Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 04-02-2009, 02:33   #1481
Satyros
Użytkownik Forum
 
Satyros's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2007

Posty: 137
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez TaJemniczy Pokaż post
Ponawiam pytanie;)
Czy na intel gma 900 będzie można spokojnie grać w tibie??
Wymagania Tibii:
* Windows 95/98/ME/XP/2000/Vista
* DirectX wersja 5.0 lub nowsza
* 38 MB wolnego miejsca na dysku
* Połączenie z internetem
Bądź:
* Linux z libc wersją 6 lub nowszą
* Zainstalowany system X-Window
* Sterowniki do akceleratora grafiki
* 44 MB wolnego miejsca na dysku
* Połączenie z internetem

Sprawdzając teraz Intel GMA 900 pod interesującymi nas aspektami, tzn. DirectX
* wersja DirectX: 9

Wniosek: Tibia nie pójdzie na Intel GMA 900.Trzeba dokupić pozostałe części komputera i załatwić sobie połączenie z internetem i zainstalować jakiś system (jak nie podałeś pozostałych parametrów komputera i wiadomości o łączu to zakładam, że Twój kolega nie posiada tych części i nie ma dostępu do internetu).

Z drugiej strony zawsze można było sobie samemu sprawdzić albo pobrać, zainstalować, sprawdzić czy działa i już! Przecież pobieranie nie jest płatne, nie zajmuje dużo miejsca na dysku, instalacja jest szybka i nie jest zbyt skomplikowana.
Satyros jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-02-2009, 13:39   #1482
TaJemniczy
Użytkownik Forum
 
TaJemniczy's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2005
Wiek: 34

Posty: 309
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Poziom: 152
Skille: 92/84
Poziom mag.: 8
Domyślny

Ja nigdzie nie napisałem że mam owy komputer z taką kartą, chyba logiczne jak bym miał to bym sprawdził. Czytałem wymagania tibi, lecz zazwyczaj nic to nie daje jeżeli ktoś ślepo patrzy się w wymagania gry,programu.
Mój kolega po prostu ma dostać owy laptop z tą kartą, a ze nie ma aktualnie jak sam napisać posta to ja to robię.
__________________
Tyle teorii,tak mało dróg, jeszcze mniej rozwiązań...

Ostatnio edytowany przez TaJemniczy - 04-02-2009 o 13:53.
TaJemniczy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-02-2009, 22:45   #1483
Satyros
Użytkownik Forum
 
Satyros's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2007

Posty: 137
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@TaJemniczy
Mogłeś od razu tak sprawę przedstawić. Na laptopie z tą grafą pójdzie bez problemu.
Satyros jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2009, 20:05   #1484
manius_92
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Witam wszystkich !
Panowie i Panie mam pytanko...
Oto chodzi ze 15.02.09 bd mial laptopa z Windows Vista Home Basic i tu sie rodzi moje pytanie... czy ten Windows bedzie " blokowal , uniemozliwial " mi gre w tibie...? jakis czas temu mialem komputer z Windowsem Vista Home Premium , strasznie sie na tym windowsie zawiodelem... co jakis czas na monitorze wyskakiwal niebieski ekran i komputer sie resetowal ;/
Czy tu bedzie tak samo ? Czy laptop oraz Windows beda przeszkadac w grze? Bardzo prosze o odpowiedz , z gory serdecznie dziekuje...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2009, 00:18   #1485
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez manius_92 Pokaż post
Witam wszystkich !
Panowie i Panie mam pytanko...
Oto chodzi ze 15.02.09 bd mial laptopa z Windows Vista Home Basic i tu sie rodzi moje pytanie... czy ten Windows bedzie " blokowal , uniemozliwial " mi gre w tibie...? jakis czas temu mialem komputer z Windowsem Vista Home Premium , strasznie sie na tym windowsie zawiodelem... co jakis czas na monitorze wyskakiwal niebieski ekran i komputer sie resetowal ;/
Czy tu bedzie tak samo ? Czy laptop oraz Windows beda przeszkadac w grze? Bardzo prosze o odpowiedz , z gory serdecznie dziekuje...
Nie, nie będzie blokował gry, nie będzie przeszkadzał. Chyba, że nie potrafisz się nim obsługiwać, ale raczej dasz radę. Jesteś już duży.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2009, 11:18   #1486
Admiralo
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 01 2009

