Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 23-07-2003, 17:28   #1
bosal
TecHadmin
 
bosal's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2003
Lokacja: Web 3.0

Posty: 1,870
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bosalek
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Domyślny Przeprosiny!

Drodzy, list który dzis otrzymałem o mało nie zatrzymał mojego serca, myślałem że po tym co przeczytałem dostanę zawału, no ale sie udało, jeszcze żyję. Co to było pewnie was zastanawia. Otóż sami zobaczcie:

Cytuj:
Witam,

Uprzejmie zawiadamiam, że w związku z naruszeniem praw autorskich serwisu tibia.gery.pl sprawa została dziś przekazana do Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Stare Miasto. Proszę spodziewać się wszczęcia postępowania przeciwko Panu w najbliższych dniach.

Kopiowanie z serwisu tibia.gery.pl dotyczy następujących linków:

[TUTAJ LINKI]

Pozdrawiam serdecznie
Pan z GERY.pl [Nie chcę podawać tutaj danych osobowych Pana z Gery].
Nie wiedziałem dlaczego taki list otrzymałem, ale może dlatego, że to jest moja pierwsza poważniejsza strona i nie widziałem, że nie wolno kopiować dosłownie kilku artykułów, a news na głównej stronie tibia.pl nie wystarczy. Ale cóż... dopiero uświadomił mnie kolega, jestem ogromnym fanem tej gry, Wy pewnie też!

Dlatego postanowiłem zrobić jakiś krok w tej sprawie, napisałem do GERY.pl, że pragnę załatwić tą sprawę polubownie, dostałem odpowiedz:

Cytuj:
Z mojej wiedzy, którą posiadam od prowadzącego serwis tibia.gery.pl był Pan proszony o usunięcie tego wcześniej i udając współpracę, której nigdy nie było tłumaczył Pan, że skopiowane treści z serwisu są właśnie za jej sprawą. Wobec powyższego nie widzę specjalnie możliwości wycofania z Prokuratury zawiadomienia o złamaniu praw autorskich do skopiowanych treści. Ton wcześniejszych maili oraz Pana postępowania w tej sprawie nie przekonuje mnie. Jedynie oficjalne przeprosiny na głównej stronie serwisu www.tibia.pl w widocznym miejscu i wykasowanie wszelkich materiałów pochodzących z naszego serwisu mogłbyby pomóc abyśmy wycofali tą sprawę z organów ścigania.

Sprawa jednak nie zostanie wycofana z Prokuratury do momentu w którym nie bedzie przeprosin na taki sam okres czasu w jakim nasze treści widniały na serwisie.
...ja dalej chcę załatwić tą sprawę polubownie, mogę jeszcze dodać że NAPRAWDĘ nie dostałem ŻADNEJ informacji od naczelnego tibia.gery.pl o usunięcie artykułów z mojej strony, no cóż, mimo tego zgodnie z mailem od Pana z GERY.pl pragnę bardzo gorąco przeprosić Jego i całą Jego redakcje za "złamanie" praw autorkich przy skopiowaniu kilku rzeczy z Ich strony. Co więcej, mogę obiecać, że podobna sytuacja z mojej strony się już nie powtórzy!

Z poważaniem
Jakub Boski

PS. Jeszcze raz bardzo gorąco przepraszam i tym samym trzymam za słowo Pana z GERY.pl, że wycofa z prokuratury wniosek. Niektóe działy mogą nie działać ponieważ jestem zmuszony zmienić ich treść, wszystko powinno wrócić do normy najdalej w czwartek.


Przepraszam całą redakcję serwisu www.tibia.gery.pl za skopiowanie
kilku materiałów bez ich zgody i umieszczenie w serwisie www.tibia.pl.
bosal jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-07-2003, 17:48   #2
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Grrrrr
Kliknijcie tu, narazie stawiam się za wami!
Dan the Automator jest offline  
stary 23-07-2003, 17:57   #3
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

też mi się wydaje, że to trochę przegięcie. Owszem, rozumiem, że prawa autorskie, że panowie z tibia.gery.pl dbają o swoje, i rozumiem tu ich, ale to chyba lekka przesada. Jeszcze żeby chociaż all robili samodzielnie, ale to faktycznie, przeciez 3/4 gerego to tłumaczenie tibia.de.

Bosal, jak potrzebujesz któryś z tych działów napisać od nowa, msg mnie na gg, znasz numer.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline  
stary 23-07-2003, 18:49   #4
thunvil
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 38
thunvil ma numer GG 1450790
Domyślny

WRRRRRRRRRR
WRRRRRRRR
i jeszcze raz wrrrrrrrrrr

Jak można coś zrobić w tym kraju???

