Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-02-2009, 10:52   #4061
Piombon
Użytkownik Forum
 
Piombon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2009
Lokacja: Wielkopolska

Posty: 46
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Astera
Domyślny

Szczerze powiedziawszy nie czytałem całego tematu. Śledziłem go w roku 2006 do 50 strony chyba, lecz jak widzę - nic się nie zmieniło. Może wprowadzę trochę w to nowinek.

Tak tak - odpowiedź jest blisko. Ale chodziło tu o Dallheim'a, który teraz nosi strój Koszmarnego Rycerza. O dziwo przemieniając połówki imienia wychodzi nam mityczny Heimdall z mitologii Norweskiej, która ma wiele aluzji do Świata Rookgaardu. Sam most jest idealną aluzją : ).

Jeśli chodzi o wątek historii NPCów powiązany z Zadaniem na Miecz Furii - został totalnie zniszczony, przez co Zadania Miecza Furii skróciło się o jakże sporą część.

Pozdrawiam, Piombon.

P.S. Witaj Panie Klocku. : )
__________________
† 24.04.2008 - Wielki Człowiek zmarł z powodu przeciwności Losu; śpij spokojnie, Łukaszu...
Kompendium Tibijskich Mitów i Sekretów (w tym Wyspa Nowych!)
Piombon jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-02-2009, 12:35   #4062
DK-LOG.911
Użytkownik Forum
 
DK-LOG.911's Avatar
 
Data dołączenia: 19 01 2008
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 1

Posty: 482
Stan: Na Emeryturze
DK-LOG.911 ma numer GG 9863330 DK-LOG.911 ma login Tlenu gfos@tlen.pl
Strzałka

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piombon Pokaż post
który teraz nosi strój Koszmarnego Rycerza.
"Rycerza Koszmaru". Nie obrazaj Zakonu. Dlaczego mi sie wydaje, ze w teojej wypowiedzi zabrzmiala nutka wiedzy o quescie... (tak wiem - to bylo napisane )
__________________
I am allways glad to share the memory of the old times - Taghor Mithrilbasher
DK-LOG.911 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-02-2009, 13:49   #4063
.N3pt3r.
Użytkownik Forum
 
.N3pt3r.'s Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2008
Lokacja: In Da Haus

Posty: 177
Stan: Na Emeryturze
.N3pt3r. ma numer GG 9243587 Send a message via Skype™ to .N3pt3r.
Domyślny

W ciągu paru lat odgrzebaliśmy wiele na rooku. Więc zasoby się chyba wyczerpały, ale niech każdy sobie przypomni słowa CipSoftu... "Rookgard jest piękny taki jakiego zrobiliśmy, więc nie ma sensu dodawać innych expowisk , questów , sklepów. Wszystko zostanie po staremu."

I co dodali? Tylko Tutorial Land...

@edit
Może i teraz sam zaprzeczę temu co napisałem wcześniej. Ale każdy chyba pamięta historię pewnego RookStayera ze świata Antica? Kiedyż to na jego stronie tibia.com był ukazany napis :
"Level 47 killed by Ghoul."
Przypominam że on wciąż tkwił na rookgardzie. Było o tym dość głośno zwłaszcza na samej Tibia.com/forum.
Może ktoś coś jeszcze o nim pamięta?
__________________
"Nie absurdalne jest to co się pisze, tylko to jak ty to odbierasz."

Ostatnio edytowany przez .N3pt3r. - 28-02-2009 o 13:53.
.N3pt3r. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-02-2009, 14:47   #4064
Ketjaq
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 02 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Chimera
Skille: 60/60
Domyślny

Może spamuje ale kiedy piszemy spikesword do Dalheima (czy jak się pisze) to mówi jak by go miał... Miecz na wysepce to nie koniecznie sword Dalheima? Ten miecz ma tylko wygląd spike... Wiem że to głupie ale próbuję coś zrobić, odnowić nadzieję...

