Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-02-2009, 00:53   #1
5370x
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 02 2009
Lokacja: Polska
Wiek: 33

Posty: 3
Stan: Niegrający
Strzałka Portale społecznościowe i problemy z nimi związane.

Witam jest to mój pierwszy post i chciałbym opublikować swoje przemyślenia dot. portali społecznościowych.
Kwestia która mam zamiar poruszyć może być „źle” zrozumiana , gdyż będzie ona dotyczyła portali społecznościowych oraz sposobu „prowadzenia” się jej użytkowników (oczywiście nie wszystkich , specyficznej grupy).
Oczywistą kwestia jest to że człowiek jest osobą z osobowością i potrzebującą kontaktu z innymi ludźmi , właśnie dla tego powstają tak liczne portale społecznościowe typu grono.net , nasz-klasa , fotka. Nie neguje ich istnienia , aprobuje je nawet są potrzebne , jednak przez ponad 8 lat korzystania z internatu i różnorakich portali nie tylko społecznościowych zaczęły nachodzić mnie pewne pytania , ba pytania na które odpowiedzi znam lecz nie są one dla mnie wystarczająco jasne i logiczne. Problem dotyczy następującej kwestii , zakładamy czysto teoretycznie że tworzę konto na naszej-klasie , znajduję swoich przyjaciół z tzw. Lat dzieciństwa dodaję sobie ich do przyjaciół wszystko jest ok.
Do momentu , po jakimś czasie zawsze przychodzą zaproszenia od :
1. Ludzi których nawet nie znamy
2. Ludzi których widzieliśmy raz w życiu może zamieniliśmy jedno-dwa zdania
3. Konta/Postacie fikcyjne
W tym momencie nachodzi pytanie pierwsze po co mi takie kontakty , jak tych person nawet nie znam albo znajomość jest ulotna jak swąd spalin , to jest nie logiczne ! Portale maja łączyć przyjaciół nie ludzi którzy chcą mieć 919551 wirtualnych przyjaciół , ale o tym później. W moich przemyśleniach i odczuciach odpowiedz jest zaskakująco prosta lecz nielogiczna , wiec ludzie dodają siebie nawzajem bez większej wiedzy (mowa tu o tych trzech sytuacjach) gdyż świat w którym żyjemy toleruje i aprobuje wielkość , ilość nie jakość ważne jest to czego jest dużo i to czym można się pochwalić pokazać że ma się 919551 znajomych , lecz z iloma rozmawiało się dłużej niż godzinkę , niekiedy z nikim w tym właśnie tkwi nielogiczność tej sytuacji .Sytuacja może dotyczyć i dotyczy na gronie i naszej-klasie gdzie takich „mutacji” jest od-groma !
Pozostaje jeszcze kwestia skrzynki odbiorczej która staje się drugą odnośną do spamu , już nie tylko spam e-mailowy może przyczyniać się do rozgoryczenia , złości , infekcji naszego komputera , już nie raz nie dwa dostałem wiadomości od „ludzików” żebym wszedł na jakąś super stronę na której mogę coś tam dostać , wygrać , wygląda znajomo ? Raczej tak.
Kolejna kwestia dotyczy komentarzy i ewentualnych ocen profili/zdjęć , ileż to razy przeglądając naszą klasę napotyka się dziwne komentarze , z jakimiś dziwnymi rysunkami , jakimiś zachętami do oceniania nawzajem swych profili (nasza-klasa , fotka). Jedną z ciekawszych sytuacji jest sytacja gdy ludzie oceniają swoje profile (np. 10/10) , i zachęcają w rożny sposób osobę której komentarz wystawili do takiej samej oceny jej profilu (ja tobie 10-tke , ty mi 10-tke). Jaka to odnośnia do rzeczywistości jest ? Oceny mają odzwierciedlać rzeczywiste uczucia/odczucia nie te wymuszone czyjąś oceną , przecież po coś one są (mowa jest cały czas o fotce). Przecież jak każdy jest super to nikt nie jest ! W tej że kwestii także mam swoje przemyślenia i oczywiście odchodzę to tego samego nielogicznego odczucia . Według mnie odpowiedz jest jakże prosta każdy chce być super-extra-wypasiony , lecz delikatnie rzecz ujmując to jest głupie gdyż tworząc taką sytuacje (10-tka za 10-tke) niszczy się sens istnienia takich portali , bo jak każdy ma 10-tke / 9-tke to teoretycznie każdy jest super a jak powiedziałem jak wszyscy super to nikt w rzeczywistości nie jest , różnice miedzy nami ludźmi sprawiają że jesteśmy wyjątkowi. Więc po co rejestrować się na takich portalach jeżeli się nie ma żadnej odnośni i z góry można założyć że jak się będzie odpowiednio „obczajony” w temacie można osiągnąć max-skali ? Po to żeby można było się pochwalić ?! Chyba tak , ale czym tu się chwalić , tym że techniką 10-tka za 10-tke ma się ocenę 10 , wydaje mi się że każdy z użytkowników takich portali doświadczył tego .
Konta fikcyjne – co to do cholery ma być ?! Po co takie coś tworzyć ?! Na to nie znam odpowiedzi , liczę na pomysłowość.
Na koniec muszę powiedzieć że nie dotyczy to oczywiście normalnych użytkowników takich portali , mówię o takich “ludzikach” ktrórzy chcą być super mieć miliard znajomych , same 10-tki , i sfetaśnie komentarze, po co to komu , to jest tyko świat zero-jedynkowy , nie rzeczywistość co daje taki stan rzeczy ? Popisówke i szpan , że jest się cool.
Portale społecznościowe są jedną z najważniejszych gałęzi internetu , lecz są one powoli zajmowane oraz narzucane są im trendy ludzi nie-myślących w szerszym zakresie myślowym , oczywistą kwestia jest to że można mieć iluś tam znajomych , dobrze jak się z nimi rozmawia i zna , można mieć na 10-tke ocenione zdjęcia / profil lecz chyba lepiej jest to osiągnąć rzeczywistymi “dokonaniami” jeśli w ogóle można to tak nazwać.
Kwestią oczywistą jest to że to co napisałem spotka się z dużym oporem oraz negacją , lecz Pomyślcie czy w rzeczywistości tak nie jest , czy nie chcemy światem zero-jedynkowy przyćmić rzeczywistość.
Proponuję także przyjrzeć się tym zagadnieniom z bliska są one wszech obecne .

