Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 16-05-2009, 19:05   #161
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Sęk tylko w tym, że liczba znaków w niektórych książkach nie jest podzielna przez 3 (i w ogóle tak na oko to nie mają one żadnego wspólnego dzielnika), więc teza raczej upada...
wiekszy sek w tym, ze ksiazki sie wzajemnie pokrywaja w duzej czesci.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-05-2009, 21:25   #162
Juzefek
Użytkownik Forum
 
Juzefek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2006
Lokacja: Stg
Wiek: 30

Posty: 1,098
Stan: Na Emeryturze
Imię: Po co
Gildia: to
Świat: czytasz?
Juzefek ma numer GG 6720333
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez SpokoMala Pokaż post
A może Cipsoft sobie o tak wymyślił ten język ?
Co nie zmienia faktu, że można by go rozszyfrować/rozmawiać o nim.
__________________
Juzefek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-05-2009, 21:54   #163
Leik~
Użytkownik Forum
 
Leik~'s Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2006
Wiek: 34

Posty: 293
Profesja: Elite Knight
Świat: Astera
Poziom: 170
Poziom mag.: 9
Domyślny

Ehh, jak wy dalej o tym to napisze.

Na poczatek trzeba zwrocic uwage na to, ze bibliotekarz mowi o magach, ze sa blisko rozwiazania 469, a to daje duzo do myslenia oraz trzeba to polaczyc z pewna konkretna lokalizacja.

Trzeba umiec rozroznic 469 oraz 4 6 9 bo Wrinkled Beholder daje wskazowki do 469 jak i 4 6 9. Zrozumiec 4 6 9 oraz zdeszyfrowac 469, pojdziecie do Piekielnych Bram (wskazowka na wskazowce) to zrozumiecie. Bo wszystko jest w Tibi, a rozwiazanie pod nosem. Beholderzy wiedza wiecej niz sie wydaje.
__________________
"Every number is infinite; there is no difference.
Help me, o warrior lord of Thebes, in my unveiling before the Children of men!
Be thou Hadit, my secret centre, my heart and my tongue!"
Leik~ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-05-2009, 22:51   #164
Martianhos
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Zainteresował mnie temat, póki co własnej teorii nie mam, ale podrzucam wam tutaj materiał z książki, który chyba nie jest na temat 469, ale na temat beholderów, a jak ktoś pisał trzeba zgromadzić wpierw informacje, a dopiero potem starać się to skleić.
Do rzeczy :
Cytuj:
The Beholder Threat
Once in the olden days, the beholderkin numbered among the most powerful races of the world. Their mighty cities, which characteristically contained ominous dark pyramids, could be found all over the world. The beholders erected them using the same innate form of telekinesis which lets their bodies float in the air. However, they could not do completely without hands and arms that did their bidding. For this reason they relied on another innate power of their race - the dark power of necromancy. Thanks to the magical abilities of their eye stalks, which are capable of producing various powerful kinds of magic to an extent that is denied to other races unless they study for many decades, the beholders also knew how to command the dead. As a result, they used a monstrous strategy: Whenever they conquered an area they turned their unfortunate victims into undead slaves. Using these undead legions as their shock troops, the beholders went from victory to victory. They built a huge fortress that served as their power base, and from there they went to conquer the world.
TLUMACZENIE:

Cytuj:
Groźba Beholder
Raz w stare dni, beholdery numerowały między najpotężniejszymi rasami świata. Ich potężne miasta, które charakterystycznie zawarły złowieszcze ciemne piramidy, mogłyby zostać znalezione na całym świecie. Beholdery wzniosły je używając tę samą wrodzoną formę telekinesy, która pozwala ich ciałom płynąć w powietrzu. Jednakże, oni nie mogliby zrobić tegp zupełnie bez rąk i ramion, które zrobiły ich licytację.Z tego powodu oni polegali na innej wrodzonej władzy ich rasy - ciemna władza nekromancji. Dzięki magicznym zdolnościom ich ocznych łodyg, które są zdolne do produkowania różnych potężnych rodzajów magii, który jest niemożliwa do innych ras, o ile nie studiowały wielu dziesięcioleci, beholdery też wiedziały jak rozkazać umarłemu. Jako skutek, oni użyli monstrualnej strategii: Kiedykolwiek oni zdobyli obszar, który oni przekształcili ich nieszczęśliwe ofiary zamieniały się w nieumarłych niewolników. Używając te nieumarłe legiony jako ich oddziały do walki, beholdery szły od zwycięstwa do zwycięstwa. Oni zbudowali ogromną fortecę, która służyła jako ich baza władzy i stamtąd oni poszli, by zdobyć świat.
Postaram się znaleźć jakieś konkrety, ale nie gwarantuje sukcesu
  Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2009, 12:08   #165
masterfervi
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