Wiem, wiem, że ludzie zajmują się tym kilka lat, że ten temat ma 200+ stron i jest wiele innych...
Ketjaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-02-2009, 14:53   #4065
Jazzman
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 02 2009

Posty: 9
Stan: Na Emeryturze
Jazzman ma numer GG 6709550 Send a message via Skype™ to Jazzman
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piombon Pokaż post
Tak tak - odpowiedź jest blisko. Ale chodziło tu o Dallheim'a, który teraz nosi strój Koszmarnego Rycerza. O dziwo przemieniając połówki imienia wychodzi nam mityczny Heimdall z mitologii Norweskiej, która ma wiele aluzji do Świata Rookgaardu. Sam most jest idealną aluzją : ).

Jeśli chodzi o wątek historii NPCów powiązany z Zadaniem na Miecz Furii - został totalnie zniszczony, przez co Zadania Miecza Furii skróciło się o jakże sporą część.
W końcu coś nowego a nie sam spam z fakeami i durnymi teoriami
Jazzman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-02-2009, 16:34   #4066
Piombon
Użytkownik Forum
 
Piombon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2009
Lokacja: Wielkopolska

Posty: 46
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Astera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DK-LOG.911 Pokaż post
"Rycerza Koszmaru". Nie obrazaj Zakonu. Dlaczego mi sie wydaje, ze w teojej wypowiedzi zabrzmiala nutka wiedzy o quescie... (tak wiem - to bylo napisane )
Wtedy imię jego brzmiałoby "Knight of the nightmare", zaś jest to Bractwo Koszmarnych Rycerzy ("Nightmare Knights", gdzie pierwszy człon jest przymiotnikiem). Ale dość o gramatyce.

Nie obrażam zakonu, nie śmiałbym. Mimo, że jestem jego wrogiem, bo owszem - walczę w kolorach Bractwa Kości, to jednak ich szanuję. Rzekniecie, że każdy może być członkiem jednego z nich. Ja zaś jestem wyznawcą Kościoła Zatrotha (RPGStyle mode, jakby co ; ))

Dobrze odczuwasz, mój towarzyszu. Lecz i co z tego? : )

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez .N3pt3r. Pokaż post
W ciągu paru lat odgrzebaliśmy wiele na rooku. Więc zasoby się chyba wyczerpały, ale niech każdy sobie przypomni słowa CipSoftu... "Rookgard jest piękny taki jakiego zrobiliśmy, więc nie ma sensu dodawać innych expowisk , questów , sklepów. Wszystko zostanie po staremu."

I co dodali? Tylko Tutorial Land...

@edit
Może i teraz sam zaprzeczę temu co napisałem wcześniej. Ale każdy chyba pamięta historię pewnego RookStayera ze świata Antica? Kiedyż to na jego stronie tibia.com był ukazany napis :
"Level 47 killed by Ghoul."
Przypominam że on wciąż tkwił na rookgardzie. Było o tym dość głośno zwłaszcza na samej Tibia.com/forum.
Może ktoś coś jeszcze o nim pamięta?
Zostaw Ghoula w spokoju, jeśli chcesz zajść dalej. Chcesz znać prawdę? Nie tylko jeden teleport (owy w Piekle Minosów) znajduje się na (Rook)Asgardzie... Są i klimaty są i sekrety - należy je umieć rozróżniać.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ketjaq Pokaż post
Może spamuje ale kiedy piszemy spikesword do Dalheima (czy jak się pisze) to mówi jak by go miał... Miecz na wysepce to nie koniecznie sword Dalheima? Ten miecz ma tylko wygląd spike... Wiem że to głupie ale próbuję coś zrobić, odnowić nadzieję...

Wiem, wiem, że ludzie zajmują się tym kilka lat, że ten temat ma 200+ stron i jest wiele innych...
Wybacz - nie twierdzi on już nic o żadnym mieczu. Sam spróbuj spytać o Kolczasty Miecz. Na nieszczęście - nic nie odpowiada.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jazzman Pokaż post
W końcu coś nowego a nie sam spam z fakeami i durnymi teoriami
: ) Dziękuję.

Pozdrawiam, Piombon.
__________________
† 24.04.2008 - Wielki Człowiek zmarł z powodu przeciwności Losu; śpij spokojnie, Łukaszu...
Kompendium Tibijskich Mitów i Sekretów (w tym Wyspa Nowych!)
Piombon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-02-2009, 19:46   #4067
.N3pt3r.
Użytkownik Forum
 
.N3pt3r.'s Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2008
Lokacja: In Da Haus

Posty: 177
Stan: Na Emeryturze
.N3pt3r. ma numer GG 9243587 Send a message via Skype™ to .N3pt3r.
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piombon Pokaż post
Wtedy imię jego brzmiałoby "Knight of the nightmare", zaś jest to Bractwo Koszmarnych Rycerzy ("Nightmare Knights", gdzie pierwszy człon jest przymiotnikiem). Ale dość o gramatyce.