Przepraszam za ewentualne błędy.
Troszkę inaczej wygląda ten tekst w wordzie i na forum.
5370x

Ostatnio edytowany przez 5370x - 14-02-2009 o 00:57. Powód: Błędy.
5370x jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-02-2009, 01:16   #2
Ze'To
Użytkownik Forum
 
Ze'To's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2008
Lokacja: Gdańsk

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

pierwszy normalny post jaki widzę na tym forum ;>
Pozdro nie jesteś sam
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
albo tak jak my to ostatnio robimy , na lekcji taka cisza itp. ja się nadstawiam kolega mnie po mordzie a ja krzyczę "PANI ! BIJO!!!" ;D
Ze'To jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 02:48   #3
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

To teraz napisz coś, czego nie wiemy.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 03:40   #4
Serious Sam
Użytkownik Forum
 
Serious Sam's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2006
Wpisy bloga: 16

Posty: 1,470
Serious Sam ma numer GG 1542247
Domyślny

No cóż mogę rzec...
Nie jesteś sam. bo ja jestem SAM
__________________
Jeżeli potrzebujesz pomocy, napisz. Chętnie pomogę : )



Amor patriae nostra lex!

Miłość ojczyzny naszym prawem!
Serious Sam jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 07:54   #5
Rocket Slayer
Użytkownik Forum
 
Rocket Slayer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2006
Lokacja: Mikołów, niedaleko zamtuzu :)
Wiek: 33

Posty: 878
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Majk
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 146
Rocket Slayer ma numer GG 9457986 Send a message via Skype™ to Rocket Slayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ze'To Pokaż post
pierwszy normalny post jaki widzę na tym forum ;>
Pozdro nie jesteś sam
Widać krótko tu jesteś =)

Cytuj:
To teraz napisz coś, czego nie wiemy.
Żałosne...