PRZEPRASZAM, ŻE ODŚWIEŻAM, ale ...

Mam własną teorię
Polega na tym, że jedna cyfra podlega do 4 liter (narazie tak wyszło)
Dzięki temu jakoś przetłumaczyłem drugie słowo, które krzyczy Elder Beholder:
Cytat z mojej strony
"Według Mojej Teorii Alfabetu liczba "653768764!" oznacza "It(?) Mad Man" pr. "It's Mad Man""

Fervi

Ostatnio edytowany przez masterfervi - 03-08-2009 o 19:59.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2009, 00:12   #166
john91
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 10 2008
Lokacja: CSW
Wiek: 32

Posty: 16
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Solera
Poziom: 64
Poziom mag.: 52
Domyślny

Witam!

Dzisiaj zupełnie przypadkowo natknąłem sie na ten temat i przeczytałem całe 9 stron. Sporo ciekawych rzeczy tu napisaliście, ale szczerze to chyba nie wiele pomogło to w rozwiązaniu zagadki 469. Szczerze, to wątpie, żeby obecnie istniało rozwiązanie tej zagadki, bo szczerze Tibia, to gra dla dzieci i na pewno nie chodzi w niej o rozwiązywanie jakiś mega trudnych zagadek matematycznych czy jakiś innych. Owszem, nie jest to gra na poziomie Mario, ale jednak inteligencji do niej wielkiej nie trzeba, a poza tym robiona jest dla pieniędzy, więc wg. mnie cały ten język beholderów to tylko część fajnie wymyślonej fabuły, co nie zmienia faktu, że super by było, gdyby można było ten język rozgryźć

Dlatego też pomyślałem w sposób, jakby jednak rozwiązanie (i jakiś quest?) naprawdę istniało. Może to za wiele nie wniesie, ale czy może ktoś rozmawiał z NPC Lugri? Od początku rzuciło mi się w oczy, że występuje on razem z beho, ale w temacie tylko 2-3 osoby o tym napisały, a chyba nikt z nim nie gadał. Kolejna sprawa, o której było tu wiele mówione, to to, że wg. mnie każde słowa ma przypisaną jakąś liczbę. Istnieje 9 lub 10 słow (zależy czy bierzemy pod uwagę 0) jednocyfrowych, a reszta to dwu i więcej cyfrowe słowa. Jeśli ten kod/język naprawdę istnieje, to trzeba przede wszystkim znaleźć jakieś znaki interpunkcyjne w tych książkach, bo wątpie żeby w książce występowały po 3-4 słowa, bo przerwy w ciągach liczbowych są bardzo rzadko (może właśnie tutaj zastosowanie ma cyfra 0?). Tak samo prawdziwe imię beholdera przy bibliotece, może jest ono jedno częściowe, lub (co bardziej prawdopodobne) dwuczęściowe, ale z dwoma takimi samymi członami.

To tyle moich spostrzeżeń, mam nadzieję, że temat nie umrze i będziemy go dalej kontynuować
john91 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2009, 04:54   #167
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

Ja tylko dla wiedzy pana nade mną wtrącę, że Tibia NIE JEST grą dla dzieci,
tylko dla ludzi kumatych.
W Tibii jest wysoko (bez przesady oczywiście, takiego Baldurs Gate'a nie przebije)
rozwinięty system RPG, który bije na głowę chociażby WoWa.
Mitycznych zagadek jest pełno, zaczynając od tej pierwszej przez nas spotkanej- SoF, przez Jakundaf Desert i Silver Mace Q po owy 469.
Co do pieniędzy- kiedyś Tibia była w 100% darmowa, nie było czegoś takiego jak premium
a to w tamtych czasach powstało większość zagadek. Nawet PoI został wymyślony już wtedy!
<tu był jeszcze dość spory wywód, który jednak zastąpię cytatem z jednego z grobów nieopodal Thais: >
"Here lies the RPG-part of this game. We will miss you!"