Nie obrażam zakonu, nie śmiałbym. Mimo, że jestem jego wrogiem, bo owszem - walczę w kolorach Bractwa Kości, to jednak ich szanuję. Rzekniecie, że każdy może być członkiem jednego z nich. Ja zaś jestem wyznawcą Kościoła Zatrotha (RPGStyle mode, jakby co ; ))

Dobrze odczuwasz, mój towarzyszu. Lecz i co z tego? : )



Zostaw Ghoula w spokoju, jeśli chcesz zajść dalej. Chcesz znać prawdę? Nie tylko jeden teleport (owy w Piekle Minosów) znajduje się na (Rook)Asgardzie... Są i klimaty są i sekrety - należy je umieć rozróżniać.



Wybacz - nie twierdzi on już nic o żadnym mieczu. Sam spróbuj spytać o Kolczasty Miecz. Na nieszczęście - nic nie odpowiada.


: ) Dziękuję.

Pozdrawiam, Piombon.
Zrobiłeś z siebie Debila?
Nie potrafię tego wytłumaczyć co ty zrobiłeś.
Pisze ci wyraźnie że kolo padł na Ghoulu a ty żebym go zostawił.... Jesteś inteligentny...
__________________
"Nie absurdalne jest to co się pisze, tylko to jak ty to odbierasz."
.N3pt3r. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-02-2009, 21:18   #4068
Piombon
Użytkownik Forum
 
Piombon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2009
Lokacja: Wielkopolska

Posty: 46
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Astera
Domyślny

Nigdy nie było dostępu do Ghoula - może był to bardzo krótki okres czasu - z tym się zgodzę. Wtedy mógł zginąć z jego ręki. Ale tak naprawdę teraz zajmowanie się Mitem Ghoul'a nie ma za dużego sensu.

Sam potwierdzasz, że to dawno temu. Tymbardziej jest możliwość, że ściana była otwarta, bo kiedyś podobno był bug, który umożliwiał owy trick. Szybko go jednak naprawiono.

"Scale Armor!" ; "Life Ring!" - Być może. Ale to była historia. Ghoul jest dla klimatu. "Pozostałością" jednego z trzech herosów, którzy podczas Wielkiej Wojny, która miała miejsce też na Rookgardzie, odebrali na tyle dość krwi smokowi, by ten wkrótce zginął. Jeden z nich przemienił się w ghoula, a dwoje okazali się świętymi, w których to ciałach dziś odnajdziemy Katanę i Viking Helmet.

Najwidoczniej już wtedy religia była rozwinięta i bardzo możliwe, że mieli odmienne wiary, co przerodziło się w błogosławieństwo ciała (dwójka herosów), czy jego nekromancję (ghoul).

Mam nadzieję, że mnie rozumiesz. Nie zaprzeczam, że może była możliwość dojścia do Ghoula za sprawą przypadkowego buga, ale ta istota była stworzona w celach RPG. : )

Pozdrawiam, Piombon.

@Down
Też być może - co nie zmienia faktu, że Ghoul ma przesłanie klimatyczne. Szczerze mówiąc - nigdy się nim nie zajmowałem, prócz zrobienia Katana Quest, będąc RookGuardianem. Wolałem zagadki Mainlandu - głównym marzeniem było rozwiązanie 469, co się spełniło ; ).
__________________
† 24.04.2008 - Wielki Człowiek zmarł z powodu przeciwności Losu; śpij spokojnie, Łukaszu...
Kompendium Tibijskich Mitów i Sekretów (w tym Wyspa Nowych!)

