Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 29-12-2012, 08:12   #1
sliqe
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Nowy laptop, problemy z fps + klawisze fukncyjne

Cześć, mianowicie sprawiłem sobie nowego laptopa i pojawia się kilka problemów. System jest czysty, nowo postawiony.
Specyfikacja komputera :



Procesor : Intel Core i7-3610QM
Pamięć Ram : 8gb
Grafika : nvidia geforce gt 630M
System : windows 7 64bit

Rozdzielczość na jakiej gram to 1920x1080 , wiem że im wyższa rozdzielczość tym więcej do wygenerowania dostaje karta graficzna ale zaobserwowałem dziwną rzecz. Włączylem tibie zaraz po zainstalowaniu jej na czysty system, sprawdzilem ilosc klatek fps w menu w tibii i było ich około 500. Po chwili tak jak by się ustabilizowała sytuacja i fpsy mam w przedziale od 50-150 max. Skąd to się bierze? Próbowałem już kilka rodzajów sterownika do k. graficznej i efektów większych nie widać.

Drugi proglem jest odnośnie klawiszy fukncyjnych of f1-f12. Każdy z nich ma przypisaną jakąś fukncję rozjaśnianie ekranu, przyciemnianie, rozciąganie, podgłaszanie itp. I zazwyczaj jak miałem laptopy to działało to po uwczesnym kliknięciu guzika "fn" żeby to aktywować. Tutaj natomiast jest odwrotnie, jak bym chciał się exurować czy cokolwiek to muszę wcisnąć najpierw "fn" dopiero następnie guzik jakiego chce użyć ze spellem. Jak to przestawić żeby było odwrotnie?

Dzięki za wszelkie porady i sugestie

--- sliqe dodał 36 minut i 36 sekund później ---

Dobra, doszedłem do czegoś ale nie wiem czemu tak jest. W laptopie zapomniałem dodać że mam 2 karty graficzne, jedna dedykowana do laptopa czyli ta którą wspomniałem druga jest zintegrowana która ma oszczędzać baterię kiedy nie siedzę podłączony do gniazdka. I jest to grafika Intel Graphics 4000 HD, o dziwo jak uruchomiłem na tej zintegrowanej to fpsy wróciły do normy, co nie zmienia faktu że grafika główna czyli geforce jest tą mocniejszą i to na niej powinna być większa wydajność, zgadza się?

Odnośnie drugiego problemu rozwiązałem go w parę minut i mam nadzieję , że komuś pomoże na przyszłość. Trzeba wejść do biosu ( w zależności kto jaki ma bios ( jaka firma laptopa )) i znajduje się tam opcja "function key" "always on"/"always off" . W tym przypadku trzeba ustawić always off i wtedy w zależności kiedy nam potrzebna jakaś funkcja z klawiatury to sobie dowolnie naciskamy guziczek "fn" i wszystko hula jak trzeba

Ostatnio edytowany przez sliqe - 29-12-2012 o 08:12. Powód: Automerged Doublepost
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:43.


Powered by vBulletin 3