Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-08-2009, 14:18   #81
Marna_Prowokacja
Użytkownik Forum
 
Marna_Prowokacja's Avatar
 
Data dołączenia: 21 07 2009
Lokacja: sprzed komputera

Posty: 98
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: ałrea
Poziom: 069
Skille: 6/6/6
Poziom mag.: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
..

za czasow 7.6 i wersji wczesniejszych tak to sie jakos fajnie ukladalo, ze zrobienie 1 bp dowolnych run trwalo srednio 30-50 razy dluzej niz wystrzelanie go w stworki, wiec 2-3 wysokolevelowych magow zuzywalo runy robione przez 200 ludkow na 30 levelach stojacych pod depo, ktorzy (jakby tego bylo malo) myslalo, ze zbijaja na runach fortune, dlatego nawet nie bralo sie za expienie. Innymi slowy 90% serwera pracowalo na to, zeby 5-10% moglo poexpic.

Po pewnym czasie sredni level podskoczyl, ludzie zaczeli zauwazac, ze expienie sie oplaca, i zdecydowana wiekszosc runemakerow zaczela byc konsumentami. Proporcje nawet jesli w momencie wyjscia jeszcze sie nie obrocily (konsumentow nie bylo 90%, ale 40-50% na pewno), to w najblizszym czasie i tak zabrakloby producentow zeby utrzymac rosnacy popyt, szczegolnie, ze producentow nie tylko nie przybywalo, ale wrecz ubywalo (bo zaczynali expic i sami potrzebowali run, a nikt normalny nie robilby ich sobie przez tydzien samemu tylko po to, zeby poexpic 2-3 godziny). Tak wiec sklepy byly potrzebne zeby ta machina sie w pewnym momencie nie zatrzymala w miejscu.


Prosciej nie potrafie.



cena za przeniesienie raczej nie przekroczy ceny pacca, a jesli nawet, to przekroczy minimalnie.
W wiekszosci przypadkow polaczki i tak kupuja pacc za gold, wiec nie widze powodu, zeby kogos mialo nie byc stac na przeniesienie calej 15-20 osobowej gildii ktora zostala np. pobita w wojnie na swiat nPvP. Malo tego, jestem przekonany, ze znajda sie ludzie przenoszacy swoje noobchary za kase/ gold po to, zeby np nie zostawiac na opuszczanym serwerze rzadkich przedmiotow, ktorych bylo zbyt duzo by je ubrac na siebie.



no i ?

Druid i sorc maja dokladnie takie same mozliwosci defensywne, wiec nie ma powodu by krzywdzic jedna z tych klas znacznie ograniczajac jej mozliwosci ofensywne (bo oznacza to wprost nie tylko ograniczenie szybkosci expienia, ale rowniez ograniczenie zdobywanej kasy i wiele innych daleko idacych konsekwencji). Dlatego jest jak jest, a z braku innych mozliwosci (ktorych Tibia po prostu nie umozliwia) te 2 klasy roznia sie zywiolami.
nie wiem moze akurat dodanie run do sklepow bylo koniecznoscia. nie do konca przekonuje mnie to co napisales.
__________________

nienawidze cipsoftu, updejtow, pseudo inteligentow, szatanistow, lamusow z npvp i wiekszosci tibijczykow.

skilsy ;
ironia. 9/10
sarkazm. 9.5
metafora. 8
riposta. 8.9
spaming. 6.6
punche. 9.5
foruming 10
Marna_Prowokacja jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-08-2009, 14:35   #82
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pix888 Pokaż post
Z tego co przeczytałem wynika to:
gracz z non-pvp dostanie możliwość przeniesienia się na losowy server pvp?
Nie. Gracz z non-pvp może się przenieść tylko na inne non-pvp. Ale powstaną jeszcze 3 nowe servery: X (non-pvp), Y (pvp) i Z (pvp-e). Z każdego z ponad 70 światów będzie można przenieść się na X, Y lub Z, ale z nich już chyba nie będzie można się wydostać, da rade przemieszczać się wtedy tylko między tymi trzema światami.

Lub inaczej ujmując- gracz z non-pvp będzie mógł przenieść się na inne non-pvp, jeden (nielosowy) serwer pvp i jeden (nielosowy) serwer pvp-enfo, z czego te dwa serwery będą nowe, teraz one nie istnieją.