Ostatnio edytowany przez Piombon - 28-02-2009 o 21:47.
Piombon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-02-2009, 21:36   #4069
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Cytuj:
Ghoul jest dla klimatu. "Pozostałością" jednego z trzech herosów, którzy podczas Wielkiej Wojny, która miała miejsce też na Rookgardzie
Jakiej Wielkiej Wojny? Nie przypominam sobie o niczym takim.
Cytuj:
Jeden z nich przemienił się w ghoula, a dwoje okazali się świętymi, w których to ciałach dziś odnajdziemy Katanę i Viking Helmet.
Bardziej prawdopodobne jest, iż tych trzej walczyło z Ghoulem, dwóch zginęło, trzeciemu udało się zamurować Ghoula i zamknąć drzwi, lecz dobiły go inne potwory - stąd ciało z kluczem.
__________________

To pisałem ja, Marcin bez 24.
__________________
Grupa Rookgaard zaprasza! Rekrutacja chwilowo wstrzymana, jednak można składać podania! Napisz PM!
Marcin24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-02-2009, 21:44   #4070
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piombon Pokaż post
Szczerze powiedziawszy nie czytałem całego tematu. Śledziłem go w roku 2006 do 50 strony chyba, lecz jak widzę - nic się nie zmieniło. Może wprowadzę trochę w to nowinek.

Tak tak - odpowiedź jest blisko. Ale chodziło tu o Dallheim'a, który teraz nosi strój Koszmarnego Rycerza. O dziwo przemieniając połówki imienia wychodzi nam mityczny Heimdall z mitologii Norweskiej, która ma wiele aluzji do Świata Rookgaardu. Sam most jest idealną aluzją : ).

Jeśli chodzi o wątek historii NPCów powiązany z Zadaniem na Miecz Furii - został totalnie zniszczony, przez co Zadania Miecza Furii skróciło się o jakże sporą część.

Pozdrawiam, Piombon.

P.S. Witaj Panie Klocku. : )
a ty dalej sie lansujesz starajac sie pokazac ludziom, jaki to jestes wszechwiedzacy, jednoczesnie wmawiajac im, ze posiadasz wiedze potrzebna do wykonania wszystkich istniejacych (i nieistniejacych :| ) questow?
pamietam gdy na torgu starales sie sprzedawac za gruba kase "spoilery do questow, ukryte w lamiglowkach", byla tam takze mowa o rzekomym spoilerze do slynnego questa na sword of fury, z zastrzezeniem jednak, ze choc posiadasz wskazowki jak tego questa wykonac to jednak sam go nie wykonales..
owszem, wiedzy nie mozna ci odmowic, ale to co robisz jest co najmniej smieszne
z jakiej racji wypowiadasz sie na temat budowy questa, ktorego nie wykonales, a co za tym idzie NIE MOZESZ stwierdzic, ze on w ogole istnieje
dopoki celu nie osiagniesz, dopoty nie mozesz mowic, ze jest on mozliwy do osiagniecia, a twoje wskazowki w takim wypadku mozna co najwyzej o kant dupy potluc
wiec albo udowodnij w jakis sposob swoje racje, albo po prostu przestan udawac kogos kim nie jestes i tym samym sie osmieszac, bo widze, ze na sile szukasz rozglosu, podobnie jak robil to twoj kolezka avarion (ten od spoilera na winged helmet quest) i jak robi to wiele innych osob z torga (slynne "wiem ale nie powiem")
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-02-2009, 22:07   #4071
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piombon Pokaż post
Szczerze powiedziawszy nie czytałem całego tematu. Śledziłem go w roku 2006 do 50 strony chyba, lecz jak widzę - nic się nie zmieniło. Może wprowadzę trochę w to nowinek.

Tak tak - odpowiedź jest blisko. Ale chodziło tu o Dallheim'a, który teraz nosi strój Koszmarnego Rycerza. O dziwo przemieniając połówki imienia wychodzi nam mityczny Heimdall z mitologii Norweskiej, która ma wiele aluzji do Świata Rookgaardu. Sam most jest idealną aluzją : ).

Jeśli chodzi o wątek historii NPCów powiązany z Zadaniem na Miecz Furii - został totalnie zniszczony, przez co Zadania Miecza Furii skróciło się o jakże sporą część.

Pozdrawiam, Piombon.