@
Zgadzam się z Tobą. Mogę śmiało powiedzieć, że to jest sposób dowartościowywania się. Wiem, wieje od tego głupotą, ale co by było gdyby jakiś "pasztet" dostał ocenę 3 a byłby słaby psychicznie? Są tacy, którzy zapominają o prawdziwych wartościach, czy o sensie istnienia takich portali.
Fakt faktem, część komentarzy jest po prostu powalająca. Przykład? "SwEeT FoTeCzKi =*** dla ciebie!!! =**" "max wiesz od kogo =**" "maxik jak zwykle"
Niewiele można zdziałać. Tak już mają zakodowane.

Pozdrawiam
__________________

Podoba Ci się ta pszczyla? Może chcesz jej wystawić 10 na fotce.pl?

Ostatnio edytowany przez Rocket Slayer - 14-02-2009 o 07:56.
Rocket Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 09:01   #6
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Problemem jest to, że ludzie myślą "im więcej tym lepiej". Chcą mieć więcej znajomych, bo myślą, że będą fajniejsi i lepsi. Chcą mieć więcej 10-tek, bo też myślą, że będą fajniejsi i lepsi.
Odpowiedź na konta fikcyjne - są one robione przez nastolatków "dla jaj". Dosłownie. "Zrobimy sobie fikcyjne konto, wpiszemy inne dane, coś tam pospamujemy, żeby było fajnie". Przykre, lecz prawdziwe.
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 09:11   #7
Alanus Lutinum
Użytkownik Forum
 
Alanus Lutinum's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005
Wpisy bloga: 1

Posty: 735
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Alanus Lutinum ma numer GG 6972780
Domyślny

Ja żyję bez tych fotek, naszych klas, gron itd. Nie mam takich znajomych, których warto by było szukać, a zabawa w jakieś konta fikcyjne, komentki, oceny, foteczki i zbieranie znajomych mnie nie kręci. Te serwisy są po prostu zalane przez całą gównażerię, która robi sobie z tego właśnie taki cyrk.
Alanus Lutinum jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 10:03   #8
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez 5370x Pokaż post
Oczywistą kwestia jest to że człowiek jest osobą z osobowością i potrzebującą kontaktu z innymi ludźmi , właśnie dla tego powstają tak liczne portale społecznościowe typu grono.net , nasz-klasa , fotka. Nie neguje ich
Rotfl.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rocket Slayer
Żałosne...
Bo ? No bo tak samo jak ja bym wyskoczył z tematem - w coca coli jest kofeina. I zaczął pisać coś, co już wszyscy wiedzą. Po co to robić ?
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 10:15   #9
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Spoleczenstwo teraz juz jest strasznie oglupione i skomercjalizowane. Dzieci chca byc fajne, trudno. Mi to w sumie zwisa i powiewa. Jak juz ktos wspomnial, napisales o oczywistej oczywistosci. xd
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 11:54   #10
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Żałosne...
Nawet moi 40 letni rodzice wiedzą, że n-k jest zalane pokemonami, więc o co chodzi?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 12:09   #11
Rocket Slayer
Użytkownik Forum
 
Rocket Slayer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2006
Lokacja: Mikołów, niedaleko zamtuzu :)
Wiek: 33

Posty: 878
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Majk
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 146
Rocket Slayer ma numer GG 9457986 Send a message via Skype™ to Rocket Slayer
Domyślny

Może chodzi o to, że nie wszyscy wiedzą albo zapominają po co takie portale są?
A babcia wie?
__________________

Podoba Ci się ta pszczyla? Może chcesz jej wystawić 10 na fotce.pl?
Rocket Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 12:22   #12
Ze'To
Użytkownik Forum
 
Ze'To's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2008
Lokacja: Gdańsk

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rocket Slayer Pokaż post
Widać krótko tu jesteś =)
może nie pierwszy normalny post ale jeden z niewielu
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
albo tak jak my to ostatnio robimy , na lekcji taka cisza itp. ja się nadstawiam kolega mnie po mordzie a ja krzyczę "PANI ! BIJO!!!" ;D
Ze'To jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 12:30   #13
5370x
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 02 2009
Lokacja: Polska
Wiek: 33

Posty: 3
Stan: Niegrający
Domyślny

Z goła chodzi o to , iż te portale stają się placem "zabaw" i rozrywek. Zamiast spełniać swoją właściwą funkcję stają się placem popisów i głupiego szpanu.
Właśnie w tym tkwi ta nielogiczność . W wirtualnym świecie kreują się na bożyszczy choć rzeczywistość może być inna , to tak jakby w zależnie od miejsca zachowywać się inaczej w szkole inaczej i w domu inaczej , troszkę to głupie i nierozsądne. Portale takie powstały po to żeby spełniać cel założony przez twórców a nie stawać się placem zabaw i szpanowania.