Posty: 5
Domyślny

Mam pytanie
Wczoraj sformatowałem sobie komputer, a dzis gdy zainstalowalem klienta tibii, nie dziala
Przy kazdej probie uruchominia klienta komputer sie resetuje, co mam robic
POMOCY!!!!
Admiralo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2009, 21:38   #1487
Taphan
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@up

Tylko jak tibie uruchamiasz czy tak dzieje się z innymi grami?

__________________________________________________ _____

A teraz ja

Mam problem z gra NFS 2 UNDERGROUNG po prostu gdy włączam grę tam mam mnóstwo pikseli nic nie da sie zauważyć ;/ (moze cos z textura) proszę o porade
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2009, 22:31   #1488
Admiralo
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 01 2009

Posty: 5
Domyślny

Tak to dzialo się tylko z klientem Tibii, ale zrobilem reinstalke windowsa i wszystko jest juz wporządku
dzieki za zainteresowanie sie ;p
Admiralo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-02-2009, 17:43   #1489
Klosorox
Użytkownik Forum
 
Klosorox's Avatar
 
Data dołączenia: 07 06 2008
Lokacja: Ciechanów

Posty: 107
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 109
Poziom mag.: 70
Klosorox ma numer GG 10624515
Domyślny

Hmm... Mam dziwny problem. Chciałem sobie ściągnąc klienta 8.31 ze stronki tibia.pl bo mam bana na rl Kiedy wszedłem w link, który po otworzeniu powinien pobierac klienta, nie uruchamia się cały czas jest czysta, pusta strona.... Wiecie może co się mogło stac? ;d
Klosorox jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 13:55   #1490
smallimol
Guest
 

Posty: n/a
Szczęśliwy

Nie znam się na komputerach więc w razie możliwości proszę tłumaczyć wszystko jak dziecku z przedszkola
Mój problem:
Przed wakacjami miałam zainstalowaną tibię. wszystko działało. po miesięcznej przerwie w graniu tibia przestała działać. po uruchomieniu aplikacji, kursor zmieniał się na taki co pokazuje że komputer pracuje, a potem się zawieszał. mogę wtedy poruszyć kursorem ale nic włączyć/wyłączyć nie mogę, klawisze alt=ctrl+delete też wtedy nie działają. myślałam że to błąd aplikacji więc ją usunęłam. Wczoraj ściągnęłam tibię ponownie i po zainstalowaniu problem pozostał. sprawdziłam dysk w poszukiwaniu błędów kilkoma programami, ale to nic nie wykazało. próbowałam też instalować ją w różnych miejscach, ale to też nic nie dało.
Mam Windowsa Xp home edition, to jedyne co jestem w stanie podać.
Proszę o pomoc.

Ostatnio edytowany przez smallimol - 14-02-2009 o 14:02.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2009, 21:51   #1491
smallimol
Guest
 

Posty: n/a
Cool

Dobra cwaniaki. Sama sobie poradziłam.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-02-2009, 11:18   #1492
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

Od jakiegoś czasu Firefox mi zwariował. Nie mogę wejść na Gmaila, Playmobile oraz parę innych stron... Dlaczego? No właśnie, dlaczego? Wyświetla się komunikat o użyciu nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa Oo Oczywiście można dodać wyjątek, ale wtedy strony wyświetlają się bez połowy elementów... Wtf?!

Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-02-2009, 14:40   #1493
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Niektóre serwisy, takie jak nasza-klasa, gmail, różne logowania do banków, gdzie przechowuje się poufne dane wykorzystują protokół SSL.