P.S. Witaj Panie Klocku. : )
Witam Panie Piombon

Jak zwykle mądrze mówisz Nauczycielu, jednakże obawiam się że Twoje słowa nie wiele tu zdziałają. Próbowałem część swojej wiedzy pozostawić w tym temacie, jednak moje posty zostawały ignorowane. Większa część osób woli "pickować rooka" albo uganiać się za Spike Swordem do którego droga wiedzie przez dźwignie u Toma (sic!). Mam nadzieję iż któregoś dnia ludzie zobaczą różnicę między SS a SoF, pojmą specyficzny klimat Rookgaardu.
Co do Heimdall'a to bardzo podobała mi się gra o tym tytule

@Topic
Ciekawe jaka część osób wie o jakim innym teleporcie mówisz

Ukłony szacunku dla Bractwa Kości od Proroka z Bractwa Kiroka.


Lani d' Szeoussen.
Vin'ult Vhid!
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-02-2009, 22:20   #4072
Piombon
Użytkownik Forum
 
Piombon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2009
Lokacja: Wielkopolska

Posty: 46
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Astera
Domyślny

Hah... Musisz przyznać, że to wspaniałe pomysły? Tymbardziej, że owa dźwignia otwiera pobliskie kraty... : )

O jakim teleporcie to ja mówię? Nie tylko o jednym!

Z pewnością Pan o nicknamie Ufocznik zdziwi się. Tak - mam na myśli te Rookgaardzkie. Pewnie się spytacie, że to nonsens! Nic bardziej mylnego. Magii Czarnoksiężników możemy się dopatrzyć i na Rookgardzie. A wiecie, co może nam to wskazać? Ot - bardzo prosty zwrot - 4 6 9!

Być może Ufoczniku tego nie wykonałem, lecz wiem na tyle dużo (teraz, tymbardziej, gdy spisałem swą wiedzę i wiem na czym stoję - a jest tego ponad 150 stron A4 ciągłego pisma!), by odsłonić kotarę tajemnicy, która ukrywa Miasto Nowych w cieniu. Wspominacie Ghoula. Mawiacie, że był przez pewien czas dostęp do jego komnaty.

A ja Wam powiem, że przez pewien czas była też i kryjówka! Która zapewne należała... no do kogo? Zapewne Verotha. CipSoft skorzystał i stworzył mit samemu. Szybko tedy zrobiono mini update i już więcej komnaty nie zobaczyłem.

Mawiasz Ufoczniku - że questy można zrobić od tak. Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz. Czasem trzeba czekać i miesiące, a dokładniej 6, by odnaleźć podmiot poszukiwań. Lecz i wtedy znajdzie się taki, co wyrzuci to do wody, a Ty straciłeś cały rok i nie pragniesz już dalej próbować.

I jeszcze jedno - nie "lansuję się". Robię to co mi pomaga pojąć nasz Świat. Wczuwam się w swoją postać. W wysłannika tajemnych bractw. W RPG.

Widziałem teleporty na własne oczy. Wiem dokąd 2 z nich prowadzą, zaś przesłanie trzeciego... To tylko jedna osoba wie.

08522143040624! (Czy rzekłby to człowiek głupi, jakim mnie nazywasz Ufoczniku?)
Pozdrawiam, Piombon.

@Down
Jak sobie życzysz.
Niemniej jednak nie tylko Tobie odpowiedziałem. Nawiązałem do tematu, rozmawiałem z Panem Klockiem, a nawiązałem jedynie do Ciebie.

Ostatnio edytowany przez Piombon - 28-02-2009 o 23:02.
Piombon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-02-2009, 22:49   #4073
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piombon Pokaż post
Hah... Musisz przyznać, że to wspaniałe pomysły? Tymbardziej, że owa dźwignia otwiera pobliskie kraty... : )

O jakim teleporcie to ja mówię? Nie tylko o jednym!

Z pewnością Pan o nicknamie Ufocznik zdziwi się. Tak - mam na myśli te Rookgaardzkie. Pewnie się spytacie, że to nonsens! Nic bardziej mylnego. Magii Czarnoksiężników możemy się dopatrzyć i na Rookgardzie. A wiecie, co może nam to wskazać? Ot - bardzo prosty zwrot - 4 6 9!