A teraz do sedna, dlaczego wy próbujecie rozwiązywać to przypadkowymi algorytmami? Jeżeli coś jest możliwe
do rozwiązania w Tibii a jest "ukryte" to ZAWSZE jest spisane w jakiejś książce/mówi o tym jakiś npc.
Nawet banalny, lecz jakby nie patrzeć ukryty doublet quest ma swoją fabułę...
Dana rzecz nie musi nam dawać rozwiązania, może tylko otrzeć się o rozwiązanie. Jednak dopiero gdy znajdziemy coś
na czym można bazować należy uruchomić szare komórki,
strzelać możecie do końca życia i i tak prawdopodobnie nie traficie w cel.
Na tą chwilę w tym temacie pojawiły się tylko wskazówki do kolejnych etapów, jeszcze nie czas na próby pojęcia języka.

Ostatnio edytowany przez Ameriov - 03-08-2009 o 04:57.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2009, 14:42   #168
john91
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 10 2008
Lokacja: CSW
Wiek: 32

Posty: 16
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Solera
Poziom: 64
Poziom mag.: 52
Domyślny

Zgadzam się, że w Tibii jest sporo ciekawych i nieodkrytych tajemnic, które utrzymują klimat RPG w grze, jednak z każdym kolejnym upem CIPSoft coraz bardziej "tworzy" grę dla coraz młodszych osób i dla czystego zarobku. Nie twierdze, że kiedyś tak nie było, ale teraz niestety czasy sie zmieniły, a gra robi się coraz łatwiejsza, w której niestety coraz więcej graczy interesują tylko numerki przy lvlu i skillach. I to miałem na myśli pisząc o Tibii, że jest grą dla dzieci. Jednak ja się niezmiernie cieszę, że są ludzie, którym jeszcze zależy na rozwiązywaniu zagadek

P.S. Sorry za offtop, bo to przecież nie temat o historii czy obecnej sytuacji Tibii
john91 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2009, 15:02   #169
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ameriov Pokaż post
W Tibii jest wysoko (bez przesady oczywiście, takiego Baldurs Gate'a nie przebije) rozwinięty system RPG, który bije na głowę chociażby WoWa.
chyba kpisz.

Cytuj:
Na tą chwilę w tym temacie pojawiły się tylko wskazówki do kolejnych etapów, jeszcze nie czas na próby pojęcia języka.
Biorac pod uwage, ze cyferek w ksiazkach jest nieduzo, ksiazek zaledwie kilka, a kazde slowo jest reprezentowane z reguly przez kilka cyferek, we wszystkich ksiazkach razem wzietych znajdziesz kilkanascie w porywach do kilkudziesieciu slow, co w praktyce oznacza moze 3-4 zdania zlozone. Nawet jesli jakims cudem uda ci sie do tego momentu dojsc, to (biorac pod uwage strukture kazdego jezyka) nie bedzie to wystarczajaca baza do rozmawiania z beholderami, chyba ze znajdziesz gdzies slownik, ktory z kolei stawia pod znakiem zapytania sens grzebania w samym jezyku.

Mowiac prosciej, z tych ksiazek nauczysz sie tyle o 469, ile jestes sie w stanie nauczyc j. polskiego z polowy jednego forumowego posta. To tyle jesli chodzi o spojrzenie techniczne na cala, skądinąd niekonwencjonalną, zagadkę.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2009, 19:31   #170
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

Nie, nie kpie. W WoWie wszystko jest odkryte dawno, nie ma mitycznych zagadek
A w Tibii około 2% questów/lokacji jest nadal nieujawnionych dla przeciętnego gracza, który umie tylko szukać spoile na wiki.
W ostatnich czasach nawet zostało udowodnione, że Jakundaf Desert ma jeszcze tajemnice
gdy jakiś idiota się wyłamał i podał przepis na miksturę odzyskania wzroku, która jest potrzebna pewnemu NPC.


