyz on ma bardzo duzy def (jak na rook) spytajcie sie instynktu ona probowala z eq z rooka i z takimi skillami jak na rooku zabic mino maga na mainie
Dweron Abyth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2006, 01:03   #30
Piróg(Wymiatacz Techno)
Użytkownik forum
 
Piróg(Wymiatacz Techno)'s Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2006
Lokacja: Stalowa Wola

Posty: 57
Stan: Aktywny gracz
Piróg(Wymiatacz Techno) ma numer GG 7888149
LOL ...

tak dweron masz chyba racje demon szybko sie leczy ale jak powiedzialem byl to tes serva byc moze byl to fake i byc moze gm go zabil
Piróg(Wymiatacz Techno) jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2006, 01:35   #31
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Zgadzam sie z przedmowcami co do wprowadzenia lodowych trolli i swamp trolli w odpowiednich sceneriach. Mogly by tez wystapc gdzies larvy (pewnie na stronie dla pacc tak jak ma to miejsce na mainie) lwy, skunksy tak zeby nowi ludzie widzieli ze na mainie czeka ich ciekawa przygoda. Bo znam duzo ludzi ktorzy konczyli zabawe z tibia juz na samym poczatku, no bo nikt mi nei powie ze rook swoim pieknem dorownuje niektorym miastom z maina (np Port Hope moje ulubione)

Co do innych potworow to tu podchodzil bym do tego ostroznie. Dwarfy czemu nie, gdzies gleboko ukryte ale juz soldier, hmmm mysle ze to przesada. Nie chodzi tu o to ze jest ciezkim przeciwnikiem (bo przy odpowiedniej ekipie dalo by sie go spokojnie ubic), ale za dobry loot zstawia i to za czesto. Dwarven shieldy! Battle axe!! Soldier helmet!!! axe ringi!! no i kusze + bolty!! to by jzu byla przesada. To ma byc Rookgaard miasto newbe, a rooksteyer z takim eq tu na rooku bedzie jak czolg dla wiekszosci potworow.
Tu chodzi o potwory wymagajace, ale tez takie ktore zostaiaja w miare slaby loot, taki ktory nie zachwieje ekonomia rooka. Amazonka jest tego dobrym przykladem.
"Gdzies w glebi podziemi okrutne gobliny zchwytaly piekna amazonke. Dreczyly ja, karmily zgnilym serem az w koncu biedna zbzikowala! Podobno zabila czesc swoich agresorow i blaka sie teraz po podziemiach atakujac kazdego kto sie za bardzo zblizy "
Amazonka bedzie godnym przeciwnikiem nawet doswiadczonego rookstayera, a to co z niej wypada nie zachwieje "poziomem" rooka, jednak rooksteyer znajdze cos dla czego bedzie chcial walczyc z amazonka: brown bred i rubin
Moim zdanie mwlasnie takie potwory moglyby sie pojawic na rooku. Ale w malych ilosciach, bo w koncu to ma byc tylko poczatek do prawdziwej gry.
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2006, 07:53   #32
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Myśle że elfy by były najlepsze na rooka. To jest druga wersja spearmana. Bo przydaly by sie arrowsy i bowy na rooku.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2006, 10:12   #33
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh
Myśle że elfy by były najlepsze na rooka. To jest druga wersja spearmana. Bo przydaly by sie arrowsy i bowy na rooku.
No elf moglby byc, ale lepiej elf scout. Tak zeby byl napradw duzym wyzwaniem. Bo zwykle tak samo jak scouty zostawiaja long swordy i zeby nie byl za latwy do nich dostep.

A tak na marginesie. Ciekawe jak by wygladala walka rookstayer vs crab dobre do treningu bo bilby go chyba z tydzien
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2006, 16:34   #34
Piróg(Wymiatacz Techno)
Użytkownik forum
 
Piróg(Wymiatacz Techno)'s Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2006
Lokacja: Stalowa Wola

Posty: 57
Stan: Aktywny gracz
Piróg(Wymiatacz Techno) ma numer GG 7888149
Domyślny ...

