Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-07-2008, 18:52   #101
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vrael Pokaż post
Trzeba się kierować czasem własną głową a nie tylko na poradniki patrzeć. Myślisz, że po co w tierach dla shadow priesta jest spirit? Myślisz, że po co ludzie biorą Meditation talent? Spirit to gówno bez Meditation, ale z nim to naprawdę pomaga (w pewnym zakresie). Każdy end gamowy shadow priest, który twierdzi, że spirit shadow priestowi jest użyteczny jak intelect warriorowi jest zwykłym, pospolitym noobem.
Jest spirit, rzeczywiście. Jednak w każdym tierze intelektu jest o wiele więcej. Priestowi potrzeba dużo many i temu nie możesz zaprzeczyć. Najbardziej zwracam uwagę na intelekt, ale jak miałbym wybrać pomiędzy +20 int +50 stamina(załóżmy), oraz +20 int +20 spirit, wybrałbym to ze spiritem.

Ostatnio edytowany przez _WrD_ - 17-07-2008 o 18:54.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-07-2008, 21:51   #102
Vrael
Użytkownik Forum
 
Vrael's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2006
Lokacja: Poznan
Wiek: 32

Posty: 526
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Arcania
Domyślny

Mówię Ci, bez spiritu nie ujedziesz niezależnie od tego czy masz 8k many czy 10k. Im więcej spiritu, tym większe mp5, im większe mp5, tym większa regeneracja many podczas castowania, co SP robi prawie cały czas. A intelectu nie jest "o wiele" więcej, tylko trochę. A dokładniej o 1/3. Oczywiście też racja, że dużo intelectu zawsze powinno się mieć. Mimo to, jak to ktoś kiedyś ujął "Spirit is your mana pool" (co akurat tyczyło się leczącego priesta, ale dam sobie alta skasować, że tyczy się też shadowpriestów! xD)
Vrael jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2008, 22:23   #103
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

kasuj alta i to natychmiast. spell damage to jest mana shadow priesta (nie tylko jego, ale i calej druzyny). jasne, spirit tez sie przydaje (IDS), albo troszke pomaga jak zgarniesz killing blowa na jakims addzie na bossie (spirit tap)..spirit jest na sprzecie i przydaje sie jak zaczynasz raidowac (majac malo spell damage ledwo dasz rade pociagnac wiekszy dps przez dluzszy czas), ale potem..meh. spirit nalezy traktowac tak: 10 spirit - 1 spell damage(1.1 z BoK), zakladajac oczywiscie, ze ma kto buffowac IDS w raidzie. Sytuacji gdy zgarniesz jakis item bo ma iles tam spiritu mozna policzyc na 1 palcu, odejmujac od tego 1.
^ dotyczy sie to shadowpriestow(na raidach), dla holy priestow spirit jest bardzo wazny (dodajac do tego niedawny buff do regenu), ale nie bede sie w to zaglebial
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.

Ostatnio edytowany przez Sozemego - 17-07-2008 o 22:38.
Sozemego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2008, 22:32   #104
PLague
Użytkownik Forum
 
PLague's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2006
Lokacja: Koszary

Posty: 279
Domyślny

Ok. Tylko spokojnie...
Albowiem nadszedł ten dzień. Wpisałem kod pre-paida do mojego konta. Włączam grę. Wpisuję hasło. Login. Zatrzymuje się na authentitating czy jak to tam jest... I ani myśli iść dalej. WTF?! ZABIJE!
__________________
Fennec here, fennec there, fennecs are everywere.
PLague jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2008, 22:32   #105
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
Jest spirit, rzeczywiście. Jednak w każdym tierze intelektu jest o wiele więcej. Priestowi potrzeba dużo many i temu nie możesz zaprzeczyć. Najbardziej zwracam uwagę na intelekt, ale jak miałbym wybrać pomiędzy +20 int +50 stamina(załóżmy), oraz +20 int +20 spirit, wybrałbym to ze spiritem.
Powiem ci na przykładzie mojego maga
Pomijając, zę bonus mam większy to nawet zakładając, że mój regen gdy castuje to 30% (jak twój)
I gdy mam do wyboru przedmiot który ma np.
+ 20 staminy
+ 20 intelektu
+ 20 spiritu
a
+20 staminy
+40 intelektu (czysta utopia, bo tkaiebo przelicznika nie ma, ale nvm)
Ogólne statystyki bez tego to:
730 intelektu
300 spiritu
+ 1200 spelldmg
kryta pomińmy - łątwiej będzie. Zwłaszcza, że ty z kryta prawie nie korzystasz.
I przedmioty. Co bym wybrał?
Wybrałbym ten pierwszy.
Dlaczego?
Pomijajać wszystkie głębokie formułki - z buffami i potami mam liczmy 750 intelektu
"wydajność" mojego spiritu wynosi 1.28
Oznacza to, że 1 pkt spiritu daje mi 1.28 mp/5
Teraz... Dodanie mi 20 intelektu daje mi liczmy 300 many. Do tego zwiększa mana coefficiency o 0.01 (łącznie wynosi ono 1.29)
300* 1,29 = 387 * 0,3 (talent dający regen gdy castujesz) * 0,01 (bonus z przedmiotu) = 1,161. Tyle dostajesz extra mp/5 co sekundę dzięki 20 gratisowym pktom intelektu. Przeliczając to na walkę z brutallusem gdy bijesz się 6 minut daje ci do gratis 83,592 many. Czyli wystrzelisz 1 i 1/4 fireballa. Co daje ci 2398,75 obrażeń więcej.