Ostatnio edytowany przez Akkorin - 15-08-2009 o 14:57.
Akkorin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2009, 14:51   #83
Mietek11
Użytkownik Forum
 
Mietek11's Avatar
 
Data dołączenia: 11 09 2008
Lokacja: Kraków

Posty: 69
Stan: Usunięty
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Aurea <3
Poziom: 74
Skille: 15/25
Poziom mag.: 56
Domyślny

Chaos chaos chaos furora sodomia i goroma.
Jak to wprowadza to pozostaje mi tylko warots
__________________
Mietek11 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2009, 14:54   #84
Bartek143
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 04 2008

Posty: 13
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pix888 Pokaż post
Z tego co przeczytałem wynika to:
gracz z non-pvp dostanie możliwość przeniesienia się na losowy server pvp?
Nie. taki gracz bedzie mogl sie przniesc tylko na NON-PVP a jezeli bedzie chcial na pvp to na specjalnie zrobionym do tego serwie
Bartek143 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2009, 14:57   #85
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mietek11 Pokaż post
Chaos chaos chaos furora sodomia i goroma.
Jak to wprowadza to pozostaje mi tylko warots
Who cares?

Właśnie stwierdziłem, że nie ma sensu wykłócać się z nimi, że zmiany są lepsze wbrew temu co im się wydaje, bo takie narzekanie jest tylko na tym forum, a kilka osób w tą czy w tą w Tibii ("jeżeli to wprowadzą to kończę grę"), do tego takich tępych nie zrobi różnicy, a nawet polepszy sytuację.
Akkorin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2009, 15:44   #86
Marna_Prowokacja
Użytkownik Forum
 
Marna_Prowokacja's Avatar
 
Data dołączenia: 21 07 2009
Lokacja: sprzed komputera

Posty: 98
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: ałrea
Poziom: 069
Skille: 6/6/6
Poziom mag.: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Akkorin Pokaż post
Who cares?

Właśnie stwierdziłem, że nie ma sensu wykłócać się z nimi, że zmiany są lepsze wbrew temu co im się wydaje, bo takie narzekanie jest tylko na tym forum, a kilka osób w tą czy w tą w Tibii ("jeżeli to wprowadzą to kończę grę"), do tego takich tępych nie zrobi różnicy, a nawet polepszy sytuację.
tepi to sa ci ktorzy sie jaraja updejtami.
narzekanie nie jest tylko na forum.
zmiany nie sa lepsze.
te kilka osob zrobi roznice bo gdy oni odejda w ta gre beda grac tylko tacy jak ty i tobie podobni.
__________________

nienawidze cipsoftu, updejtow, pseudo inteligentow, szatanistow, lamusow z npvp i wiekszosci tibijczykow.

skilsy ;
ironia. 9/10
sarkazm. 9.5
metafora. 8
riposta. 8.9
spaming. 6.6
punche. 9.5
foruming 10
Marna_Prowokacja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2009, 16:02   #87
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marna_Prowokacja Pokaż post
tepi to sa ci ktorzy sie jaraja updejtami.
narzekanie nie jest tylko na forum.
zmiany nie sa lepsze.
te kilka osob zrobi roznice bo gdy oni odejda w ta gre beda grac tylko tacy jak ty i tobie podobni.
Twierdzenie, że aktualizacja jest dobra, to nie "jaranie się", a narzekanie w takiej skali jest tylko na tym forum (tak jest co pół roku kiedy wprowadzają aktualizację, wszyscy się cieszą, a tutaj "jebaci kisovt"), w końcu większość tibijczyków była za wprowadzeniem transferu, do tego to była ta część, która pisuje na tibia.com, a średnia wieku tych osób na pewno jest większa niż tutejszych userów.
Nie, nie, kilkadziesiąt osób z tego forum nie zrobi różnicy, a tacy jak ja nie grają już w Tibię. Co najwyżej pisują na forum tibia.com i forach fansiteów i raz na miesiąc logują się żeby nie usunięto im depo-charów, pogadać.

Ostatnio edytowany przez Akkorin - 15-08-2009 o 16:10.
Akkorin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2009, 18:20   #88
Koszyk
Moderator
 
Koszyk's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 3,026
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Akkorin Pokaż post
Jeżeli chodzi o nowy system wojen, to nie za bardzo wiem o co w nim chodzi, ale czy on jednoznacznie wyklucza możliwość dawnego prowadzenia wojen? Już nie można atakować innych ludzi jeżeli nie ma się z nimi oficjalnej wojny?
A wiec aktualnie wygląda to tak, że unji dostają wszystkie osoby które atakowały daną osobę przez ostatnie 60 sekund. Co daje niezliczoną ilość unji~

Wychodzi np. 20 osób zabić 2 osoby expiące na frostach. Po udanej akcji idą się bronić w jakimś miejscu i teoretycznie nie mogą już nikogo dzisiaj zabić jeśli nie chcą wbic rs'ów. Co innego jak przeciwna gildia wbije na nich skulle, ale to też nie jest opcja ponieważ przeciwna gildia może również zabić 2 osoby no chyba że wbijają rsy to 5 max. (albo 6? nie jestem pewien). A jak nie to wszyscy którzy powbijali skulle popadają od ludzi w defie. Wiec powiedz mi jak jakaś gildia ma zdominować serwer na takich zasadach? Trzeba wtedy kombinować jak zabić kogoś żeby dostać jak najmniej unji~. Trochę bez sensu. np. w tym momencie open battle to musiałoby wyglądać, że obie gildie wbijają skulle i każdy rzuca każdemu soulfire co by mu pz nie znikł za szybko, bo inaczej gildia która wygra będzie miała spore straty w ludziach którzy nie będą zgrali ze względu na przekroczone limity zabójstw. Na co 2ga gildia może sobie wtedy spokojnie odrobić pieniądze, stracone levele.


