Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Pokaż wyniki sondy: Co sądzisz o programiku dodającym dźwięk do Tibii ?
Nie używałbym, to niszczy klimat gry. 5 62.50%
Używałbym i byłbym w stanie zapłacić około 5zł za taki program. 0 0%
Używałbym gdyby był za darmo. 3 37.50%
Głosujących: 8. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-09-2011, 22:37   #1
0marvin0
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 09 2011

Posty: 4
Żarówka Tibia z dźwiękiem

Witam wszystkich
Interesowałem się ostatnio pisaniem własnych... "niegrzecznych" programików wspomagających granie w Tibię. Raczej nie będę ich kończył ani wykorzystywał i proszę o przemilczenie tej sprawy.
Chodzi o to że ucząc się jak działa Tibia od środka, zdałem sobie sprawę że w miarę łatwo można dodać to Tibii dźwięk i muzykę. Wyglądało by to w ten sposób że trzeba by odpalić równolegle to tibii osobny programik, który odczytuje co dzieje się podczas rozgrywki i odgrywa odpowiednie dźwięki. Można w ten sposób dodać efekty dźwiękowe czarów, ataków, otoczenie, odgłosy potworów, itp. Program w żaden sposób nie ingerował by w kod i pliki tibii, ani nie wspomagał by rozgrywki.

Wiecie może czy istnieje już podobny program ? No i co w ogóle mylicie o takim pomyśle ? Świętokradztwo czy fajny dodatek ?

Ostatnio edytowany przez 0marvin0 - 19-09-2011 o 22:45.
0marvin0 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-09-2011, 00:11   #2
Masterwizard
Użytkownik Forum
 
Masterwizard's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2011
Lokacja: Rookgaard
Wiek: 42

Posty: 270
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Silvera
Poziom: 106
Skille: Dst25
Poziom mag.: ;]
Domyślny

Tylko nie wiem na czym miałyby te dźwięki polegać. Potwory warczą, "grrr, grrr..", a rzucanie czarów to jakieś dźwięki podobne do miażdżenia puszki po piwie? ^^
Hmm...moje osobiste zdanie jest takie, że już TAK przyzwyczaiłem się do Tibii bez dźwięku, że nie ma nawet dnia, abym o tym myślał. Mi wystarczają słuchawki z dobrą muzyką podczas gry - i tyle .
__________________


Czyń swoją Wolę, niechaj będzie całym Prawem...
Miłość jest Prawem, Miłość podług Woli...

17 czerwca 2011r. logując się do gry dowiedziałem się, że konkurs na tibia.com... inaczej: Premium Account Your premium time expires at Jun 11 2012, 22:19:39 CEST. Mater Dei!!!!!! Oo

21:56 Waleczna Rigia [2]: ty jestes synem garbatego pajaka
Masterwizard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2011, 00:24   #3
0marvin0
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 09 2011

Posty: 4
Domyślny

Dźwięki były by jak w każdym innym erpegu. Dla własnych potrzeb skorzystałem z waveów wyciągniętych z gry Torchlight. Lekko oskryptowałem żeby moby reagowały na ciosy w zależności od rodzaju ataku, typu potworka itp. U mnie się sprawdza, ale to raczej tak dla zabawy zrobiłem. Do tego odgłosy, jak cieknąca woda, tupanie i muzyczka w tle. Czemu nie.

//edit
Nawet udało mi się zrobić odgłosy przedmiotu, który przemieszczamy w ekwipunku, na przykład brzdęk monet, wiecie, tak jak w Diablo.

Ostatnio edytowany przez 0marvin0 - 20-09-2011 o 00:29.
0marvin0 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2011, 08:43   #4
Jagred
Użytkownik Forum
 
Jagred's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2008
Wiek: 38

Posty: 375
Profesja: Elder Druid
Świat: Premia
Domyślny

chyba kolesie od black*proxy zrobili cos takeigo.
Dodatkowo liczylo ile tilow jest odpowiedniego koloru na ekranie i dobieralo muzyke do tego. Czyli jak duzo trawy to inna muzyczka, a jak duzo lawy to tez inna.
__________________
Zamierzasz odpowiedzieć na mojego posta?
Błagam Cię, napisz inteligentnie albo nie pisz wcale.
Jagred jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2011, 14:04   #5
0marvin0
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 09 2011

Posty: 4
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jagred Pokaż post
chyba kolesie od black*proxy zrobili cos takeigo.
Dodatkowo liczylo ile tilow jest odpowiedniego koloru na ekranie i dobieralo muzyke do tego. Czyli jak duzo trawy to inna muzyczka, a jak duzo lawy to tez inna.
Słyszałem o tym programie, ale nie wpadł mi w ręce. Pomysł fajny i można go wykorzystać, ale ten program dodawał tylko muzykę, a nie efekty dźwiękowe, tak ?
0marvin0 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2011, 17:11   #6
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Tibia to była jedyna gra w którą mogłem sobie spokojnie pograć i posłuchać muzyki w tym samym czasie :<. We wszystkich innych gdzie muszę reagować na dźwięk słuchanie muzyki mi przeszkadza

Co do programów to nie wiem, ale na pewno na utube znajdzie się filmiki symulujące tibię z dźwiękiem
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2011, 17:13   #7
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

@2up - jak zamierzasz się w to bawić, to zrób regulację głośności - bo z twoich postów zrozumiałem że byłby to oddzielny program, tak? Może coś podobnego do dźwięków Metina? (Tylko nie w stylu azjatyckim ^^)
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2011, 17:33   #8
0marvin0
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 09 2011

Posty: 4
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez voice Pokaż post
@2up - jak zamierzasz się w to bawić, to zrób regulację głośności - bo z twoich postów zrozumiałem że byłby to oddzielny program, tak? Może coś podobnego do dźwięków Metina? (Tylko nie w stylu azjatyckim ^^)
Tak to było by proste. Doszedłem też do wniosku że programik mógłby być prawie "niewidzialny". Tzn. umieszczało by się skrót do niego na pulpicie, miałby np. ikonkę Tibii z nutką. Po uruchomieniu program uruchamiał by Tibię, a własnego okna by nie posiadał. Ustawienie wprowadzało by się przez ikonkę w trayu. Dodanie opcji dźwięku do samej Tibii było by w sumie możliwe, ale albo trzeba by przerobić dll co grozi banem ze strony Cipsoftu, albo na bieżąco modyfikować pamięć co często powoduje błędy w grze i zawieszenie się Tibii. No i jest trudniejsze do zaprogramowania.
0marvin0 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2011, 18:16   #9
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

Spróbuj też wkleić normalną muzyczkę (tylko cichszą), np. coś takiego że jak wchodzisz do podziemii (czyli program "wykrywa" dużą ilość pól koloru brązowego) to muzyczka się zmienia, a jak chodzisz po lesie czy po czymś (duża ilość koloru zielonego) to muzyczka jest inna. No i efekty dźwiękowe - Może odgłosy Potworów? Szczekanie psa, Ryk Demona? Pokombinuj

Łap tutaj dosyć fajnie przerobiony frag movie z Tibii właśnie z dźwiękami z otoczenia -

Part 1
Part 2
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:43.


Powered by vBulletin 3