Być może Ufoczniku tego nie wykonałem, lecz wiem na tyle dużo (teraz, tymbardziej, gdy spisałem swą wiedzę i wiem na czym stoję - a jest tego ponad 150 stron A4 ciągłego pisma!), by odsłonić kotarę tajemnicy, która ukrywa Miasto Nowych w cieniu. Wspominacie Ghoula. Mawiacie, że był przez pewien czas dostęp do jego komnaty.

A ja Wam powiem, że przez pewien czas była też i kryjówka! Która zapewne należała... no do kogo? Zapewne Verotha. CipSoft skorzystał i stworzył mit samemu. Szybko tedy zrobiono mini update i już więcej komnaty nie zobaczyłem.

Mawiasz Ufoczniku - że questy można zrobić od tak. Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz. Czasem trzeba czekać i miesiące, a dokładniej 6, by odnaleźć podmiot poszukiwań. Lecz i wtedy znajdzie się taki, co wyrzuci to do wody, a Ty straciłeś cały rok i nie pragniesz już dalej próbować.

I jeszcze jedno - nie "lansuję się". Robię to co mi pomaga pojąć nasz Świat. Wczuwam się w swoją postać. W wysłannika tajemnych bractw. W RPG.

Widziałem teleporty na własne oczy. Wiem dokąd 2 z nich prowadzą, zaś przesłanie trzeciego... To tylko jedna osoba wie.

08522143040624! (Czy rzekłby to człowiek głupi, jakim mnie nazywasz Ufoczniku?)
Pozdrawiam, Piombon.
Tak na przyszlosc: nie odpowiadaj mi dwutorowo tak jak to zrobiles (tzn. wyslales mi prywatna wiadomosc i jednoczesnie napisales posta skierowanego w moja strone), bo nie za bardzo mam ochote pisac kolejny raz to samo, wiec po prostu sprawdz teraz swoja skrzynke pw
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-02-2009, 23:09   #4074
Jazzman
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 02 2009

Posty: 9
Stan: Na Emeryturze
Jazzman ma numer GG 6709550 Send a message via Skype™ to Jazzman
Domyślny

@Piombon

Kontynuuj
Jazzman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-02-2009, 23:14   #4075
Piombon
Użytkownik Forum
 
Piombon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2009
Lokacja: Wielkopolska

Posty: 46
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Astera
Domyślny

Osobiście proponuję stworzyć nowy temat - bo tutaj ciężko się coś doczytać. Ten by służył jako pomoc naukowa. W nowym byśmy mieli porządek itd.

@Jazzman
O czym chciałbyś posłuchać? ; )

Pozdrawiam.
__________________
† 24.04.2008 - Wielki Człowiek zmarł z powodu przeciwności Losu; śpij spokojnie, Łukaszu...
Kompendium Tibijskich Mitów i Sekretów (w tym Wyspa Nowych!)
Piombon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2009, 08:43   #4076
DK-LOG.911
Użytkownik Forum
 
DK-LOG.911's Avatar
 
Data dołączenia: 19 01 2008
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 1

Posty: 482
Stan: Na Emeryturze
DK-LOG.911 ma numer GG 9863330 DK-LOG.911 ma login Tlenu gfos@tlen.pl
Strzałka

chyba dam teorie... chyba wiekszosc czytala albo ogladala Kod DaVinci. gdy rozwiazywali zagadke swietego graala wpadli na to:

SAN GREAL (swiety graal) -> SANG REAL (krolewska krew)

wystarczy zamienic spacje miejscami. a teraz spojrzcie:

SPIKE SWORD -> SPIKES WORD

kto zna jakies "kolczaste slowo"?? (tu raczej nie chodzi o przeklenstwa. Cipfried twierdzi ze "mozemy zostac skazani na banicje za takie zachowanie")

przynajmniej jedna rzecz mozemy wykluczyc
__________________
I am allways glad to share the memory of the old times - Taghor Mithrilbasher
DK-LOG.911 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2009, 09:39   #4077
Piombon
Użytkownik Forum
 
Piombon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2009
Lokacja: Wielkopolska

Posty: 46
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Astera
Domyślny

Brawo, DK. Wreszcie coś porządnego pośród tych 200 stron. Taki typ myślenia właśnie jest potrzebny : )

Chciałbym też wyjaśnić sprawę, by nie dochodziło potem do nieporozumieć, jak to doszło ze mną i Ufocznikiem. Mam trochę wiedzy więcej na temat Rookgardu aniżeli przeciętny rookstayer, ale z drugiej strony choć ją mam - nie wykonałem (nie nazwę tego Sword of Fury questem - chociaż (!) cała fabuła zadania jest zgodna z jego historią) zadania, którego podstawy i dalsze ogólniki znam. Nie ja zdobyłem tą wiedzę - przyznaję. Byłem jej blisko, a człowiek, który mnie wsparł ją potwierdził i umodyfikował parę szczegółów.