Kiedyś, gdy miałem problem z logowaniem się właśnie do banku, przez błędy w logowaniu uwierzytelnionym SSL, to zadzwoniłem do admina sieci, dałem znać co i jak i po problemie.

Drugim narzędziem, jakie czasami chrzani korzystanie z SSL jest Kaspersky. Spróbuj go wyłączyć/odinstalować, czy coś, o ile w ogóle używasz.

Trzecim sposobem może być reinstal przeglądarki, nie taki zwykły - ten zalecany przez "kolesi od firefoxa" : P.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-02-2009, 16:08   #1494
Dindsuk
Użytkownik Forum
 
Dindsuk's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2007
Lokacja: Piekne miasto na Mazurach

Posty: 339
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Świat: Kyra
Poziom mag.: O
Domyślny

Hmm... wiec cos w tym stylu:
Kupilem sobie w zestawie kamere internetowa i sluchawki z mikrofonem... Kamera chodzi idealnie, 0 problemow... Sluchawki prawie... Generalnie moglo by sie zdawac ze dzialaja normalnie, mikrofon-nie ma problemow, slychac bardzo dobrze ale...
Gdy chce posluchac czegos w necie: cichosza... Brak glosu wystepuje tylko tam...
Sprzet raczej w normie wiec o pomoc zglaszam sie tu...

@edit
Oka... poradzilem sobie sam panie jasnowidz ^^

Ostatnio edytowany przez Dindsuk - 18-02-2009 o 19:52.
Dindsuk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-02-2009, 21:43   #1495
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dindsuk Pokaż post
Hmm... wiec cos w tym stylu:
Kupilem sobie w zestawie kamere internetowa i sluchawki z mikrofonem... Kamera chodzi idealnie, 0 problemow... Sluchawki prawie... Generalnie moglo by sie zdawac ze dzialaja normalnie, mikrofon-nie ma problemow, slychac bardzo dobrze ale...
Gdy chce posluchac czegos w necie: cichosza... Brak glosu wystepuje tylko tam...
Sprzet raczej w normie wiec o pomoc zglaszam sie tu...
Fajnie, że podałeś jaki masz system, konfiguracje soft, podpięcie do komputera i chociażby model tego całego "zestawu", zaraz ci wywróżę, co jest nie tak.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-02-2009, 09:22   #1496
Klosorox
Użytkownik Forum
 
Klosorox's Avatar
 
Data dołączenia: 07 06 2008
Lokacja: Ciechanów

Posty: 107
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 109
Poziom mag.: 70
Klosorox ma numer GG 10624515
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Klosorox Pokaż post
Hmm... Mam dziwny problem. Chciałem sobie ściągnąc klienta 8.31 ze stronki tibia.pl bo mam bana na rl Kiedy wszedłem w link, który po otworzeniu powinien pobierac klienta, nie uruchamia się cały czas jest czysta, pusta strona.... Wiecie może co się mogło stac? ;d

Ponawiam pytanie.... Z żadnej stronki aniz tibii.com czy też pl ani z tibia.net.pl po prostu z żadnej stronki nie mogę ścignąc klienta do tibii jakiegokolwiek...
Klosorox jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-02-2009, 20:18   #1497
Varandhur
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Witam.
Wiem, że to forum nie posiada samych no lifów , lecz niekiedy się trafią osoby z dużą znajomością innych rzeczy niż Tibia.
A więc kieruję do Was moje pytanie. Nie wiem czy ktoś odpowie, ale bardzo bym prosił.
Otóż. Od piątku mam nowy komputer (Vista 32 bit, 4 GB ramu itp. ogólnie - maszyna). Ściągnąłem sterowniki do drukarki Dell 922 AIO Printer, instaluje, wszystko OK. Lecz drukarki komputer nie widzi chociaż jest podłączona na 100%. Wiecie co zrobić, żeby podłączyć i drukować?
Pozdrawiam