A teraz weźmy nasze buty ze spiritem.
20 extra spiritu daje nam w praktyce 20*1,28 = 25,6 mp/5. Czyli na całą walkę 1843,2 many więcej. Co przekłada się na 6 i 1/7 fireballa przy 6 minutowej walce. Daje to 11782,66 dmg więcej.
Prawie 9k więcej niż daje ci tamten intelekt.

Starałem się dać jak najmniej czynników, prawdziwe obliczenia byłyby na o wiele bardziej skomplikowanym poziomie. Mam nadzieję, że wytłumaczyłem ci jak działa spirit.
A teraz zbieraj gear ze spiritem i korzystaj z 200% regeneracji po ubiciu moba.

Edit:
@Plague:
Spróbujr estart wowa/kompa. Jak nic to pisz do blizza
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.

Ostatnio edytowany przez eerion - 17-07-2008 o 22:34.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2008, 22:38   #106
PLague
Użytkownik Forum
 
PLague's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2006
Lokacja: Koszary

Posty: 279
Domyślny

Na razie włączyłem Blizzard Repair. Może to też wynikać z takiej rzeczy, że z miesiąc temu szlajałem się po privach i zmieniłem realmlist, jednak oryginał zachowałem na pulpicie. Oczywiście przed próbą zalogowania się na officialu, przywróciłem oryginalny realmlist, no ale może... Tak oto wygląda:

set realmlist eu.logon.worldofwarcraft.com
set patchlist eu.version.worldofwarcraft.com
__________________
Fennec here, fennec there, fennecs are everywere.
PLague jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2008, 22:41   #107
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

tak ma wygladac. a co do tego, to przed chwila mialem ten sam blad, juz przeszlo.
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2008, 23:01   #108
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

@eerion
Dobra, masz rację. Wygrałeś. Rzeczywiście, różnica jest duża. Dzięki że znalazłeś czas na wytłumaczenie mi tego ^^

Za tydzień, w piątek, kupuję pre-paida. Nie wcześniej, tak sobie postanowiłem. Teraz wyjazd, wracam we wtorek, te 3 dni wytrzymam. Trzeba przerwę zrobić, a co, inaczej WoW mi się znudzi :)
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2008, 23:29   #109
Lord Dreathan
Użytkownik Forum
 
Lord Dreathan's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2004
Wiek: 34
Wpisy bloga: 4

Posty: 1,520
Stan: Niegrający
Lord Dreathan ma numer GG 5945841
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PLague Pokaż post
Na razie włączyłem Blizzard Repair. Może to też wynikać z takiej rzeczy, że z miesiąc temu szlajałem się po privach i zmieniłem realmlist, jednak oryginał zachowałem na pulpicie. Oczywiście przed próbą zalogowania się na officialu, przywróciłem oryginalny realmlist, no ale może... Tak oto wygląda:

set realmlist eu.logon.worldofwarcraft.com
set patchlist eu.version.worldofwarcraft.com
U mnie sa problemy z logowaniem na serwer i mega lagi na serwie, wiec to wina blizza.
__________________
Althunus, Fallen Dark, Harlequin Vito, Gutesco Vito, Acutus and Sinistril - always in my heart.

"We are falling - falling to rise"


Ukryty tekst:
[b] Pomogłem? Wkurzyłem? Mam fajny nick? Zostaw po sobie ślad w postaci NOTKI
Lord Dreathan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2008, 23:51   #110
PLague
Użytkownik Forum
 
PLague's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2006
Lokacja: Koszary

Posty: 279
Domyślny

Huhuhu, WoW is a game, life is a pain ^^

Szkoda, że po godzinie zaczęło lagować - ale nic, jutro też jest dzień!
__________________
Fennec here, fennec there, fennecs are everywere.
PLague jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2008, 00:16   #111
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

o bleh walnąłem się w obliczeniach.
Różnica jest zdecydowanie mniejsza jeśli chodzi tutaj o przewagę spiritu.
ale ta i tak jest wystarczająca by to robiło dużą różnicę
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2008, 02:06   #112
Vrael
Użytkownik Forum
 
Vrael's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2006
Lokacja: Poznan
Wiek: 32