Pan kolcek ma cacje soldiery byli by nie odpowiednie na rook z powodu loota a nawet jesli wątpie zby ktos go ubil. Od razu jak wyjdzicie na maina pojdzie na soldiera z rookowym eq i skilami, niemacie szans. A co do amazonek mysle ze byl by to dobry pomysl lecz z neij wypadają klejnoty ale to bardzo rzadko a pare klejnotow nei zorbily by chyba roznicy na rooku. Wedlug mnie powinno być miejsce takie 50 kratek na 50 z larvami i mogly by tam wejsc poziomy 20+
Piróg(Wymiatacz Techno) jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-03-2006, 18:18   #35
Aureański newbie
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 12 2004
Lokacja: Szczecin czyli mega wiocha

Posty: 128
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Askara
Poziom: 28
Skille: biedne
Poziom mag.: 4
Domyślny

A ja zrobię teraz mega długiego posta zawierającego wszystkie potwory z tibii(które mogłyby być na rooku) i komentarz dotyczący ich prawdopodobnego występowania
Dog - mógłby być, ale tak właściwie po co?
Rabbit - jest
Deer - jest
Pig - mógłby być, jako alternatywa owcy
Sheep - jest
Black sheep - mógłby być, ale skoro jest tak rzadki na mainie to CIPY na bank miały swoje powody żeby go tu nie dawać
Chicken - mógłby być, nawet fajny potworek
Flamingo - ten stworek tu raczej nie pasuje, jeżeli już to do tiquandy tylko
Butterfly - najwyżej fioletowy a niebieski i czerwony na tiquandzie zostawić
Parrot - jak flaming
Skunk - nawet fajny potworek, niewiele osób wie, że jest on jak rat, lecz potrawi zadać atak z trucizny za 2-3 i "bardzo rzadko" zostawia jednego robaka pasowałby do rooka jako przedsmak magii
Badger - skoro na mainie występuje tylko podczas najazdu na ab to po co on na rooku?
Rat - jest
Cave rat - jest
Snake - jest
Bat - mógłby występować w jaskiniach jakichś
Spider - jest
Bug - jest
Wolf - jest
Troll - jest
Winter wolf - mógłby być, jeżeli CIPY dodadzą odpowiedni do nich krajobraz
Hyeana - potworek zastrzeżony dla pacc, mógłby być na pacc arena najwyżej
Poison spider - jest
Bear - jest
Frost troll - patrz "winter wolf", jedynym minusem byłboby wtedy nieznaczne zwiększenie liczby fishing rodów
Panda - stworek typowy dla tiquandy, więc niepasowałby
Wasp - jest
Orc - jest
Goblin - jest
Swamp troll - odpada, stworek ten ma zbyt dużego defa, rookstayer biłby go tyle co minosa a by się mniej opłacało :/
Spit nettle - chyba masochista by chciał to coś na rooku...
Polar bear - patrz winter wolf
Lion - duże obrażenia(jak na rooka), duży def(jak na rooka), zero loota, pacc arena najwyżej jako strażnik questu czy czegoś takiego bo normalne spawny byłyby do bani
Cobra - ich trucizna byłaby zbytnim pogromem nawet jakby je dać na pacc arena
Dworc venosniper - zbyt wartościowe itemy z tego lecą
Crab - uwaga bo ktoś na rooku go trafi
Centipede - potworek ten ma bardzo dobre hity, lecz jako jakieś coś pilnujące questu byłby niezły
Skeleton - jest
Dworc Fleshhunter - za dobre itemki zostawia
Dworc Voodoomaster - ten (ocenzurowano) powinien zostać usunięty z gry nawet na mainie moim zdaniem
Orc spearman - jest
Rotworm - jest
Crocodile - mogliby dać quest : 3 croco pilnują croco bootsów a tak to niezbyt by pasowały
Tiger - bardziej pasują do tiquandy niż do rooka ale ostatecznie pokazywałyby co to jest HASTE tym którzy dopiero zaczynają grę
Elf - moim zdaniem jak już to dla pacc albo jako strażnik questu, ponieważ zbyt często zostawia longswordy :/
Larva - pacc arena i tylko w małych spawnach i dałoby rade je znieść
Dwarf - za często wyrzucają copper shieldy i picki więc raczej by nie pasowały :/
Scorpion - strażnik questu tylko i wyłącznie bo ich trucizna jest makabryczna
Smuggler - przykład ludzika-potwora potrzebny jest i na rooku a ten tutaj nadawałby się świetnie
Orc warrior - uważam, że jest zbyt silny i na dodatek zostawia czasami poison dagger, który byłby zbyt powszechny na rooku wtedy :/
Minotaur - jest
War wolf - jakiś pojedyńczy mógłby być ale na co i po co?
Amazon - jakaś "wieża" z 1 amazonem na pacc arena nie byłaby zła, ale nawet jeżeli, to ten potworek całkiem mocno bije low lvli :/
Wild warrior - odpada, bo leci z nich war hammer
Minotaur archer - za silne, bo za dużo boltów i kusz z nich leci
Bandit - jak wild warrior
Dwarf solider - pojedyńczy spawn na pacc arena pod warunkiem, że za bramką na 25 lvl a tak na serio to za dobre itemy z tego lecą, żeby wsadzać to na rooka
Elf scout - uważam, że tylko jako strażnik jakiegoś mega questu i wtedy razem z kilkoma elfami i jakimiś zwierzakami typu beary i wolfy w ilościach stwarzających zgrożenie (pomarzyć dobra rzecz )
Ghoul - Najsilniejszy potworek o jakim mam zamiar rozmawiać, jego spawn mógłby się znajdować za jakąś bramką na 15lvl i tylko pod warunkiem, że spawn będzie jeden dziennie albo raz na kilka godzin. Czemu? Sunrise dostał brass armora od CIP'ów za wytrawałość w graniu na rooku. Gdyby każdy mógł mieć lepszy armor od tego to musieliby mu dać plate armora Ponadto life ring na rooku to też zbyt duża przesada...