WWWWRRRRRR


Bosal - jak potrzebujesz pomocy w pisaniu/ tłumaczeniu tekstów, to pisz na gadu: 1450790

Chętnie się zaangażuję. Całe wakacje mam wolne (oprócz grania w Tibie

Thunvil
Isara
thunvil jest offline  
stary 23-07-2003, 22:23   #5
Cibboz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2003

Posty: 58
Cibboz ma numer GG 3925148
Domyślny

Jestem w stalym kontakcie z Bosalem i chcial zebym mu pomugl rozmyslil sie i powiedzial ze zrobi to sam

re.down tez mi sie tak wydaje
Cibboz jest offline  
stary 23-07-2003, 22:26   #6
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

wystraszył się chyba, że potem ci pomocnicy będą gadać, że oni zrobili, a on się podpisał, albo inne takie. A niepotrzebnie, bo jestem przekonany, że gdyby kilka osób mu pomogło, poszło by wszystko sprawniej, lepiej i szybciej.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline  
stary 23-07-2003, 22:55   #7
bosal
TecHadmin
 
bosal's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2003
Lokacja: Web 3.0

Posty: 1,870
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bosalek
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

wiecie co wam powiem panowie, że to naprawde przegięcie i mnie to zaczuna wqrwiać ponieważ np. http://tibia.pl/ab.php było tłumaczone z tibia.de geje też z tego tłumaczyli i tego sie nie da inaczej przetlumaczyc np przetlumaczcie inaczej Post office
__________________
To mówiłem ja bosal

bosal jest offline  
stary 23-07-2003, 22:58   #8
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

chcesz, zrobię ci swoje mapki (sam porobię screeny) i inaczej przetłumaczone (napisane samodzielnie) Ino daj trochę czasu, bo to babranina i sporo zajmie.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline  
stary 23-07-2003, 23:12   #9
bosal
TecHadmin
 
bosal's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2003
Lokacja: Web 3.0

Posty: 1,870
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bosalek
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

nie nie mapki zostają chodzi tu raczej o czary itp może być tłumaczone z tibia.de byle by inaczej jak na gery.pl
__________________
To mówiłem ja bosal

bosal jest offline  
stary 24-07-2003, 10:44   #10
Timisoar2
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Nie wydaje mi sie, by ktos z gery.pl czy tam tibia.gery.pl skierowal zawiadomienie do prokuratury. Zwyczajnie probuja cie zastraszyc - a jesli wczesniej grzecznie prosili cie o zdjecie kopiowanych materialow, to wcale im sie nie dziwie.
Swoja droga serwis gery.pl zmierza w strone sporej komercji (platny download, platne czesci serwisu), wiec kto wie, moze i wynajeli jakiegos prawniczyne.

Jesli tworzysz fanklub Tibii w postaci strony www, to oczywiscie mozesz wykorzystac wszelkie ikonki postaci itd. zamieszczone na tibia.com i gamigo - tam raczej nikt nie zawiadomi radosnie prokuratury. Ale jesli kopiujesz "na zywca" layout, tabelki, kolory, opisy itd, to nie jest dobra droga.

gery.pl nie posiada absolutnie zadnych praw autorskich odnosnie ikonek Tibii, opisow postaci, sposobu gry, tipsow, trickow, broni, czarow, map itp - w zasadzie nie wiem, czy serwis mial jakakolwiek prace tworcza, do ktorej moglby sobie roscic prawa w tym wzgledzie.

Prokuratura taka sprawe umorzy - zerowa szkodliwosc spoleczna, brak praw autorskich gery.pl do contentu Tibii, brak dzialalnosci komercyjnej z twojej strony itd itp. Jest raczej pewne, ze o ile gery.pl (albo dzial tibia.gery.pl) nie sa z gatunku desperados, to zwyczajnie probuja cie zastraszyc.

Trzymaj sie i nie dawaj za bardzo sie zastraszyc. Nie kopiuj takze na zywca zawartosci cudzych stron. A w prokuraturze wbrew pozorom (i w sadach) siedza ludzie rozsadniejsi niz niejeden "wnioskodawca".