Proszę też - nie kłóćcie się ze mną "Ale jesteś niedobry - wiesz, ale nie powiesz." - tak to były stare czasy. Nie byłem też do końca pewny w paru sprawach. Nie wiedziałem, że 469 da się deszyfrować, a znałem go jedynie od strony 4 6 9. Aktualnie, gdy rozważam nad odejściem na emeryturę Mythbustersk'ą próbuję odnaleźć najlepsze rozwiązanie na załagodzenie tego i postawienie każdej strony po zadowolonej części.

Najwidoczniej nie czytaliście Kompendium, ale powiem to. To jest właśnie bliskie do tego co powiedział DK.

Udowadnia, że w Tibii są wskazówki do tego jak spowodować, by SoF zniknął.
Wystarczy pobawić się anagramami z tabliczką przed wysepką.
A zwrot 'humble'? Ma inne znaczenie. ; )

Pozdrawiam, Piombon.
__________________
† 24.04.2008 - Wielki Człowiek zmarł z powodu przeciwności Losu; śpij spokojnie, Łukaszu...
Kompendium Tibijskich Mitów i Sekretów (w tym Wyspa Nowych!)
Piombon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2009, 11:46   #4078
DK-LOG.911
Użytkownik Forum
 
DK-LOG.911's Avatar
 
Data dołączenia: 19 01 2008
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 1

Posty: 482
Stan: Na Emeryturze
DK-LOG.911 ma numer GG 9863330 DK-LOG.911 ma login Tlenu gfos@tlen.pl
LOL

humble(1) adj. skromny, pokorny
humble(2) v.t. upokorzyć, poniżyć...
__________________
I am allways glad to share the memory of the old times - Taghor Mithrilbasher
DK-LOG.911 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2009, 11:48   #4079
Ketjaq
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 02 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Chimera
Skille: 60/60
Domyślny

Sorry, nie wiedziałem że nie można już na ten temat rozmawiać... Od 4 dni czytałem temat i wiele ludzi pisało rozmowy z jakimiś typami co uważają że mają SS albo kumplami Sunrise - gadajcie z NPC. Przy początku tematu stonoga - to NPC... Zaczynam rozumieć. A teraz nie można z nimi porozmawiać?! Albo quest jest niedostępny ( bym sie popłakał ) albo NPC nie mają z tym związku (OMV to po co to wszystko? Ile salmonow ((czy jak to się pisze)) poszło ?

A co do tych TP to nieczaje Tzn 469 co to oznacza i wogle. Napiszcie

Ostatnio edytowany przez Ketjaq - 01-03-2009 o 11:54.
Ketjaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2009, 11:53   #4080
Piombon
Użytkownik Forum
 
Piombon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2009
Lokacja: Wielkopolska

Posty: 46
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Astera
Domyślny

Biorąc na przykład którąś z Polskich młodzieżowych gwar:
-Ale zrobiłeś kwas.
Nie oznacza, że jest chemikiem, ale...
-Ale siara...
-Ale wstyd (posikałeś się w markecie).

Mogę rzec do Ciebie ziomku - ale czy to będzie oznaczało, że mieszkasz na tym samym terenie co ja? (np. powiat Pilski) - Nie, choć takie pierwotne znaczenie miało to słowo. Teraz to kumpel, znajomy itd.

W Kompendium jest o tym troszkę więcej ; )

Pozdrawiam, Piombon.

P.S. Chyba każdy rookstayer zna te pospolite znaczenia : )
__________________
† 24.04.2008 - Wielki Człowiek zmarł z powodu przeciwności Losu; śpij spokojnie, Łukaszu...
Kompendium Tibijskich Mitów i Sekretów (w tym Wyspa Nowych!)
Piombon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:47.


Powered by vBulletin 3