Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 30-01-2012, 04:03   #1
fredibombrero
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 01 2012

Posty: 4
Domyślny Dziwny problem z tibią i internetem!

siemanko. mam pewien problem z internetem, którzy rzutuje na to ,że nie mogę pograć..mianowicie ostatnio odpalając tibię automatycznie odcinało mi połączenie sieciowe- internet wygasał i połączenie nawiązywało się, czyli internet "wracał" dopiero wtedy jak zamknąłem okno z grą, dokładnie w tym samym momencie. czytałem o tym na różnych forach gdyż ludzie mieli podobne problemy ale pewna grupa zawsze umiejętnie rozmywała temat dodam jeszcze że zrobiłem format systemu i było okej, dokładnie do czasu , w którym zainstalowałem sterowniki do karty graficznej (nvidia pod geforce fx 5200). przed zainstalowaniem , świeżo po formacie wszystko było okej.. więc odinstalowałem te sterowniki i znowu loguje się i na próbę stałem 40 minut pod depo- i wszystko okej, nie wyrzuciło mnie ani razu , internet działał... więc dlaczego sterowniki do karty graficznej powodują to, że włączając tibię odcina mi internet? bo jedyny logiczny wniosek na to wskazuje.. może ktoś rzeczowo i konkretnie pomóc, odpowiedzieć? proszę tylko bez rozmywania bo to nie pomaga a przeszkadza dzięki bardzo z góry
fredibombrero jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 30-01-2012, 07:44   #2
allall
Użytkownik Forum
 
allall's Avatar
 
Data dołączenia: 10 04 2011

Posty: 122
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ryu Nirra
Profesja: Elite Knight
Świat: NOVA
Poziom: 111
Skille: 86/81
Poziom mag.: 7
Domyślny

Powiem, że ja osobiście nie spotkałem się z takim problemem. Jeżeli to rzeczywiście wina sterowników od karty graf, to powiedz czy instalujesz je z płyty, czy pobrałeś ze strony najnowsze? Jeśli z płyty, to wejdź na nvidia.com i pobierz najnowsze stery. Może coś pomoże.
__________________
allall jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-01-2012, 12:09   #3
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Internet mógł ci zblokować operator na prośbę rodziców.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-01-2012, 14:58   #4
fredibombrero
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 01 2012

Posty: 4
Domyślny

z opcją zablokowania przez rodziców- odpada.. po pierwsze nie mieszkam z rodzicami po drugie bardzo wątpię w to, żeby mama zabawiła się w hakera i mieszkając ponad 2000km ode mnie odcinała internet czy też dzwoniła do operatora sieci żeby odciął bo studiować sumiennie trzeba jak nie rozwiążę problemu to sam się wybiorę chyba do administratora i rzeczowo nazwę o co mi chodzi ..chyba że ktoś na prawdę kumaty w sprawach gry a połączenia sieciowe mi pomoże liczyłem że znajdę kogoś takiego tutaj , jako że forum odwiedza sporo ludzi związanych z tą grą więc czekam , może ktoś miał tak samo a na pewno tak było bo jak pisałem w poście wyżej -ludzie mieli takie problemy widziałem sporo tematów o tej problematyce
fredibombrero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-01-2012, 15:52   #5
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Masz internet z UPC?
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2012, 02:15   #6
fredibombrero
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 01 2012

Posty: 4
Domyślny

nie. mam internet kablowy 10mega firma internetu nazywa się Stream nie jest koniecznie super znana. ale nie było takich jajc a teraz to mnie na prawdę wkur**ło ponieważ wcześniej stojąc sobie gdzieś tam pod dp spalając softy było na luzie , chodzi o to że 2 godziny ponad stałem i zero wyrzucenia.. więc postanowiłem zalogować sobie przed chwilką i poexpić. ledwie 2 minuty minęły podszedłem do pierwszych potworów i kick , problem opisany w nazwie tematu. jednak idę się jutro przejść do nich i "na spokojnie porozmawiać" bo nie po to płacę im tą pańszczyznę chorą żeby takie jaja były. moja siostra ma podobny problem ze swoją gierką (nasz internet rozdzielony jest routerem te 10mega na dwa komputery) więc ja w ogóle nie rozumiem o co chodzi. dwa formaty przeprowadzone- to samo! jeszcze chwile i szału kur** dostanę
jeszcze coś - wada routera jest również mało prawdopodobna, szwagier sprawdził u siebie - idealnie. zresztą u mnie też poza tym jak odpalę grę, w końcu musi mnie wyrzucić..
fredibombrero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2012, 18:51   #7
Cinderella
Użytkownik Forum
 
Cinderella's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2010
Lokacja: Carlin

Posty: 79
Stan: Początkujący
Profesja: Knight
Skille: 1/1
Domyślny

Gdybyś tak jeszcze podał nazwę OS, jakie masz firewalle i ping sprawdzony z poziomu CMD, ...
Cinderella jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-02-2012, 00:10   #8
fredibombrero
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 01 2012

Posty: 4
Domyślny

ping jest elegancki (20-30), adekwatny do dobrego działania internetu i sam internet śmiga elegancko.. problem w tym co napisałem : kiedy tylko włączę właśnie tibię ta "eleganckość" zamienia się w gównowartość... jakie mam firewalle? muszę pogadać z kumplem on mi to wszystko ogarnie ze mnie średniak jest w tych sprawach.. ale coś też czytałem że problem może być np w modemie i to chyba jedyne sensowne rozwiązanie bo zrobiłem 2 formaty i nic to nie pomogło. a co ciekawe problem pojawił się nagle! wcześniej nigdy takich sytuacji nie było .. więc może podłącze modem bezpośrednio do komputera kablem a nie przez ten router , jeśli to nadal nic nie zmieni to wydaje mi się że zwyczajnie mam uszkodzony modem. tylko znowu to pytanie : jak ku*** modem ma mi działać nieprawidłowo tylko jak odpalam tą grę? masakra jakaś.
fredibombrero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-02-2012, 08:55   #9
Cinderella
Użytkownik Forum
 
Cinderella's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2010
Lokacja: Carlin

Posty: 79
Stan: Początkujący
Profesja: Knight
Skille: 1/1
Domyślny

Modem raczej nie powinien mieć "alergii" na Tibie.
Czy odpalasz ventrillo razem z Tibią?
To on może być sprawcą tego problemu.
Zainstaluj "czystą" Tibię bez bota i ventrillo.

Ostatnio edytowany przez Cinderella - 04-02-2012 o 08:59.
Cinderella jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:10.


Powered by vBulletin 3