PS Jakby co to GG 1620313. Jestem często online. Czasem niewidoczny.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 21-02-2009, 20:23   #1498
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

A więc...
Sypnął mi się komputer, to zrobiłem format. Zainstalowałem muzyczną, dźwiękową, ale...
Wychodzi na to, że jedna płyta mi się gdzieś zawieruszyła.
Od płyty głównej bodajże.
W związku z tym, nie mam zainstalowanego "kontrolera magistrali zarządzania systemem" oraz paru innych drobiazgów.
Dodatkowo nie mam zainstalowanego modemu (podstawowy).
I pytanie... Czy jest jakiś sposób (np. komenda w cmd), która pokaże mi co dokładnie mam w tym komputerze, to ewentualnie bym pościągał sterowniki z internetu (na innym [tym] kompie ofc )
Niestety brak znajomości jakichś pojęć nie pozwolił mi uzyskać odpowiedzi w googlach =f
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-02-2009, 16:09   #1499
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

@up
Program - Everest Home Edition.

Cytuj:
Otóż. Od piątku mam nowy komputer (Vista 32 bit, 4 GB ramu itp. ogólnie - maszyna). Ściągnąłem sterowniki do drukarki Dell 922 AIO Printer, instaluje, wszystko OK. Lecz drukarki komputer nie widzi chociaż jest podłączona na 100%. Wiecie co zrobić, żeby podłączyć i drukować?
Pozdrawiam
Wygląda na źle dobrane/zainstalowane sterowniki, ewentualnie złe podłączenie, to jest mniej prawdopodobne. Najlepsze sterowniki są te dołączone ze sprzętem.

Cytuj:
Ponawiam pytanie.... Z żadnej stronki aniz tibii.com czy też pl ani z tibia.net.pl po prostu z żadnej stronki nie mogę ścignąc klienta do tibii jakiegokolwiek...
Przeglądarka?

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 23-02-2009 o 16:17.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2009, 13:50   #1500
Grue
Użytkownik Forum
 
Grue's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2005
Lokacja: Poznań - Rataje
Wiek: 37

Posty: 886
Grue ma numer GG 8009267
Domyślny

Witam!

Mam problem z internetem. Mianowicie przeinstalowałem Windowsa i teraz grając, ściągając cokolwiek czy nawet nic nie robiąc mam "upłynął limit czasu żądania". Wyglada to tak jakby necik się rozłączał na chwilke, albo gubił zasięg. Co jest o tyle dziwne, że przed reinstalką nie było takiego czegoś, a gdy podłączam laptopa innego nie dzieje się takie coś. Wydaje mi się, że to jakiś piękny proces windowsa robi zawieruche i zrywa połączenie. W ogóle procesów po reinstalce mam tyle, że hoho i jeszcze troche, wcześniej przed reinstalką mniej było i to o wiele ;x Net radiowy, przez router (typu kabelek od antenki do rutera i z niego kabelkiem sieciowym do lapka), windows vista home orginał. Niewiem, może jakieś pomysły bedziecie mieć i mi pomożecie. Tracert nie działa w ogole... :|

Screeny jeśli coś pomogą:
Tak wygląda to niby rozłączanie, trwa 3-10 sek:
http://img3.imageshack.us/img3/2940/q123456sn8.jpg
Procesy:
http://img3.imageshack.us/my.php?image=procesydb2.jpg

Jeśli coś wiecej podać prosze pisać.
Pozdrawiam!
__________________
<Take a look inside my head, do you see how I feel, 'cos I'm a freak dirty rocker with sex appeal, 'cos I will take your drugs, and I'll get you high, 'cos I'm a freak dirty rocker, and i'll make you fly>

-- Mitsubishi Eclipse Klub Polska --
www.eclipse.net.pl


Grue jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 2 (zarejestrowanych: 0, gości: 2)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:04.


Powered by vBulletin 3