P.S. Umieszczanie linkow do innych stron jest absolutnie legalne - niemniej niemile widziane jest ladowanie czyjejs strony jako wlasnej sub-strony.
 
stary 24-07-2003, 10:45   #11
Timisoar2
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

P.S. Rowniez chetnie pomoge w tlumaczeniu tekstow z angielskiego - dla mnie to nie problem. Email: [email protected]
 
stary 24-07-2003, 15:58   #12
bosal
TecHadmin
 
bosal's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2003
Lokacja: Web 3.0

Posty: 1,870
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bosalek
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

heh wiem my mamy pozwolenie od tibia.de na kopjowanie ich obrazków a przecież geje od nich zerżneli
__________________
To mówiłem ja bosal

bosal jest offline  
stary 25-07-2003, 09:23   #13
Yogi
Użytkownik Forum
 
Yogi's Avatar
 
Data dołączenia: 23 07 2003
Wiek: 38

Posty: 311
Yogi ma numer GG 3783481
Domyślny

hmmm...
wiecie moze co stalo sie z tibia.gery.pl??
bo jakos od wczoraj wieczorem nie moge dostac sie na ta strone
czyzby to mialo cos wspolnego z tymi prawami autorskimi??
Yogi jest offline  
stary 25-07-2003, 09:29   #14
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Cytuj:
heh wiem my mamy pozwolenie od tibia.de na kopjowanie ich obrazków a przecież geje od nich zerżneli
No Bosal, piękny poziom reprezentujesz jak na Admina...
Zastanów się co piszesz! Stawiam się za tobą w sprawie tego, że prokuratura jest przegięciem, ale cała ta sytuacja( co by nie mówić) to twoja wina!
Przestań nazywać Spy (bo zapewne o niego chodzi) gejem, poprostu ubiega się o swoje prawa, i głowe daje, że jest hetero(a nie gej)
Dan the Automator jest offline  
stary 25-07-2003, 10:55   #15
Thory
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 07 2003

Posty: 22
Domyślny

Ja bym pewnie dostal bana za nazwyanie kogoś "gejem" w każdym poście...



Bosal: Możesz ich poniżyć przy ludziach pokazując na ich forum pozwolenie z tibia.de. (jeśli było na papierze, ale wątpie)
Thory jest offline  
stary 25-07-2003, 22:26   #16
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Może zabrzmi to głupio, ale cała ta sytuacja dała wam sporą reklamę
Dan the Automator jest offline  
stary 26-07-2003, 00:46   #17
Cibboz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2003

Posty: 58
Cibboz ma numer GG 3925148
Domyślny

Dobo reklame czyli co? I oni nie sa GEJAMI sa tylko lekko .................

re.down Aha o tym myslales THX za odpowiedz.
Cibboz jest offline  
stary 26-07-2003, 08:14   #18
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

NIE SĄ GEJAMI, NAWET LEKKO!!!

Reklamę:
W tym temacie były posty w stylu: obejrzałem tą stronę, nawet fajna i myśle że yo było przegięcie z prokuraturą.
Założe się, że każdy nim się wpisał obejrzał tą strone (tibia.pl)
Dan the Automator jest offline  
stary 26-07-2003, 17:11   #19
notop
Użytkownik Forum
 
notop's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2003
Lokacja: saturn
Wiek: 44

Posty: 715
Stan: Początkujący
Imię: sua mea
Profesja: Elder Druid
Świat: arcania
Poziom: 188
Skille: 21/27
Poziom mag.: 79
notop ma numer GG 771065
Domyślny

jak dla mnie takie straszenie sprawa w sadzie to dziecinada i chyle glowe przed autorem tibia.pl za jego gupote i zazdrosc ze tibie .gery.pl odwiedzalo wiecej osob a forum to bylo prawdziwe forum a nie syf z 30 postami na all tematy

ps. wez duzy rzpet i jebnij sie w sciane bo ejstes lamą---> do wlascicela www.tibia.pl
__________________
========================================
Nadciaga wojna.Widze ja.Plomien przetaczajacy sie nad ziemia.Ciala na ulicach.Miasta obrocone w pyl.Odwet.
F.E.A.R ep
========================================
Ludzie tworza potwory.A potwory maja w naturze niszczyc swych tworcow
notop jest offline  
stary 26-07-2003, 17:25   #20
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

A jak ty chcesz zrobić forum z 1000 postów, gdy ludzie jeszcze nie wiedzą o nim. Co, autor sam miał se powymyślać tematy i na nie sam pisać czy co? Człowieku, zastanów się, co piszesz.
Moim zdaniem tibia.pl ma szansę stać się częściej odwiedzaną stroną i lepszą od tibia.gery.pl. Dlaczego? Bo ktoś jeszcze pracuje nad stroną, a tibia.gery.pl nie było aktualizowane już hoho i jeszcze trochę.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:50.


Powered by vBulletin 3