Posty: 526
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Arcania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sozemego Pokaż post
kasuj alta i to natychmiast. spell damage to jest mana shadow priesta (nie tylko jego, ale i calej druzyny). jasne, spirit tez sie przydaje (IDS), albo troszke pomaga jak zgarniesz killing blowa na jakims addzie na bossie (spirit tap)..spirit jest na sprzecie i przydaje sie jak zaczynasz raidowac (majac malo spell damage ledwo dasz rade pociagnac wiekszy dps przez dluzszy czas), ale potem..meh. spirit nalezy traktowac tak: 10 spirit - 1 spell damage(1.1 z BoK), zakladajac oczywiscie, ze ma kto buffowac IDS w raidzie. Sytuacji gdy zgarniesz jakis item bo ma iles tam spiritu mozna policzyc na 1 palcu, odejmujac od tego 1.
^ dotyczy sie to shadowpriestow(na raidach), dla holy priestow spirit jest bardzo wazny (dodajac do tego niedawny buff do regenu), ale nie bede sie w to zaglebial
NONO ty mi tutaj spell damageu nie wciskaj bo to była walka intelect vs. spirit! (a dokładniej obrona spiritu)
Vrael jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2008, 11:04   #113
omgkk
Użytkownik forum
 
omgkk's Avatar
 
Data dołączenia: 12 07 2008

Posty: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vrael Pokaż post
NONO ty mi tutaj spell damageu nie wciskaj bo to była walka intelect vs. spirit! (a dokładniej obrona spiritu)
spirit jest ważny, ale 1int>1spi dla sp
omgkk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2008, 11:56   #114
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

ROFLMAO! xD
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2008, 12:35   #115
Sajrus
Użytkownik Forum
 
Sajrus's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2008
Lokacja: Szczecin

Posty: 23
Imię: Cyrus
Gildia: WoW ;D
Domyślny

Tutaj macie cos odnosnie priesta:

http://youtube.com/watch?v=jNbFYSXON6Q&feature=related

xD!
Sajrus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2008, 17:31   #116
Racon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 08 2004

Posty: 653
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

BETA TEST WOTLK SIE ZACZELY!!
Na stornie http://www.mmo-champion.com/ dostepne sa najnowsze informacje dotyczace Wotlk, shaman bedzie miec 20yardow pushbacka z thunder? D Sa juz nawet talenty huntera i pala... Btw. ciekawe kiedy dowiemy sie kto w EU dostal sie do beta testow.


EDIT: postacie z bety nie dostana usniete, jedynie wlasciciele dostana chwilowego "bana" zeby dac szanse innym ktorzy sie nie dostali na testy.
EDIT2: "Windfury Totem is now a flat 20% melee haste totem. All ranks have been modified. " Enh shamans pwned!
Edit3: "Wrath of Air is now a flat 10% spell haste totem. " ele shamans pwned :'<<<

Ostatnio edytowany przez Racon - 18-07-2008 o 17:38.
Racon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2008, 17:32   #117
Bluray
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Outland
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,077
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Bluray ma numer GG 9804717
Domyślny

Na pewno nie Polak :/
Bluray jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2008, 17:40   #118
Relosu
Zbanowany
 
Relosu's Avatar
 
Data dołączenia: 05 05 2006

Posty: 196
Domyślny

Zamiezam zaczac grac na officialu w 2 miech wakacji i mam problem. Odrazu mowie ze pieprze tego triala(no moze jakies 3-4 dni) i odrazu laduje normalne konto. Chcialbym szybko wylevelowac i sie wacham miedzy hunterem a magiem. Wiem ze obie klasy sa fajne i na pve i na pvp ale jest problem. Co bardziej sie liczy w endgame ? Zawsze mysle przyszlosciowo wiec musze to wiedziec. Odrazu mowie ze bede grac w hordzie wiec namawiec mnie na realmy =)
Relosu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2008, 17:42   #119
Racon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 08 2004

Posty: 653
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Relosu Pokaż post
Zamiezam zaczac grac na officialu w 2 miech wakacji i mam problem. Odrazu mowie ze pieprze tego triala(no moze jakies 3-4 dni) i odrazu laduje normalne konto. Chcialbym szybko wylevelowac i sie wacham miedzy hunterem a magiem. Wiem ze obie klasy sa fajne i na pve i na pvp ale jest problem. Co bardziej sie liczy w endgame ? Zawsze mysle przyszlosciowo wiec musze to wiedziec. Odrazu mowie ze bede grac w hordzie wiec namawiec mnie na realmy =)
Hunter - ni hao - farmienie golda (imho)
mag - dobry do pvp i do pve
realm - vek'nilash - 2 najwiekszy polski realm po BL


Taki off top z wotlk...

Ostatnio edytowany przez Racon - 18-07-2008 o 17:45.
Racon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2008, 17:52   #120
Bluray
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Outland
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,077
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Bluray ma numer GG 9804717
Domyślny

Kołbaś

Ja gram hunterem już prawie 2 miechy z małą przerwą (wczasy) i wbiłem 57lvl, więc myślę że to szybko.
realm: Anachronos

A tak z innej paki: którego tiera najłatwiej jest zdobyć, albo inczaj: którego jest warto zdobyć i ile czasu miej, więcej trzeba temu poświęcić?

Ostatnio edytowany przez Bluray - 18-07-2008 o 17:56.
Bluray jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:39.


Powered by vBulletin 3