469: Jeśli kod polega na np. pierwiastkowaniu danej liczby przez cyfrę, która była 15 znaków wcześniej, dodanie do niej liczby, która jest 10 znaków później (wszystko przykładowo ofc) to pierwotne ciągi cyfr mogą się co jakiś czas powtarzać a i tak będą znaczyły co innego po obliczeniu i przetłumaczeniu.
Naprawdę, wystarczy tylko poszukać więcej podpowiedzi, na chłopski rozum... powinny być gdzieś, gdzie jest dużo Beholderów i ich sługusów.
__________________
Free Candy

Rookgaardians Smasher

Secrets Keeper.

Ostatnio edytowany przez Ameriov - 03-08-2009 o 19:32. Powód: dodałem 2.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 21:13   #171
Leik~
Użytkownik Forum
 
Leik~'s Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2006
Wiek: 34

Posty: 293
Profesja: Elite Knight
Świat: Astera
Poziom: 170
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
469: Jeśli kod polega na np. pierwiastkowaniu danej liczby przez cyfrę, która była 15 znaków wcześniej, dodanie do niej liczby, która jest 10 znaków później (wszystko przykładowo ofc) to pierwotne ciągi cyfr mogą się co jakiś czas powtarzać a i tak będą znaczyły co innego po obliczeniu i przetłumaczeniu.
Nie widzi mi sie, ze wyszlyby z tego logiczne zdania, chociaz moge sie mylic.

Cytuj:
Naprawdę, wystarczy tylko poszukać więcej podpowiedzi, na chłopski rozum... powinny być gdzieś, gdzie jest dużo Beholderów i ich sługusów.
Owszem, jest przeciez ksiazka opisujaca ich rase oraz ich porozumiewanie sie, na czego podstawie mozna wysnuc kilka dosc wiarygodnych teorii.
__________________
"Every number is infinite; there is no difference.
Help me, o warrior lord of Thebes, in my unveiling before the Children of men!
Be thou Hadit, my secret centre, my heart and my tongue!"
Leik~ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2009, 06:52   #172
Isulaf
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2008

Posty: 39
Domyślny

@Vil

A mi się zdaje że ty ową zagadkę "469" rozwiązałeś i to pewnie dawno. Dlaczego tak myślę? Bo jak tylko ktoś napisze o nowej poszlace czy coś to ty odrazu wyjeżdzasz z tekstem "że to analizowane było i się nie da tego zrobić". Może się mylę a może i nie.

@Topic
A może "5" oznacza "beholder"? "1" Tibia , "469" "To superior Ztha~~ (jak tam się jego imię pisze). Dlaczego 469? Ktoś napisał posta że możliwe że Beholdery to wysłannicy "Ztha~~" i spisują wszystkie informacje dla niego, tak więc? Może to jakiś list do niego aby wynagrodził potem BH?
Isulaf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2009, 13:16   #173
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Isulaf Pokaż post
A mi się zdaje że ty ową zagadkę "469" rozwiązałeś i to pewnie dawno. Dlaczego tak myślę? Bo jak tylko ktoś napisze o nowej poszlace czy coś to ty odrazu wyjeżdzasz z tekstem "że to analizowane było i się nie da tego zrobić".
Bawilem sie troche kodami transmisyjnymi na studiach i w oparciu o ta wiedze pisze regularnie co mysle o tej calej zagadce. Dla laika, ktory nigdy nie przygladal sie konstrukcji jezyka badz kodu pewne rzeczy moga nie byc oczywiste, co moze prowadzic do krecenia sie w kolko przez dlugi, dlugi czas.