Reszta potworów jest zbyt silna, żeby występować na rooku, więc nawet o nich nie wspominam.
__________________
Explorers society is my true guild Hail askara

Ostatnio edytowany przez Aureański newbie - 21-03-2006 o 21:56.
Aureański newbie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-03-2006, 15:12   #36
ari2423
Użytkownik Forum
 
ari2423's Avatar
 
Data dołączenia: 17 04 2005
Lokacja: Annihilator Room
Wiek: 33

Posty: 260
Stan: Na Emeryturze
Imię: Aris Xetr
Profesja: Rookstayer
Gildia: Selint Hill
Świat: Guardia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dweron Abyth
tak rot ci zjechal do 10 hp a minosa na full defie klepales 30 minut ??

zjechał mnie do 33 hp i wyczerpałem dwa lf , a minosa biłem jakieś 8 minut na full ataku

co do tematu:

fajna lista , ale przydałby sie jakiś atak np. 2 elfów i pewnej ilości bugów prziecież nowi muszą się dowiedzieć, że na mainie mogą czegoś takiego doswiadczyć
ari2423 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-03-2006, 17:10   #37
Mastadi, little meteorite
Użytkownik Forum
 
Mastadi, little meteorite's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2006
Lokacja: Darashia

Posty: 132
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom: 40
Skille: 19/23
Poziom mag.: 45
Domyślny

A według mnie nie powinni dodawać żadnych nowych potworków na rooka.
__________________
Proszę, wystaw mi notkę! ^^
Mastadi, little meteorite jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-03-2006, 18:58   #38
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mastadi, little meteorite
A według mnie nie powinni dodawać żadnych nowych potworków na rooka.
A z mordy misia byś nie chciał?

Ja bym także dodał baty. Np w Salmon Quescie albo Katana room. Dodaje troche tego efektu.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-03-2006, 19:09   #39
Przemcio Zencio
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 02 2006

Posty: 244
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mastadi, little meteorite
A według mnie nie powinni dodawać żadnych nowych potworków na rooka.
Ja bym sie z toba zgodzil

Ale scorpa by mogli dodac jakis pojedynczy spawn ^^

Ostatnio edytowany przez Przemcio Zencio - 22-03-2006 o 19:11.
Przemcio Zencio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-03-2006, 19:25   #40
Noro
Użytkownik Forum
 
Noro's Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2005
Lokacja: Warszwa

Posty: 304
Noro ma numer GG 6446790
Pergamin

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mastadi, little meteorite
A według mnie nie powinni dodawać żadnych nowych potworków na rooka.
Też racja. Wkońcu gdyby dodawać aż tak dużo nowych potworów to z rooka zrobiłby się main

topic@
Ja bym dodał tylko mały respawn Dwarfów (tych zwykłych oczywiście ) na PACC arena, maksymalnie na zachód.
__________________
Noro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:26.


Powered by vBulletin 3