@przenoszenie postaci.

Pomysł dno totalne. Nie podoba mi się i tyle, argumentować mi się nie chce.
__________________
Koszyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2009, 18:50   #89
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marna_Prowokacja Pokaż post
zmiany nie sa lepsze.
Każdy ma swoje zdanie zdanie. Dla jednych lepsze, dla innych gorsze.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2009, 21:51   #90
Marna_Prowokacja
Użytkownik Forum
 
Marna_Prowokacja's Avatar
 
Data dołączenia: 21 07 2009
Lokacja: sprzed komputera

Posty: 98
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: ałrea
Poziom: 069
Skille: 6/6/6
Poziom mag.: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Akkorin Pokaż post
Twierdzenie, że aktualizacja jest dobra, to nie "jaranie się", a narzekanie w takiej skali jest tylko na tym forum (tak jest co pół roku kiedy wprowadzają aktualizację, wszyscy się cieszą, a tutaj "jebaci kisovt"), w końcu większość tibijczyków była za wprowadzeniem transferu, do tego to była ta część, która pisuje na tibia.com, a średnia wieku tych osób na pewno jest większa niż tutejszych userów.
Nie, nie, kilkadziesiąt osób z tego forum nie zrobi różnicy, a tacy jak ja nie grają już w Tibię. Co najwyżej pisują na forum tibia.com i forach fansiteów i raz na miesiąc logują się żeby nie usunięto im depo-charów, pogadać.
a stwierdzanie ze aktualizacje sa zle to nie jest narzekanie.
ja nie wiem co za mozgi pisza na tibia.com. poza tym za wprowadzeniem transferu nie byla wiekszosc tibijczykow, tylko wiekszosc tibijczykow postujacych tam.
za wycofaniem zmian w pvp tez byla wiekszosc i?
dla mnie to jest i tak na sile ulatwianie gry i zaloze sie wiekszosc piszacych na boardach to przemadrzale nubki z npvp.

Cytuj:
A wiec aktualnie wygląda to tak, że unji dostają wszystkie osoby które atakowały daną osobę przez ostatnie 60 sekund. Co daje niezliczoną ilość unji~
o ile dobrze pamietam to unjusta dostaje max 20 osob. w sumie to niczego nie zmienia.
__________________

nienawidze cipsoftu, updejtow, pseudo inteligentow, szatanistow, lamusow z npvp i wiekszosci tibijczykow.

skilsy ;
ironia. 9/10
sarkazm. 9.5
metafora. 8
riposta. 8.9
spaming. 6.6
punche. 9.5
foruming 10
Marna_Prowokacja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2009, 22:19   #91
Kojotes
Rangers lead the way
 
Kojotes's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2005
Wiek: 35

Posty: 860
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 140
Skille: 99/73
Poziom mag.: 23
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marna_Prowokacja Pokaż post
ja nie wiem co za mozgi pisza na tibia.com. poza tym za wprowadzeniem transferu nie byla wiekszosc tibijczykow, tylko wiekszosc tibijczykow postujacych tam.

I tu dochodzimy do momentu, w którym trzeba zadać pytanie:

Czy przeciętny gracz (wiek 11-14, kupuje kase na allegro i ściąga boty z google, cechy charakterystyczne: marna znajomość języka, nikłe doświadczenie, brak zdolności do wyciągania konstruktywnych wniosków i podejmowania na ich podstawie decyzji) powinien mieć jakikolwiek wpływ na rozwój gry?
Kojotes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2009, 23:04   #92
MichalOlkuszanin
Użytkownik Forum
 
MichalOlkuszanin's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: Olkusz
Wiek: 31

Posty: 82
Stan: Na Emeryturze
Świat: Candia
Domyślny

Zdecydowanie jestem przeciwny. Troszkę się ostatnio ucywilizowała sytuacja na non-pvp to znowu czeka napływ graczy. Jeżeli mają takie rzeczy robić to między światami o jednakowym statusie -.- . Tera zleci się chmara "hunconych" na n-pvp. Jeżeli mają już kombinować to niech powołają nowe światy bez możliwości walki między graczami, nawet na zasadach premii. Jestem pewien, że nie świeciłyby pustkami.
MichalOlkuszanin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2009, 23:15   #93
Dukey
Użytkownik forum
 