Ostatnio edytowany przez 5370x - 14-02-2009 o 12:34.
5370x jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 12:41   #14
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez 5370x Pokaż post
Z goła chodzi o to , iż te portale stają się placem "zabaw" i rozrywek. Zamiast spełniać swoją właściwą funkcję stają się placem popisów i głupiego szpanu.
Właśnie w tym tkwi ta nielogiczność . W wirtualnym świecie kreują się na bożyszczy choć rzeczywistość może być inna , to tak jakby w zależnie od miejsca zachowywać się inaczej w szkole inaczej i w domu inaczej , troszkę to głupie i nierozsądne. Portale takie powstały po to żeby spełniać cel założony przez twórców a nie stawać się placem zabaw i szpanowania.
Welcome to Internet, newfag.
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 12:59   #15
Dark Sven
Użytkownik Forum
 
Dark Sven's Avatar
 
Data dołączenia: 20 08 2005
Lokacja: Śrem

Posty: 2,539
Domyślny

A jaki jest w sumie cel portali społecznościowych? Innymi słowy, "Co autor miał na myśli?"
Dark Sven jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 13:28   #16
5370x
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 02 2009
Lokacja: Polska
Wiek: 33

Posty: 3
Stan: Niegrający
Domyślny

Z internetem mam styczność od dłuższego czasu , wiec nie jest to dla mnie jakaś nowość , chciałem się tylko spostrzeżeniami podzielić.
Cel portali społecznościowych , każdy ma inny ale na pewno nie taki jak przedstawiony.

Ostatnio edytowany przez 5370x - 14-02-2009 o 13:31.
5370x jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 13:54   #17
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny



Cytuj:
jednak przez ponad 8 lat korzystania z internatu i różnorakich portali nie tylko społecznościowych zaczęły nachodzić mnie pewne pytania
Nie za szybki jesteś, co?

Cytuj:
Portale maja łączyć przyjaciół
Z przyjaciółmi spotykasz się regularnie, właśnie chyba raczej osoby, z którymi spędziłeś mniej czasu, powinny znaleźć się w Twoich znajomych, aby Ci nie wypadły z pamięci.
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 13:56   #18
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez 5370x Pokaż post
Z internetem mam styczność od dłuższego czasu , wiec nie jest to dla mnie jakaś nowość , chciałem się tylko spostrzeżeniami podzielić.
Cel portali społecznościowych , każdy ma inny ale na pewno nie taki jak przedstawiony.
to jaki jest cel takiej fotki.pl?
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 14:00   #19
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ze'To Pokaż post
może nie pierwszy normalny post ale jeden z niewielu
Widać, że krótko tu jesteś.

@drunk

Hehe, rotfl.

@topic

Fakt, Ameryki nie odkryłeś. Mimo iż masz rację, to ja też nie widzę sensu w pisaniu czegoś, o czym wiedzą wszyscy. Ale z drugiej strony ciekaw jestem ilu z was, ludzi, którzy tu napisali, też jest sweetaśnymi lucikami z fotki.pl. Bo nie wierzę, że nikt.

#edit
@up

Akurat fotka.pl jest taka już z założenia, nie? Ja nie mam na fotce konta więc mam to raczej daleko co się tam dzieje. Bardziej wnerwia mnie robienie fotki.pl2 z naszej-klasy : /

Ostatnio edytowany przez Argen - 14-02-2009 o 14:02.
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 14:04   #20
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Może chodzi o to, że nie wszyscy wiedzą albo zapominają po co takie portale są?
A babcia wie?
Ci którzy nie wiedzą zapewne nie mają tutaj konta. Jeżeli już mają, nie przeczytają tego tematu. Jeżeli już przeczytają, to nie zrozumieją. Jeżeli zrozumieją, to i tak nadal będą dawać sobie oczojebne komentarze, zajebioza f00tki, i ocenę 1282848129048120 na fotkapeel.

Gdyby babcia używała internetu to by wiedziała, nie każdy przyswaja wiedzę tak wspaniale jak ty ;o
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:29.


Powered by vBulletin 3