Ponadto cala dyskusje o 469 sledze od jakis 3 lat, wiec wiekszosc z tego, co zostalo powiedziane na ten temat przeczytalem, wiec mozecie mi wierzyc jesli mowie, ze to, na co niesamowitym wysilkiem wpadliscie wczoraj przy obiedzie bylo juz przedyskutowane.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-12-2009, 17:40   #174
Bleacher
Użytkownik Forum
 
Bleacher's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2008
Lokacja: Warszawa

Posty: 28
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Morgana
Poziom: 10
Skille: 17/19
Pergamin Cipsoft

http://biblia.wiara.pl/?grupa=6&art=...16599581&katg=

Prosze kliknac w ten o to super uber mega hack link z 1000 keyloggerów i sprawdzić czy mam racje ,że cipsoft nie ma wyobraźni i 100% Tibii to mity baśnie i rl życie starożytne...
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yogi Pokaż post
na rooku znalazlem ze 3 studded armory, scimitar i 300gp
a na mainie:
loot bag wypchany brass helmetami, maceami i brass shieldami [w sumie cos kolo 1k gp bylo]
a z pojedynczych przedmiotow to tylko scale armor i 4 club ringi [lezaly sobie w depo w carlin]
Bleacher jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-12-2009, 18:32   #175
RedFOg
Użytkownik Forum
 
RedFOg's Avatar
 
Data dołączenia: 21 06 2008
Lokacja: -unknow-

Posty: 171
Profesja: Paladin
Domyślny

hmmm uparliście się że "469" można na angielski przetłumaczyć. a co jeśli nie? i poszczególne cyfry oznaczają nie słowa a np. przedmioty albo osoby?
RedFOg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-12-2009, 20:02   #176
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

@up

I dlatego nie da się "rozkodować" ksiąg z biblioteki HG. Jeśli 469 to rzeczywiście język, a nie kod, lub liczbowy zapis angielskiego to można je jedynie przetłumaczyć, a nie rozkodować. A język ma to do siebie, że można dowolny przetłumaczyć na dowolny, ale potrzebna jest do tego wiedza w zakresie słownictwa i gramatyki danych języków, a problem polega na tym, że nie mamy żadnego konkretnego punktu odniesienia. Czyli:
*nawet jeśli uda się jakoś ustalić, że 1=a, 2=f, 3=o, to nie znaczy, że 123=ufo
bo to, że wiemy, że w angielskim "v" jest niejako odpowiednikiem polskiego "w", "y" - "j", a "ck" czytamy jako "k", nie daje nam nic, zważywszy na fakt, że słowo "wujek" po angielsku nie będzie wyglądało: "vuyeck"
Po prostu tłumaczenie poszczególnych znaków nie ma sensu, trzeba brać pod uwagę całe słowa i zdania, no ale tak jak napisałem nie ma do czego się odnieść zbytnio. Więc osobiście uważam, że być może da się dowiedzieć/domyślić o czym są owe księgi, ale nie da się ich rozkodować, lub dosłownie przetłumaczyć.
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-12-2009, 00:24   #177
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

A wy nadal się nad tym głowicie...?

469 da się rozkodować. TAK, ROZKMINIŁEM TO.
Lecz mam dla was smutną wiadomość... Kodowanie książek w tym języku zajęło Knightmare'owi góra 2 tygodnie.
Mi zakodowanie 1 wyrazu zajmuje pół minuty. Natomiast rozkodowanie...
bez programu komputerowego, który trzeba by napisać własnoręcznie zajęło by to kilka dni. JEDEN WYRAZ.
Dlatego nie chce mi się bawić w rozkodowywanie książek.
Dam wam podpowiedź. Należy poszukać macierzy... Którą rozwiązał już za was pewien człek.
Pewnie wiecie o kim mówię. Początkowo ja też uznałem to za fajny wkręt.
Jednak jak się później okazało nie kłamał we wszystkim.

A w momencie w którym pojmiecie jak to działa... 99% z was, jeśli nie wszyscy, podda się.


~20 To też dość duża podpowiedź
__________________
Free Candy

Rookgaardians Smasher

Secrets Keeper.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-12-2009, 14:20   #178
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ufocznik Pokaż post
Jeśli 469 to rzeczywiście język, a nie kod, lub liczbowy zapis angielskiego to można je jedynie przetłumaczyć, a nie rozkodować.
Język w rozumieniu analitycznym jest kodem, bo nazywa obiekty słowami. Obiekty są wspólne dla wszystkich języków, słowa nie. W takiej sytuacji nie robi różnicy czy słowo "słoń" zastąpisz 3124567761 czy może "elephant", skoro oba te ciągi ukrywają znaczenie wyrazu, bo w twoim języku nie występują.