Dukey's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2009
Lokacja: nie powiem! :o Liczba postów: 55 xD
Wiek: 29

Posty: 77
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Gildia: Prophets
Świat: Secura
Poziom: 16
Skille: 15/18
Poziom mag.: 14
Domyślny

@up
Masz rację. Tam sobie ktoś postawi monka, wyskilluje 100/100 na bocie i przejdzie na non-pvp -.- Dlatego też jestem na nie, i nie czepiajcie się: powinno być ze świata na świata (tylko), no i te X, Y, Z, ale z Enfo na każdy i z PvP, że można na Non to kaszana!!!
Dukey jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2009, 23:45   #94
Mandawiers
Użytkownik Forum
 
Mandawiers's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2005
Wiek: 35

Posty: 102
Domyślny asd

Ja tutaj znalazlem maly "bug" tego pomyslu, postac z no pvp moze sie przeniesc na wyznaczony jeden server pvp, gdy przejdzie na ten server pvp stanie sie postacia z servera pvp ... po 6 miesiacach bedzie mogla juz na ktory chce przejsc z wyjatkiem pvp enfo, powinna byc jakas dozywotnia blokada dla takiej postaci, chyba ze jest juz taka zrobiona
Mandawiers jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2009, 00:21   #95
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Nie może przejść na enfo. Na enfo można przejść tylko z enfo.
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2009, 11:27   #96
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marna_Prowokacja Pokaż post
a stwierdzanie ze aktualizacje sa zle to nie jest narzekanie.
to jest narzekanie, tak dlugo, jak nie masz na poparcie tego racjonalnych argumentow, innych niz "bo kiedys gra wygladala inaczej".
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2009, 12:00   #97
Dupca
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 07 2009

Posty: 333
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kojotes Pokaż post
I tu dochodzimy do momentu, w którym trzeba zadać pytanie:

Czy przeciętny gracz (wiek 11-14, kupuje kase na allegro i ściąga boty z google, cechy charakterystyczne: marna znajomość języka, nikłe doświadczenie, brak zdolności do wyciągania konstruktywnych wniosków i podejmowania na ich podstawie decyzji) powinien mieć jakikolwiek wpływ na rozwój gry?
Nie, ale wystarczy że walnie post na tibia.com i ma pacca, i wraz z nim zgodzi się kolejnych 2000tys. 11-14 latków z pacciem to twórcy tej gry będą musieli przynajmniej to przemyśleć.

Ostatnio edytowany przez Dupca - 16-08-2009 o 12:02.
Dupca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2009, 14:14   #98
Solaxe
Użytkownik Forum
 
Solaxe's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2007
Lokacja: Łódź

Posty: 64
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Refugia
Poziom: 32
Solaxe ma numer GG 2828316 Solaxe ma login Tlenu Solaxe@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dukey Pokaż post
@up
Masz rację. Tam sobie ktoś postawi monka, wyskilluje 100/100 na bocie i przejdzie na non-pvp -.- Dlatego też jestem na nie, i nie czepiajcie się: powinno być ze świata na świata (tylko), no i te X, Y, Z, ale z Enfo na każdy i z PvP, że można na Non to kaszana!!!
Mnie tam nie obchodzi kto jakie ma skille. Czy naprawde tak bardzo cie zaboli jak ktos zrobi sobie te skille i wejdzie na twoj serwer? Jaki to bedzie mialo wplyw na twoja rozgrywke? Nikły, jeśli nie żaden.
Solaxe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2009, 14:39   #99
Dukey
Użytkownik forum
 
Dukey's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2009
Lokacja: nie powiem! :o Liczba postów: 55 xD
Wiek: 29

Posty: 77
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Gildia: Prophets
Świat: Secura
Poziom: 16
Skille: 15/18
Poziom mag.: 14
Domyślny

@up
Ale to troche nie fair, bo lepiej ma ten, co jest bogatszy. Bo my musimy się kisić na slime cały czas a on sobie monka postawi i jest na afku cały czas, a potem przejdzie na Non-PvP i ma łatwiej :/
Dukey jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2009, 16:28   #100
Krajzel
Użytkownik Forum
 
Krajzel's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2006

Posty: 619
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Krajzel
Profesja: Elite Knight
Gildia: Casa Rosso
Świat: Iridia
Poziom: 123
Skille: b.d.
Poziom mag.: 8
Krajzel ma numer GG 9625503
Domyślny

@up
Życie jest niesprawiedliwe a szukasz sprawiedliwości w tibii hahahaha pozdro

Top
Ja mam wyjebane na te transfery, i tak z mojego serva odejdzie połowa a nikt nie przyjdzie xDD W sumie to plus, będę miał więcej respów wolnych
Krajzel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:43.


Powered by vBulletin 3