Cytuj:
Dam wam podpowiedź. Należy poszukać macierzy... Którą rozwiązał już za was pewien człek.
dodajmy: rozwiązał nie mając pojęcia o co w tym chodzi, posługując się pomocą profesora który nie figuruje na liście płac żadnej uczelni, a już szczególnie nie tej wspomnianej w oryginalnym tekście.

A odnośnie samej macierzy, to wyjaśnij mnie, osobie w minimalnym stopniu zorientowanej w rachunku macierzowym, czy traktujesz zawartość całej książki jako wektor, czy może dzielisz go na części, jesli tak, to w oparciu o jakie kryteria ?
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-12-2009, 16:15   #179
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

Jednak rozwiązanie pasuje do pojedyńczych wyrazów. Problem zaczyna się, gdy mamy do czynienia z ciągiem.
Dość oczywistym jest, że muszą być tu jakieś odstępy, więc trzeba ciąg podzielić na części...
Które nie koniecznie muszą zawierać identyczną ilość cyfr.
I kolejny raz, na logikę, są 3 wyjścia jeśli już poznamy podstawę kodowania.
Nie mogę wam ich opisać, bo musiałbym użyć słów które zdradzają podstawę tego wszystkiego.
Chociaż w sumie... Więc podam prosty przykład:

Załóżmy, mamy ciąg 720213114
Pierwsza cyfra wskazuje, ile liter ma dany wyraz. Wyrazem jest 20.
Kolejna cyfra- 2, jest zarówno podpowiedzią ile liter ma następny wyraz i działa jak spacja.
Wyrazem jest 13.
1;14- jak wyżej.

Oczywiście w tym założeniu jest problem, trzeba by zgadywać z ilu cyfr składa się wyraz (może być nim przecież 1 lub 131)
Jak i liczba liter może wynosić wtedy 1 lub 14.
Jeśli znacie podstawy to zauważylibyście, że gdyby ten wzór się sprawdzał
to nie byłby aż taki wielki problem... Lub inaczej, nieduże utrudnienie jeśli patrzeć na całość.
Tylko nie myślcie, że podałem wam prawdziwy sposób. Chociaż, kto wie... ^^

~A/
__________________
Free Candy

Rookgaardians Smasher

Secrets Keeper.

Ostatnio edytowany przez Ameriov - 15-12-2009 o 16:18.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-12-2009, 16:35   #180
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ameriov Pokaż post
Tylko nie myślcie, że podałem wam prawdziwy sposób. Chociaż, kto wie...
taaa.. prawdziwy....

Nie jestes w stanie zidentyfikować żadnego wyrazu posiadając tylko i wyłącznie informację o liczbie jego liter (ktora to informacja, tak na marginesie, tez nie jest weryfikowalna, co sam zauwazyles).

Poza tym w moim poprzednim pytaniu tkwily 2 haczyki:

- piszesz o macierzy sluzacej do rozkodowywania, specyfika podejscia do tego procesu dalaby informacje o rozmiarach macierzy (na chlopski rozum - ta macierz musialaby byc calkiem duza), mozliwosciach jej znalezienia (gdyby macierz kodujaca dalo sie w prosty sposob znalesc dysponujac kodem - eksperci od kryptografii nie zarabialiby takiej kasy jaka zarabiaja) oraz o formie w jakiej podany bedzie wynik.

- idea rachunku macierzowego podpowiada, ze wynikiem mnozenia wektora liczbowego przez macierz musi byc jakas sensowna forma, zatem i macierz i wynik beda wypelnione cyferkami. W skrocie mowiac - zamieniasz jedne cyferki na inne, o ktorych na dobra sprawe nic nie wiemy.

konkluzja jest taka, ze podobnie jak w przeszlosci pan, ktorego nicka nie pamietam (bo imho nie warto sobie nim glowy zawracac) piszesz o czyms, o czym nie masz zielonego pojecia, uzywajac slow ktorych znaczenia nie znasz.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:04.


Powered by vBulletin 3